1196 5177 Ägghöna keramik. Längd: 23, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:00)
1196 5304 Akvarell Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige. Kust, 50x64 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:51)
1196 5302 Akvarell Oidentifierad konstnär. . Signerad, daterad T Landberg 98. Motiv med gran och vattendrag, 28x21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:46)
1196 6121 Arkivskåp Ek, 1930-tal. Längd: 50, djup: 34 cm, höjd: 184 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:25)
1196 5337 Armbandsur Eterna, 18k. Diameter: ca 3cm, tota. Längd: ca 25,5cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:36)
1196 5063 Bägare silver, 1947. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:56)
1196 6213 Båtporslin Plast, Danmark, "Rosti" + trälåda. Mått för låda. Längd: ca 42,5cm, bredd: ca 23,5cm, höjd: ca 34,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:30)
1196 6225 Bestickuppsättning nysilver, diverse, bland annat fiskbestick.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:40)
1196 6025 Biblioteksur Tempus Fugit. Höjd: 26,1900-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:32)
1196 5066 Bläckhorn silver och kristall, 1800-tal. Längd: 26 cm. Djup: 18 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:03)
1196 5111 Blandteknik Hjalmar Westerberg. Månskenslandskap med eka. Signerad, daterad 1886. Bladets mått: 27x17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:15)
1196 6256 Bokhylla Pira
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:25)
1196 6171 Bokskåp 1890-tal, Ek. Längd: 118, djup: 63 cm, höjd: 211 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:59)
1196 5281 Bord sengustaviansk stil. Diameter: 64. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:02)
1196 6139 Bordslampa Ateljé Lyktan. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:11)
1196 5159 Bordslampa porslin, floral dekor, veckad linneskärm, 1980-tal. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:23)
1196 5174 Bordslampfot keramik, Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 25
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:33)
1196 5018 Bordslampor Ett par, EWÅ Värnamo, 1950-tal. Höjd: ca 54cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:33)
1196 6270 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 58
1196 5060 Bordslampor ett par, trä. Höjd: ca 34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:49)
1196 6016 Bordslyster prismor. Höjd: 43
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:27)
1196 6260 Bordsur Intarsia, Italien. Höjd: 35
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:32)
1196 6055 Brandspruta koppar. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:27)
1196 6183 Brickor 2 st, nysilver. Längd: 46-47
1196 5109 Byrå 1950-tal, 3 lådor. Längd: 56 cm. Djup: 32 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:00)
1196 6119 Byrå Furu, Avlutad, 1890-tal. Längd: 85, djup: 44 cm, höjd: 114 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:23)
1196 5209 Byrå gallerkant, stenskiva. Längd: 65 cm. Djup: 38 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:23)
1196 6117 Byrå mahogny, omkring sekelskiftet 1900. Längd: 99, djup: 48 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:23)
1196 5344 Byrå med stenskiva, Louis XV-stil. Längd: 66. Djup: 37 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:20)
1196 5357 Byrå rokokostil, stenskiva. Längd: 90 cm. Djup: 52 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:56)
1196 6092 Byrå sengustaviansk stil, stenskiva. Längd: 85 cm. Djup: 50 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:53)
1196 6010 Byst dam i hatt. Konstmaterial, Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:34)
1196 6227 Chiffonjé Sent 1800-tal. Längd: 123 cm. Djup: 56 cm. Höjd: 141 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:57)
1196 6085 Cigarettask + etui + sigill, silver, 3 delar
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:05)
1196 6207 Dalahästar 3 st. Höjd: 8-10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:04)
1196 5309 Dosor 2 st, förgyllt porslin, Italien. Höjd: 5. Diameter: 7 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:03)
1196 5095 Elbas Ashton, vänsterhänt. Längd: ca 107cm, djup: ca 33cm, höjd: ca 4cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:57)
1196 6158 Elbas Otwin + högtalare, Hagström
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 21:00)
1196 6153 Emmafåtölj Plysch
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:44)
1196 6152 Emmafåtöljer ett par. Plysch
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:44)
1196 6252 Etsning Bert Olson-Mesch (1870-1945), Sverige. Porträtt, 12/25. Motivet: 14,5x10,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:43)
1196 6082 Etsning Folke Gullby (1912-1982), Sverige. Motivet: 16x11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:55)
1196 6199 Etsning Helmer MasOlle (1884-1969), Sverige. Badande, 12,5x22,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:25)
1196 6218 Etsningar 2 st, Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Motivet: 9x16
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:51)
1196 6009 Etsningar 5 st, kolorerade. Motivet: 17x14 - 19x16 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:03)
1196 5172 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. "Blidösund". Signerad, numrerad 161/290. Motivet: 37x45 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:14)
1196 5071 Färglitografi Bo Swenson (f. 1932), Sverige. Signerad, numrerad 52/195, Motivet: 71x52
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:23)
1196 5077 Färglitografi Curt Asker (f. 1930), Sverige. Signerad, numrerad 6/270, bladets mått: 63x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:37)
1196 6096 Färglitografi Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Motivet: 42x58
1196 6133 Färglitografi Jonas Glock (f. 1947), Sverige. "invid värmen", 181/310. Motivet: 22x22
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:51)
1196 5073 Färglitografi LG Lundberg. Signerad, daterad 1987, numrerad 103/250. Motivet: 49x43
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:28)
1196 6131 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. 263/300. Motivet: 42x73
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:42)
1196 6044 Färglitografi Oidentifierad konstnär. . Signerad, daterad -65, numrerad 11/25, "Cyklister i regn", Motivet: 49X35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:40)
1196 6066 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Träd vid Baggensfjärden". Signerad, numrerad 245/350. 31x43 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:52)
1196 5195 Färglitografi Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets mått: 78x57, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:34)
1196 6268 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. 8/250,40x53
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:59)
1196 6269 Färglitografi signerad, 184/265. Motivet: 60x34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:00)
1196 5070 Färglitografi Sigvard Olsson (f. 1936), Signerad, numrerad 101/250. Motivet: : 71x41
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:21)
1196 5147 Färglitografi Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, numrerad 39/60, bladets mått: 62x85 cm, oramad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:04)
1196 6277 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. 245/260, signerad -62, dedikerad. Motivet: 24x35
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:30)
1196 6276 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. 5/60, signerad, -52. Motivet: 41x33
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:28)
1196 5074 Färglitografi Tore Palm (f. 1933), Sverige. Hund i hängmatta. Signerad, EA-upplaga. Motivet: 28x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:30)
1196 6214 Fat 12 st, Bing & Grøndahl, Carl Larsson (1853-1919), Sverige. Diameter: 11,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:31)
1196 6249 Figurin gips, Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Längd: ca 14. 5cm. Djup: ca 14cm, höjd: ca 21,5cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:41)
1196 5319 Figurin läsande yngling, porslin. Höjd: 29 cm
1196 6058 Figurin Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur Lilla Zoo, Gustavsberg 1956-1978. Målad och delvis glaserad brun stengodsmassa. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:30)
1196 6059 Figuriner 2 st, apor, Spanien. Höjd: 13-15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:33)
1196 6161 Figuriner 8 st. Höjd: 7-14
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:58)
1196 6146 Fiol med stråke, i väska, Classico. Längd: 60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:23)
1196 5158 Fisktallrikar 10 st, flintgods, Villeroy & Boch, Tyskland, 1900-talets senare delar, Diameter: ca 25cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:22)
1196 6081 Fisktallrikar 15 st. Johnson Brothers, England, 26x24 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:53)
1196 6038 Formar 3 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor, längd. 20-29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:31)
1196 6056 Fruktservis fat + 5 assietter. Diameter: 19-29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:28)
1196 6018 Gallerskålar Ett par, mässing, Skultuna Bruk, 1800-tal, märkta SB. Längd: 26. Djup: 21 cm, höjd: 9 cm, lagningar
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:30)
1196 6093 Glas gröna, 5 st. Reijmyre Glasbruk. Höjd: 15
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:10)
1196 6024 Glasservis 39 delar, "Rio", Edward Hald (1883-1980), Sverige. Orrefors. Höjd: 8,5 - 15
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:18)
1196 6023 Glasservis ca. 35 delar. Höjd: 8 -14
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:13)
1196 6028 Glasservisdelar 18 delar, Iittala. Höjd: 13 - 19
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:44)
