1447 7222 Affischer Efter Roger Bezompes/Gustav Klimt, yttermått inklusive ram: 59x42-75x52 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:21)
1447 5007 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Colour tiles", Signerad FJ, Akryl på glas. Bildmått: 15x15. 5 cm, yttermått inklusive ram: 25. 5x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:51)
1447 7009 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Ghost". Signerad. Akryl på glas. Bildmått: 34x19 cm, yttermått inklusive ram: 22x37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:11)
1447 5006 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Mold". Signerad. Akryl på duk. Bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusive ram: 30x21 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:55)
1447 5005 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Period". Signerad. Akryl på glas. Bildmått: 34x19 cm, yttermått inklusive ram: 22x37 cm
1447 6008 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Poppy". Signerad. Akryl på glas. Bildmått: 34x19 cm, yttermått inklusive ram: 22x37 cm
1447 6009 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Swirl". Signerad. Akryl på duk. Bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusive ram: 30x21 cm
1447 7008 Akvarell Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Organic patterns", Signerad FJ, Akvarell på papper. Bildmått: 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 22x29 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:44)
1447 5004 Akvarell Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Organic patterns", Signerad FJ, Akvarell på papper. Bildmått: 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 22x29 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:51)
1447 6006 Akvarell Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Organic patterns". Signerad FJ. Akvarell på papper. Bildmått: 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 22x29 cm, oramat löst blad
1447 7537 Akvarell James Kinnear (1846-1917). Signerad, akvarell, Edinburgh, 29x45cm, yttermått inklusive ram: 48x63cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:34)
1447 7538 Akvarell John Hobson Nicolson, hamn. Akvarell, bildmått: 19x29cm, yttermått inklusive ram: 35x44cm. Signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:25)
1447 7238 Akvarell Kina, 22x33, yttermått inklusive ram: 26x38, akvarell. Ej signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:39)
1447 6105 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad O Schreÿer, Dalainteriör. Signerad, akvarell, 31x22, yttermått inklusive ram: 38x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:14)
1447 7109 Ampel Jugend. Diameter: 38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:15)
1447 7166 Appliquer Ett par, barockstil, trä, 57x16 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:54)
1447 7189 Argenta 4 delar, diameter: 10-16. Höjd: 3-10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:14)
1447 7388 Armband 18k guld, Bismarck. Längd: 20cm, FE, 1966. Vikt: 62,5g
S�ldes f�r 21.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:46)
1447 7471 Armband 2 st, Sarpaneva Finland. Längd: 9-20cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:21)
1447 7547 Armband Hermès, Paris. Svart emalj och guldpläterad metall. Märkt "HERMÈS". Diameter: 6cm, Tillhörande originalask
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:05)
1447 7349 Armbandsur 18k guld, Certina, New Art, med gravyr/inskription. Diameter: 33mm, manuell, saknar armband, bruttovikt: 25,3 g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:05)
1447 6290 Armbandsur 18k guld, Omega. Diameter: 20mm, med läderband, defekt, bruttovikt: 12,5g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:09)
1447 7348 Armbandsur 18K vitguld, Omega. Längd: 17cm, bruttovikt: 24g.
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:48)
1447 7332 Armring 18k guld, 1970. Diameter: 6cm, med gravyr/inskription, vikt: 20g.
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:37)
1447 7334 Armring & brosch silver, med granater. Vikt: 36,2g. Diameter: 4-6 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:30)
1447 7570 Askfat silver, 925. Längd: 16, vikt: 175g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:59)
1447 7391 Assietter 6 st, grönt glas. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:46)
1447 7373 Assietter Musselmalet Mega, Svart, Royal Copenhagen, Danmark. 11 st. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:35)
1447 7477 Barbiedocka 1958. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:55)
1447 7230 Barstolar 4 st. Läder / metall, höj / sänkbara
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:14)
1447 7209 Bergère Rokokostil. Höjd: 80 cm. Djup: 58 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:07)
1447 7554 Bestick 48 delar, nysilver, Chippendale, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Längd: 15 - 18
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:12)
1447 7557 Bestickuppsättning 36 delar, silver, Prins Albert, l15 - 17, bruttovikt: 1040g
S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:31)
1447 7555 Bestickuppsättning 72 delar, nysilver
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:19)
1447 7553 Blandteknik Einar Wallquist (1896-1985), kvinna i höckle. Signerad, daterad -82. Blandteknik, bildmått: 35x25, yttermått inklusive ram: 46x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:13)
1447 7064 Blandteknik Helge Zandén (1886-1972), Sverige. Signerad. Blandteknik, bildmått: 24x44cm, yttermått inklusive ram: 44x64cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:37)
1447 6399 Blandteknik Jörgen Waring (f. 1938), Danmark. Komposition. Signerad. 70x100 cm, oramad.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:31)
1447 7508 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, pannå, yttermått inklusive ram: 94x124 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:40)
1447 7234 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, blandteknik, "Prinsessritt", 20x26, yttermått inklusive ram: 48x54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:16)
1447 7232 Blandteknik Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Litografi/Akvarell, Signerad. Blandteknik, bildmått: 61x50, yttermått inklusive ram: 77x66 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:11)
1447 7057 Blyertsteckning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, självporträtt. Bildmått: 30x25cm, yttermått inklusive ram: 44x38cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:15)
1447 7173 Bojaner 2 st, Kina. En saknar lock. Höjd: 14-15 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:52)
1447 7268 Bokhylla längd: 128 cm, djup: 28 cm, höjd: 125 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:26)
1447 9414 Bokhylla mahogny, Empirestil. Bredd: 166. Djup: 39 cm. Höjd: 157 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 februari 2022 10:11)
1447 7027 Bokskåp Alm. Bredd: 143 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 150 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:21)
1447 7376 Bord längd: 160 cm, djup: 80 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:47)
1447 7143 Bordslampa Kina, 1800-tal, modifierad vas. Höjd: 42-88 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:27)
1447 7142 Bordslampa Kina, modifierad vas. Höjd: 59 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:28)
1447 7046 Bordslampa Kina. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:58)
1447 7335 Bordslampa Kosta, Ove Sandberg, Ugglor. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:47)
1447 7314 Bordslampa Kristall. Höjd: 63 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:38)
1447 7339 Bordslampa modifierad vas. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:49)
1447 7518 Bordslampa Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Modifierad vas. Höjd: 47cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:16)
1447 7289 Bordslampa teak och mässing. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:35)
1447 7267 Bordslampfot Kina. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:35)
1447 7099 Bordslampfot märkt ABEA, mässing. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:51)
1447 9381 Bordslampfot NK. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 februari 2022 10:08)
1447 7111 Bordslampfötter Ett par, Alabaster. Höjd: 47cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:32)
1447 7461 Bordslampor 2 st, keramik. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:18)
1447 7098 Bordslampor 2 st, Plåt. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:02)
1447 7291 Bordslampor ett par, Alabaster. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:47)
1447 7146 Bordstelefon "Taxen", 1890-tal, Telia AB. Höjd: 3. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:35)
1447 7522 Bordsur 3 st, Imhof, Schweiz. Längd: 8-11cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:34)
1447 6193 Bordsur Ny-Louis seize. Höjd: 45cm. Längd: 27cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:23)
1447 6328 Brasställ 4 delar, Smide. Höjd: 78cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:08)
1447 7122 Brevkortsalbum Gotland, omkring sekelskiftet 1900, 95 st + 69 lösa lite senare. Bredd: ca 17-29 cm, höjd: ca 7-17 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:04)
1447 7106 Bricka nysilver, England. Längd: 46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:19)
1447 7196 Brickor 3 st, plåt. Längd: 60-73 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:30)
1447 7499 Byrå 1800-tal. Bredd: 120, djup: 50 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:45)
1447 7215 Byrå Bemålad. Bredd: 90, djup: 48 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:18)
1447 7309 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 80 cm. Djup: 43 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:09)
1447 7247 Byrå rokokostil. Bredd: 78, djup: 43 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:18)
1447 7308 Byrå sengustaviansk stil, mahogny/valnöt. Bredd: 72 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:58)
1447 7450 Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 17/60, bladets mått: 56x45, yttermått inklusive ram: 67x55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:01)
1447 7377 Cd-spelare B&O Bang & Olufsen, Beosound 1. Längd: 53 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:37)
1447 7156 Champagnecoaster Ett par, nysilver och trä. Diameter: 14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:13)
1447 7523 Cigarettetuier 2 st, silver, Längd: 9-11cm. Vikt: 258g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:48)
1447 7154 Cigarettetuier 3 st, silver, graverade. Längd: 8-12, vikt: 340g ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:15)
1447 7352 Collier & armband silver, med rosenstenar. Längd: 20-40cm, vikt: 45,9g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:24)
1447 7140 Damarmbandsur Longines, "Les grandes classiques de Longines", No 27151292. Diameter: 21 mm. Längd: med armband 20 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:53)
1447 6161 Diverse 3 delar: skäkteträ, pipa, mätsticka. Längd: 58-71cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:19)
1447 7242 Emmafåtölj Rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:14)
1447 7564 Etsning Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. 1941 "Modigliani & Picasso". Bildmått: 16x10, yttermått inklusive ram: 40x26 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:25)
1447 7455 Etsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 17/60, bladets mått: 45x57, yttermått inklusive ram: 57x68 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:25)
1447 7457 Etsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 17/60, bladets mått: 57x45, yttermått inklusive ram: 67x55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:25)
1447 7330 Etsning Stig Åsberg (1909-1968), Sverige. Signerad, daterad 1949. Bildmått: 29x22, yttermått inklusive ram: 46x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:41)
1447 7328 Etsning Stig Åsberg (1909-1968), Sverige. Signerad, daterad 1954. Bildmått: 20x19, yttermått inklusive ram: 45x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:27)
1447 7448 Etsningar 2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Signerad, 125 upplaga. Bildmått: 26x36, yttermått inklusive ram: 48x66 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:56)
1447 6412 Fällbord längd: 89 cm, djup: 87 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:01)
1447 7204 Färgetsningar 2 st, Henry Unger (f. 1945), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 85x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:44)
1447 6059 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Paris 1986. Signerad, numrerad 77/175. Färglitografi. Bladets mått: 35x43, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:09)
1447 7084 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 84/240. Färglitografi, bildmått: 32x40, yttermått inklusive ram: 50x54 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:01)
1447 7260 Färglitografi Cathrine Kyriakides. Signerad, numrerad 64/100, daterad 85. Färglitografi, bildmått: 21x30, yttermått inklusive ram: 32x39 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:54)
1447 7410 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 115/260. Färglitografi, bildmått: 40x55, yttermått inklusive ram: 52x68 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:29)
1447 7318 Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, numrerad 311/360, "sommarbukett". Färglitografi, bildmått: 68x51cm, yttermått inklusive ram: 89x70cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:42)
1447 7447 Färglitografi Herbert Gentry (1919-2003), Sverige. Signerad, numrerad 17/75. Färglitografi. Bladets mått: 66x52, yttermått inklusive ram: 77x62 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:12)
1447 7452 Färglitografi Herbert Gentry (1919-2003), Sverige. Signerad, numrerad 71/75. Färglitografi, bildmått: 58x46, yttermått inklusive ram: 69x55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:01)
1447 7453 Färglitografi Herbert Gentry (1919-2003), Sverige. Signerad, numrerad 71/75. Färglitografi, bildmått: 58x46, yttermått inklusive ram: 69x55 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:11)
1447 7422 Färglitografi Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 46/98. Färglitografi, bildmått: 60x50cm, yttermått inklusive ram: 76x65cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:59)
1447 7254 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 37/60. Färglitografi, bildmått: 41x64, yttermått inklusive ram: 67x88 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:45)
1447 7086 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 43/91. Färglitografi, bildmått: 28x42cm, yttermått inklusive ram: 53x62cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:30)
1447 7271 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 239/290, yttermått inklusive ram: 50x44 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:29)
1447 7454 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 5/360. Färglitografi. Bladets mått: 76x56, yttermått inklusive ram: 80x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)
1447 7451 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 7/100, "Katt och råtta". Färglitografi, bildmått: 40x60, yttermått inklusive ram: 59x76 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:53)
1447 7409 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 317/350, daterad 1975. Färglitografi, bildmått: 28x40, yttermått inklusive ram: 46x60 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:30)
1447 6459 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Man i eka, oramat löst blad. Signerad, numrerad 1374/1400. Färglitografi. Bladets mått: 45x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:21)
1447 7026 Färglitografi Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 128/360, Norrskär. Färglitografi, bildmått: 60x85, yttermått inklusive ram: 81x104 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:23)
1447 7420 Färglitografi Mats Höjer. Signerad, numrerad 151/290. Färglitografi, bildmått: 38x46cm, yttermått inklusive ram: 58x64cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:43)
1447 7458 Färglitografi Max Papart (1911-1994), Frankrike. Signerad, numrerad 15/100. Färglitografi, bildmått: 65x49, yttermått inklusive ram: 81x64 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:25)
1447 7561 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 222/250, daterad 78. Färglitografi, bildmått: 30x27, yttermått inklusive ram: 49x44 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:17)
1447 7551 Färglitografi Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad Pt, figurer. Färglitografi, bildmått: 22x25, yttermått inklusive ram: 40x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:01)
1447 7444 Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 50/90, daterad 1979, komposition. Färglitografi, bildmått: 45x36cm, yttermått inklusive ram: 63x53cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:50)
1447 7485 Färglitografi Pierre Alechinsky (f. 1927), Sverige. Signerad, numrerad 88/100, yttermått inklusive ram: 64x44cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:31)
1447 7058 Färglitografi Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, numrerad 245/360. Blandteknik, Färglitografi, bildmått: 41x51cm, yttermått inklusive ram: 45x55cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:39)
1447 6092 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Motiv från Themsen. Signerad, numrerad 112/310. Färglitografi, bildmått: 29x43, yttermått inklusive ram: 45x57 cm
1447 7321 Färglitografi Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. "Korperal Storms Gränd". Signerad, numrerad 276/350, daterad 1960. Färglitografi, bildmått: 56x80, yttermått inklusive ram: 70x94
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:20)
1447 7129 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Karneval. Signerad, numrerad 72/100. Färglitografi, bildmått: 34x46, yttermått inklusive ram: 47x57 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:12)
1447 7206 Färglitografi Tina Lundström. Signerad, numrerad 7/360. Färglitografi, bildmått: 53x70, yttermått inklusive ram: 74x91 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:26)
1447 7065 Färglitografi Torkel Dahlstedt (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 3/5, daterad 76. Färglitografi, bildmått: 59x50cm, yttermått inklusive ram: 80x65cm
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:04)
1447 6446 Färglitografi Triptyk Lennart Nyström, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 10/15, färglitografi, yttermått inklusive ram: 60x90 + 2x60x45
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:24)
1447 7072 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 91/360, restaurang interiör. Färglitografi, bildmått: 46x55cm, yttermått inklusive ram: 65x73cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:38)
1447 7418 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 1052/1500. Färglitografi, bildmått: 55x40cm, yttermått inklusive ram: 67x50cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:25)
1447 7419 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 1052/1500. Färglitografi, bildmått: 55x40cm, yttermått inklusive ram: 67x50cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:17)
1447 7379 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 50/250. Färglitografi, bildmått: 60x47, yttermått inklusive ram: 89x68 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:51)
1447 7275 Färglitografier + bok, 2 st, Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Signerad. Färglitografi, bildmått: 53x64, yttermått inklusive ram: 67x77 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:44)
1447 7033 Färglitografier 4 st, Jonas Glock (f. 1947), Sverige. Signerade, numrerade, katter. Färglitografi, bildmått: 21x30cm, yttermått inklusive ram: 36x47cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:05)
1447 7443 Fat 2 st, Keramik, Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Längd: 25-33 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:50)
1447 7090 Fat 2 st, nysilver. Längd: 47-59cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:36)
1447 7174 Fat 3 st, Tenn, 1700-/1800-tal, diameter: 18-40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:12)
1447 7567 Fat 6 + 2 st. Kina. Diameter: 7 - 8
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:17)
1447 7182 Fat Konstglas, Lindshammar, diameter: 37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:32)
1447 7425 Fat silver, Persien. Diameter: 25, Vikt: ca 480 g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:41)
1447 7386 Fat/skålar 6 delar, Herend. Längd: 10-17cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:21)
1447 7299 Fåtölj + fotpall, Funkis, 1930 / 1940-tal, Konstläder, stämpelsignerad
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:50)
1447 7433 Fåtölj korg
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:34)
1447 7476 Fåtölj Lady Homeline
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:15)
1447 7208 Fåtölj Plysch
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:30)
1447 7381 Fåtöljer Ett par, 1800-tal, ek
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:40)
1447 7229 Fåtöljer Ett par, skinn
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:13)
1447 7118 Figuriner 2 st, bland annat Royal Dux. Höjd: 16-19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:20)
1447 7014 Figuriner 2 st, Glas, "Skråyrken", Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Orrefors. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:29)
1447 7274 Figuriner 4 st, Danmark/Spanien. Höjd: 5-11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:39)
1447 6067 Figuriner 5 st, Spanien, Porslin. Höjd: 7,5-27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:42)
1447 7123 Fiol 3/4: s violin, med stråke, i väska. Längd: 55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:32)
1447 7124 Fiol Altviolin, med stråke. Längd: 65 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:09)
1447 7192 Florett + ansiktsmask, 2 delar. Längd: 118 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:40)
1447 7228 Fotografi med nummerlapp, Donovan Bailey, Göteborg 1995, med autograf, yttermått inklusive ram: 75x40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:05)
1447 7239 Fruktservis 7 delar, Upsala-Ekeby. Diameter: 20 - 32 + blomställning, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:57)
1447 6292 Gallerskålar 2 st, Kina. Längd: 28 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:13)
1447 7120 Gardiner 4 längder + kappor, design: Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Lustgården. Längd: 135-147. Bredd: 100 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:57)
1447 7259 Gitarr Levin, i case, No 525966. Höjd: 103 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:06)
1447 7175 Glas 8 st, Replikor Wasa. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:54)
1447 7133 Glasgrafik BECK & JUNG, Sverige. Sverige, Holger Bäckström (1939-1997) och Bo Ljungberg (1939-2007). Sverige. Signe Brun. Signerad, numrerad 31/75, daterad 1976, yttermått inklusive ram: 50x50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:38)
1447 7128 Glasservis 51 delar. Höjd: 8-12 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:47)
1447 7278 Glasservis Orrefors, Silvia, 36 delar. Höjd: 7-15 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:33)
1447 9137 Golvlampa Arteluce, "Jill", blått glas. Defekt. Höjd: 181cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 07:36)
1447 7094 Golvlampa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Staken", Furu. Höjd: 140
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:44)
1447 9393 Golvlampa mässing och glas. Höjd: 175cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2022 10:09)
1447 7466 Golvlampa mässing, Boréns. Höjd: 150cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:37)
1447 7062 Golvlampa mässing. Höjd: 147cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:27)
1447 7437 Golvlampa mässing. Höjd: 160cm
1447 7244 Golvlampa Teak, 1960-tal. Höjd: 153
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)
1447 7473 Golvlampa Trä. Höjd: 160 ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:50)
1447 7028 Golvlampfot höjd: 137 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:43)
1447 7505 Golvlampfot Silkii Italy, barockstil. Höjd: 165cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:32)
1447 7113 Golvur 1700-tal, Urverk av Petter Englund, Senare bemålning. Höjd: 233
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:28)
1447 6002 Grafiskt blad Anders Wellving (f. 1979), Sverige. "Elephant". Signerad, numrerad 9/50, Giclee fine art. Bildmått: 38x51 cm, yttermått inklusive ram: 43X61 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:51)
1447 7449 Grafiskt blad BECK & JUNG (Holger Bäckström, 1939-1997, Bo Ljungberg, 1939-2007). Handkolorerad relief. Signerad, numrerad 14/50, daterad 1975. Yttermått inklusive ram: 70x70 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:32)
1447 7005 Grafiskt blad Kent Jacobsson, "Drömvärld". Signerad, numrerad 13/50, Giclee fine art. Bildmått: 37x28 cm, yttermått inklusive ram: 41x30 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:55)
1447 7023 Halsband 18 k ca 4 gr, med hänge granater. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:38)
1447 7025 Halsduk Burberry. Längd: 70 cm, bredd: 186 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:09)
1447 7350 Hänge 18K/trä. Höjd: 3cm, bruttovikt: 5,2g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:13)
1447 7462 Herrbetjänt Italien. Höjd: 103cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:26)
1447 7245 Hurts England, Idegran. Längd: 57, djup: 40 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:36)
1447 7117 Ingefärskrus 3 st, Kina. Höjd: 13-14 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:13)
1447 7519 Ishink Ananas, metall. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:26)
1447 7153 Jardiniere Württembergische Metallwarenfabrik WMF, nysilver, glasinsats. Längd: 44. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:31)
1447 7160 Kaffe / matservis 28 delar, Kina, 1900-tal, "China", fat, diameter: 14,5-21 cm, koppar, diameter: 10 cm. Höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:49)
1447 7044 Kaffegods Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Spisa Ribb, Gustavsberg 1955-1974, brun och svart streck- och kantdekor, 5 delar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:50)
1447 7512 Kaffekopp med fat 2 st, Goebel, Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Höjd: 6cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:06)
1447 7566 Kaffeservis 12 delar, Shelby
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:31)
1447 7286 Kaffeservis Bing & Grøndahl, Danmark. Ca 45 delar. 16 st assietter större (17,5cm), 17 st assietter mindre (15,5 cm), 22 st kaffefat (13,5 cm)
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:26)
1447 7101 Kaffeskedar 6 st + spade, silver, modell Konge/Acorn, Georg Jensen. Höjd: 11-16 cm, Vikt: ca 155 g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:29)
1447 6118 Kagge Koppar med tapp, på ställning. Längd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:15)
1447 7022 Kaktänger + tårtspade + druvsax, 4 delar, silver. Längd: 11-20. Vikt: 120g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:11)
1447 7578 Kanna mässing, modell äldre. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:24)
1447 6175 Karaffer + burk med lock, kristall. Höjd: 13-25cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:33)
1447 7125 Karmstol Gustavianskt provinsarbete
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:37)
1447 7300 Karmstolar 4 st, Rotting, nutida
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:23)
1447 7516 Karmstolar Ett par, nyrokostil
1447 7054 Kista Allmoge. Bredd: 80 cm. Djup: 50 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)
1447 7066 Kista Längd: 77 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:57)
1447 7219 Kista Orientalisk. Bredd: 76, djup: 45 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:36)
1447 7489 Klaffbord Bemålat, (lågt). Bredd: 106, djup: 52+ 2x22, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:44)
1447 7504 Klaffbord Furu. Bredd: 18cm, 2x34 cm. Djup: 70 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)
1447 7211 Klaffbord längd: 166 cm, djup: 60+ 31, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:06)
1447 7488 Klappträ 1769. Längd: 70cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:17)
1447 7406 Klockställ England. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:31)
1447 7407 Klockställ Metall. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:09)
1447 7177 Koppar 4 delar, 1800-tal, bland annat kolhink. Höjd: 27-47 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:43)
1447 7052 Koppar med fat 9 delar, Meissen. Diameter: 7-11 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:24)
1447 7331 Kravattnål 18k guld, med citrin. Längd: 6cm, vikt: 3,6g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:11)
1447 7190 Kröningsekipage metall, England. Vagnens mått: höjd ca 8 cm, bredd ca 6 cm, längd 11,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:57)
1447 7281 Kryddhylla porslin och trä, "Blå Pyro", Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg. Bredd: 53, djup: 16 cm, höjd: 32 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:22)
1447 7374 Kuddar 2+ 2 st. Längd: 53-59 cm, bredd: 53-59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:03)
1447 7250 Lampbord ett par, med stenskiva. Bredd: 49, djup: 35 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:52)
1447 7482 Lampbord mässing och glas. Bredd: 41, djup: 36 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:16)
1447 7119 Leksaker Brio, 12 delar. Längd: 2-28 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:22)
1447 7273 Leksaksbil trä, Bemålad, modell äldre. Längd: 85, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:49)
1447 7256 Litografi G Alex. Signerad, numrerad 161/710. Bildmått: 31x38, yttermått inklusive ram: 52x57 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:44)
1447 6007 Litografi Ken Löfgren (f. 1940), Sverige. "Birdie". Signerad, numrerad 5/250. Litografi. Bildmått: 6x8 cm, yttermått inklusive ram: 25x27 cm
1447 7141 Litografier 6 st. Oramade lösa blad, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Boxning, vm -97, bladets mått: 21x30 cm. Signerad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:53)
1447 7205 Litografier 8 st. Oramade lösa blad, numrerade och signerade, 31x25 -60x48 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:21)
1447 7459 Ljuskrona empirestil. Höjd: 85cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:10)
1447 6138 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 55cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:39)
1447 7501 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:29)
1447 7340 Ljuskrona Prismor. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:13)
1447 7167 Ljusstakar 2 par, barockstil, mässing. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:51)
1447 7236 Ljusstakar 3 delar, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8 - 13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:34)
1447 6051 Ljusstakar 8 + 1 st, Rörstrand. Höjd: 6,5-23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:42)
1447 6291 Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:10)
1447 7414 Ljusstakar ett par, Meissen. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:37)
1447 6229 Ljusstakar Ett par, silver, K&Ec, Göteborg, 1955. Höjd: 7, vikt: 255g brutto
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:55)
1447 7558 Ljusstakar Ett par, silver, Persien. Höjd: 22 cm, Vikt: 420 g
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:46)
1447 6231 Ljusstakar Ett par, silver, Sterling, Norge. Höjd: 10, vikt: 425g brutto
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:57)
1447 6111 Ljusstakar ett par, tenn, Danmark, trearmade. Höjd: 19 cm. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:39)
1447 7145 Ljusstakar Ett par, Tenn, sengustaviansk stil. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:39)
1447 7036 Ljusstakar silver, Ett par, år 1860, POH. Höjd: 19cm, bruttovikt: 648g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:18)
1447 7030 Ljusstake Portugal. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:10)
1447 7089 Lockurna Kina. Höjd: 27cm
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:36)
1447 7279 Lodur Sent 1800-tal. Höjd: 118
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:50)
1447 7218 Målarstege höjd: 209 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:44)
1447 7172 Malmkrona mässing. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:21)
1447 7338 Manschettknappar 18k guld, med lila stenar, 1963. Vikt: 12g.
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:21)
1447 7165 Månskensampel omkring 1900, kupa av glas. Höjd: 30 cm
1447 7284 Martiniglas 8 st, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Intermezzo, Orrefors, fot med underfång i blått. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:08)
1447 7539 Mat / te / kaffeservisdelar 28 delar, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:08)
1447 7288 Matbestick nysilver, Gense, nysilver. Längd: 10-22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:50)
1447 7183 Matbord Engelskt modell, utdragsskivor. Bredd: 139, djup: 89 cm, höjd: 77 cm, utdrag 2x44 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:09)
1447 9422 Matsalsgrupp 13 delar, 1880-tal, 12 stolar med präglat läder. Dekor med lejon. Längd: 157 cm. Djup: 128 cm. Höjd: 76 cm, iläggsskivor, 3stx48cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2022 10:12)
1447 7108 Matsalsgrupp 5 delar. Diameter: 110cm, höjd: 73cm, 2st iläggsskivor
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:58)
1447 7396 Matsalsgrupp 7 delar, Børge Mogensen (1914-1972), Danmark, Karl Andersson & Söner. Diameter: 110cm. Höjd: 74cm, iläggsskivor 2x56cm. Sitsar i konstläder. Totalhöjd stolarna: 74 cm. Sitthöjd: 45 cm, bredd stolarna: 50 cm
S�ldes f�r 22.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:11)
1447 7216 Matsalsgrupp 7 delar. Längd: 198, djup: 100 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)
1447 7394 Matsalsgrupp 9 delar, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgården. Längd: 140 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 75 cm, 3 st, iläggsskivor, 3x55cm
S�ldes f�r 9.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:02)
1447 7392 Matsalsskåp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgård, stämplad, Åfors, Bredd: 100 cm. Djup: 38 cm, höjd: 186 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:20)
1447 6188 Matservis 55 delar, Hackefors
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:59)
1447 7296 Matservisdelar Bing & Grøndahl, 49 del
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:31)
1447 7383 Matservisdelar ca 25 delar, Rörstrand, Flytande blått, 10 st assistter 21 cm, 10 st djupa tallrikar 25 cm, 10 mattallrikar 25 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:22)
1447 7530 Matservisdelar ca 55 delar, Tjeckien
1447 7224 Matta gallerimodell, orientalisk, 86x290 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:58)
1447 7197 Matta orientalisk, 105x120
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:25)
1447 7304 Matta Orientalisk, 120x205 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:44)
1447 7198 Matta orientalisk, 135x203 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:13)
1447 7076 Matta orientalisk, 140x194cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:32)
1447 7241 Matta Orientalisk, 140x197 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:59)
1447 7110 Matta orientalisk, 140x220 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:50)
1447 7181 Matta orientalisk, 142x230 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:20)
1447 7514 Matta Orientalisk, 155x245cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)
1447 7345 Matta orientalisk, 160X197 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:39)
1447 7416 Matta Orientalisk, 185x260cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:23)
1447 6416 Matta Orientalisk, 390x505 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:26)
1447 7068 Matta orientalisk, 74x140cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:29)
1447 7237 Matta orientalisk, 95x189 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:11)
1447 7467 Matta Orientalisk, galleri, 82x245cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:30)
1447 7468 Matta Orientalisk, galleri, 82x280cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:18)
1447 7243 Matta Semiantik Bochara, 112x148 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:32)
1447 7546 Miniatyrer 3 st, yttermått inklusive ram: 14x13-22x20cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:47)
1447 7528 Miniatyrer 6 delar, diverse. Höjd: 2-6cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:58)
1447 7105 Mockaskedar 12 st, silver, England, 1938, Etui. Längd: 8,5, Vikt: ca 80 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:03)
1447 7083 Mockaskedar 12st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1948. Längd: 11cm, vikt: 120g, med etui
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:54)
1447 7061 Mockaskedar 5+ st, Förgyllt silver, Norge. Längd: 10-13cm, vikt: 68,6g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:18)
1447 7569 Mortel antik, malm, maskaroner. Diameter: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:15)
1447 7541 Muggar 12 st, Höganäs. Höjd: 8,5-9 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:48)
1447 7283 Munspel M-Hohner. Längd: 20 cm
1447 7427 Nattygsbord Ett par, rokokostil. Bredd: 41 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:35)
1447 7092 Nattygsbord ett par, Teak. Bredd: 35, djup: 53 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:10)
1447 7577 Oljelampor 2 st. Metall. Längd: 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:18)
1447 7221 Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 60x96 cm, yttermått inklusive ram: 76x100 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:25)
1447 7261 Oljemålning Bella Brizel, Signerad. Olja på pannå, 26x18, yttermått inklusive ram: 31x23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:24)
1447 7262 Oljemålning Bertil Öhlund (1923-2003), Sverige. Signerad. Olja på duk, 41x33, oramad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:46)
1447 7159 Oljemålning Boo Skoog, ej signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x52 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:17)
1447 7431 Oljemålning E Geert. Signerad, stilleben. Olja på duk, 64x100cm, yttermått inklusive ram: 87x122cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:48)
1447 7073 Oljemålning Ebbe Höglund (1914-1993), Sverige. Signerad, "från min trädgård". Olja på duk, 69x79cm, yttermått inklusive ram: 86x96cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:53)
1447 7264 Oljemålning Emil Lemon (1895-1968), Sverige. Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 60x49, yttermått inklusive ram: 82x71 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:07)
1447 7088 Oljemålning Enrico Gargiulo (1881-1948), Italien. Signerad. Olja på duk, 46x34 cm, yttermått inklusive ram: 52x40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:39)
1447 7552 Oljemålning Fabian Lundqvist (1913-1989), Signerad. Olja på duk, 38x46, yttermått inklusive ram: 54x61 cm
1447 7131 Oljemålning fjordlandskap. Signerad A Meyer. Olja på duk, 50x61 cm, yttermått inklusive ram: 75x86 cm
1447 7550 Oljemålning Gideon Ekholm (1886-1952), Sverige. Fjällandskap. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 47x64, yttermått inklusive ram: 64x81 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:18)
1447 7317 Oljemålning Gunnar Svensson. Signerad, parklandskap. Olja på duk, 59x71cm, yttermått inklusive ram: 76x88cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:51)
1447 7060 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad, vinterlandskap. Olja på duk, 40x48cm, yttermått inklusive ram: 48x56cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:45)
1447 7130 Oljemålning interiör Osvald Rasmusen. Signerad. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:02)
1447 7533 Oljemålning Jens Sinding. Signerad, fiskebåt. Olja på duk, 62x75cm, yttermått inklusive ram: 76x90cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:17)
1447 7311 Oljemålning Kina, modell äldre. Bildmått: 19x31, yttermått inklusive ram: 26x38 cm
1447 7316 Oljemålning Lars Serena. Signerad, kustmotiv. Olja på duk, 60x89cm, yttermått inklusive ram: 63x93cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:44)
1447 6360 Oljemålning Lizzie Olsson-Arle (1926-2008), Sverige. Signerad, "Oväder". Olja på pannå, 13x13, yttermått inklusive ram: 15x15cm
1447 7549 Oljemålning Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Hus på Ö. Signerad, daterad 73. Olja på duk, 54x59 cm, yttermått inklusive ram: 62x68
1447 7069 Oljemålning Maria Tapaninen, monogramsignerad. Olja på duk, 55x46cm, yttermått inklusive ram: 57x48cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:11)
1447 7071 Oljemålning Nathalie Levi (1914-1995), Sverige. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 60x48cm, yttermått inklusive ram: 78x67cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:04)
1447 7324 Oljemålning Nils Engquist (1905-1991), Sverige. Sträckande änder. Signerad. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 67x77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:34)
1447 7018 Oljemålning Nutida konstnär. Segelbåtar. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 46x55cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:29)
1447 7021 Oljemålning Nutida konstnär. Stockholmsmotiv. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 46x55cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:52)
1447 6339 Oljemålning Oidentifierad Konstnär, England, Signerad. 1896. Pannå 39x63, oramad
1447 7320 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 49x34cm, yttermått inklusive ram: 59x43cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:25)
1447 7548 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 73x154cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:07)
1447 7469 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Hagalund. Signerad. Olja på pannå, 31x38, yttermått inklusive ram: 41x48 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:25)
1447 7087 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad J Hansen. Olja på duk, 68x106, oramad skadad duk
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:50)
1447 7403 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, folkliv. Olja på pannå, 26x20, yttermått inklusive ram: 40x35 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:17)
1447 7203 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, mansbild. Olja på pannå, 114x81, yttermått inklusive ram: 118x75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:03)
1447 7265 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 54x74, yttermått inklusive ram: 66x85 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:08)
1447 7200 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 77x109, yttermått inklusive ram: 81x113 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:47)
1447 6393 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vinter. Signerad Larsson, daterad -77. Olja på pannå, 58x47cm, yttermått inklusive ram: 62x50cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:19)
1447 7225 Oljemålning Olle Idewall (f. 1928), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 29x59, yttermått inklusive ram: 48x79 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:23)
1447 1004 Oljemålning Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:34)
1447 7227 Oljemålning Richard Björklund, interiör. Signerad. Olja på pannå, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 53x76 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:04)
1447 7542 Oljemålning Signerad, Kooliney, stadsmotiv. Olja på duk, 82x41cm, yttermått inklusive ram: 94x52cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:37)
1447 7540 Oljemålning Signerad, spelman. Olja på pannå, 20x15cm, yttermått inklusive ram: 29x24cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:54)
1447 7220 Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Signerad. Olja på duk, 67x97 cm, yttermått inklusive ram: 88x117 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:56)
1447 7327 Oljemålning Ulf Greder (f. 1949), Sverige. "Holly Hill". Signerad, daterad 1974. Olja på pannå, 53x39 cm, yttermått inklusive ram: 61x47 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:32)
1447 7355 Oljemålning Walter Adams, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 89x119, yttermått inklusive ram: 104x135 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:34)
1447 7544 Oljemålning Wolmer Zier (1910-1990), Danmark. "Løkken". Signerad, daterad 1966. Olja på duk, 35x43cm, yttermått inklusive ram: 51x59cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:21)
1447 7336 Örhängen 18k guld, ett par. Längd: 5cm, vikt: 3,2g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:33)
1447 7353 Örhängen 18K vitguld, 1960, med rosenstenar. Längd: 2cm, vikt: 3,7g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:01)
1447 7186 Paraplyställ porslin. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:12)
1447 7333 Parti bijouterier
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:51)
1447 7375 Parti textilier
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:15)
1447 7565 Pastell signerad Molin, Paris -30,31x50, yttermått inklusive ram: 39x59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:35)
1447 7292 Piedestal Gertrud Ohlsson, keramik. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:09)
1447 7495 Piedestal med stenskivor. Höjd: 65 cm
1447 7463 Piedestal Med stenskivor. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:49)
1447 7481 Piedestal Med stenskivor. Längd: 26 cm. Djup: 26 cm. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:40)
1447 7213 Pinnstolar 3 st, Bemålade
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:12)
1447 7171 Pokaler + kniv, 5 delar, silver. Höjd: 5-11, längd: 20 cm, vikt: 290g ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:41)
1447 6236 Pokaler & bägare 3 delar, silver. Höjd: 8-8,5, vikt: 235g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:06)
1447 7423 Porslintavla Kina, häst. Signerad, 18x12cm, yttermått inklusive ram: 28x22cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:45)
1447 7532 Portfölj "Franzen", Skinn. Längd: 46 cm, djup: 18 cm, höjd: 38 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:13)
1447 7077 Pottskåp Ett par, bemålade. Bredd: 47 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:31)
1447 6369 Räkskålar 13st, glas. Höjd: 9cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:16)
1447 7341 Ring 18k guld, med briljantslipade diamanter, 3xca 0,35ct, 1948, sl 17½. Vikt: 3,1g
S�ldes f�r 14.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:51)
1447 7346 Ring 18K vitguld, 1963, med gravyr/inskription, stl: 17. Vikt: 3,9g.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:07)
1447 7347 Ring 18K vitguld, med diamanter, 2xca0,10ct, 1xca0,28cm, 16xca0,01ct, storlek: 17. Vikt: 4,7g.
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:57)
1447 5212 Rökelsekar Japan, Höjd: 20cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:49)
1447 7342 Röllakan Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. "Skarup", 200x300 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:54)
1447 7428 Rosvattenkanna silver, Persien. Höjd: 23 ca, Vikt: ca 350 g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:44)
1447 7526 Salt/pepparströare 3 delar, Silver/emalj. Höjd: 2-5cm, vikt: 72g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:39)
1447 7497 Saltkar & peppar silver, 3 delar. Höjd: 3-8cm, vikt: 100g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:15)
1447 7436 Sängram Järn, 120x200cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:05)
1447 7397 Sängram mahogny. Längd: ca 193 cm. Bredd: 140 cm, höjd: ca 110-175 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:26)
1447 7063 Såsslev & skedar 5+ 1st, silver. Längd: 11-25cm, vikt: 274g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:36)
1447 7496 Såssnipa & skål silver, Danmark, 1915. Höjd: 9-10cm, vikt: 345g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:18)
1447 7442 Schackspel Alabaster. Längd: 34 cm, bredd: 34 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:32)
1447 7408 Serigrafi Marino Marini (1901-1980), Italien. Eftertryck. Bildmått: 37x27, yttermått inklusive ram: 54x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:55)
1447 7097 Serveringsvagn Teak. Längd: 72, djup: 44 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:58)
1447 7233 Servisdelar 14 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Dart, Gustavsberg
1447 7297 Servisdelar 8+ 4 delar, Villeroy & Boch. Diameter: 22-27 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:18)
1447 7127 Servisdelar Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka, Gustavsberg 1973-1995, stengods med målad svart dekor, 44 del
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:50)
1447 7372 Servisdelar Vardag, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Gustavsberg 1957-1973, grön glasyr med vita kanter, 26 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:31)
1447 9408 Shaker Nysilver, CG Hallberg, med gravyr/inskription. Höjd: 22cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 februari 2022 10:11)
1447 7393 Sideboard Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgård. Längd: 150 cm. Djup: 38 cm, höjd: 96 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:38)
1447 7303 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 175, djup: 48 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:10)
1447 7217 Sideboard längd: 140 cm, djup: 40 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:52)
1447 7464 Sideboard Teak, Hugo Troed, bra bohag. Längd: 142 cm. Djup: 45 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:13)
1447 7319 Sidenmålning Oidentifierad konstnär. Vietnam. Signerad. Bildmått: 39x55cm, yttermått inklusive ram: 57x74cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:59)
1447 7042 Silvertacka silver, 999. Längd: 11,5cm. Vikt: 1003g
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:36)
1447 7579 Skål Arabia, Inkeri Leivo (1944-2010), Finland. Diameter: 9,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:04)
1447 7574 Skål Argenta, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg. Diameter: dia 15, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:56)
1447 7294 Skål Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. "Pond", Orrefors. Längd: 21,5 cm. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:12)
1447 7188 Skål Kina, diameter: 19, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:52)
1447 7571 Skål Lalique, France. Diameter: 13,5, höjd: 5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:27)
1447 7185 Skål omkring 1900, porslin, diameter: 22, höjd: 11 cm
1447 6247 Skålar 3 st, silver. Diameter: 7-10,5, vikt: 105g ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:31)
1447 6220 Skålar Ett par, silver, Indien. Längd: 9, höjd: 3,5 cm, vikt: 125g ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:38)
1447 6250 Skålar med handtag, ett par, G&C, Danmark. Porslin och metall. Längd: 18 cm. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:51)
1447 7560 Skålar & fat 10 delar, Ingela Benson, "Jellybean". Höjd: 10-17cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:20)
1447 7152 Skålfat 1800-tal, Kina. Längd: 26, djup: 20 cm, höjd: 6 cm
1447 7116 Skålfat Kina. Diameter: 30cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:57)
1447 7363 Skänk Bemålad. Bredd: 79, djup: 48 cm, höjd: 117 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:45)
1447 7112 Skänk Ek, nyrenässans. Bredd: 159 cm. Djup: 69 cm. Höjd: 117 cm, nyckel
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:02)
1447 1006 Skåp 1700-tal, Rokoko, Ek. Bredd: 146. Djup: 51 cm. Höjd: 230 cm, nyckel
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:44)
1447 7207 Skåp Bemålat. Bredd: 78, djup: 50 cm, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:42)
1447 6152 Skåp Ek, nyrenässans. Bredd: 155 cm. Djup: 64 cm. Höjd: 234 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:15)
1447 7252 Skåp England, Idegran. Bredd: 75, djup: 43 cm, höjd: 141 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:08)
1447 7486 Skåp Kartell, Patricia Urquiola, 2 sek. Bredd: 76. Djup: 38 cm. Höjd: 88 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:51)
1447 7483 Skåp Kartell, Patricia Urquiola, 3 sek. Bredd: 76. Djup: 38 cm, höjd: 125 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:17)
1447 7484 Skåp Kartell, Patricia Urquiola, 3 sek. Bredd: 76. Djup: 38 cm. Höjd: 125 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:13)
1447 7439 Skåp med spegeldörr, Tidigt 1900-tal, ek. Höjd: 200 cm, bredd: 82,5 cm, djup: ca 54 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:32)
1447 7031 Skedar 11st, silver. Längd: 13cm vikt: 165g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:59)
1447 7039 Skedar 29st, silver, Rosenholm, med gravyr/inskription. Längd: 12cm, vikt: 407g.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:50)
1447 7037 Skedar 7st, silver. Längd: 14cm, 1903, vikt: 125g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:13)
1447 7359 Skrivbord 1800-tal, Bemålat. Bredd: 102, djup: 60 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:13)
1447 7295 Skrivbord jugend, ek. Bredd: 119, djup: 59 cm, höjd: 77 cm
1447 7074 Skrivbyrå England, idegran, med mässingsbeslag. Bredd: 91 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 92 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:42)
1447 7148 Skulptur Flicka, omkring 1900, metall /träsockel. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:31)
1447 7194 Skulptur Gips, Egypten. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:26)
1447 7389 Skulptur Herend. Höjd: 21cm, längd: 26cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:27)
1447 7195 Skulptur knalle, brons / träsockel. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:50)
1447 7572 Skulptur Lalique, France. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:57)
1447 7507 Skulptur malakit, 2 delar, inköpt i Kongo. Höjd: 8. 5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:25)
1447 5179 Skulptur Orientalisk, brons. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)
1447 7078 Skulptur Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Gips. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:15)
1447 7126 Skulptur Stig Blomberg (1901-1970), Sverige. "Tidningspojken", DN. Brons. Stämpelsignerad, Herman Bergmans konstgjuteri, inskriptioner. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:08)
1447 7144 Skulpturer Ett par, Aldo Londi (1911-2003), Italien. Längd: 21, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:49)
1447 7411 Slagbord Längd: 119 cm. Djup: 26cm, 2x67 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:46)
1447 7432 Sminkbord med pall, funkis, Bredd: 122 cm. Djup: 50 cm, höjd: 150 cm, med belysning, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:36)
1447 7038 Smörtaxar Ett par, silver. Längd: 7cm, (t10) och (u10). Vikt: 33,9g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:24)
1447 7121 Snurrstol Åtvidaberg, höj- och sänkbar
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:45)
1447 7040 Sockertänger 2 st, silver. Längd: 9-10xm, vikt: 45,3g.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:40)
1447 7104 Soffa 2 delar, Längd: 140-205cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:49)
1447 7212 Soffa Bemålad. Längd: 162
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:43)
1447 7400 Soffa Howardmodell. Längd: 197
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:58)
1447 7214 Soffa Läder. Längd: 200
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:12)
1447 7179 Soffa NK, omklädd, dunplymåer. Längd: 225
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:08)
1447 7302 Soffa nyrokokostil, plysch. Bredd: 138 cm
1447 7492 Soffbord Gustaviansk stil. Bredd: 110. Djup: 75 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:49)
1447 7405 Spegel 160x60cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:15)
1447 7082 Spegel 1950-tal, G&T, 103x62cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:42)
1447 7361 Spegel Björk, Funkis. Diameter: 79 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:44)
1447 6381 Spegel Empire. Höjd: 128
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:00)
1447 6450 Spegel Förgylld, 65x50 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:37)
1447 7517 Spegel Gustaviansk stil, 113x514cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:47)
1447 7490 Spegel nutida, 76x56 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:47)
1447 7395 Spegel Rokokostil, 77x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:25)
1447 7502 Spegel Silkii Italy, Barockstil, 142x112cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:10)
1447 7266 Spegel Teak, 88x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:05)
1447 7158 Spegellampetter Ett par, Gustaviansk stil, 38x24 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:06)
1447 7149 Spegellampetter Ett par, Louis XV-stil, 523x0
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:19)
1447 6457 Spelbord Längd: 90 cm. Djup: 44x2 cm. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:48)
1447 7366 Stol Gustaviansk stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:57)
1447 7474 Stol Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. Kartell, "Mademoiselle", Kartell, Polycarbonat / tyg
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:15)
1447 7367 Stol Rokokostil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:36)
1447 7015 Stol Thonet
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:06)
1447 7413 Stolar 6 st
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:30)
1447 7371 Stolar 8 st, Gustaviansk stil
1447 7306 Stolar 8st, 6 + 2 st, Med rottingsits
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:10)
1447 7017 Stolar Ett par
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:27)
1447 7478 Stolar ett par, Fast, "Forest", metall
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:53)
1447 7465 Stolar Gustaviansk stil, 6+ 2 st
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:02)
1447 7382 Stubbstol höjd: 86cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:33)
1447 7287 Supkoppar Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna. Diameter: 6 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:55)
1447 7370 Svepask 1800-tal. Längd: 37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:42)
1447 7323 Syltkruka Rörstrand. Diameter: 29. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:10)
1447 7210 Syltkrukor 6 st. Stengods, Höganäs. Höjd: 17 - 29
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:28)
1447 7491 Taburett England, Läder. Längd: 52 cm, djup: 37 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:17)
1447 7096 Taburetter ett par, Gustaviansk stil, 1800-tal. Längd: 43 cm, djup: 33 cm, höjd: 45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:58)
1447 7307 Taburetter Ett par. Längd: 55cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:10)
1447 7326 Takarmatur 1920-tal, Prismor, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:43)
1447 7269 Takarmatur Kaiser Leuchten, mässing, 31x31 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:51)
1447 7417 Takarmatur mässing. Höjd: 86cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:35)
1447 7095 Takarmatur Metall. Diameter: ca 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:56)
1447 7385 Tallrikar 12+ 1st, Mason´s, "Game bird". Diameter: 26cm, längd: 43cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:37)
1447 7384 Tallrikar 15st, Tyskland. Diameter: 25cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:52)
1447 7390 Tallrikar 3+ 1 delar, Royal Copenhagen & B&G. Diameter: 25,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:48)
1447 7510 Tallrikar 8 delar, Rörstrand, Pontus. Diameter: 20-24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:03)
1447 7369 Tallrikar Gustavsberg, 13 delar. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:20)
1447 7150 Tändsticksaskshållare Firma Svenskt Tenn, 1987. "The world is a book. . ", Längd: 12. Bredd: 7 h3
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:57)
1447 7322 Tavla Broderad, Kina, 39x32cm, yttermått inklusive ram: 43x35cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:29)
1447 7545 Tavla Piedra dora, 21x15cm, yttermått inklusive ram: 29x23cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:53)
1447 7305 Tavla Textil, Maskingjord, yttermått inklusive ram: 128x195 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:41)
1447 7270 Tavla tryck, Kungafamiljen Oscar II, yttermått inklusive ram: 58x66 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:34)
1447 6350 Teckning Tusch, landskap med hus, ej signerad, 31x43, yttermått inklusive ram: 44x56 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:38)
1447 7424 Teglashållare silver, Persien. Höjd: 7 cm, Vikt: ca 600 g
1447 7529 Tekoppar 7 delar, Rosenthal.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:56)
1447 6112 Tennstop England, Jugend, Tudric. Höjd: 20 cm
1447 6214 Terrin med lock & fat G&C. Längd: 34. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:26)
1447 7013 Teservisdelar 12 delar, Kina
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:14)
1447 7494 Teservisdelar 6 delar, Gardner Moskva, Ryssland
1447 7187 Tidningsställ England. Längd: 45, djup: 33 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:24)
1447 9403 Tillbringare 2 st+ omrörare, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Johansfors Glasbruk. Höjd: ca 25-27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 februari 2022 10:10)
1447 6052 Toiletteaskar 3 st, kristall med silvermontering, Gustaf Möllenborg, 1866. Längd: 10-21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:50)
1447 7460 Trattgrammofon
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:40)
1447 7263 Trumpet "The Caravelle", USA
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:23)
1447 7456 Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad -75. Bildmått: 42x49, yttermått inklusive ram: 62x67 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:18)
1447 7103 Uppläggningsbestick 2 del+ 4 knivar, silver. Längd: 21-25 cm, Vikt: ca 420 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:58)
1447 7035 Urna Rörstrand. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:04)
1447 7364 Utdragssoffa 1800-tal, bemålad. Längd: 180 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:45)
1447 7055 Väggarmatur Ateljé Lyktan. Diameter: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:15)
1447 7164 Väggarmaturer 3 st, Mässing / Plåtskärm, Danmark, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:26)
1447 7470 Väggrelief BS 1974, gjutjärn, tennisspelare, 41x36cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:26)
1447 7446 Väggreliefer 10st, Gantofta, blommor, 9x7-22x17cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:14)
1447 7445 Väggreliefer 5 st, Staffan Johnson, för WWF, fåglar, 20x16cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:06)
1447 7277 Väggskulptur Seth Lindgren (1903-1978), Sverige. "Animistisk Världsbild". Smide, Signerad, 52x126 cm, oramad
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:21)
1447 7365 Väggtelefon omarbetad, 60x25 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:11)
1447 7356 Väggur Gustaviansk stil, Carl Gustafson, omkring 1900, Karlstad, 85x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:07)
1447 7193 Vällingklocka Ullevi. Höjd: 20, graverad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:58)
1447 7191 Värja längd: 97 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:22)
1447 7151 Vas + skål + fat, 4 delar, Versace, Medusa & Barocco, diameter: 11-16. Höjd: 6-26, längd: 13-22 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:37)
1447 6064 Vas + skålar, 3 delar, Böhmen, kristall, Dia 26. Höjd: 13-37 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:31)
1447 7056 Vas Bergdala studioglas. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:50)
1447 7093 Vas Konstglas, Gullaskrufs glasbruk. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:10)
1447 6110 Vas Kosta Boda, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:27)
1447 7426 Vas silver, Persien. Höjd: 36, ca 550 gr, Vikt: 560 g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:04)
1447 7575 Vas Wedgwood, England. Höjd: 12,5, diameter: 11 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:19)
1447 7472 Vas & skål Orrefors. Höjd: 8-17cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:20)
1447 7049 Vaser 2 st, Konstglas. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:24)
1447 7085 Vaser 2 st, Kosta Boda och Orrefors. Höjd: 20-27cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:38)
1447 7430 Vaser ett par, silver, Persien. Höjd: 22, Vikt: ca 640 gr
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:17)
1447 7272 Vinglas Kosta Boda, Chateau, 6 st. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:30)
1447 7398 Vitrinskåp Längd: 92 cm. Djup: 38 cm. Höjd: 167 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:48)
1447 7169 Ytterfoder 5 st, Waldemarsudde. Höjd: 10-16 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:14)
1447 7091 Ytterfoder jugend. Diameter: 25cm. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:38)
1447 7170 Ytterfoder Kina, Figurer. Höjd: 17, diameter: 28 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:36)
1447 7509 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 14cm
1447 7034 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 25cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:09)
1447 7081 Ytterfoder Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Flintgods, Gustavsberg, 1920-tal. Diameter: 22cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:53)