KONST / Litografier / Färglitografi 8906028

FÄRGLITOGRAFI (F)

nr 890 6028

Corneille (1922-2010), 193/250, signerad, -95, motivet: 21x35

Skick/skador:

Denna auktionspost har inte undersökts för skador och säljs i befintligt skick. Du bör därför själv undersöka föremålet på visningen innan du bjuder.

Utrop:

1.500 kr

Startbud:

1.000 kr

Just nu: 900 kr (per 23:02:50)
Uppdatera
Auktionen
avslutas:
måndag 28 april kl 19:48:17 (Preliminärt )

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

Corneille

Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk bildkonstnär, grafiker, keramiker och skulptör.

Läs mer om  Corneille

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook