1415 5066 Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Komposition i gult och orange. Ej signerad, duk, 80x80 cm, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:12)
1415 5065 Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Komposition med ansikte. Ej signerad, oramad, duk, 80x80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:12)
1415 5074 Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Komposition, ej signerad, pannå, 30x21 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:10)
1415 5064 Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Komposition. Ej signerad, oramad, duk, 117x78 cm
1415 5061 Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Komposition. EJ signerad, oramad, duk, 40x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:12)
1415 5062 Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Utan titel. Ej signerad, duk, oramad, 40x40 cm
1415 5063 Akryl Cecilia Correa Puebla (f. 1977), Sverige. Utan titel. Signerad, duk, 40x40 cm, oramad
1415 6454 Akvarell Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signerad, hus. Akvarell, bildmått: 13xx23cm, yttermått inklusive ram: 28x35cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:25)
1415 6035 Akvarell Harald Gallén (1880-1931), Finland. Signerad, daterad 1924. Akvarell, bildmått: 34x42cm, yttermått inklusive ram: 38x47cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:57)
1415 6097 Akvarell Kaisa Melanton (1920-2012), Sverige. Signerad. Akvarell, bildmått: 47x61 cm, yttermått inklusive ram: 56x71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:40)
1415 6271 Akvarell Mamo. Signerad, daterad 87. Akvarell, bildmått: 53x35cm, yttermått inklusive ram: 64x45cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:22)
1415 6307 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, Venedig, 39x28, yttermått inklusive ram: 53x42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:53)
1415 6451 Akvarell Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. Signerad, "Stäket vid Baggensfjärden". Akvarell, bildmått: 31x21cm, yttermått inklusive ram: 47x35cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:25)
1415 6226 Aladåbform Koppar. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:22)
1415 6487 Ampel Glas. 1900-talets första hälft, Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:58)
1415 6170 Ångmaskin höjd: 28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:56)
1415 6577 Appliquer Ett par, mässing. Höjd: 34cm
1415 6163 Armbandsur 14K, Omega Genève, gravyr. Diameter: 32mm, läderband, bruttovikt: 32g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:47)
1415 6054 Armbandsur 18k guld, Jaeger-LeCoultre, 25x25mm, manuell uppvridning, serie No: 832679, orginal läderband, bruttovikt: 25g.
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:59)
1415 6204 Armbandsur Astrolux 17 Rubis, manuell, antimagnetic. Diameter: 40mm, double, läderband.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:57)
1415 6215 Armbandsur Casio, quartz. Diameter: 40mm, kronograf, stål, viklås.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:41)
1415 6220 Armbandsur Citizen Crystron, quartz. Diameter: 36mm, dag/datum, stål, viklås
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:35)
1415 6209 Armbandsur Itraco 41 Jewels, automatisk. Diameter: 36mm, antimagnetic, shockprotected, datum, läderband
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:13)
1415 6218 Armbandsur Miluna, 25 jewels, automatisk. Diameter: 40mm, dag/datum, stål, viklås.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:58)
1415 6165 Armbandsur Sandoz, 25 jewels, automatisk. Diameter: 40mm.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:04)
1415 5011 Armbandsur Seiko, quartz, kronograf, datum, refnr: SSb255P1. Diameter: 42mm, stål, viklås, med etui
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:42)
1415 6111 Assietter 11 st, Flytande blått, Gustafsberg, "Krasse", diameter: 18 ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:55)
1415 6113 Badrumsskåp Italien, "CM, modell Vetta". Bredd: 70, djup: 14 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:45)
1415 6418 Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1937. Höjd: 24 cm, Vikt: ca 410 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:18)
1415 6348 Bägare silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1945, graverad i botten. Höjd: 20, vikt: 580g ca
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:01)
1415 6263 Båglampa mässing. Höjd: ca. 200 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:34)
1415 6522 Barglob nutida, diameter: 58 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:37)
1415 6208 Barnstol höjd: 59 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:33)
1415 6169 Båtmodell "Wasa". Längd: 54, höjd: 57 cm
1415 6202 Bestick Rostfritt, Gense, 22 delar. Längd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:11)
1415 6311 Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Sovande man. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 29x34 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:37)
1415 6457 Blandteknik Kina. Signerad, blandteknik, tuppar, yttermått inklusive ram: 66x43cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:32)
1415 6570 Blandteknik Nathalie Levi (1914-1995), Sverige. Porträtt. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 67x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:52)
1415 5370 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Signerad. Bildmått: 46x35cm, yttermått inklusive ram: 64x53cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:30)
1415 6087 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 1985, Trädgårdsstilleben. Blandteknik, bildmått: 43x55, yttermått inklusive ram: 67x83 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:07)
1415 6517 Blomsterbord Bemålad. Bredd: 80. Djup: 24 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:26)
1415 6313 Blyertsmålning Oidentifierad konstnär. Signerad, modell, 48x44, yttermått inklusive ram: 61x59 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)
1415 6375 Bockbord Furu. Bredd: 140, djup: 78 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 september 2021 10:48)
1415 6442 Bojan Kina. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:49)
1415 6368 Bokhylla mahogny, omkring 1900. Bredd: 54, djup: 30 cm, höjd: 160 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:10)
1415 6374 Bokhylla omkring 1900,155, djup: 29 cm, höjd: 161 cm
1415 6155 Bokhylleskåp Funkis, betsat björk, Bredd: 193 cm. Djup: 30 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:04)
1415 6280 Bokskåp 1920-/30-tal, betsad björk. Bredd: 119, djup: 33 cm, höjd: 140 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)
1415 6152 Bokskåp Intarsia, 1920-tal, mahogny. Bredd: 162 cm. Djup: 42 cm, höjd: 190 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:43)
1415 6022 Bokstöd Ett par, trä, Elefanter. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:06)
1415 2049 Bord höjd: 65cm. Diameter: 105cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 21:00)
1415 6320 Bord Rotting med glas. Bredd: 66 cm. Djup: 41 cm. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:14)
1415 5371 Bordsdekoration med Lejon, Tidigt 1900-tal. Längd: 24, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:30)
1415 6106 Bordslampa glas / metall, stuga i vinterlandskap. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:54)
1415 6107 Bordslampa glas / metall, Stuga vid sjö. Längd: 29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:59)
1415 6109 Bordslampa kolonn, trä och mässing. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:36)
1415 6441 Bordslampa plåt. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:21)
1415 6565 Bordslampa porslin, Rörstrand. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:20)
1415 6423 Bordslampa porslin. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:19)
1415 6104 Bordslampa rokokostil. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:38)
1415 6090 Bordslampa Tiffanystil. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:51)
1415 6568 Bordslampa Upsala-Ekeby. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:40)
1415 6498 Bordslampfötter 2 st, mässing. Höjd: 43-46 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:39)
1415 6276 Bordslampfötter Ett par, trä. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:03)
1415 6089 Bordslampor 2 par, Alabaster. Höjd: ca 46-50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:05)
1415 6503 Bordslampor Ett par, mässing, EB. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:34)
1415 6545 Bordstabletter Ett par, Anakreon, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, 30x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:02)
1415 6543 Brickor 3 st. Nysilver. Längd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:09)
1415 6066 Byrå 1950/60-tal, Teak. Bredd: 75, djup: 37 cm, höjd: 87 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:10)
1415 6337 Byrå bemålad. Bredd: 57, djup: 30 cm, höjd: 142 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:18)
1415 6281 Byrå Gustaviansk stil, 1800-tal, valnöt. Bredd: 81, djup: 41 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:05)
1415 6422 Byrå med stenskiva, senbarockstil. Bredd: 54. Djup: 35 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:26)
1415 6421 Byrå med stenskiva. Bredd: 86, djup: 41 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:50)
1415 6372 Byrå med uppsats, mahogny. Bredd: 39, djup: 48 cm, höjd: 115 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:20)
1415 6091 Byrå rokokostil, stenskiva. Bredd: 62, djup: 34 cm, höjd: 70 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:08)
1415 6525 Byrå Senbarock-stil, mahogny. Bredd: 73, djup: 47 cm, höjd: 73 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:03)
1415 6207 Byrå Teak, 1950-tal. Bredd: 40, djup: 25 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:52)
1415 6491 Cigarrskrin Nysilver, monogram. Längd: 20cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:12)
1415 6197 Coupeglas 6 st. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)
1415 6095 Crèmekoppar 4 st, Blå Blomst, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:49)
1415 6553 Crèmekoppar Ett par, Dresden, sekelskifte 1900. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:56)
1415 6552 Damarmbandsur 14K, Certina, manuell. Diameter: 18mm, armband i doublé. Bruttovikt: 14g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:36)
1415 6392 Damejeaner 4 st. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:13)
1415 5265 Dragspel Elka, med fodral. Längd: 52 cm. Djup: 23 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:25)
1415 6055 Dragspel Hohner, modell äldre. Längd: 30 cm. Djup: 25 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:42)
1415 6536 Dragspel i väska, Granesso. Längd: 45 cm, djup: 24 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:56)
1415 6213 Drum table England. Diameter: 50, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:27)
1415 6484 Drum table England. Diameter: 60cm, höjd: 60cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:11)
1415 5203 Dukar och servetter, parti, Damast
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:35)
1415 6390 Eldhund med ljusstake. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:55)
1415 6230 Etsning Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 47/190. Bildmått: 8x15, yttermått inklusive ram: 23x28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:14)
1415 6231 Etsning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 15x10, yttermått inklusive ram: 32x23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:58)
1415 5322 Etsningar 3 st, Oscar Paul, Stockholmsmotiv. Signerade, 35-upplaga, yttermått inklusive ram: 30x37 - 37x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:07)
1415 6129 Fällbord 1800-tal, England. Mahogny, tredelad pelarfot med skuren dekor claw-and-ball fötter. Diameter: 98cm. Höjd: 74cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:08)
1415 6507 Fällbord Skiva i alrotsfanér, 1800-tal. Diameter: 70, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:33)
1415 6508 Fällbord Skiva i alrotsfanér. Diameter: 80. Höjd: 69 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:39)
1415 6185 Färglitografi André Brasilier (f. 1929), Frankrike. Signerad, numrerad 72/100. Färglitografi, bildmått: 57x40cm, yttermått inklusive ram: 73x54cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:55)
1415 6059 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Tivoli. Signerad, numrerad 258/290, oramat löst blad, 59x43 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:45)
1415 6082 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 170/300. Färglitografi, bildmått: 28x38cm, yttermått inklusive ram: 48x57cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:38)
1415 6234 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrerad 203/260. Färglitografi, bildmått: 29x64, yttermått inklusive ram: 49x83 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:45)
1415 6025 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 58/225, daterad -81. Färglitografi, bildmått: 58/255, yttermått inklusive ram: 48x61cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:24)
1415 6023 Färglitografi Carin Adler (f. 1929), Sverige. Signerad, numrerad 91/230, daterad 83, "april" mm: 31x43cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:55)
1415 6037 Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad, numrerad 10/50. Färglitografi, bildmått: 25x30cm, yttermått inklusive ram: 43x54cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:30)
1415 6253 Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 197/210. Färglitografi, bildmått: 48x32cm, yttermått inklusive ram: 64x46cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:02)
1415 6061 Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 200/290. Bildmått: 61x82cm, yttermått inklusive ram: 75x96cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:08)
1415 5452 Färglitografi Oidentifierad konstnär. "Blå Morgon". Signerad, numrerad 104/150. Färglitografi. Bladets mått: 60x43 cm, yttermått inklusive ram: 72x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:52)
1415 6028 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, MB, numrerad, 2/260, vintermotiv. Bildmått: 43x62cm, yttermått inklusive ram: 59x76cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:21)
1415 6026 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 67/100, daterad 78, ica kasse. Bildmått: 37x27cm, yttermått inklusive ram: 53x42cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:38)
1415 6083 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 98/315. Färglitografi, bildmått: 30x27cm, yttermått inklusive ram: 47x41cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:01)
1415 6233 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 97/300, daterad 1975. Färglitografi, bildmått: 38x30, yttermått inklusive ram: 53x42 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:49)
1415 6060 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Boulespelare, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Bildmått: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 53x44
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:13)
1415 6505 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 6/175. Färglitografi, bildmått: 102x71, yttermått inklusive ram: 123x91 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:22)
1415 6056 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 138/275, daterad 1986, "Mörk & ljus". Bildmått: 57x78, yttermått inklusive ram: 74x94 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:34)
1415 6241 Färglitografi Victor Vasarely (1906-1997), Ungern. Signerad, numrerad 65/90. Färglitografi, bildmått: 49x39cm, yttermått inklusive ram: 72x52cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:06)
1415 2118 Fat "Carrara", Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg, diameter: 30 cm
1415 6461 Fat + kruka, Kina. Diameter: 14, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:34)
1415 6462 Fat + skål, Alessi. Diameter: 23-40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:25)
1415 6493 Fat + skedar, 3 delar, silver, bland annat K Andersson, diameter: 25. Längd: 18,5-20, vikt: 600g ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:59)
1415 6339 Fat + tallrikar, 3 delar, Kanton, Kina, diameter: 25. Längd: 28 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:51)
1415 2016 Fat 2 st, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. "Red Top", Rörstrand. Längd: 24-36cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:33)
1415 6099 Fat 3 st, Nysilver. Diameter: 35-42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:59)
1415 6338 Fat Kina, med Gyllenborg Wrights alliansvapen. Diameter: 39 cm
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:10)
1415 6135 Fat Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. 36x24cm
1415 6341 Fat Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. 39/100, Upsala-Ekeby, 36x36 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:39)
1415 6117 Fat Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Ekeby, glaserad keramik, 23x22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:22)
1415 6198 Fat Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Picknick, Rörstrand. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:46)
1415 6343 Fat Porslin, Man på tron, diameter: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:38)
1415 6261 Fåtölj
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:52)
1415 6373 Fåtölj + fotpall, nutida
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:45)
1415 2044 Fåtölj + fotpall. Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Sits i cremefärgat läder, stomme i skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:25)
1415 6520 Fåtölj 1950-tal
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:03)
1415 6265 Fåtöljer Ett par, 1930-tal
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)
1415 6240 Fåtöljer Ett par, nyrokokostil
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:03)
1415 6245 Fåtöljer Ett par, rotting
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:06)
1415 6485 Fickur Au Lingot d´or. Diameter: 6cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:27)
1415 6212 Fickur Hercules. Diameter: 47cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:05)
1415 6088 Figuriner + ställ, 3 delar, Hummel, diameter: 7, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:59)
1415 6199 Fiskbestick 16 delar, Nobel, Gense, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Längd: 21 cm
1415 6180 Fiskfat 2 st, porslin. Längd: 39 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:15)
1415 6513 Flaggor/vimplar 14 st
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:45)
1415 6547 Flygelduk Paisley, 170x320 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:22)
1415 6447 Fotoram Jugend Koppar. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:39)
1415 6015 Fotoramar 3 st, nysilver, yttermått inklusive ram: 10x8 - 17x12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:52)
1415 6017 Gallerporslin 24 delar, diverse, bland annat Neale & Co
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:10)
1415 6010 Glas 3 st, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. "Strikt". Höjd: 6,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:33)
1415 6187 Glas 6 st. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:51)
1415 5479 Glas 7 st, Iittala, "Tapio", Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:32)
1415 6147 Glas 7st. Höjd: 12,5cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:20)
1415 4055 Glasfat 3 delar. Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. 2 st, Tulipa, Kosta (dia. 19 cm respektive 34 cm) + fat bilar med husvagn Olle Bro (dia. 28 cm)
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:53)
1415 6399 Glasunderlägg 14 st. Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Kastehelmi, Iittala. Pressglas. Lanserades 1964. Diameter: 8 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:07)
1415 6115 Golvlampa 1920-tal, trä. Höjd: 172
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:22)
1415 6534 Golvlampa 3-armad. Höjd: 150 ca, trä och mässing
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:31)
1415 6134 Golvlampa höjd: 178cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:23)
1415 6283 Golvlampa Krom. Höjd: 160
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:05)
1415 6533 Golvlampa mässing. Höjd: 165
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:11)
1415 6408 Golvlampor 2 st, mässing. Höjd: 120
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:50)
1415 5171 Gouache Anette Englund (f. 1954), Sverige. "Promenad", Signerad, bladets mått: 33x48cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:12)
1415 6351 Gräddkanna + sockerskål, 2 delar, silver. Vikt: 175g ca, höjd: 4-6 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:53)
1415 6071 Grafiskt blad Gicléetryck, Anders Wellving (f. 1979), Sverige. "Lejon". Signerad, numrerad 7/50. Bildmått: 52x40cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:09)
1415 6310 Gravyrer 2 st, 1800-tal, 37x45, yttermått inklusive ram: 52x58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:39)
1415 6049 Gungstol Med Josef Frank tyg
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:13)
1415 6286 Hallampa med prismor, rokokostil. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:20)
1415 6013 Halsband 4 st, Bijouterier. Längd: 62-80 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:28)
1415 6171 Handatlas Andrees, 45x31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:32)
1415 6130 Herrbetjänt Threemen, Höjd: 110cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:41)
1415 6144 Hög hatt London, i ask
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:52)
1415 6282 Hörnbokhylla 1900-tal, teak. Bredd: 70 cm. Djup: 70 cm, höjd: 190 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:31)
1415 6532 Hörnétagère Bemålad. Höjd: 130
1415 6214 Hörnstolar ett par, Bemålade
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:51)
1415 6073 Ikon yttermått inklusive ram: 21x18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:05)
1415 6448 Ingefärskruka Kina, Blåvit, omkring 1800. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:34)
1415 6224 Ishink höjd: 26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:55)
1415 6011 Jardiniere glas och nysilver, omkring 1900. Längd: 43 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:00)
1415 6336 Kaffekoppar 6 st. + 2 extrafat
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:27)
1415 6148 Kaffeservisdelar 14delar, Lidköping
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:11)
1415 6494 Kaffeservisdelar 23 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Salix
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:47)
1415 6142 Kaffeservisdelar ca 45 delar, Rörstrand, Ever green
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:37)
1415 6219 Kaffeservisdelar Karlskrona, ca 20 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:03)
1415 6381 Kamera Leica DRP, Ernst Leitz Wetzlar. Serienr: 382264. Längd: 14cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:29)
1415 6063 Kamin Jugend, Norrahammars Bruk, Gjutjärn, No 300. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:51)
1415 6514 Kandelabrar ett par, omkring sekelskiftet 1900, Höjd: ca 45
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:00)
1415 6229 Kanna + jardiniere, Sten. Höjd: 14, längd: 24-38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:55)
1415 6523 Karmstol Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Eva
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:44)
1415 5289 Karmstol Jugend, Intarsia
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:09)
1415 6242 Karmstolar Ett par, 1960-tal
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:23)
1415 6515 Karmstolar Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:35)
1415 6133 Karmstolar Ett par, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Åfors Möbelfabrik
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:30)
1415 6476 Karmstolar Ett par, Karl Johanstil, mahogny
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:29)
1415 6364 Karmstolar Ett par, omkring 1900, bemålade
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:42)
1415 6149 Karotter och fat 5 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma, Gustavsberg 1955-1979, flamfast gods med brun glasyr. Diameter: 18-22cm, längd: 34cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:57)
1415 6449 Kedja med hänge 18K vitguld, med diamanter & safir, 12xca0,01ct, längd. : 42cm. Vikt: 6,1g.
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:15)
1415 6157 Klaffbord 1800-tal. Bredd: 37 + 2x45 cm. Djup: 94 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:10)
1415 6210 Klaffbord diameter: 95 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:05)
1415 5228 Klaffbord Valnöt. Bredd: 73 cm. Djup: 50 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:48)
1415 6124 Klocka på ställning Asien, mässing och trä. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:10)
1415 6524 Konsolbord Louis XVI-stil. Bredd: 62, djup: 26 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:52)
1415 6571 Kopparbaljor 2 st. Koppar. Diameter: 40 - 67. Höjd: 27 - 44
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:21)
1415 6285 Kopparstick 3 st, Frankrike och England. Bildmått: 33x28-43x35cm, yttermått inklusive ram: 45x39-54x43cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:58)
1415 6380 Kula Järn, diameter: 17, modell äldre
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:40)
1415 6293 Kuverttallrikar mässing. Diameter: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:16)
1415 6216 Lampbord längd: 60 cm, djup: 42 cm, höjd: 60 cm
1415 6504 Lampbord med Låda, Norrgavel. Bredd: 45, djup: 35 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:13)
1415 6158 Lampbord Med låda. Bredd: 37 cm. Djup: 37 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:41)
1415 5348 Lampetter ett par, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Pendel", Skultuna. Mässing. Pendlande ljushållare. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:33)
1415 6272 Litografi 2 st, Claus Andersson. Signerad, numrerad 183/360, daterad 86. Bildmått: 32x43cm, yttermått inklusive ram: 51x71cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:05)
1415 6062 Litografisk affisch Liljewalchs, Utställningen Bumerangen, yttermått inklusive ram: 103x72 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:08)
1415 6574 Ljushållare 3+ 2 st, Iittala/Marimekko. Höjd: 6-8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:24)
1415 6046 Ljuslyktor 4 st, Royal krona. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:19)
1415 6385 Ljusplåtar 1 part, mässing. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:05)
1415 6193 Ljusstakar 2+ 1 st, Kristall. Höjd: 7-19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:29)
1415 4124 Ljusstakar 3 delar, Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad metall. Mässing, glasmanschetter. Höjd: 13-15cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:48)
1415 6414 Ljusstakar 3 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 13-25 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:21)
1415 5386 Ljusstakar 3 st, Gusum & Skultuna, mässing. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:55)
1415 6501 Ljusstakar 3 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 5cm, 1963, bruttovikt: 167g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:07)
1415 6546 Ljusstakar 3 st. Förgyllda. Höjd: 8 - 18
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:29)
1415 6400 Ljusstakar Ett par, brons, apor, Geco. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:31)
1415 6164 Ljusstakar Ett par, sengustaviansk stil. Höjd: 17,5 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:03)
1415 6416 Ljusstakar ett par, silver, 1968. Höjd: 20 cm, Bruttovikt: ca 440 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:43)
1415 6179 Ljusstake "Arvika", Firma Svenskt Tenn. Mässing, vågformad modell för sju mindre ljus. Diameter: 18 cm. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:07)
1415 2052 Ljusstake Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, metall / glas. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:35)
1415 2084 Ljusstake Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad-Metall. Mässing, glasmanschetter. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:50)
1415 6502 Ljusstake keramik, papegoja. Höjd: 38cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:33)
1415 6361 Lockurna Kina, 1800-tal. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:00)
1415 6094 Mask mässing. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:34)
1415 6429 Mat / kaffeservis 55 delar, Rosenthal, Maria Björnbär
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:20)
1415 6069 Matbord + stolar, 3 delar, Perstorpsskiva, klaff. Bredd: 89 + 22, djup: 67 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:12)
1415 6255 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 105 cm, höjd: 74 cm, 2 st iläggx30 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:28)
1415 5172 Matsalsgrupp 7 delar, mahogny, Engelsk stil, 2 karmstolar + 4 stolar, bord. Längd, 174 cm. Djup: 99 cm. Höjd: 73 + 1 ilägg
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:31)
1415 6303 Matsalsgrupp 8 delar. Längd: 130. Djup: 86 cm, höjd: 74 + 1 ilägg, 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:32)
1415 6249 Matsalsgrupp bord + 5 stolar + 1 ilägg. Längd: 114, djup: 115 cm, djup: 72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:02)
1415 6321 Matservis 110 delar, ca. Rörstrand
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:42)
1415 5453 Matservis 53 delar, Arabia
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:09)
1415 6322 Matservisdelar 17 delar, Vinranka, Gefle
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:42)
1415 6236 Matservisdelar 50 delar, Hackefors.
1415 6137 Matservisdelar 57 delar, Seltmann Weiden
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:46)
1415 6139 Matservisdelar ca 35 delar, Höganäs.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:41)
1415 6138 Matservisdelar ca 80 delar, Rörstrand, Evergreen
S�ldes f�r 7.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:03)
1415 6172 Matservisdelar Gustavsberg, Geranium, ca 35 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:39)
1415 6424 Matservisdelar Rörstrand, ca 80 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:57)
1415 5024 Matta Baluch, antik, 89x171 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:10)
1415 6051 Matta Galleri, Orientalisk, 80x305 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:21)
1415 6377 Matta Guldafghan, 300x240cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:06)
1415 5020 Matta Hamadan, semiantik, 152x219 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:04)
1415 6430 Matta Kina, 168x245 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:43)
1415 6432 Matta Kina, 185x285 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)
1415 6495 Matta Kina, Galleri, 82x300 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:42)
1415 6042 Matta nöthårsmatta. Signerad, GS, 136x180 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:33)
1415 6540 Matta orientalisk, 110x210 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:24)
1415 5041 Matta Orientalisk, 124x184cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:02)
1415 6541 Matta orientalisk, 138x214 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:59)
1415 5160 Matta orientalisk, 63x97cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:37)
1415 6433 Matta orientalisk, 90x144 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:39)
1415 6411 Matta orientalisk, Afghan, 135x173 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)
1415 6296 Matta Orientalisk, Bochara, 160x235 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)
1415 6269 Matta Orientalisk, Figural, 69x91 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:23)
1415 6266 Matta Orientalisk, Figural, 78x112 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:14)
1415 6270 Matta Orientalisk, Figural, 87x161 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)
1415 6041 Matta Röllakan, 164x280 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:37)
1415 6305 Matta Röllakan, 170x240 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:54)
1415 6297 Mattallrikar 20 st. Wedgwood. Diameter: 26 cm
1415 6539 Mattor orientaliska, 2 st, ca 60x90 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:59)
1415 6072 Meccano diverse, i kartong
