bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 13027043



*

nr 1302 7043


Bruno Karlsson

(f. 1927), Sverige


Färglitografi, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Signerad, numrerad 256/360, Utsikt från Södermalm, daterad -84. Motivet: 34x50 cm


Bruno Karlsson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1927.

Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 100 kr (per 14:37:20)
Uppdatera
Visning

fredag 17/1, lördag 18/1, söndag 19/1 och måndag 20/1


Auktionen
avslutas:

måndag 20 januari kl 20:17:28


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/1 02:42:14 1      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 20 jan

Stockholm

På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...



Läs mer om Stockholm

  • Konstnär/Designer

Bruno Karlsson

Bruno Karlsson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1927.

Läs mer om Bruno Karlsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno karlsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt från södermalm
  • 6004 Färglitografi
    2 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 jan kl 19:21
  • 6079 Färglitografi
    2 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. 360 u..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 jan kl 18:26
  • 6402 Färglitografi
    2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad, 170 upplag..//
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 jan kl 18:17
  • 7066 Färglitografi
    2 st. Dénes Perger (1934-2015), Sverige. Signerade..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 jan kl 20:25
  • 7028 Färglitografi
    3 st, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholms..//
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 jan kl 18:01
  • 7025 Färglitografi
    5 st, Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Sign..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    20 jan kl 19:46




Ladda ner broschyr