KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Utställningsaffisch 9783066

Utställningsaffisch (F)

nr 978 3066

Roy Lichtenstein (1923-1997), litografi / offset 1988, Signerad, 'ROY LICHENSTEIN, Heland Wetterling Gallery, Stockholm. October 25 - November 20, 1988. ', bladets mått: 69, 5 x 79, 5, tejpad i hörnen, passepartout märken

Roy Lichtenstein, amerikansk målare och skulptör, född 1923, död 1997.

Utrop:

3.000 kr

Startbud:

2.000 kr

Just nu: 1.900 kr (per 09:19:09)
Uppdatera
Visning

fredag 28/8, lördag 29/8, söndag 30/8 och måndag 31/8, klockan 11 - 16

Auktionen
avslutas:

måndag 31 augusti kl 19:42:01

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

Roy Lichtenstein

Läs mer om Roy Lichtenstein