bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Marmeladburk 9614014



*
Marmeladburk

nr 961 4014


porslin, Arabia, höjd: 9 cm


Utrop:

400 kr

Startbud:

100 kr

Just nu: 100 kr (per 17:56:54)
Uppdatera
Visning

fredag 8/5, lördag 9/5, söndag 10/5 och måndag 11/5, klockan 11 - 16

Auktionen
avslutas:

måndag 11 maj kl 18:56:19


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 22% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/4 16:31:31 1      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Tema
  • 11 maj

Tema
50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
  • Läs mer...
Arabia
Arabia är en porslinsfabrik i Helsingfors, Finland. Fabriken ligger i området Arabiastranden som fått sitt namn från fabriken.
bakg
Liknande föremål: arabia design europa finland finländsk finsk keramik marmeladburk norden nordeuropa nordeuropeisk porslin

Vad r den vrd?