bakg

  KONST / Litografier / Litografier 7451111



*
Litografier (F)

nr 745 1111


2 st, Göran Hahne (f. 1943), landskap, motivets mått: 36x25


Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör, född 1943.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 mars 2012
kl 18:54:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
28/2 17:27:58 1      100 kr
5/3 13:55:09 2      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Göran Hahne

Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör, född 1943.

Läs mer om Göran Hahne
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran hahne landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 3151 Färglitografi
    'Stockholm sett från norr på 1580-talet', motivet:..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    26 sept kl 20:19
  • 3152 Färglitografi
    'Stockholm sett ifrån söder på 1580-talet', motive..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    26 sept kl 20:22
  • 1228 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Storgatan, HC-upplaga, motiv..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:11