bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7641430



*
Litografi (F)

nr 764 1430


Bengt Landin (f. 1933), 209/250, bladets mått: 80x60


Bengt Landin, svensk grafiker och målare, född 1933 i Stockholm.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 juni 2012
kl 18:53:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/6 08:36:24 1      100 kr
11/6 02:15:02 2      150 kr
11/6 14:08:59 3      350 kr
11/6 16:06:37 4      300 kr
11/6 16:07:00 4      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Bengt Landin

Bengt Landin, svensk grafiker och målare, född 1933 i Stockholm.

Läs mer om Bengt Landin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 3044 Färglitografi
    2 st, Åke Westin (f. 1939), 'Fjällgatan', 'Stortor..//
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 augusti kl 20:32
  • 3073 Färglitografi
    2 st. lösa blad, Bert Håge Häverö (1932-2014), HC-..//
    Just nu: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 augusti kl 18:45
  • 3076 Färglitografi
    2 st. lösa blad, Steven Clark, numrerade och signe..//
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 augusti kl 18:53
  • 3071 Färglitografi
    6 st. lösa blad, Charles Sjöholm (f. 1933), Stockh..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 augusti kl 18:40
  • 3115 Färglitografi
    Åke Åhlin, Storskär, HC 20/35, motivet: 40x54
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 augusti kl 18:32
  • 3114 Färglitografi
    Åke Åhlin, Waxholmsbåt, motivet: 40x57
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    21 augusti kl 18:31