1415 6460 Miniatyr Oidentifierad konstnär. Signerad, yttermått inklusive ram: 10x10cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:29)
1415 6143 Miniatyrer 12st, tryck Gösta Berlings saga. Längd: 12cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:40)
1415 6561 Mockaskedar + teskedar, 12 + 12, silver, Patricia. Längd: 10 - 12. Vikt: 330 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:19)
1415 4057 Modelltåg 5 delar. Roundhouse Products, USA. 5 st originalkartonger med vagnar. Längd: 11,5-18 cm. Djup: 4 cm, höjd: 4-5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:13)
1415 4058 Modelltåg 8 delar, Athearn, USA. 8 st originalkartonger med vagnar och lok. Längd: 15-23 cm, djup: 4 cm, höjd: 5-6 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:13)
1415 4059 Modelltåg 9 originalkartonger, USA. Lok och vagnar. 2xKato, 3xDetails West, 3xInterMountain Railway Company, 1 st Quality Craft Models
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:13)
1415 6315 Oljemålning A Emanuelsson, blomsterstilleben. Signerad, daterad 1936. Olja på duk, 40x49, yttermått inklusive ram: 51x60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:56)
1415 4306 Oljemålning A Linderos, landskap med vattendrag. Signerad. Olja på duk, 51x61 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:56)
1415 6258 Oljemålning A. Nilsson. Signerad, hus. Olja på duk, 21x27cm, yttermått inklusive ram: 34x40cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:03)
1415 6287 Oljemålning Adèle Söderberg (1880-1916), Sverige. Fiskargubbe. Signerad. Olja på duk, 65x95 cm, yttermått inklusive ram: 90x120 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:40)
1415 6247 Oljemålning Åke Östberg. Signerad, landskap. Olja på pannå, 40x31cm, yttermått inklusive ram: 48x40cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:10)
1415 4345 Oljemålning Åke Rolfstadius (f. 1918), Signerad, "Majnatt/Leningrad". Olja på duk, 63x52cm, yttermått inklusive ram: 74x63cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:08)
1415 5377 Oljemålning Åke Rolfstadius (f. 1918), Sverige. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 65x53cm, yttermått inklusive ram: 74x62cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:40)
1415 5385 Oljemålning Åke Rolfstadius (f. 1918), Sverige. Signerad, daterad 1976, "Tunisien", blomsterstilleben. Olja på pannå, 71x53cm, yttermått inklusive ram: 75x56cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:51)
1415 6190 Oljemålning Alf H Forsberg (f. 1939), Sverige. Signerad, marin. Olja på duk, 38x55cm, yttermått inklusive ram: 40x57cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:17)
1415 6290 Oljemålning Béla Hradil (1885-1968), Sverige. Skördetid. Signerad. Olja på duk, 60x67, yttermått inklusive ram: 79x85 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:59)
1415 6086 Oljemålning Bengt Nordquist (f. 1917), Sverige. Signerad, daterad 65,50x61, oramad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:55)
1415 6402 Oljemålning Bertil Norén (1889-1934), Sverige. Interiör. Signerad. Olja på duk, 68x58 cm, yttermått inklusive ram: 86x76 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:28)
1415 6455 Oljemålning Birger Olsson. Signerad. Olja på pannå, 54x44cm, yttermått inklusive ram: 71x61cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:49)
1415 6044 Oljemålning C. H Beltman, Signerad, landskap. Olja på duk, 49x69cm, yttermått inklusive ram: 70x90cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:52)
1415 5309 Oljemålning Carl Luthander (1879-1967), Sverige. Ekor. Signerad. Olja på duk, 41x44, yttermått inklusive ram: 57x61 cm
1415 5312 Oljemålning Carl Luthander (1879-1967), Sverige. Kolvik Värmdö. Signerad. Olja på duk, 49x57, yttermått inklusive ram: 64x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:48)
1415 6045 Oljemålning Charles Roka (1912-1999), Ungern. Signerad, barn med hund. Olja på duk, 80x64cm, yttermått inklusive ram: 96x79cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:02)
1415 6228 Oljemålning E Engberg. Signerad, landskap. Olja på duk, 46x66cm, yttermått inklusive ram: 61x82cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:18)
1415 6468 Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. "Frukt i snö". Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 17x24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:02)
1415 4072 Oljemålning Gösta Gustavson (1895–1962), Sverige. Gotlandsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 72x50 cm, yttermått inklusive ram: 87x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:45)
1415 4030 Oljemålning Guena Rogozny (1948-2001), Ryssland. Signerad. Olja på duk, 50x60cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:53)
1415 6456 Oljemålning Gunnar Haller. Signerad a tergo, 1994, "Slowflux. Olja på pannå, 21x15cm, yttermått inklusive ram: 23x16cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:56)
1415 6040 Oljemålning Gustav Adon Johansson (1922-1998), Sverige. Domherrar. Signerad. Olja på duk, 37x45, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)
1415 6464 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Berså. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 24x26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:10)
1415 6467 Oljemålning Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:22)
1415 6030 Oljemålning Jan Prochazka. Blomsterstillben. Signerad. Olja på pannå, 69x45cm, yttermått inklusive ram: 85x62cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:46)
1415 6329 Oljemålning Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Sverige. Fiskebåtar. Signerad J Ossian. Olja på duk, 63x98 cm, yttermått inklusive ram: 78x113 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:16)
1415 6014 Oljemålning Kalle Eklund. Signerad, daterad 56. Olja på duk, 45x55cm, yttermått inklusive ram: 64x76cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:40)
1415 6120 Oljemålning Karl Andersson (Xylografen) (1853-1942), Sverige. (1853-1942), Dödsbostämpel a tergo, Landskap. Ej signerad. Olja på duk, 51x36, yttermått inklusive ram: 63x49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:50)
1415 6302 Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Magnolia. Signerad, daterad -59. Olja på pannå, 34x25, yttermått inklusive ram: 47x38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:07)
1415 6345 Oljemålning Linnea Larsson, näckrosor. Signerad, 2020, duk, 60x60 cm. Oramad
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:42)
1415 6349 Oljemålning Linnea Larsson, syrener. Signerad 2020. Olja på duk, 60x60, oramad
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:29)
1415 6352 Oljemålning Linnea Larsson, vallmo. Signerad, 2020. Olja på duk, 50x50, oramad
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:49)
1415 6466 Oljemålning Montan, Signerad. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:32)
1415 6481 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1800-tal, Jungfru Maria. Olja på duk, 21x17, yttermått inklusive ram: 29x26 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:17)
1415 6563 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, porträtt. Olja på pannå, 31x24cm, yttermått inklusive ram: 41x34cm
1415 6274 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på pannå, 10x13cm, yttermått inklusive ram: 17x20cm
1415 6123 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Herrporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 50x40, yttermått inklusive ram: 63x53 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:48)
1415 6473 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad Irma S. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 74x62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:22)
1415 6378 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Mansporträtt, präst. Olja på duk, ej signerad, 90x75, yttermått inklusive ram: 110x94 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:11)
1415 6121 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad 1911, Vattendrag. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 67x77 cm
1415 6122 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Pilträd. Ej signerad. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 67x76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:49)
1415 6306 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Boure, Fabriksmotiv. Olja på pannå, 42x30, yttermått inklusive ram: 50x39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:04)
1415 6038 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 46x41, yttermått inklusive ram: 61x57 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:54)
1415 6029 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, blomsterstilleben. Olja på pannå, 63x47cm, yttermått inklusive ram: 75x60cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:09)
1415 5243 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, porträtt. Olja på duk, 73x58cm, yttermått inklusive ram: 85x69cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:01)
1415 6125 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Interiör. Olja på duk, 40x30, yttermått inklusive ram: 48x38 cm, Vikt: ca 200 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:19)
1415 6050 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, marknad, 58x79cm, yttermått inklusive ram: 84x105cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:47)
1415 6384 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 49x69cm, yttermått inklusive ram: 54x74cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:28)
1415 6394 Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Monogramsignerad, trandans. Olja på duk 24x25, yttermått inklusive ram: 26x26
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:57)
1415 6465 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Signerad, fiolspelare. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 24x18 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:41)
1415 6192 Oljemålning Oscar Brentzell (1896-1966), Sverige. Signerad, daterad 1950, skepp. Olja på duk, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 61x72cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:43)
1415 6308 Oljemålning Philippe de Rougemont (1891-1965), Frankrike. Modell. Signerad. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 56x47 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:38)
1415 5144 Oljemålning Sten Dunér (f. 1931), Sverige. "Hagbards galge". Motiv från Halland. Signerad, daterad -80. Olja på duk, 97x61 cm, yttermått inklusive ram: 101x66 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)
1415 6292 Oljemålning Stina Tirén (1886-1951), Sverige. Gärdesgård. Signerad. Olja på duk, 70x58, yttermått inklusive ram: 90x79 cm
1415 5178 Oljemålning Sven Ahlgren (1922-1997), Sverige. Signerad, daterad 55. Olja på duk, 94x34cm, yttermått inklusive ram: 98x38cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:08)
1415 6288 Oljemålning Sven Ludvig. Signerad, daterad 1929, blomsterstilleben. Olja på duk, 54x64, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:55)
1415 6404 Oljemålning Tord Lager (f. 1942), Sverige. "Kanal med bro III". Signerad, daterad 1979. Olja på duk, 65x90 cm, yttermått inklusive ram: 66x92 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:10)
1415 5037 Oljemålning Ulf Onsberg (f. 1932), Sverige. Signerad, hus. Olja på duk, 19x28cm, yttermått inklusive ram: 40x50cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:24)
1415 5310 Örhängen 18k guld, med vita stenar. Längd: 3cm, vikt: 4,3g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:45)
1415 6366 Örhängen ett par, 18k guld. Med pärlor + kravattnål, 18k guld. Med sten, bruttovikt: totalt 4g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:16)
1415 6048 Pall / huggkubbe trästam, med lock. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:31)
1415 6569 Papperskorg Servex. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:24)
1415 6203 Paraplyställ Gjutjärn. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:58)
1415 6426 Parti silver, diverse bestick, ca 35 delar. Vikt: 725 g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:35)
1415 6391 Parti koppar en kartong
1415 6057 Pastell Carl Brandt. Stuga vid sjö. Signerad, daterad 1898. Bildmått: 34x49, yttermått inklusive ram: 55x67 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:26)
1415 6459 Pastell Oidentifierad konstnär. Ej signerad, fiskeläge, 21x26cm, yttermått inklusive ram: 30x35cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:02)
1415 6393 Piedestal med stenskivor. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:09)
1415 6440 Piggtittare Längd: 50cm. Djup: 26 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:49)
1415 6357 Pilgrimsflaskor 2 st, Kina. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:37)
1415 6160 Pinnstolar Ett par, bemålade, omkring sekelskiftet 1900
1415 6559 Pläd Bassetti, Italien, 130x185 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:07)
1415 6566 Plunta Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:29)
1415 6178 Porslin 4+ 7 delar, Royal Copenhagen/B&G, Höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:40)
1415 6314 Porslinsmålning Fiskförsäljerska, 33x25, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:16)
1415 6232 Porslinstavla Kina, Hästar, 21x29, yttermått inklusive ram: 33x41 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:50)
1415 6074 Pottskåp Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 40, djup: 32 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:49)
1415 6371 Rakbord 1800-tal, björk. Höjd: 150 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:13)
1415 6047 Ramar 7st, diverse
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:32)
1415 6200 Remmare 12 st. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:47)
1415 6188 Reseur mässing. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:26)
1415 6034 Röllakan 167x224cm. Signerad RS
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:01)
1415 6330 Salongsbord 1880. Bredd: 108, djup: 62 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:02)
1415 6132 Salongsbord Björk, 1800-tal, Bredd: 80 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)
1415 6131 Salongsbord diameter 67cm. Höjd: 59cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:41)
1415 6516 Salongsbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 102, djup: 68 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:41)
1415 6043 Satsbord 3 delar, 1960-tal
1415 6376 Satsbord 3 delar, Betsad björk, 30-tal, 38x52-55x52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:33)
1415 6085 Satsbord 3 delar, rokokostil, Kakelplattor, 35x48-50x45 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:49)
1415 6101 Saxar silver, 7 delar, diverse. Vikt: 59g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:12)
1415 6141 Sekretär med pall. Bredd: 82 cm. Djup: 45 cm, höjd: 104 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:48)
1415 6078 Servetthållare och sked, silver. Längd: 5-21cm, vikt: 123g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:07)
1415 6221 Servisdelar 18 delar, Kina
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:45)
1415 6252 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 142, djup: 40 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:26)
1415 6353 Silver 3 delar, slev + kopp + dosa. Längd: 5,5-32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:56)
1415 6490 Silverpokal silver. Höjd: 16cm, gravyr, 1901, vikt: 194g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:17)
1415 6379 Sittpuff med förvaring, tygklädd. Längd: 77 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:15)
1415 6492 Skål glas och mässing, omkring 1900, "Baccarat", diameter: 24, höjd: 21 cm
1415 6127 Skål Glaserat keramik. Diameter: 45cm, höjd: 15cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:34)
1415 6018 Skål kristall, Kosta, "Dukatskålen" eller "Tsarens skål", diameter: 26, höjd: 13,5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:38)
1415 6150 Skål Kristall, Orrefors. Längd: 22cm, höjd: 15,5cm.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:22)
1415 6420 Skål med hänkel, silver. Diameter: 15 cm, Vikt: ca 140 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:18)
1415 6238 Skål Meissen. Diameter: 17cm, höjd: 10cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:25)
