bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Besticksuppsättning 8895215



*
BESTICKSUPPSÄTTNING

nr 889 5215


nysilver, Bl, a Vasa


Skick/skador:

Denna auktionspost har inte undersökts för skador och säljs i befintligt skick. Du bör därför själv undersöka föremålet på visningen innan du bjuder.

Utrop:

600 kr

Startbud:

300 kr

Just nu: 250 kr (per 13:20:19)
Uppdatera
Auktionen
avslutas:
måndag 21 april kl 18:25:43 (Preliminärt )

bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 22% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

Vad är den värd?

Följ oss på Facebook