bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7574607



*
Färglitografi (F)

nr 757 4607


Ulf Onsberg (f. 1932), 19/200, 71x60


Ulf Onsberg, född 1932 i Kalmar, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 18:17:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/5 13:06:31 1      Vinnande bud
7/5 18:12:21 2      150 kr



  • Konstnär/Designer

Ulf Onsberg

Ulf Onsberg, född 1932 i Kalmar, svensk målare,

Läs mer om Ulf Onsberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf onsberg
  • 5075 Färglitografi
    " A la Place Blanche", bladets mått: 70x51
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    3 oktober kl 18:45
  • 8016 Färglitografi
    2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), numrerade oc..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:02
  • 1228 Färglitografi
    Åke Westin (f. 1939), Storgatan, HC-upplaga, motiv..//
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:11
  • 9036 Färglitografi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, 67x43
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:26
  • 9037 Färglitografi
    André Lanskoy (1902-1976), 52/100, 67x43
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 20:27
  • 8013 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 12/450, "Blidösund",..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om tre veckor
    17 oktober kl 18:42