KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 10857878

Färgetsning

nr 1085 7878

Jean Skoglund (1908-1948), Stockholm från Mosebacke, signerad, motivet: 30x43

Jean Skoglund, född 1908 i Stockholm, död 1948, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Just nu: 100 kr (per 16:18:02)
Uppdatera
Visning

fredag 20/1, lördag 21/1, söndag 22/1 och måndag 23/1

Auktionen
avslutas:

måndag 23 januari kl 18:44:53

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud
19/1 09:03:19 1      ledande budet*

  • Tema
  • 23 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Jean Skoglund

Läs mer om Jean Skoglund