1277 7460 Akvarell Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sverige. Tillskriven. Landskap med timrade hus vid Frötuna, a tergo Fiskeläger. Daterad ”Frötuna 27/6 59”. Akvarell och täckvitt på papper. 27x38. 5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:01)
1277 1477 Akvarell Hanna Pauli (1864-1940), Sverige. Modell. Signerad. 53x39 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:58)
1277 9425 Akvarell Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. "Bondsågen". Signerad, daterad 1980, pannå, 62x74, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:45)
1277 1336 Akvarell Lars Vilks (f. 1946), Sverige. Komposition. Signerad. Akvarell, 24x19 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:28)
1277 1500 Akvarell Ronald de Wolfe (f. 1920), Storbritannien, Solnedgång, signerad. 26x36 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:22)
1277 9433 Akvarell Sign J Van Couver, bergsfors, 26x17 cm. Signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:30)
1277 9289 Akvarell Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Skärgård. Signerad, daterad -97. Motivet: 20,5x27 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:25)
1277 9321 Akvarell Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Upplagd eka, Signerad. Signerad, daterad -97. Motivet: 22,5x37 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:15)
1277 1216 Akvarell Theodor Billing (1849-1927), Båtar. Signerad, daterad -02. Ca 23x33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:09)
1277 1062 Akvareller 2 st, G D Paul Raj, ca 35x50 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:09)
1277 9319 Akvareller 4 st, John Ivar Berg (1916-2003), Sverige. Signerade, 3 st oramade. Motivet: 24x34 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:11)
1277 1087 Apoteksflaska + kexburk, plåt. Höjd: 26-28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:21)
1277 1297 Arkivskåp ek, med jalusi, saknar nyckel. Bredd: 48,5 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 185,5 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:46)
1277 1295 Armband 18k guld. 14 g. Diameter: 6 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:04)
1277 1298 Armband 9k. Diameter: 5-6 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:47)
1277 9291 Armband silver, 1999 cm, Vikt: ca 45 g. Diameter: 6x5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:31)
1277 1563 Armbandsur Herrur Lemania, 1957, personlig gravyr, manuell. Diameter: 34mm, nagg, flexiband
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:05)
1277 9121 Armbandsur Herrur Triwa, Klinga, quartz. Diameter: 40mm, modellnummer: klst102, datum och dag, läderband.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:14)
1277 1561 Armbandsur Herrur, 18k guld. Certina, personlig gravyr, datum, läderband, bruttovikt: 29g, boettens. Diameter: 3,5 cm. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:12)
1277 1562 Armbandsur Herrur, Les grandes classiques, modell: L4. 6204, quartz. Diameter: 33mm, läderband, saknar bandstift, batteribyte krävs
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:51)
1277 1392 Armbandsur Herrur, Swiss Military Ref. SM34037. 01, quartz, stål, datum/dag, kronograf. Diameter: 42mm, med box, manual, certifikat, och extra länkbitar
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:27)
1277 1222 Årsur höjd: 32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:57)
1277 9076 Askkoppar 8 st, silver. Diameter: 7 cm, Vikt: ca 130 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:21)
1277 1019 Badrumsskåp CM Castore, FR Brevettato Made in Italy. Bredd: 58 cm. Djup: 11 cm, höjd: 38,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:19)
1277 1016 Badrumsskåp CM Castore, FR Brevettato Made in Italy. Bredd: 86 cm. Djup: 15 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:40)
1277 1315 Bankett Metall. Längd: 52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:43)
1277 1345 Bestick 13 delar, silver, Rosenholm, Jacob Ängman. Längd: 12 cm, Vikt: 210 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:41)
1277 1346 Bestick 7 delar, silver, Udda. Längd: 13-20 cm, Vikt: 190 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:44)
1277 1541 Bestick 9 delar, silver, bland annat Vasamodellen. Längd: 12 - 18 cm. Vikt: 200 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:21)
1277 1410 Bestick i etui, 15 delar, Eskilstuna
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:52)
1277 1293 Bestick parti diverse, silver. Längd: 15 - 20, Vikt: 380 g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:01)
1277 9605 Bestickuppsättning 145 delar, Slottsbarock, nysilver
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:30)
1277 1003 Bestickuppsättning 52 delar, nysilver
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:41)
1277 1334 Bestickuppsättning 77 delar, silver, Vikt: 2530 g
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:42)
1277 9607 Bestickuppsättning 84 delar, Svensk rund, nysilver
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:35)
1277 9611 Bestickuppsättning 86 delar, Olga, nysilver
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:48)
1277 1002 Bestickuppsättning 91 delar, Haga, nysilver
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:31)
1277 9604 Bestickuppsättning 97 delar, Olga, nysilver
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:29)
1277 1439 Bestickuppsättning nysilver, ca 50 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:37)
1277 1159 Blächorn + sigill, 4 delar. Höjd: 5-9 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:40)
1277 1488 Blandteknik "Svenska Regenter". Signerad Jensen, daterad -44, ca 40x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:14)
1277 9099 Blandteknik Helge Artelius (1895-1989), Sverige. Akvarell / tusch, Vinterkväll, Signerad, bladets mått: 34x16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:13)
1277 1393 Blandteknik Kina, fåglar, 53x112 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:10)
1277 1394 Blandteknik Kina, tranor, 107x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:01)
1277 1044 Blandteknik Lars Melander (f. 1939), Sverige. "Visionen", 14/75. Signerad, 67x97cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:51)
1277 9299 Blandteknik Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 1975, ca 13x17,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:34)
1277 1485 Blandteknik Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Uggla. Signerad 1916,32x52 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:51)
1277 1287 Blandteknik Siri Rathsman (1895-1974), Sverige. Signerad, daterad 1964,20x27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:51)
1277 1449 Blomställning metall, nutida. Höjd: 90 Dia: 37 cm
1277 1371 Blomsterbord Teak. Bredd: 120, djup: 36 cm, höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:59)
1277 1521 Bokhylla med skåpdel, teak, Bredd: 120 cm. Djup: 40cm, höjd: 165cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:54)
1277 1366 Bokskåp Ådringsmålat, Bredd: 73cm. Djup: 38 cm, höjd: 207cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:07)
1277 1480 Bokställ med hjul. Höjd: 91cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:54)
1277 1232 Bordslampa Anders Pehrson, "Tuben", Ateljé Lyktan, Åhus. 1970-tal, plast, längd 74 cm. Höjd: 39cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:13)
1277 1166 Bordslampa ÅWA, mässing. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:36)
1277 1203 Bordslampa Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:53)
1277 1005 Bordslampa mässing. Höjd: 67cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:53)
1277 1337 Bordslampa Porslin, Frankrike. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:11)
1277 1423 Bordslampa Porslin. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:34)
1277 1356 Bordslampa Täby, mässing. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:02)
1277 1248 Bordslampfot fd ljusstake, mässing, omkring 1900 cm. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:18)
1277 1416 Bordslampfot Royal Copenhagen. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:55)
1277 1144 Bordslampfötter Oscar & Clothilde. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:47)
1277 1361 Bordsspegel Jugendstil, mässing, 26x20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:22)
1277 1463 Bordstabletter 6 st, Josef Frank. Längd: 41cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:04)
1277 1518 Brevpress Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Gustavsberg, studio, 1978, Sten och silver. Längd: 7cm. Signerad, bruttovikt: 190 g
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:39)
1277 1455 Bricka med hänklar, nysilver. Längd: 57 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:03)
1277 1124 Bricka Porslin, metall. Längd: 57 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:37)
1277 1550 Brickor + form, 3 delar, mässing, bland annat Skultuna, diameter: 2. Längd: 42-43 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:31)
1277 1296 Brosch + hänge, 18k guld. Med pärla, 0,8x2 cm, 4x0,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:41)
1277 1349 Burk med lock Saknar glasinsats, nysilver, Württembergische Metallwarenfabrik WMF. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:48)
1277 1181 Byrå 1880-tal, bemålad, Bredd: 87cm. Djup: 42 cm, höjd: 133 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:47)
1277 1280 Byrå Bemålad, Bredd: 140 cm. Djup: 47 cm, höjd: 80cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:51)
1277 1010 Byrå Mahogny/valnöt, Bredd: 104cm. Djup: 48cm. Höjd: 100cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:41)
1277 1304 Byrå nutida, Bredd: 53cm. Djup: 31 cm, höjd: 84cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:07)
1277 1441 Byrå Sent 1800-tal, Bemålad. Bredd: 108, djup: 44 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:52)
1277 1011 Byrå Valnöt. Bredd: 97 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 96 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:08)
1277 1097 Byst 2 st, Hjalmar Branting, Viktor Rydberg, trä. Höjd: 26 cm ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:46)
1277 1350 Cigarrskrin silver, Graverad. Längd: 19. Djup: 14 cm, höjd: 6 cm, Vikt: 730 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:11)
1277 1328 Damskrivbord nyrokoko, Bredd: 88 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:56)
1277 1472 Dekorelement bronserad. Längd: 29, djup: 13 cm, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:14)
1277 1534 Djupa tallrikar 6 + 1, Gustavsberg / Rörstrand. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:53)
1277 1352 Dosa silver, 1949. Längd: 9. Djup: 8 h, 5 cm, bruttovikt: 185 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:47)
1277 1161 Dosa silver, Malmö, 1914. Diameter: 6,5 cm. Vikt: 55 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:57)
1277 1105 Duk och servetter Linne, 50x50cm, duk, 130x270cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:44)
1277 1495 Elgitarr Epiphone, Gibson Les Paul, i fodral. Längd: 101 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:12)
1277 1082 Emmafåtölj nutida
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:03)
1277 1526 Emmafåtöljer Ett par, 1880-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:27)
1277 9326 Etsning Akvarellerad, Nils G Stenkvist, "Kvällsstrand". Signerad, daterad 1994. Motivet: 25x49 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:27)
1277 9411 Etsning Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numrerad 130/160. Bladets mått: 46x53, löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:22)
1277 1465 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad. Motivet: 24x32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:17)
1277 1481 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Stockholmstak i snö, signerad. -31. Motivet: 25x28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:43)
1277 1466 Etsningar 2 st, Stig Borglind (1892-1965), Sverige. Fåglar. Signerad. Motivet: 35x27 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:25)
1277 1239 Etsningar 3 st, Gudar, ramens innermått: 57x41 cm. Signerad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:37)
1277 9391 Färgetsningar 2 st, Alexandra Kern. Signerad, numrerad 1/200. Motivet: 25,5x19,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:13)
1277 9397 Färgetsningar 3 st, Alexandra Kern, numrerad 1/200. Signerad. Motivet: 25,5x19,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:17)
1277 9415 Färglitografi 2 st, Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. 150 upplaga. Bladets mått: 75x55, lösa blad. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:54)
1277 1272 Färglitografi 3 st, Amaina, signerad. Motivet: 27x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:29)
1277 9482 Färglitografi 4 st, Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Signerad, 50x63 80x62 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:34)
1277 1066 Färglitografi Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Får. Signerad, numrerad 4/200, bladets mått: 24x30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:41)
1277 1569 Färglitografi Anna Toresdotter (f. 1956), Sverige. Signerad, numrerad 191/280. Motivet: 47x35cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:22)
1277 1065 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 150/190, bladets mått: 31x21, löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:29)
1277 1258 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 50/150, bladets mått: 50x38 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:58)
1277 1264 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 186/225. Motivet: 34x46 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:25)
1277 1254 Färglitografi Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Stockholm. Signerad, daterad -88, numrerad 59/360. Motivet: 33x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:13)
1277 1273 Färglitografi Curt Fors (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad 1/350, stilleben. Motivet: 26x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:35)
1277 1253 Färglitografi Curt Hillfon (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 41/150. Motivet: 70x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:59)
1277 1260 Färglitografi Dénes Perger (1934-2015), Sverige. "Djurgården i blomning". Signerad, numrerad 1/125,1981. Motivet: 31x44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:45)
1277 1277 Färglitografi Elisabeth Jansson (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 1/350,1990, Stadsbild. Motivet: 44x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:25)
1277 1255 Färglitografi Frieda van Dun (f. 1951), Belgien. Signerad, daterad 2001, numrerad 9/100. Motivet: 30x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:41)
1277 9424 Färglitografi Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Signerad, numrerad 17/260, Interiör med par, löst blad. Motivet: 55x71 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:03)
1277 1240 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, daterad 56, numrerad 180/260. Motivet: 35x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:24)
1277 1486 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 120/180, ca 40x20cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:03)
1277 9409 Färglitografi Martin Ålund (f. 1967), Sverige. Bro. Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Bladets mått: 38x58, löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:32)
1277 1068 Färglitografi Mikael Kihlman (f. 1953), Sverige. Gata. Signerad, numrerad 123/230. Bladets mått: 27x22 cm, löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:30)
1277 1014 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, daterad 1972,21/50. Motivet: 26x59 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:52)
1277 9400 Färglitografi Pär Andersson (1926-2015), Sverige. HC-upplaga (hors de commerce), numrerad 7/10. Signerad. Motivet: 26x36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:28)
1277 1022 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, 1968, personlig hälsning. Motivet: 61x45cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:21)
1277 9333 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. "Bergkvara". Signerad, numrerad 37/3,10. Motivet: 30x56 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:31)
1277 1263 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. "Eken, Dunö", signerad. Motivet: 34x51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:05)
1277 9385 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Gårdsmotiv, ej numrerad. Signerad. Motivet: 35x53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:46)
1277 1265 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. PT, Båthus. Signerad. Motivet: 47x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:54)
1277 1096 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 365/460. Motivet: 21x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:11)
1277 9369 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 78/310, insjö. Motivet: 34x71 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:25)
1277 1274 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 192/310, interiör. Motivet: 44x33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:33)
1277 9020 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Mariefred station. Signerad, numrerad 60/280. Motivet: 51x62 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:36)
1277 9365 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 34/260, Hamn. Motivet: 27x35 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:18)
1277 9376 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 37/260, dansande kvinnor. Motivet: 57x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:40)
1277 1249 Färglitografi Torsten Emanuel Svensson, "Jazzpianisten". Signerad, numrerad 213/220. Motivet: 48x33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:40)
1277 1276 Färglitografi Ulf Göthman (f. 1945), Sverige. Grinden. Signerad, numrerad 12/190. Motivet: 28x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 1 oktober 2019 10:52)
1277 9438 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Cricketlag. Signerad, numrerad 331/360. Motivet: 40x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:37)
1277 9439 Färglitografier 2 st, Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Musikstund. Signerade. Motivet: 45x35-55 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:38)
1277 1270 Färglitografier 6 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. 150-upplaga. Signerad, daterad 2001. Bladets mått: 30x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:54)
1277 1501 Fat + skål, Ulla Kraitz (f. 1936), Sverige. Höjd: 9cm, diameter: 34mm cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:09)
1277 1377 Fat + vas, + ask med lock, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal, fatets, diameter: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:35)
1277 1436 Fat 8 st, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Rosenthal. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:13)
1277 1127 Fåtölj "Form 7", Alf Svensson, Dux
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:38)
1277 1128 Fåtölj "Form 7", Alf Svensson, Dux
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:30)
1277 1302 Fåtölj + pall, Rutig
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:25)
1277 1415 Fåtölj 1960-tal. Höjd: 98 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:18)
1277 1330 Fåtölj Fuskpäls. Höjd: ca 80 cm, sitthöjd ca 50 cm, bredd ca 55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:43)
1277 1529 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Lamino, Swedese
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:22)
1277 1221 Figuriner 4 st, B&G samt Rosenthal. Höjd: 6-16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:49)
1277 1155 Florett Lorie. Längd: 92 cm ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:47)
1277 1233 Förvaringsskåp Anna Castelli Ferrieri (f. 1920), Italien. Plast, "Componibili", Kartell. Diameter: 32 cm, Höjd: 58cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:21)
1277 1244 Fotoramar 3 st, Björk, Modell äldre. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:12)
1277 1363 Fotoramar Ett par, silver, Spanien. Höjd: 10,5 cm, bruttovikt: 120 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:25)
1277 1527 Fotpall Bruno Mathsson (1907-1988). Längd: 46,5 cm, djup: 65 cm, höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:14)
1277 1046 Fruktskål Olsson & Dåm. Längd: 75cm. Höjd: 16cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:18)
1277 1362 Gardiner + kuddar, Nordiska Museet, IKEA, 220x140 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:31)
1277 1539 Glasfat 2 st, Peter Dahl & Stig Fyring, Steninge Slott, 2000 & 2002. Diameter: 37 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:01)
1277 1109 Glasservis 20 delar. Höjd: 8-15cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:22)
1277 1067 Glasservis 26 delar, Kristall, 9st vinglas, 8 st seltersglas, 4 st sherryglas, 5st ölglas på fot, Höjd: 9-13,5cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:10)
1277 1476 Golvlampa 1960-tal, mässing. Höjd: 138cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:39)
1277 1307 Golvlampa mässing. Höjd: 140 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:40)
1277 1446 Golvlampa mässing. Höjd: 156 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:16)
1277 1179 Golvlampa mässing. Höjd: 160 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:04)
1277 1204 Golvlampa mässing. Höjd: 160 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:42)
1277 1018 Golvur Johan Wasberg, 1700-tal. Höjd: 225 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:07)
1277 9581 Golvvas Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. "Paprika", Upsala-Ekeby 1948-1962. Delvis glaserat lergods med vita blad på brun botten. Märkt undertill: Upsala-Ekeby. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:08)
1277 1195 Gouache Oidentifierad konstnär. Signerad. Komposition. Motivet: 40x33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:19)
1277 1483 Grafiska blad 2 st, ramens innermått: 50x37 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:11)
1277 9430 Grafiska blad 4 st. Fiskar, England. Signerad. Motivet: 24x27 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:15)
1277 1321 Gravyr Fågel. Motivet: 19x12 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:33)
1277 1405 Gravyr föreställande Rousseau. Motivet: 19x12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:51)
1277 7410 Gravyr Handkolorerad, Basil Besler - Celeberrimi Eystettensis, 1613. Motivet: 49x41 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:39)
1277 1420 Gravyrer 6 st, Stockholm, bladets mått: 17x24,25x26 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:02)
1277 1246 Gryta Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma, Gustavsberg 1955-1979, flamfast gods med brun glasyr. Saknar lock. Höjd: 17cm. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:32)
1277 1310 Hallbyrå mahogny, Bredd: 43 cm. Djup: 32 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:02)
1277 1448 Herrbetjänt Bemålad. Höjd: 94 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:18)
1277 1178 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 107 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:43)
1277 1180 Hörnétagère 1890-tal, Intarsia, Längd: 51cm. Djup: 32cm. Höjd: 159 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:36)
1277 6262 Hörnskåp Allmoge. Bredd: 127, djup: 75 cm, höjd: 94 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:40)
1277 1250 Kaffekanna mässing, Modell äldre. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:22)
1277 1070 Kaffeservis 10 delar, Davenport, England. 9+ 1 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:30)
1277 1505 Kaffeservis 11st, Gustavsberg, flintporslin, koppar med fat, 1st, gräddkanna, 1st Tekanna, 10st, assietter, 1st sockerskål
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:06)
1277 1540 Kaffeservis 3 delar, nysilver, K Anderson. Höjd: 10 - 24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:16)
1277 1520 Kaffeservisdelar Rosenthal, 29 del + extra assietter 11 st
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:41)
1277 9477 Kaffeskedar 10st, silver, rosdekor. Längd: 9cm. Vikt: 77,7g
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:16)
1277 1099 Kaktång + Tesked, Längd: 11cm, sked. Längd: 14cm, silver. Vikt: 32g
1277 1074 Kandelabrar Ett par. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:52)
1277 9414 Kanna kinesisk. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:45)
1277 1053 Kanna Kinesiskt. Höjd: 21cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:59)
1277 1048 Kanna Orientalisk, mässing. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:58)
1277 1358 Karaff Rörstrand, Lars Thoren, vas/kanna. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:50)
1277 1461 Karaff Rosenthal, höjd: 34 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:11)
1277 1024 Karaffer 5 st. Höjd: 24-40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:58)
1277 1076 Karmstol Rokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:46)
1277 1077 Karmstol Rokokostil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:01)
1277 1121 Karmstolar Ett par, Karl Johanstil
1277 1399 Karott Kina. Längd: 22 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:25)
1277 9301 Knivar 5 st, silver/ rostfritt stål. Längd: 22cm, bruttovikt: 390g
1277 1299 Kommod sent 1800-tal, mahogny, Längd: 56 cm. Djup: 46cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:22)
1277 1078 Konstglas 4 delar, bland annat Bertil Vallien. Höjd: 3-12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:13)
1277 1143 Konstglas 5 delar, bland annat Kosta Boda. Höjd: 8-17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:42)
1277 9048 Konstglas 5 delar, bland annat Orrefors, Nybro Och Johansfors, diameter: 30-35. Höjd: 7-30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:24)
1277 1447 Koppar och mässing 5 delar. Höjd: 12-27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:29)
1277 1414 Kopparstick 1700-/1800-tal, bladets mått: 49x57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:37)
1277 1427 Kuriosa 3 delar
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:30)
1277 1056 Kuriosa 3 delar. Höjd: 2-11cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:23)
1277 1286 Kuriosa klocka + diverse smycken
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:43)
1277 1236 Litografi Dardel. Signerad i tryck 1930, Flicka. Motivet: 26x19 cm
1277 1259 Litografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, PT. Motivet: 31x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:02)
1277 9263 Ljuskrona höjd: ca 65 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:46)
1277 1224 Ljuskrona med prismor. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:27)
1277 1148 Ljuskrona med prismor. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:01)
1277 1015 Ljuskrona med prismor. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:03)
1277 1278 Ljuskrona Trä. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:59)
1277 1119 Ljusplåtar Ett par, mässing. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:54)
1277 9221 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:33)
1277 9164 Ljusstakar ett par, Mässing/Alabaster. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:56)
1277 1511 Ljusstakar Ett par, sterlingsilver och emalj. Norge, Diameter: 6,7cm. Höjd: 4,6cm, Vikt: 170 g
1277 1071 Ljusstakar mässing. Höjd: 44-53cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:11)
1277 1168 Ljusstake + bordslampfot, 2 st, Plast. Höjd: 15-23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:17)
1277 1172 Ljusstake Metall. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:20)
1277 9025 Ljusstake silver, 1965. Höjd: 15cm, bruttovikt: 217,2g
1277 1167 Ljusstake smide/glas. Längd: 28 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:43)
1277 1173 Lock till skål, Anna Petrus (1886-1949), Sverige. Lejon. Ej signerad. Andrasortering, Tenn, Längd: 13 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:42)
1277 1162 Malmkrona höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:49)
1277 1453 Mandolin I Väska. Längd: 62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:58)
1277 1553 Manschettknappar Ett par, Sterlingsilver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 1995. Diameter: 1,5 cm. Vikt: 15 g
1277 9616 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:08)
1277 9617 Mapp med grafiska blad, 4 st, Gösta Gierow (f. 1931), Sverige. Acke Oldenburg (1923-2005), Sverige. Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Bladets mått: 80x60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:52)
1277 1113 Mat / kaffeservis 50 del ca, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928)
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:21)
1277 9489 Matbord Furu, med lådor. Bredd: 145, djup: 78 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:44)
1277 1311 Matsalsgrupp 5 delar, England, bord+ 4 stolar+ 21 ilägg, Längd: 115 cm. Djup: 85cm, höjd: 71 cm+ 2x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:12)
1277 9562 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 9 delar. Längd: 140. Djup: 105 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:23)
1277 1126 Matservis 60 del ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:16)
1277 1438 Matservis Thomas, ca 60 del
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:30)
1277 1546 Matskedar 6 st. Silver, Franska Liljan. Längd: 21 cm. Vikt: 325 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:16)
1277 1320 Matta 230x310, Morad Serkan Kelim Patchwork
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:31)
1277 1400 Matta Baotou, Kina, 1800-tal, ca 60x126 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:30)
1277 1089 Matta Bochara, Orientalisk, 108x280 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:57)
1277 1211 Matta Djajim, Semiantik, 116 x170 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:22)
1277 1111 Matta Gabbeh, 165x203 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:16)
1277 1402 Matta Kelim, 130x230 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:43)
1277 1208 Matta Kelim, 63x203 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:35)
1277 1267 Matta Orientalisk, 113x200cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:12)
1277 1422 Matta orientalisk, 125x185 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:14)
1277 1139 Matta orientalisk, 126x188 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:46)
1277 1398 Matta Orientalisk, 130x225 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:47)
1277 1338 Matta orientalisk, 142x296 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:51)
1277 9487 Matta orientalisk, 149x230 cm
1277 1454 Matta orientalisk, 167x257 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:49)
1277 1212 Matta orientalisk, 2 st, Heris, 70x98 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:54)
1277 1403 Matta Orientalisk, 200x280 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:27)
1277 1227 Matta Orientalisk, 207x298 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:26)
1277 1406 Matta Orientalisk, 213x300 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:49)
1277 1138 Matta orientalisk, 318x213
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:02)
1277 1225 Matta Orientalisk, 60x123cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:59)
1277 1318 Matta orientalisk, 80x117 ca
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:22)
1277 1226 Matta Orientalisk, 97x136cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:20)
1277 1370 Matta orientalisk, Galleri, 66x296 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:04)
1277 1373 Matta orientalisk, Galleri, 73x290 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:48)
1277 1367 Matta orientalisk, Galleri, 93x320 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:06)
1277 1210 Matta orientalisk, Soumak, 55x100 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:42)
1277 1213 Matta orientalisk, Soumak, 76x97 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:09)
1277 1085 Matta Patchwork, Iran, Azaran, 160x205cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:25)
1277 1223 Matta Röllakan, nutida, 143x195 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:14)
1277 1397 Matta Röllakan. Signerad, A, 145x187 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:19)
1277 9060 Matta Tibet, Orientalisk, 150x250 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:38)
1277 1474 Mattor Ett par, Kina, 69x138 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:21)
1277 1231 Modellbåt längd: 36cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:34)
1277 1432 Muggar + kökshandduk. Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Fallande Löv", 50x70cm. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:32)
1277 1312 Notställ mässing, trä, Längd: 45 cm. Djup: 28 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:34)
1277 1462 Ölbuteljer 35 delar, Modell äldre. Diameter: 6-8 cm, höjd: 20-27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:24)
1277 7299 Oljemålning 1700-tal, Landskap med ruin. Olja på duk, 39x31 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:15)
1277 1050 Oljemålning 2 st, Oidentifierad konstnär. Kortspelare, 47x69cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:32)
1277 1201 Oljemålning Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Häst. Signerad. Olja på duk, 30x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:09)
1277 1502 Oljemålning Astrid Munthe de Wolfe (f. 1926), Sverige, hustak, signerad. Olja på duk, 44x32 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:23)
1277 9328 Oljemålning Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. "Ketchup", monogramsignatur. BW -89. Olja på duk, 80x100 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:24)
1277 9563 Oljemålning Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Monogramsignatur. 1992, Strandänger. Olja på duk, 38x46 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:00)
1277 1031 Oljemålning Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 35x26 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:50)
1277 1023 Oljemålning Beth Zeeh (1911-2004), Sverige. Signerad. Olja på duk, 49x60cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:52)
1277 1120 Oljemålning Birgitta Andersson. Par. Monogramsignerad. Olja på duk, 95x85 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:07)
1277 7329 Oljemålning Björn Söderstedt (f. 1946), Musikanter. Olja på duk, signerad. 1999,93x115, skadad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:20)
1277 1123 Oljemålning Boris Ottenberg (1891-1946), Sverige. Skog. Signerad 1944. Olja på pannå, 30x27 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:37)
1277 9597 Oljemålning Bror Ingemar Fröberg (1921-1999), Sverige. Hus. Signerad, daterad -53. Olja på duk, 40x67 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:25)
1277 1322 Oljemålning Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Bore. Signerad. Olja på duk, 22x26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:31)
1277 1116 Oljemålning Edith Gert (1906-1983), Sverige. Kvinna som syr. Signerad. Olja på duk, 61x71 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:40)
1277 9010 Oljemålning Emile Breysse (1880-1965), Frankrike. Motiv från Normandie. Signerad. Olja på pannå, 50x67 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:28)
1277 1556 Oljemålning Erik Håfström (1908-1979), Sverige. Marknad. Signerad. Olja på pannå, 120x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:48)
1277 9429 Oljemålning Ernst Dahl. Interiör. Signerad, daterad 1919. Olja på duk, 45x57 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:23)
1277 9101 Oljemålning Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige. Interiör. Signerad, duk på pannå, 41x55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:16)
1277 1492 Oljemålning Gunnar Johnsson, Komposition, signerad. Olja på duk, 19x19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:53)
1277 1040 Oljemålning Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Segelbåt. Olja på duk, 24x35cm. Signerad
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:11)
1277 9192 Oljemålning H Münch, Landskap, signerad. Olja på duk, 60x80 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:30)
1277 1060 Oljemålning Harald Klinckowström (1897-1973), Sverige. Hare i vinterlandskap. Signerad. Olja på pannå, 26x33 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:47)
1277 1052 Oljemålning Hjalmar Strååt (1885-1971), Sverige. "Interiör, Torpet, Ygne", 1946, Signerad. Olja på pannå, 37x27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:14)
1277 1035 Oljemålning Ilja Schewelow, Modell. Signerad, daterad 1946. Olja på duk, 41x33 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:01)
1277 1491 Oljemålning Johan Heijer (1876-1961), Sverige. Porträtt, signerad. Olja på duk, 45x37 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:45)
1277 9422 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, ej uppspänd, 48x52 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:54)
1277 9420 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, ej uppspänd, 62x59 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:47)
1277 9421 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Landskap med ko. Signerad, daterad 1989. Olja på duk, ej uppspänd, 59x 53 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:30)
1277 9423 Oljemålning Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Landskap. Olja på duk, ej uppspänd, Signerad, 72x90 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:31)
1277 1558 Oljemålning John G Lundberg, Tallar. Signerad, daterad -60. Olja på duk, 112x49 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:34)
1277 9308 Oljemålning Kjell Rosén (1909-1982), Sverige. Klimpfjäll. Signerad, daterad -71. Olja på duk, 32x45 cm
1277 1354 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Hus. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 45x54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:37)
1277 1268 Oljemålning Lars Hofsjö (f. 1931), Sverige. Hus, signerad. Olja på duk, 75x95 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:56)
1277 1457 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Ölglas. Signerad. Olja på pannå, 36x30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:44)
1277 1458 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Ölglas. Signerad. Olja på pannå, 42x26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:55)
1277 1313 Oljemålning Lassen, modell. Signerad. Olja på pannå, 51x52 cm
1277 1473 Oljemålning M. Rimillard. Signerad. Olja på duk, 39x50cm
1277 1490 Oljemålning Nils Tamm (1876-1957), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 54x64 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:09)
1277 1479 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Båthus. Signerad Oscarsson, daterad 1944. Olja på pannå, 36x27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:16)
1277 7076 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Gosse med frukt. 1800-tal. Olja på duk, 68x51 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:18)
1277 1073 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad W Wolsky. Olja på duk, 60x89cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:05)
1277 1036 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, "Ölandsmark". Olja på duk, 46x55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:48)
1277 7005 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kustlandskap. Olja på duk, 33x63
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:46)
1277 1434 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 90x120 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:07)
1277 1041 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Vintermotiv med häst & släde. Olja på duk, 30x50 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:24)
1277 7330 Oljemålning Oscar Stenvall (1856-1916), Sverige. Bygata. Olja på duk, signerad, 43x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:24)
1277 9159 Oljemålning Osvald Rasmussen (1885-1972), Danmark. Interiör, signerad. Olja på duk, 39x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 2 november 2019 08:04)
1277 1424 Oljemålning Otto Lindberg (1880-1955), Sverige. Signerad, daterad 1918. Kust. Olja på duk, 50x90 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:03)
1277 1292 Oljemålning Per Sundberg (1887-1968), Sverige. Vårvinter. Signerad, daterad 1942. Olja på duk, 54x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:02)
1277 1372 Oljemålning Pol Dom, bygata med vattenbärerska. Signerad, 1908. Olja på duk, 44x37
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:25)
1277 9216 Oljemålning Ratonyi, Hus i landskap, signerad. Olja på duk, 79x62 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:30)
1277 1343 Oljemålning Rickard Krantz (1923-1984), Sverige. Par. Signerad. Olja på duk, 44x37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:50)
1277 1498 Oljemålning Ronald de Wolfe (f. 1920), Storbritannien. Modell. Signerad. Olja på duk, 101x81 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:54)
1277 1499 Oljemålning Ronald de Wolfe (f. 1920), Storbritannien. Vid kanalen. Signerad. Olja på duk, 38x46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:35)
1277 1194 Oljemålning Rune Hannäs (f. 1916), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 60x110 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:33)
1277 1247 Oljemålning Sven Lignell (f. 1927), Sverige. Stilleben. Olja på duk, signerad, 27x65 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:06)
1277 1012 Oljemålning Vadim Markin (f. 1960), blomsterstilleben. Olja på pannå, signerad. 50x75 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:05)
1277 1028 Oljemålning Vjeteslav Kliuchnikov (f. 1956), "Stockholm", 2017. Olja på duk, 68x84. Signerad
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:58)
1277 1493 Oljemålning Waldemar Sjölander (1906-1988), Sverige. Signerad. Olja på duk, 59x44 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:21)
1277 7531 Oljemålning Yrjö Penttilä (f. 1891), Finland. Landskap med sjö. Signerad, daterad -23. Olja på pannå, 50x75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:00)
1277 1489 Oljemålningar 2 st, Anna Jalpachik (1954-2013), Ukraina/Sverige + bok. Monogramsignerade. Olja på pannå, ca 18x23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:15)
1277 1487 Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Signerad. Cop. Kust. Olja på duk, 16x39 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:30)
1277 9525 Örhängen 18k guld, med odlade sötvattenspärlor. Längd: 3cm, vikt: 2,1g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:05)
1277 1061 Pall med förvaring, ek. Längd: 44. Djup: 26 cm, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:07)
1277 1538 Parti koppar 12 delar, bland annat Aladåbformar
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:32)
1277 1191 Parti kuriosa 3 delar
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 21:01)
1277 1103 Parti nysilver 6 delar, bland annat, K. Andersson, Nysilver. Diameter: 29cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:52)
1277 9217 Pastell Margitay, Modell. Signerad. 27x20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:40)
1277 9100 Pastell Oidentifierad konstnär. Jaktstilleben, 1800-/1900-tal, Otydlig signatur, bladets mått: 69x52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:14)
1277 1186 Pasteller 2 st, Carl Brandt, sjölandskap. Signerad. 51x17 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:45)
1277 1176 Piedestal med stenskivor, Längd: 26cm. Djup: 26cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:33)
1277 1170 Plakett Gustaf V, brons. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:03)
1277 1150 Plakett Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Brons, signerad. 1912, diameter: 16 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:29)
1277 1069 Pokal Capodimonte, Italien. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:53)
1277 1190 Porslin 3 delar, Blåvit, Kina. Diameter: 10-16 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:20)
1277 1379 Porslin 7 delar, Royal Copenhagen, bland annat Blå Blomst. Höjd: 8 - 10
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:55)
1277 1183 Pottskåp Längd: 68 cm. Djup: 49 cm, höjd: 75cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:35)
1277 1469 Rakspegel mahogny, Längd: 29cm. Djup: 34cm, höjd: 39 cm
1277 1072 Ramar 2 st, förgyllda 79x57cm, 108x64cm
1277 9456 Regissörsstolar 4 st, Lindau & Lindekrantz
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:10)
1277 1396 Röllakan signerad, O J H, 280x210 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:19)
1277 1530 Ryamatta Laila Leppänen, Djungel, 108x146 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:03)
1277 1536 Salongsbord sent 1800-tal, valnöt. Bredd: 104, djup: 70 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:26)
1277 1513 Samlartallrikar 3st Paul Hoff, Gustavsberg, + 1st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Diameter: 25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:19)
1277 1229 Segelbåtsmodell höjd: 80cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:06)
1277 1391 Serigrafi Sven Höglund, "Monument", -69 (Mona-Lisa), 100x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:44)
1277 1214 Serveringsvagn Längd: 73 cm. Djup: 73cm, höjd: 58cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:12)
1277 1106 Servetter 12st, Linne, Almedahls, 50x50cm
1277 1327 Servisdelar 24 delar, Blå Blom, Gustavsberg. Diameter: 13-24 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:06)
1277 1533 Servisdelar 9 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:36)
1277 1435 Servisdelar Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928), 18 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:29)
1277 1444 Sideboard 1940-tal, Alm, 163. Djup: 45 cm, höjd: 92 cm, nyckel
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:44)
1277 1238 Sideboard 1950-tal, mahogny. Längd: 130. Djup: 41h. 71 cm
1277 1279 Sideboard Gustaviansk stil, Längd: 150 cm. Djup: 43 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:04)
1277 1413 Sidenbroderi Orientaliskt, 42x47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:33)
1277 1408 Sidenmålning Kina, Fågel. Motivet: 30x36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:23)
1277 1542 Silver 3 delar, bland annat: Bläckhorn, glas med silverlock. Höjd: 15 cm, bruttovikt: 1235 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:04)
1277 1288 Silver 7 delar, bla. Punschkoppar. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:35)
1277 9290 Silver/glas diverse, 5 delar
1277 1285 Skål + fat, Kina. Diameter: 14,5-17 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:32)
1277 1092 Skål Oidentifierad konstnär. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:20)
1277 9173 Skål Orrefors, graverad, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Repig. Diameter: 24cm, med trälåda
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:57)
1277 1242 Skål Rörstrand, entré. Höjd: 10cm, diameter: 23cm.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:41)
1277 1347 Skål silver, 1919. Diameter: 17, höjd: 9 cm, Vikt: 340 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:45)
1277 1353 Skål silver. Diameter: 16, höjd: 6 cm, Vikt: 190 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:36)
1277 1380 Skålar + fat, 5 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen. Höjd: 2 - 14 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:46)
1277 1395 Skålar + karaff, 3 delar. Kristall. Längd: 28 cm. Höjd: ca 19-30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:14)
1277 1554 Skålar 2 st, Sterlingsilver. Diameter: 10-12, höjd: 5 ca cm, vikt: ca 260 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:56)
1277 1189 Skålar 4 st, Kina. Diameter: 13-16 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:02)
1277 1188 Skålar 5 st, Kina. Diameter: 7-10 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:43)
1277 9547 Skålar 6 st, Louise Adelborg (1885-1971), Sverige. ”Swedish grace”, Rörstrand. Diameter: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:01)
1277 1365 Skänk 1880-tal, Bredd: 110 cm. Djup: 52 cm, höjd: 131 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:37)
1277 1182 Skänk Bemålad. Bredd: 104, djup: 50 cm, höjd: 114 cm
1277 1426 Skåp Hugo Troeds, teak. Bredd: 95 cm. Djup: 40cm. Höjd: 97 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:30)
1277 1364 Skåp mahogny, Bredd: 110cm. Djup: 47 cm, höjd: 110 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:48)
1277 1430 Skåpöverdelar Ett par, Hugo Troeds, Teak. Bredd: 95 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 50 cm
1277 1335 Skedar 12 st, silver, England. Längd: 14,5 cm, Vikt: 370 g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:46)
1277 1001 Skedar 24st Silver, gravyr. Vikt: 1,27kg. Längd: 19-22 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:18)
1277 1548 Skedar 3 + 8 delar, silver. Längd: 13 - 17, graverade. Vikt: 205 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:39)
1277 1339 Skedar 6 st, silver. Längd: 22, Vikt: 450 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:28)
1277 1135 Skedar 6+ 8 st. Silver, Längd: 10-11 cm ca, Vikt: 150 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:53)
1277 1545 Skedar 8 + 6 + 19 delar, silver, graverade. Längd: 12-21 cm. Vikt: 815 g
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:45)
1277 1543 Skedar 9 st. Silver, Tyskland. Längd: 20-27 cm. Vikt: 405 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:06)
1277 1452 Skoborste Metall, med gäss. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:42)
1277 1243 Skrin trä, reliefdekor. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:52)
1277 9577 Skrivbord Funkis, med bokhylledel, Alm. Bredd: 127. Djup: 63 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:59)
1277 1115 Skrivbord mahogny, Bredd: 130 cm. Djup: 70 cm, höjd: 77cm, nyckel
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:48)
1277 1157 Skulptur brons, Yngling. Höjd: 18 cm ca
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:50)
1277 1468 Skulptur Carl Christensen (1878-1953), Sverige. Man och kvinna. Signerad, daterad 1915. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:57)
1277 1151 Skulptur Carl Eldh (1873-1954), Sverige. "Hjalmar Branting", brons. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:19)
1277 1156 Skulptur Carl Eldh (1873-1954), Sverige. Modell, Signerad. Gips, bemålad. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:10)
1277 1025 Skulptur Gustavsberg, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Ejder. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:12)
1277 1026 Skulptur Lladro, Spanien, flicka. Höjd: 30 cm
1277 1193 Skulptur Metall. Höjd: 12 cm ca
1277 1522 Skulptur Oidentifierad konstnär. Brons, Stensockel. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:39)
1277 1064 Skulpturer 2 st, Murano. Höjd: 17-30 cm
1277 1344 Skulpturer 3 st, 1800-tal, Porslin, England, Ko, Häst & Slott. Höjd: 14-26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:48)
1277 1510 Skulpturer 5 st, bland annat Lisa Larson. Längd: 11-20 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:53)
1277 1378 Slaglåsgevär längd: 138 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:28)
1277 1004 Smyckeskrin trä och mässing, Singapore. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:24)
1277 1329 Snurrfåtölj Eero Saarinen (1910-1961), Executive chair. Höjd: 85cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:08)
1277 1351 Sockerskål silver, Birmingham. Längd: 15. Höjd: 9 cm, Vikt: 190 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:53)
1277 9174 Soffbord Butlers tray. Bredd: 108 cm. Djup: 76 cm. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:01)
1277 1136 Soffbord glas och mässing. Bredd: 150, djup: 90 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:58)
1277 1515 Soppterrin Gustavsberg. Höjd: 25cm.
1277 1471 Soppterrin Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:34)
1277 1314 Spegel 103x48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:24)
1277 1567 Spegel 127x70 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:13)
1277 1528 Spegel 1700-tal, omarbetad. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:13)
1277 1006 Spegel 20-tal, 80x41 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:24)
1277 1317 Spegel 60x51 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:39)
1277 1532 Spegel 78x55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:34)
1277 1013 Spegel 79x39 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 21:02)
1277 1118 Spegel 88x45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:49)
1277 1207 Spegel Bemålad, 87x50 cm
1277 9496 Spegel bronserad ram, 50x68 cm
1277 1206 Spegel Förgylld, 81x46 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:00)
1277 1132 Spegel Gustaviansk stil, 120x50 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:54)
1277 1309 Spegel Gustaviansk stil, 88x76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:50)
1277 1205 Spegel mahogny, 90x48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:25)
1277 1442 Spegel Sent 1800-tal, Bemålad, 176x72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:37)
1277 1291 Spegel Valnöt, 75x56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:38)
1277 1163 Spegelkrön Tenn, 20-tal. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:05)
1277 1437 Spelbord 1880-tal, ek. Bredd: 90, djup: 44x2 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:24)
1277 1566 Spelbord 2 st. Egypten, tidigt 1900-tal. Bredd: 84. Djup: 44 cm, höjd: ca 70 cm
1277 1445 Spelbord mahogny, Nyrokoko. Bredd: 84, djup: 2x43 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:14)
1277 1388 Stege höjd: 203 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:50)
1277 1547 Stol 1950-tal, metall & teak, Norge
1277 1382 Stol Svensk rokoko
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:58)
1277 1110 Stolar 2 st, Made in Italy, mahogny
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:28)
1277 1112 Stolar 4 st, nutida
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:14)
1277 1131 Stolar 4 st, Öglan, Ikea
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:13)
1277 1381 Stolar 4 st, senbarock. Snarlika. Höjd: 99-107 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:42)
1277 1564 Stolar 5 st. Björk
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:57)
1277 9488 Stolar ett par, Göteborgsmodell
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:55)
1277 9073 Stop + fat, 3 delar, Tenn 1800-tal. Diameter: 24, höjd: 22 cm
1277 1387 Svagdricksflaskor 4 st, 47-53 cm. Diameter: 21-28 cm, höjd: 45-52 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:35)
1277 1146 Svärd Spanien, 1889. Längd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:59)
1277 1450 Sybord Sent 1800-tal, mahogny. Bredd: 58, djup: 40 cm, höjd: 72 cm, nyckel
1277 1107 Syskrin 1800-tal. Längd: 27 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:27)
1277 1456 Takarmatur 2st + 1st väggarmatur. "Bellman", glas och mässing. Höjd: 38-48cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:02)
1277 1149 Takarmatur brons. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:13)
1277 1360 Takarmatur med prismor. Diameter: 24 cm, höjd: ca 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:50)
1277 1316 Takarmatur med prismor. Diameter: 35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:25)
1277 1419 Takarmatur prismor. Höjd: 35cm. Diameter: 60cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:16)
1277 1467 Takarmatur skärm till Le Klint, Danmark, modell 172A, design: Poul Christiansen. Höjd: ca 35 cm
1277 9062 Takarmatur Tiffanystil, diameter: 42 cm
1277 1384 Takfotogenlampa omkring sekelskiftet 1900, mässing. Höjd: 120 cm ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:11)
1277 1507 Tallrikar 6 st, Gustavsberg, God jul. Diameter: 21,5cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:58)
1277 1185 Tallrikar 8+ 8, Arctica, Arabia. Diameter: 16-23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:11)
1277 1245 Tavla tryck, Tidigt 1900-tal, ramens innermått: 23x30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:38)
1277 1565 Teckningar + etsning, 3 delar, Natan Johansson (1893-1951), Sverige. 9x8 - 37x14,2 signerade
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:43)
1277 9004 Teckningar 2 st. Carl Kylberg (1878-1952), Sverige. Självporträtt; a tergo karikatyrer, samt Porträtt av konstnärens hustru Ruth Kylberg (1872-1942). Blyerts respektive akvarell. 23. 5x14. 5 cm respektive 25. 3x19. 4 cm. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:29)
1277 9483 Teckningar 3 st, Max Book (f. 1953), Studier, 60x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:53)
1277 9003 Teckningar 3 st. Carl Kylberg (1878-1952), Sverige. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:18)
1277 9002 Teckningar 5 st. Carl Kylberg (1878-1952), Sverige. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:34)
1277 9001 Teckningar 7 st. Carl Kylberg (1878-1952), Sverige. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade. Lösa blad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:26)
1277 1523 Tegods England, 19 del
1277 9347 Textil Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Vägghängd, 215x139 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:15)
1277 1281 Textiltavla handbroderad, Hedda Charlotte Durivillius, 1761, blomstermotiv, dubbelsidig. Motivet: 14x12 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:41)
1277 1080 Tidningsställ England, Längd: 51cm. Djup: 33cm, höjd: 54cm
1277 1544 Toiletteset 4 delar, silver / emalj. Längd: 7 - 18 cm, bruttovikt: 380 g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:49)
1277 1289 Träsnitt Oidentifierad konstnär. Signerad. Mor med barn, med dedikation. Motivet: 30x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:03)
1277 1261 Träsnitt Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Gata. Signerad, numrerad 274/360. Motivet: 41x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:58)
1277 9372 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 196/250. Motivet: 59x57 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:45)
1277 1497 Tryck på glas Vladimir Beck (f. 1943), tryck på glas. Signerad och numrerad 114/180,49x54cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:04)
1277 1409 Tubkikare Nikon, med Hamastativ. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:47)
1277 1290 Uppläggningsbestick 3 delar, silver. Längd: 29 cm, Vikt: 370 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:02)
1277 1241 Uppläggningsfat Höganäs, eldfast, längd 39,5x27,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:24)
1277 1417 Utomhusbelysning Ett par. Höjd: 35 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:17)
1277 1145 Vägglampor Ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Markaryd, mässing. Höjd: 20 cm ca
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:53)
1277 1404 Väggpendyl Gustaviansk stil. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:03)
1277 1516 Väggplaketter 3 st, Gustavsberg, 30x13,5cm, - 34x21cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:30)
1277 1418 Väggvitrin 1900-tal. Med nyckel, Längd: 67. Djup: 16 cm. Höjd: 67 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:52)
1277 9016 Värmeljushållare 3 st, Kosta Boda, Åsa Jungnelius (f. 1975), Sverige. Höjd: 5,5-8cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:48)
1277 1142 Vas Berti Vallien, Rörstrand. Höjd: 23 cm
1277 1230 Vas Blå, Italien. Höjd: 41cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:21)
1277 1440 Vas Ekeby. Höjd: 43 cm
1277 1054 Vas höjd: 25cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:08)
1277 1192 Vas Kina, glas. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:54)
1277 1088 Vas Kina. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:13)
1277 1459 Vas Kina. Höjd: 45cm, defekt, nagg.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:26)
1277 1326 Vas Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:55)
1277 1202 Vas motiv av Gustav Klimt, Glas, Goebel. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:08)
1277 1094 Vas Murano, Italien. Höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:33)
1277 1220 Vas Oidentifierad konstnär. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:33)
1277 1275 Vas Oskar Dahl (1902-1966), Sverige. Unik, Rördstrand. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:06)
1277 1303 Vas Satsuma. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:30)
1277 9244 Vas Simon Gate (1883-1945), Sverige. Orrefors. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:00)
1277 1020 Vas Susanne Allberg, Kosta. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:43)
1277 9450 Vas Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:51)
1277 1531 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:28)
1277 1093 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad. Höjd: 11cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:56)
1277 1129 Vaser + kanna, 3 delar, bland annat Bo Fajans. Höjd: 10-21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:35)
1277 9448 Vaser 3 st, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Höjd: 16-22, Signerade TW (lägsta osignerad)
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:52)
1277 1117 Vaser Ett par, 1800-tal. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:36)
1277 1369 Vaser Ett par, Kina. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:32)
1277 9209 Vaser Ett par, Rörstrand, 1900-tal. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:05)
1277 9571 Vinglas 16 st. Höjd: 16,5 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:36)
1277 1134 Vinglas 4 st. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:50)
1277 1125 Vinglas 6+ 5, Line Kosta Boda. Höjd: 21-22 cm
1277 9228 Vinglas 7+ 1 Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Boda. Höjd: 18-20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:39)
1277 1519 Vinställ Metall, för 21 flaskor. Höjd: 116 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:16)
1277 1306 Vitrinskåp England, Bredd: 97cm. Djup: 44 cm, höjd: 190 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 18:36)
1277 1385 Ytterfoder 3 + 1, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Höjd: 11 - 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 20:27)
1277 1282 Ytterfoder 3+ 1, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 15-19 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:45)
1277 1355 Ytterfoder 4 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, Höjd: 13-15 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:11)
1277 1283 Ytterfoder 4+ 1, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 10-13 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:49)
1277 1464 Ytterfoder Ett par. Höjd: 19cm, nagg
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:27)
1277 9255 Ytterfoder Tyskland, 1800-tal. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 30 september 2019 19:17)