KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13491252

nr 1349 1252

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Blyerts, Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Hästar. Signerad, daterad 1942. Motivet: 30,5x38 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

700 kr - 1.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 16:20:24)
Uppdatera
Visning

fredag 25/9, lördag 26/9, söndag 27/9 och måndag 28/9

Auktionen
avslutas:

måndag 28 september kl 19:36:39

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin