bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 7721426



*
Keramik

nr 772 1426


5 delar, 50-tal


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 18:36:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 22:07:20 1      400 kr
18/8 15:04:06 2      150 kr
19/8 14:46:16 3      300 kr
20/8 15:46:50 4      400 kr
20/8 15:47:45 4      450 kr
20/8 16:27:40 5      700 kr
20/8 16:31:10 6      600 kr
20/8 16:39:39 5      800 kr
20/8 16:46:28 7      700 kr
20/8 16:47:09 7      800 kr
20/8 17:37:02 7      900 kr
20/8 17:39:49 8      1.600 kr
20/8 17:53:49 7      1.000 kr
20/8 17:55:16 7      1.200 kr
20/8 18:07:47 7      1.400 kr
20/8 18:18:52 7      1.600 kr
20/8 18:21:41 7      1.700 kr
20/8 18:27:33 8      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
  • 6013 Figurin
    Lisa Larson (f. 1931), Ur All världens barn, Gusta..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:43
  • 1450 Porslinstavla
    signerad W. Muleady RA Pinx, Austin. Sculp. 18x18
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 20:37
  • 5355 Skålar
    5 st, Rörstrand och Arabia, höjd: 7-10 cm
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 19:19
  • 4228 Skålar
    Ett par, Kina, porslin / träställning, längd: 18, 5
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:44
  • 5288 Skeppsporslin
    i låda, 25 del, Rörstrand för NK Nordiska Kompanie..//
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    31 augusti kl 19:11
  • 5020 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), 1987, Sittande man, höjd: 1..//
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    3 augusti kl 18:33

Vad r den vrd?