bakg

  MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 9614030



*

nr 961 4030


Stolar

6 st. 'Metropolitan chair', Aksel Bender-Madsen och Ejnar Larsen, monogrammärkta FH


Utrop:

40.000 kr

Såld:

107.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 maj 2015
kl 21:10:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/5 00:45:43 1      30.000 kr
9/5 00:49:04 1      30.000 kr
11/5 08:36:25 2      50.000 kr
11/5 09:31:12 3      65.000 kr
11/5 17:54:04 4      60.000 kr
11/5 17:54:04 3      61.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:31:16 5      65.000 kr
11/5 20:31:16 3      65.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:31:33 5      71.000 kr
11/5 20:33:18 3      75.000 kr
11/5 20:36:56 4      73.000 kr
11/5 20:36:56 3      74.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:37:55 4      76.000 kr
11/5 20:38:55 3      81.000 kr
11/5 20:41:57 5      84.000 kr
11/5 20:42:42 3      91.000 kr
11/5 20:46:48 6      86.000 kr
11/5 20:46:48 3      87.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:47:22 6      88.000 kr
11/5 20:47:22 3      89.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:47:32 6      90.000 kr
11/5 20:47:32 3      91.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:47:55 6      92.000 kr
11/5 20:49:54 4      95.000 kr
11/5 20:50:05 3      101.000 kr
11/5 20:50:43 4      97.000 kr
11/5 20:50:43 3      98.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:51:08 4      102.000 kr
11/5 20:51:35 4      105.000 kr
11/5 20:55:01 3      103.000 kr
11/5 20:55:01 4      104.000 kr (Budbetjänt)
11/5 20:59:26 7      105.000 kr
11/5 20:59:26 4      105.000 kr (Budbetjänt)
11/5 21:04:05 5      106.000 kr
11/5 21:05:28 4      Vinnande bud
11/5 21:06:14 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 11 maj

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar monogrammärkta fh stol stolar
  • 2243 Fåtölj
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Fast stoppad r..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 18:13
  • 2244 Fåtölj
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Fast stoppad r..//
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 18:21
  • 2515 Fåtölj
    grå sammet, nutida
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    17 juni kl 19:26




Ladda ner broschyr