Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 30 augusti 2021 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1415 5066  Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Komposition i gult och orange. Ej signerad, duk, 80x80 cm, oramad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:12)

1415 5065  Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Komposition med ansikte. Ej signerad, oramad, duk, 80x80 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:12)

1415 5074  Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Komposition, ej signerad, pannå, 30x21 cm, oramad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:10)

1415 5064  Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Komposition. Ej signerad, oramad, duk, 117x78 cm

1415 5061  Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Komposition. EJ signerad, oramad, duk, 40x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:12)

1415 5062  Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Utan titel. Ej signerad, duk, oramad, 40x40 cm

1415 5063  Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Utan titel. Signerad, duk, 40x40 cm, oramad

1415 6454  Akvarell Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signerad, hus. Akvarell, bildmått: 13xx23cm, yttermått inklusive ram: 28x35cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:25)

1415 6035  Akvarell Harald Gallén (1880-1931), Finland. Signerad, daterad 1924. Akvarell, bildmått: 34x42cm, yttermått inklusive ram: 38x47cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:57)

1415 6097  Akvarell Kaisa Melanton (1920-2012), Sverige. Signerad. Akvarell, bildmått: 47x61 cm, yttermått inklusive ram: 56x71 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:40)

1415 6271  Akvarell Mamo. Signerad, daterad 87. Akvarell, bildmått: 53x35cm, yttermått inklusive ram: 64x45cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:22)

1415 6307  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, Venedig, 39x28, yttermått inklusive ram: 53x42 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:53)

1415 6451  Akvarell Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. Signerad, "Stäket vid Baggensfjärden". Akvarell, bildmått: 31x21cm, yttermått inklusive ram: 47x35cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:25)

1415 6226  Aladåbform Koppar. Längd: 26 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:22)

1415 6487  Ampel Glas. 1900-talets första hälft, Diameter: 35 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:58)

1415 6170  Ångmaskin höjd: 28 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:56)

1415 6577  Appliquer Ett par, mässing. Höjd: 34cm

1415 6163  Armbandsur 14K, Omega Genève, gravyr. Diameter: 32mm, läderband, bruttovikt: 32g

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:47)

1415 6054  Armbandsur 18k guld, Jaeger-LeCoultre, 25x25mm, manuell uppvridning, serie No: 832679, orginal läderband, bruttovikt: 25g.

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:59)

1415 6204  Armbandsur Astrolux 17 Rubis, manuell, antimagnetic. Diameter: 40mm, double, läderband.

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:57)

1415 6215  Armbandsur Casio, quartz. Diameter: 40mm, kronograf, stål, viklås.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:41)

1415 6220  Armbandsur Citizen Crystron, quartz. Diameter: 36mm, dag/datum, stål, viklås

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:35)

1415 6209  Armbandsur Itraco 41 Jewels, automatisk. Diameter: 36mm, antimagnetic, shockprotected, datum, läderband

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:13)

1415 6218  Armbandsur Miluna, 25 jewels, automatisk. Diameter: 40mm, dag/datum, stål, viklås.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:58)

1415 6165  Armbandsur Sandoz, 25 jewels, automatisk. Diameter: 40mm.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:04)

1415 5011  Armbandsur Seiko, quartz, kronograf, datum, refnr: SSb255P1. Diameter: 42mm, stål, viklås, med etui

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:42)

1415 6111  Assietter 11 st, Flytande blått, Gustafsberg, "Krasse", diameter: 18 ca

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:55)

1415 6113  Badrumsskåp Italien, "CM, modell Vetta". Bredd: 70, djup: 14 cm, höjd: 44 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:45)

1415 6418  Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1937. Höjd: 24 cm, Vikt: ca 410 g

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:18)

1415 6348  Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1945, graverad i botten. Höjd: 20, vikt: 580g ca

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:01)

1415 6263  Båglampa mässing. Höjd: ca. 200 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:34)

1415 6522  Barglob nutida, diameter: 58 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:37)

1415 6208  Barnstol höjd: 59 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:33)

1415 6169  Båtmodell "Wasa". Längd: 54, höjd: 57 cm

1415 6202  Bestick Rostfritt, Gense, 22 delar. Längd: 18 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:11)

1415 6311  Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Sovande man. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 29x34 cm

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:37)

1415 6457  Blandteknik Kina. Signerad, blandteknik, tuppar, yttermått inklusive ram: 66x43cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:32)

1415 6570  Blandteknik Nathalie Levi (1914-1995), Sverige. Porträtt. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 67x53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:52)

1415 5370  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad. Bildmått: 46x35cm, yttermått inklusive ram: 64x53cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:30)

1415 6087  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 1985, Trädgårdsstilleben. Blandteknik, bildmått: 43x55, yttermått inklusive ram: 67x83 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:07)

1415 6517  Blomsterbord Bemålad. Bredd: 80. Djup: 24 cm, höjd: 83 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:26)

1415 6313  Blyertsmålning Oidentifierad konstnär. Signerad, modell, 48x44, yttermått inklusive ram: 61x59 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)

1415 6375  Bockbord Furu. Bredd: 140, djup: 78 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 september 2021 10:48)

1415 6442  Bojan Kina. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:49)

1415 6368  Bokhylla mahogny, omkring 1900. Bredd: 54, djup: 30 cm, höjd: 160 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:10)

1415 6374  Bokhylla omkring 1900,155, djup: 29 cm, höjd: 161 cm

1415 6155  Bokhylleskåp Funkis, betsat björk, Bredd: 193 cm. Djup: 30 cm, höjd: 90 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:04)

1415 6280  Bokskåp 1920-/30-tal, betsad björk. Bredd: 119, djup: 33 cm, höjd: 140 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)

1415 6152  Bokskåp Intarsia, 1920-tal, mahogny. Bredd: 162 cm. Djup: 42 cm, höjd: 190 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:43)

1415 6022  Bokstöd Ett par, trä, Elefanter. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:06)

1415 2049  Bord höjd: 65cm. Diameter: 105cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 21:00)

1415 6320  Bord Rotting med glas. Bredd: 66 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:14)

1415 5371  Bordsdekoration med Lejon, Tidigt 1900-tal. Längd: 24, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:30)

1415 6106  Bordslampa glas / metall, stuga i vinterlandskap. Längd: 32 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:54)

1415 6107  Bordslampa glas / metall, Stuga vid sjö. Längd: 29 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:59)

1415 6109  Bordslampa kolonn, trä och mässing. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:36)

1415 6441  Bordslampa plåt. Höjd: 40cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:21)

1415 6565  Bordslampa porslin, Rörstrand. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:20)

1415 6423  Bordslampa porslin. Höjd: 78 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:19)

1415 6104  Bordslampa rokokostil. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:38)

1415 6090  Bordslampa Tiffanystil. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:51)

1415 6568  Bordslampa Upsala-Ekeby. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:40)

1415 6498  Bordslampfötter 2 st, mässing. Höjd: 43-46 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:39)

1415 6276  Bordslampfötter Ett par, trä. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:03)

1415 6089  Bordslampor 2 par, Alabaster. Höjd: ca 46-50 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:05)

1415 6503  Bordslampor Ett par, mässing, EB. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:34)

1415 6545  Bordstabletter Ett par, Anakreon, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, 30x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:02)

1415 6543  Brickor 3 st. Nysilver. Längd: 66 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:09)

1415 6066  Byrå 1950/60-tal, Teak. Bredd: 75, djup: 37 cm, höjd: 87 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:10)

1415 6337  Byrå bemålad. Bredd: 57, djup: 30 cm, höjd: 142 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:18)

1415 6281  Byrå Gustaviansk stil, 1800-tal, valnöt. Bredd: 81, djup: 41 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:05)

1415 6422  Byrå med stenskiva, senbarockstil. Bredd: 54. Djup: 35 cm, höjd: 67 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:26)

1415 6421  Byrå med stenskiva. Bredd: 86, djup: 41 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:50)

1415 6372  Byrå med uppsats, mahogny. Bredd: 39, djup: 48 cm, höjd: 115 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:20)

1415 6091  Byrå rokokostil, stenskiva. Bredd: 62, djup: 34 cm, höjd: 70 cm, nyckel

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:08)

1415 6525  Byrå Senbarock-stil, mahogny. Bredd: 73, djup: 47 cm, höjd: 73 cm, nyckel

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:03)

1415 6207  Byrå Teak, 1950-tal. Bredd: 40, djup: 25 cm, höjd: 79 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:52)

1415 6491  Cigarrskrin Nysilver, monogram. Längd: 20cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:12)

1415 6197  Coupeglas 6 st. Höjd: 8 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)

1415 6095  Crèmekoppar 4 st, Blå Blomst, Royal Copenhagen

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:49)

1415 6553  Crèmekoppar Ett par, Dresden, sekelskifte 1900. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:56)

1415 6552  Damarmbandsur 14K, Certina, manuell. Diameter: 18mm, armband i doublé. Bruttovikt: 14g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:36)

1415 6392  Damejeaner 4 st. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:13)

1415 5265  Dragspel Elka, med fodral. Längd: 52 cm. Djup: 23 cm, höjd: 48 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:25)

1415 6055  Dragspel Hohner, modell äldre. Längd: 30 cm. Djup: 25 cm, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:42)

1415 6536  Dragspel i väska, Granesso. Längd: 45 cm, djup: 24 cm, höjd: 45 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:56)

1415 6213  Drum table England. Diameter: 50, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:27)

1415 6484  Drum table England. Diameter: 60cm, höjd: 60cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:11)

1415 5203  Dukar och servetter, parti, Damast

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:35)

1415 6390  Eldhund med ljusstake. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:55)

1415 6230  Etsning Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 47/190. Bildmått: 8x15, yttermått inklusive ram: 23x28 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:14)

1415 6231  Etsning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 15x10, yttermått inklusive ram: 32x23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:58)

1415 5322  Etsningar 3 st, Oscar Paul, Stockholmsmotiv. Signerade, 35-upplaga, yttermått inklusive ram: 30x37 - 37x30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:07)

1415 6129  Fällbord 1800-tal, England. Mahogny, tredelad pelarfot med skuren dekor claw-and-ball fötter. Diameter: 98cm. Höjd: 74cm

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:08)

1415 6507  Fällbord Skiva i alrotsfanér, 1800-tal. Diameter: 70, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:33)

1415 6508  Fällbord Skiva i alrotsfanér. Diameter: 80. Höjd: 69 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:39)

1415 6185  Färglitografi André Brasilier (f. 1929), Frankrike. Signerad, numrerad 72/100. Färglitografi, bildmått: 57x40cm, yttermått inklusive ram: 73x54cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:55)

1415 6059  Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Tivoli. Signerad, numrerad 258/290, oramat löst blad, 59x43 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:45)

1415 6082  Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 170/300. Färglitografi, bildmått: 28x38cm, yttermått inklusive ram: 48x57cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:38)

1415 6234  Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrerad 203/260. Färglitografi, bildmått: 29x64, yttermått inklusive ram: 49x83 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:45)

1415 6025  Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 58/225, daterad -81. Färglitografi, bildmått: 58/255, yttermått inklusive ram: 48x61cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:24)

1415 6023  Färglitografi Carin Adler (f. 1929), Sverige. Signerad, numrerad 91/230, daterad 83, "april" mm: 31x43cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:55)

1415 6037  Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad, numrerad 10/50. Färglitografi, bildmått: 25x30cm, yttermått inklusive ram: 43x54cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:30)

1415 6253  Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 197/210. Färglitografi, bildmått: 48x32cm, yttermått inklusive ram: 64x46cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:02)

1415 6061  Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 200/290. Bildmått: 61x82cm, yttermått inklusive ram: 75x96cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:08)

1415 5452  Färglitografi Oidentifierad konstnär. "Blå Morgon". Signerad, numrerad 104/150. Färglitografi. Bladets mått: 60x43 cm, yttermått inklusive ram: 72x55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:52)

1415 6028  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, MB, numrerad, 2/260, vintermotiv. Bildmått: 43x62cm, yttermått inklusive ram: 59x76cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:21)

1415 6026  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 67/100, daterad 78, ica kasse. Bildmått: 37x27cm, yttermått inklusive ram: 53x42cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:38)

1415 6083  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 98/315. Färglitografi, bildmått: 30x27cm, yttermått inklusive ram: 47x41cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:01)

1415 6233  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 97/300, daterad 1975. Färglitografi, bildmått: 38x30, yttermått inklusive ram: 53x42 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:49)

1415 6060  Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Boulespelare, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Bildmått: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 53x44

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:13)

1415 6505  Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 6/175. Färglitografi, bildmått: 102x71, yttermått inklusive ram: 123x91 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:22)

1415 6056  Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 138/275, daterad 1986, "Mörk & ljus". Bildmått: 57x78, yttermått inklusive ram: 74x94 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:34)

1415 6241  Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad, numrerad 65/90. Färglitografi, bildmått: 49x39cm, yttermått inklusive ram: 72x52cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:06)

1415 2118  Fat "Carrara", Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg, diameter: 30 cm

1415 6461  Fat + kruka, Kina. Diameter: 14, höjd: 10 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:34)

1415 6462  Fat + skål, Alessi. Diameter: 23-40 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:25)

1415 6493  Fat + skedar, 3 delar, silver, bland annat K Andersson, diameter: 25. Längd: 18,5-20, vikt: 600g ca

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:59)

1415 6339  Fat + tallrikar, 3 delar, Kanton, Kina, diameter: 25. Längd: 28 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:51)

1415 2016  Fat 2 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. "Red Top", Rörstrand. Längd: 24-36cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:33)

1415 6099  Fat 3 st, Nysilver. Diameter: 35-42cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:59)

1415 6338  Fat Kina, med Gyllenborg Wrights alliansvapen. Diameter: 39 cm

S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:10)

1415 6135  Fat Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. 36x24cm

1415 6341  Fat Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. 39/100, Upsala-Ekeby, 36x36 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:39)

1415 6117  Fat Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Ekeby, glaserad keramik, 23x22 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:22)

1415 6198  Fat Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand. Längd: 42 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:46)

1415 6343  Fat Porslin, Man på tron, diameter: 45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:38)

1415 6261  Fåtölj

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:52)

1415 6373  Fåtölj + fotpall, nutida

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:45)

1415 2044  Fåtölj + fotpall. Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Sits i cremefärgat läder, stomme i skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:25)

1415 6520  Fåtölj 1950-tal

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:03)

1415 6265  Fåtöljer Ett par, 1930-tal

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)

1415 6240  Fåtöljer Ett par, nyrokokostil

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:03)

1415 6245  Fåtöljer Ett par, rotting

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:06)

1415 6485  Fickur Au Lingot d´or. Diameter: 6cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:27)

1415 6212  Fickur Hercules. Diameter: 47cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:05)

1415 6088  Figuriner + ställ, 3 delar, Hummel, diameter: 7, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:59)

1415 6199  Fiskbestick 16 delar, Nobel, Gense, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Längd: 21 cm

1415 6180  Fiskfat 2 st, porslin. Längd: 39 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:15)

1415 6513  Flaggor/vimplar 14 st

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:45)

1415 6547  Flygelduk Paisley, 170x320 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:22)

1415 6447  Fotoram Jugend Koppar. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:39)

1415 6015  Fotoramar 3 st, nysilver, yttermått inklusive ram: 10x8 - 17x12 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:52)

1415 6017  Gallerporslin 24 delar, diverse, bland annat Neale & Co

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:10)

1415 6010  Glas 3 st, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. "Strikt". Höjd: 6,5cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:33)

1415 6187  Glas 6 st. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:51)

1415 5479  Glas 7 st, Iittala, "Tapio", Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:32)

1415 6147  Glas 7st. Höjd: 12,5cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:20)

1415 4055  Glasfat 3 delar. Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. 2 st, Tulipa, Kosta (dia. 19 cm respektive 34 cm) + fat bilar med husvagn Olle Bro (dia. 28 cm)

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:53)

1415 6399  Glasunderlägg 14 st. Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Kastehelmi, Iittala. Pressglas. Lanserades 1964. Diameter: 8 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:07)

1415 6115  Golvlampa 1920-tal, trä. Höjd: 172

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:22)

1415 6534  Golvlampa 3-armad. Höjd: 150 ca, trä och mässing

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:31)

1415 6134  Golvlampa höjd: 178cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:23)

1415 6283  Golvlampa Krom. Höjd: 160

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:05)

1415 6533  Golvlampa mässing. Höjd: 165

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:11)

1415 6408  Golvlampor 2 st, mässing. Höjd: 120

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:50)

1415 5171  Gouache Anette Englund (f. 1954), Sverige. "Promenad", Signerad, bladets mått: 33x48cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:12)

1415 6351  Gräddkanna + sockerskål, 2 delar, silver. Vikt: 175g ca, höjd: 4-6 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:53)

1415 6071  Grafiskt blad Gicléetryck, Anders Wellving (f. 1979), Sverige. "Lejon". Signerad, numrerad 7/50. Bildmått: 52x40cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:09)

1415 6310  Gravyrer 2 st, 1800-tal, 37x45, yttermått inklusive ram: 52x58 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:39)

1415 6049  Gungstol Med Josef Frank tyg

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:13)

1415 6286  Hallampa med prismor, rokokostil. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:20)

1415 6013  Halsband 4 st, Bijouterier. Längd: 62-80 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:28)

1415 6171  Handatlas Andrees, 45x31 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:32)

1415 6130  Herrbetjänt Threemen, Höjd: 110cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:41)

1415 6144  Hög hatt London, i ask

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:52)

1415 6282  Hörnbokhylla 1900-tal, teak. Bredd: 70 cm. Djup: 70 cm, höjd: 190 cm, nyckel

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:31)

1415 6532  Hörnétagère Bemålad. Höjd: 130

1415 6214  Hörnstolar ett par, Bemålade

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:51)

1415 6073  Ikon yttermått inklusive ram: 21x18 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:05)

1415 6448  Ingefärskruka Kina, Blåvit, omkring 1800. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:34)

1415 6224  Ishink höjd: 26 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:55)

1415 6011  Jardiniere glas och nysilver, omkring 1900. Längd: 43 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:00)

1415 6336  Kaffekoppar 6 st. + 2 extrafat

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:27)

1415 6148  Kaffeservisdelar 14delar, Lidköping

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:11)

1415 6494  Kaffeservisdelar 23 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Salix

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:47)

1415 6142  Kaffeservisdelar ca 45 delar, Rörstrand, Ever green

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:37)

1415 6219  Kaffeservisdelar Karlskrona, ca 20 del

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:03)

1415 6381  Kamera Leica DRP, Ernst Leitz Wetzlar. Serienr: 382264. Längd: 14cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:29)

1415 6063  Kamin Jugend, Norrahammars Bruk, Gjutjärn, No 300. Höjd: 90 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:51)

1415 6514  Kandelabrar ett par, omkring sekelskiftet 1900, Höjd: ca 45

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:00)

1415 6229  Kanna + jardiniere, Sten. Höjd: 14, längd: 24-38 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:55)

1415 6523  Karmstol Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Eva

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:44)

1415 5289  Karmstol Jugend, Intarsia

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:09)

1415 6242  Karmstolar Ett par, 1960-tal

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:23)

1415 6515  Karmstolar Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:35)

1415 6133  Karmstolar Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Åfors Möbelfabrik

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:30)

1415 6476  Karmstolar Ett par, Karl Johanstil, mahogny

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:29)

1415 6364  Karmstolar Ett par, omkring 1900, bemålade

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:42)

1415 6149  Karotter och fat 5 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma, Gustavsberg 1955-1979, flamfast gods med brun glasyr. Diameter: 18-22cm, längd: 34cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:57)

1415 6449  Kedja med hänge 18K vitguld, med diamanter & safir, 12xca0,01ct, längd. : 42cm. Vikt: 6,1g.

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:15)

1415 6157  Klaffbord 1800-tal. Bredd: 37 + 2x45 cm. Djup: 94 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:10)

1415 6210  Klaffbord diameter: 95 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:05)

1415 5228  Klaffbord Valnöt. Bredd: 73 cm. Djup: 50 cm, höjd: 66 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:48)

1415 6124  Klocka på ställning Asien, mässing och trä. Höjd: 44 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:10)

1415 6524  Konsolbord Louis XVI-stil. Bredd: 62, djup: 26 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:52)

1415 6571  Kopparbaljor 2 st. Koppar. Diameter: 40 - 67. Höjd: 27 - 44

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:21)

1415 6285  Kopparstick 3 st, Frankrike och England. Bildmått: 33x28-43x35cm, yttermått inklusive ram: 45x39-54x43cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:58)

1415 6380  Kula Järn, diameter: 17, modell äldre

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:40)

1415 6293  Kuverttallrikar mässing. Diameter: 28 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:16)

1415 6216  Lampbord längd: 60 cm, djup: 42 cm, höjd: 60 cm

1415 6504  Lampbord med Låda, Norrgavel. Bredd: 45, djup: 35 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:13)

1415 6158  Lampbord Med låda. Bredd: 37 cm. Djup: 37 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:41)

1415 5348  Lampetter ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Pendel", Skultuna. Mässing. Pendlande ljushållare. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:33)

1415 6272  Litografi 2 st, Claus Andersson. Signerad, numrerad 183/360, daterad 86. Bildmått: 32x43cm, yttermått inklusive ram: 51x71cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:05)

1415 6062  Litografisk affisch Liljewalchs, Utställningen Bumerangen, yttermått inklusive ram: 103x72 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:08)

1415 6574  Ljushållare 3+ 2 st, Iittala/Marimekko. Höjd: 6-8 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:24)

1415 6046  Ljuslyktor 4 st, Royal krona. Höjd: 9cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:19)

1415 6385  Ljusplåtar 1 part, mässing. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:05)

1415 6193  Ljusstakar 2+ 1 st, Kristall. Höjd: 7-19 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:29)

1415 4124  Ljusstakar 3 delar, Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad metall. Mässing, glasmanschetter. Höjd: 13-15cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:48)

1415 6414  Ljusstakar 3 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 13-25 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:21)

1415 5386  Ljusstakar 3 st, Gusum & Skultuna, mässing. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:55)

1415 6501  Ljusstakar 3 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 5cm, 1963, bruttovikt: 167g

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:07)

1415 6546  Ljusstakar 3 st. Förgyllda. Höjd: 8 - 18

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:29)

1415 6400  Ljusstakar Ett par, brons, apor, Geco. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:31)

1415 6164  Ljusstakar Ett par, sengustaviansk stil. Höjd: 17,5 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:03)

1415 6416  Ljusstakar ett par, silver, 1968. Höjd: 20 cm, Bruttovikt: ca 440 g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:43)

1415 6179  Ljusstake "Arvika", Firma Svenskt Tenn. Mässing, vågformad modell för sju mindre ljus. Diameter: 18 cm. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:07)

1415 2052  Ljusstake Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, metall / glas. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:35)

1415 2084  Ljusstake Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad-Metall. Mässing, glasmanschetter. Höjd: 14cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:50)

1415 6502  Ljusstake keramik, papegoja. Höjd: 38cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:33)

1415 6361  Lockurna Kina, 1800-tal. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:00)

1415 6094  Mask mässing. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:34)

1415 6429  Mat / kaffeservis 55 delar, Rosenthal, Maria Björnbär

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:20)

1415 6069  Matbord + stolar, 3 delar, Perstorpsskiva, klaff. Bredd: 89 + 22, djup: 67 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:12)

1415 6255  Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 105 cm, höjd: 74 cm, 2 st iläggx30 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:28)

1415 5172  Matsalsgrupp 7 delar, mahogny, Engelsk stil, 2 karmstolar + 4 stolar, bord. Längd, 174 cm. Djup: 99 cm. Höjd: 73 + 1 ilägg

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:31)

1415 6303  Matsalsgrupp 8 delar. Längd: 130. Djup: 86 cm, höjd: 74 + 1 ilägg, 50 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:32)

1415 6249  Matsalsgrupp bord + 5 stolar + 1 ilägg. Längd: 114, djup: 115 cm, djup: 72 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:02)

1415 6321  Matservis 110 delar, ca. Rörstrand

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:42)

1415 5453  Matservis 53 delar, Arabia

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:09)

1415 6322  Matservisdelar 17 delar, Vinranka, Gefle

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:42)

1415 6236  Matservisdelar 50 delar, Hackefors.

1415 6137  Matservisdelar 57 delar, Seltmann Weiden

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:46)

1415 6139  Matservisdelar ca 35 delar, Höganäs.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:41)

1415 6138  Matservisdelar ca 80 delar, Rörstrand, Evergreen

S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:03)

1415 6172  Matservisdelar Gustavsberg, Geranium, ca 35 del

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:39)

1415 6424  Matservisdelar Rörstrand, ca 80 del

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:57)

1415 5024  Matta Baluch, antik, 89x171 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:10)

1415 6051  Matta Galleri, Orientalisk, 80x305 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:21)

1415 6377  Matta Guldafghan, 300x240cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:06)

1415 5020  Matta Hamadan, semiantik, 152x219 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:04)

1415 6430  Matta Kina, 168x245 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:43)

1415 6432  Matta Kina, 185x285 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)

1415 6495  Matta Kina, Galleri, 82x300 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:42)

1415 6042  Matta nöthårsmatta. Signerad, GS, 136x180 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:33)

1415 6540  Matta orientalisk, 110x210 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:24)

1415 5041  Matta Orientalisk, 124x184cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:02)

1415 6541  Matta orientalisk, 138x214 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:59)

1415 5160  Matta orientalisk, 63x97cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:37)

1415 6433  Matta orientalisk, 90x144 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:39)

1415 6411  Matta orientalisk, Afghan, 135x173 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)

1415 6296  Matta Orientalisk, Bochara, 160x235 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)

1415 6269  Matta Orientalisk, Figural, 69x91 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:23)

1415 6266  Matta Orientalisk, Figural, 78x112 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:14)

1415 6270  Matta Orientalisk, Figural, 87x161 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)

1415 6041  Matta Röllakan, 164x280 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:37)

1415 6305  Matta Röllakan, 170x240 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:54)

1415 6297  Mattallrikar 20 st. Wedgwood. Diameter: 26 cm

1415 6539  Mattor orientaliska, 2 st, ca 60x90 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:59)

1415 6072  Meccano diverse, i kartong

1415 6460  Miniatyr Oidentifierad konstnär. Signerad, yttermått inklusive ram: 10x10cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:29)

1415 6143  Miniatyrer 12st, tryck Gösta Berlings saga. Längd: 12cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:40)

1415 6561  Mockaskedar + teskedar, 12 + 12, silver, Patricia. Längd: 10 - 12. Vikt: 330 g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:19)

1415 4057  Modelltåg 5 delar. Roundhouse Products, USA. 5 st originalkartonger med vagnar. Längd: 11,5-18 cm. Djup: 4 cm, höjd: 4-5 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:13)

1415 4058  Modelltåg 8 delar, Athearn, USA. 8 st originalkartonger med vagnar och lok. Längd: 15-23 cm, djup: 4 cm, höjd: 5-6 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:13)

1415 4059  Modelltåg 9 originalkartonger, USA. Lok och vagnar. 2xKato, 3xDetails West, 3xInterMountain Railway Company, 1 st Quality Craft Models

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:13)

1415 6315  Oljemålning A Emanuelsson, blomsterstilleben. Signerad, daterad 1936. Olja på duk, 40x49, yttermått inklusive ram: 51x60 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:56)

1415 4306  Oljemålning A Linderos, landskap med vattendrag. Signerad. Olja på duk, 51x61 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:56)

1415 6258  Oljemålning A. Nilsson. Signerad, hus. Olja på duk, 21x27cm, yttermått inklusive ram: 34x40cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:03)

1415 6287  Oljemålning Adèle Söderberg (1880-1916), Sverige. Fiskargubbe. Signerad. Olja på duk, 65x95 cm, yttermått inklusive ram: 90x120 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:40)

1415 6247  Oljemålning Åke Östberg. Signerad, landskap. Olja på pannå, 40x31cm, yttermått inklusive ram: 48x40cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:10)

1415 4345  Oljemålning Åke Rolfstadius (f. 1918), Signerad, "Majnatt/Leningrad". Olja på duk, 63x52cm, yttermått inklusive ram: 74x63cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:08)

1415 5377  Oljemålning Åke Rolfstadius (f. 1918), Sverige. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 65x53cm, yttermått inklusive ram: 74x62cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:40)

1415 5385  Oljemålning Åke Rolfstadius (f. 1918), Sverige. Signerad, daterad 1976, "Tunisien", blomsterstilleben. Olja på pannå, 71x53cm, yttermått inklusive ram: 75x56cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:51)

1415 6190  Oljemålning Alf H Forsberg (f. 1939), Sverige. Signerad, marin. Olja på duk, 38x55cm, yttermått inklusive ram: 40x57cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:17)

1415 6290  Oljemålning Béla Hradil (1885-1968), Sverige. Skördetid. Signerad. Olja på duk, 60x67, yttermått inklusive ram: 79x85 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:59)

1415 6086  Oljemålning Bengt Nordquist (f. 1917), Sverige. Signerad, daterad 65,50x61, oramad

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:55)

1415 6402  Oljemålning Bertil Norén (1889-1934), Sverige. Interiör. Signerad. Olja på duk, 68x58 cm, yttermått inklusive ram: 86x76 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:28)

1415 6455  Oljemålning Birger Olsson. Signerad. Olja på pannå, 54x44cm, yttermått inklusive ram: 71x61cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:49)

1415 6044  Oljemålning C. H Beltman, Signerad, landskap. Olja på duk, 49x69cm, yttermått inklusive ram: 70x90cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:52)

1415 5309  Oljemålning Carl Luthander (1879-1967), Sverige. Ekor. Signerad. Olja på duk, 41x44, yttermått inklusive ram: 57x61 cm

1415 5312  Oljemålning Carl Luthander (1879-1967), Sverige. Kolvik Värmdö. Signerad. Olja på duk, 49x57, yttermått inklusive ram: 64x70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:48)

1415 6045  Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Signerad, barn med hund. Olja på duk, 80x64cm, yttermått inklusive ram: 96x79cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:02)

1415 6228  Oljemålning E Engberg. Signerad, landskap. Olja på duk, 46x66cm, yttermått inklusive ram: 61x82cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:18)

1415 6468  Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. "Frukt i snö". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 17x24 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:02)

1415 4072  Oljemålning Gösta Gustavson (1895–1962), Sverige. Gotlandsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 72x50 cm, yttermått inklusive ram: 87x70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:45)

1415 4030  Oljemålning Guena Rogozny (1948-2001), Ryssland. Signerad. Olja på duk, 50x60cm, oramad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:53)

1415 6456  Oljemålning Gunnar Haller. Signerad a tergo, 1994, "Slowflux. Olja på pannå, 21x15cm, yttermått inklusive ram: 23x16cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:56)

1415 6040  Oljemålning Gustav Adon Johansson (1922-1998), Sverige. Domherrar. Signerad. Olja på duk, 37x45, yttermått inklusive ram: 53x61 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)

1415 6464  Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Berså. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 24x26 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:10)

1415 6467  Oljemålning Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:22)

1415 6030  Oljemålning Jan Prochazka. Blomsterstillben. Signerad. Olja på pannå, 69x45cm, yttermått inklusive ram: 85x62cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:46)

1415 6329  Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Fiskebåtar. Signerad J Ossian. Olja på duk, 63x98 cm, yttermått inklusive ram: 78x113 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:16)

1415 6014  Oljemålning Kalle Eklund. Signerad, daterad 56. Olja på duk, 45x55cm, yttermått inklusive ram: 64x76cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:40)

1415 6120  Oljemålning Karl Andersson (Xylografen) (1853-1942), Sverige. (1853-1942), Dödsbostämpel a tergo, Landskap. Ej signerad. Olja på duk, 51x36, yttermått inklusive ram: 63x49 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:50)

1415 6302  Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Magnolia. Signerad, daterad -59. Olja på pannå, 34x25, yttermått inklusive ram: 47x38 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:07)

1415 6345  Oljemålning Linnea Larsson, näckrosor. Signerad, 2020, duk, 60x60 cm. Oramad

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:42)

1415 6349  Oljemålning Linnea Larsson, syrener. Signerad 2020. Olja på duk, 60x60, oramad

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:29)

1415 6352  Oljemålning Linnea Larsson, vallmo. Signerad, 2020. Olja på duk, 50x50, oramad

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:49)

1415 6466  Oljemålning Montan, Signerad. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 48x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:32)

1415 6481  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal, Jungfru Maria. Olja på duk, 21x17, yttermått inklusive ram: 29x26 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:17)

1415 6563  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, porträtt. Olja på pannå, 31x24cm, yttermått inklusive ram: 41x34cm

1415 6274  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på pannå, 10x13cm, yttermått inklusive ram: 17x20cm

1415 6123  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Herrporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 50x40, yttermått inklusive ram: 63x53 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:48)

1415 6473  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad Irma S. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 74x62 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:22)

1415 6378  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Mansporträtt, präst. Olja på duk, ej signerad, 90x75, yttermått inklusive ram: 110x94 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:11)

1415 6121  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad 1911, Vattendrag. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 67x77 cm

1415 6122  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Pilträd. Ej signerad. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 67x76 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:49)

1415 6306  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Boure, Fabriksmotiv. Olja på pannå, 42x30, yttermått inklusive ram: 50x39 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:04)

1415 6038  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 46x41, yttermått inklusive ram: 61x57 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:54)

1415 6029  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 63x47cm, yttermått inklusive ram: 75x60cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:09)

1415 5243  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, porträtt. Olja på duk, 73x58cm, yttermått inklusive ram: 85x69cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:01)

1415 6125  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Interiör. Olja på duk, 40x30, yttermått inklusive ram: 48x38 cm, Vikt: ca 200 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:19)

1415 6050  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, marknad, 58x79cm, yttermått inklusive ram: 84x105cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:47)

1415 6384  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 49x69cm, yttermått inklusive ram: 54x74cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:28)

1415 6394  Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Monogramsignerad, trandans. Olja på duk 24x25, yttermått inklusive ram: 26x26

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:57)

1415 6465  Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, fiolspelare. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 24x18 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:41)

1415 6192  Oljemålning Oscar Brentzell (1896-1966), Sverige. Signerad, daterad 1950, skepp. Olja på duk, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 61x72cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:43)

1415 6308  Oljemålning Philippe de Rougemont (1891-1965), Frankrike. Modell. Signerad. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 56x47 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:38)

1415 5144  Oljemålning Sten Dunér (f. 1931), Sverige. "Hagbards galge". Motiv från Halland. Signerad, daterad -80. Olja på duk, 97x61 cm, yttermått inklusive ram: 101x66 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)

1415 6292  Oljemålning Stina Tirén (1886-1951), Sverige. Gärdesgård. Signerad. Olja på duk, 70x58, yttermått inklusive ram: 90x79 cm

1415 5178  Oljemålning Sven Ahlgren (1922-1997), Sverige. Signerad, daterad 55. Olja på duk, 94x34cm, yttermått inklusive ram: 98x38cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:08)

1415 6288  Oljemålning Sven Ludvig. Signerad, daterad 1929, blomsterstilleben. Olja på duk, 54x64, yttermått inklusive ram: 63x74 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:55)

1415 6404  Oljemålning Tord Lager (f. 1942), Sverige. "Kanal med bro III". Signerad, daterad 1979. Olja på duk, 65x90 cm, yttermått inklusive ram: 66x92 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:10)

1415 5037  Oljemålning Ulf Onsberg (f. 1932), Sverige. Signerad, hus. Olja på duk, 19x28cm, yttermått inklusive ram: 40x50cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:24)

1415 5310  Örhängen 18k guld, med vita stenar. Längd: 3cm, vikt: 4,3g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:45)

1415 6366  Örhängen ett par, 18k guld. Med pärlor + kravattnål, 18k guld. Med sten, bruttovikt: totalt 4g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:16)

1415 6048  Pall / huggkubbe trästam, med lock. Höjd: 50cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:31)

1415 6569  Papperskorg Servex. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:24)

1415 6203  Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:58)

1415 6426  Parti silver, diverse bestick, ca 35 delar. Vikt: 725 g

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:35)

1415 6391  Parti koppar en kartong

1415 6057  Pastell Carl Brandt. Stuga vid sjö. Signerad, daterad 1898. Bildmått: 34x49, yttermått inklusive ram: 55x67 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:26)

1415 6459  Pastell Oidentifierad konstnär. Ej signerad, fiskeläge, 21x26cm, yttermått inklusive ram: 30x35cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:02)

1415 6393  Piedestal med stenskivor. Höjd: 81 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:09)

1415 6440  Piggtittare Längd: 50cm. Djup: 26 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:49)

1415 6357  Pilgrimsflaskor 2 st, Kina. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:37)

1415 6160  Pinnstolar Ett par, bemålade, omkring sekelskiftet 1900

1415 6559  Pläd Bassetti, Italien, 130x185 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:07)

1415 6566  Plunta Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:29)

1415 6178  Porslin 4+ 7 delar, Royal Copenhagen/B&G, Höjd: 8-14 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:40)

1415 6314  Porslinsmålning Fiskförsäljerska, 33x25, yttermått inklusive ram: 57x49 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:16)

1415 6232  Porslinstavla Kina, Hästar, 21x29, yttermått inklusive ram: 33x41 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:50)

1415 6074  Pottskåp Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 40, djup: 32 cm, höjd: 82 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:49)

1415 6371  Rakbord 1800-tal, björk. Höjd: 150 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:13)

1415 6047  Ramar 7st, diverse

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:32)

1415 6200  Remmare 12 st. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:47)

1415 6188  Reseur mässing. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:26)

1415 6034  Röllakan 167x224cm. Signerad RS

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:01)

1415 6330  Salongsbord 1880. Bredd: 108, djup: 62 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:02)

1415 6132  Salongsbord Björk, 1800-tal, Bredd: 80 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 74 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)

1415 6131  Salongsbord diameter 67cm. Höjd: 59cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:41)

1415 6516  Salongsbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 102, djup: 68 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:41)

1415 6043  Satsbord 3 delar, 1960-tal

1415 6376  Satsbord 3 delar, Betsad björk, 30-tal, 38x52-55x52 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:33)

1415 6085  Satsbord 3 delar, rokokostil, Kakelplattor, 35x48-50x45 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:49)

1415 6101  Saxar silver, 7 delar, diverse. Vikt: 59g.

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:12)

1415 6141  Sekretär med pall. Bredd: 82 cm. Djup: 45 cm, höjd: 104 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:48)

1415 6078  Servetthållare och sked, silver. Längd: 5-21cm, vikt: 123g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:07)

1415 6221  Servisdelar 18 delar, Kina

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:45)

1415 6252  Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 142, djup: 40 cm, höjd: 80 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:26)

1415 6353  Silver 3 delar, slev + kopp + dosa. Längd: 5,5-32 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:56)

1415 6490  Silverpokal silver. Höjd: 16cm, gravyr, 1901, vikt: 194g.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:17)

1415 6379  Sittpuff med förvaring, tygklädd. Längd: 77 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:15)

1415 6492  Skål glas och mässing, omkring 1900, "Baccarat", diameter: 24, höjd: 21 cm

1415 6127  Skål Glaserat keramik. Diameter: 45cm, höjd: 15cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:34)

1415 6018  Skål kristall, Kosta, "Dukatskålen" eller "Tsarens skål", diameter: 26, höjd: 13,5 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:38)

1415 6150  Skål Kristall, Orrefors. Längd: 22cm, höjd: 15,5cm.

