Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 7 februari 2022 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1447 7222  Affischer Efter Roger Bezompes/Gustav Klimt, yttermått inklusive ram: 59x42-75x52 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:21)

1447 5007  Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Colour tiles", Signerad FJ, Akryl på glas. Bildmått: 15x15. 5 cm, yttermått inklusive ram: 25. 5x27 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:51)

1447 7009  Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Ghost". Signerad. Akryl på glas. Bildmått: 34x19 cm, yttermått inklusive ram: 22x37 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:11)

1447 5006  Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Mold". Signerad. Akryl på duk. Bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusive ram: 30x21 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:55)

1447 5005  Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Period". Signerad. Akryl på glas. Bildmått: 34x19 cm, yttermått inklusive ram: 22x37 cm

1447 6008  Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Poppy". Signerad. Akryl på glas. Bildmått: 34x19 cm, yttermått inklusive ram: 22x37 cm

1447 6009  Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Swirl". Signerad. Akryl på duk. Bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusive ram: 30x21 cm

1447 7008  Akvarell Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Organic patterns", Signerad FJ, Akvarell på papper. Bildmått: 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 22x29 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:44)

1447 5004  Akvarell Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Organic patterns", Signerad FJ, Akvarell på papper. Bildmått: 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 22x29 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:51)

1447 6006  Akvarell Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Organic patterns". Signerad FJ. Akvarell på papper. Bildmått: 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 22x29 cm, oramat löst blad

1447 7537  Akvarell James Kinnear (1846-1917). Signerad, akvarell, Edinburgh, 29x45cm, yttermått inklusive ram: 48x63cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:34)

1447 7538  Akvarell John Hobson Nicolson, hamn. Akvarell, bildmått: 19x29cm, yttermått inklusive ram: 35x44cm. Signerad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:25)

1447 7238  Akvarell Kina, 22x33, yttermått inklusive ram: 26x38, akvarell. Ej signerad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:39)

1447 6105  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad O Schreÿer, Dalainteriör. Signerad, akvarell, 31x22, yttermått inklusive ram: 38x30 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:14)

1447 7109  Ampel Jugend. Diameter: 38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:15)

1447 7166  Appliquer Ett par, barockstil, trä, 57x16 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:54)

1447 7189  Argenta 4 delar, diameter: 10-16. Höjd: 3-10 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:14)

1447 7388  Armband 18k guld, Bismarck. Längd: 20cm, FE, 1966. Vikt: 62,5g

S�ldes f�r 21.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:46)

1447 7471  Armband 2 st, Sarpaneva Finland. Längd: 9-20cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:21)

1447 7547  Armband Hermès, Paris. Svart emalj och guldpläterad metall. Märkt "HERMÈS". Diameter: 6cm, Tillhörande originalask

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:05)

1447 7349  Armbandsur 18k guld, Certina, New Art, med gravyr/inskription. Diameter: 33mm, manuell, saknar armband, bruttovikt: 25,3 g

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:05)

1447 6290  Armbandsur 18k guld, Omega. Diameter: 20mm, med läderband, defekt, bruttovikt: 12,5g.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:09)

1447 7348  Armbandsur 18K vitguld, Omega. Längd: 17cm, bruttovikt: 24g.

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:48)

1447 7332  Armring 18k guld, 1970. Diameter: 6cm, med gravyr/inskription, vikt: 20g.

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:37)

1447 7334  Armring & brosch silver, med granater. Vikt: 36,2g. Diameter: 4-6 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:30)

1447 7570  Askfat silver, 925. Längd: 16, vikt: 175g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:59)

1447 7391  Assietter 6 st, grönt glas. Diameter: 22cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:46)

1447 7373  Assietter Musselmalet Mega, Svart, Royal Copenhagen, Danmark. 11 st. Diameter: 19 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:35)

1447 7477  Barbiedocka 1958. Höjd: 30cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:55)

1447 7230  Barstolar 4 st. Läder / metall, höj / sänkbara

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:14)

1447 7209  Bergère Rokokostil. Höjd: 80 cm. Djup: 58 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:07)

1447 7554  Bestick 48 delar, nysilver, Chippendale, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Längd: 15 - 18

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:12)

1447 7557  Bestickuppsättning 36 delar, silver, Prins Albert, l15 - 17, bruttovikt: 1040g

S�ldes f�r 6.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:31)

1447 7555  Bestickuppsättning 72 delar, nysilver

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:19)

1447 7553  Blandteknik Einar Wallquist (1896-1985), kvinna i höckle. Signerad, daterad -82. Blandteknik, bildmått: 35x25, yttermått inklusive ram: 46x37 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:13)

1447 7064  Blandteknik Helge Zandén (1886-1972), Sverige. Signerad. Blandteknik, bildmått: 24x44cm, yttermått inklusive ram: 44x64cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:37)

1447 6399  Blandteknik Jörgen Waring (f. 1938), Danmark. Komposition. Signerad. 70x100 cm, oramad.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:31)

1447 7508  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, pannå, yttermått inklusive ram: 94x124 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:40)

1447 7234  Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, blandteknik, "Prinsessritt", 20x26, yttermått inklusive ram: 48x54 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:16)

1447 7232  Blandteknik Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Litografi/Akvarell, Signerad. Blandteknik, bildmått: 61x50, yttermått inklusive ram: 77x66 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:11)

1447 7057  Blyertsteckning Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, självporträtt. Bildmått: 30x25cm, yttermått inklusive ram: 44x38cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:15)

1447 7173  Bojaner 2 st, Kina. En saknar lock. Höjd: 14-15 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:52)

1447 7268  Bokhylla längd: 128 cm, djup: 28 cm, höjd: 125 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:26)

1447 9414  Bokhylla mahogny, Empirestil. Bredd: 166. Djup: 39 cm. Höjd: 157 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 februari 2022 10:11)

1447 7027  Bokskåp Alm. Bredd: 143 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 150 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:21)

1447 7376  Bord längd: 160 cm, djup: 80 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:47)

1447 7143  Bordslampa Kina, 1800-tal, modifierad vas. Höjd: 42-88 cm

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:27)

1447 7142  Bordslampa Kina, modifierad vas. Höjd: 59 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:28)

1447 7046  Bordslampa Kina. Höjd: 67 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:58)

1447 7335  Bordslampa Kosta, Ove Sandberg, Ugglor. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:47)

1447 7314  Bordslampa Kristall. Höjd: 63 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:38)

1447 7339  Bordslampa modifierad vas. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:49)

1447 7518  Bordslampa Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Modifierad vas. Höjd: 47cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:16)

1447 7289  Bordslampa teak och mässing. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:35)

1447 7267  Bordslampfot Kina. Höjd: 48 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:35)

1447 7099  Bordslampfot märkt ABEA, mässing. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:51)

1447 9381  Bordslampfot NK. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 februari 2022 10:08)

1447 7111  Bordslampfötter Ett par, Alabaster. Höjd: 47cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:32)

1447 7461  Bordslampor 2 st, keramik. Höjd: 60cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:18)

1447 7098  Bordslampor 2 st, Plåt. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:02)

1447 7291  Bordslampor ett par, Alabaster. Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:47)

1447 7146  Bordstelefon "Taxen", 1890-tal, Telia AB. Höjd: 3. Längd: 27 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:35)

1447 7522  Bordsur 3 st, Imhof, Schweiz. Längd: 8-11cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:34)

1447 6193  Bordsur Ny-Louis seize. Höjd: 45cm. Längd: 27cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:23)

1447 6328  Brasställ 4 delar, Smide. Höjd: 78cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:08)

1447 7122  Brevkortsalbum Gotland, omkring sekelskiftet 1900, 95 st + 69 lösa lite senare. Bredd: ca 17-29 cm, höjd: ca 7-17 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:04)

1447 7106  Bricka nysilver, England. Längd: 46 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:19)

1447 7196  Brickor 3 st, plåt. Längd: 60-73 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:30)

1447 7499  Byrå 1800-tal. Bredd: 120, djup: 50 cm, höjd: 85 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:45)

1447 7215  Byrå Bemålad. Bredd: 90, djup: 48 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:18)

1447 7309  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Bredd: 80 cm. Djup: 43 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:09)

1447 7247  Byrå rokokostil. Bredd: 78, djup: 43 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:18)

1447 7308  Byrå sengustaviansk stil, mahogny/valnöt. Bredd: 72 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 78 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:58)

1447 7450  Carborundumetsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 17/60, bladets mått: 56x45, yttermått inklusive ram: 67x55 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:01)

1447 7377  Cd-spelare B&O Bang & Olufsen, Beosound 1. Längd: 53 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:37)

1447 7156  Champagnecoaster Ett par, nysilver och trä. Diameter: 14 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:13)

1447 7523  Cigarettetuier 2 st, silver, Längd: 9-11cm. Vikt: 258g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:48)

1447 7154  Cigarettetuier 3 st, silver, graverade. Längd: 8-12, vikt: 340g ca

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:15)

1447 7352  Collier & armband silver, med rosenstenar. Längd: 20-40cm, vikt: 45,9g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:24)

1447 7140  Damarmbandsur Longines, "Les grandes classiques de Longines", No 27151292. Diameter: 21 mm. Längd: med armband 20 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:53)

1447 6161  Diverse 3 delar: skäkteträ, pipa, mätsticka. Längd: 58-71cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:19)

1447 7242  Emmafåtölj Rokokostil

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:14)

1447 7564  Etsning Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. 1941 "Modigliani & Picasso". Bildmått: 16x10, yttermått inklusive ram: 40x26 cm. Signerad

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:25)

1447 7455  Etsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 17/60, bladets mått: 45x57, yttermått inklusive ram: 57x68 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:25)

1447 7457  Etsning James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, numrerad 17/60, bladets mått: 57x45, yttermått inklusive ram: 67x55 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:25)

1447 7330  Etsning Stig Åsberg (1909-1968), Sverige. Signerad, daterad 1949. Bildmått: 29x22, yttermått inklusive ram: 46x36 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:41)

1447 7328  Etsning Stig Åsberg (1909-1968), Sverige. Signerad, daterad 1954. Bildmått: 20x19, yttermått inklusive ram: 45x32 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:27)

1447 7448  Etsningar 2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Signerad, 125 upplaga. Bildmått: 26x36, yttermått inklusive ram: 48x66 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:56)

1447 6412  Fällbord längd: 89 cm, djup: 87 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:01)

1447 7204  Färgetsningar 2 st, Henry Unger (f. 1945), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 85x65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:44)

1447 6059  Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Paris 1986. Signerad, numrerad 77/175. Färglitografi. Bladets mått: 35x43, yttermått inklusive ram: 56x64 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:09)

1447 7084  Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 84/240. Färglitografi, bildmått: 32x40, yttermått inklusive ram: 50x54 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:01)

1447 7260  Färglitografi Cathrine Kyriakides. Signerad, numrerad 64/100, daterad 85. Färglitografi, bildmått: 21x30, yttermått inklusive ram: 32x39 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:54)

1447 7410  Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrerad 115/260. Färglitografi, bildmått: 40x55, yttermått inklusive ram: 52x68 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:29)

1447 7318  Färglitografi Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, numrerad 311/360, "sommarbukett". Färglitografi, bildmått: 68x51cm, yttermått inklusive ram: 89x70cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:42)

1447 7447  Färglitografi Herbert Gentry (1919-2003), Sverige. Signerad, numrerad 17/75. Färglitografi. Bladets mått: 66x52, yttermått inklusive ram: 77x62 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:12)

1447 7452  Färglitografi Herbert Gentry (1919-2003), Sverige. Signerad, numrerad 71/75. Färglitografi, bildmått: 58x46, yttermått inklusive ram: 69x55 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:01)

1447 7453  Färglitografi Herbert Gentry (1919-2003), Sverige. Signerad, numrerad 71/75. Färglitografi, bildmått: 58x46, yttermått inklusive ram: 69x55 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:11)

1447 7422  Färglitografi Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 46/98. Färglitografi, bildmått: 60x50cm, yttermått inklusive ram: 76x65cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:59)

1447 7254  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 37/60. Färglitografi, bildmått: 41x64, yttermått inklusive ram: 67x88 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:45)

1447 7086  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 43/91. Färglitografi, bildmått: 28x42cm, yttermått inklusive ram: 53x62cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:30)

1447 7271  Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 239/290, yttermått inklusive ram: 50x44 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:29)

1447 7454  Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 5/360. Färglitografi. Bladets mått: 76x56, yttermått inklusive ram: 80x60 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)

1447 7451  Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 7/100, "Katt och råtta". Färglitografi, bildmått: 40x60, yttermått inklusive ram: 59x76 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:53)

1447 7409  Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 317/350, daterad 1975. Färglitografi, bildmått: 28x40, yttermått inklusive ram: 46x60 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:30)

1447 6459  Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Man i eka, oramat löst blad. Signerad, numrerad 1374/1400. Färglitografi. Bladets mått: 45x54 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:21)

1447 7026  Färglitografi Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 128/360, Norrskär. Färglitografi, bildmått: 60x85, yttermått inklusive ram: 81x104 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:23)

1447 7420  Färglitografi Mats Höjer. Signerad, numrerad 151/290. Färglitografi, bildmått: 38x46cm, yttermått inklusive ram: 58x64cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:43)

1447 7458  Färglitografi Max Papart (1911-1994), Frankrike. Signerad, numrerad 15/100. Färglitografi, bildmått: 65x49, yttermått inklusive ram: 81x64 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:25)

1447 7561  Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, numrerad 222/250, daterad 78. Färglitografi, bildmått: 30x27, yttermått inklusive ram: 49x44 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:17)

1447 7551  Färglitografi Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad Pt, figurer. Färglitografi, bildmått: 22x25, yttermått inklusive ram: 40x43 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:01)

1447 7444  Färglitografi Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 50/90, daterad 1979, komposition. Färglitografi, bildmått: 45x36cm, yttermått inklusive ram: 63x53cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:50)

1447 7485  Färglitografi Pierre Alechinsky (f. 1927), Sverige. Signerad, numrerad 88/100, yttermått inklusive ram: 64x44cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:31)

1447 7058  Färglitografi Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, numrerad 245/360. Blandteknik, Färglitografi, bildmått: 41x51cm, yttermått inklusive ram: 45x55cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:39)

1447 6092  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Motiv från Themsen. Signerad, numrerad 112/310. Färglitografi, bildmått: 29x43, yttermått inklusive ram: 45x57 cm

1447 7321  Färglitografi Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. "Korperal Storms Gränd". Signerad, numrerad 276/350, daterad 1960. Färglitografi, bildmått: 56x80, yttermått inklusive ram: 70x94

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:20)

1447 7129  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Karneval. Signerad, numrerad 72/100. Färglitografi, bildmått: 34x46, yttermått inklusive ram: 47x57 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:12)

1447 7206  Färglitografi Tina Lundström. Signerad, numrerad 7/360. Färglitografi, bildmått: 53x70, yttermått inklusive ram: 74x91 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:26)

1447 7065  Färglitografi Torkel Dahlstedt (f. 1942), Sverige. Signerad, numrerad 3/5, daterad 76. Färglitografi, bildmått: 59x50cm, yttermått inklusive ram: 80x65cm

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:04)

1447 6446  Färglitografi Triptyk Lennart Nyström, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, numrerad 10/15, färglitografi, yttermått inklusive ram: 60x90 + 2x60x45

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:24)

1447 7072  Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 91/360, restaurang interiör. Färglitografi, bildmått: 46x55cm, yttermått inklusive ram: 65x73cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:38)

1447 7418  Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 1052/1500. Färglitografi, bildmått: 55x40cm, yttermått inklusive ram: 67x50cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:25)

1447 7419  Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 1052/1500. Färglitografi, bildmått: 55x40cm, yttermått inklusive ram: 67x50cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:17)

1447 7379  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 50/250. Färglitografi, bildmått: 60x47, yttermått inklusive ram: 89x68 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:51)

1447 7275  Färglitografier + bok, 2 st, Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Signerad. Färglitografi, bildmått: 53x64, yttermått inklusive ram: 67x77 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:44)

1447 7033  Färglitografier 4 st, Jonas Glock (f. 1947), Sverige. Signerade, numrerade, katter. Färglitografi, bildmått: 21x30cm, yttermått inklusive ram: 36x47cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:05)

1447 7443  Fat 2 st, Keramik, Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Längd: 25-33 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:50)

1447 7090  Fat 2 st, nysilver. Längd: 47-59cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:36)

1447 7174  Fat 3 st, Tenn, 1700-/1800-tal, diameter: 18-40 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:12)

1447 7567  Fat 6 + 2 st. Kina. Diameter: 7 - 8

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:17)

1447 7182  Fat Konstglas, Lindshammar, diameter: 37 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:32)

1447 7425  Fat silver, Persien. Diameter: 25, Vikt: ca 480 g

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:41)

1447 7386  Fat/skålar 6 delar, Herend. Längd: 10-17cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:21)

1447 7299  Fåtölj + fotpall, Funkis, 1930 / 1940-tal, Konstläder, stämpelsignerad

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:50)

1447 7433  Fåtölj korg

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:34)

1447 7476  Fåtölj Lady Homeline

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:15)

1447 7208  Fåtölj Plysch

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:30)

1447 7381  Fåtöljer Ett par, 1800-tal, ek

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:40)

1447 7229  Fåtöljer Ett par, skinn

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:13)

1447 7118  Figuriner 2 st, bland annat Royal Dux. Höjd: 16-19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:20)

1447 7014  Figuriner 2 st, Glas, "Skråyrken", Olle Alberius (1926-1993), Sverige. Orrefors. Höjd: 15cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:29)

1447 7274  Figuriner 4 st, Danmark/Spanien. Höjd: 5-11 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:39)

1447 6067  Figuriner 5 st, Spanien, Porslin. Höjd: 7,5-27 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:42)

1447 7123  Fiol 3/4: s violin, med stråke, i väska. Längd: 55 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:32)

1447 7124  Fiol Altviolin, med stråke. Längd: 65 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:09)

1447 7192  Florett + ansiktsmask, 2 delar. Längd: 118 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:40)

1447 7228  Fotografi med nummerlapp, Donovan Bailey, Göteborg 1995, med autograf, yttermått inklusive ram: 75x40 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:05)

1447 7239  Fruktservis 7 delar, Upsala-Ekeby. Diameter: 20 - 32 + blomställning, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:57)

1447 6292  Gallerskålar 2 st, Kina. Längd: 28 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:13)

1447 7120  Gardiner 4 längder + kappor, design: Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Lustgården. Längd: 135-147. Bredd: 100 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:57)

1447 7259  Gitarr Levin, i case, No 525966. Höjd: 103 cm

S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:06)

1447 7175  Glas 8 st, Replikor Wasa. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:54)

1447 7133  Glasgrafik BECK & JUNG, Sverige. Sverige, Holger Bäckström (1939-1997) och Bo Ljungberg (1939-2007). Sverige. Signe Brun. Signerad, numrerad 31/75, daterad 1976, yttermått inklusive ram: 50x50 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:38)

1447 7128  Glasservis 51 delar. Höjd: 8-12 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:47)

1447 7278  Glasservis Orrefors, Silvia, 36 delar. Höjd: 7-15 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:33)

1447 9137  Golvlampa Arteluce, "Jill", blått glas. Defekt. Höjd: 181cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 07:36)

1447 7094  Golvlampa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Staken", Furu. Höjd: 140

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:44)

1447 9393  Golvlampa mässing och glas. Höjd: 175cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 februari 2022 10:09)

1447 7466  Golvlampa mässing, Boréns. Höjd: 150cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:37)

1447 7062  Golvlampa mässing. Höjd: 147cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:27)

1447 7437  Golvlampa mässing. Höjd: 160cm

1447 7244  Golvlampa Teak, 1960-tal. Höjd: 153

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)

1447 7473  Golvlampa Trä. Höjd: 160 ca

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:50)

1447 7028  Golvlampfot höjd: 137 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:43)

1447 7505  Golvlampfot Silkii Italy, barockstil. Höjd: 165cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:32)

1447 7113  Golvur 1700-tal, Urverk av Petter Englund, Senare bemålning. Höjd: 233

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:28)

1447 6002  Grafiskt blad Anders Wellving (f. 1979), Sverige. "Elephant". Signerad, numrerad 9/50, Giclee fine art. Bildmått: 38x51 cm, yttermått inklusive ram: 43X61 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:51)

1447 7449  Grafiskt blad BECK & JUNG (Holger Bäckström, 1939-1997, Bo Ljungberg, 1939-2007). Handkolorerad relief. Signerad, numrerad 14/50, daterad 1975. Yttermått inklusive ram: 70x70 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:32)

1447 7005  Grafiskt blad Kent Jacobsson, "Drömvärld". Signerad, numrerad 13/50, Giclee fine art. Bildmått: 37x28 cm, yttermått inklusive ram: 41x30 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:55)

1447 7023  Halsband 18 k ca 4 gr, med hänge granater. Längd: 50 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:38)

1447 7025  Halsduk Burberry. Längd: 70 cm, bredd: 186 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:09)

1447 7350  Hänge 18K/trä. Höjd: 3cm, bruttovikt: 5,2g.

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:13)

1447 7462  Herrbetjänt Italien. Höjd: 103cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:26)

1447 7245  Hurts England, Idegran. Längd: 57, djup: 40 cm, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:36)

1447 7117  Ingefärskrus 3 st, Kina. Höjd: 13-14 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:13)

1447 7519  Ishink Ananas, metall. Höjd: 27cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:26)

1447 7153  Jardiniere Württembergische Metallwarenfabrik WMF, nysilver, glasinsats. Längd: 44. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:31)

1447 7160  Kaffe / matservis 28 delar, Kina, 1900-tal, "China", fat, diameter: 14,5-21 cm, koppar, diameter: 10 cm. Höjd: 6,5 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:49)

1447 7044  Kaffegods Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Spisa Ribb, Gustavsberg 1955-1974, brun och svart streck- och kantdekor, 5 delar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:50)

1447 7512  Kaffekopp med fat 2 st, Goebel, Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Höjd: 6cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:06)

1447 7566  Kaffeservis 12 delar, Shelby

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:31)

1447 7286  Kaffeservis Bing & Grøndahl, Danmark. Ca 45 delar. 16 st assietter större (17,5cm), 17 st assietter mindre (15,5 cm), 22 st kaffefat (13,5 cm)

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:26)

1447 7101  Kaffeskedar 6 st + spade, silver, modell Konge/Acorn, Georg Jensen. Höjd: 11-16 cm, Vikt: ca 155 g

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:29)

1447 6118  Kagge Koppar med tapp, på ställning. Längd: 22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:15)

1447 7022  Kaktänger + tårtspade + druvsax, 4 delar, silver. Längd: 11-20. Vikt: 120g

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:11)

1447 7578  Kanna mässing, modell äldre. Längd: 27 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:24)

1447 6175  Karaffer + burk med lock, kristall. Höjd: 13-25cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:33)

1447 7125  Karmstol Gustavianskt provinsarbete

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:37)

1447 7300  Karmstolar 4 st, Rotting, nutida

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:23)

1447 7516  Karmstolar Ett par, nyrokostil

1447 7054  Kista Allmoge. Bredd: 80 cm. Djup: 50 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)

1447 7066  Kista Längd: 77 cm. Djup: 47 cm. Höjd: 39 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:57)

1447 7219  Kista Orientalisk. Bredd: 76, djup: 45 cm, höjd: 45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:36)

1447 7489  Klaffbord Bemålat, (lågt). Bredd: 106, djup: 52+ 2x22, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:44)

1447 7504  Klaffbord Furu. Bredd: 18cm, 2x34 cm. Djup: 70 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)

1447 7211  Klaffbord längd: 166 cm, djup: 60+ 31, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:06)

1447 7488  Klappträ 1769. Längd: 70cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:17)

1447 7406  Klockställ England. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:31)

1447 7407  Klockställ Metall. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:09)

1447 7177  Koppar 4 delar, 1800-tal, bland annat kolhink. Höjd: 27-47 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:43)

1447 7052  Koppar med fat 9 delar, Meissen. Diameter: 7-11 cm

S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:24)

1447 7331  Kravattnål 18k guld, med citrin. Längd: 6cm, vikt: 3,6g.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:11)

1447 7190  Kröningsekipage metall, England. Vagnens mått: höjd ca 8 cm, bredd ca 6 cm, längd 11,5 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:57)

1447 7281  Kryddhylla porslin och trä, "Blå Pyro", Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg. Bredd: 53, djup: 16 cm, höjd: 32 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:22)

1447 7374  Kuddar 2+ 2 st. Längd: 53-59 cm, bredd: 53-59 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:03)

1447 7250  Lampbord ett par, med stenskiva. Bredd: 49, djup: 35 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:52)

1447 7482  Lampbord mässing och glas. Bredd: 41, djup: 36 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:16)

1447 7119  Leksaker Brio, 12 delar. Längd: 2-28 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:22)

1447 7273  Leksaksbil trä, Bemålad, modell äldre. Längd: 85, höjd: 33 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:49)

1447 7256  Litografi G Alex. Signerad, numrerad 161/710. Bildmått: 31x38, yttermått inklusive ram: 52x57 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:44)

1447 6007  Litografi Ken Löfgren (f. 1940), Sverige. "Birdie". Signerad, numrerad 5/250. Litografi. Bildmått: 6x8 cm, yttermått inklusive ram: 25x27 cm

1447 7141  Litografier 6 st. Oramade lösa blad, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Boxning, vm -97, bladets mått: 21x30 cm. Signerad

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:53)

1447 7205  Litografier 8 st. Oramade lösa blad, numrerade och signerade, 31x25 -60x48 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:21)

1447 7459  Ljuskrona empirestil. Höjd: 85cm

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:10)

1447 6138  Ljuskrona Med prismor. Höjd: 55cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:39)

1447 7501  Ljuskrona Med prismor. Höjd: 60cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:29)

1447 7340  Ljuskrona Prismor. Höjd: 60 ca

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:13)

1447 7167  Ljusstakar 2 par, barockstil, mässing. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:51)

1447 7236  Ljusstakar 3 delar, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8 - 13 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:34)

1447 6051  Ljusstakar 8 + 1 st, Rörstrand. Höjd: 6,5-23 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:42)

1447 6291  Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:10)

1447 7414  Ljusstakar ett par, Meissen. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:37)

1447 6229  Ljusstakar Ett par, silver, K&Ec, Göteborg, 1955. Höjd: 7, vikt: 255g brutto

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:55)

1447 7558  Ljusstakar Ett par, silver, Persien. Höjd: 22 cm, Vikt: 420 g

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:46)

1447 6231  Ljusstakar Ett par, silver, Sterling, Norge. Höjd: 10, vikt: 425g brutto

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:57)

1447 6111  Ljusstakar ett par, tenn, Danmark, trearmade. Höjd: 19 cm. Längd: 27 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:39)

1447 7145  Ljusstakar Ett par, Tenn, sengustaviansk stil. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:39)

1447 7036  Ljusstakar silver, Ett par, år 1860, POH. Höjd: 19cm, bruttovikt: 648g

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:18)

1447 7030  Ljusstake Portugal. Höjd: 27cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:10)

1447 7089  Lockurna Kina. Höjd: 27cm

S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:36)

1447 7279  Lodur Sent 1800-tal. Höjd: 118

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:50)

1447 7218  Målarstege höjd: 209 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:44)

1447 7172  Malmkrona mässing. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:21)

1447 7338  Manschettknappar 18k guld, med lila stenar, 1963. Vikt: 12g.

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:21)

1447 7165  Månskensampel omkring 1900, kupa av glas. Höjd: 30 cm

1447 7284  Martiniglas 8 st, Erika Lagerbielke (f. 1960), Sverige. Intermezzo, Orrefors, fot med underfång i blått. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:08)

1447 7539  Mat / te / kaffeservisdelar 28 delar, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:08)

1447 7288  Matbestick nysilver, Gense, nysilver. Längd: 10-22 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:50)

1447 7183  Matbord Engelskt modell, utdragsskivor. Bredd: 139, djup: 89 cm, höjd: 77 cm, utdrag 2x44 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:09)

1447 9422  Matsalsgrupp 13 delar, 1880-tal, 12 stolar med präglat läder. Dekor med lejon. Längd: 157 cm. Djup: 128 cm. Höjd: 76 cm, iläggsskivor, 3stx48cm

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 16 februari 2022 10:12)

1447 7108  Matsalsgrupp 5 delar. Diameter: 110cm, höjd: 73cm, 2st iläggsskivor

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:58)

1447 7396  Matsalsgrupp 7 delar, Børge Mogensen (1914-1972), Danmark, Karl Andersson & Söner. Diameter: 110cm. Höjd: 74cm, iläggsskivor 2x56cm. Sitsar i konstläder. Totalhöjd stolarna: 74 cm. Sitthöjd: 45 cm, bredd stolarna: 50 cm

S�ldes f�r 22.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:11)

1447 7216  Matsalsgrupp 7 delar. Längd: 198, djup: 100 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)

1447 7394  Matsalsgrupp 9 delar, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgården. Längd: 140 cm. Djup: 100 cm. Höjd: 75 cm, 3 st, iläggsskivor, 3x55cm

S�ldes f�r 9.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:02)

1447 7392  Matsalsskåp Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgård, stämplad, Åfors, Bredd: 100 cm. Djup: 38 cm, höjd: 186 cm, nyckel

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:20)

1447 6188  Matservis 55 delar, Hackefors

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:59)

1447 7296  Matservisdelar Bing & Grøndahl, 49 del

S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:31)

1447 7383  Matservisdelar ca 25 delar, Rörstrand, Flytande blått, 10 st assistter 21 cm, 10 st djupa tallrikar 25 cm, 10 mattallrikar 25 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:22)

1447 7530  Matservisdelar ca 55 delar, Tjeckien

1447 7224  Matta gallerimodell, orientalisk, 86x290 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:58)

1447 7197  Matta orientalisk, 105x120

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:25)

1447 7304  Matta Orientalisk, 120x205 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:44)

1447 7198  Matta orientalisk, 135x203 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:13)

1447 7076  Matta orientalisk, 140x194cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:32)

1447 7241  Matta Orientalisk, 140x197 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:59)

1447 7110  Matta orientalisk, 140x220 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:50)

1447 7181  Matta orientalisk, 142x230 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:20)

1447 7514  Matta Orientalisk, 155x245cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)

1447 7345  Matta orientalisk, 160X197 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:39)

1447 7416  Matta Orientalisk, 185x260cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:23)

1447 6416  Matta Orientalisk, 390x505 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:26)

1447 7068  Matta orientalisk, 74x140cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:29)

1447 7237  Matta orientalisk, 95x189 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:11)

1447 7467  Matta Orientalisk, galleri, 82x245cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:30)

1447 7468  Matta Orientalisk, galleri, 82x280cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:18)

1447 7243  Matta Semiantik Bochara, 112x148 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:32)

1447 7546  Miniatyrer 3 st, yttermått inklusive ram: 14x13-22x20cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:47)

1447 7528  Miniatyrer 6 delar, diverse. Höjd: 2-6cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:58)

1447 7105  Mockaskedar 12 st, silver, England, 1938, Etui. Längd: 8,5, Vikt: ca 80 g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:03)

1447 7083  Mockaskedar 12st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1948. Längd: 11cm, vikt: 120g, med etui

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:54)

1447 7061  Mockaskedar 5+ st, Förgyllt silver, Norge. Längd: 10-13cm, vikt: 68,6g.

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:18)

1447 7569  Mortel antik, malm, maskaroner. Diameter: 11 cm. Höjd: 6,5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:15)

1447 7541  Muggar 12 st, Höganäs. Höjd: 8,5-9 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:48)

1447 7283  Munspel M-Hohner. Längd: 20 cm

1447 7427  Nattygsbord Ett par, rokokostil. Bredd: 41 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 68 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:35)

1447 7092  Nattygsbord ett par, Teak. Bredd: 35, djup: 53 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:10)

1447 7577  Oljelampor 2 st. Metall. Längd: 14 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:18)

1447 7221  Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Landskap. Signerad. Olja på duk, 60x96 cm, yttermått inklusive ram: 76x100 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:25)

1447 7261  Oljemålning Bella Brizel, Signerad. Olja på pannå, 26x18, yttermått inklusive ram: 31x23 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:24)

1447 7262  Oljemålning Bertil Öhlund (1923-2003), Sverige. Signerad. Olja på duk, 41x33, oramad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:46)

1447 7159  Oljemålning Boo Skoog, ej signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x52 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:17)

1447 7431  Oljemålning E Geert. Signerad, stilleben. Olja på duk, 64x100cm, yttermått inklusive ram: 87x122cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:48)

1447 7073  Oljemålning Ebbe Höglund (1914-1993), Sverige. Signerad, "från min trädgård". Olja på duk, 69x79cm, yttermått inklusive ram: 86x96cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:53)

1447 7264  Oljemålning Emil Lemon (1895-1968), Sverige. Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 60x49, yttermått inklusive ram: 82x71 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:07)

1447 7088  Oljemålning Enrico Gargiulo (1881-1948), Italien. Signerad. Olja på duk, 46x34 cm, yttermått inklusive ram: 52x40 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:39)

1447 7552  Oljemålning Fabian Lundqvist (1913-1989), Signerad. Olja på duk, 38x46, yttermått inklusive ram: 54x61 cm

1447 7131  Oljemålning fjordlandskap. Signerad A Meyer. Olja på duk, 50x61 cm, yttermått inklusive ram: 75x86 cm

1447 7550  Oljemålning Gideon Ekholm (1886-1952), Sverige. Fjällandskap. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 47x64, yttermått inklusive ram: 64x81 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:18)

1447 7317  Oljemålning Gunnar Svensson. Signerad, parklandskap. Olja på duk, 59x71cm, yttermått inklusive ram: 76x88cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:51)

1447 7060  Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad, vinterlandskap. Olja på duk, 40x48cm, yttermått inklusive ram: 48x56cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:45)

1447 7130  Oljemålning interiör Osvald Rasmusen. Signerad. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 42x50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:02)

1447 7533  Oljemålning Jens Sinding. Signerad, fiskebåt. Olja på duk, 62x75cm, yttermått inklusive ram: 76x90cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:17)

1447 7311  Oljemålning Kina, modell äldre. Bildmått: 19x31, yttermått inklusive ram: 26x38 cm

1447 7316  Oljemålning Lars Serena. Signerad, kustmotiv. Olja på duk, 60x89cm, yttermått inklusive ram: 63x93cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:44)

1447 6360  Oljemålning Lizzie Olsson-Arle (1926-2008), Sverige. Signerad, "Oväder". Olja på pannå, 13x13, yttermått inklusive ram: 15x15cm

1447 7549  Oljemålning Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Hus på Ö. Signerad, daterad 73. Olja på duk, 54x59 cm, yttermått inklusive ram: 62x68

1447 7069  Oljemålning Maria Tapaninen, monogramsignerad. Olja på duk, 55x46cm, yttermått inklusive ram: 57x48cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:11)

1447 7071  Oljemålning Nathalie Levi (1914-1995), Sverige. Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 60x48cm, yttermått inklusive ram: 78x67cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:04)

1447 7324  Oljemålning Nils Engquist (1905-1991), Sverige. Sträckande änder. Signerad. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 67x77 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:34)

1447 7018  Oljemålning Nutida konstnär. Segelbåtar. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 46x55cm, oramad

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:29)

1447 7021  Oljemålning Nutida konstnär. Stockholmsmotiv. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 46x55cm, oramad

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:52)

1447 6339  Oljemålning Oidentifierad Konstnär, England, Signerad. 1896. Pannå 39x63, oramad

1447 7320  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 49x34cm, yttermått inklusive ram: 59x43cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:25)

1447 7548  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 73x154cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:07)

1447 7469  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Hagalund. Signerad. Olja på pannå, 31x38, yttermått inklusive ram: 41x48 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:25)

1447 7087  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad J Hansen. Olja på duk, 68x106, oramad skadad duk

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:50)

1447 7403  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, folkliv. Olja på pannå, 26x20, yttermått inklusive ram: 40x35 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:17)

1447 7203  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, mansbild. Olja på pannå, 114x81, yttermått inklusive ram: 118x75 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:03)

1447 7265  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja på duk, 54x74, yttermått inklusive ram: 66x85 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:08)

1447 7200  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 77x109, yttermått inklusive ram: 81x113 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:47)

1447 6393  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Vinter. Signerad Larsson, daterad -77. Olja på pannå, 58x47cm, yttermått inklusive ram: 62x50cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:19)

1447 7225  Oljemålning Olle Idewall (f. 1928), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 29x59, yttermått inklusive ram: 48x79 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:23)

1447 1004  Oljemålning Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:34)

1447 7227  Oljemålning Richard Björklund, interiör. Signerad. Olja på pannå, 38x60 cm, yttermått inklusive ram: 53x76 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:04)

1447 7542  Oljemålning Signerad, Kooliney, stadsmotiv. Olja på duk, 82x41cm, yttermått inklusive ram: 94x52cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:37)

1447 7540  Oljemålning Signerad, spelman. Olja på pannå, 20x15cm, yttermått inklusive ram: 29x24cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:54)

1447 7220  Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Signerad. Olja på duk, 67x97 cm, yttermått inklusive ram: 88x117 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:56)

1447 7327  Oljemålning Ulf Greder (f. 1949), Sverige. "Holly Hill". Signerad, daterad 1974. Olja på pannå, 53x39 cm, yttermått inklusive ram: 61x47 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:32)

1447 7355  Oljemålning Walter Adams, Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 89x119, yttermått inklusive ram: 104x135 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:34)

1447 7544  Oljemålning Wolmer Zier (1910-1990), Danmark. "Løkken". Signerad, daterad 1966. Olja på duk, 35x43cm, yttermått inklusive ram: 51x59cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:21)

1447 7336  Örhängen 18k guld, ett par. Längd: 5cm, vikt: 3,2g.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:33)

1447 7353  Örhängen 18K vitguld, 1960, med rosenstenar. Längd: 2cm, vikt: 3,7g.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:01)

1447 7186  Paraplyställ porslin. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:12)

1447 7333  Parti bijouterier

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:51)

1447 7375  Parti textilier

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:15)

1447 7565  Pastell signerad Molin, Paris -30,31x50, yttermått inklusive ram: 39x59 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:35)

1447 7292  Piedestal Gertrud Ohlsson, keramik. Höjd: 47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:09)

1447 7495  Piedestal med stenskivor. Höjd: 65 cm

1447 7463  Piedestal Med stenskivor. Höjd: 65cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:49)

1447 7481  Piedestal Med stenskivor. Längd: 26 cm. Djup: 26 cm. Höjd: 67 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:40)

1447 7213  Pinnstolar 3 st, Bemålade

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:12)

1447 7171  Pokaler + kniv, 5 delar, silver. Höjd: 5-11, längd: 20 cm, vikt: 290g ca

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:41)

1447 6236  Pokaler & bägare 3 delar, silver. Höjd: 8-8,5, vikt: 235g ca

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:06)

1447 7423  Porslintavla Kina, häst. Signerad, 18x12cm, yttermått inklusive ram: 28x22cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:45)

1447 7532  Portfölj "Franzen", Skinn. Längd: 46 cm, djup: 18 cm, höjd: 38 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:13)

1447 7077  Pottskåp Ett par, bemålade. Bredd: 47 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:31)

1447 6369  Räkskålar 13st, glas. Höjd: 9cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:16)

1447 7341  Ring 18k guld, med briljantslipade diamanter, 3xca 0,35ct, 1948, sl 17½. Vikt: 3,1g

S�ldes f�r 14.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:51)

1447 7346  Ring 18K vitguld, 1963, med gravyr/inskription, stl: 17. Vikt: 3,9g.

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:07)

1447 7347  Ring 18K vitguld, med diamanter, 2xca0,10ct, 1xca0,28cm, 16xca0,01ct, storlek: 17. Vikt: 4,7g.

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:57)

1447 5212  Rökelsekar Japan, Höjd: 20cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:49)

1447 7342  Röllakan Ingegerd Silow (1916-2005), Sverige. "Skarup", 200x300 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:54)

1447 7428  Rosvattenkanna silver, Persien. Höjd: 23 ca, Vikt: ca 350 g

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:44)

1447 7526  Salt/pepparströare 3 delar, Silver/emalj. Höjd: 2-5cm, vikt: 72g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:39)

1447 7497  Saltkar & peppar silver, 3 delar. Höjd: 3-8cm, vikt: 100g.

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:15)

1447 7436  Sängram Järn, 120x200cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:05)

1447 7397  Sängram mahogny. Längd: ca 193 cm. Bredd: 140 cm, höjd: ca 110-175 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:26)

1447 7063  Såsslev & skedar 5+ 1st, silver. Längd: 11-25cm, vikt: 274g.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:36)

1447 7496  Såssnipa & skål silver, Danmark, 1915. Höjd: 9-10cm, vikt: 345g.

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:18)

1447 7442  Schackspel Alabaster. Längd: 34 cm, bredd: 34 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:32)

1447 7408  Serigrafi Marino Marini (1901-1980), Italien. Eftertryck. Bildmått: 37x27, yttermått inklusive ram: 54x44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:55)

1447 7097  Serveringsvagn Teak. Längd: 72, djup: 44 cm, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:58)

1447 7233  Servisdelar 14 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Dart, Gustavsberg

1447 7297  Servisdelar 8+ 4 delar, Villeroy & Boch. Diameter: 22-27 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:18)

1447 7127  Servisdelar Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Birka, Gustavsberg 1973-1995, stengods med målad svart dekor, 44 del

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:50)

1447 7372  Servisdelar Vardag, Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Gustavsberg 1957-1973, grön glasyr med vita kanter, 26 del

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:31)

1447 9408  Shaker Nysilver, CG Hallberg, med gravyr/inskription. Höjd: 22cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 februari 2022 10:11)

1447 7393  Sideboard Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Herrgård. Längd: 150 cm. Djup: 38 cm, höjd: 96 cm

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:38)

1447 7303  Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 175, djup: 48 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:10)

1447 7217  Sideboard längd: 140 cm, djup: 40 cm, höjd: 79 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:52)

1447 7464  Sideboard Teak, Hugo Troed, bra bohag. Längd: 142 cm. Djup: 45 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 9.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:13)

1447 7319  Sidenmålning Oidentifierad konstnär. Vietnam. Signerad. Bildmått: 39x55cm, yttermått inklusive ram: 57x74cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:59)

1447 7042  Silvertacka silver, 999. Längd: 11,5cm. Vikt: 1003g

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:36)

1447 7579  Skål Arabia, Inkeri Leivo (1944-2010), Finland. Diameter: 9,5 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:04)

1447 7574  Skål Argenta, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg. Diameter: dia 15, höjd: 5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:56)

1447 7294  Skål Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. "Pond", Orrefors. Längd: 21,5 cm. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:12)

1447 7188  Skål Kina, diameter: 19, höjd: 7 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:52)

1447 7571  Skål Lalique, France. Diameter: 13,5, höjd: 5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:27)

1447 7185  Skål omkring 1900, porslin, diameter: 22, höjd: 11 cm

1447 6247  Skålar 3 st, silver. Diameter: 7-10,5, vikt: 105g ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:31)

1447 6220  Skålar Ett par, silver, Indien. Längd: 9, höjd: 3,5 cm, vikt: 125g ca

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:38)

1447 6250  Skålar med handtag, ett par, G&C, Danmark. Porslin och metall. Längd: 18 cm. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:51)

1447 7560  Skålar & fat 10 delar, Ingela Benson, "Jellybean". Höjd: 10-17cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:20)

1447 7152  Skålfat 1800-tal, Kina. Längd: 26, djup: 20 cm, höjd: 6 cm

1447 7116  Skålfat Kina. Diameter: 30cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:57)

1447 7363  Skänk Bemålad. Bredd: 79, djup: 48 cm, höjd: 117 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:45)

1447 7112  Skänk Ek, nyrenässans. Bredd: 159 cm. Djup: 69 cm. Höjd: 117 cm, nyckel

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:02)

1447 1006  Skåp 1700-tal, Rokoko, Ek. Bredd: 146. Djup: 51 cm. Höjd: 230 cm, nyckel

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:44)

1447 7207  Skåp Bemålat. Bredd: 78, djup: 50 cm, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:42)

1447 6152  Skåp Ek, nyrenässans. Bredd: 155 cm. Djup: 64 cm. Höjd: 234 cm, nyckel

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 21:15)

1447 7252  Skåp England, Idegran. Bredd: 75, djup: 43 cm, höjd: 141 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:08)

1447 7486  Skåp Kartell, Patricia Urquiola, 2 sek. Bredd: 76. Djup: 38 cm. Höjd: 88 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:51)

1447 7483  Skåp Kartell, Patricia Urquiola, 3 sek. Bredd: 76. Djup: 38 cm, höjd: 125 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:17)

1447 7484  Skåp Kartell, Patricia Urquiola, 3 sek. Bredd: 76. Djup: 38 cm. Höjd: 125 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:13)

1447 7439  Skåp med spegeldörr, Tidigt 1900-tal, ek. Höjd: 200 cm, bredd: 82,5 cm, djup: ca 54 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:32)

1447 7031  Skedar 11st, silver. Längd: 13cm vikt: 165g.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:59)

1447 7039  Skedar 29st, silver, Rosenholm, med gravyr/inskription. Längd: 12cm, vikt: 407g.

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:50)

1447 7037  Skedar 7st, silver. Längd: 14cm, 1903, vikt: 125g.

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:13)

1447 7359  Skrivbord 1800-tal, Bemålat. Bredd: 102, djup: 60 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:13)

1447 7295  Skrivbord jugend, ek. Bredd: 119, djup: 59 cm, höjd: 77 cm

1447 7074  Skrivbyrå England, idegran, med mässingsbeslag. Bredd: 91 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 92 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:42)

1447 7148  Skulptur Flicka, omkring 1900, metall /träsockel. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:31)

1447 7194  Skulptur Gips, Egypten. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:26)

1447 7389  Skulptur Herend. Höjd: 21cm, längd: 26cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:27)

1447 7195  Skulptur knalle, brons / träsockel. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:50)

1447 7572  Skulptur Lalique, France. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:57)

1447 7507  Skulptur malakit, 2 delar, inköpt i Kongo. Höjd: 8. 5 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:25)

1447 5179  Skulptur Orientalisk, brons. Höjd: 17cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:22)

1447 7078  Skulptur Ruth Milles (1873-1941), Sverige. Gips. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:15)

1447 7126  Skulptur Stig Blomberg (1901-1970), Sverige. "Tidningspojken", DN. Brons. Stämpelsignerad, Herman Bergmans konstgjuteri, inskriptioner. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:08)

1447 7144  Skulpturer Ett par, Aldo Londi (1911-2003), Italien. Längd: 21, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:49)

1447 7411  Slagbord Längd: 119 cm. Djup: 26cm, 2x67 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:46)

1447 7432  Sminkbord med pall, funkis, Bredd: 122 cm. Djup: 50 cm, höjd: 150 cm, med belysning, nyckel

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:36)

1447 7038  Smörtaxar Ett par, silver. Längd: 7cm, (t10) och (u10). Vikt: 33,9g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:24)

1447 7121  Snurrstol Åtvidaberg, höj- och sänkbar

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:45)

1447 7040  Sockertänger 2 st, silver. Längd: 9-10xm, vikt: 45,3g.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:40)

1447 7104  Soffa 2 delar, Längd: 140-205cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:49)

1447 7212  Soffa Bemålad. Längd: 162

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:43)

1447 7400  Soffa Howardmodell. Längd: 197

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:58)

1447 7214  Soffa Läder. Längd: 200

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:12)

1447 7179  Soffa NK, omklädd, dunplymåer. Längd: 225

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:08)

1447 7302  Soffa nyrokokostil, plysch. Bredd: 138 cm

1447 7492  Soffbord Gustaviansk stil. Bredd: 110. Djup: 75 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:49)

1447 7405  Spegel 160x60cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:15)

1447 7082  Spegel 1950-tal, G&T, 103x62cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:42)

1447 7361  Spegel Björk, Funkis. Diameter: 79 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:44)

1447 6381  Spegel Empire. Höjd: 128

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:00)

1447 6450  Spegel Förgylld, 65x50 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:37)

1447 7517  Spegel Gustaviansk stil, 113x514cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:47)

1447 7490  Spegel nutida, 76x56 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:47)

1447 7395  Spegel Rokokostil, 77x44 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:25)

1447 7502  Spegel Silkii Italy, Barockstil, 142x112cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:10)

1447 7266  Spegel Teak, 88x45 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:05)

1447 7158  Spegellampetter Ett par, Gustaviansk stil, 38x24 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:06)

1447 7149  Spegellampetter Ett par, Louis XV-stil, 523x0

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:19)

1447 6457  Spelbord Längd: 90 cm. Djup: 44x2 cm. Höjd: 71 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:48)

1447 7366  Stol Gustaviansk stil

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:57)

1447 7474  Stol Philippe Starck (f. 1949), Frankrike. Kartell, "Mademoiselle", Kartell, Polycarbonat / tyg

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:15)

1447 7367  Stol Rokokostil

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:36)

1447 7015  Stol Thonet

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:06)

1447 7413  Stolar 6 st

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:30)

1447 7371  Stolar 8 st, Gustaviansk stil

1447 7306  Stolar 8st, 6 + 2 st, Med rottingsits

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:10)

1447 7017  Stolar Ett par

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:27)

1447 7478  Stolar ett par, Fast, "Forest", metall

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:53)

1447 7465  Stolar Gustaviansk stil, 6+ 2 st

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:02)

1447 7382  Stubbstol höjd: 86cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:33)

1447 7287  Supkoppar Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna. Diameter: 6 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:55)

1447 7370  Svepask 1800-tal. Längd: 37 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:42)

1447 7323  Syltkruka Rörstrand. Diameter: 29. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:10)

1447 7210  Syltkrukor 6 st. Stengods, Höganäs. Höjd: 17 - 29

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:28)

1447 7491  Taburett England, Läder. Längd: 52 cm, djup: 37 cm, höjd: 40 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:17)

1447 7096  Taburetter ett par, Gustaviansk stil, 1800-tal. Längd: 43 cm, djup: 33 cm, höjd: 45 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:58)

1447 7307  Taburetter Ett par. Längd: 55cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:10)

1447 7326  Takarmatur 1920-tal, Prismor, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:43)

1447 7269  Takarmatur Kaiser Leuchten, mässing, 31x31 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:51)

1447 7417  Takarmatur mässing. Höjd: 86cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:35)

1447 7095  Takarmatur Metall. Diameter: ca 45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:56)

1447 7385  Tallrikar 12+ 1st, Mason´s, "Game bird". Diameter: 26cm, längd: 43cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:37)

1447 7384  Tallrikar 15st, Tyskland. Diameter: 25cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:52)

1447 7390  Tallrikar 3+ 1 delar, Royal Copenhagen & B&G. Diameter: 25,5 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:48)

1447 7510  Tallrikar 8 delar, Rörstrand, Pontus. Diameter: 20-24 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:03)

1447 7369  Tallrikar Gustavsberg, 13 delar. Diameter: 24 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:20)

1447 7150  Tändsticksaskshållare Firma Svenskt Tenn, 1987. "The world is a book. . ", Längd: 12. Bredd: 7 h3

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:57)

1447 7322  Tavla Broderad, Kina, 39x32cm, yttermått inklusive ram: 43x35cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:29)

1447 7545  Tavla Piedra dora, 21x15cm, yttermått inklusive ram: 29x23cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:53)

1447 7305  Tavla Textil, Maskingjord, yttermått inklusive ram: 128x195 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:41)

1447 7270  Tavla tryck, Kungafamiljen Oscar II, yttermått inklusive ram: 58x66 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:34)

1447 6350  Teckning Tusch, landskap med hus, ej signerad, 31x43, yttermått inklusive ram: 44x56 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:38)

1447 7424  Teglashållare silver, Persien. Höjd: 7 cm, Vikt: ca 600 g

1447 7529  Tekoppar 7 delar, Rosenthal.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:56)

1447 6112  Tennstop England, Jugend, Tudric. Höjd: 20 cm

1447 6214  Terrin med lock & fat G&C. Längd: 34. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:26)

1447 7013  Teservisdelar 12 delar, Kina

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:14)

1447 7494  Teservisdelar 6 delar, Gardner Moskva, Ryssland

1447 7187  Tidningsställ England. Längd: 45, djup: 33 cm, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:24)

1447 9403  Tillbringare 2 st+ omrörare, Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Johansfors Glasbruk. Höjd: ca 25-27 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 februari 2022 10:10)

1447 6052  Toiletteaskar 3 st, kristall med silvermontering, Gustaf Möllenborg, 1866. Längd: 10-21 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:50)

1447 7460  Trattgrammofon

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:40)

1447 7263  Trumpet "The Caravelle", USA

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:23)

1447 7456  Tusch Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad, daterad -75. Bildmått: 42x49, yttermått inklusive ram: 62x67 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:18)

1447 7103  Uppläggningsbestick 2 del+ 4 knivar, silver. Längd: 21-25 cm, Vikt: ca 420 g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:58)

1447 7035  Urna Rörstrand. Höjd: 32cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:04)

1447 7364  Utdragssoffa 1800-tal, bemålad. Längd: 180 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:45)

1447 7055  Väggarmatur Ateljé Lyktan. Diameter: 19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:15)

1447 7164  Väggarmaturer 3 st, Mässing / Plåtskärm, Danmark, höjd: 49 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:26)

1447 7470  Väggrelief BS 1974, gjutjärn, tennisspelare, 41x36cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:26)

1447 7446  Väggreliefer 10st, Gantofta, blommor, 9x7-22x17cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:14)

1447 7445  Väggreliefer 5 st, Staffan Johnson, för WWF, fåglar, 20x16cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:06)

1447 7277  Väggskulptur Seth Lindgren (1903-1978), Sverige. "Animistisk Världsbild". Smide, Signerad, 52x126 cm, oramad

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:21)

1447 7365  Väggtelefon omarbetad, 60x25 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:11)

1447 7356  Väggur Gustaviansk stil, Carl Gustafson, omkring 1900, Karlstad, 85x50 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:07)

1447 7193  Vällingklocka Ullevi. Höjd: 20, graverad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:58)

1447 7191  Värja längd: 97 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:22)

1447 7151  Vas + skål + fat, 4 delar, Versace, Medusa & Barocco, diameter: 11-16. Höjd: 6-26, längd: 13-22 cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:37)

1447 6064  Vas + skålar, 3 delar, Böhmen, kristall, Dia 26. Höjd: 13-37 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:31)

1447 7056  Vas Bergdala studioglas. Höjd: 28cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:50)

1447 7093  Vas Konstglas, Gullaskrufs glasbruk. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:10)

1447 6110  Vas Kosta Boda, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:27)

1447 7426  Vas silver, Persien. Höjd: 36, ca 550 gr, Vikt: 560 g

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:04)

1447 7575  Vas Wedgwood, England. Höjd: 12,5, diameter: 11 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:19)

1447 7472  Vas & skål Orrefors. Höjd: 8-17cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:20)

1447 7049  Vaser 2 st, Konstglas. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:24)

1447 7085  Vaser 2 st, Kosta Boda och Orrefors. Höjd: 20-27cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:38)

1447 7430  Vaser ett par, silver, Persien. Höjd: 22, Vikt: ca 640 gr

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:17)

1447 7272  Vinglas Kosta Boda, Chateau, 6 st. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:30)

1447 7398  Vitrinskåp Längd: 92 cm. Djup: 38 cm. Höjd: 167 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 20:48)

1447 7169  Ytterfoder 5 st, Waldemarsudde. Höjd: 10-16 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:14)

1447 7091  Ytterfoder jugend. Diameter: 25cm. Höjd: 19cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:38)

1447 7170  Ytterfoder Kina, Figurer. Höjd: 17, diameter: 28 cm

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 18:36)

1447 7509  Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 14cm

1447 7034  Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 25cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:09)

1447 7081  Ytterfoder Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Flintgods, Gustavsberg, 1920-tal. Diameter: 22cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 7 februari 2022 19:53)