771 2093 Affisch Färglitografisk, Riopelle, Galerie Maeght, motivets mått: 80x49
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 17:56)
771 2026 Etsning Eric Detthow (1888-1952), Par, 1917, motivets mått: 16, 5 x 10, 5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:33)
771 2092 Färglitografi Acke Oldenburg (1923-2005), 89/150, motivets mått: 34x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 17:55)
771 2043 Färglitografi Anders Fogelin (1933-1982), "Barcelona -79", Tryckpressen, motivets mått: 33 x 40, 19/75
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:14)
771 2064 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), 154/350 mm: 37x52
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:41)
771 2047 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), 74/260, motivets mått: 58x42
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 17:02)
771 2042 Färglitografi Bo Hultén (f. 1945), -77, 69/360, motivets mått: 33 x 26
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:59)
771 2080 Färglitografi Curt Hillfon (f. 1943), 40/100 mm: 75x55
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:14)
771 2019 Färglitografi Elis Ryberg (1919-1985), 271/300, motivets mått: 45x52
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:28)
771 2003 Färglitografi Enrico Baj (1924-2003), 79/100, bladets mått: 70x50
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:36)
771 1117 Färglitografi Erik Olson, 154/350, 1972, motivets mått: 55x45
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:39)
771 2044 Färglitografi Esaias Thorén (1901-1981), 1960, 18/50, 31x38
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:22)
771 2018 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), -71, Fönster, 51/310, motivets mått: 35x33
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:26)
771 2023 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), -91, 271/350, motivets mått: 39x57
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:33)
771 2076 Färglitografi Gösta Gierow (f. 1931), 1988, 204/225, "Barock fisk", motivets mått: 50x75
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:10)
771 2078 Färglitografi Gunnar Larson (f. 1925), 41/90, motivets mått: 35x44
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:12)
771 2048 Färglitografi Gunnar Larsson, Landskap, EA (konstnärens exemplar), signerad. 42x52
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 17:42)
771 2049 Färglitografi Gunnar Larsson, Landskap. 26/95, signerad. 35x44
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 17:44)
771 2207 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 12/75, motivets mått: 27x16
S�ldes f�r 650 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:50)
771 2010 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), 42/200, signerad -97, motivets mått: 61x59
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 17:57)
771 2009 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), provtryck, signerad, -77, motivets mått: 29x41
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 17:43)
771 2057 Färglitografi Karl Inge Höglund, EA (konstnärens exemplar), 87x59
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:27)
771 2075 Färglitografi Kjell Sunberg, 126/250, bladets mått: 60x41
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:08)
771 2038 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), pt, bladets mått: 61x49
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:49)
771 2014 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), "I trädgården", 345/350, motivets mått: 43x35
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:52)
771 2079 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), "Dåren", PT, motivets mått: 30x38
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:13)
771 2083 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 163/275, motivets mått: 36x26
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:18)
771 2032 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 4861/5000, signerad, motivets mått: 57x43
S�ldes f�r 950 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:09)
771 2033 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), 4960/5000, signerad, 57x43
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:11)
771 2051 Färglitografi Mårten Andersson, Allmogeskåp, 1/200, 74x54
S�ldes f�r 3.900 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:23)
771 2058 Färglitografi Mats Hådell (f. 1958), EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 59x85
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:28)
771 2040 Färglitografi Max Walter Svanberg (1912-1994), motivets mått: 100x69
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 20:08)
771 2039 Färglitografi Max Walter Svanberg (1912-1994), motivets mått: 100x69
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:56)
771 2022 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), 321/460, motivets mått: 65x50
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:43)
771 2020 Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), 137/360, motivets mått: 37x43
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:29)
771 2024 Färglitografi Peter Dahl (f. 1934), sällskap, EA (konstnärens exemplar), bladets mått: 58x80
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:34)
771 2094 Färglitografi Roj Friberg (f. 1934), Interiör, 248/350, motivets mått: 55x76
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 17:04)
771 2077 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 287/310, motivets mått: 30x40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:14)
771 2025 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), 67/260, Skärgård, motivets mått: 20x64
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:44)
771 2031 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), skärgårdmotivmm: 26x47
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 17:40)
771 2002 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), vintermotiv, 69/200, motivets mått: 29x46
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:13)
771 2060 Färglitografi Stellan Mörner (1896-1979), 154/350, motivets mått: 36x49
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:37)
771 2061 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), 154/350, motivets mått: 28x40 (fuktskadat blad)
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:38)
771 2013 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 27/360, subject size: 43x48,
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:44)
771 2015 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), 57x49,
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:01)
771 2081 Färglitografi Uno Vallman (1913-2004), 39/290, "Slussen", motivets mått: 55x71
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:15)
771 2063 Färglitografi Waldemar Lorentzon (1899-1984), 154/350, motivets mått. 42x57
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:49)
771 9129 Färglitografier 3 st, Mona Huss Walin (f. 1944), 45 x 60 ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 17:29)
771 2021 Färglitografier 3 st, Stig Claesson Slas (1928-2008), Stockholmsmotiv, motivets mått: 42x59
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:37)
771 2052 Kopparstick kolorerat, Vy över Paris, Thuillirien, motivets mått: 27x39
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 19:29)
771 1390 Litografi Lage Lindell (1920-1980), Båtar, motivets mått: 46 x 61, 2/50
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 17:12)
771 9025 Litografi Lennart Jirlow (f. 1936), 294/310, motivets mått: 46x60
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:56)
771 2041 Litografi Maria Hillfon (f. 1945), 146/280, Blomsterstilleben, motivets mått: 35 x 29
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:54)
771 2055 Litografi Roland Svensson (1910-2003), 30/100, Möja Hamn, 32x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:09)
771 2046 Litografi Roland Svensson (1910-2003), 30/30, motivets mått: 10x16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 17:01)
771 2082 Mapp med 24 litografier, '4032', 7 dagar i Rom
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2012 18:16)