bakg

  KONST / Litografier / Litografier 7451111



*
Litografier (F)

nr 745 1111


2 st, Göran Hahne (f. 1943), landskap, motivets mått: 36x25


Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 mars 2012
kl 18:54:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/2 17:27:58 1      100 kr
5/3 13:55:09 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Göran Hahne

Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.

Läs mer om Göran Hahne
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran hahne landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6060 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Flottare. Signe..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 april kl 18:36
  • 6059 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Gubbe. Signerad..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 april kl 18:34
  • 6017 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 250/260..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 april kl 19:02
  • 6308 Färglitografi
    Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 april kl 18:26
  • 6307 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 april kl 18:25
  • 6051 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Signerad, numre..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    30 april kl 18:01




Ladda ner broschyr