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:22)

1415 6420  Skål med hänkel, silver. Diameter: 15 cm, Vikt: ca 140 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:18)

1415 6238  Skål Meissen. Diameter: 17cm, höjd: 10cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:25)

1415 6489  Skål Nysilver, glas. Höjd: 9cm. Diameter: 16cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)

1415 5469  Skål silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1964. Längd: 15,5, höjd: 7 cm, vikt: 130g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:59)

1415 5191  Skål Svan, Goebel. Längd: 24, djup: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:49)

1415 6237  Skål på fot Meissen. Höjd: 22cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:51)

1415 6327  Skålar 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 3-13cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:52)

1415 6538  Skänk Bemålad, furu, o. 190o. Bredd: 107, djup: 47 cm, höjd: 120 cm, nyckel

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)

1415 6257  Skänk furu. Bredd: 122, djup: 48 cm, höjd: 118 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:46)

1415 6301  Skänk längd: 105 cm, djup: 43 cm, höjd: 85 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:22)

1415 6248  Skänk längd: 95 cm, djup: 42 cm, höjd: 105 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:46)

1415 6251  Skåp furu, avlutat. Bredd: 120, djup: 42 cm, höjd: 180 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:59)

1415 6153  Skåp Jugend, mahogny, Bredd: 84 cm. Djup: 49 cm, höjd: 157 cm, nyckel

1415 6159  Skåp Med skjutdörrar, 1950-tal, teak Bredd: 80 cm. Djup: 40 cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:19)

1415 5195  Skedar 10st, Nysilver, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Längd: 20cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:11)

1415 6077  Skedar silver, diverse. Längd: 12-13cm, vikt: 210g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:31)

1415 6537  Skrivbord England. Bredd: 139. Djup: 75 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:09)

1415 6362  Skrivbord Jugend, Bemålat. Bredd: 115, djup: 59 cm, höjd: 77 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:53)

1415 6347  Skrivbordslampa 1930-tal. Höjd: 30 ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:56)

1415 6194  Skrivbordsuppsats Wien, 5 delar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:11)

1415 5336  Skulptur Bemålad keramik, sittande flicka. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:55)

1415 6335  Skulptur brons, HÄSTHUVUD. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:32)

1415 6557  Skulptur Clown, Murano, Italien. Glas. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:12)

1415 6058  Skulptur Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. I samarbete med Bris, "Änder med händer", Ringmärkt 557/1500, Fällbara ben, Tyg / gummi. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:54)

1415 5225  Skulptur Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. Träd. Signerad. Naitråd på gipssockel. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:43)

1415 6239  Skulptur Fritz Heidenreich (1895-1966), Tyskland. Lekande björnar Rosenthal. Höjd: 21cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:41)

1415 6395  Skulptur Gips, Alice Nordin (1871-1948), Sverige. Tre flickor. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)

1415 6567  Skulptur gips, mor och barn. Höjd: 33 cm

1415 6182  Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Längd: 13, höjd: 9 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:58)

1415 6554  Skulptur Henry Gustafsson (1943-2005), Sverige. "Lyftet", sten, tenn. Höjd: 9 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:46)

1415 6478  Skulptur keramik, Annette Quiding-Ekenberg, -87. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:17)

1415 5198  Skulptur keramik, Fohund, Kina, 1800-tal. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:17)

1415 2018  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. All världens barn. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:23)

1415 6482  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:02)

1415 6439  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:41)

1415 6166  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Emma, ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:47)

1415 2078  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 14 cm. Höjd: 17cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:49)

1415 6181  Skulptur Metall, Fotbollsspelare. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:37)

1415 6458  Skulptur Trä, efter Bengt Lindström, Tors hammare. Höjd: 16cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:51)

1415 6191  Skulptur/vas Rosenthal. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:19)

1415 2112  Skulpturer 2 st, Bland annat, Claes Thell. Signerad. Höjd: 11-15cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:07)

1415 5152  Skulpturer 2 st, Kina. Längd: 20cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:04)

1415 6438  Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hundar. Höjd: 6,5cm. Längd: 15cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:41)

1415 6396  Skulpturer 2 st, Sittande modell. Brusewitz respektive monogramsignerad BT (Barbro Tellinger). Terrakotta. Höjd: 14-21 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:02)

1415 6332  Skulpturer 2 st, trä, älg+ båt. Längd: 31-35 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:14)

1415 5151  Skulpturer 3 st, Kina. Höjd: 30cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:04)

1415 6518  Slagbord omkring 1900, furu. Bredd: 22 + 2x66, djup: 112 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:11)

1415 6075  Slaglåsgevär 2 st. Längd: ca 130cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:46)

1415 6211  Snurrpall 1800-tal. Höjd: 50 cm, diameter: 31 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:20)

1415 6243  Soffa Nyrokokostil. Längd: 138

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:00)

1415 6363  Soffa omkring 1900. Längd: 157

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:48)

1415 6277  Soffa sammet. Längd: 176

1415 6535  Soffa Sent 1800-tal. Bredd: ca 180 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:16)

1415 6065  Soffbord 1960-tal, Teak, "Alberts, Tibro". Bredd: 148, djup: 57 cm, höjd: 43 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:36)

1415 6511  Soffbord Funkis. Diameter: 75, höjd: 60 cm

1415 6369  Soffbord mässing, stenskiva. Bredd: 71, djup: 48 cm, höjd: 46 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:50)

1415 6259  Soffbord med kakel, tidningshylla. Bredd: 112, djup: 46 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:12)

1415 6275  Soffbord med lådor, England. Bredd: 100, djup: 51 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:55)

1415 6262  Soffbord Nyrokokostil. Bredd: 90, djup: 58 cm, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:48)

1415 6425  Soppslev silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Längd: 35 cm. Vikt: 200 g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:37)

1415 6126  Spegel 1920-tal, 74x45cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:12)

1415 6102  Spegel Gustaviansk stil, 103x49 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:50)

1415 6383  Spegel i form av fickur, mässing. Höjd: 72 Dia: 53 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:47)

1415 6386  Spegel nutida, 44x36 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:06)

1415 6428  Spegel ram i valnöt, 80x60 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:38)

1415 6312  Spegel rokokostil, 80x50 cm

1415 6387  Spegellampetter ett par, nutida. Höjd: 49 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:18)

1415 6331  Spelbord längd: 90 cm, djup: 44 -88, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:40)

1415 6405  Staffli höjd: ca 190

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:50)

1415 6401  Stegpall 1950-tal. Höjd: 60 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:18)

1415 6340  Stekfat Kina, Drakar, 41x33 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:06)

1415 6254  Stolar 2 + 2,1960-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:30)

1415 6365  Stolar 4 st, 2 par

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:51)

1415 6156  Stolar 4 st, bemålade

1415 6096  Stolar 4 st, Karl Johan, Björk

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:32)

1415 6472  Stolar 4 st, Windsorstil

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:08)

1415 4120  Stolar 6 st, Biedermeier, bemålade

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:40)

1415 6278  Stolar Ett par, nyrenässansstil

1415 6529  Stolar Ett par, rokokostil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:26)

