bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7574607



*
Färglitografi (F)

nr 757 4607


Ulf Onsberg (f. 1932), 19/200, 71x60


Ulf Onsberg, född 1932 i Kalmar, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 18:17:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/5 13:06:31 1      Vinnande bud
7/5 18:12:21 2      150 kr



  • Konstnär/Designer

Ulf Onsberg

Ulf Onsberg, född 1932 i Kalmar, svensk målare,

Läs mer om Ulf Onsberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf onsberg
  • 1163 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 185/360, 1978, motiv..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:11
  • 1121 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014). 189/290, motivet: 38x45
    Just nu: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:05
  • 9446 Färglitografi
    Danka Jaworska (f. 1951), signerad, 193/260, motiv..//
    Just nu: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:25
  • 1309 Färglitografi
    G Grillo, World in Italy, 169/800, motivet: 44x60
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 20:25
  • 1165 Färglitografi
    Igge Karlsson (f. 1932), PT, 1989, motivet: 61x46
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 19:13
  • 9269 Färglitografi
    Kiakshuk, "Summer camp scen", 1961, signerad, moti..//
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 december kl 18:41