1591 5190 Affischer 3 st, Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. Yttermått inklusive ram: 77x61 - 80x60 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:27)
1591 5012 Akvarell Magnus Berg (1953), Kustparti. Signerad, akvarell. Bladets mått: 15x38,5, yttermått inklusive ram: 34x59 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:50)
1591 5150 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad SHB, modell. Akvarell, bildmått: 38x47 cm, yttermått inklusive ram: 49x62 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:25)
1591 5300 Armbandsur Christophe Duchamp, Perpetual Luxury, automatic. Box. Diameter: 42 cm
Hammered for 1.800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:49)
1591 5287 Barometer Schatz. Diameter: 18 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:45)
1591 5294 Barstolar 3 st, "Cornflake high", Claesson, Koivisto, Rune för Offecct, kromad benställning, stoppad läderklädd sits. Höjd: 80 cm, etiketterade
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:26)
1591 5128 Bijouterier diverse
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:16)
1591 5016 Blandteknik Maria Ginzburg (f. 1955), Sverige. Signerad, daterad 2004, fyr, 36x25 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:02)
1591 5060 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Tidigt 1900-tal. Blandteknik, Monogramsignerad EH, bildmått: 40x15 cm, yttermått inklusive ram: 56x33 cm
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:41)
1591 5303 Bokstöd Sekelskfte. Längd: 42 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:13)
1591 4025 Bokverk 2 st, Nordenskiöld, Vegas, 2 band inkl kartor
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:04)
1591 4024 Bokverk 2 st, Svenskt Silversmide, 1520-1850 samt 1850-1912
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:01)
1591 5222 Bord 1700-/1800-tal, med klaff och låda, Längd 136 cm + 72 cm. Djup: 72 cm. Höjd: 78 cm
Hammered for 6.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:46)
1591 5221 Bord 1700-/1800-tal, med klaff och lådor, furu. Längd 220 cm + en klaff om 72 cm. Djup: 81 cm. Höjd: 78 cm
Hammered for 9.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:20)
1591 5230 Bord med lådor, 1920-tal, björk. Bredd: 63 cm. Djup: 38 cm, höjd: 68 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:21)
1591 5166 Bordslampa 19320-tal, mässing. Höjd: 31 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:11)
1591 5123 Bordslampa tenn, 1930. Höjd: 55 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:43)
1591 5261 Bordslampfot Glasfot. Höjd: 33 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:56)
1591 5143 Bordslampfot Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 39 cm
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:03)
1591 5167 Bordslampfot Kina, föredetta bojan. Höjd: 23 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:33)
1591 5275 Bordslampfot mässing. Höjd: 36 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:54)
1591 4020 Bordslampfot Porslin, Orientalisk. Höjd: 32 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:44)
1591 5127 Bordslampor Ett par, Tyskland, porslin. Höjd: 48 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:43)
1591 4143 Bordslyster 3-armad, Prismor. Höjd: 43 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:52)
1591 5233 Bordsur tidigt 1900-tal. Längd: 40 cm, djup: 15 cm, höjd: 24 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:50)
1591 5076 Bricka Intarsia, Birger Ekman, 1938. Längd: 62 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:02)
1591 4281 Byrå Engelsk stil. Bredd: 76 cm. Djup: 42 cm, höjd: 73 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:40)
1591 4109 Byrå Gustaviansk stil, Intarsia, stenskiva. Bredd: 96 cm, djup: 51 cm, höjd: 80 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:34)
1591 4125 Byrå med klaffar, mahogny, engelsk stil. Bredd: 40 + 14x2, djup: 37 cm, höjd: 69 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:25)
1591 5034 Byrå omkring 1900, Jugend. Bredd: 103 cm, djup: 48 cm, höjd: 82 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:11)
1591 5306 Cafébord metallfot / stenskiva. Diameter: 60 cm. Höjd: 71 cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:16)
1591 5103 Chiffonjé 1800-tal, mahogny. Bredd: 87 cm, djup: 46 cm, höjd: 142 cm, nyckel
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:06)
1591 5030 Chiffonjé 1880-tal, Bemålad. Bredd: 100 cm. Djup: 56 cm, höjd: 137 cm, nyckel
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:48)
1591 5207 Cigarettskrin Sterlingsilver, Tyskland, monogramdekor, 12x10. Vikt: 169g brutto
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:31)
1591 5209 Cigarretui Sterlingsilver, Tyskland, 17x10. Vikt: 420g brutto
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:14)
1591 5027 Cigarrskrin silver, Importstämplar. Längd: 14 cm, vikt: 165g ca
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:03)
1591 5092 Dagbädd 1960/70-tal, utdragbar. Längd: 190 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:21)
1591 3108 Damarmbandsur 14k guld. Omega. Diameter: 2,6 cm, bruttovikt: 15 g
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:40)
1591 5254 Decksbelysning 2 st, Spica, torpedbåt, mässing. Höjd: 16 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:49)
1591 5188 Diamanter 3 st. Ca. 0. 60 ct. 0. 63 ct. 0,62 ct
Hammered for 16.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:59)
1591 5124 Dockor 6 st, bland annat Frankrike. Höjd: 18-33 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:38)
1591 5118 Dosa Silver / emalj. Längd: 8 cm, vikt: 125 brutto
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:25)
1591 5066 Dosa silver, 1843. Diameter: 6 cm, höjd: 3,5 cm, vikt: 55 g
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:04)
1591 5050 Efterrättsskedar 6 st, silver, 1852, GD. Längd: 14,5 cm. Vikt: 150g
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:20)
1591 5041 Emmafåtöljer Ett par, sent 1800-tal
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:07)
1591 5288 Etsning Jevgeni Klimov (1901-1990). Signerad, numrerad 8/50, daterad 1984, "Linnud". Bildmått: 36x36 cm, yttermått inklusive ram: 58x55 cm
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:35)
1591 5289 Etsning Silvi Liiva (1941-2023). Signerad, numrerad 5/25, daterad 1984. Bildmått: 45x52 cm, yttermått inklusive ram: 63x69 cm
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:12)
1591 5024 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Porträtt av Evert. Signerad, numrerad 6/250, daterad 1975. Färglitografi, bildmått: 59x46 cm, yttermått inklusive ram: 73x60 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:53)
1591 4200 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrerad 115/260. Färglitografi, bildmått: 37x46 cm, yttermått inklusive ram: 51x58 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:13)
1591 5015 Färglitografi Dagmar Glemme (f. 1942), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad EA, 55x36 cm, yttermått inklusive ram: 66x48 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:17)
1591 5023 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 20/60. Bildmått: 59x37 cm, yttermått inklusive ram: 63x41 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:49)
1591 5266 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 355/360, Lofoten. Färglitografi, bildmått: 44x61 cm, yttermått inklusive ram: 63x78 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:10)
1591 4082 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 64/200. Färglitografi. Bladets mått: 75x55 cm, yttermått inklusive ram: 84x66 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:59)
1591 5154 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 157/190, daterad -83, skål med svarta vinbär. Färglitografi, bildmått: 53x42 cm, yttermått inklusive ram: 65x52 cm
Hammered for 4.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:49)
1591 5169 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, numrerad 36/195, daterad 1981, Vinbärsberg. Färglitografi, bildmått: 50x74,5, yttermått inklusive ram: 67x90 cm
Hammered for 8.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:01)
1591 5009 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Provtryck. Signerad. Färglitografi, bildmått: 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x56 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:24)
1591 3343 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Vinterland". Signerad, numrerad Pt, daterad 1954. Färglitografi, bildmått: 26x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x56 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:56)
1591 5148 Färglitografier 3 st, Tage Lundin. Signerade, 1950-tal, yttermått inklusive ram: 48x34 - 51x34 cm
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:14)
1591 4251 Färglitografier 4 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerade, bland annat motiv från Trosa, bildmått 22x33-35x47 cm, färglitografi, yttermått inklusive ram: 35x45 - 55x66 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:22)
1591 5215 Fat + bägare, 5 delar, silver, diameter: 15. Höjd: 4,5-7,5, vikt: 215g
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:20)
1591 4185 Fat Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Diameter: 33 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:05)
1591 5176 Fat Bo Fajans. Längd: 43 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:37)
1591 5071 Fat Gustavsberg, Bengt Berglund (f. 1936), Sverige. Bågskytt. Diameter: 33 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:23)
1591 5115 Fat / skålar 3 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen. Diameter: 17,5-25, längd: 24 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:33)
1591 5270 Fåtölj Englesson
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:06)
1591 5028 Fåtölj skinn
Hammered for 6.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:04)
1591 5045 Fickur Silver (800), Tyskland. Diameter: 6 cm, bruttovikt: 135 g
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:21)
1591 5252 Fönster Blyinfattat glas, 183x58 cm
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:50)
1591 5130 Garderobsskåp Bemålat. Bredd: 70 cm. Djup: 64 cm, höjd: 200 cm
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:34)
1591 5281 Glas på fot Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 19 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:17)
1591 5036 Glasservisdelar 43 delar, Åfors Glasbruk, ( 2 st vinglas Karolina Orrefors). Höjd: 9,5-14,5
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:51)
1591 5164 Golvlampa NAFA. Höjd: 135 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:37)
1591 5019 Halsband 5 st, silver, bruttovikt: 260 g. Längd: 40-90 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:04)
1591 5018 Hängsmycken 6 st, silver, bruttovikt: 220 g
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:15)
1591 5158 Jultallrikar 8+ 5 st, Royal Copenhagen & Bing & Grøndahl. Diameter: 18 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:02)
1591 5070 Kantin på benställning Höganäs, 3 Liter, AJ, Saltglaserat stengods / järn. Höjd: 28-42 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:06)
1591 5236 Karmstol 1800-tal, med dyna
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:55)
1591 5170 Karmstol Furu, Karl Andersson´s, Design: Børge Mogensen (1914-1972), Danmark.
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:48)
1591 5084 Karmstol Louis XV-stil
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:16)
1591 5054 Karmstol rokokostil, 1900-tal
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:11)
1591 5256 Karmstol så kallad skrattstol
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:33)
1591 5238 Karmstol senempire
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:21)
1591 5085 Karmstol Sent 1800-tal
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:52)
1591 5187 Karmstol på hjul Engelsk, Skinn
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:32)
1591 4034 Karmstolar 4 st, mässing, 1960/70-tal
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:51)
1591 5144 Klaffbord bemålad, furu. Bredd: 45 + två klaffar om 21,5 cm, längd: 90 cm, höjd: 75 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:22)
1591 5006 Knivar/blad 3 st, Orientaliska bland annat Japan. Längd: 22-38 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:40)
1591 5290 Krukor/skålar 20 st, "Gobelet", Gustavsberg. Blå dekor mot vit reliefbotten. Diameter: 8,5 cm, höjd: 7,5 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:04)
1591 4229 Kuddar 2 st, Broderad/Handvävd. Längd: 57-72 cm, djup: 22 cm, höjd: 42-48 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:31)
1591 5047 Kuverttallrikar 7 st, ThoMath & Victoria, metall, diameter: 27 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:41)
1591 5189 Litografier 4 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad, numrerad 423/500, Stockholm, yttermått inklusive ram: 32x41 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:58)
1591 5295 Ljuskrona Maria Theresia, med olikslipade prismor, tio ljusarmar. Höjd: 50 cm + 30 cm klädd kedja och kåpa med tofs
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:52)
1591 4061 Ljuskrona med prismor, Rokokostil. Höjd: 70 ca
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:52)
1591 5213 Ljusstakar Ett par, silver, England. Höjd: 9 cm, fylld fot, vikt: 300g brutto
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:01)
1591 4137 Ljusstakar ett par, Slipad dekor, glas. Höjd: 27 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:45)
1591 5087 Matbord utdragsskiva, teak. Bredd: 140 + 56, djup: 90 cm, höjd: 73 cm
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:54)
1591 3065 Matservisdelar 50 delar ca, Epiag, Tjeckoslovakien, 8 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12+ 12 assietter, 8 uppläggningsfat, 1 soppterrin utan lock, 1 såsskål, 1 kanna
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:15)
1591 4010 Matservisdelar ca 60 delar, Gefle, Stjärnsund, flintgods, 12 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 22 förrättstallrikar, 13 assietter, en kanna, tre uppläggningsfat
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:53)
1591 4208 Matservisdelar Gustavsberg, Asiatic, ca 45 del
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:32)
1591 5304 Matskedar 11 st, silver, olika modeller. Längd: 20-21,5 ca. Vikt: 550g ca
Hammered for 2.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:08)
1591 4106 Matta Abadeh, 100x148 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:21)
1591 4102 Matta Afghan, 55x70 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:08)
1591 5202 Matta Afghan, 56x247 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:02)
1591 5203 Matta Afghan, 60x263 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:18)
1591 5198 Matta Kelim, Afghan, 100x152 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:30)
1591 5199 Matta Kelim, Afghan, 103x158 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:25)
1591 5201 Matta Kelim, Afghan, 99x141 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:22)
1591 5214 Matta Kelim, Koor Baktiar, 109x152 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:25)
1591 5216 Matta Kelim, Shiraz, 87x157 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:29)
1591 4100 Matta Lilihan, 160x190 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:03)
1591 4058 Matta orientalisk 287x210cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:23)
1591 5133 Matta Orientalisk, 101x164 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:40)
1591 4177 Matta orientalisk, 102x154 cm
Hammered for 1.100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:38)
1591 4176 Matta orientalisk, 125x190 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:31)
1591 5197 Matta orientalisk, 130x192 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:08)
1591 5132 Matta Orientalisk, 154x242 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:38)
1591 5136 Matta Orientalisk, 160x283 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:50)
1591 4056 Matta orientalisk, 170x252 cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:34)
1591 5137 Matta orientalisk, 94x132 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:45)
1591 5048 Matta Orientalisk, Gabbeh, 240x208 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:04)
1591 5134 Matta orientalisk, galleri, 100x404 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:32)
1591 4083 Matta Orientalisk, Kerman, 388x298 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:13)
1591 5049 Matta Ull, "Agra", 160x230 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:50)
1591 5080 Mattallrikar + assietter, 6 + 8 delar, blått glas. Diameter: 21-25,5
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:18)
1591 5109 Mockaservis 15 delar, Bing & Grøndahl, "Empire"
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:28)
1591 5063 Nattygsbord Ett par, Bemålade, Gustaviansk stil. Bredd: 35 cm, djup: 43 cm, höjd: 55 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:58)
1591 4168 Oljemålning 1800-tal, Landskap med figurer. Ej signerad. Olja på duk, 36x49 cm, yttermått inklusive ram: 45x58 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:43)
1591 5014 Oljemålning Åke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. Signerad ÅWA, landskap. Olja på duk, 73x71 cm, yttermått inklusive ram: 76x75 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:19)
1591 5032 Oljemålning Claes Caspersson (f. 1953), Sverige. "Blommande Äng". Signerad. Olja på duk, 48x58 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:54)
1591 5249 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Äng". Signerad. Olja på duk, 40x40cm, oramad
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:23)
1591 5001 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Ayurveda". Signerad. Olja på duk, 24x30cm, yttermått inklusive ram: 34x43cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:21)
1591 4001 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Struktur". Signerad. Olja på duk, 30x24cm, yttermått inklusive ram: 42x36cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:06)
1591 5055 Oljemålning Finn Krogh (1930), Danmark, Signerad, komposition. Olja på pannå, 60x29 cm, yttermått inklusive ram: 72x42 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:29)
1591 5276 Oljemålning Gunnar Palmgren, ej signerad, Kortspelare. Olja på pannå, 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 74x62 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:47)
1591 5078 Oljemålning Gustaf Skoglund (1923-2003), Sverige. Signerad, daterad 53, Stilleben. Olja på pannå, 24x50 cm, yttermått inklusive ram: 37x63 cm
Hammered for 3.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:01)
1591 5057 Oljemålning Hans Osvald Larsson (1915-1973), Sverige. Hus. Monogramsignerad. Olja på pannå, 24x30 cm, yttermått inklusive ram: 32x41 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:08)
1591 4276 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Modell i hatt. Signerad, daterad -85. Olja på pannå, 19x12 cm, yttermått inklusive ram: 25x17 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:48)
1591 5067 Oljemålning Hildegard Thorell (1850-1930), Sverige. Signerad, daterad 1920, Damporträtt. Olja på duk, 68x52 cm, yttermått inklusive ram: 80x65 cm
Hammered for 2.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:26)
1591 5246 Oljemålning Ivan Constantin Johansson (1895-1946), Sverige. Signerad, fäbod. Olja på pannå, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:21)
1591 5247 Oljemålning Ivan Constantin Johansson (1895-1946), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 40x46 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:05)
1591 5262 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Kosmiskt fragment". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 72x65 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:17)
1591 5129 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, CB, landskap. Olja på duk, 88x115 cm, yttermått inklusive ram: 91x118 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:36)
1591 5021 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad S Lembeck, Höstar & Höns. Olja på duk, 43x53 cm, yttermått inklusive ram: 55x65 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:41)
1591 5073 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -50, stilleben. Olja på duk, 54x46 cm, yttermått inklusive ram: 64x56 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:40)
1591 5074 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 60x80 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:10)
1591 5243 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 58x50 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:40)
1591 5120 Oljemålning/blandteknik Peter Attack, flagga. Signerad. Olja på duk, 77x96 cm, yttermått inklusive ram: 81x100 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:49)
1591 4247 Överkast / draperi Siden, Lappteknik, 245x256 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:07)
1591 5171 Pallar 2 st, Furu. Längd: 34-65 cm
Hammered for 1.700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:29)
1591 4238 Päls Mink
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:04)
1591 5020 Päls Mink, storlek ca 38
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:49)
1591 5007 Parti koppar 5 delar
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:03)
1591 5052 Parti smycken silver, diverse, halsband mm, bland annat Stigbert och Arvo Saarela. Vikt: 100g ca
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:23)
1591 3403 Parti teckningar och grafik 13 st, bland annat Eva Stockhaus, Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Gösta Kriland (1917-1989), Sverige. Med flera, oramade, bladens mått ca 25-30 cm, 46-38 c, ca
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:47)
1591 5228 Piedestal barockstil, trä. Ca 27x28 cm. Diameter: 13 cm, höjd: 83 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:16)
1591 5211 Placeringskortshållare 12 st, Sterlingsilver. Höjd: 5 cm. Vikt: 780g ca
Hammered for 7.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:44)
1591 4033 Plafond glas. Diameter: 53 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:44)
1591 4163 Porslin 10 delar, Kina. Höjd: 2-12 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:19)
1591 5090 Psalmbokshylla kompletterad, Äldre delar. Bredd: 64 cm, djup: 19 cm, höjd: 79 cm
1591 5212 Punschkoppar 8 + 1 st, silver. Höjd: 3,5-5, vikt: 300g ca
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:34)
1591 5182 Röllakan Signerad UP, Ulla Parkdal (f. 1939), Sverige. 200x136 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:46)
1591 4089 Salongsbord Tidigt 1900-tal, ek / intarsia, diameter: 94, höjd: 75 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:58)
1591 4085 Samlartallrikar 40 del ca, Danmark, olika modeller. Diameter: 15-23,12 st Royal Copenhagen, 28 st Bing & Gröndahl
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:34)
1591 5106 Sängvärmare England, Denby, glaserad keramik. Längd: 26 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:57)
1591 5227 Sekretär 1800-tal, Bemålad. Bredd: 102 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 125 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:25)
1591 5058 Serigrafi Rikizo Fukao (f. 1946), Japan. Signerad, Silkscreen, numrerad 3/15, daterad -74. Silkscreen, yttermått inklusive ram: 78x59 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:08)
1591 5117 Servettringar + fat, 6 delar, silver. Vikt: 170g ca. Längd: 4-10 cm, djup: 2,5-7,5 cm, höjd: 1-3,5 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:07)
1591 4046 Servisdelar Tjeckien, ca 80 del
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:41)
1591 4196 Sideboard ett par, med skjutdörrar. Längd: 100 cm, djup: 42 cm, höjd: 71 cm
1591 5079 Sideboard Torkelson, Bergen. Längd: 115 cm, djup: 34,5 cm, höjd: 80 cm
Hammered for 2.800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:13)
1591 5269 Sittpuff Englesson. Diameter: 62 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:39)
1591 5240 Skål + burkar+ vas, Kina, Keramik/Cloisonne. Höjd: 6,5-9,5
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:49)
1591 4091 Skål Keramik, Hilkka-Liisa Ahola (f. 1920), Finland. Arabia, Flicka med fåglar, Handmålad, 17,5x17,5
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:34)
1591 5217 Skål silver, på kulfötter, diameter: 19, höjd: 7,5. Vikt: 240g
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:29)
1591 5039 Skålfat + vas, 2 delar, Louise Adelborg (1885-1971), Sverige. Rörstrand. Diameter: 26,5 cm. Höjd: 16 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:49)
1591 5283 Skålfat 3 st, Kina, Blåvitt. Längd: 22-26 cm
Hammered for 2.800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:20)
1591 5142 Skålfat Silver (900), Bogota, graverad, diameter: 18. Vikt: 120g
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:22)
1591 5121 Skålfat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Sverige. Gustavsberg, Argenta, Stengods, grön glasyr med målad silverdekor av liljekonvaljer. Diameter: 21,5 cm. Höjd: 5 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:38)
1591 5110 Skänk 1800-/1900-tal, två lådor, dörrpar med bakomliggande hyllplan, senare bemålad. Bredd: 113 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 116 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:02)
1591 5138 Skänk 1800-tal, två lådor, dörrpar med bakomliggande hyllplan, furu. 108 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 116 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:18)
1591 4148 Skåp 1800-tal, Allmoge, Ådringsmålat, senare bemålning. Bredd: 115 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 192 cm, nyckel
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:57)
1591 5162 Skåp Med tallrikshyllor, 6 lådor, dörrpar med bakomliggande hyllplan, lös överdel fästs i väggen, Bredd: 100 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 210 cm
Hammered for 4.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:29)
1591 5163 Skåp Med tallrikshyllor, 6 lådor, dörrpar med bakomliggande hyllplan, lös överdel fästs i väggen, Bredd: 100 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 210 cm
Hammered for 1.300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:39)
1591 3181 Skåp med överdel ett par, Maple & Co Antique Furniture (1870-1950), London, Intarsia, märkt i lådkant, saknar sockel. Bredd: 43 cm. Djup: 60. Cm, höjd: 73-140 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:25)
1591 5232 Skåpsdörrar Ett par, Allmoge, Roslagen, 1800-tal, 60x46 cm
Hammered for 1.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:56)
1591 4084 Skrivbordsuppsats 6 delar, Gusum, mässing. Längd: 13-22 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:31)
1591 5125 Skrivställ metall och emalj, 1800-tal. Inkomplett. Längd: 24 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:19)
1591 5105 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Uggla, Rörstrand. Signerad. Höjd: 14. 5 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:57)
1591 5274 Skulptur Gunilla Ignberg. Signerad, daterad 96, Kallbrons, "First love". Längd: 34 cm. Djup: 10 cm, höjd: 24 inklusive sockel
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:02)
1591 5175 Skulptur Harald Salomon (1900-1990), Danmark. Rörstrand, Stengods. Bacchus Längd: 25 cm. Höjd: 16 cm
Hammered for 2.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:17)
1591 5242 Skulptur Herman Rosell, Trä, bemålad, Sign H R. Höjd: 21 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:25)
1591 5273 Skulptur Kallbrons, Sign G -95, Liggande kvinna. Längd: 34 cm. Djup: 18 cm, höjd: 16 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:28)
1591 5172 Skulptur Murano, Guerrieri, keramik. Höjd: 22 cm
1591 5065 Skulpturer + skål, 3 delar, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 6-11,5 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:57)
1591 5155 Snurrpall Krom, diameter: 32 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:32)
1591 5168 Soffa längd: 190 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:21)
1591 5191 Soffa Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Scandiform. Längd: 187 cm. Djup: ca 73 cm. Höjd: 80 cm, sitthöjd: ca 36-47 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:42)
1591 5086 Soffbord 1960-tal, Teak. Bredd: 79 cm, djup: 79 cm, höjd: 43 cm
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:57)
1591 5100 Soffbord Asko, Finland, teak, 150, djup: 72 cm, höjd: 50 cm
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:43)
1591 4095 Spegel + konsolbord, Karl Johan, mahogny. Längd: 79-86, höjd: 85 + 170
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:39)
1591 5267 Spegel Gustaviansk stil, 72x52, nutida
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:09)
1591 4273 Spegel rokokostil, 116x53 cm
Hammered for 1.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:43)
1591 5029 Spegel trä, Laserad, 88x150 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:11)
1591 5239 Stol 1800-tal
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:08)
1591 5097 Stolar 1800-tal, mahogny, mässingsdekor
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:24)
1591 4280 Stolar 4 st, mahogny, England
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:12)
1591 5156 Stolar 6 st, Børge Mogensen (1914-1972), Ek. Tageltygklädda fast stoppade sitsar. Danmark. Karl Anderssons, Bra Bohag
Hammered for 13.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:42)
1591 4192 Stolar ett par, 1800-tal, Gustaviansk stil
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:49)
1591 5271 Stolar ett par, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen, modell 3110 "The Drop"
Hammered for 2.200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:16)
1591 5268 Stolar ett par, Senempire, Björk
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:18)
1591 5282 Stringhylla 3 hyllplan. Bredd: 60 cm, höjd: 52 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:40)
1591 5251 Sybord mahogny. Bredd: 46 cm. Djup: 34 cm, höjd: 71 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:24)
1591 5008 Syltkrukor 6 st, Gustavsberg och Rörstrand. Höjd: 15-18 cm
Hammered for 500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:30)
1591 5250 Taburett Karl Johanstil. Längd: 60 cm, djup: 37 cm, sitthöjd: 44 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:20)
1591 5011 Tågdelar Märklin. Längd: 5-36 cm, djup: 2,5-6 cm, höjd: 3-11,5 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:18)
1591 5072 Takarmatur Glas, Foscarini, Gregg. Längd: 31 cm, höjd: 26 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:50)
1591 5062 Takarmatur med prismor, diameter: 43 cm
1591 5165 Takarmatur Tiffanystil, nutida, diameter: 42 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:08)
1591 5114 Tallrikar + vaser, 4 delar, Kina. Diameter: 22 cm, höjd: 17 cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:26)
1591 5113 Tallrikar 3 st, Kina, diameter: 23 cm
Hammered for 3.800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:21)
1591 5181 Tallrikar 4 st, Kina, Blåvita, omkring 1800. Diameter: 22,5 cm
Hammered for 1.400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:58)
1591 5112 Tallrikar 6 st, dekor i famille rose, diameter: 23 cm
Hammered for 1.500 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:08)
1591 5046 Tekanna + plunta, 2 delar, Tenn, höjd, 17-26 cm. Längd: 13-15 cm, djup: 12 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:19)
1591 5119 Tekök Pläterad, England. Höjd: 31 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:16)
1591 5038 Terrin Arabia, "Blått landskap". Diameter: 22 längd: 26 cm, höjd: 16 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:15)
1591 5031 Teservis 17 delar, Arthur Percy (1886-1976), Sverige. ”Grand", Gefle. Flintgods, blågrön glasyr med guldkant
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:10)
1591 5069 Teservisdelar 9 delar, glaserad stengodslera, Signerade. Höjd: 8-16 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:56)
1591 5218 Tesilar + saltskedar, 8 delar, silver. Längd: 7-18 cm, trähandtag, bland annat Danmark, bruttovikt: 140g
Hammered for 800 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:51)
1591 5044 Vägglystrar Ett par, prismor. Höjd: 33 cm
Hammered for 250 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:38)
1591 5265 Väggpendyl Ek, 1880-tal. Höjd: ca 100
Hammered for 900 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:14)
1591 5286 Väggpendyl Rokokostil, batteridrivet urverk. Höjd: 55 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:52)
1591 4114 Väggrelief JIE, Folkdräkter, 23x29 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:26)
1591 4131 Väggrelief Konstglas, Elme Glasbruk, David Ralson, religiös 35x13 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:29)
1591 4167 Väggrelief Metall, Moses, 18x15 cm, yttermått inklusive ram: 29x27 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:36)
1591 5284 Väggrelief terrakotta, Clarence Blum (1897-1984), Sverige. Monogramsignerad CB, 76x32 cm
Hammered for 350 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:42)
1591 5285 Väggskulpturer 4 st, Clarence Blum (1897-1984), Sverige. Signerad, Gips. Höjd: 12-15 cm
1591 5184 Väggur Bulle, med magnetisk pendel, Ek, 56x28 cm
Hammered for 100 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:05)
1591 5179 Vas Bo Fajans, Maggie Wibom (1899-1961), Sverige. Höjd: ca 22 cm
Hammered for 1.600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:20)
1591 5126 Vas Konstglas, Finland. Höjd: 29 cm
Hammered for 150 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:01)
1591 4244 Vas Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -80, glaserat lergods. Höjd: 16 cm
Hammered for 400 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:50)
1591 5111 Vas Royal Copenhagen, II-sortering. Höjd: 33 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:05)
1591 5302 Vas Wedgwood, 1800-tAL. Höjd: 18 cm
1591 4221 Vaser 4 st Margareta Hennix, "Combi", Gustavsberg. Höjd: 12-17 cm
Hammered for 200 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:57)
1591 5180 Vaser/skål med lock 3 delar, Kina. Höjd: 7-33 cm. Spricka i locket till skålen.
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:36)
1591 5205 Väska "Vezzano", Skinn, med axelrem. Längd: 44 cm
Hammered for 700 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 19:33)
1591 5264 Vikskärm 4 delar. Längd: 4x51 cm, höjd: 171 cm
Hammered for 3.000 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:25)
1591 4232 Ytterfoder 2 st, Bo Fajans. Höjd: 13 cm, diameter: 17 cm
Hammered for 300 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:37)
1591 5299 Ytterfoder/krukor 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet, Gustavsberg. Reliefdekor i benporslin, Höjd: 6 cm. Diameter: 8 cm
Hammered for 450 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 18:39)
1591 5297 Ytterfoder/krukor 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet, Gustavsberg. Reliefdekor i benporslin. Höjd: 6 cm. Diameter: 8 cm
1591 5298 Ytterfoder/krukor 30 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gobelet, Gustavsberg. Reliefdekor i benporslin. Höjd: 6 cm. Diameter: 8 cm
Hammered for 600 kr (Sista budtid är den 22 januari 2024 20:46)