ÖVRIGT / Militaria / Katana 5657713

KATANA

nr 565 7713

med balja, 16/1700-tal, Japan, tång med signatur i kanjitecken "Shi Jian Shou Yuan Ji Sheng", signerat ställ i skuret trä med bronsinläggningar, totallängd: 97, bladlängd:, balja med slitage, skaftdel saknas

Utrop:

8.000 kr

Startbud:

6.000 kr

Såld:

25.000 kr

måndag 9 februari 2009

Liknande föremål: asiatisk asien balja bladlängd: japan japansk katana militaria

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook