556 6017 Bachtiari Semi-antik , 350x405, jämnt slitage, litet hål, lagning, even wear, minor hole, repair
S�ldes f�r 17.500 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)
556 6004 Beluch Antik, 95x182, korroderad, corroded
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)
556 6006 Ghom semi-antik, 208x312, jämnt ställvis hårdare slitage, even partly heavier wear
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)
556 6024 Hamadan Tidigt 1900-tal, 228x319, jämnt ställvis hårt slitage, båda kortsidor saknar ngn knutrad, fläckar, even partly heavier wear, both ends missing a few rows of knots, stains
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)
556 6002 Heriz Tidigt 1900-tal 63x275
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)
556 6016 Kashan Semi-antik, figural skrift från Hafez, 133x207, en kortsida saknar ngn knutrad, one end missing a few rows of knots
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)
556 6001 Kashkuli Antik, 130x190, jämnt ställvis ngt hårdare slitage, even partly slightly heavier wear
S�ldes f�r 39.000 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)
556 6018 Kelim Antik senneh, 130x188, en kortsida ngt avkortad, one end shortened
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)
556 6009 Kelim Antik Shahsavan, 213x336, korroderad, slitage, ngn reva, corroded, slightly wear, a few holes
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)
556 6013 Matta orientalisk, Antik Beluch, 85x150
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)
556 6007 Matta orientalisk, Ghom garrus, Semi-antik, 146x202, jämnt ställvis ngt hårdare slitage, even partly heavier wear
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)
556 6019 Matta orientalisk, Semi-antik Ardebil, 116x167, klippta fransar, fringes cut
S�ldes f�r 3.100 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)
556 6003 Melayer Antik , 116x182, jämnt ställvis hårdare slitage, kortsidor saknar ngn knutrad, even partly heavier wear, both ends missing a few rows of knots
556 6005 Shirvan Antik, 127x171
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)
556 6015 Silke-kashan Semi-antik, 126x198, en kortsida med skada, one end with damage
S�ldes f�r 26.000 kr (Sista budtid är den 1 december 2008 16:00)