bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7616169



*
Litografi (F)

nr 761 6169


Lage Lindell (1920-1980), 54/91, bladets mått: 77x104, skadad glasskiva


Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 maj 2012
kl 18:00:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/5 21:21:50 1      300 kr
26/5 00:46:52 2      350 kr
28/5 12:51:01 3      500 kr
28/5 13:52:49 4      Vinnande bud
28/5 15:47:15 5      650 kr



  • Konstnär/Designer

Lage Lindell

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Läs mer om Lage Lindell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lage lindell litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5075 Färglitografi
    " A la Place Blanche", bladets mått: 70x51
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:45
  • 8016 Färglitografi
    2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), numrerade oc..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:02
  • 1228 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Storgatan, HC-upplaga, motiv..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:11
  • 9036 Färglitografi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, 67x43
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:26
  • 9037 Färglitografi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, 67x43
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:27
  • 8013 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 12/450, "Blidösund",..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:42