1415 5475  Supkoppar 6 st, silver, omkring 1900, Frankrike, invändigt förgyllda. Höjd: 4. Vikt: ca 55g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:08)

1415 6206  Svanstol 1800-tal

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:44)

1415 6146  Syltkrukor 4 st. Höjd: 16-21cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:14)

1415 6284  Takarmatur 1930-tal, glaskupor. Höjd: 65 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:15)

1415 5184  Takarmatur mässing. Höjd: 73cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:33)

1415 5229  Takarmatur Med prismor. Diameter: 40cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:54)

1415 6114  Takarmatur Orrefors. Höjd: 66 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:42)

1415 6031  Takarmatur plåtskärm / glaskupa. Diameter: 52. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:23)

1415 6184  Tallrikar 10 st, Wedgwood, snäckformade. Diameter: 23 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:54)

1415 6186  Tallrikar 6+ 6 st, Gustavsberg, "plus". Diameter: 21-29 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:56)

1415 6176  Tallrikar 8 st, England, Sango. Längd: 29 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:42)

1415 6488  Tedosa silver, Tyskland. Höjd: 14cm, vikt: 224g.

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:49)

1415 6151  Tekanna + gräddkanna, Artium, Norrköping, Tenn, 1931. Höjd: 6-18cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:56)

1415 6542  Tekannor 2 st, bland annat: Gustavsberg. Höjd: 12 - 14

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:18)

1415 6419  Tennstop + 2 bägare. Höjd: 15-36 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:06)

1415 6497  Termos design: Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:52)

1415 6076  Teskedar silver, Rosenholm. Längd: 13cm, vikt: 200g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:03)

1415 6316  Textiltavla Siden, Kina, 65x35cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:02)

1415 6512  Tobaksburk Gjutjärn. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:57)

1415 6526  Trädgårdsbord Järn, Stenskiva, diameter: 60, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:40)

1415 6521  Trädgårdsbord / piedestal stenskiva. Diameter: 30, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:50)

1415 6319  Trädgårdsfåtöljer Ett par, rotting

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:27)

1415 6064  Trädgårdsgrupp 5 delar, trä och metall, bemålad

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:29)

1415 6334  Trädgårdshare järn. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:42)

1415 6528  Trädgårdsstolar 3 st, 2 + 1 st

1415 6530  Trädgårdsstolar Ett par, 1950-tal, metall / plastlina

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:54)

1415 6333  Trädgårdsurnor Ett par, blåbrons. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:43)

1415 6326  Trädgårdsurnor Ett par, gjutjärn. Höjd: 56 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:17)

1415 6325  Trädgårdsurnor Ett par. Gjutjärn, Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:16)

1415 6355  Träskulpturer 2 st, bland annat "Kapten Grogg". Höjd: 22 ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:44)

1415 6575  Träskulpturer 2 st. Höjd: 25-37cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:51)

1415 6500  Träsnitt Ikeda Zuigetsu. Signerad, Japan. Bildmått: 35x26cm, yttermått inklusive ram: 50x39cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:38)

1415 6012  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 67/70, daterad 59. Bildmått: 38x51cm, yttermått inklusive ram: 52x72cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:03)

1415 6112  Uppläggningsfat 3 st, Flytande blått, Gustafsberg, "Krasse", diameter: 36. Längd: 33-39 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:26)

1415 6108  Vägg / bordslampa 1920-tal, metall. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:16)

1415 6105  Väggarmatur metall / glas, 1920-tal. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:12)

1415 6548  Väggarmaturer 6 st. Gjutjärn. Längd: 28, nytillverkade

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:32)

1415 6549  Väggarmaturer 6 st. Gjutjärn. Längd: 48, nytillverkade

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:19)

1415 6397  Vägglystrar ett par, Prismor. Höjd: 30 ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:08)

1415 6450  Väggrelief Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Signerad, keramik, 30x25cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:40)

1415 6168  Väggtextil Eeva Saurio, 1976, "fältövningar", 178x112 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:45)

1415 6531  Väggvitrinskåp rokokostil, 68, djup: 18 cm, höjd: 73 cm

1415 6388  Vas fajans. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:27)

1415 6556  Vas glas, Boda, 1960-tal. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:08)

1415 6205  Vas Glas. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:23)

1415 6323  Vas Gustavsberg, "Kåge". Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:48)

1415 5153  Vas Kina. Höjd: 26cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:04)

1415 6118  Vas konstglas. "Holma glass", Signerad, 1946. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:42)

1415 6052  Vas majolika. Höjd: 39 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:47)

1415 6024  Vas Orrefors, slipad dekor. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:12)

1415 6350  Vas silver. Höjd: 21, vikt: 115g ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:37)

1415 6036  Vas Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Konstglas, Kosta. Signerad LH 1844. Höjd: 34cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:21)

1415 6183  Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:47)

1415 6318  Vas & lockurna 2 st, Kina. Höjd: 20-25cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:20)

1415 6354  Vaser + skål, 3 delar, Ilse Claeson (1907-1999), Sverige. Rörstrand. Höjd: 12-16 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:07)

1415 6479  Vaser 4 st, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 20-25cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:30)

1415 6080  Vinglas 12st, rött glas. Höjd: 20cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:56)

1415 6079  Vinglas 15st, Grönt glas. Höjd: 16cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:12)

1415 6463  Vinglas 16 st, Skruf Ingegerd Råman. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:51)

1415 6098  Vinglas 8 st + karaff + karaff, bland annat Höglund. Höjd: 10-17 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:34)

1415 6294  Vitvinsglas 18 st. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:58)

1415 5230  Ytterfoder 1900-tal. Diameter: 29cm

1415 6140  Ytterfoder 3 st, Gustavsberg, Empire. Diameter: 12cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:51)

1415 6222  Ytterfoder 4 st. Höjd: 10-18 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:04)

1415 6562  Ytterfoder 7 st. Waldemarsudde. Höjd: 13. Diameter: 14 - 26

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:27)

1415 6021  Ytterfoder Ett par, med fat. Metall, "Lincoln of Ruthland". Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:25)

1415 6175  Ytterfoder ett par, Porslin. Höjd: 23, diameter: 24 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:53)

1415 6174  Ytterfoder ett par. Porslin. Höjd: 23, diameter: 31 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 21:00)

1415 6223  Ytterfoder Jugend. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:21)

1415 6173  Ytterfoder mässing. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:11)

1415 6389  Ytterfoder med fat, Gustavsberg. Höjd: 22 cm

1415 6555  Ytterfoder Rörstrand, 1920-/30-tal. Höjd: 14 cm

1415 6415  Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:34)

1415 6576  Ytterfoder & vas Italien. Höjd: 16-24cm

1415 6093  Yxa modell äldre. Längd: 55 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:27)