bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 7721426



*
Keramik

nr 772 1426


5 delar, 50-tal


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 18:36:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 22:07:20 1      400 kr
18/8 15:04:06 2      150 kr
19/8 14:46:16 3      300 kr
20/8 15:46:50 4      400 kr
20/8 15:47:45 4      450 kr
20/8 16:27:40 5      700 kr
20/8 16:31:10 6      600 kr
20/8 16:39:39 5      800 kr
20/8 16:46:28 7      700 kr
20/8 16:47:09 7      800 kr
20/8 17:37:02 7      900 kr
20/8 17:39:49 8      1.600 kr
20/8 17:53:49 7      1.000 kr
20/8 17:55:16 7      1.200 kr
20/8 18:07:47 7      1.400 kr
20/8 18:18:52 7      1.600 kr
20/8 18:21:41 7      1.700 kr
20/8 18:27:33 8      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
  • 9028 Ägghöna
    porslin, längd: 27 cm
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 20:13
  • 9377 Askfat
    Domino, Stig Lindberg (1916-1982), Gustavsberg, 15x15
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 19:00
  • 9003 Bålskål med lock
    Lisa Larson (f. 1931), Gustavsbergs Studio, diamet..//
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om 55 dagar
    18 sept kl 18:38
  • 8617 Bojaner
    2 st, Kina, 1900-tal, höjd: 18-25 ca
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 20:08
  • 1006 Fat
    2 st, Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), fiskar
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om 55 dagar
    18 sept kl 18:11
  • 9119 Fat
    3 st, Ekeby & Höganäs, 29-25
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 20:49