KONST / Litografier / Litografi 7437023

LITOGRAFI (F)

nr 743 7023

Peter Dahl (f. 1934), 36/90, motivets mått: 55x39

Utrop:

1.500 kr

Startbud:

1.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 27 februari 2012
kl 18:38:09

26/2 23:07:19 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 27 feb

Tema

På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.

Peter Dahl

Peter Dahl, född 1934 i Oslo, svensk bildkonstnär.

Läs mer om Peter Dahl
Peter Dahl (f. 1934)
Liknande föremål: grafik litografi litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook