1332 6069 Akvarell + 2 delar nautica. Lennart Möller (Sverige). Signerad, daterad 1997, akvarell på papper. Bladets mått: 65x47,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:08)
1332 7130 Akvarell Gustaf Magnusson (1890-1957), Sverige. Stadsvy med folkliv. Signerad, daterad 1923. Motivet: 25,5x21 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:02)
1332 7232 Akvarell Herman Müller (1840-1919), Sverige. Signerad. Motivet: 55x36,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:02)
1332 6361 Akvarell Michail Sjevarjov (f. 1958), Signerad, småbåtshamn, 54x37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:15)
1332 7035 Akvarell Oidentifierad konstnär. Åbo, Signerad, 1927. Motivet: 35x46 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:33)
1332 7179 Akvarell Otto Hagborg (1854-1927), Sverige. Interiör med man. Signerad. Motivet: 33x17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:37)
1332 4323 Akvarell Robert Kitchen (1950-2009), USA. Komposition med en scarf. Osignerad. Oramat löst blad, bladets mått: ca 108x153 cm. Motivet: ca 81x129 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:22)
1332 7477 Akvarell/tryck 4 st, Bildrullar, Asien, 110x32cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:26)
1332 7076 Akvareller 2 st, Barntavlor, Signerade Braun, 29x23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:37)
1332 7031 Älghorn Längd: 81cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:05)
1332 7352 Ampel Alabaster. Diameter: 41cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:21)
1332 6012 Ampel empirestil. Diameter: 44 cm, höjd: cm, höjd: ca 62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:45)
1332 6537 Ampel Karl Johanstil. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:07)
1332 6538 Ampel med glaskupa. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:05)
1332 7328 Appliquer ett par, mässing. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:49)
1332 7376 Appliquer Ett par, med prismor. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:33)
1332 7417 Armband 18k guld, modell Bismarck med berlocker. Längd: 20cm. Vikt: 21g
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:29)
1332 7419 Armband 18k guld, modell Bismarck. Längd: 18cm. Vikt: 2g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 21:00)
1332 7116 Armbandsur 18k guld, bruttovikt: 27g. Damur, Tissot Seastar. Diameter: 22mm, datum, med flexband, gravyr, batteribytekrävs
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:43)
1332 6524 Armbandsur 6 st, olika modeller / åldrar, en med silverarmband, Vikt: 300g ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:45)
1332 4317 Armbandsur Herrur, Rado Diastar 1, automatisk. Diameter: 36mm, datum, stål, längd på armband, längd: 19cm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:59)
1332 7455 Armbandsur Seiko Prosepx, automatisk, modell: SPB121J1. Diameter: 40mm, stål, datum, grön urtavla, läderband med box & ytterkartong
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:53)
1332 4222 Årsur Tidigt 1900-tal, glaskupa. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:13)
1332 7054 Assietter 11 st, Arabia, diameter: 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:47)
1332 7257 Assietter 8st, Arabia Kombi. Diameter: 17cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:39)
1332 7211 Båglampa höjd: ca 170
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:04)
1332 7012 Bajonett 1800-tal, Längd: 52cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:58)
1332 7248 Balkongbord diameter: 50 cm. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:18)
1332 7357 Bankett Metall, nutida. Längd: 62 cm, djup: 38 cm, höjd: 38,5-69 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:37)
1332 7118 Bänkgavlar Ett par, gjutjärn. Djup: 40cm. Höjd: 54cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:11)
1332 7336 Barnstolar ett par, Kircodan, Danmark
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:12)
1332 7013 Barograf 30-tal. Längd: 24 cm. Djup: 16 cm. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:55)
1332 7227 Barskåp mahogny. Bredd: 79, djup: 41 cm, höjd: 120 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:20)
1332 7142 Bestick silver, Gaffel & Sked. Längd: 19cm, med etui. Vikt: 114g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:50)
1332 7083 Blandteknik 3 st, Stig Sasen Andersson, Stockholm & Fiskeläge, lösa blas. Signerade. Bladets mått: 24x31
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:22)
1332 7162 Blandteknik Albert Engström (1869-1940), Sverige. Mansporträtt, med dedikation. Signerad, 41x32cm
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:50)
1332 7192 Blandteknik Axel Sjöberg (1866-1950), Sverige. Kustlandskap. Signerad, daterad -04,45x57 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:16)
1332 7158 Blandteknik Einar Norelius (1900-1985), Sverige. Signerad, daterad 1930, sagomotiv. Motivet: 22x22,5cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:18)
1332 7157 Blandteknik Einar Norelius (1900-1985), Sverige. Signerad, daterad 1935, sagomotiv. Motivet: 35x27cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:50)
1332 7151 Blandteknik Ett par, Bali. Signerade, 83x31 - 87x29cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:47)
1332 7165 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Ej signerad, 19x27cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:27)
1332 7169 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Ej signerad, 28x38cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 21:03)
1332 7182 Blandteknik Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. Ej signerad, 28x38cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:22)
1332 7086 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad OM, -99. Figurer, bladets mått: 77x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:05)
1332 7176 Blandteknik Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. Monogramsignerad PMP, Hästgård. Motivet: 25x33 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:13)
1332 7177 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, barn på djur. Motivet: 24x33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:27)
1332 7159 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad. Motivet: 31x22cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:57)
1332 7160 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Troll, Signerad. Motivet: 26x21cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:48)
1332 7133 Blandteknik Robert Jacobsen (1912-1993), Danmark. Komposition, ej signerad, Inyg a tergo. Bladets mått: 9,5x9 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:04)
1332 7132 Blandteknik Robert Jacobsen (1912-1993), Danmark. Komposition. Ej signerad, intyg a tergo. Motivet: 18,5x16 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:07)
1332 7155 Blandteknik William Macilraith (f. 1961), Storbritannien. Signerad a tergo, 1987. Mixed media. Bladets mått: 39x33cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:04)
1332 7156 Blandteknik William Macilraith (f. 1961), Storbritannien. Signerad a tergo, 1987. Mixed media. Bladets mått: 39x33cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:58)
1332 7219 Bojan Kina. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:32)
1332 7361 Bokhylla England, Idegran. Bredd: 93, djup: 32 cm, höjd: 203 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:55)
1332 7140 Bokhylla John Kandell (1925-1991), Sverige. Pilaster, Källemo. Betsad björk. Brännstämplad. Höjd: 207 cm. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:32)
1332 7362 Bokhylleskåp England. Bredd: 153. Djup: 31 cm, höjd: 84 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:24)
1332 7343 Bord rokokostil, 1900-tal, pluggat, rödbetsat. Bredd: 96. Djup: 59 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:58)
1332 7372 Bordslampa Bergbom. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:54)
1332 6102 Bordslampa fot i förgylld keramik. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:03)
1332 7117 Bordslampor Ett par, Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Mässing. Höjd: 50cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:10)
1332 7329 Bordslampor ett par, Empirestil. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:27)
1332 7209 Bordsstaffli höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:09)
1332 6047 Bordsur 1800-tal. Höjd: 29 cm. Bredd: 20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:31)
1332 7295 Bordsur höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:06)
1332 7046 Brasgarnityr Gnistskydd, Vedkorg i järn & Brastänger, metall. Höjd: 55-67cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:53)
1332 7254 Bricka Firma Svenskt Tenn, Josef Frank. Längd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:02)
1332 7224 Bricka jugendstil, Monica Backström (1939-2020), Sverige. Gense. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:56)
1332 7040 Brickor 2 st, snarlika. Längd: 63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:32)
1332 6084 Brosch silver, blå sten, 1962, ca 4x4 cm. Vikt: 9g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:57)
1332 7217 Burkar med lock 3 st, Port Meirion. Höjd: 13-20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:07)
1332 7356 Byrå 1800-tal. Bredd: 86, djup: 42 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:35)
1332 6052 Byrå Gustaviansk stil, stenskiva. Två lådor. Bredd: 102 cm. Djup: 48 cm. Höjd: 81 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:48)
1332 7462 Byrå Intarsia, Gallerkant. Bredd: 33, djup: 26 cm, höjd: 83 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:19)
1332 7095 Byrå sengustaviansk stil, mahogny, Stenskiva. Bredd: 96. Djup: 46 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:47)
1332 7377 Byrå Teak, 1950/60-tal. Bredd: 75, djup: 37 cm, höjd: 87 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:23)
1332 7380 Byrå Teak. Bredd: 91, djup: 42 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:43)
1332 6296 Byrå/bänk 1800-tal. Längd: 113, djup: 41 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:52)
1332 7273 Champagneglas 5 st, Orrefors, Clown, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:13)
1332 6452 Cigaretthållare Höganäs, 1900-talets början. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:21)
1332 7239 Coupeglas 6 st, glas. Diameter: 10, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:37)
1332 7113 Däcksstol teak, beslag i mässing
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:16)
1332 7407 Dalahästar Ett par, Nils Olsson. Höjd: 42cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:49)
1332 7174 Dekorelement Militaria, Mässing / emalj, Längd: 16cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:10)
1332 7330 Dekorelement Orientaliskt, 66x24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:23)
1332 7281 Dessertbestick Engelsk plate med pärlemoskaft, 22 delar, etui
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:50)
1332 7098 Dockskåp med några möbler. Bredd: 35 cm. Djup: 39 cm, höjd: 93 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:38)
1332 7011 Dosa mässing och koppar, Fredricus, 1700-/1800-tal. Längd: 16cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:09)
1332 7453 Dukar & servetter diverse, bland annat linne
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:54)
1332 7185 Etsning Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "den glada festen". Motivet: 26x24,5cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:44)
1332 7237 Etsningar 5 st, Uppsala motiv. Ej signerad. Motivet: 19x28 - 44x44cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:40)
1332 7075 Färgetsningar 4 st, Stadsmotiv, eftertryck, oramade lösa blad, 45x65 - 47x92 cm. Signerad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:09)
1332 7074 Färgetsningar 7 st, Landskapsvapen, Eftertryck, oramade lösa blad, bladets mått: 47x33 ca. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:37)
1332 7184 Färgkrita Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, daterad 1940, "arholma" mm: 24x33cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:24)
1332 7145 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 48/100. Motivet: 53x72cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:17)
1332 7049 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Stockholm. Signerad, -86,15,5x23 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:17)
1332 6356 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmshallen, HC-upplaga (hors de commerce). Signerad. Motivet: 37x53 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:47)
1332 4263 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 328/360m Gröna Lund, 2000. Motivet: 38x44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:36)
1332 7060 Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. "Före Natten". Signerad, numrerad 46/300. Motivet: 47x38 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:25)
1332 7063 Färglitografi Hans Tollsten (1930-1994), Sverige. Diptyk. Signerad, numrerad 1/360, löpning. Motivet: 35x54 cm
1332 6552 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Waxholmsbåt. Signerad, numrerad 5/50, , bladets mått: 40x29 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:42)
1332 7003 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 192/450, fåglar. Motivet: 40x59cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:45)
1332 7100 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 967/1750. Motivet: 55x76 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:32)
1332 6063 Färglitografi Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Kustmotiv. Signerad, numrerad 141/250. Motivet: 65x53,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:45)
1332 6526 Färglitografi Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 9/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:47)
1332 7441 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Provence. Signerad, numrerad 45/200. Motivet: 58x46 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:23)
