174 2017 Akvarell Hjalmar Falk, Kustmotiv, 22 x 55
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2012 Bergèrer Ett par, nyrokoko
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 8004 Bordspendyl 1800-tal, trä/mässing , H31
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2027 Bordspendyl mässing, på träkonsol, totalH 38
S�ldes f�r 2.500 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2003 Bordsur Mässing, Dam, H40
174 2011 Fällbord Alrot, L84 d84 H77
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2007 Fällbord ca 1800, Intarsia, Dia71
174 2004 Glasservis ca 60 del
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2028 Golvur Stiernsund, svartmålad, H212
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2018 Kaffeservis 4 del, silver, H.Karelfelt, 1926
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2026 Kandelabrar Ett par, sent 1800-tal, H55
174 2005 Kanna Ns, porslinsinsats, 1800-tal, Reed & Barton, H33
174 4005 Kristallkrona oscariansk h. 90
S�ldes f�r 5.100 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2008 Matta orientalisk, 210x138
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2032 Oljemålning 1800-tal, Narcissus, 57x74
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 8030 Oljemålning Kurbatov 88x115
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2002 Oljemålning Kustmotiv med människor, 1800-tal, (sk)45x61
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 4028 Oljemålning Sign Henrik Ankarcrona, 55x90
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2024 Oljemålning sign. A Brusenbauch 50x41
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 7086 Pastell Albinos Dendos, Porträtt, 20x15
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2022 Säng Empire, mahogny, bäddmått 196x112
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2029 Säng Empire-stil, Bäddmått 190x129
174 2006 Servisdelar Pyro, ca 30 del
174 2021 Servisdelar Rörstrand, Ostindia, ca 100 del
S�ldes f�r 9.300 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2001 Sidentavla 1797, 25x31
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 4011 Skåp 1700-tal, kompletterat, L100 D33 H158
174 2015 Skedar 9 st, silver, 1800-tal
S�ldes f�r 750 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2025 Skrivbyrå karl Johan, Björk, L108 D50 H104
S�ldes f�r 18.700 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2030 Skrivskåp Mahogny, 1800-tal, L99 D47 H178
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 8047 Skulptur Kristalldroppe, sign Lagerbielke, Orrefors, H24
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2020 Slaglåsgevär Dresden, 17/1800-tal
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2019 Slaglåsgevär Tower, 17/1800-tal
174 2016 Soppslev silver, 1854
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 4008 Spegel antik h.100
174 8038 Spegel Empir, förg. H161 B 84
174 2014 Terrin Tenn, 1800-tal
S�ldes f�r 550 kr (Sista budtid är den 9 september 2002 18:00)
174 2013 Terrin tenn, 1800-tal, Norrköping
174 2023 Toilettebord Empire, mahogny, L87 D42 H134