bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 7721426



*
Keramik

nr 772 1426


5 delar, 50-tal


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 18:36:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 22:07:20 1      400 kr
18/8 15:04:06 2      150 kr
19/8 14:46:16 3      300 kr
20/8 15:46:50 4      400 kr
20/8 15:47:45 4      450 kr
20/8 16:27:40 5      700 kr
20/8 16:31:10 6      600 kr
20/8 16:39:39 5      800 kr
20/8 16:46:28 7      700 kr
20/8 16:47:09 7      800 kr
20/8 17:37:02 7      900 kr
20/8 17:39:49 8      1.600 kr
20/8 17:53:49 7      1.000 kr
20/8 17:55:16 7      1.200 kr
20/8 18:07:47 7      1.400 kr
20/8 18:18:52 7      1.600 kr
20/8 18:21:41 7      1.700 kr
20/8 18:27:33 8      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
  • 6183 Assietter
    6 st, Rörstrand, diameter: 22 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:28
  • 6108 Assietter
    6 st, Ruter. Gefle
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 18:49
  • 6200 Assietter
    8 st. Mullbär, Upsala-Ekeby
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:20
  • 1054 Burk med lock
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gus..//
    Just nu: 

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 maj kl 19:18
  • 4016 Fat
    3 st. Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, ..//
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 maj kl 18:56
  • 5333 Fat
    Keramik, Kandinsky, diameter: 32 cm
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    23 april kl 19:53




Ladda ner broschyr