1332 7061 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Interiör. Signerad, numrerad 215/435. Motivet: 60x43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:20)
1332 6057 Färglitografi Nils Wedel (1897-1967), Mor med barn. Signerad, numrerad 111/260. Motivet: ca 58x35 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:05)
1332 7432 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 352/375, Dans i bibliotek. Motivet: 62x52 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:46)
1332 7002 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 29/450. Motivet: 62x56cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:21)
1332 7008 Färglitografier 2 st, Skeppmotiv. Ej signerad. Motivet: 21x31cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:22)
1332 6515 Färgserigrafi Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 76/80, oramat löst blad. Bladets mått: 65x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:33)
1332 6513 Färgserigrafi Howard Kanowitz (f. 1929), USA. Komposition med konserv. Signerad, numrerad 25/100. Bladets mått: 69x90 cm, oramat löst blad
1332 6027 Fat 2 st, keramik, Tilgmans + Rörstrand. Diameter: 23 cm, 15x15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:26)
1332 7148 Fat 2 st, Kina. Diameter: 24cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:22)
1332 7258 Fat 3 st, Imaridekor, Japan. Diameter: 21-36cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:35)
1332 7149 Fat Josef Ekberg Gustavsberg. Diameter: 30cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:24)
1332 7093 Fat Meissen, Drakmotiv, II-sortering. Diameter: 35,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:28)
1332 7311 Fat Meissen, II-sortering. Längd: 39 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:06)
1332 7409 Fat Rörstrand, sydländskt motiv. Diameter: 30cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:25)
1332 7436 Fåtölj + fotpall, nutida, Höjd 97 cm, Sitthöjd 45 cm, Bredd 71 cm, sittpuff höjd 34 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:50)
1332 6419 Fåtölj + pall, Anderssons, ställbar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:13)
1332 6124 Fåtölj Hans Olsen, CS Möbler, Danmark, 1950/60-tal. Lösa dynor, skinnklädsel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:57)
1332 7344 Fåtöljer ett par + 1 fotpall, Howardmodell
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:36)
1332 6307 Fåtöljer ett par, Skinn
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:15)
1332 7264 Figurin Rörstrand, Fågel. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:10)
1332 7110 Figurin Royal Dux, Ormtjuserska. Höjd: 24, saknar flöjt
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:07)
1332 7226 Figuriner 2 st, Royal Copenhagen, Lladro. Höjd: 16-20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:10)
1332 6112 Flaskor diverse, 18 st. Höjd: 8-22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:22)
1332 7416 Folkdräkt Norge, 36/38 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:57)
1332 6103 Fruktfat vitmetall. Höjd: 16 cm. Diameter: 30c cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:05)
1332 7111 Glas 12 + 12 st, Smålandshyttan. Höjd: 7-9,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:51)
1332 7071 Glas på hög fot Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Konstglas. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:58)
1332 7072 Glasservis 35 del ca, 30-tal. Höjd: 8-13 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:46)
1332 7450 Glasservisdelar 18 st, Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: 22-23 ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:19)
1332 7285 Glasskulpturer 9st, Eneryda Sweden. Höjd: 5-8cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:29)
1332 7084 Golvlampa Hemi, Klot I. Höjd: 130
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:25)
1332 6506 Golvlampa höjd: 163cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:21)
1332 7261 Golvlampa Roberto Galli. Höjd: 181cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:29)
1332 7180 Gouache Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad, daterad 1927, kvinna, 33x23cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:43)
1332 6088 Gräddkanna silver. Höjd: 8 cm, vikt: 95g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:08)
1332 7421 Grafik/teckningar Parti, ca 23st
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:00)
1332 6123 Grafiska blad kolorerade, 3 st, 28x18 cm -47x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:51)
1332 6122 Grafiska blad modeplanscher, 2 st. Motivet: 27x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:49)
1332 6010 Grafiskt blad 47x71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:40)
1332 6121 Grafiskt blad porträtt, 41x34 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:47)
1332 7047 Gravyr Lars Östling (f. 1947), Sverige. Falu gruva. Signerad, numrerad 29/75. Motivet: 18,5x27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:29)
1332 7259 Gryta Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Rosenlew, Gjutjärn, saknar trähandtag. Diameter: 19,5cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:31)
1332 4361 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:01)
1332 4362 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:25)
1332 4363 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:20)
1332 4364 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:00)
1332 4365 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:25)
1332 4366 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:58)
1332 4367 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:48)
1332 4368 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:03)
1332 4369 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:11)
1332 4370 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:30)
1332 4371 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:15)
1332 4372 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:20)
1332 4373 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:15)
1332 4374 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:45)
1332 4375 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:51)
1332 4376 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:02)
1332 4377 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:51)
1332 4378 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:35)
1332 4379 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:31)
1332 4380 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:15)
1332 4381 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:41)
1332 4382 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:40)
1332 4383 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:01)
1332 4384 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:10)
1332 4385 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:31)
1332 4387 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:51)
1332 4388 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:41)
1332 4389 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:05)
1332 4390 Guldmynt 1 st, 21,6K guld, République française, 20 Franc, Liberté, égalité, fraternité, Vikt: 6g. Diameter: 21 mm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:21)
1332 7378 Hallbyrå 1950/60-tal, Teak. Bredd: 53, djup: 30 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:07)
1332 7022 Hallmöbel Längd: 89 cm. Djup: 34 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:14)
1332 7091 Halsband + armband, 2 delar, Silver / emalj, Vikt: 70g ca. Längd: ca 20-44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:56)
1332 7314 Halsband silver, Kalevala Koru, Finland. Längd: 39 cm. Vikt: ca 23g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:30)
1332 6206 Halsband Sterlingsilver, sten, Vikt: 50g ca. Längd: 60cm. Hänget: 35mm.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:12)
1332 7240 Kaffegods Arabia. 6 koppar + 2 fat
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:46)
1332 7009 Kaffekanna + underlägg, Copenhagen Royal, musselmalet. Höjd: 25cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:46)
1332 7055 Kaffekoppar 12 st, KPM
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:32)
1332 7384 Kaffeservis 17 delar, Hackefors. Diameter: 9-17cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:40)
1332 7069 Kaffeservis 23 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:15)
1332 6189 Kaffeservis Rosenthal, 26 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:57)
1332 7015 Kaffeskedar 10st, silver, Finland. Längd: 11cm, med etui. Vikt: 130g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:32)
1332 6089 Kaffeskedar silver, 22 st (12 + 9 + 1). Längd: 10-12 cm, Vikt: ca 190g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:14)
1332 6022 Kandelaber vitmetall, nutida. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:15)
1332 7410 Kanna Allmoge. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:05)
1332 7079 Kannor + skålar, 5 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Djup: 9-16,5 cm, höjd: 6,5-23 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:12)
1332 7313 Käpp med silverkrycka, Jugend. Höjd: 86 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:36)
1332 7246 Käppar 3 st, längd. Längd: 89-92 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:50)
1332 7144 Käpphandtag silver. Längd: 10cm, med etui, vikt: 54g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:58)
1332 7053 Karaff + likörglas, 7 delar, (6 + 1), Chateau, Orrefors. Höjd: 12-27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:29)
1332 7267 Karaffer 2 st, glas. Höjd: 24-26 cm
1332 7424 Karmstol Gustaviansk stil, nutida, grön
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:26)
1332 7345 Karmstol Orientalisk, Rotting
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:06)
1332 7067 Karmstol rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:51)
1332 7354 Karmstolar ett par, Gustaviansk stil, 1800-tal
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:07)
1332 7439 Karmstolar Ett par, rotting / metall / trä
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:38)
1332 7418 Kedja 18k guld, modell Bismarck. Längd: 46cm, vikt: 4g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:03)
1332 7115 Kedja & hänge 18k guld. Längd: 60cm. Diameter: 2cm, vikt: 15g
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:57)
1332 7017 Kista Med benställning, relief. Bredd: 49 cm. Djup: 44 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:22)
1332 7459 Klaffbord Björk, med hjul. Bredd: 70 + 25x2 cm. Djup: 70 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:02)
1332 7025 Knivar 4 st. Längd: 18-23cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:28)
1332 7018 Kompass + skrivset 2 delar, Asien, med etui. Längd: 31 cm, djup: 31 cm, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:30)
1332 7056 Konjakskupor + kaffeservis, 36 delar, (24 + 12), porslin & glas, Slottsmotiv, Bing & Grøndahl. Diameter: 7-17 cm, höjd: 6-10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:23)
1332 7463 Konstböcker 4 delar, Carl Larsson/Einar Nerman, Stockholmssviten
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:30)
1332 4395 Konstglas 2 delar, bland annat Erik Höglund. Diameter: ca 11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:30)
1332 7223 Konstglas 6 delar, bland annat Kosta Boda. Längd: 9-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:29)
1332 7020 Kopparstick 4 st. Motivet: 28x34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:38)
1332 7303 Kryddburkar 5 st, Kockums, Emaljerade. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:43)
1332 7004 Kurisosa 4 delar. Längd: 7-13cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:15)
1332 7214 Lampbord längd: 40. Cm, djup: 40 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:47)
1332 7339 Lampbord med låda Rustik. Bredd: 55, djup: 55 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:49)
1332 6255 Lampetter ett par, Smide. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 21:10)
1332 7173 Linoleumsnitt Ragnhild Nordensten (1888-1951), Sverige. Mytologiskt motiv. Signerad, daterad 1924. Bladets mått: 32x43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:55)
1332 7434 Litografier 2 st, Christian Berg. Signerade, numrerade 9/125 & 47/99, daterad 1973/744, Aktstudie Paris & Lekande Torso. Motivet: 40x22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:26)
1332 7422 Ljuskrona Rokokostil. Lövformade prismor, Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:14)
1332 7423 Ljuskrona Rokokostil. Lövformade prismor, Höjd: 85 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:25)
1332 7332 Ljusstakar 1 par + skål, Tenn, Italien. Höjd: 19, diameter: 26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:37)
1332 6480 Ljusstakar 8 delar, Skultuna. Höjd: ca 3-6 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:46)
1332 6203 Ljusstakar Ett par, Georg Jensen, "Ellipse", Design: Rebecca Uth, trä / ns. Höjd: 21 cm
1332 7379 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:53)
1332 7325 Ljusstakar ett par, med glaskupor/vitmetall. Höjd: 44
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:56)
1332 7426 Ljusstakar Ett par, nysilver, barockstil. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:02)
1332 7105 Ljusstakar Ett par, Sterlingsilver, Tyskland. Höjd: 17 cm, Vikt: 320g ca.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:29)
1332 7089 Ljusstakar & skålar på fot 4 delar, Glimma Glasbruk, Glimåkra, höjd: 29-47,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:16)
1332 7291 Ljusstake längd: 34cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:40)
1332 7306 Ljusstake mässing. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:47)
1332 7399 Luktdosa Metall, krön med krona. Höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:03)
1332 7175 Lykta mässing. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:59)
1332 6436 Matbord 1940-/50-tal. Bredd: 115, djup: 70 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:08)
1332 6258 Matbord NK, "Westminster". Mahogny/rödbok, no: 27814. Bredd: 150 cm. Djup: 110 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 21:01)
