bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7641430



*
Litografi (F)

nr 764 1430


Bengt Landin (f. 1933), 209/250, bladets mått: 80x60


Bengt Landin, svensk grafiker och målare, född 1933 i Stockholm.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 juni 2012
kl 18:53:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/6 08:36:24 1      100 kr
11/6 02:15:02 2      150 kr
11/6 14:08:59 3      350 kr
11/6 16:06:37 4      300 kr
11/6 16:07:00 4      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Bengt Landin

Bengt Landin, svensk grafiker och målare, född 1933 i Stockholm.

Läs mer om Bengt Landin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 1356 Färglitografi
    2 st. signerade och numrerade, motivet: 21x24 + 14x27
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 augusti kl 18:52
  • 1565 Färglitografi
    Alf Olsson, Tärnor, 81/495, motivet: 32x37
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 augusti kl 18:03
  • 5048 Färglitografi
    Anders Fogelin (1933-1982), Stockholm, 243/280, mo..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 augusti kl 18:39
  • 9402 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), 53/100, Paris 77, bladets ..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    1 augusti kl 20:55
  • 1161 Färglitografi
    Bengt Elde (1939-2015), 386/390, Slussen, 41x54
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 augusti kl 18:36
  • 5037 Färglitografi
    Bernt-Runa Jäverbrant, 34/150, Hantverkargatan, mo..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 augusti kl 18:12