bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel/tavelram 10177193



*
Spegel/tavelram

nr 1017 7193


63x56


Utrop:

500 kr

Startbud:

100 kr

Just nu: 150 kr (per 00:11:13)
Uppdatera
Visning

fredag 5/2, lördag 6/2, söndag 7/2 och måndag 8/2,

Auktionen
avslutas:

måndag 8 februari kl 19:26:27


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 22% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/2 22:03:29 1      100 kr
4/2 12:09:55 2      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar tavelram

Vad r den vrd?