bakg

  KONST / Litografier / Litografier 7451111



*
Litografier (F)

nr 745 1111


2 st, Göran Hahne (f. 1943), landskap, motivets mått: 36x25


Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 mars 2012
kl 18:54:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/2 17:27:58 1      100 kr
5/3 13:55:09 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Göran Hahne

Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.

Läs mer om Göran Hahne
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran hahne landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7325 Färglitografi
    3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. 150/350..//
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 jan kl 20:10
  • 7041 Färglitografi
    Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Japanska, 197..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 jan kl 18:21
  • 7089 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. 37x45, Stockholm..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 jan kl 18:54
  • 7320 Färglitografi
    Gunnar Johansson, 63/75, signerad, motivet: 24x28
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 jan kl 19:02
  • 7088 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Motiv från Ve..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 jan kl 18:53
  • 7369 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Motiv från Ve..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    29 jan kl 19:34




Ladda ner broschyr