bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Champagnekylare 7707161



*
Champagnekylare

nr 770 7161


nysilver


Utrop:

600 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 augusti 2012
kl 17:19:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/8 15:59:53 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: champagnekylare nysilver pläter silver vinkylare ädelmetall
  • 5496 Bägare
    + mugg, silver. Höjd: 7-17
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 maj kl 19:33
  • 5024 Bägare
    3 st, silver. Höjd: 4-9,5
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 maj kl 19:19
  • 2186 Bägare
    silver, delvis förgylld, Olof H Bergström. 1810, U..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 maj kl 20:18
  • 5147 Bälte
    silver, Birmingham. Längd: 60
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 maj kl 19:06
  • 3365 Bestick
    7 delar, silver, bland annat Ryssland. Längd: 14-21
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 maj kl 18:37
  • 6033 Bestickuppsätt..
    62 delar, silver, Åkerbärsblomma, Haparanda
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    28 maj kl 19:01




Ladda ner broschyr