KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Krita 7585227

Krita

nr 758 5227

Erik Jerken (1898-1947), studie, signerad, bladets mått: 56x42

Utrop:

400 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

550 kr

måndag 14 maj 2012
kl 18:51:01

Erik Jerken

Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk bildkonstnär.

Läs mer om Erik Jerken
Liknande föremål: akvarell akvareller erik jerken krita studie svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev