bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 14278230



*

nr 1427 8230


Karl Höglund

(f. 1940), Sverige


Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 58x86cm, yttermått inklusive ram: 76x104cm


Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 300 kr (per 15:24:43)
Uppdatera
Visning

fredag 22/10, lördag 23/10, söndag 24/10 och måndag 25/10


Auktionen
avslutas:

måndag 25 oktober kl 19:20:06


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/10 01:41:59 1      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Karl Höglund

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Läs mer om Karl Höglund
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
  • 7045 Färglitografi
    Alvar Sunol (f. 1935), Spanien. Signerad, numrerad..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 oktober kl 19:46
  • 8222 Färglitografi
    Alyson Stoneman (f. 1948), Nya Zeeland. Signerad, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 oktober kl 18:13
  • 8380 Färglitografi
    Anita C Johansson. Signerad, numrerad 47/190. Färg..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 oktober kl 20:18
  • 8237 Färglitografi
    Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 oktober kl 20:39
  • 8238 Färglitografi
    Bo Swenson (f. 1932), Sverige. Signerad, numrerad ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 oktober kl 18:47
  • 8225 Färglitografi
    Carin Adler (f. 1929), Sverige. Riddarfjärden, PT...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 oktober kl 19:42




Ladda ner broschyr