bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 7721426



*
Keramik

nr 772 1426


5 delar, 50-tal


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 18:36:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 22:07:20 1      400 kr
18/8 15:04:06 2      150 kr
19/8 14:46:16 3      300 kr
20/8 15:46:50 4      400 kr
20/8 15:47:45 4      450 kr
20/8 16:27:40 5      700 kr
20/8 16:31:10 6      600 kr
20/8 16:39:39 5      800 kr
20/8 16:46:28 7      700 kr
20/8 16:47:09 7      800 kr
20/8 17:37:02 7      900 kr
20/8 17:39:49 8      1.600 kr
20/8 17:53:49 7      1.000 kr
20/8 17:55:16 7      1.200 kr
20/8 18:07:47 7      1.400 kr
20/8 18:18:52 7      1.600 kr
20/8 18:21:41 7      1.700 kr
20/8 18:27:33 8      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
  • 4311 Fat
    + kanna, Gunnar Nylund (1904-1997), längd: 15 cm, ..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 19:12
  • 1255 Fat
    Christian Dior, i originalask, Paris, Händer, kera..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 19:05
  • 1140 Fat
    Kina, Blåvita, diameter: 15, 5 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 18:16
  • 1141 Fat
    Kina, blåvitt, diameter: 17 cm
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 18:17
  • 5122 Fat
    Stig Lindberg (1916-1982), Reptil, Gustavsberg 195..//
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 maj kl 19:24
  • 5161 Figuriner
    3 st, Lisa Larson (f. 1931), katter ur Lilla Zoo, ..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    22 maj kl 19:51