bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Miniatyrer 13094078



*

nr 1309 4078


Miniatyrer

2 st. Keramik. Signerade. Höjd: 3-11 cm


Utrop:

100 kr - 500 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 06:11:09)
Uppdatera
Visning

fredag 21/2, lördag 22/2, söndag 23/2 och måndag 24/2


Auktionen
avslutas:

måndag 24 februari kl 19:47:29


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 100 kr
  Göteborg 100 kr
  Helsingfors 100 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik miniatyrer
  • 5462 Blomvas
    Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Län..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    24 feb kl 19:28
  • 3028 Djupt fat
    Kina, Kompaniporslin, 1700-tal, diameter: 23 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    24 feb kl 19:50
  • 5399 Fat
    + bricka, E Trost, Gefle. Längd: 42-50 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    24 feb kl 19:22
  • 5243 Fat
    2 st, Musselmalet, Royal Copenhagen, genombruten k..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    24 feb kl 18:19
  • 5252 Fat
    4 delar, Upsala Ekeby. Diameter: 18-30cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    24 feb kl 20:38
  • 5224 Fat
    Kina. Diameter: 17 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    24 feb kl 20:17




Ladda ner broschyr