bakg

  KONST / Litografier / Litografier 7451111



*
Litografier (F)

nr 745 1111


2 st, Göran Hahne (f. 1943), landskap, motivets mått: 36x25


Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör, född 1943.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 mars 2012
kl 18:54:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/2 17:27:58 1      100 kr
5/3 13:55:09 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Göran Hahne

Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör, född 1943.

Läs mer om Göran Hahne
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran hahne landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7244 Färglitografi
    2 st, Paul Voss (f. 1957), 175 upplaga, bladets må..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 18:49
  • 9216 Färglitografi
    Allan Österlind (1855-1938), 5/30, kvinnor, motive..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 20:30
  • 9090 Färglitografi
    Anders Mellqvist, Trädgårdsmästarbostaden i Nyckel..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 18:10
  • 9207 Färglitografi
    André Brasilier (f. 1929), 133/140, kvinna med ros..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 20:09
  • 9209 Färglitografi
    André Brasilier (f. 1929), Hästar, 29/120, motivet..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 20:14
  • 9122 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 116/300, signerad, 75x56
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 18:21