bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7574607



*
Färglitografi (F)

nr 757 4607


Ulf Onsberg (f. 1932), 19/200, 71x60


Ulf Onsberg, född 1932 i Kalmar, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2012
kl 18:17:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/5 13:06:31 1      Vinnande bud
7/5 18:12:21 2      150 kr



  • Konstnär/Designer

Ulf Onsberg

Ulf Onsberg, född 1932 i Kalmar, svensk målare,

Läs mer om Ulf Onsberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf onsberg
  • 8365 Färglitografi
    Bengt Fransson (f. 1935), 355/360, motivet: 49x40
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 19:49
  • 8446 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), HC-upplaga, motivet:..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 20:31
  • 5014 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), HC-upplaga, signerad..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om 53 dagar
    22 augusti kl 20:30
  • 8444 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), HC-upplaga, signerad..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 20:28
  • 8445 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), signerad. - 77, HC-u..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 20:30
  • 8114 Färglitografi
    BOA, Bo Åke Adamsson (f. 1941), 297/350, motivet: ..//
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    4 juli kl 19:33