bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffeservis 9042245



*
KAFFESERVIS

nr 904 2245


3 delar. Nysilver + sockerskål på fot, nysilver


Skick/skador:

Denna auktionspost har inte undersökts för skador och säljs i befintligt skick. Du bör därför själv undersöka föremålet på visningen innan du bjuder.

Utrop:

600 kr

Startbud:

300 kr

Just nu: 250 kr (per 13:28:28)
Uppdatera
Auktionen
avslutas:
måndag 4 augusti kl 19:11:34 (Preliminärt )

bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 22% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook