bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Knivställ 7721330



*
Knivställ

nr 772 1330


6 del + 6 st, Ostronknivar, nysilver


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

950 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 17:26:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 01:28:53 1      200 kr
17/8 16:19:03 2      200 kr
17/8 19:20:00 3      250 kr
20/8 09:02:20 4      300 kr
20/8 09:37:22 5      800 kr
20/8 13:27:36 4      400 kr
20/8 13:28:04 4      500 kr
20/8 13:28:35 4      600 kr
20/8 13:29:09 4      700 kr
20/8 13:29:59 4      800 kr
20/8 13:30:54 4      850 kr
20/8 17:18:22 5      900 kr
20/8 17:20:58 6      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: knivställ nysilver ostronknivar pläter silver ädelmetall
  • 3001 Bägare
    silver, förgylld insida, Erik Ernander, 1785, mäst..//
    Just nu: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    om 53 dagar
    11 december kl 18:25
  • 9083 Bägare
    silver, Råström, 1976, höjd: 8,5 cm
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 oktober kl 18:32
  • 9257 Bestick
    30 delar, "Sessan", Nilsjohan, rostfritt
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 oktober kl 19:01