1332 7334 Matbord Rustik. Bredd: 200, djup: 90 cm, höjd: 76 + 2 tilläggsskivorx50 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:48)
1332 7428 Matsalsgrupp 11 delar, rokokostil, matbord + 3 ilägg, 2 karmstolar, 8 st stolar, Dia 120 + 3x55 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:01)
1332 6518 Matsalsgrupp 7 delar, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgården, mahogny iläggsskivor. Längd: 140 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:40)
1332 7280 Matsalsskåp 1930/30-tal. Bredd: 156 cm. Djup: 64 cm. Höjd: 220 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:28)
1332 7369 Matsalsskåp Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 142, djup: 38 cm, höjd: 217 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:58)
1332 7070 Matservis 50 del ca, "Seaforth", Woods Burslem England
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:36)
1332 7250 Matservis Rörstrand, ca 50 del
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:18)
1332 7398 Matservisdelar "Östersund", Gustavsberg, 49 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:32)
1332 7429 Matservisdelar 30 del ca, Boda Nova
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:33)
1332 7451 Matservisdelar 30 del ca, Eden, Rörstrand
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:25)
1332 7256 Matservisdelar 9st, Gefle Lansett. Diameter: 21-24cm
1332 7367 Matservisdelar ca 40 delar, Bibi Breger (f. 1927), Sverige. "Dinett", Gustavsberg
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:21)
1332 7245 Matservisdelar Rörstrand, Svensk natur, ca 25 delar
1332 6128 Matta 300x200 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:25)
1332 7051 Matta Kelim, 200x320cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:20)
1332 7278 Matta Kina, 130x202 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:34)
1332 7270 Matta orientalisk, 105x175 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:17)
1332 7050 Matta Orientalisk, 90x263cm
1332 6333 Matta Orientalisk, Bochara, 258x353 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:41)
1332 7088 Matta Orientalisk, Nomad, 147x222 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:06)
1332 7308 Matta Pakistansk Bochara, 161x239 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:11)
1332 7052 Mattallrikar + assietter, 7 + 10 st, Orrefors. Diameter: 19-26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:27)
1332 7106 Miniatyrvaser 5 st, Konstglas, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 6-10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:57)
1332 6224 Mockaskedar 11st, silver. Längd: 10cm, med etui. Vikt: 103g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:39)
1332 7337 Nattygsbord mahogny. Bredd: 51, djup: 36 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:07)
1332 7338 Nattygsbord mahogny. Bredd: 53, djup: 36 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:14)
1332 7446 Offsettryck Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan, Stockholm. Signerad, numrerad 45/192. Motivet: 35x52 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:20)
1332 7038 Oljemålning 1800-tal, Marin. Olja på duk. Signerad, 20x40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:46)
1332 6429 Oljemålning Alexander Tolstoy (1895-1969), Porträtt, Signerad. Olja på duk, 35x27 cm
1332 7469 Oljemålning Axel Peter (1863-1942), Sverige. Stilleben med tulpaner och frukter. Signerad, daterad 1937. Olja på duk, 61x65 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:20)
1332 7186 Oljemålning Bemålad bricka. Signerad Östlund. Signerad, daterad 34,58x77cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:20)
1332 7202 Oljemålning Birger Hjelm (1901-1979), Sverige. "Myrstack". Signerad. Olja på pannå, 69x59 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:41)
1332 7475 Oljemålning Birger Strååt (f. 1914), Sverige. Stilleben. Signerad, daterad 43. Olja på pannå, 45x38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:33)
1332 6070 Oljemålning Carl Köhler (1919-2006), Sverige. Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 57x79 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:12)
1332 7189 Oljemålning Carl Peter Mazer (1807-1884), Sverige. Kvinnoporträtt. Oramad, ej signerad. Olja på duk, 67x57 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:33)
1332 7181 Oljemålning Elias Erdtman (1862-1945), Sverige. Signerad, daterad 1894, "Ruskväder Öster-lagnö". Olja på duk, 21x40cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:29)
1332 7121 Oljemålning Gunnar Greiber (1919-2011), Sverige. Figurativ komposition. Signerad. Olja på duk, 89x115cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:54)
1332 6366 Oljemålning Harald Garmland (1904-1985), Sverige. "Vinter". Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 34x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:47)
1332 7042 Oljemålning Hermann Talvik (1906-1984), Sverige. Signerad, Höstlandskap Funäsdalen. Olja på duk, 49x63 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:23)
1332 7230 Oljemålning Karl Örbo (1890-1958), Sverige. "Stranden vid Kivik". Signerad. Olja på pannå, 36x44cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:58)
1332 7030 Oljemålning Lars Grönstrand, Monogramsignera, -32, "Sjöbodar Nåtö". Olja på duk, 46x68 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:18)
1332 7387 Oljemålning Lennart Möller (f. 1935), Sverige. Signerad, fiskeläge. Olja på duk, 60x70cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:45)
1332 7316 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Landskrona". Signerad. Olja på pannå, 54x37cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:04)
1332 7102 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, träd. Olja på duk, 100x120 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:37)
1332 7034 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Finland, Sjölandskap. Signerad. Olja på pannå, 40x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:13)
1332 7236 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Interiör. Signerad Rasmussen. Olja på duk, 24x19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:16)
1332 7253 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Osignerad, Parismotiv. Olja på duk, 21x26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:20)
1332 7190 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Parklandskap, ej ram. Ej signerad. Olja på duk, 60x73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:13)
1332 7402 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Arabisk man, omkring 1900, ej ram. Olja på pannå, 28x15,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:22)
1332 7198 Oljemålning Oscar Lycke (1877-1927), Sverige. Signerad, Landskap. Olja på duk, 39x53 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:50)
1332 7195 Oljemålning Pär Siegård (1887-1961), Sverige. Blomsterstilleben. Olja på pannå, signerad, 53x36 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:31)
1332 7203 Oljemålning Pontus Lanner (1880-1944), Sverige. (Tillskriven), pojkporträtt. Ej signerad. Olja på duk, 31x28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:41)
1332 7168 Oljemålning Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. "På hemväg". Monogramsignerad. Utställd på svensk-franska konstgalleriet 1966. Olja på pannå, 31x35cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:18)
1332 7166 Oljemålning Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. Monogramsignerad, fyrhus. Olja på pannå, 30x48cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:39)
1332 7167 Oljemålning Primus Mortimer Pettersson (1895-1975), Sverige. Monogramsignerad, hyddor. Olja på pannå, 31x39cm
1332 7444 Oljemålning Ragnar Person (1905-1993), Sverige. Monogramsignerad RP, komposition. Olja på duk, 35x37 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:54)
1332 7123 Oljemålning Rikard Lindström (1882-1943), Sverige. Skärgårdsmotvi med skuta. Signerad. Olja på duk, 100x80cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:39)
1332 7445 Oljemålning Rune Brännborn (f. 1928), Sverige. Signerad, daterad 2000. Olja på duk, 41x33 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:09)
1332 7391 Oljemålning Signerad Ekendahl. Olja på duk, 61x64cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:10)
1332 7442 Oljemålning Signerad Gerhard, Kulla vid spis. Olja på duk, 64x52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:06)
1332 7019 Oljemålning Signerad, Åbo. Olja på duk, 39x49cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:01)
1332 7021 Oljemålning Theresia Sandström (1893-1981), Sverige. 1914, Pir. Signerad. Olja på duk, 57x77cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:20)
1332 6493 Oljemålning Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. By. Signerad, daterad 60. Olja på pannå, 48x55cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:01)
1332 7154 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Bemålad ram. Signerad, daterad 1963. Olja på duk på pannå. Motivet: 34x26cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:58)
1332 7161 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, daterad 1947, landskapsmotiv. Olja på duk, 27x34cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:54)
1332 7188 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, daterad 1953, "promenerande flicka". Olja på duk, 37x45cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:15)
1332 7194 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, daterad 1971, Stadsmotiv. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:58)
1332 7044 Oljemålningar 2 st, Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsignerade, GB, "Den ganla häcken" & Skärgård, 15x21 & 18x23 cm
1332 7473 Oljemålningar 3 st, Karsten Keiseraas (f. 1912), Norge. 2 st signerade, duk, 27x35-38x46 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:32)
1332 7333 Papperskorg Trä, Intarsia. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:06)
1332 6135 Parti kuriosa 11 delar, mässing
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:19)
1332 7087 Pastell Oidentifierad konstnär. Blomsterstilleben. Motivet: 60x21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:38)
1332 7081 Pastell Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Traktor, Signerad. Motivet: 39x55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:07)
1332 6174 Porslin 7 delare, Herend, Ungern. Längd: 7-13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:25)
1332 6044 Potta + fat, porslin, Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. “Flaggjunkare”, Gustavsberg, 1968. Med text: “Heja Sverige friskt humör” i blått och gult. Höjd: 14 cm. Diameter: 20,5 (25) cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:20)
1332 6492 Pottskåp sengustaviansk stil, 1800-tal. Bredd: 35 cm. Djup: 29 cm. Höjd: 75 cm, saknar stenskiva, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:07)
1332 6006 Prydnadsträd 3 st, Kina. Blomblad av glas, kruka av keramik. Höjd: ca 35 cm
1332 7350 Ramar 2 st, koppar, Jugend. Höjd: 19-34cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:30)
1332 7114 Resegrammofon + stenkakor, Viva Tonal Columbia. Längd: 41 cm, djup: 30 cm, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:26)
1332 7420 Ring 14K, med lila sten, storlek: 18½. Vikt: 4g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:32)
1332 6212 Ring 18K vitguld, med diamanter 10xca0,01ct, storlek: 18. Vikt: 4g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:26)
1332 6210 Ringar 18k guld, 2 st, storlek: 17-19½, gravyr. Vikt: 8g.
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:23)
1332 7425 Rödvinsglas 11 st. Höjd: 15,5-17
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:28)
1332 7271 Röllakan 93x180 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:48)
1332 6431 Salongsbord Karl Johan, Intarsia, med klaffar & låda. Bredd: 98 cm + 44x2cm. Djup: 54 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:35)
1332 7247 Salt/pepparströare 2 st, silver. Höjd: 7 cm, Vikt: 70g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:40)
1332 7366 Samesked silver, + samekniv miniatyr, Karl Stenudd. Längd: 10-15cm, vikt: 47g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:16)
1332 7373 Såsslev silver, + fat. Längd: 11-32cm, vikt: 181g.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:27)
1332 7206 Satsbord 3 delar, kakelplattor. Höjd: 55 cm
1332 7381 Sekretär Björk, mörkbetsad björk. Bredd: 91, djup: 48 cm, höjd: 1020 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:13)
1332 7437 Serveringsvagn Krom / glasskivor. Längd: 70. Djup: 46 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:14)
1332 7321 Servisdelar 4 st, Gustavsberg, Grå ränder. Längd: 17-25cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:39)
1332 6442 Sideboard Asien, nutida. Längd: 194, djup: 45 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:16)
1332 7466 Sideboard mahogny. Längd: 107. Djup: 50 cm, höjd: 84 cm
1332 7292 Sigill 15 st. Djup: 1,5-3,5 cm, höjd: 5-10 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:21)
1332 7382 Sigill 2 st. Höjd: 6-8cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:10)
1332 6468 Silverdosor 2 st, silver. Längd: 7-9cm, gravyr, vikt: 158g.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:21)
1332 7222 Skål Aimo Okkolin (1917-1982), Finland. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:34)
1332 7263 Skål Keramik, Höganäs, Yngve Blixt (1920-1981), Sverige. 1954m, diameter: 28 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:12)
1332 7218 Skål Konstglas, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Diameter: 18, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:01)
1332 7220 Skål Kristall, Kjellander, Etsad dekor. Längd: 25, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:47)
1332 7265 Skål Stengods, Rörstrand, Atelje. Höjd: 19, diameter: 22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:38)
1332 7304 Skål med lock Wedgwood. Längd: 12cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:54)
1332 7059 Skålar + vas, 6 delar, bland annat Orrefors / Kosta Boda. Diameter: 8-18 cm, höjd: 8-15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:53)
1332 7221 Skålar 2 st, konstglas, bland annat Bertil Vallien. Höjd: 10-18 cm
1332 7312 Skålfat 9 st, Meissen. Längd: 14-20, I & II-sort
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:49)
1332 7390 Skålfat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Längd: 17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:01)
1332 6317 Skåp 1700-/1800-tal, Allmoge, Originalmålning. Bredd: 71, djup: 43 cm, höjd: 117 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:34)
1332 6313 Skåp Carl Malmsten Bodafors, Herrgården. Bredd: 100, djup: 39 cm, höjd: 185 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:20)
1332 7460 Skåp Senjugend. Bredd: 85 cm. Djup: 49 cm. Höjd: 191 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:21)
1332 7365 Skedar 5st+ gaffel. Längd: 18-22cm, gravyr. Vikt: 295g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:40)
1332 7014 Skrin 3 st, 1800-tal, trä & lackarbete. Längd: 20-36cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:33)
1332 7213 Skrivbord England, Idegran. Bredd: 121, djup: 60 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:06)
1332 7346 Skrivbord England, nutida. Bredd: 125. Djup: 78 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:15)
1332 7355 Skrivbord med uppsats. Bredd: 92, djup: 56 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:49)
1332 7216 Skulptur Gips, Fiolspelande man. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:57)
1332 7408 Skulptur Häst. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:21)
1332 7104 Skulptur kvinna, glaserat lergods. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:25)
1332 7112 Skulptur Kvinna, Konstmassa. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:51)
1332 7078 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:14)
1332 7228 Skulptur Rörstrand, Harald Salomon (1900-1990), Danmark. Sjöjungfru. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:35)
1332 7284 Skulptur Rörstrand, HS, pojke med dragspel. Höjd: 20cm
1332 7412 Skulptur Schmidt-Felling, brons, stensockel. Barn med paraply, Höjd: 19cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:22)
1332 7138 Skulptur & fat Bland annat, Gustavsberg. Diameter: 18cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:26)
1332 7243 Skulpturer 2 st, Bland annat Royal Copenhagen. Längd: 9-15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:01)
1332 7349 Skulpturer 2 st, Trä, Fåglar. Längd: 20-30, höjd: 20-25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:44)
1332 7288 Skulpturer 3 st, Fåglar. Längd: 7-10cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:48)
1332 7033 Skulpturer 4 st, bland annat Göran andersson Upsala Ekeby. Höjd: 17-23cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:22)
1332 7464 Slagbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 108, djup: 31+ 2x68, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:06)
1332 7427 Snapsglas på fot 7 st, Clown, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, målad polykrom dekor. Höjd: 18,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:02)
1332 7147 Sockerskål med lock, Cappucinodekor, Kina. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:18)
1332 7347 Soffa + Bergère, Gustaviansk stil. Längd: 175
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:48)
1332 7364 Soffa Howardmodell. Längd: 206
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:50)
1332 7438 Soffbord krom / glasskivor. Bredd: 145, djup: 85 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:27)
1332 6445 Spegel + konsolbord, Stenskiva, spegel 170x70, konsolbord. Längd: 75. Djup: 28, Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:39)
1332 7251 Spegel 1920-tal, 115x49 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:46)
1332 7119 Spegel 1940-tal, 70x72cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:28)
1332 7388 Spegel 20-tal, 60x29cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:48)
1332 7136 Spegel 52x24cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:59)
1332 7386 Spegel Empirestil, 1800-tal, 61x28cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:20)
1332 7066 Spegel Rektanfulär, 60 x52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:32)
1332 6035 Spegel rosor, bemålad. Bredd: 69 cm. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:55)
1332 7294 Spegel Tenn, 70x37 cm
1332 7252 Spegelbyrå mahogny. Bredd: 114, djup: 54 cm, höjd: ca 175
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:40)
1332 7318 Spelbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 84. Djup: 42 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:18)
1332 7461 Spetsglas 6 st, Orrefors. Höjd: 18 cm
1332 7207 Staffli höjd: 176 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:07)
1332 7324 Stolar 2 st, John Kandell (1925-1991), Sverige. Camilla, Källemo
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:13)
1332 7465 Stolar 4 st, 1960-tal, Snörsits
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:57)
1332 7348 Stolar 6 st, Smide/trä/rotting
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:39)
1332 6558 Stolar ett par, Empirestil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:38)
1332 6435 Stolar Ett par, gustaviansk stil.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:48)
1332 7342 Stolar ett par, Gustavianska, provins
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:07)
1332 7307 Stolar Ett par, Nyrokoko stil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:21)
1332 7092 Stolar Ett par, rokokostil, Tyg: Elefant Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:39)
1332 7085 Stringhyllor 12 hyllplan. Bredd: 58-79 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:06)
1332 7143 Ströare silver. Längd: 21cm, med etui, vikt: 49g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:21)
1332 7120 Sybord Karl Johanstil, lyrformad fot, Bredd: 55 cm. Djup: 38 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:16)
1332 7302 Sybord Längd: 58 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:10)
1332 7374 Syltkrukor Rörstrand. Höjd: 16-26cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:08)
1332 6262 Taburett Gustaviansk stil, 1800-tal. Längd: 43 cm, djup: 43 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:59)
1332 6501 Taburett Karl Johan. Längd: 57cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:17)
1332 7006 Tågset Märklin. Diverse delar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:21)
1332 7094 Takarmatur blå iläggsskål, prismor. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:07)
1332 7315 Takarmatur mässing, glas. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:33)
1332 6184 Takarmatur med prismor. Diameter: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:44)
1332 6186 Takarmatur med prismor. Diameter: 45 cm
1332 7393 Takarmatur med prismor. Diameter: 45cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:02)
1332 7229 Takarmatur med prismor. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:22)
1332 6503 Takarmatur Plåt. Design Hans Agne Jakobsson. Diameter: 100cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:17)
1332 7286 Takarmatur / lykta höjd: 95 ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:59)
1332 7452 Tallrikar + skålar, 16 delar, OC, diameter: 15,5-21 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:48)
1332 7310 Tallrikar 4 st, Meissen, Gallerkant, diameter: 18,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:04)
1332 7242 Tallrikar 6 st + terrin, Arabia, Glunt. Diameter: 20,5-21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:38)
1332 7235 Tegods Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten, 7+ 6 del + 1 ex kopp
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:25)
1332 7238 Tegods Wedgwood, 6 koppar+ 5 fat
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:16)
1332 7080 Tekopar + assietter, + fat, 12 delar, Ett fat med nagg, Blå Eld, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, flintgods. Diameter: ca 10-18,5 cm, längd: 24-40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:16)
1332 7057 Tekoppar + kanna, 12 + 1 delar, Rosenthal, Maria
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:37)
1332 7103 Terrin Gustafsberg, "Ceres". Längd: 26, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:57)
1332 7037 Terrin med fat 1800-tal, Gustafsberg. Längd: 38, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:46)
1332 6473 Teservis Persien, Metall/Glas, 9 del
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:35)
1332 7005 Teservisdelar 13 delar, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932. Diameter: 13-21cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:47)
1332 7430 Teservisdelar Höganäs
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:37)
1332 7394 Tillbringare ned kylarinsats, glas och nysilver. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:59)
1332 7375 Trädgårdsgrupp 5 delar, Bord + 4 stolar
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:20)
1332 7212 Trädgårdsgrupp 5 delar, Bord+ 4 stolar. Längd: 120, djup: 64 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:42)
1332 7435 Trädgårdsmöbel 5 delar, Byarum, metall / trä
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:49)
1332 7327 Trädgårdsmöbel 5 delar, Kircodan, Danmark. Bord+ 4 stolar
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:36)
1332 7476 Trädgårdsurna Gjutjärn. Diameter: 35, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:28)
1332 7234 Träsnitt 3 st, Japan, Utagawa Toyokuni. Motivet: 34x23cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:47)
1332 7062 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Riddarholmenm son 116/360, -75. Motivet: 32x57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:47)
1332 7172 Tusch Oidentifierad konstnär. Signerad, ängel. Motivet: 17x20cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:45)
1332 7048 Tusch Salon Gahlin. Motivet: 40x24cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:29)
1332 7141 Tuschteckning Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad -85, cafe i Budapest. Motivet: 19x28 cm
1332 7150 Uppläggningsfat Ett par, Rörstrand. Diameter: 33cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:27)
1332 6038 Väckarklocka modell äldre. Höjd: 21 cm
1332 7007 Väggdekoration Asien. Längd: 43cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:36)
1332 6129 Vägglystrar Ett par, med prismor. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:36)
1332 7108 Väggplatta Arabia, Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. Blommor, 31,5x20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:56)
1332 7107 Väggplatta Raija Uosikkinen (1923-2004), Finland. Arabia, Blomster, Signerad RU/AK, keramik. 45x29 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:13)
1332 7413 Väggrelief Christian Eriksson (1858-1935), Sverige. Trollet med barnet, gjutjärn. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:37)
1332 7244 Väggur 2 st. Höjd: 72-78cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:51)
1332 7109 Väggur rokokostil. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:26)
1332 7472 Världskarta 41x51 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:48)
1332 6175 Vas + fat, 2 delar, Royal Copenhagen, I & II-sortering, diameter: 25, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:30)
1332 6332 Vas + Ytterfoder, Gustavsberg. Höjd: 11-17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:35)
1332 7283 Vas Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs Studio. Stengods med brun glasyr. Signerad med studiohanden. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:38)
1332 6026 Vas glas. Etsad dekor. Signerad. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:27)
1332 7323 Vas Höjd: 41cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:26)
1332 7241 Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Grafika, Upsala-Ekeby. Glaserat och handmålat lergods. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:54)
1332 7152 Vas Kina. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:14)
1332 7279 Vas Kina. Höjd: 31cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:01)
1332 7099 Vas Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:59)
1332 7225 Vas Orrefors, Edward Hald (1883-1980), Sverige. Diameter: 14, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:48)
1332 7272 Vas Orrefors. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:17)
1332 7137 Vas Rörstrand, kairo. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:58)
1332 7282 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Signerad med Studiohanden. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:22)
1332 7406 Vas Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Gustavsbergs Studio. Glaserad och bemålad stengodslera. Dekor med hus med mera. Signerad med studiohanden. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:08)
1332 6096 Vas Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:51)
1332 6049 Vaser 3 st, "Suvi", Gunvor Olin-Grönqvist (1928-2005), Finland. Arabia, Finland, biskvi. Höjd: ca 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:40)
1332 7290 Vaser 3 st, Bland annat orrefors. Höjd: 7-23cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:50)
1332 7233 Vaser 3 st, Rörstrand. Höjd: 21-23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:47)
1332 7449 Vaser 4 st, Konstglas, bland annat Alvar Aalto. Höjd: 12-23 cm
1332 6481 Vaser ett par, Skultuna. Höjd: 18,5
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:47)
1332 7039 Väskemblem Ryssland, 1800-tal, nysilver, 8x16,5
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:13)
1332 7300 Vigvattenbehållare Tenn + klosterarbete, glaskupa. Höjd: 11,5-18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 20:59)
1332 6385 Vitrinskåp rokokostil. Bredd: 108. Djup: 44 cm, höjd: 189 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 18:32)
1332 7478 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:13)
1332 7101 Ytterkruka + fat, nutida, diameter: 41, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 juni 2020 19:19)