bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7574607



*
Färglitografi (F)

nr 757 4607


Ulf Onsberg (f. 1932), 19/200, 71x60


Ulf Onsberg, född 1932 i Kalmar, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 18:17:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/5 13:06:31 1      Vinnande bud
7/5 18:12:21 2      150 kr



  • Konstnär/Designer

Ulf Onsberg

Ulf Onsberg, född 1932 i Kalmar, svensk målare,

Läs mer om Ulf Onsberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf onsberg
  • 1267 Färglitografi
    André Masson (1896-1987), EA-upplaga, bladets mått..//
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 19:59
  • 1207 Färglitografi
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), 702/750, motivet:..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 20:41
  • 4108 Färglitografi
    Bengt Jansson, HC-upplaga, Skeppsholmen, signerad,..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 19:48
  • 1123 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 335/360, bladets måt..//
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 20:24
  • 1124 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 335/360, Waxholm, bl..//
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 20:25
  • 2012 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Gröna Lund, HC 20/36..//
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    1 maj kl 20:19