bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 7721426



*
Keramik

nr 772 1426


5 delar, 50-tal


Utrop:

500 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 18:36:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/8 22:07:20 1      400 kr
18/8 15:04:06 2      150 kr
19/8 14:46:16 3      300 kr
20/8 15:46:50 4      400 kr
20/8 15:47:45 4      450 kr
20/8 16:27:40 5      700 kr
20/8 16:31:10 6      600 kr
20/8 16:39:39 5      800 kr
20/8 16:46:28 7      700 kr
20/8 16:47:09 7      800 kr
20/8 17:37:02 7      900 kr
20/8 17:39:49 8      1.600 kr
20/8 17:53:49 7      1.000 kr
20/8 17:55:16 7      1.200 kr
20/8 18:07:47 7      1.400 kr
20/8 18:18:52 7      1.600 kr
20/8 18:21:41 7      1.700 kr
20/8 18:27:33 8      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
  • 2088 Fat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 20:14
  • 2040 Golvurna
    Kina. Höjd: 93 cm. Diameter: 38 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 19:36
  • 2041 Golvurna
    Kina. Höjd: 93 cm. Diameter: 38 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 19:39
  • 9355 Keramik
    4 delar, Röd Rubin, Gefle, diameter: 14-25. Längd: 27
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 18:04
  • 9221 Lockurna
    Kina 1900-tal. Höjd: 23-28
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 18:14
  • 9138 Lockurna
    Tyskland. Höjd: 40 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    2 juli kl 20:42




Ladda ner broschyr