1415 6489 Skål Nysilver, glas. Höjd: 9cm. Diameter: 16cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)
1415 5469 Skål silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1964. Längd: 15,5, höjd: 7 cm, vikt: 130g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:59)
1415 5191 Skål Svan, Goebel. Längd: 24, djup: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:49)
1415 6237 Skål på fot Meissen. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:51)
1415 6327 Skålar 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 3-13cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:52)
1415 6538 Skänk Bemålad, furu, o. 190o. Bredd: 107, djup: 47 cm, höjd: 120 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:36)
1415 6257 Skänk furu. Bredd: 122, djup: 48 cm, höjd: 118 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:46)
1415 6301 Skänk längd: 105 cm, djup: 43 cm, höjd: 85 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:22)
1415 6248 Skänk längd: 95 cm, djup: 42 cm, höjd: 105 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:46)
1415 6251 Skåp furu, avlutat. Bredd: 120, djup: 42 cm, höjd: 180 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:59)
1415 6153 Skåp Jugend, mahogny, Bredd: 84 cm. Djup: 49 cm, höjd: 157 cm, nyckel
1415 6159 Skåp Med skjutdörrar, 1950-tal, teak Bredd: 80 cm. Djup: 40 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:19)
1415 5195 Skedar 10st, Nysilver, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Längd: 20cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:11)
1415 6077 Skedar silver, diverse. Längd: 12-13cm, vikt: 210g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:31)
1415 6537 Skrivbord England. Bredd: 139. Djup: 75 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:09)
1415 6362 Skrivbord Jugend, Bemålat. Bredd: 115, djup: 59 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:53)
1415 6347 Skrivbordslampa 1930-tal. Höjd: 30 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:56)
1415 6194 Skrivbordsuppsats Wien, 5 delar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:11)
1415 5336 Skulptur Bemålad keramik, sittande flicka. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:55)
1415 6335 Skulptur brons, HÄSTHUVUD. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:32)
1415 6557 Skulptur Clown, Murano, Italien. Glas. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:12)
1415 6058 Skulptur Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. I samarbete med Bris, "Änder med händer", Ringmärkt 557/1500, Fällbara ben, Tyg / gummi. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:54)
1415 5225 Skulptur Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. Träd. Signerad. Naitråd på gipssockel. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:43)
1415 6239 Skulptur Fritz Heidenreich (1895-1966), Tyskland. Lekande björnar Rosenthal. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:41)
1415 6395 Skulptur Gips, Alice Nordin (1871-1948), Sverige. Tre flickor. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:06)
1415 6567 Skulptur gips, mor och barn. Höjd: 33 cm
1415 6182 Skulptur Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Längd: 13, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:58)
1415 6554 Skulptur Henry Gustafsson (1943-2005), Sverige. "Lyftet", sten, tenn. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:46)
1415 6478 Skulptur keramik, Annette Quiding-Ekenberg, -87. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:17)
1415 5198 Skulptur keramik, Fohund, Kina, 1800-tal. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:17)
1415 2018 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. All världens barn. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:23)
1415 6482 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:02)
1415 6439 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Dora ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:41)
1415 6166 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Emma, ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:47)
1415 2078 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 14 cm. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:49)
1415 6181 Skulptur Metall, Fotbollsspelare. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:37)
1415 6458 Skulptur Trä, efter Bengt Lindström, Tors hammare. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:51)
1415 6191 Skulptur/vas Rosenthal. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:19)
1415 2112 Skulpturer 2 st, Bland annat, Claes Thell. Signerad. Höjd: 11-15cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:07)
1415 5152 Skulpturer 2 st, Kina. Längd: 20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:04)
1415 6438 Skulpturer 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Hundar. Höjd: 6,5cm. Längd: 15cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:41)
1415 6396 Skulpturer 2 st, Sittande modell. Brusewitz respektive monogramsignerad BT (Barbro Tellinger). Terrakotta. Höjd: 14-21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:02)
1415 6332 Skulpturer 2 st, trä, älg+ båt. Längd: 31-35 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:14)
1415 5151 Skulpturer 3 st, Kina. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:04)
1415 6518 Slagbord omkring 1900, furu. Bredd: 22 + 2x66, djup: 112 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:11)
1415 6075 Slaglåsgevär 2 st. Längd: ca 130cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:46)
1415 6211 Snurrpall 1800-tal. Höjd: 50 cm, diameter: 31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:20)
1415 6243 Soffa Nyrokokostil. Längd: 138
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:00)
1415 6363 Soffa omkring 1900. Längd: 157
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:48)
1415 6277 Soffa sammet. Längd: 176
1415 6535 Soffa Sent 1800-tal. Bredd: ca 180 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:16)
1415 6065 Soffbord 1960-tal, Teak, "Alberts, Tibro". Bredd: 148, djup: 57 cm, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:36)
1415 6511 Soffbord Funkis. Diameter: 75, höjd: 60 cm
1415 6369 Soffbord mässing, stenskiva. Bredd: 71, djup: 48 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:50)
1415 6259 Soffbord med kakel, tidningshylla. Bredd: 112, djup: 46 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:12)
1415 6275 Soffbord med lådor, England. Bredd: 100, djup: 51 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:55)
1415 6262 Soffbord Nyrokokostil. Bredd: 90, djup: 58 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:48)
1415 6425 Soppslev silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Längd: 35 cm. Vikt: 200 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:37)
1415 6126 Spegel 1920-tal, 74x45cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:12)
1415 6102 Spegel Gustaviansk stil, 103x49 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:50)
1415 6383 Spegel i form av fickur, mässing. Höjd: 72 Dia: 53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:47)
1415 6386 Spegel nutida, 44x36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:06)
1415 6428 Spegel ram i valnöt, 80x60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:38)
1415 6312 Spegel rokokostil, 80x50 cm
1415 6387 Spegellampetter ett par, nutida. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:18)
1415 6331 Spelbord längd: 90 cm, djup: 44 -88, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:40)
1415 6405 Staffli höjd: ca 190
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:50)
1415 6401 Stegpall 1950-tal. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:18)
1415 6340 Stekfat Kina, Drakar, 41x33 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:06)
1415 6254 Stolar 2 + 2,1960-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:30)
1415 6365 Stolar 4 st, 2 par
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:51)
1415 6156 Stolar 4 st, bemålade
1415 6096 Stolar 4 st, Karl Johan, Björk
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:32)
1415 6472 Stolar 4 st, Windsorstil
