bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 13038147



*

nr 1303 8147


Ring

18k guld. Vikt: 4,1g. Med briljantslipade diamanter & safir, 2xca0,16ct, storlek: 17½.


Utrop:

3.600 kr

Såld:

5.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 januari 2020
kl 18:07:42


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/1 13:03:45 1      3.000 kr
26/1 23:06:36 2      3.200 kr
27/1 16:30:45 3      3.800 kr
27/1 16:55:12 2      4.000 kr
27/1 17:56:45 4      4.200 kr
27/1 17:57:55 2      4.400 kr
27/1 17:58:45 4      4.600 kr
27/1 17:59:26 2      4.800 kr
27/1 17:59:54 4      5.000 kr
27/1 18:01:19 2      5.200 kr
27/1 18:02:42 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring smycken storlek: 17½ vintage
  • 6626 Bokhylla
    Nils och Kajsa Strinning. Hyllsystem, "String", St..//
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 sept kl 18:15
  • 6004 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 sept kl 20:30
  • 6342 Karaffer
    + tillbringare, 7 delar, Kristall. Höjd: 16,5-33 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 sept kl 18:39
  • 6167 Klackring
    18k guld, vikt: 4g
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 sept kl 19:24
  • 6246 Oljemålning
    Herman Hägg (1884-1966), Visby ringmur. Signerad. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 sept kl 20:39
  • 6515 Ring
    14k, Ryssland med bärnsten
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    21 sept kl 20:35




Ladda ner broschyr