bakg

  KONST / Litografier / Litografier 7451111



*
Litografier (F)

nr 745 1111


2 st, Göran Hahne (f. 1943), landskap, motivets mått: 36x25


Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör, född 1943.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 mars 2012
kl 18:54:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/2 17:27:58 1      100 kr
5/3 13:55:09 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Göran Hahne

Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör, född 1943.

Läs mer om Göran Hahne
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran hahne landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 1356 Färglitografi
    2 st. signerade och numrerade, motivet: 21x24 + 14x27
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 augusti kl 18:52
  • 5048 Färglitografi
    Anders Fogelin (1933-1982), Stockholm, 243/280, mo..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 augusti kl 18:39
  • 9402 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 53/100, Paris 77, bladets ..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 augusti kl 20:55
  • 1161 Färglitografi
    Bengt Elde (1939-2015), 386/390, Slussen, 41x54
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 augusti kl 18:36
  • 5037 Färglitografi
    Bernt-Runa Jäverbrant, 34/150, Hantverkargatan, mo..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 augusti kl 18:12
  • 1117 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), PT, 'Stockholms Strö..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 augusti kl 20:48