1619 7117 Akvarell Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signerad. Akvarell, bildmått: 15x19 cm, yttermått inklusive ram: 27x31 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:45)
1619 7118 Akvarell Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad. Akvarell, bildmått: 31x45 cm, yttermått inklusive ram: 43x56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:23)
1619 7019 Akvarell Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, akvarell, yttermått inklusive ram: 36x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:56)
1619 1008 Akvarell Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, daterad 72, "Arctic Endeavour Halifax. NS". Akvarell, bildmått: 48x40 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:06)
1619 7417 Akvarell Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Signerad. Akvarell, 54x54 cm, yttermått inklusive ram. 72x72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:27)
1619 7354 Akvarell Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad. Akvarell, bildmått: 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 67x80 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:25)
1619 7339 Ampel Glas. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:46)
1619 7089 Ampel koppar och glas, omkring 1900. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:57)
1619 6094 Appliquer Tre ljuspunkter, mässing. Bredd: 33 cm. Höjd: 20 cm ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:22)
1619 7057 Armband 18k guld, Bismark länk, 1946. Längd: 18 cm. Vikt: 33g
S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:28)
1619 7043 Assietter 12 st, grönt glas. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:40)
1619 7197 Bänk / sideboard 1950/60-talTeak. Längd: 102 cm, djup: 27 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:23)
1619 7412 Barnsäng Rotting, med monterad himmelsäng och klädsel. Längd: 92 cm. Höjd: 148 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:56)
1619 7259 Barnvagn modell äldre. Längd: ca 105 cm, djup: 50 cm, höjd: 93 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:40)
1619 7012 Bestick 32 delar, Rostfritt, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Längd: 12,5-22 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:52)
1619 7015 Bestick 7 delar, silver, 1700-/1800-tal. Längd: 19-21,5. Vikt: 490 gr ca
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:39)
1619 6073 Bestick 88 delar, Nysilver, Gense, Svenskt Spets, 60 kniva. Längd: 23 cm, 28 gafflar längd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:00)
1619 6174 Blandteknik Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 26x16 cm, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:09)
1619 7121 Blandteknik Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Uggla i vinterlandskap. Signerad, daterad 1920,15x20 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:45)
1619 7239 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad. Blandteknik på pannå, 22x19 cm, yttermått inklusive ram: 31x27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:59)
1619 6051 Blyerts Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Replik". Signerad. Bildmått: 24x25 cm, yttermått inklusive ram: 41x42 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:58)
1619 7085 Bonbonjär + skål, Böhmen. Höjd: 12-15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:53)
1619 7050 Bord omkring 1900, furu. Bredd: 76 cm, djup: 43 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:40)
1619 7140 Bordsdekoration Porslin. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:22)
1619 7242 Bordslampa Fd fotogen. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:46)
1619 7241 Bordslampa Fd Fotogen. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:06)
1619 7240 Bordslampa mässing. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:35)
1619 7246 Bordslampa med glasskärm. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:35)
1619 7245 Bordslampa metall/Glas. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:33)
1619 7244 Bordslampa Strindbergmodell. Höjd: 40 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:06)
1619 7052 Bordslampa Strindbergsmodell, nutida, Cottex. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:16)
1619 7162 Bordslampfot mässing. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:49)
1619 7138 Bordslampfot Orrefors, Carl Fagerlund (1915-2011), Sverige. RD 1323. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:49)
1619 7003 Bordslampfot/ljusstake silver, (800/1000). Höjd: 32 cm. Vikt: 690 g
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:27)
1619 7381 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:23)
1619 7166 Bordslampor ett par, mässing. Höjd: 79 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:48)
1619 7132 Bordslampor Ett par, trä och metall. Höjd: 38 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:44)
1619 7031 Bordsur Porslin, med figurer. Längd: 15,5 cm, djup: 5 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:47)
1619 7217 Bricka med kant, mässing. Diameter: 42 cm, höjd: 3. 5 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:16)
1619 7216 Brickor 2 st, ciselerad dekor, koppar, Diameter: 41-42 cm. Djup: 5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:40)
1619 6221 Burkar 2 st, Arabia & Rörstrand, Paratiisi & Kulinara. Längd: 9,5-11,5 cm, djup: 9,5-10,5 cm, höjd: 11-12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:16)
1619 7178 Byrå 1800-tal, mahogny. Bredd: 94 cm, djup: 50 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:32)
1619 7196 Byrå Louis XVI-stil, stenskiva. Bredd: 68 cm, djup: 36 cm, höjd: 74 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:01)
1619 5389 Byrå NK Nordiska Kompaniet. Rödbetsad furu med beslag av mässing. Brickmärkt Verkstäder, Nyköping. Bredd: 100 cm. Djup: 42 cm. Höjd: 86 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:44)
1619 7071 Byrå rokokostil, Stenskiva, Intarsia. Bredd: 81 cm, djup: 37 cm, höjd: 71 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:18)
1619 7269 Byrå Rokokostil. Bredd: 82 cm, djup: 36 cm, höjd: 72 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:06)
1619 7143 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 23/75, bladets mått: 37x28 cm, yttermått inklusive ram: 50x39 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:04)
1619 7144 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 65/75, bladets mått: 75x58 cm, yttermått inklusive ram: 89x70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:38)
1619 6188 Coasters för flaskor, 4 st, Skultuna, botten i trä, försilvrade. Diameter: 10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:55)
1619 7165 Damarbetsbord 1800-tal, England. Bredd: 70 cm, djup: 40 cm, höjd: 90 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:04)
1619 7192 Damskrivbord Louis XV-stil, valnöt med skåp och lådor, på korta svängda ben, Dekor av infällda porslinsplattor med romantiserande motiv, draghandtag och beslag i mässing. Bredd: 92 cm, Djup: 58 cm, Höjd: 133 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:21)
1619 7250 Dubbelljusstake Koppar. Längd: 25 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:17)
1619 7169 Emmafåtölj
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:36)
1619 7170 Emmafåtölj
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:45)
1619 7400 Emmafåtöljer Ett par, rosa velour
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:18)
1619 7080 Etsningar 3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Yttermått inklusive ram: 20x21-30x32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:19)
1619 7264 Fällbord Björk. Diameter: 75 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:38)
1619 7145 Färglitografi Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, daterad -78 "störtad trollslända". Färglitografi, bildmått: 44x50 cm, yttermått inklusive ram: 54x76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:08)
1619 7415 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 20/90. Färglitografi. Bladets mått: 76x57 cm, yttermått inklusive ram: 95x75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:38)
1619 7357 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Sommar i skärgården. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bildmått: 38x51 cm, yttermått inklusive ram: 59x70 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:43)
1619 5130 Färglitografi Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrerad 75/200, daterad -77. Färglitografi, bildmått: 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 58x77 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:21)
1619 7146 Färglitografi Jean Picard Le Doux, "Oiseau soleil. Signerad, numrerad 21/150. Färglitografi, bildmått: 44x37 cm, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:40)
1619 2083 Färglitografi Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numrerad 11/47, daterad -83, Stureplan. Färglitografi, bildmått: 65x48 cm, yttermått inklusive ram: 80x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:43)
1619 7416 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 1038/1750. Färglitografi, bildmått: 54x77 cm, yttermått inklusive ram: 76x95 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:46)
1619 7210 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 306/350. Färglitografi, bildmått: 52x38 cm, yttermått inklusive ram: 70x54 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:25)
1619 7424 Färglitografi Luciano Pavarotti (1935-2007), Julkaktus. Signerad, numrerad 141/299, daterad -81. Färglitografi, bildmått: 44,5x32,5, yttermått inklusive ram: 69x57
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:18)
1619 5370 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 154/250. Färglitografi, bildmått: 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:12)
1619 5374 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 154/250. Färglitografi, bildmått: 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:19)
1619 7439 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, daterad 1966, Stilleben, 22x32 cm, yttermått inklusive ram: 33x43 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:44)
1619 7413 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 135/240 - 1990, daterad landskap. Färglitografi, bildmått: 44x32 cm, yttermått inklusive ram: 556x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:06)
1619 7208 Färglitografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signerad, numrerad 105/250. Färglitografi, bildmått: 42x50, yttermått inklusive ram. 64x73 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:14)
1619 7222 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Höst. Signerad, numrerad 62/260. Färglitografi, bildmått: 33x45 cm, yttermått inklusive ram: 50x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:52)
1619 7109 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarkust. Signerad, numrerad 301/350. Färglitografi, bildmått: 31x43 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:30)
1619 5305 Färglitografi Stefan W Igelström (f. 1953), Sverige. Komposition med jordgubbar vid stranden. Signerad, färglitografi, numrerad, 92/275. Bladets mått: 53x78 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 21:03)
1619 7078 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, numrerad 283/375, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 40x55 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm
1619 7063 Färglitografier + etsning, 3 st, oramade lösa blad, Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Berta Hansson & Sture Meijer, oramade lösa blad. Signerade. Färglitografi. Bladets mått: 40x50,50x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:20)
1619 7211 Färglitografier 3 st, Albin Amelin (1902-1975), Sverige. Signerade, numrerade, yttermått inklusive ram: 70x90 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:35)
1619 7055 Fat + kaffeskedar, 1 + 10 delar, silver. Längd: 11 cm, diameter: 12 cm, vikt: 120g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:05)
1619 7006 Fat Arabia, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920). Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:32)
1619 7334 Fat Rörstrand, omkring 1900. Längd: 28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:01)
1619 4169 Fåtölj + pall, Ekornes, skinn
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:06)
1619 7150 Fåtöljer ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ulfåsa
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:09)
1619 7128 Fototyp efter "Jean Cocteau", meny, yttermått inklusive ram: 51x36 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:13)
1619 7345 Frukostset Brödhållare + knivställ, nysilver. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:34)
1619 7340 Fruktbestick 12+ 12 delar, England, i etui. Längd: 5-18,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:16)
1619 7005 Glas Gunnel Nyman (1909-1948), Notsjö, Finland, GN23, 12+ 6+ 6 st. Höjd: 6-8 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:55)
1619 7393 Glasservis 60 delar, slipad dekor. Höjd: 10-20 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:25)
1619 7142 Glasservisdelar ca 65 delar. Höjd: 7-30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:09)
1619 6022 Glasservisdelar Iittala Ultima Thule, 20 delar. Höjd: 7-12/22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:14)
1619 7090 Glasservisdelar Kosta, 55 delar, ca, Fontän, design: Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Höjd: 9-18 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:13)
1619 7271 Golvlampa mässing, Bergboms. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:16)
1619 6057 Golvlampfot mässing, Cottex, ledad ställbar arm. Höjd: 133 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:03)
1619 7034 Gosedjur 2 st, "Melissa & Doug", modell större, Tiger + giraff. Längd: 115 cm. Höjd: 130 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:30)
1619 7311 Gouache Stig-Owe Jemseby (1941-2017), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 103x72 cm, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:13)
1619 7218 Grafiska blad 6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade i trycket, Bildmått: 22x32 cm, yttermått inklusive ram: 36x48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:20)
1619 6038 Grafiska blad i bok "Yxlon 84", bland annat Bertil Almlöf, Eva Stockhaus mfl, med kassett. Ej signerad, oramad, 10x10-31,5x42
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:19)
1619 5136 Halsband med hänge Rolf Karlsson, silver, Filminstitutet. Vikt: 40 g. Längd: 37 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:00)
1619 7054 Hänge + brosch, 2 delar, 18k guld. Diameter: 2 cm, längd: 4 cm, vikt: 3,3g ca
1619 7233 Herrarmbandsur 18k guld, Tissot, graverad, diameter: 3,5 ca, läderarmband
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:14)
1619 7397 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 108 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:14)
1619 7343 Hylla med lådor Uno & Östen Kristiansson, Luxus, Lövträ. Längd: 38 cm. Djup: 25 cm. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:17)
1619 6003 Jardiniere Valnöt. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:52)
1619 7013 Kaffe/teskedar 6+ 4 st, silver. Vikt: 100 gr ca. Längd: 9,5-11 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:24)
1619 7199 Kaffekoppar 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, "Prunus". Diameter: 8 cm. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:31)
1619 6235 Kaffeservis Rosina Wachtmeister, Goebel, 14 del
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:20)
1619 7065 Kaffeservisdelar 17 delar, Rosenthal / Rörstrand, floral dekor
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:59)
1619 7014 Kaffeskedar silver, 13 del div. Längd: 9,5-12. Vikt: 150 gr ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:29)
1619 7248 Kakfat på fot, glas och metall. Diameter: 28 cm, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:26)
1619 7395 Kakfat på fot, Musselmalet, helblond, Royal Copenhagen. Diameter: 20 cm. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:46)
1619 7092 Kanna Koppar, Birger Eriksson, Falun. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:59)
1619 7009 Karmstol klädd med textil "Stensöta" (GP & J Baker)
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:15)
1619 1036 Karmstol Rokoko
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:11)
1619 6082 Karmstolar 1 par + stol, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:55)
1619 6110 Karmstolar Ett par, Barockstil, sits och rygg i rotting
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:13)
1619 7008 Karmstolar ett par, rotting. Sitsen klädd med texil "Vägen", (grönt lin, Margit Thorén, Firma Svenskt Tenn)
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:02)
1619 7106 Karpskål Kina, Porslin, 1900-tal, Dia 58. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:52)
1619 7369 Karta Wadstena, 1769, Jonas Brolin, 51x61 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:20)
1619 7180 Kista Allmoge, 1830, Originalmålning. Bredd: 69 cm, djup: 50 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:09)
1619 7048 Klackring med sten 18k guld. Vikt: 8,5g brutto. Längd: 2,5 cm. Djup: 2 cm, höjd: 2,5 cm, vikt: 4 g
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:48)
1619 7256 Kökspall Anderstorps Werkstads AB (AWAB), 1950-tal, kromad stomme. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:34)
1619 7257 Kökspall Anderstorps Werkstads AB (AWAB), 1950-tal, kromad stomme. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:17)
1619 7258 Kökspall Anderstorps Werkstads AB (AWAB), 1950-tal, kromad stomme. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:01)
1619 7139 Konstglas 6 delar, bland annat U H Vallien. Höjd: 5-10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:29)
1619 7327 Kopparstick 1700-tal, Raphael, skolan i Athen, 53x74 cm, yttermått inklusive ram: 68x90 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:49)
1619 7373 Kruthorn Läder/trä. Längd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:30)
1619 7335 Kryddburkset 14 delar, Porslin. Höjd: 9-19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:20)
1619 7361 Kryddhylla Reda. Glasburkar. Bredd: 40 cm. Djup: 20 cm. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:08)
1619 6017 Litografi Helene Billgren (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 124/150. Bladets mått: 54x39cm, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:32)
1619 7426 Litografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 29/30, daterad - 2000,20x14 cm, yttermått inklusive ram: 32x23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:08)
1619 7221 Litografisk affisch Picasso, "Cote de azur", oramat löst blad, oramad, Henri Duchamps lith, 99x66 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:14)
1619 7375 Ljuskrona Empirestil. Bredd: 60 cm, höjd: 70 cm ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:22)
1619 7223 Ljuskrona oscariansk. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:04)
1619 5357 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:56)
1619 7385 Ljuslykta Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:38)
1619 7093 Ljusstakar ett par, Tenn, 1936. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:24)
1619 7384 Ljusstake i form av getabock, trearmad, keramik. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:24)
1619 7193 Lodur Sent 1800-tal. Höjd: 130 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:00)
1619 5237 Malmkrona 1800-tal. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:49)
1619 7367 Maskaron Järn, 23x16 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:35)
1619 6225 Mat / kaffeservis 70 delar, ca, KPM
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:37)
1619 7164 Matbord 1930-tal. Bredd: 150+ 2x60, djup: 75 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:19)
1619 7331 Matservisdelar Rörstrand, Forma, design: Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Ca 60 delar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:06)
1619 7155 Matservisdelar Royal Copenhagen, Blå Blomst, 28 delar
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:45)
1619 6136 Matta Afghan, 63x253 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:05)
1619 7101 Matta Chi chi, Shirvan, 112x175 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:46)
1619 6143 Matta Kelim Afghan, 196x309 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:39)
1619 6138 Matta Kelim Afghan, 99x153 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:10)
1619 7001 Matta orientalisk, 142x245 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:36)
1619 7281 Matta orientalisk, 152x201 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:54)
1619 6187 Matta Orientalisk, 158x188 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:48)
1619 7073 Matta Orientalisk, 184x303 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:39)
1619 7376 Matta Orientalisk, 70x105 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:48)
1619 7277 Matta orientalisk, Abedeh, 104x150 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:47)
1619 7274 Matta orientalisk, Afghan, 167x229 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:12)
1619 7278 Matta orientalisk, Galleri, 70x223 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:05)
1619 7103 Matta orientalisk, Galleri, Bochara, 93x340
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:35)
1619 7328 Matta Orientalisk, Guldafghan, 224x305 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:03)
1619 7282 Matta orientalisk, Nahavand, 170x275 cm
1619 7276 Matta orientalisk, Pakistan, 97x162 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:55)
1619 7173 Medalj Österrike, 18k / förgylld brons, emalj. Diameter: 3,8 cm, vikt: 12g brutto
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 17 maj 2024 09:01)
1619 7394 Mockakoppar med fat, 8 st, Musselmalet, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:48)
1619 7036 Nattygsbord Ett par, 1950 / 60-tal, Teak. Bredd: 111 cm, djup: 53 cm, höjd: 105 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:12)
1619 7442 Nattygsbord ett par, med stenskiva, Gustaviansk stil. NK, Bredd: 40 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:42)
1619 6130 Nattygsbord ett par, Rokokostil. Bredd: 50 cm, djup: 34 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:50)
1619 7295 Olja på papper 5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:32)
1619 7349 Oljemålning 1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Venedig. Olja på pannå, 18x30 cm, yttermått inklusive ram: 23x35 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:16)
1619 7011 Oljemålning 1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm, yttermått inklusive ram: 61x52 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:02)
1619 7205 Oljemålning Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor". Signerad. Olja på duk, 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:29)
1619 7236 Oljemålning Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad. Olja på duk, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 46x63 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:40)
1619 1010 Oljemålning Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x30 cm, yttermått inklusive ram: 81x50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:55)
1619 1002 Oljemålning Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja på duk, ej signerad, intygad a tergo, sterbhusstämpel och signatur, yttermått inklusive ram: 71x56
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:55)
1619 7368 Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad, landskap. Olja på duk, 69x49 cm, yttermått inklusive ram: 84x63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:56)
1619 6239 Oljemålning Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad, "Valörspel". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 56x67 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 21:04)
1619 1031 Oljemålning Axel Peter (1863-1942), Sverige. Signerad, daterad 1917, Stilleben. Olja på duk, 80x80 cm, yttermått inklusive ram: 94x94 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:40)
1619 7203 Oljemålning Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. "Inför vintern, Funäsdalen". Signerad, daterad -78. Olja på duk, 51x65 cm, yttermått inklusive ram: 61x76 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:32)
1619 7213 Oljemålning Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad, daterad -79, "Ödemarkssmycke". Olja på duk, 80x69 cm, yttermått inklusive ram: 84x73 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:05)
1619 7435 Oljemålning Bertil Lundquist, Signerad, älvlandskap. Olja på duk, 55x80, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:09)
1619 7017 Oljemålning David Parsén (1896-1977), Sverige. Kustlandskap. Signerad, daterad -37, oramad. Olja på duk, 56x76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:05)
1619 7371 Oljemålning Folke Bülow (1905-1961), Sverige. Signerad, daterad 29, "Skymning". Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 61x50 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:05)
1619 7077 Oljemålning Georg Suttner (1922-2014), Sverige. Signerad, "Blått novemberland". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 48x61 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:52)
1619 7422 Oljemålning Georges Pierre Dieterle (1844-1937), Landskap med vattendrag. Signerad. Olja på duk, 44x62 cm, yttermått inklusive ram: 55x74 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:57)
1619 1032 Oljemålning Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Fjordmotiv. Signerad. Olja på duk, 34x40 cm, yttermått inklusive ram: 37x43
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:35)
1619 7356 Oljemålning Harald Norrby (f. 1928), Sverige. Vinterlandskap. Signerad. Olja på pannå, 29x50 cm, yttermått inklusive ram: 36x57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:03)
1619 7021 Oljemålning Jan Hatvani (1903-1969), Sverige. Skärgårdslandskap. Signerad. Olja på duk, 45x60 cm, yttermått inklusive ram: 51x67 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:13)
1619 7419 Oljemålning Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Stilleben med kopparföremål. Signerad, daterad - 74. Olja på duk: 32x23 cm, yttermått inklusive ram: 46x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:38)
1619 7414 Oljemålning Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Strilande bäck. Signerad, daterad - 73. Olja på duk, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 65x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:28)
1619 7156 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Gräsänder. Signerad. Olja på duk, 42x54 cm, yttermått inklusive ram: 62x71 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:22)
1619 7159 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, daterad 82, Änder. Olja på duk, 49x68 cm, yttermått inklusive ram: 59x78 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:36)
1619 7313 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. "Lekkamraterna". Signerad. Olja på pannå, 50x38 cm, yttermått inklusive ram: 61x50 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:39)
1619 7306 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Ej signerad, "brännvinsflaska och glas". Olja på pannå, 33x23 cm, yttermått inklusive ram: 47x38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:08)
1619 7289 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, "den gamla lampan". Olja på pannå, 39x31 cm, yttermått inklusive ram: 59x48 cm
1619 7305 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, "det gamla pianot". Olja på pannå, 25x30 cm, yttermått inklusive ram: 41x46 cm
1619 7302 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, "Gädda på silverfat". Olja på pannå, 36x60 cm, yttermått inklusive ram: 52x75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:11)
1619 7319 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, "Hotellrummet". Olja på duk, 52x60 cm, yttermått inklusive ram: 67x75 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:59)
1619 7318 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, "Landskap". Olja på duk, 51x66 cm, yttermått inklusive ram: 66x81 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:22)
1619 7312 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, "måne och skål". Olja på pannå, 54x45 cm, yttermått inklusive ram: 71x62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:58)
1619 7325 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, "parken". Olja på pannå, 123x215, oramad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:30)
1619 7294 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, "snöskottarna". Olja på pannå, 103x87 cm, yttermått inklusive ram: 117x100 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:17)
1619 7326 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, "Spanien". Olja på pannå, 212x121 cm, yttermått inklusive ram: 224x130 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:16)
1619 7301 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, "stora Operan". Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:19)
1619 7322 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, "utsikt från Ölsta". Olja på pannå, 45x55 cm, yttermått inklusive ram: 65x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:16)
1619 7304 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, "vas". Olja på pannå, 34x26 cm, yttermått inklusive ram: 52x44 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 21:04)
1619 7309 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, "vita hus". Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 55x48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:39)
1619 7315 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, daterad 1938, "Stilleben". Olja på pannå, 47x60 cm, yttermått inklusive ram: 59x72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:10)
1619 7320 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, interiör. Olja på pannå, 60x59 cm, yttermått inklusive ram: 73x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:21)
1619 7288 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, Röda hus i landskap. Olja på pannå, 42x38 cm, yttermått inklusive ram: 59x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:08)
1619 7299 Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:43)
1619 7355 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 37x63 cm, yttermått inklusive ram: 45x72
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:03)
1619 7018 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinna med skörd, ej signerad, oramad. Olja på duk, 73x60 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:31)
1619 7126 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kvinnor med paraply. Signerad. Olja på duk, 34x23 cm, yttermått inklusive ram: 36x25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:46)
1619 7123 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad B Neuman, "Solnedgång". Olja på duk, 29x33 cm, yttermått inklusive ram: 40x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:47)
1619 7247 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Lasén, 1954. Olja på duk, 26x43 cm, yttermått inklusive ram: 34x51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:46)
1619 7440 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1961, "Giersdalen, Norge". Olja på pannå, 38x28 cm, yttermått inklusive ram: 42x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:14)
1619 7079 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, England, "Semmon Cove, Cornwall". Olja på pannå, 24x34 cm, yttermått inklusive ram: 39x49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:58)
1619 7111 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, vinterstad. Olja på pannå, 34x30 cm, yttermått inklusive ram: 47x42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:35)
1619 1004 Oljemålning Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Uppställning av brännvinsflaskor och tilltugg", Monogramsignerad. Olja på pannå, 62x41 cm, yttermått inklusive ram: 66x56 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:18)
1619 6167 Oljemålning Percy Currall Pace. Signerad, Vagn. Olja på pannå, 21x29 cm, yttermått inklusive ram: 42x49 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:09)
1619 6216 Oljemålning Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. "Vid Åsögatan". Signerad. Olja på duk, 20x24 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:40)
1619 7108 Oljemålning Uno Ljungberg, Vinterstad. Signerad, daterad -47. Signerad. Olja på pannå, 28x39 cm, yttermått inklusive ram: 36x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:05)
1619 7119 Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Bymotiv, omkring 1900, ej signerad. Olja på duk, 32x44-54x37 cm, yttermått inklusive ram: 45x57-67x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:54)
1619 7122 Oljemålningar 2 st, påmålade tryck, 1800-tal, yttermått inklusive ram: 16x22 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:54)
1619 6217 Oljemålningar 2 st, Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. " Lotsgatan & Yttersta tvärgränd". Signerade, duk, 24x29 ca, yttermått inklusive ram: 37x32 - 39x33 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:44)
1619 7275 Orient bönematta 92x130 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:55)
1619 7002 Orientmattor ett par, 64x120 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:36)
1619 7188 Pall industridesign, metall/ trä. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:57)
1619 7209 Pall underrede i mässing med läderklädd sits, 30x30 cm. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:58)
1619 7045 Parti 1950-tal glas + knivställ + gräddkanna mm, 11st glas. Höjd: 6-15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:50)
1619 7243 Parti silver 3 delar, kakspade, sked och en tesil märkt Georg Jensen. Längd: 15,5 - 15, Vikt: 102 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:37)
1619 7307 Parti silver 6 delar, Sverige, 3 skedar, 2 gafflar, en servettring. Längd: 17,5 - 19 cm, vikt: 230 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:47)
1619 6145 Parti smycken diverse
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:10)
1619 6146 Parti smycken diverse
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:11)
1619 7120 Pastell Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Signerad, skymning, 17x23 cm, yttermått inklusive ram: 25x33 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:59)
1619 7189 Piedestal metall, diameter: 25, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:04)
1619 7423 Piedestal omkring 1900, Järn, bemålad. Längd: 39 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:55)
1619 7070 Piedestal Stenskivor. Längd: 25 cm, djup: 25 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:08)
1619 7069 Piedestal stenskivor. Längd: 25 cm. Djup: 25 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:36)
1619 7228 Pokalglas 1700-/1800-tal, slipad dekor med vapensköld. Höjd: 18,5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:02)
1619 7232 Ring 18k guld, slät. Vikt: 4,2g ca, ringmått 20
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:40)
1619 6218 Ring 18k guld, vitguld, "Bellatrix", med briljant 0,19ct, Top Wesselton, storlek: 49 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:51)
1619 7053 Ring 23k, slät. Vikt: 3,8g ca, ringmått 19. Vikt: 3,5 g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:44)
1619 7255 Röllakan 141x191 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:09)
1619 5245 Salongsbord med klaffar, 1800-tal. Bredd: 97+ 2x30. Djup: 69 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:07)
1619 3227 Salongsgrupp 3 delar, Louis Xvi-stil. Längd: 126 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:45)
1619 7040 Samekniv Signerad Skaltje. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:10)
1619 7041 Sameknivar 3 st, en signerad. Längd: 19-33 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:57)
1619 2035 Serigrafi Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:01)
1619 7154 Serveringsvagn Rotting. Diameter: 44 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:01)
1619 7330 Servisdelar Rörstrand, Rainbow, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. 15 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:17)
1619 7181 Sideboard England. Längd: 161 cm, djup: 37 cm, höjd: 81 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:02)
1619 7179 Sifon England. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:53)
1619 6035 Skål Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta. Diameter: 22 cm, höjd: 13 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:12)
1619 7225 Skål Kina, Famille rose färger, omkring 1900. Diameter: 23 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:47)
1619 7249 Skål Orrefors, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "För nit och redlighet. . ", diameter: 24 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:38)
1619 7382 Skål på fot, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Diameter: 30 cm, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:40)
1619 6034 Skål på fot Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta. Diameter: 36 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:11)
1619 7135 Skålar 5 st, Kina, Porslin. Diameter: 9-11 cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:02)
1619 1034 Skålfat Åke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods, på järnställning. 58x60 cm. Höjd: 12-63 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:17)
1619 6037 Skålfat Kina, nutida, med ställ, porslin. Diameter: 38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:16)
1619 7035 Skänk Sent 1800-tal, bemålad. Bredd: 111 cm, djup: 53 cm, höjd: 105 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:56)
1619 7286 Skrin Allmoge, 1700-tal. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:19)
1619 7234 Skrivmaskin Olivetti, 1930-/40-tal, 23x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:39)
1619 7026 Skulptur Afrodite, konstmassa. Efter antiken, Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:48)
1619 7372 Skulptur Asien, metall. Höjd: 20 cm
1619 7086 Skulptur Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Glas. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:21)
1619 7388 Skulptur björn, glaserad stengodslera. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:23)
1619 7027 Skulptur Bodhisattva, Metall. Bemålat, metall. Höjd: 23 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:41)
1619 6036 Skulptur Herend, Ungern, flicka, porslin. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:14)
1619 7387 Skulptur i form av vaser, Spanien, glaserad stengodslera. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:50)
1619 7329 Skulptur konstglas, Chip Scarborough, Signerad. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:08)
1619 7252 Skulptur Lars Wall, smide. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:49)
1619 7028 Skulptur Lenin, metall. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:25)
1619 7253 Skulptur Lisa Larson (1931-2024), Sverige. All Världen barn. Höjd: 12 cm
1619 7029 Skulptur Nils Bjerstedt. Fågel "Vattenrall", bemålat trä. Längd: 17 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:01)
1619 7024 Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad A Söderström, metall / sten. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:49)
1619 7362 Skulptur Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Iittala. Signerad & etiketterad, konstglas. Längd: 10 cm, höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:33)
1619 7427 Skulptur Silver / stensockel, Otydliga stämplar. Längd: 17 cm. Djup: 11 cm, höjd: 16,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:42)
1619 7023 Skulptur Teak, Johnny Hoffman, Sweden. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:44)
1619 7030 Skulptur Thailand, mässing, träsockel. Höjd: 27 cm
1619 7429 Smycken silver, 5 delar. Vikt: 195 gr ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:29)
1619 7004 Snapsglas 6 st, Iittala, Gaissa, design: Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. I träställ för båt. Längd: 38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:47)
1619 7186 Soffa 1800-tal, trä, pluggad. Längd: 114 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:26)
1619 6180 Soffa 3-sits, klädd med textil från GP & J Baker, Lotus. Längd: 200 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:25)
1619 7160 Soffa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Samsas. Längd: 185 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:40)
1619 7175 Soffbord Butlers tray. Bredd: 77 cm, djup: 56 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:33)
1619 7068 Soffbord Intarsia, Mässingslist. Bredd: 94 cm, djup: 63 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:49)
1619 7409 Spegel + väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 + 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:48)
1619 6025 Spegel + väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:28)
1619 6098 Spegel 1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:38)
1619 6122 Spegel 1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:20)
1619 7266 Spegel 1920-tal, 118x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:10)
1619 7129 Spegel 1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:44)
1619 7097 Spegel barockstil, nutida. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:32)
1619 7195 Spegel omkring 1900. Längd: 124x77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:19)
1619 7230 Spegel Sent 1800-tal, bemålad. Längd: 71 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:57)
1619 7094 Spegellampetter ett par, mässing. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:15)
1619 7095 Spegellampetter ett par, Trä. Höjd: 31 cm
1619 5246 Stol Afrikana
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:11)
1619 6161 Stolar ett par, Svanmodell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:24)
1619 7099 Sybord 1800-tal. Bredd: 50 cm, djup: 37 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:16)
1619 6200 Sybord mahogny, 1800-tal. Diameter: 47 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:41)
1619 7168 Sybord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 55 cm. Djup: 37 cm, höjd: 76 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:26)
1619 7194 Sybord pelarfot, omkring 1900, björk, diameter: 43, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:02)
1619 7037 Syltkrukor 2 st, modell större, Rörstrand. Höjd: 24-34 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:10)
1619 7022 Takarmatur Belid, metall. Diameter: 42 ca, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:34)
1619 7389 Takarmatur mässing, glas. Höjd: 40 cm
1619 6233 Takarmatur med prismor. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:23)
1619 7141 Tallrikar 12 st, Villeroy & Bosh. Corpo. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:07)
1619 7226 Tallrikar 2 st, dekor i famille rose. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:44)
1619 6104 Tallrikar 2 st, Kina, Blåvita. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:58)
1619 7333 Tallrikar Rosenthal, 23 delar. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:36)
1619 7007 Tamburmajor mässing. Höjd: 175 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:34)
1619 7344 Tändsticksaskhållare Firma Svenskt Tenn, 1944. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:41)
1619 7201 Tekanna Kina, 1800-tal. Höjd: 14 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:02)
1619 7147 Temuggar med fat 2 st, Lomonosov, Ryssland, Cobalt net. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:13)
1619 7058 Textil Floral dekor, Bloomcraft. Längd: ca 5 m
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:59)
1619 7379 Trädgårdssoffa Ormbunke, gavlar i vitmålad gjutmetall, sits i träribbor. Längd: 143 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:40)
1619 7380 Trädgårdssoffa Ormbunke, gavlar i vitmålad gjutmetall, sits i träribbor. Längd: 143 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:03)
1619 7227 Trädgårdsstolar 4 st, metall
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:25)
1619 7083 Träsnitt Annie Bergman (1889-1987), Sverige. Signerad, numrerad 300 ex, "Daggkåpa" mm: 20x15 cm, yttermått inklusive ram: 36x28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:40)
1619 6050 Tusch Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Känn dig själf" Dramaten. Signerad, daterad 1910. Bildmått: 27x16, yttermått inklusive ram. 42x30 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:57)
1619 7342 Väggarmatur Luxus Vittsjö. Längd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:46)
1619 7341 Väggarmaturer ett par, Hemi, Klot-3, höjd. 24 cm. Längd: 20 cm, djup: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:38)
1619 7263 Väggbord förgyllt med stenskiva. Bredd: 70 cm. Djup: 28 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:51)
1619 7262 Väggbord med stenskiva. Bredd: 49 cm. Djup: 24 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:24)
1619 7268 Väggbord Rokokostil. Bredd: 71 cm. Djup: 29 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:47)
1619 7075 Vägghylla Marcel Siard, Kartell, Italien, 1965 ca, röd plast, längd. Ca 65 cm. Djup: 30 cm, höjd: 35 cm. Skruvar för upphängning medföljer, litteratur: The Studio Year Book Decorat
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:02)
1619 7104 Väggpendyl Rokokostil. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:01)
1619 7191 Väggur Junghans, omkring 1900. Höjd: 100 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:24)
1619 7100 Vagnslykta höjd: 38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:04)
1619 7430 Vas "Sqeeze", design: Lena Bergström, Orrefors. Svarttonat glas. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:21)
1619 7202 Vas + kanna + burk med lock, 3 delar, Kina. Höjd: 13-25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:32)
1619 7084 Vas Edgar Böckman (1890-1981), Sverige. Stengods med ristad randdekor, delvisa glaserad. Monogramsignerad. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:19)
1619 7224 Vas Kina, omkring 1900. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:01)
1619 7431 Vas Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:13)
1619 7374 Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. 1959. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:17)
1619 7136 Vas Royal Copenhagen. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:51)
1619 7047 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Tulpanvas, Kosta Boda. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 20:07)
1619 7163 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor, silverdekor med fisk. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:44)
1619 6245 Vaser + ljusstake, 3 delar, Bertil Vallien & Ulrica Hydman Vallien, "Chateau", "Flower" & "Rio". Höjd: 12-28,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:31)
1619 7383 Ytterfoder 3 st, Waldemarsudde. Höjd: 15,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:46)
1619 7134 Ytterfoder 4 st, Waldemarsudde. Diameter: 13,5-26, höjd: 13-20 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 18:06)
1619 7133 Ytterfoder 5 st, Waldemarsudde. Diameter: 10-16, höjd: 9,5-15 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 maj 2024 19:55)