bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7616169



*
Litografi (F)

nr 761 6169


Lage Lindell (1920-1980), 54/91, bladets mått: 77x104, skadad glasskiva


Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 maj 2012
kl 18:00:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/5 21:21:50 1      300 kr
26/5 00:46:52 2      350 kr
28/5 12:51:01 3      500 kr
28/5 13:52:49 4      Vinnande bud
28/5 15:47:15 5      650 kr



  • Konstnär/Designer

Lage Lindell

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Läs mer om Lage Lindell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lage lindell litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6288 Färglitografi
    2 st, Georges Point, 135 upplaga, motivet: 60x57
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:44
  • 6060 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Flottare. Signe..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:43
  • 6059 Färglitografi
    Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Gubbe. Signerad..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:42
  • 6070 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrera..//
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:33
  • 5520 Färglitografi
    Arthur Secunda (f. 1927), USA. Signerad, numrerad ..//
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 20:10
  • 6017 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Signerad, numrerad 250/260..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:10




Ladda ner broschyr