ÖVRIGT / Mattor / Gashgai 7627014

Gashgai

nr 762 7014

Tidigt 1900-tal, 280x180, ställvis slitage

Utrop:

8.000 kr

Startbud:

6.000 kr

Såld:

8.400 kr

måndag 28 maj 2012
kl 17:16:57

  • Tema
  • 28 maj

Tema
Orientaliska Mattor

Tema med dekorativa och orientaliska mattor

Läs mer om Orientaliska Mattor
Liknande föremål: gashgai mattor sekelskifte ställvis slitage tidigt 1900-tal

Vad är den värd?

Följ oss gärna
Följ oss på Facebook facebook
Följ oss på Instagram instagram
Följ oss på Tumblr tumblr
Följ oss på Flickr flickr
Följ oss på Flickr nyhetsbrev