1196 6128 Glasskålar 3 st. Coquille, Flygsfors, 1950-tal. Höjd: 9-16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:36)
1196 6021 Glastallrikar + assietter, + glasskålar, 6 + 15 + 7 delar, "Party", Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta Boda
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:09)
1196 5067 Glödkar mässing, orientaliskt. Längd: 44 cm. Djup: 44 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:08)
1196 6176 Glögglas 6 st, + kanna
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:07)
1196 6271 Golvlampa mässing
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:05)
1196 5181 Golvlampa metall, nutida. Höjd: 147 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:10)
1196 6113 Golvlampbord Björk. Höjd: 155 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:18)
1196 6191 Golvlampor ett par, mässing. Höjd: 144 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:47)
1196 6134 Gravyrer 2 st. Efter F Boucher, 1800-tal. Motivet: 18x25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:52)
1196 6178 Hallmöbel teak, 1950-tal. Längd: 85. Djup: 30 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:11)
1196 6177 Handkompass längd: 32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:08)
1196 6240 Herrbetjänt björk. Höjd: 110
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:24)
1196 6190 Hög hatt i ask
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:44)
1196 5141 Hörnskåp mahogny, överdel med glasade pardörrar, engelsk stil, 1900-talets andra hälft. Längd: 91 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 184 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:58)
1196 6224 Kaffeservis 2 delar, pläter, Sheffield, England
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:39)
1196 6223 Kaffeservis 2 delar, pläter, Sheffield, England, Te- och kaffekanna
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:37)
1196 6200 Kaffeservis Rosental, Sanssouci, 28 del
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:21)
1196 6061 Kaffeskedar 6 st, Sterlingsilver, Danmark. Emalj, i etui. Längd: 8-9 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:36)
1196 6084 Kallskål + stop. Tenn. Längd: 27 cm + , höjd: 21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 21:03)
1196 5219 Kanna porslin, med hänkel, Gustafsberg. Höjd: 36
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:19)
1196 6124 Karaff + 4 st. Glas, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Höjd: 7 - 14
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:31)
1196 6101 Karmstol med Josef Frank Tyg
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:55)
1196 6189 Karmstolar ett par, Gripsholmsmodell + 1 fotpall
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:46)
1196 5045 Karmstolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:55)
1196 6167 Karmstolar ett par, Jugend
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:53)
1196 6057 Karotter 3 st, flintgods. Diameter: 15-23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:29)
1196 4445 Karta Karta över Skandinavien, 43x53
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:27)
1196 6195 Klädskåp med vitrindörrar. Längd: 110, djup: 45 cm, höjd: 192 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:14)
1196 6206 Knivar 6 st
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:51)
1196 6022 Konjakskupor 6 st. Chateau, Bertil Vallin, Kosta Boda. Höjd: 12
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:06)
1196 6127 Konstglas 6 delar, bla. Kosta Boda. Höjd: 7 - 29
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:33)
1196 6259 Koppar 6 delar, bland annat Kolhink. Höjd: 10-25
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:10)
1196 6169 Korg Flätad. Längd: 82
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:57)
1196 6236 Kryddburksservis 10 delar. Höjd: 12-22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:21)
1196 6155 Lampbord England. Längd: 60, djup: 43 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:47)
1196 6156 Lampbord längd: 54 cm, djup: 54 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:48)
1196 6035 Lampbord med låda, trissor, idegran, England. Längd: 46, djup: 46 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:52)
1196 5119 Lampbord oktagonalt. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:02)
1196 6123 Lavoar Furu, 1890-tal. Längd: 71, djup: 41 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:28)
1196 6110 Likörglas på fot, 12 st. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:13)
1196 5179 Likörserviser 2 st, 13+ 3 delar, grönt glas, metallbeslag. Höjd: 8-28 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:03)
1196 6201 Litografi Björn Jonsson, "John Finkelmans hemfärd", signerad, -41,33x49
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:24)
1196 4310 Ljuskrona empirestil. Höjd: 55
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:17)
1196 6039 Ljuslyktor 2 st, "Bloom", design: Helle Damkjaer för Georg Jensen. Rostfritt stål. Höjd: 5 cm. Diameter: 9 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:36)
1196 5162 Ljusstakar ett par, sterlingsilver, importstämplar. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:27)
1196 6017 Ljusstake mässing. Höjd: 50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:29)
1196 6040 Ljusstake smide, sk tuppstake. Nutida. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:38)
1196 6015 Lockurna + skål, Thailand. Höjd: 8 - 23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:22)
1196 6187 Malmkrona höjd: ca 35
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:58)
1196 6245 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, bordets mått. Längd: 128, djup: 89 cm, höjd: 75 + ilägg 2x51
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:33)
1196 6107 Matsalsgrupp 5 delar. Längd: 118, djup: 85 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:07)
1196 6105 Matsalsgrupp Bord + 4 stolar, Finland. Längd: 130, djup: 90 cm, höjd: 72 + 3 ilägg x30
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:03)
1196 6095 Matsalsgrupp Bord + 4 stolar, Teak. Längd: 140 + 2x50, djup: 100 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:29)
1196 6275 Matsalsgrupp Rokokostil, bord, diameter: 115 h, 73 + 8 stolar
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:11)
1196 6019 Matservis 55 delar, Hackefors
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:04)
1196 5341 Matservisdelar 11 delar, Rosenthal, Botticelli
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:46)
1196 6237 Matta 170x230
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:11)
1196 6283 Matta orientalisk, 120x180
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:50)
1196 6172 Matta orientalisk, 127x227
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:04)
1196 5150 Matta orientalisk, 138x207
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:10)
1196 6173 Matta orientalisk, 144x204
1196 6216 Matta Orientalisk, 168x238
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:46)
1196 5090 Matta orientalisk, 87x 106 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:41)
1196 6217 Matta orientalisk, Bidjar, antik, 140x215
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:48)
1196 5088 Matta orientalisk, gallerimodell, 105x410 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:38)
1196 6196 Matta orientalisk, Kerman, 200x316
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:17)
1196 6170 Matta orientalisk, Kerman, 88x156
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:58)
1196 5089 Mattor orientaliska, ett par, 62x88 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:40)
1196 6192 Modellbåt längd: 66 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:09)
1196 6036 Modellflygplan SE-ABB, modell efter Sveriges första propellerplan. Längd: 16. Djup: 25 cm, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:52)
1196 6034 Modellskepp Segelskuta. Längd: 66, djup: 18 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:41)
1196 6109 Nattygsbord ett par, bemålade. Längd: 41. Djup: 41 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:15)
1196 6049 Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Räv o vinterlandskap, signerad. Olja på duk, 49x59
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:02)
1196 6051 Oljemålning Börje Sten, skogssjö, signerad. Olja på duk, 32x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:15)
1196 6126 Oljemålning Carl Alexius Berndtson (f. 1918), Sverige. "The Beach Roller", Signerad CAB. Olja på duk, 73x100 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:50)
1196 6130 Oljemålning Erik Hedberg (1868-1959), Sverige. Signerad, daterad 1894, roende man. Olja på duk, 53x44 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:40)
1196 4065 Oljemålning Francis Crociani, Stilleben. Olja på pannå, 53x64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:55)
1196 6132 Oljemålning Helge Frender (1906-1976), Sverige. Stilleben. Olja på duk, 37x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:45)
1196 6266 Oljemålning Höjrup, Streckande fågel, 115x102
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:57)
1196 6264 Oljemålning J Rosengren, Skånegård. Olja på duk, 63x98
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:55)
1196 5366 Oljemålning Kalevi Tuorila (f. 1924), Finland. Blomsterstilleben, sign K Tuorila. Olja på duk, 41x33
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:40)
1196 4417 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Strandvägen, Stockholm. Signerad, daterad -18, olja på trä, 30x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:58)
1196 6280 Oljemålning Margareta Pensjö (f. 1935), Sverige. "Mentor", signerad. Olja på duk, 47x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:05)
1196 4271 Oljemålning Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. "Kontemplation". Signerad, daterad 1989. Olja på pannå. Motivet: 50x32 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:25)
1196 6255 Oljemålning monogramsignerad MH, -88. Olja på duk, 43x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:50)
1196 6050 Oljemålning Nils Björkquist, Gräsandshona med ungar, signerad N Björkquist. Daterad a tergo 1963. Olja på duk, 50x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:03)
1196 6238 Oljemålning Oidentifierad konstnär, signerad MP. Olja på duk, 45x35
1196 6070 Oljemålning Oidentifierad konstnär. . Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 53x64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:02)
1196 5301 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fjordmotiv. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 53x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:40)
1196 5327 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Nordafrika, signerad. Olja på duk, 41x31 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:40)
1196 1022 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1900. Porträtt av en 1700-talsman. Olja på duk, 75x60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:07)
1196 6267 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Segelbåt, 26x37
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 21:09)
1196 6209 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Paris. Olja på duk, 60x52 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:16)
1196 6097 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Skärgårdslandskap. Olja på duk, 38x50
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:42)
1196 5154 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Thailand. Risplockerskor. Signerad, daterad 1969. Olja på duk, 60x90 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:16)
1196 5215 Oljemålning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vintermotiv, signerad. Olja på pannå, 24x34
1196 6265 Oljemålning Streckande fåglar. Olja på duk, 98x134
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:56)
1196 5113 Oljemålning Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad, daterad -66. Olja på duk, 55x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:43)
1196 6103 Pall med tyg Svenskt Tenn. Längd: 60
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 21:00)
1196 6141 Pallar ett par, Finland. Längd: 35, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:12)
1196 6239 Paraplyställ metall, nutida. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:23)
1196 6282 Parfymflakong silver och kristall, i etui
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:44)
1196 6257 Parti kuriosa diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:36)
1196 5317 Parti leksaker 5 delar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:48)
1196 6188 Pelarbord 1800-tal. Diameter: 44, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:41)
1196 6235 Plädar 2 st, Tidstrand. Ca 183x135cm, fläckar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:45)
1196 6253 Planscher 3 st. Fåglar, ramens innermått: 49x39
1196 5266 Plåtleksaker 3 st, leksaksbilar, Dinky Toys. Längd: 8-14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:51)
1196 5334 Provdocka nutida, bemålad. Höjd: 160
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:25)
1196 5106 Puderstol barockstil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:50)
1196 6077 Sängvärmare mässing. Längd: 98 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:15)
1196 6076 Sängvärmare tenn. Längd: 52 cm
1196 6149 Sekretär Björk. Längd: 88, djup: 41 cm, höjd: 106 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:42)
1196 5160 Sekretär valnöt och valnötsrot. Gjutna mässingsbeslag, nyrenässans, Längd: 82 cm. Djup: 52 cm, höjd: 118 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:24)
1196 5267 Serietidningar Fantomen, 24 st, 1970-tal. Längd: ca 30, djup: ca 20cm, höjd: ca 11cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:52)
1196 6241 Serveringsvagn längd: 88 cm, djup: 44 + 2x20
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:25)
1196 6226 Servis 5 delar, tenn, design: G Wahlgren Visby. Längd: ca 7-12cm. Djup: ca 6-10cm, höjd: ca5,5-19,5cm, buckla på kanna
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:53)
1196 6279 Servisdelar tenn, 10 + 10 + 6 delar. Diameter: 20 + , höjd: 10 - 14
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:40)
1196 5345 Sideboard med lådor, mörkbetsat. Längd: 117 de. 48. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:26)
1196 5277 Sideboard smide och trä. Längd: 120 cm. Djup: 38 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:42)
1196 5033 Sigillstämplar + mässing, 6 delar. Längd: ca 7-8cm. Djup: ca 3-9cm, höjd: ca 10-26cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:58)
1196 6174 Siluettavlor 4 st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:05)
1196 6175 Skål på fot, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 19
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:06)
1196 6041 Skål på fot Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 20 cm. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:41)
1196 5146 Skedar 20 st. 7 kaffeskedar + 6 teskedar + 6 teskedar + 1 sked. Silver, Sverige + Thailand. Längd: ca 8-11cm. Etu. Längd: ca 14/21cm, djup: ca 14/21cm, höjd: ca 3cm
1196 5258 Skeppsur Bavard, metall. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:26)
1196 6162 Skrivbord mahogny. Längd: 102. Djup: 57 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:57)
1196 6115 Skrivbord Teak, hurtsar lös skiva. Längd: 153, djup: 43 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:21)
1196 5336 Skrivbordsstol Kinnarp, snurrbar, höj-/sänkbar, nutida
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:34)
1196 6179 Skulptur Gustavsberg, Parian. Höjd: 21
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:13)
1196 6184 Skulptur Kina. Höjd: 32
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:25)
1196 5065 Skulptur soapstone, flöjtspelande man på buffel. Längd: 19 cm. Djup: 11 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:00)
1196 6083 Skulptur trä, dragspelare. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:59)
1196 6060 Skulptur trä, fiskare. Längd: 13. Djup: 6 cm, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:36)
1196 6011 Skulptur / mask på sockel, konstmaterial, David. Höjd: 70
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:36)
1196 6118 Skulpturer 2 st. Katter. Arabia och Nittsjö. Längd: 20. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:21)
1196 6078 Slagbord laserat, 1900-talets andra hälft. Längd: 25-135 cm. Djup: 70 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:14)
1196 6233 Soffa Howardmodell. Längd: 210
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:39)
1196 6087 Soffbord Ben i skiktlimmad björk, skiva i vit laminat. Längd: 129 cm. Djup: 80 cm. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:18)
1196 6151 Soffbord Funkis, Alm. Längd: 63, djup: 63 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:42)
1196 6205 Soffbord Funkis. Längd: 100, djup: 50 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:51)
1196 6094 Soffbord med glasskiva, Finland. Längd: 124, djup: 67 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:28)
1196 5255 Soffbord teak. Längd: 120 cm. Djup: 60 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:10)
1196 6143 Soffbord Teak. Längd: 124, djup: 57 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:13)
1196 5024 Sparbössa Morsö Bank, metall. Längd: 21, mekaniskt inkast
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:43)
1196 6074 Spegel 112x62 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:10)
1196 6193 Spegel 1920-tal, 122x42
1196 6244 Spegel 1950-tal, 101x61
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:32)
1196 6108 Spegel förgylld ram, 52x58
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:11)
1196 6243 Spegel förgylld, 131x50
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:29)
1196 5276 Spegel nutida, 97x76 cm
1196 6075 Spegel rokokostil. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:10)
1196 5180 Spegelbyrå 1800-tal, tre lådor. Längd: 80 cm. Djup: 44 cm, höjd: 152 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:03)
1196 6116 Stegpall Tre steg. Längd: 33, djup: 26 cm, höjd: 62 cm
1196 6029 Stengods 7 delar, Höganäs, bland annat syltkrukor. Höjd: 8 - 29
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:46)
1196 6154 Stolar 2 st, Fanett, Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Finland. Edsbyverken. Spjälade ryggar, sitsar i formpressat trä
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:45)
1196 2473 Stolar 3 st, Hepplewhite-stil, brännmärkta Sylvén
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:22)
1196 5053 Stolar 4 st, gyllenläder
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:24)
1196 6102 Stolar ett par, Fanett, Ilmari Tapiovaara (1914-1999), Finland. Edsbyverken. Spjälade ryggar, sitsar i formpressat trä
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:56)
1196 6100 Stringhylla 3 gavlar + 6 hyllplan+ 2 skåp. Höjd: 200
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:44)
1196 6204 Sybord 1960-tal, teak/korg. Längd: 55 cm, djup: 40 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:54)
1196 6150 Sybord mahogny. Längd: 46, djup: 32 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:41)
1196 6111 Sybord mahogny. Längd: 73, djup: 48 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:14)
1196 6104 Taburett Rokokostil. Längd: 49, djup: 33 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:03)
1196 5079 Takarmatur 1930-tal. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:03)
1196 6194 Takarmatur med prismor. Diameter: 47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:14)
1196 6166 Takarmatur med prismor. Diameter: 48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:52)
1196 6232 Takarmatur med prismor. Höjd: ca 30
1196 5183 Takarmatur prismor. Diameter: 40 cm, höjd: 38 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:15)
1196 5094 Tavelram 1800-tal, Empire. Innermått: 26x35 cm, yttermått: 45x55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:53)
1196 6219 Tavla Leo Caillard, Fotografi, "Diorama I". Signerad, numrerad 108/200. Motivet: 100x150 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:51)
1196 5368 Teckning Ernst Josephson (1851-1906), Sverige. Osignerad, teckning på papper, bladets mått: 38x29 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:27)
1196 6027 Teglas 8 st. Med hållare, Höjd: 9
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:40)
1196 6180 Telefon B&O Bang & Olufsen, Beocom 1600. Höjd: ca 12cm
1196 6160 Terriner/uppläggningsfat 5 delar
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:55)
1196 5218 Teservis 9 delar. 6 koppar med fat + kanna, sockerskål och gräddkanna
1196 6215 Teservis Rosenthal, Sanssouci, 27 del
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:33)
1196 6090 Textil Ruth Fischer. Signerad, daterad 1970. Broderier och applikationer, 24x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:43)
1196 6242 Tidningsställ längd: 47 cm, djup: 31 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:28)
1196 5369 Torrnålsgravyr Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. "Nattvandrare". Ej signerad, signerad BS i plåten, 21x11,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:29)
1196 6185 Trädgårdsmöbel 4 delar, ommålad, soffa. Längd: 135
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:40)
1196 5260 Träleksaker 3 st, Brio, hundar. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:37)
1196 5193 Träskulpturer 5 delar. Efter Döderhultarn, "Bröllop", Specialutgåva Fyrklövern AB, 1980-tal. Snidat och bemålat trä. Höjd: 24-30 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:33)
1196 6008 Tryck "Metaphysik", 36x18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:01)
1196 6069 Tryck Sveriges Rikes Regentlängd, 28x98 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:00)
1196 5164 Vägglystrar 1900-tralets andra hälft. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:29)
1196 6181 Väggpendyl Ek, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 83
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:13)
1196 5153 Väggrelief allmogeinteriör, 1900-talets mitt, 19x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:15)
1196 6088 Väggrelief Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Gustavsberg, signerad med Studiohanden, 22,5x22,5 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:39)
1196 5279 Väggrelief gips, nutida, 41x85 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:51)
1196 6120 Vas + skål, Gullaskrufs glasbruk. Höjd: 6-28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:25)
1196 6033 Vas Bo Fajans, keramik. Höjd: 40 cm
1196 6248 Vas Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand. Stengods. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:40)
1196 5311 Vas Gustavsberg, porslin. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:06)
1196 6246 Vas keramik, Italien. Höjd: 35
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:37)
1196 6026 Vas Kraka, 411, Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. Orrefors. Signerad, Höjd: 24
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:38)
1196 6168 Vas Lidköping. Modell Nylund. Höjd: 21
1196 6230 Vas omkring sekelskiftet 1900, Glas. Höjd: 25
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:29)
1196 6250 Vas Orientalisk, nutida. Höjd: 42, ink sockel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:41)
1196 6037 Vas Orrefors. Kristall. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:04)
1196 6247 Vas Rosenthal. Höjd: 28
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:39)
1196 5269 Vas Stig Lindberg (1916-1982), ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer, cylinderformad. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:56)
1196 6030 Vaser + skål, 4 delar, Yngve Blixt (1920-1981), Sverige. Höganäs. Höjd: 6 - 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:53)
1196 6273 Vaser + skål. 7 delar, keramik. Höjd: 8 - 22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:03)
1196 6122 Vaser 4 st. Orrefors, kristall. Höjd: 11 - 24
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:28)
1196 6099 Vinglas 6 st. Reijmyre Glasbruk, modell Gustav III, utan dekor. Höjd: 17
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:54)
1196 5238 Vitrinskåp Louis XV-stil. Längd: 61 cm. Djup: 33 cm, höjd: 148 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:54)
1196 6020 Vitvinsglas 6 st. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 19:01)
1196 6012 Vykort parti diverse, modell äldre
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:45)
1196 6251 Ytterfoder 2 par, Empire, Gustavsberg. Höjd: 14 - 16
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:42)
1196 6203 Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 17-25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 20:05)
1196 6114 Ytterfoder 4 st. Liljekonvalj och Krokus, Gustavsberg, Margareta Hennix och Gunnar Wennerberg. Höjd: 12 - 16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 13 augusti 2018 18:15)