bakg

  KONST / Litografier / Litografier 7451111



*
Litografier (F)

nr 745 1111


2 st, Göran Hahne (f. 1943), landskap, motivets mått: 36x25


Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör, född 1943.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 mars 2012
kl 18:54:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/2 17:27:58 1      100 kr
5/3 13:55:09 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Göran Hahne

Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör, född 1943.

Läs mer om Göran Hahne
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran hahne landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 1163 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 185/360, 1978, motiv..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 december kl 19:11
  • 1121 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014). 189/290, motivet: 38x45
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 december kl 19:05
  • 9446 Färglitografi
    Danka Jaworska (f. 1951), signerad, 193/260, motiv..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 december kl 18:25
  • 1309 Färglitografi
    G Grillo, World in Italy, 169/800, motivet: 44x60
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 december kl 20:25
  • 1165 Färglitografi
    Igge Karlsson (f. 1932), PT, 1989, motivet: 61x46
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 december kl 19:13
  • 9269 Färglitografi
    Kiakshuk, "Summer camp scen", 1961, signerad, moti..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    12 december kl 18:41