1149 1063 Blandteknik Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige, Grind, Signerad, 52x40 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:43)
1149 1064 Blandteknik Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Hovs Hallar, Signerad a tergo, 27x35 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:45)
1149 1065 Blandteknik Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Komposition, Signerad, 33x41 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:48)
1149 1021 Blandteknik Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Taomina, Sicilia, signerad, 37x44 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:09)
1149 1052 Blandteknik Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Trädgårdsmotiv, signerad, 46x38 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:27)
1149 1068 Gipsrelief Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Manshuvud, osignerad, 39x32 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 20:42)
1149 1026 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Älvlandskap, osignerad, 51x43 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:50)
1149 1040 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Caféterassen (Dome, Paris), signerad, 38x46 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:09)
1149 1027 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Damporträtt, osignerad, 40x30 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:52)
1149 1054 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Drakblodsträd, Teneriffa, osignerad, 53x38 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:30)
1149 1032 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Fjordlandskap, signerad, olja på pannå, 35x26 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:00)
1149 1029 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Gitarrspelare, osignerad, 46x55 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:54)
1149 1012 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Gustav V, pannå, osignerad, 35x27 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:27)
1149 1030 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Konstnärinna, osignerad, olja på pannå, 60x50 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:55)
1149 1039 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Kvarn på Mykonos, signerad, olja på pannå, 45x38 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:07)
1149 1066 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Kvarteret Järnet, signerad a tergo, olja på pannå, 45x38 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:47)
1149 1044 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Kyrkointeriör, pannå, signerad, 35x27 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:15)
1149 1025 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Landskap med bro, osignerad, 30x39 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:49)
1149 1061 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Landskap, Signerad 1913, duk, 28x22 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:42)
1149 1067 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Läsande man, Signerad, olja på pannå, 54x65 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:50)
1149 1045 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Lofoten, signerad, 45x37 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:16)
1149 1049 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Mallorca, pannå, signerad, 41x33 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:23)
1149 1058 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Man och drake, Monogramsignerad CD, Pannå, 38x46. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:38)
1149 1034 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Mansporträtt, osignerad, olja på pannå, 61x50 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:00)
1149 1002 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Modell, osignerad, olja på pannå, 46x38 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:12)
1149 1059 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Modell, Osignerad, Pannå, 46x38 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:40)
1149 1048 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Mostar, signerad, duk, 38x46 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:24)
1149 1013 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Orientalisk man, osignerad, 40x32 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:28)
1149 1001 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Porträtt, osignerad, duk, 42x32 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:11)
1149 1024 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Porträtt, signerad a tergo, olja på pannå, 34x28 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:52)
1149 1050 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Sarajevo, signerad, 46x38 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:25)
1149 1062 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Stilleben, osignerad, olja på pannå, 24x19 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:42)
1149 1055 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Stilleben, signerad 1922,60x75 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:32)
1149 1016 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Stilleben, signerad, olja på pannå, 60x50 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:33)
1149 1035 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Studie, signerad, olja på pannå, 41x33 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:02)
1149 1036 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Sydländskt landskap, signerad, duk, 46x55 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:03)
1149 1010 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Teneriffa, signerad, 34x26 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:23)
1149 1042 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Torgscen, signerad, 40x32 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:12)
1149 1011 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Träd, Moret-sur-Loing, signerad, olja på pannå, 35x27 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:25)
1149 1031 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Utsikt mot Riddarholmen, signerad, olja på pannå, 27x35 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:56)
1149 1053 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Vårvinter, signerad, duk, 26x34 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:29)
1149 1057 Oljemålning Carl Delsbo (1892-1990), Sverige. Kvinna, signerad, 33x23 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 19:36)
1149 1006 Pastell Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Landskap, signerad, 21x26 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:19)
1149 1028 Pastell Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Porträtt, osignerad, 35x26 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:53)
1149 1023 Väggplatta Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Adam & Eva, glaserad keramik, osignerad, 22x20 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:51)
1149 1022 Väggplatta Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Glaserad keramik, Visby, signerad CD 1918. 16,5x12,5 cm. Proveniens familjen Deelsbo
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 4 december 2017 18:50)