KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13491252

nr 1349 1252

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Blyerts, Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Hästar. Signerad, daterad 1942. Motivet: 30,5x38 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 28 september 2020
kl 19:38:07

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin