bakg

  KONST / Litografier / Litografi 7641430



*
Litografi (F)

nr 764 1430


Bengt Landin (f. 1933), 209/250, bladets mått: 80x60


Bengt Landin, svensk grafiker och målare, född 1933 i Stockholm.

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 juni 2012
kl 18:53:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/6 08:36:24 1      100 kr
11/6 02:15:02 2      150 kr
11/6 14:08:59 3      350 kr
11/6 16:06:37 4      300 kr
11/6 16:07:00 4      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Bengt Landin

Bengt Landin, svensk grafiker och målare, född 1933 i Stockholm.

Läs mer om Bengt Landin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 7577 Färglitografi
    André Brasilier (f. 1929), Hästar, 29/120, motivet..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 juli kl 19:42
  • 7152 Färglitografi
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), 1975, Låt rådjure..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 juli kl 18:23
  • 7093 Färglitografi
    Cecilia Frisendahl (f. 1922), 20/25, motivet: 62x50
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 juli kl 19:46
  • 7091 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Drottninggatan, 142/310..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 juli kl 19:43
  • 3271 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), 155/360, signerad, motive..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 juli kl 19:07
  • 7172 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), 1970, motivet: 45x34
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    3 juli kl 19:39