bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7616169



*
Litografi (F)

nr 761 6169


Lage Lindell (1920-1980), 54/91, bladets mått: 77x104, skadad glasskiva


Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

700 kr

Startbud:

300 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 maj 2012
kl 18:00:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/5 21:21:50 1      300 kr
26/5 00:46:52 2      350 kr
28/5 12:51:01 3      500 kr
28/5 13:52:49 4      Vinnande bud
28/5 15:47:15 5      650 kr



  • Konstnär/Designer

Lage Lindell

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Läs mer om Lage Lindell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lage lindell litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7244 Färglitografi
    2 st, Paul Voss (f. 1957), 175 upplaga, bladets må..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 18:49
  • 9216 Färglitografi
    Allan Österlind (1855-1938), 5/30, kvinnor, motive..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 20:30
  • 9090 Färglitografi
    Anders Mellqvist, Trädgårdsmästarbostaden i Nyckel..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 18:10
  • 9207 Färglitografi
    André Brasilier (f. 1929), 133/140, kvinna med ros..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 20:09
  • 9209 Färglitografi
    André Brasilier (f. 1929), Hästar, 29/120, motivet..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 20:14
  • 9122 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 116/300, signerad, 75x56
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 maj kl 18:21