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:08)
1415 4120 Stolar 6 st, Biedermeier, bemålade
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:40)
1415 6278 Stolar Ett par, nyrenässansstil
1415 6529 Stolar Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:26)
1415 5475 Supkoppar 6 st, silver, omkring 1900, Frankrike, invändigt förgyllda. Höjd: 4. Vikt: ca 55g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:08)
1415 6206 Svanstol 1800-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:44)
1415 6146 Syltkrukor 4 st. Höjd: 16-21cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:14)
1415 6284 Takarmatur 1930-tal, glaskupor. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:15)
1415 5184 Takarmatur mässing. Höjd: 73cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:33)
1415 5229 Takarmatur Med prismor. Diameter: 40cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:54)
1415 6114 Takarmatur Orrefors. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:42)
1415 6031 Takarmatur plåtskärm / glaskupa. Diameter: 52. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:23)
1415 6184 Tallrikar 10 st, Wedgwood, snäckformade. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:54)
1415 6186 Tallrikar 6+ 6 st, Gustavsberg, "plus". Diameter: 21-29 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:56)
1415 6176 Tallrikar 8 st, England, Sango. Längd: 29 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:42)
1415 6488 Tedosa silver, Tyskland. Höjd: 14cm, vikt: 224g.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:49)
1415 6151 Tekanna + gräddkanna, Artium, Norrköping, Tenn, 1931. Höjd: 6-18cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:56)
1415 6542 Tekannor 2 st, bland annat: Gustavsberg. Höjd: 12 - 14
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:18)
1415 6419 Tennstop + 2 bägare. Höjd: 15-36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:06)
1415 6497 Termos design: Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:52)
1415 6076 Teskedar silver, Rosenholm. Längd: 13cm, vikt: 200g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:03)
1415 6316 Textiltavla Siden, Kina, 65x35cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:02)
1415 6512 Tobaksburk Gjutjärn. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:57)
1415 6526 Trädgårdsbord Järn, Stenskiva, diameter: 60, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:40)
1415 6521 Trädgårdsbord / piedestal stenskiva. Diameter: 30, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:50)
1415 6319 Trädgårdsfåtöljer Ett par, rotting
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:27)
1415 6064 Trädgårdsgrupp 5 delar, trä och metall, bemålad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:29)
1415 6334 Trädgårdshare järn. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:42)
1415 6528 Trädgårdsstolar 3 st, 2 + 1 st
1415 6530 Trädgårdsstolar Ett par, 1950-tal, metall / plastlina
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:54)
1415 6333 Trädgårdsurnor Ett par, blåbrons. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:43)
1415 6326 Trädgårdsurnor Ett par, gjutjärn. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:17)
1415 6325 Trädgårdsurnor Ett par. Gjutjärn, Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:16)
1415 6355 Träskulpturer 2 st, bland annat "Kapten Grogg". Höjd: 22 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:44)
1415 6575 Träskulpturer 2 st. Höjd: 25-37cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:51)
1415 6500 Träsnitt Ikeda Zuigetsu. Signerad, Japan. Bildmått: 35x26cm, yttermått inklusive ram: 50x39cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:38)
1415 6012 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 67/70, daterad 59. Bildmått: 38x51cm, yttermått inklusive ram: 52x72cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:03)
1415 6112 Uppläggningsfat 3 st, Flytande blått, Gustafsberg, "Krasse", diameter: 36. Längd: 33-39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:26)
1415 6108 Vägg / bordslampa 1920-tal, metall. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:16)
1415 6105 Väggarmatur metall / glas, 1920-tal. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:12)
1415 6548 Väggarmaturer 6 st. Gjutjärn. Längd: 28, nytillverkade
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:32)
1415 6549 Väggarmaturer 6 st. Gjutjärn. Längd: 48, nytillverkade
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:19)
1415 6397 Vägglystrar ett par, Prismor. Höjd: 30 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:08)
1415 6450 Väggrelief Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Signerad, keramik, 30x25cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:40)
1415 6168 Väggtextil Eeva Saurio, 1976, "fältövningar", 178x112 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:45)
1415 6531 Väggvitrinskåp rokokostil, 68, djup: 18 cm, höjd: 73 cm
1415 6388 Vas fajans. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:27)
1415 6556 Vas glas, Boda, 1960-tal. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:08)
1415 6205 Vas Glas. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:23)
1415 6323 Vas Gustavsberg, "Kåge". Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:48)
1415 5153 Vas Kina. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:04)
1415 6118 Vas konstglas. "Holma glass", Signerad, 1946. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:42)
1415 6052 Vas majolika. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:47)
1415 6024 Vas Orrefors, slipad dekor. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:12)
1415 6350 Vas silver. Höjd: 21, vikt: 115g ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:37)
1415 6036 Vas Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Konstglas, Kosta. Signerad LH 1844. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:21)
1415 6183 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:47)
1415 6318 Vas & lockurna 2 st, Kina. Höjd: 20-25cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:20)
1415 6354 Vaser + skål, 3 delar, Ilse Claeson (1907-1999), Sverige. Rörstrand. Höjd: 12-16 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:07)
1415 6479 Vaser 4 st, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 20-25cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:30)
1415 6080 Vinglas 12st, rött glas. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:56)
1415 6079 Vinglas 15st, Grönt glas. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:12)
1415 6463 Vinglas 16 st, Skruf Ingegerd Råman. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:51)
1415 6098 Vinglas 8 st + karaff + karaff, bland annat Höglund. Höjd: 10-17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:34)
1415 6294 Vitvinsglas 18 st. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:58)
1415 5230 Ytterfoder 1900-tal. Diameter: 29cm
1415 6140 Ytterfoder 3 st, Gustavsberg, Empire. Diameter: 12cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:51)
1415 6222 Ytterfoder 4 st. Höjd: 10-18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:04)
1415 6562 Ytterfoder 7 st. Waldemarsudde. Höjd: 13. Diameter: 14 - 26
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:27)
1415 6021 Ytterfoder Ett par, med fat. Metall, "Lincoln of Ruthland". Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:25)
1415 6175 Ytterfoder ett par, Porslin. Höjd: 23, diameter: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:53)
1415 6174 Ytterfoder ett par. Porslin. Höjd: 23, diameter: 31 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 21:00)
1415 6223 Ytterfoder Jugend. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:21)
1415 6173 Ytterfoder mässing. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 18:11)
1415 6389 Ytterfoder med fat, Gustavsberg. Höjd: 22 cm
1415 6555 Ytterfoder Rörstrand, 1920-/30-tal. Höjd: 14 cm
1415 6415 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 20:34)
1415 6576 Ytterfoder & vas Italien. Höjd: 16-24cm
1415 6093 Yxa modell äldre. Längd: 55 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 augusti 2021 19:27)