SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Terrin 14204094

nr 1420 4094

Terrin

+ grötskål + stop, 6 delar, 1700-/1800-tal, tenn, diameter: 21-23. Höjd: 12-21 cm

Konditionsrapport: slitage, skador

Utrop:

700 kr - 1.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 17:09:25)
Uppdatera
Visning

fredag 24/9, lördag 25/9, söndag 26/9 och måndag 27/9

Auktionen
avslutas:

måndag 27 september kl 19:34:29

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 600 kr
  Göteborg 600 kr
  Helsingfors 600 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn