1468 7235 Äggskål med lock Porslin. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:46)
1468 7010 Akryl Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "River Delta". Akryl. Bildmått: 55x46 cm, yttermått inklusive ram: 58x49 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:55)
1468 6012 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Color Tile". Akryl på glas. Bildmått: 40x24 cm, yttermått inklusive ram: 50x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:54)
1468 7271 Akvarell Anders Loman (1879-1953), Sverige. "Gammal Dalagård". Signerad. Akvarell, 39x48 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:20)
1468 8307 Akvarell Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Flustret, Uppsala. Signerad. Akvarell, bildmått: 28x38, yttermått inklusive ram: 48x56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:21)
1468 1033 Akvarell Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Bergslandskap. Monogramsignerad. Akvarell. Bladets mått: 25x35 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:23)
1468 8294 Akvarell Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Uppsala. Signerad. Akvarell, 28x40 cm, yttermått inklusive ram: 48x59 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:13)
1468 8126 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad -56, stilleben. Akvarell, bildmått: 41x53, yttermått inklusive ram: 70x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:33)
1468 8059 Akvarell Oidentifierad konstnär. Ramnäs Bruk, 1800-tal. Ej signerad. Akvarell, yttermått inklusive ram: 41x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:23)
1468 8197 Akvareller 2 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockholmsmotiv, yttermått inklusive ram: 27x35, akvarell. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:32)
1468 7028 Ampel Empirestil. Diameter: 56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:43)
1468 7237 Appliquer ett par. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:38)
1468 2144 Armband 18k guld, 4-radigt. Längd: 18 ca. Vikt: 13g
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:39)
1468 8238 Armband 18k guld. Längd: 19, vikt: 13,5 ca
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:44)
1468 8144 Armband Sterlingsilver med platinaförsilvring, stenar, "Crislu". Längd: 17,5 cm, Vikt: ca 10 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:18)
1468 8244 Armlänk 18k guld, Bismarck. Längd: 18, vikt: 13,5g
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:05)
1468 8240 Armringar 3 st, 18k guld. Diameter: 6. Vikt: 15g
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:27)
1468 8248 Bägare + 4 medicinskedar, silver. Vikt: 86 g. Längd: ca 5,5-9 cm. Höjd: 3,5-5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:53)
1468 8494 Barstolar 4 st. Plast / metall, Italien, sitthöjd 65 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:06)
1468 8424 Bemålade träsnitt 2 st, Fåglar, Asien, Tidigt 1900-tal, yttermått inklusive ram: 36x20, akvarell
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:36)
1468 8246 Berlocker 3 st, 18k guld. Vikt: 2,5g ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:34)
1468 8251 Bestick 15 delar, silver, olka modeller. Längd: 8-15, vikt: 240g ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:01)
1468 7500 Biblioteksur Tempus Fugi. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:37)
1468 7236 Bläckställ Nils Fougstedt (1881-1954), Sverige. Signerad, tenn. Längd: 28cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:50)
1468 8120 Blandteknik 2 st, Turkiet, ej signerade, yttermått inklusive ram: 20x30 - 22x29 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:29)
1468 8098 Blandteknik 3 st, Kid Kumlin (f. 1934), Sverige. Yttermått inklusive ram: 25x28, yttermått inklusive ram: 36x42 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:41)
1468 7148 Blandteknik Carl Herman Wetterwik (1910-1949), Sverige. Signerad, blandteknik, 38x52, yttermått inklusive ram: 58x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:47)
1468 8097 Blandteknik Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. "Vinter i stan". Signerad, daterad -56. Blandteknik, bildmått: 16x20, yttermått inklusive ram: 27x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:12)
1468 7351 Blandteknik Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige. Signerad, blandteknik, Kustmotiv, 48x63, yttermått inklusive ram: 68x87 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:13)
1468 8399 Blandteknik Hans Osswald (f. 1919), Sverige. Komposition, 42x35, yttermått inklusive ram: 60x52 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:04)
1468 8291 Blandteknik Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, daterad 99, Vaksalaskolan, Uppsala, 33x51, yttermått inklusive ram: 543x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:47)
1468 7104 Blandteknik Michael Juiliani, Signerad, komposition, 38x39, yttermått inklusive ram: 63x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:40)
1468 8419 Blandteknik Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. Maskeradbal. Signerad, blandteknik, 20x27, yttermått inklusive ram: 27x33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:29)
1468 8345 Bokverk August Strindberg, Ockulta dagboken
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:32)
1468 8303 Bokverk Billmark, Uppsala/Sigtuna
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:16)
1468 8140 Bord + 2 stolar, Laserade. Bredd: 90, djup: 58 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:21)
1468 8329 Bord 1890-tal, bemålat. Bredd: 110, djup: 84 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:07)
1468 8107 Bordsdekorationer 2 st, metall, (kuvertaskfat). Höjd: 15-19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:59)
1468 7496 Bordsfotogenlampa Elektrifierad. Höjd: 52cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:32)
1468 7060 Bordsfotogenlampor 2 st. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:44)
1468 8317 Bordskanon på lavett. Stafsjö bruk, Längd: 34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:35)
1468 8056 Bordslampa 1920-tal, nydragen el, skulptural. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:55)
1468 7223 Bordslampa Empirestil. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:33)
1468 8392 Bordslampa glas, Italien. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:56)
1468 8447 Bordslampa glaserad, Benab. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:52)
1468 8012 Bordslampfot fd cigarrsnoppare, sjöman, metall, träsockel. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:28)
1468 8135 Bordslampfot glas, "Fattigmanssilver". Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:05)
1468 7222 Bordslampfot glas. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:31)
1468 7227 Bordslampfot nysilver. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:39)
1468 8235 Bordslampfot Onyx, Ananas. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:55)
1468 8194 Bordslampfot Orrefors. Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Märkt RD 1319, Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:56)
1468 8446 Bordslampfötter Ett par, nutida. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:47)
1468 8271 Bordslampor ett par, Keramik. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:51)
1468 8486 Bordslampor Ett par, kristall. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:21)
1468 7561 Bordslampor ett par, mässing, EWÅ. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:26)
1468 8167 Bordsur Tidigt 1900-tal, intarsia, (Batteri). Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:05)
1468 8191 Bricka Metall/Porslin. Längd: 48 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:09)
1468 8319 Brickor 2 st, Josef Frank/Lena Linderholm, diameter, 4. Längd: 55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:54)
1468 8380 Brosch 18k guld, Camé. Höjd: 5, vikt: 14 gr brutto
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:38)
1468 8242 Brosch 18k guld, ej stämplar. Vikt: 3,1g ca. Bredd: 4 cm, höjd: 0,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:16)
1468 8241 Brosch 18k guld, Hängen & pärlor, 1944. Höjd: 6, vikt: 5,5g
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:42)
1468 2139 Brosch Art Déco, emalj. Höjd: 4,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:17)
1468 6568 Brosch camè, 18k guld. Höjd: 4 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:51)
1468 8276 Burk med lock, Porslin. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:54)
1468 8179 Byrå 1950-tal, Teak. Bredd: 60, djup: 33 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:44)
1468 8423 Byrå Barockstil. Bredd: 78, djup: 42 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:47)
1468 8286 Byrå Vitlack. Bredd: 82, djup: 42 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:19)
1468 8222 Champageglas 11 st, Helga. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:53)
1468 8166 Champagnecoasters Ett par, nysilver, diameter: 13. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:15)
1468 8243 Damarmbandsur 18k guld, Omega, armband 18k, X-länk. Längd: 16. Vikt: 25g brutto
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:55)
1468 8260 Dosa silver, med speglar, 6,5x6,5 cm, Vikt: 95 g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:03)
1468 8129 Etagebord Sent 1800-tal, mahogny, på trissor. Bredd: 56, djup: 29 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:33)
1468 8359 Étagère Idegran. Längd: 35, djup: 27 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:13)
1468 8323 Etsningar 2 st, Stellan Schedin (f. 1951), Sverige. Signerad, daterad -89 / -83. Bildmått: 14x12 cm respektive 20x20 cm, yttermått inklusive ram: 27x26 cm respektive 36x34 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:55)
1468 8301 Etsningar 6 st, osignerad, ur samlingen 15 konstnärer 30 konstverk, oramade lösa blad, 43x62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:15)
1468 8280 Fågelbad Metall. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:20)
1468 8414 Fajans & porslin 5 delar, modell äldre, diameter: 22-31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:54)
1468 8232 Färgkrita Bengt Olson (f. 1930), Sverige. Signerad, 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 43x51 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:53)
1468 8119 Färgkrita Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. "Berzeli Park". Signerad, daterad 1958. Bildmått: 16x21, yttermått inklusive ram: 27x32 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:19)
1468 8455 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 76/290. Färglitografi. Bladets mått: 84x60, yttermått inklusive ram: 98x74 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:57)
1468 8237 Färglitografi Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrerad 187/260. Färglitografi, bildmått: 40x52, yttermått inklusive ram: 55x66 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:50)
1468 8484 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 15/99, komposition. Färglitografi, bildmått: 73x53, yttermått inklusive ram: 89x69 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:06)
1468 7586 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad EA 19/27, Waxholm 1. Färglitografi. Bladets mått: 57x75, oramat löst blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:36)
1468 7590 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad EA, Skärgårdsauktion. Färglitografi, bildmått: 34x44, yttermått inklusive ram: 47x57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:43)
1468 8160 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 235/1500, oramad löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 62x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:49)
1468 7169 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 128/300. Färglitografi, bildmått: 66x49, yttermått inklusive ram: 89x70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:55)
1468 8096 Färglitografi Curman. Signerad, numrerad 239/320. Färglitografi, bildmått: 27x20, yttermått inklusive ram: 48x32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:20)
1468 7525 Färglitografi Gösta Gustavsson. Signerad, numrerad 182/300, daterad 77. Färglitografi, bildmått: 43x55cm, yttermått inklusive ram: 50x65cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:06)
1468 8389 Färglitografi Henri Goetz (1909-1989), Frankrike. Signerad, numrerad 11/93, komposition, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 50x65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:38)
1468 8387 Färglitografi Jean Piaubert (1900-2002), Frankrike. Signerad, numrerad ea, oramat löst blad, komposition. Färglitografi. Bladets mått: 66x51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:34)
1468 8383 Färglitografi Jean-Pierre Vasarely (Yvaral) (1934-2002), Frankrike. Signerad, numrerad 42/200. Oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 54x64 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:01)
1468 8408 Färglitografi Jean-Pierre Vasarely (Yvaral) (1934-2002), Frankrike. Signerad, numrerad 45/200. Oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 54x64 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:09)
1468 8039 Färglitografi Joan Miró (1893-1983), Spanien. Komposition. Galleri Maeght, Paris. Tryckt signatur, numrerad 149/300 med blyerts. Färglitografi, bildmått: 44x60 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:53)
1468 8299 Färglitografi John Christoforou (1921-2014), Storbritannien. Signerad, numrerad 43/90. Färglitografi, bildmått: 66x49, yttermått inklusive ram: 79x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:36)
1468 7135 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 12/60, daterad 62. Färglitografi, bildmått: 21x31cm, yttermått inklusive ram: 36x48cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:04)
1468 8468 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 58/350, daterad 1975. Färglitografi, bildmått: 28x40, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:29)
1468 8305 Färglitografi Marko Mäetamm (f. 1965), Estland. Signerad, numrerad 2/12, daterad -92. Färglitografi, bildmått: 52x38 cm, yttermått inklusive ram: 70x55 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:16)
1468 8406 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad EA, motorcykel, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 76x55 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:50)
1468 8469 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 24/50. Färglitografi, bildmått: 33x30, yttermått inklusive ram: 55x50 cm
1468 6418 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad HC 13/30, daterad -59. Färglitografi, bildmått: 35x47, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:24)
1468 7165 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, numrerad 207/260, hus. Färglitografi, bildmått: 31x47cm, yttermått inklusive ram: 55x69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:13)
1468 8313 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 325/375. Färglitografi, bildmått: 45x31, yttermått inklusive ram: 64x49 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:52)
1468 8288 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 337/375. Färglitografi, bildmått: 30x40, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:09)
1468 8467 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, daterad 1984. Färglitografi, bildmått: 26x24, yttermått inklusive ram: 40x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:30)
1468 8101 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. "Everts brygga". Signerad. Färglitografi, bildmått: 22x35, yttermått inklusive ram: 33x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:37)
1468 7524 Färglitografi Roland Jonsson (f. 1958), Sverige. Fågel. Signerad, numrerad 68/190. Färglitografi, bildmått: 40x58cm, yttermått inklusive ram: 66x79cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:05)
1468 8309 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad HC 13/14, "Stillhet, Gillöga". Färglitografi, bildmått: 28x39, yttermått inklusive ram: 48x59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:33)
1468 8259 Färglitografi Svante Petri (f. 1944), Sverige. Skärgård. Signerad, 200-upplaga. Färglitografi. Bladets mått: 42x61, yttermått inklusive ram: 58x77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:48)
1468 6289 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 94/360, daterad 53. Färglitografi, bildmått: 48x40cm, yttermått inklusive ram: 70x60 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:24)
1468 7168 Färglitografi Tage Åsén (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad HC, daterad 1977, "konstfönstrewt". Färglitografi, bildmått: 54x40, yttermått inklusive ram: 74x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:19)
1468 7411 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 98/175. Färglitografi, bildmått: 35x48, yttermått inklusive ram: 55x71 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:10)
1468 8156 Färglitografier 2 st, Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Sommarmotiv, ej signerade / numrerade. Färglitografi. Oramade, Bladets mått: 44x62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:02)
1468 8407 Färglitografier 3 st, Felix Labisse (1905-1982), Frankrike. Signerade, oramade lösa blad. Färglitografi. Bladets mått: 54x45 - 56x76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:21)
1468 8444 Fat Kina, 1900-tal, diameter: 33,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:17)
1468 8412 Fåtölj 1800-tal, omklädd
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:48)
1468 8133 Fåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Pernilla, Sadelgjord, 1961, Firma Karl Mathsson, Värnamo. Saknar huvudkudde
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:57)
1468 8365 Fåtölj höjd: 80 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:01)
1468 8048 Fåtölj Rotting / Mahogny
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:41)
1468 8411 Fåtöljer ett par, + 1 fotpall, Englesson
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:12)
1468 7424 Fåtöljer ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:25)
1468 7252 Figurin Hummel. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:00)
1468 7250 Figurin Napoli. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:59)
1468 7079 Figuriner ett par, Hästar, Porslin. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:32)
1468 8325 Filbunksskålar 4 st, glas, diameter: 14,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:37)
1468 8459 Filmaffisch Inramad, "Ride the wild surf", 1964, yttermått inklusive ram: 106x71 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:23)
1468 8136 Fotografi 1950-tal, 34x26, yttermått inklusive ram: 48x38 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:34)
1468 8026 Frukostkoppar Ett par, med fat, Ursula Printz (1920-1993), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 3,5-8 cm, diameter: 12,5-18,5 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:06)
1468 8190 Fruktassietter 12 st, Rosenthal. Diameter: 17,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:14)
1468 7350 Gardin Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Kappa, 40x488 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:10)
1468 8169 Glas 1700-/1800-tal, slipad dekor. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:08)
1468 8372 Glas Reijmyre Glasbruk, 6+ 5. Höjd: 6-12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:41)
1468 8228 Glasservisdelar Helga, ca 75 delar. Höjd: 7,5-18 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:29)
1468 8442 Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 132
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:28)
1468 8083 Golvlampa Belid. Höjd: 120
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:46)
1468 8347 Golvlampa design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Staken. Höjd: ca 130
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:35)
1468 7206 Golvlampa mässing. Höjd: 120
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:09)
1468 8272 Golvlampa mässing. Höjd: 132
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:27)
1468 8415 Golvlampa NAFA. Höjd: 120
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:38)
1468 8183 Golvlampor ett par, mässing, Hemi, Klot. Höjd: 130
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 21:02)
1468 8040 Gräddkanna + kopp, 2 delar, silver. Höjd: 4-7, vikt: 65g ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:44)
1468 7006 Grafiskt blad Anna Essipova. "Uggla". Signerad, numrerad 28/50. Giclee fine art. Bildmått: 38x28 cm, bladets mått: 31x41 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:57)
1468 7002 Grafiskt blad Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. "Medelhav". Signerad, numrerad 27/50. Giclee fine art. Bildmått: 60x39 cm, bladets mått: 61x42 cm, oramat löst blad
1468 8337 Gravyrer 2 st, Landskap, eftertryck, yttermått inklusive ram: 44x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:38)
1468 8100 Grogglas 11 delar, GIII. Höjd: 13,5
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:43)
1468 2143 Halsband + armband, 18k guld. Längd: 19 -41. Vikt: 11 + 20g ca
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:23)
1468 8239 Halsband 18k guld. Pansar, Längd: 45. Vikt: 6,5g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:47)
1468 8381 Hänge/medaljong 18k guld. Med halskedja. Vikt: 13 gr brutto. Diameter: ca 3 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:51)
1468 8396 Hantlar Ett par, "Philippi", 2x900g
1468 7327 Hattar 2 st, Höghatt + tjurfäktarhatt
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:30)
1468 8348 Herrbetjänt för vägg. Längd: 55, djup: 7 cm, höjd: 29 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:25)
1468 8316 Hillebardsvärd 2 st. Höjd: 59-61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:35)
1468 7394 Hörnskåp 1800-tal, bemålad. Höjd: 198, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:49)
1468 8025 Julporslin Rörstrand, 3 delar. Dekor med tomtar. Höjd: 9-20 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:57)
1468 8252 Kaffe & teskadar 7 + 5 + 4 delar, silver. Längd: 11-14, vikt: 245g ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:06)
1468 8052 Kaffegods 5 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Spisa Ribb, Gustavsberg 1955-1974, brun och svart streck- och kantdekor
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:35)
1468 8477 Kaffekoppar + assietter, Arabia, Singapore, 2 fat saknas
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:13)
1468 8188 Kaffekoppar 2 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Turtur", Gustavsberg 1972-1974. Kaffekoppar med fat. Porslin med dekor av fåglar i grönt
1468 8116 Kaffekoppar 6 st, Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:57)
1468 7324 Kaffeservis 15 delar, Gustavsberg
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:29)
1468 8409 Kaffeservis 3 delar, nysilver, CG Hallberg. Höjd: 16-29 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:43)
1468 8118 Kaffeservis med assietter 24 delar, Fasan, Old Gustavsberg
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:47)
1468 8261 Kaffeskedar 12 st, silver, CG Hallberg, 1944. Längd: 11, vikt: 145g ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:52)
1468 7212 Kamelsadel längd: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:14)
1468 7207 Kamferkista längd: 123 cm, djup: 54 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:06)
1468 7501 Kandelabrar Ett par, Nysilver. Höjd: 47cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:38)
1468 8245 Kanna + espressobryggare, 2 delar, Alessi, metall. Höjd: 19 - 30
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 21:06)
1468 8473 Kanna Kina, 1900-tal, glaserad. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:02)
1468 8464 Karmstol Collection Walter Knoll, Germany, metall / skinn
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:40)
1468 8514 Karmstol Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. "Louis Ghost", Kartell. Formgjuten transparent polykarbonat
1468 8236 Karmstolar Ett par, rokokostil. Höjd: 110
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:39)
1468 8186 Karotter + såskanna + såsskål, 7 delar, nysilver. Höjd: 4 - 11
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:45)
1468 7417 Karotter med lock 2 st, Porslin, Gustavsberg/Gefle. Diameter: 15-20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:16)
1468 7400 Keramik 4 delar, Gefle, bland annat Ljusstakar. Längd: 12-14 cm. Höjd: 3-18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:57)
1468 8485 Kista 1800-tal, Allmoge, bemålad. Bredd: 76. Djup: 54 cm, höjd: 40 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:18)
1468 2145 Klockkedja 18k guld. Pansar, Längd: 43. Vikt: 15g
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:40)
1468 8342 Koffert modell äldre. Längd: 92, djup: 48 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:05)
1468 7049 Kolteckning Daniel Jensen (f. 1972), Sverige. "The Mansion". Signerad a tergo. Kolteckning, 70x100 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:06)
1468 8366 Kombinationsbord Yngvar Sandström, Triva serien, Teak. Bredd: 60. Djup: 42 cm, höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:59)
1468 8162 Koppar 3 st, Kina, omkring 1800. Höjd: 5,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:13)
1468 8139 Koppar med fat, 2 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Tahiti, Gustavsberg 1971, benporslin med screentryckt polykrom dekor. Höjd: 2-6 cm. Diameter: 6,5-13,5 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:59)
1468 7051 Koppar med fat, 6 delar, Kina. Höjd: 6 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:29)
1468 7128 Kopparstick 2 st, 1800-tal, Frankrike. Bildmått: 55x32 cm, yttermått inklusive ram: 69x46 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:52)
1468 8078 Kopparstick Jan Saenredam, efter. Två gracer. Bildmått: 22x15 cm, yttermått inklusive ram. 32x26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:36)
1468 8335 Kopparstivk " Charles X Gustave Roi de Suede". Bildmått: 42x39, yttermått inklusive ram: 62x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:35)
1468 8506 Kryddset 4 delar, keramik, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Längd: 17, höjd: 8 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:40)
1468 8121 Kuddar 3 st, J P Baker - tyg, Firma Svenskt Tenn. "Körsbär". Längd: 40x40 & 50x50 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:11)
1468 8043 Kuriosa 3 delar, Kina
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:22)
1468 8108 Kuriosa 5 delar, ljusstakar, bordspinglor & flasköppnare. Höjd: 5-23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:27)
1468 8479 Lampbord Ett par, mahogny. Bredd: 68. Djup: 39 cm, höjd: 49 cm, inköpta på NK
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:37)
1468 8054 Lampetter Ett par, Art Déco, metall / glasskiva, 24x24 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:44)
1468 8148 Lavoar omkring sekelskiftet 1900, med marmorskiva. Bredd: 59, djup: 50 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:12)
1468 8111 Leksaksbil "Dunlop Cord", plåt. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:30)
1468 7093 Litografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 147/195. Bildmått: 27x36, yttermått inklusive ram: 51x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:13)
1468 7012 Ljuskrona Empirestil. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:41)
1468 8452 Ljuskrona höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:06)
1468 7160 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:07)
1468 6308 Ljuskrona sengustaviansk stil. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:50)
1468 8330 Ljuskrona trä och metall, för 12 ljus. Höjd: 100 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:17)
1468 8398 Ljusstakar 3 st, mässing. Höjd: 12,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:44)
1468 8060 Ljusstakar Ett par, Klöver, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Försilvrade, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:32)
1468 8215 Ljusstakar Ett par, mässing, Barockstil, sent 1800-tal. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:52)
1468 7068 Ljusstakar ett par, mässing, Westerås. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:12)
1468 7343 Ljusstakar ett par, Ns A G Dufva + sockerskål GAB. Höjd: 18 längd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:59)
1468 8213 Ljusstake 3 st. Ystad-Metall, design: Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Höjd: 9 - 13
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:07)
1468 8106 Ljusstake tidigt 1900-tal, nysilver. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:11)
1468 8262 Lockurna Kina. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:50)
1468 8151 Mapp med litografier 4 st. Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad, bladets mått: 53x81 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:34)
1468 8152 Mapp med litografier 4 st. Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:50)
1468 8153 Mapp med litografier 4 st. Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:17)
1468 8154 Mapp med litografier 4 st. Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:31)
1468 8155 Mapp med litografier 4 st. Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. "Strandbilder", 1994. Signerad, numrerad 350-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 53x81 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:06)
1468 8360 Matbord Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. NK, Triva-serien för NK Nordiska Kompaniet. Diameter: 124, höjd: 75 cm, + 2 iläggx50 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:21)
1468 8476 Matlådor 4 delar, i ett ställ, mässing, Indien. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:04)
1468 8487 Matsalsgrupp 1960-tal, 1960-tal, teak, 2 st ilägg. Längd: 125, djup: 84 cm, höjd: 73 cm, ilägg 2x35 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:58)
1468 8020 Matservisdelar Hackefors, ca 50 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:03)
1468 8257 Matta Gabbeh, 155x265 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 21:04)
1468 8417 Matta Kelim, 150x145 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:58)
1468 8036 Matta Kina, 200x290 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:59)
1468 8431 Matta Kina, 200x300 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:49)
1468 8206 Matta orientalisk, 107x155 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:41)
1468 7354 Matta orientalisk, 131x240 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:26)
1468 8205 Matta orientalisk, 134x187 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:33)
1468 8203 Matta orientalisk, 138x200 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:14)
1468 7353 Matta orientalisk, 140x285 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:24)
1468 8367 Matta orientalisk, 207x137 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:05)
1468 8513 Matta orientalisk, 213x317 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:01)
1468 7291 Matta orientalisk, 65x97 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:01)
1468 8430 Matta orientalisk, 70x150 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:04)
1468 8202 Matta orientalisk, 93x166 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:13)
1468 7352 Matta orientalisk, Bochara, 180x208 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:22)
1468 8201 Matta orientalisk, Galleri, 86x430 ca
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:50)
1468 7552 Matta orientalisk, Galleri, Bochara, 83x280 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:11)
1468 7137 Matta Orientalsk, 300x388 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:11)
1468 8223 Matta ull, 200x300 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:31)
1468 8454 Mattallrikar "Spisa-Marin", Gustavsberg, 1950-tal. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:29)
1468 8130 Mattor 2 st, Kelim, 54x90 & 62x210 cm
1468 2136 Medaljong 18k guld. Höjd: 3,5. Vikt: 5,5g brutto
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:39)
1468 8268 Medaljonger 2 st, Franska Revolutionen. Diameter: 8,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:34)
1468 8084 Metallfat + plakett, 8 delar, "Zicu" Svensk Metall vara, Art Déco, diameter: 11-30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:29)
1468 8324 Miniatyrer 2 st, Bellman & Jenyy Lind, yttermått inklusive ram: 10,5x9,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:46)
1468 8065 Monografi Anders Wallin (f. 1953), Sverige. Signerad, daterad 1989. Bildmått: 32x24, yttermått inklusive ram: 48x36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:11)
1468 8488 Nattygsbord Ett par, 1960-tal. Bredd: 35, djup: 50 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:27)
1468 8357 Nattygsbord ett par, Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. NK, Triva-serien för NK Nordiska Kompaniet, mahogny. Bredd: 50. Djup: 47 cm. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:05)
1468 8346 Nattygsbord ett par, Svenska Möbelfabrikerna AB, 1940-/50-tal. Bredd: 50. Djup: 33 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:47)
1468 8184 Nattygsbord Teak. Bredd: 43, djup: 32 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:29)
1468 8308 Oljemålning Åke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. Signerad ÅWA, duk på pannå, 25x57, yttermått inklusive ram: 38x69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:17)
1468 8034 Oljemålning Albert Liedbeck (1881-1955), Sverige. Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 29x32, yttermått inklusive ram: 39x42 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:43)
1468 8302 Oljemålning Alexis Ankarcrona (1825-1901), Sverige. Sträckande änder. Signerad, daterad 1898. Olja på duk, 31x50, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:11)
1468 8046 Oljemålning Arne Björkegren (f. 1929), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 54x40, yttermått inklusive ram: 58x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:31)
1468 8500 Oljemålning Bengt Tandberg (1874-1948), Sverige. Signerad, daterad -29, utsikt mot Stockholms ström. Olja på pannå, 25x34, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:36)
1468 8336 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Nybroviken. Signerad. Olja på pannå, 26x34, yttermått inklusive ram: 44x52 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:25)
1468 8064 Oljemålning Bo Högnäs (1919-1991), Åland. Skärgård med hus. Signerad, daterad -90. Olja på duk, 60x74 cm, yttermått inklusive ram: 67x81 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:09)
1468 8053 Oljemålning Bo Yson Sjöberg (1915-1994), Sverige. Sydländsk bygata. Signerad. Olja på pannå, 22x35, yttermått inklusive ram: 30x44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:39)
1468 7069 Oljemålning Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad. Olja på duk, 68x102 cm, yttermått inklusive ram: 83x117 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:17)
1468 8440 Oljemålning Carl Oscar Nyström. Signerad Con, "Pakko Porjus". Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 78x124 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:28)
1468 8482 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. "Västgöta nation". Signerad. Olja på pannå, 44x31, yttermått inklusive ram: 54x41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:43)
1468 8481 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 47x54 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:29)
1468 8501 Oljemålning Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Skeppsbron. Signerad. Olja på duk, 43x65 cm, yttermått inklusive ram: 52x74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:21)
1468 6175 Oljemålning Erik B Gustavsson (1913-2005), Sverige. Signerad, daterad 83. Olja på duk, 35x40, oramad
1468 7421 Oljemålning Fedor Karlovich Burkhardt. Signerad, landskap. Olja på duk, 36x52, yttermått inklusive ram: 43x58cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:18)
1468 8395 Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Signerad. Olja på duk, 26x44, yttermått inklusive ram: 37x58 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:02)
1468 8391 Oljemålning Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Sod Juan Le Pins, 1950. Signerad. Olja på pannå, 23x20, yttermått inklusive ram: 38x35 cm
1468 8401 Oljemålning Gustav Stenberg (f. 1924), Sverige. Smögen. Signerad. Olja på duk, 45x53, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:40)
1468 8496 Oljemålning Jan Asplund, Signerad, "Ejdern", 15x10, yttermått inklusive ram: 24x18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:49)
1468 8253 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Skogsmotiv med fåglar. Signerad, daterad -36. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:34)
1468 8047 Oljemålning Kurt Björkegren (f. 1929), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 53x66, yttermått inklusive ram: 55x68 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:53)
1468 8439 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, daterad 72, "Hoburgsklintaren motsols". Olja på duk, 53x72, yttermått inklusive ram: 57x76 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:06)
1468 7283 Oljemålning Moje Hagren, Signerad, motiv från Venedig. Olja på duk, 58x43, yttermått inklusive ram: 73x60 cm
1468 8161 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, Landskap med hus, figurer och vattendrag. Signerad G: A;N. 1892. Olja på duk, 72x57, yttermått inklusive ram: 81x92 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:16)
1468 8211 Oljemålning Oidentifierad konstnär, vik, osignerad. Olja på duk, 60x73, oramad
1468 8343 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, marin. Signerad. Olja på duk, 46x55 cm, yttermått inklusive ram: 58x68 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:32)
1468 8403 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Ugglor, omkring sekelskiftet 1900, duk, 122x107, yttermått inklusive ram: 145x130 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:18)
1468 8504 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 67x75 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:14)
1468 7196 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad BA, 9/8 1911, Marin. Olja på pannå, 26x47, yttermått inklusive ram: 36x57 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:55)
1468 8503 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 2004, på kartong, yttermått inklusive ram: 76x47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:29)
1468 8067 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, Signerad. Olja på duk, 35x55 cm, yttermått inklusive ram. 60x80 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 21:00)
1468 8035 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad O Smidt, 1937, blomsterstilleben. Olja på pannå, 45x36, yttermått inklusive ram: 57x48 cm
1468 8298 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, fåglar, textil, yttermått inklusive ram: 79x59 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:25)
1468 8057 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, S Kandell, daterad 1914. Olja på duk, 31x47 cm, yttermått inklusive ram: 42x57 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:58)
1468 7062 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:47)
1468 8472 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Skogsväg. Monogramsignerad. Olja på pannå, 20x26 cm, yttermått inklusive ram: 33x38 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:57)
1468 8502 Oljemålning Pär Lindblad (1907-1981), Sverige. Kvinnor. Signerad. Olja på duk, uppklistrad, 55x53, yttermått inklusive ram: 66x64 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:28)
1468 8306 Oljemålning Signerad ÅWA, Åke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. "sommarbukett". Olja på pannå, 31x36, yttermått inklusive ram: 38x42 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:57)
1468 7276 Oljemålning Sture Haglundh (f. 1908), Sverige. Hamnmotiv. Signerad. Olja på pannå, 29x54 cm, yttermått inklusive ram: 42x67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:24)
1468 8443 Oljemålning Sven-Göran Svensson Gson (f. 1943), Sverige. Signerad. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 55x62 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:50)
1468 8300 Oljemålning T. Lundquist, komposition. Signerad. Olja på pannå, 37x36, yttermått inklusive ram: 58x56 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:16)
1468 8433 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, daterad 1959. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 51x59 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:34)
1468 6242 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Tillskriven, ej signerad. Olja på duk, 41x50, yttermått inklusive ram: 51x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:28)
1468 8483 Oljemålningar 2 st, Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Fåglar & rådjur. Signerade, duk, yttermått inklusive ram: 52x62 & 59x70 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:47)
1468 8027 Oljemålningar 2 st, Ingrid Ahlin. Signerad, daterad 1990, Modeller, olja på papper, yttermått inklusive ram: 77x60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:43)
1468 8492 Örhängen 2 par + medaljong, 18k guld. Vikt: 8,7 gr
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:40)
1468 8143 Örhängen Ett par, 18k guld, Med sötvattenspärlor. Höjd: 2. Vikt: 3g brutto
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:59)
1468 8354 Pall Ek. Längd: 65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:22)
1468 8281 Pallar 2 st. Höjd: 45-65 cm, diameter: 33-35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:27)
1468 7056 Pallar ett par, Gotisk stil. Längd: 40 cm, djup: 41 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:24)
1468 8028 Päls Saga Räv storlek: ca 40
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:47)
1468 8275 Paraplyställ Porslin. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:13)
1468 7139 Parti leksaker, m. M. BRIO, Tonka. Längd: 10-29 cm, djup: 3-8 cm, höjd: 3-15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:08)
1468 8425 Parti beslag & handtag diverse, modell äldre
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:12)
1468 7246 Parti bijouterier Parti bijouterier
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:00)
1468 7247 Parti bijouterier Parti bijouterier
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:01)
1468 8195 Parti leksaker 1940-/50-tal, 6 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:27)
1468 8427 Parti prismor diverse, olika modeller, åldrar & färger
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:23)
1468 8448 Parti prismor till ljuskrona 1 krt
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:25)
1468 7358 Parti prismor Till ljuskronor, en kartong
1468 8388 Parti smycken 2 par Örhängen med pärlor + slipsnål med kedja 18 k, + collier & brosch
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:23)
1468 8499 Pastell Pär Lindblad (1907-1981), Sverige. Sittande flicka. Signerad, 47x37, yttermått inklusive ram: 66x57 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:33)
1468 7210 Personvåg Lindt. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:12)
1468 8279 Piedestaler 3 st. Höjd: 53-78 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:39)
1468 7314 Plafond Tore Ahlsén (1906-1991), Sverige. "Pia", tygklädd metallstomme, diameter: 80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:17)
1468 8013 Plafonder ett par, Lirio, Vetro LI. Diameter: 40 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:31)
1468 8007 Plexi Bengt Bengtsson. "Marilyn". Signerad, numrerad 13/50. Tryck på plexiglas. Bildmått: 25x18 cm, yttermått inklusive ram: 25x18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:00)
1468 8470 Porslin 4 delar, PICKNICK, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Rörstrand, bland annat karott med lock, nagg. Höjd: 7-14 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:42)
1468 7533 Punschglas 11 st, Kosta. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:34)
1468 8014 Regissörsstolar 5 st, Lindau & Lindecrantz, X75 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:26)
1468 8475 Reliefplatta Oidentifierad konstnär. Djur, 22x27 cm
1468 8076 Resegrammofon + stenkakor, modell äldre. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:36)
1468 8405 Resväska modell äldre, med etiketter. Längd: 67 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:51)
1468 2140 Ring 14k, vitguld, sten, lb&g. Vikt: 4,8g brutto, ringmått: 16
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:47)
1468 2137 Ring 18k guld, med sten. Vikt: 2,5g brutto, ringmått: 17
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:45)
1468 2141 Ring 18k guld, opal. Vikt: 1,9g brutto, ringmått: 16
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:12)
1468 8385 Ring 18k guld, vitguld med Briljanter 10 st, 0,25 ct. Vikt: 3,8 gr, ringmått: 18
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:19)
1468 8378 Ring 18k guld. Vikt: 4 gr, ringmått 19 1/2
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:45)
1468 8376 Ring 18k guld. Vikt: 4 gr, ringmått: 19
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:55)
1468 8382 Ring 23 k, dubbelring. Vikt: 8 gr, ringmått 18 1/4
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:05)
1468 2142 Ring 23k, slät. Vikt: 6g, Ringmått: 17 3/4
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:57)
1468 8112 Rödvinsglas 7 st, Alfredo Häberl, Essence, Iittala, Finland. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:35)
1468 8429 Ryamattor 2 st, 61x93-72x115 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:52)
1468 7203 Salongsbord med claw-and-ballfötter, Chippendalestil. Diameter: 100 cm. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:01)
1468 7215 Salongsbord med glasskiva. Diameter: 100, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:19)
1468 7423 Salongsbord Nyrokoko, mahogny. Bredd: 123, djup: 98 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:24)
1468 8404 Salongsbord pelarfot, diameter: 90, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:49)
1468 7016 Saltkar 8 st, + vinägerflaska, Glas/Silver. Höjd: 3,5-13 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:15)
1468 7558 Scarf Georgio Armani, 87x87 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:18)
1468 8356 Sekretär England. Bredd: 53, djup: 42 cm, höjd: 95 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:08)
1468 8127 Serveringsvagn krom / glasskivor. Längd: 75, djup: 50 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:49)
1468 8413 Serveringsvagn längd: 69 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:43)
1468 7495 Servisdelar 18 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Coq, Gustavsberg 1966-1985, ugnssäker, brun med vita kanter
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:31)
1468 7047 Servisdelar 21 delar, Anja Jaatinen-Winqvist (f. 1934), Finland. Karelia, Arabia
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:59)
1468 8478 Servisdelar 5 delar, Jugend, Tage, Rörstrand, bla, a karott med lock
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:47)
1468 8187 Servisdelar 6 delar, Koppar + kanna. Höjd: 10-13 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:28)
1468 8328 Servisdelar 6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Berså, Gustavsberg 1960-1974, stiliserade gröna blad på vit botten
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:00)
1468 8189 Servisdelar Mat- och kaffeservis, Rörstrand, ca 80 del
1468 8363 Sideboard på hjul, Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Sverige. NK Triva. Längd: 80, djup: 43 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:51)
1468 7015 Silver Kuriosa, 7 delar, bland annat Äggkoppar. Längd: 4,5- 8 cm, höjd: 1-2 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:09)
1468 8115 Skål + bojaner, 3 delar, Kina, nutida, diameter: 23. Höjd: 10-22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:09)
1468 8131 Skål Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. I träetui, Kristall, Orrefors, "För nit och redlighet i rikets tjänst", diameter: 23,5, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:08)
1468 8049 Skål Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda. Diameter: 29 cm. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:05)
1468 7234 Skål på fot, Kosta, Edward Hald (1883-1980), Sverige. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:44)
1468 8209 Skål porslin, Kina. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 21:00)
1468 8077 Skål silver, Tore Eldh, 1951, gravering. Diameter: 15 cm. Höjd: 6 cm, Vikt: ca 150 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:41)
1468 8050 Skål Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Tulpaner, diameter: 22, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:32)
1468 7117 Skål Wilke Adolfsson (f. 1940), Sverige. Konstglas. Diameter: 15, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:53)
1468 8174 Skålar 2 st, Kina, diameter: 12-15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:46)
1468 7116 Skålar 2 st, Kosta Boda, Anna Ehrner (f. 1948), Sverige. Atoll. Höjd: 7-12, diameter: 12-24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:14)
1468 8114 Skålar 6 + 1 delar, Ultima Thule, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Serien formgiven 1968. Diameter: 11-16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:48)
1468 8163 Skålar Ett par, Kina, 1700-/1800-tal. Diameter: 19 cm. Höjd: 4,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:30)
1468 8373 Skålar på fot, 3 st. Höjd: 16-18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:05)
1468 8410 Skålar med lock 2 st, Aluminia, "Pyrolin", Danmark. Diameter: 24 cm, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:41)
1468 7544 Skålfat 2 st. Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Reptil, Gustavsberg 1953-1963, droppform med reliefmönster. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:39)
1468 7231 Skålfat Kina, Famille Rose. Diameter: 38 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:42)
1468 8180 Skåp med lådor & dörr, 1950/60-tal. Bredd: 90, djup: 37 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:01)
1468 8344 Sked + vas, 2 delar, silver, bland annat Georg Jensen. Längd: 20, höjd: 13 cm, vikt: 133g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:39)
1468 7066 Skomakarlampa diameter: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:08)
1468 8364 Skrivbord mahogny. Bredd: 140, djup: 75 cm, höjd: 77 cm
1468 8150 Skrivställ "Vallonmässing. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:42)
1468 8332 Skulptur Danmark, Pojke. Höjd: 34 cm
1468 8489 Skulptur G Ruggeri, konstmassa, Italien. Höjd: 29 cm
1468 7081 Skulptur Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Fågel, Rörstrand. Höjd: 24 cm
1468 8031 Skulptur Henry. Signerad, stengods. Höjd: 34cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:05)
1468 7251 Skulptur Innuitkonst, Sjölejon. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:59)
1468 8192 Skulptur Isbjörm, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:32)
1468 8263 Skulptur Keramik, Elefant. Längd: 28, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:14)
1468 7360 Skulptur Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 10 cm
1468 8110 Skulptur S: t Erik / Ekeby. Elefant i glaserad keramik. Höjd: 2. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:32)
1468 8495 Skulptur Terrakotta, Signerad, Huvud, på träsockel. Höjd: 30 inkl sockel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:44)
1468 8338 Skulpturer 12 st, Tenn, med beskrivningar, -77. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:06)
1468 8030 Skulpturer 2 st, Faniza, stengods. Höjd: 15-24cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:29)
1468 8333 Skulpturer 2 st, Lorens Larsson. Signerad, daterad 1941, Snidade, Samer, Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:40)
1468 8171 Skulpturer 2 st, Porslin, Kina. Höjd: 38-41 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:43)
1468 8023 Skulpturer 3 st + skål, Aldo Londi (1911-2003), Italien. Rimini blue, stengods med blå glasyr, Italien. Längd: 14-19 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:19)
1468 8231 Skulpturer 3 st, bland annat Lisa Larson. Höjd: 7-12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:32)
1468 8511 Skulpturer Ett par, Foo-hundar, Metall, 1900-tal. Höjd: 21,5kg
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:33)
1468 8258 Soffa "Nova", Swedese. Längd: 163 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:38)
1468 8234 Soffa 1950-tal, röd sammet. Längd: 160
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:17)
1468 8128 Soffbord 1960-tal, teak, metallfötter. Bredd: 142, höjd: 53 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:22)
1468 7085 Soffbord Bertil Fridhagen (1905-1993), Sverige. Svenska Möbelfabrikerna Bodafors. Bredd: 76 cm. Djup: 55 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:36)
1468 7284 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Masurbjörk. Brännstämplad. 115x61. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:38)
1468 8351 Soffbord design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 120, djup: 86 cm, höjd: 61 cm
1468 8402 Spegel Björkrot, 71x40 cm
1468 8249 Spegel Empirestil, 88x38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:26)
1468 8331 Spegel Förgylld ram. 63x51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:22)
1468 7287 Spegel målad dekor, 77x98 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:44)
1468 8082 Spegel rokokostil, 84x43 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:03)
1468 8074 Spegellampett mahogny / mässing, 35x30 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:38)
1468 8273 Spelbord nyrenässans. Bredd: 87. Djup: 2x42 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:47)
1468 8456 Stigbyglar Ett par, metall, tidigt 1900-tal. Höjd: 19 cm, längd: 14 cm
1468 8491 Stol "Innovation-c", Fredrik Mattsson, Höjd 75 cm. Sitthöjd 48 cm. Svängd form, snurrunderrede i stål, Formgiven 2001
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:22)
1468 8362 Stolar 2 st, 1800-tal, bemålade
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:56)
1468 8277 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
1468 8177 Stolar 4 st, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Stolab, genombruten rygg med spjälor, kopplade ben, bemålade
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:41)
1468 8361 Stolar 6 st, 1890-tal
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:47)
1468 7211 Stolar ett par, Loius XV-stil
1468 8318 Svärd 4 delar. Längd: 67-100
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:51)
1468 8117 Syltburk + karott, 2 delar, bland annat Marianne Westman, Rörstrand. Höjd: 7,5-10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:10)
1468 7390 Takarmatur Ateljé Lyktan, "Softling. Diameter: 65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:41)
1468 7270 Takarmatur Carl Fagerlund (f. 1915), Sverige. Orrefors, med grönt glas, mässing och trä. Längd: 46cm, höjd: 23cm
1468 8416 Takarmatur Falkenberg, mässing. Höjd: 30
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:37)
1468 8029 Takarmatur Kristall. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:30)
1468 8352 Takarmatur Malmsten. Diameter: 70 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:53)
1468 8420 Takarmatur mässing, med glaskupor. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:01)
1468 7398 Takarmatur med prismor. Diameter: 36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:53)
1468 8441 Takarmatur Prismor. Diameter: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:16)
1468 8453 Takarmatur Prismor. Höjd: 35 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:57)
1468 8146 Takarmsatur dab, "Centra", höjd: 35 cm
1468 8315 Tallrikar Ett par, Kina, Sent 1800-tal, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:07)
1468 7067 Tallrikar Rosenthal, bemålade, 20 delar. Diameter: 20,5-25 cm
1468 8073 Tamburmajor metall. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:36)
1468 7014 Tårtspade + gaffel. Silver, ej stämplar. Längd: 20-27 cm. Vikt: 160g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:07)
1468 8250 Tårtspade silver, CG Hallberg, 1930. Längd: 24, vikt: 65g ca
1468 6553 Tavla 1800-tal, Broderad, Hus, 22x26, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:40)
1468 8256 Tavla Aktiebrev, "Krüger & Toll", yttermått inklusive ram: 42x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:27)
1468 7554 Tavla Hermés (scarf), La promenade de longchamps, yttermått inklusive ram: 87x89 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:13)
1468 7288 Tavla intarsia, motiv från Sorrento, Italien. Yttermått inklusive ram: 28x23 cm
1468 8221 Tavla med förgylld ram, 1850, Namsdagstext, yttermått inklusive ram: 33x25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:42)
1468 8397 Teckning Ivar Tenbom, Efter Kley. Bildmått: 26x13, yttermått inklusive ram: 49x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:39)
1468 7279 Teckning Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Motiv från Venedig. Signerad. Bildmått: 38x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:27)
1468 8149 Tekanna Inger Persson (f. 1936), Sverige. "Pop", porslin, Rörstrand, formgivningsår 1968, Orange glasyr, undertill märkt Rörstrand Sweden. Höjd: ca 16 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:11)
1468 8099 Tekoppar 10 st, Gefle, "Blå Ulla", + extra fat
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:34)
1468 8185 Telefonbänk Teak. Längd: 83, djup: 34 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:15)
1468 8175 Tempellejon Ett par, Kina, nutida, glaserad stengodslera. Längd: 19, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:12)
1468 8270 Terrin med fat, porslin. Längd: 35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:18)
1468 8349 Tidningsbord längd: 18+ 2x16, djup: 36 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:25)
1468 7319 Tobaksburk med lock, Järn, Replika. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:25)
1468 8458 Toilettebordsset 12 delar, silver. Längd: 12-27 cm, Bruttovikt: 1500 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:25)
1468 8465 Trädgårdsbord aluminium, nutida, diameter: 81. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:52)
1468 8466 Trädgårdsgrupp 5 delar, bord + 4 stolar, metall, diameter
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:20)
1468 8282 Trädgårdssoffa längd: 127 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:28)
1468 8284 Trädgårdsurnor ett par, Metall. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:47)
1468 7199 Träskulptur Kongo, modell äldre. Höjd: 55 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:00)
1468 8418 Träsnitt Japan, 1900-tal. Bildmått: 25x18,5, yttermått inklusive ram: 37x27 cm
1468 8321 Träsnitt Japan, kvinna & apa. Bildmått: 35x24, yttermått inklusive ram: 49x37 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:31)
1468 8102 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Lejonbacken, Stockholms Slott. Signerad, numrerad 316/350, daterad -87. Bildmått: 20x21 cm, yttermått inklusive ram: 35x36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:39)
1468 8512 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 181/360, daterad 1984. Bildmått: 58x44, yttermått inklusive ram: 70x60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 21:00)
1468 8068 Uniform Sverige, Militär
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:31)
1468 8069 Uniform Sverige, Militär
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:58)
1468 8089 Väggarmatur 1920-/30-tal, metall, Art Déco, (3 st olika glasskivor). Höjd: 23-26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:56)
1468 8264 Väggarmatur 1960-tal, teak / glaskupa, "Aneta". Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:37)
1468 8145 Väggarmatur Luxeplan, design: Alberyto Meda, Metropoli. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:09)
1468 8515 Vägghylla 1800-tal, Allmoge. Bredd: 138, djup: 26 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:06)
1468 7219 Vägglystrar ett par, Mässing med prismor. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:26)
1468 8428 Väggpendyl höjd: 83 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:58)
1468 8490 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Fåglar ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986, delvis glaserad och målad vit stengodslera, 22x23 cm, 22,5x22,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:09)
1468 8462 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Fåglar ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986. Delvis glaserad och målad vit stengodslera, 23x22 cm
1468 8463 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg, fågel, 21x27 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:52)
1468 8460 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ryttare ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986. Delvis glaserad och målad vit stengodslera, 23x22 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:05)
1468 8461 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Skepp ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986, delvis glaserad och målad vit stengodslera, 23x22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:04)
1468 8147 Väggrelief motiv från antiken, gips, 32x56 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:33)
1468 8086 Väggreliefer Metall, 1920-/30-tal. Höjd: 11-21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:54)
1468 8062 Vas + fat, 2 delar, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand, vas med nagg/ spricka, diameter: 37. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:02)
1468 8113 Vas + ljuslykta, 2 delar, Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. Höjd: 5-12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:56)
1468 7405 Vas Arthur Percy (1886-1976), Sverige. 1924. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:06)
1468 7082 Vas Ekeby. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:34)
1468 8210 Vas Kina. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:49)
1468 7435 Vas Kina. Höjd: 35cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:42)
1468 7368 Vas Konstglas, ej signerad. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:05)
1468 8061 Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Höjd:
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:45)
1468 8207 Vas Rörstrand, tidigt 1900-tal, tistel. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:45)
1468 7491 Vas Rosenthal, Svanar. Diameter: 23cm. Höjd: 14cm
1468 8445 Vas Söholm, Danmark, reliefdekor med blommor. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:17)
1468 7383 Vas Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Signerad, dekor med pojke och fåglar. Höjd: 13,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:33)
1468 7052 Vaser 2 st, Kina. Höjd: 18-25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:29)
1468 8044 Vaser 2 st, Överfångsglas, Kopior. Höjd: 15-20 cm, skadad
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:22)
1468 8142 Vaser 2 st, Pia Rönndahl (f. 1953), Sverige. Gustavsberg & Gösta Millberg, Rörstrand. Höjd: 15-19 cm
1468 8032 Vinglas 6 st, kristall. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:38)
1468 8229 Vinprovarglas 10 st, Orrefors. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:13)
1468 8371 Ytterfoder 2 st, Liljekonvalj/Vinda. Höjd: 14 ca, diameter: 18 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 18:44)
1468 8193 Ytterfoder 2 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13-15,5 cm. Diameter: 13-15,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:07)
1468 8339 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, No: 2-4. Höjd: 15,5-19 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:44)
1468 8075 Ytterfoder Bonn, diameter: 25. Längd: 34, höjd: 19 cm
1468 8285 Ytterfoder ett par, Keramik. Höjd: 24, diameter: 32 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:29)
1468 8283 Ytterfoder ett par. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 20:06)
1468 7256 Ytterfoder mässing. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:02)
1468 8370 Ytterfoder Waldemarsudde, 5 st. Höjd: 13-15, diameter: 12-13 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 maj 2022 19:51)