bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 9042193



*
BESTICKUPPSÄTTNING

nr 904 2193


90 del ca, Franska liljan, nysilver


Skick/skador:

Denna auktionspost har inte undersökts för skador och säljs i befintligt skick. Du bör därför själv undersöka föremålet på visningen innan du bjuder.

Utrop:

600 kr

Startbud:

100 kr

Just nu: 200 kr (per 09:46:59)
Uppdatera
Auktionen
avslutas:
måndag 4 augusti kl 18:26:00 (Preliminärt )

bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 22% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/7 20:52:02 1      150 kr
31/7 22:59:48 2      högst eller lika just nu*

*Det bud(tak) som för närvarande är vinnande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan eventuellt lägger ett nytt högre, och därmed vinnande, bud.
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook