Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 24 augusti 2020 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1342 9001  Akvarell Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. 38x58 cm. Signerad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:59)

1342 9149  Altsaxofon i Väska, Hermes, USA. Längd: 66 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:14)

1342 9485  Ampel prismor. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:03)

1342 9340  Armband silver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 1965. Längd: 18 cm. Vikt: ca 55 g

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:46)

1342 9354  Armband Sterling, Danmark, Georg Jensen, ca 25 g. Längd: 38 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:07)

1342 9297  Armbandsur 18k guld, IWC Schaffhausen, ca 1950-tal, manuell uppvridning. Diameter: 33mm, läderband, bruttovikt: 36g

S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:22)

1342 9278  Armring 18k guld, öppningsbar, 1960. Diameter: 6cm. Vikt: 9g

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)

1342 9068  Assietter 9 st, Rörstrand. Diameter: 18 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:51)

1342 9303  Assietter Upsala Ekeby. Diameter: 18cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:27)

1342 9402  Bägare 3 delar, silver, + skålar. Höjd: 4-7cm, Vikt: 240g ca.

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:46)

1342 9311  Balustradfåtölj

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:41)

1342 9083  Båtmodell höjd: 98. Längd: 67 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:44)

1342 9309  Behållare Metall. Höjd: 36cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:53)

1342 9410  Bestick 10 delar, silver, udda, bland annat Kaktänger. Längd: 12,5 -22, bruttovikt: 260 g

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:02)

1342 9405  Bestick 15 delar, modell Chippendale, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Längd: 17-19cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:49)

1342 9407  Bestick ca 80 delar, nysilver, Svensk spets. Längd: 13-24cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:31)

1342 9074  Bestick nysilver

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:49)

1342 9105  Blandteknik Emelie Fagerström, fästning, 20x35 cm. Signerad

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:55)

1342 9269  Blandteknik Eric Hallström (1893-1946), Sverige. "flicka studie". Signerad. Motivet: 30x27cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:19)

1342 9279  Blandteknik Gerhard Nordström (f. 1925), Sverige. Signerad, daterad 1956. Motivet: 40x30cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:56)

1342 9027  Blandteknik Monogramsignerad, "Agavia", 1889,45x22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:50)

1342 9056  Blandteknik Oidentifierad konstnär. "Augeias stall". Ej signerad. Motivet: 41x59 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:26)

1342 9002  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Gabriel. Mixed media på duk, 31x42 cm, oramad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:40)

1342 9029  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, "Paris, St Germain des pres, Les Existentialistes". Motivet: 38x53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:47)

1342 9177  Bonad 56x180 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:59)

1342 8266  Bord Ek. Bredd: 100, djup: 70 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:46)

1342 9458  Bord mahogny. Bredd: 98, djup: 56 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:59)

1342 9156  Bord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 67, djup: 48 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:20)

1342 9154  Bordskanon Längd: 36cm, Stafsjö

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:59)

1342 9371  Bordskedar 5 st, silver, Franska Liljan. Längd: 18,5cm, vikt: 182g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:37)

1342 9374  Bordskedar 5 st, silver, Franska Liljan. Längd: 22cm. Vikt: 289g.

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:25)

1342 9283  Bordslampa Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Höjd: ca 50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:59)

1342 9288  Bordslampa Luxus, Uno & Östen Kristiansson Teak. Höjd: 39 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:04)

1342 9162  Bordslampa mässing. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:18)

1342 9314  Bordslampa Med skärm. Höjd: 52cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:12)

1342 9468  Bordslampa Metall med glaskupa. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:33)

1342 9019  Bordslampa onyx och mässing. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:12)

1342 9015  Bordslampfot + ljusstake. Bengt Hjertén. Trä. Höjd: 45 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:10)

1342 9364  Bordslampfötter ett par. Höjd: ca 40 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)

1342 9018  Bordslampfötter ett par. Laura Ashley. Metall. Höjd: ca 38 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:01)

1342 9276  Bordslampor Ett par, Hemi klot -3. Höjd: 24cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:51)

1342 9256  Bordslampor Ett par, keramik. Höjd: 53cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:02)

1342 9493  Bordslyster med prismor. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:10)

1342 9456  Byrå Alm. Bredd: 78, djup: 42 cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:32)

1342 9216  Byrå Funkis. Bredd: 100, djup: 41 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:46)

1342 9098  Byrå längd: 79 cm, djup: 49 cm, höjd: 81 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:14)

1342 9151  Byrå Längd: 79 cm. Djup: 37 cm, höjd: 70 cm, nyckel

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:47)

1342 9192  Byrå med stenskiva. Bredd: 65, djup: 32 g. 62 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:52)

1342 9219  Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 90, djup: 48 cm, höjd: 80 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:05)

1342 9153  Byrå sengustaviansk stil. Bredd: 69, djup: 37 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:00)

1342 9455  Byrå Teak/bemålad. Bredd: 73, djup: 3,6 cm, höjd: 69 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:10)

1342 9425  Champagnekylare Bruno Paillard, Reims-France. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:30)

1342 9066  Clubfåtöljer ett par, Läder

S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)

1342 8322  Coasters ett par. Diameter: 13,5 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:30)

1342 9415  Dessertskedar 7 delar, silver, (4 + 2 + 1). Längd: 14,5-17 cm. Vikt: ca 175 g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:02)

1342 9466  Dockskåpsmöbler Diverse i en låda.

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:22)

1342 9205  Etsning Arthur Enoch Andersson, Signerad, 22x21 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:04)

1342 9139  Etsning Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrerad 25/30. Motivet: 26x27 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:09)

1342 9119  Etsning Olle Hamngren (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 40/90. Motivet: 63x49 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:17)

1342 9212  Fällstolar 10st, Tamös stålmöbler

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:34)

1342 9253  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 159/180, "King Loui". Motivet: 34x46cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:28)

1342 9290  Färglitografi Axel Olsson. Signerad, numrerad 217/260. Motivet: 24x31cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:52)

1342 9462  Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 164/250. Motivet: 34x25 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 21:01)

1342 9281  Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, "Ballerina". Motivet: 43x31cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:02)

1342 9121  Färglitografi Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 26/125, daterad 1977. Motivet: 73x40 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:30)

1342 9465  Färglitografi Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 47/190, daterad 91. Motivet: 60x42 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:45)

1342 9280  Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 309/360, skärgårdsmotiv. Motivet: 54x37cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:47)

1342 8211  Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. HC . Signerad, numrerad 16/40, Waxholms fästning. Motivet: 25x37 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:53)

1342 9461  Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 250/320. Motivet: 26x38 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:36)

1342 8204  Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 40/390. Motivet: 28x43 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:46)

1342 8080  Färglitografi Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, numrerad 22/25. Motivet: 62x46 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:37)

1342 9120  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 18/360. Motivet: 42x65 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:55)

1342 9118  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 23/310. Motivet: 30x84 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:54)

1342 9460  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 51/250. Motivet: 27x21 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:06)

1342 9058  Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. "Åkertistel & Bålgeting". Signerad, numrerad 90/260, daterad 1983. Motivet: 36x31 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:15)

1342 9061  Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, numrerad 104/310, daterad 1981. Motivet: 40x32 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:35)

1342 9285  Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 17/60, daterad 1950, Motivet. 48x68 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:46)

1342 9137  Färglitografi Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 66/110, mm_50x64 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:59)

1342 8078  Färglitografi Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad, numrerad 114/150, daterad 1989. Motivet: 39x26 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:35)

1342 9483  Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 209/275, år 1993. Motivet: 52x39cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:43)

1342 9259  Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 53/290, daterad 1994. Motivet: 38x54cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:01)

1342 9463  Färglitografi Stellan Mörner (1896-1979), Sverige. Signerad, numrerad 60/75. Motivet: 30x31 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:50)

1342 9286  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 120/475, "För Bonniers folkbibliotek 10 års jubileet", 1957. Motivet: 35x42cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:57)

1342 9287  Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 181/360. Motivet: 88x75 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:38)

1342 9180  Färglitografier 3 st, Håkan Thorsén (f. 1928), Sverige. Årstider i Sörmland. Signerad, numrerad 222/310. Motivet: 64x46 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:31)

1342 9185  Fat & Skål, Orrefors. Diameter: 19-29cm

1342 8069  Fat 10 st, Imaridekor, udda. Diameter: 20 ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:23)

1342 9223  Fat 3 st, Japan. Diameter: 2. Längd: 25 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:00)

1342 9328  Fat 6 st, Kina. Diameter: 15-23cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:23)

1342 9232  Fat Firma Svenskt Tenn, 1975. Diameter: 29 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 21:00)

1342 9067  Fat Glas, Motiv efter Gustav Klimt. Diameter: 36 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:18)

1342 9360  Fat Kina, Sung, Celadon. Diameter: 15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:40)

1342 9218  Fat Längd: 48cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:46)

1342 9107  Fat Nysilver. Längd: 50cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:02)

1342 9322  Fåtölj

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:13)

1342 9046  Fåtölj 1960-tal, Teak / ek, saknar dynor

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:18)

1342 9307  Fåtölj Baltikum

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:21)

1342 9044  Fåtölj nutida, "Homeline"

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:44)

1342 9045  Fåtölj nutida, "Homeline"

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:04)

1342 9443  Fåtölj Nyrokoko

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:06)

1342 9047  Fåtölj Tidigt 1900-tal, skinn / omklädd dyna

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:24)

1342 9070  Figurin Bing & Grøndahl. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:17)

1342 9006  Figuriner 4 st, isbjörnar/säl. Höjd: 4,5-10 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:34)

1342 9492  Figuriner 6 st, Jenny Nyström (1854-1946), Sverige. Höjd: 12-16 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:42)

1342 9065  Fiol Olof Larsson, 1877, no 199 + 2 stråkar i väska. Längd: 58 cm

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:49)

1342 8318  Fiskbestick pläter, England, i schatull. 6+ 6 st

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:27)

1342 9337  Fisktallrikar 4 st, Johnson Bros. Längd: 26 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:20)

1342 9372  Fisktallrikar 6 st, Johnson Bros. Diameter: 25 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:13)

1342 9175  Fruktservis Limoges, 7+ 1 delar. Djup: 22-23 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:06)

1342 9333  Garderobsskåp Vitrin. Bredd: 120. Djup: 55 cm, höjd: 232 cm, nyckel

S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:25)

1342 9474  Gardiner 2 st, William Morris, 250x120cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:12)

1342 9226  Glasservisdelar Kristall, ca 45 delar. Höjd: 8-18 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:55)

1342 9222  Glasskepp i Flaska, Santa Maria, 125/500. Längd: 23cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:48)

1342 9142  Golvlampa 3-armad. Höjd: ca 175

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:45)

1342 9054  Golvlampa AH Belysning, ek / mässing. Höjd: 148

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:14)

1342 9317  Golvlampa höjd: 152cm, By Rydéns

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:26)

1342 9454  Golvlampa höjd: 155 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:24)

1342 9008  Golvvas Tilgman Keramik. Signerad, Marian Z, 1964. Höjd: 58cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:21)

1342 9298  Göteborgsstol

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:03)

1342 9261  Grafiskt blad Eric Hallström (1893-1946), Sverige. 43x57cm. Signerad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:09)

1342 9005  Grafiskt blad Orientaliskt, 43x28 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:36)

1342 9090  Grafiskt blad Signerad. Motivet: 38x29 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:12)

1342 9028  Grafiskt blad Walto Malmiola, Jean Sibelius, tryckt signatur, 37x27,5. Ej signerad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:45)

1342 9346  Granatsmycken 3 delar

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:14)

1342 9350  Halsband 18 k med pärlor, ca 27 gr. Längd: 40 cm

S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:56)

1342 9339  Halsband Sterlingsilver, Danmark. Anton Michelsen (AM), "blades of grass", Längd: 39 cm, Vikt: ca 80 g

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:40)

1342 9358  Halskedja 18k guld, 2 gr + hänge. Längd: 40 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:01)

1342 9357  Halskedja 18k guld, ca 8 gr. Längd: 50 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:58)

1342 9424  Hänge 18k guld, med diamanter, 20xca0,001ct. Längd: 1,5cm, vikt: 1g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:43)

1342 9319  Hängskåp Ett par. Höjd: 63cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:50)

1342 9255  Hängskåp Intarsia. Bredd: 50 cm. Djup: 12 cm, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:55)

1342 9144  Herrbetjänt höjd: 105cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:20)

1342 9244  Herrbetjänt höjd: 106cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:59)

1342 9148  Hörnskåp Gustaviansk stil. Bredd: 74 cm. Djup: 44 cm, höjd: 177 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:08)

1342 9437  Hörnskåp Längd: 59 cm. Djup: 37 cm, höjd: 182 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:58)

1342 9449  Hörnskåp mahogny. Höjd: 181, nyckel

1342 8209  Ikon Ryssland, 11x8

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:50)

1342 8085  Jardiniere nysilver. Längd: 23 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:54)

1342 9048  Jultallrikar 27 st, Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl. Diameter: 18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:26)

1342 9326  Kaffegods 16 delar, Rosenthal, Classic Azur

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:17)

1342 9181  Kaffegods 8 delar, Ryssland, omkring 1900

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:55)

1342 9401  Kaffeservisdelar 3 delar, Nysilver. Höjd: 10-24cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:03)

1342 9389  Kaffeskedar 12st, silver, chippendale. Längd: 12cm, vikt: 150g. Med etui.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)

1342 9403  Kakspadar ett par, silver, + såsslev, MGAB, 1965. Längd: 19,5cm, Vikt: 75g ca.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:06)

1342 9390  Kaktänger & sockertänger, 7 delar. Vikt: 204g.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:36)

1342 9224  Kandelaber Scandia malm. Höjd: 22,5cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:26)

1342 9163  Kandelabrar ett par, nysilver, CG Hallberg. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:34)

1342 9397  Kandelabrar Ett par, nysilver. Höjd: 30cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:46)

1342 9295  Kanna Kina. Höjd: 17cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:36)

1342 9453  Karmstolar ett par, England

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:27)

1342 9075  Karmstolar ett par, Modell "Talavid", Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. (ej märkta)

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:26)

1342 9398  Karotter 3 delar, nysilver. Diameter: 15-19cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:19)

1342 9037  Kassaskrin metall. Längd: 30, djup: 22 cm, höjd: 12 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:37)

1342 9331  Knivar 9st. Längd: 27cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:29)

1342 9021  Konsoler 3 delar, förgylld dekor. Höjd: ca 15, djup ca 16 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:06)

1342 9251  Koppar/fat diverse Kina, 6 del

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:53)

1342 9469  Kopparkärl 2 delar. Höjd: 32cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:15)

1342 9447  Korgstol

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:53)

1342 9366  Lampbord mahogny. Bredd: 55, djup: 35 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:56)

1342 9308  Lampetter Tenn. Höjd: 29cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:41)

1342 9217  Linneskåp Teak. Bredd: 170, djup: 43 cm, höjd: 115 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:57)

1342 9459  Litografi 7 st, Felix Wilhelm, 200-upplaga, "Tu Felix Austrian ride", bladets mått: 24x19 cm. Signerad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:32)

1342 8071  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 60

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:25)

1342 9220  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: ca 50 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:32)

1342 9189  Ljuskrona Med prismor. Höjd: 37cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:51)

1342 9190  Ljuskrona Med prismor. Höjd: 57cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:19)

1342 9166  Ljuskrona Oscariansk. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:03)

1342 9246  Ljusstakar 4 st, Englesson. Höjd: 3,5-18,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:32)

1342 9382  Ljusstakar 4 st, silver (830), TESI Tenn & Silver AB, 1973. Höjd: 15,5cm, bruttovikt: 778g.

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:07)

1342 9231  Ljusstakar ett par, Firma Svenskt Tenn, 1976. Höjd: 11 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:42)

1342 9475  Ljusstakar Ett par, Georg Jensen Kobra. Höjd: 16cm

1342 9072  Ljusstakar ett par, mässing, Barockstil. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:22)

1342 9225  Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 5cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:41)

1342 9318  Ljusstake Smide. Höjd: 37cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:49)

1342 9406  Lornjett silver. Längd: 6cm. Vikt: ca 35 g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:42)

1342 9073  Lykta Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Mässing med glaskupa. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:17)

1342 9436  Matbord Gustaviansks stil. Dia 89cm. Höjd: 73 cm, 2st iläggsskivor

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:19)

1342 9164  Matsalsgrupp Bord + 4+ 2 Gustaviansks stil, 2st iläggsskivor. Längd: 139 cm. Djup: 100 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:23)

1342 8240  Matsalsskåp Ek, Barockstil. Bredd: 182, djup: 63 cm, höjd: 226 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:20)

1342 9199  Matsalsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 121, djup: 46 cm, höjd: 158 cm, nyckel

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:52)

1342 9171  Matsalsskåp Med vitrin, Gustaviansk stil. Bredd: 117 cm. Djup: 44 cm, höjd: 175 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:58)

1342 9076  Matservis Tjeckoslovakien, ca 45 del

1342 9234  Matservisdelar Bavaria, 49 del

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:08)

1342 9173  Matservisdelar Limoges, ca 40 del

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:21)

1342 9476  Matskedar 4 st, silver. Längd: 22cm, vikt: 257g.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:19)

1342 9196  Matta Bochara, 81x125 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:29)

1342 9419  Matta Kina, 245x310 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:46)

1342 9112  Matta Kina, 72x134 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:38)

1342 9113  Matta Kina, 72x140 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:04)

1342 9110  Matta Kina, 90x180 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:05)

1342 9111  Matta Kina, 97x165 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:51)

1342 9258  Matta orientalisk, 134x210cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:42)

1342 9257  Matta Orientalisk, 140x210cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:17)

1342 9020  Matta orientalisk, 143x204 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:50)

1342 9084  Matta orientalisk, 150x245 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:22)

1342 9338  Matta Orientalisk, 190x280cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:59)

1342 9236  Matta orientalisk, 220x315 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:13)

1342 9012  Matta orientalisk, 355x45

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:44)

1342 9198  Matta Orientalisk, Bochara, 133x170 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:51)

1342 9488  Matta Röllakan, Tulpan, 170x230 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:13)

1342 9114  Mattor Kina, 3 st, 59x62 - 72x131 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:44)

1342 9391  Mockaskedar 11st, silver. Längd: 12cm, vikt: 195g, med etui.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:28)

1342 9394  Mockaskedar 12st, silver. Längd: 12cm, vikt: 147g, med etui.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:38)

1342 9210  Mugg höjd: 18cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:53)

1342 9359  Mynt 3 st, 1 guld 2 silver, Antika, Vikt: 20g ca. Diameter: 2-3 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:18)

1342 9141  Nattygsbord Ett par. Bredd: 38 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:33)

1342 9079  Nubbeglas diverse, 25 st

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:02)

1342 8179  Oljemålning 1800-tal, hasardspelare, ej signerad. Olja på duk, 78x112 cm

S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 21:10)

1342 9206  Oljemålning Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Signerad, stilleben. Olja på duk, 64x30 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:11)

1342 9207  Oljemålning Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984). Signerad, daterad 1964, fiskeläge. Olja på duk, 23x42 cm

1342 9213  Oljemålning Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984). Signerad, daterad 1964, hus. Olja på duk, 30x65 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:19)

1342 9211  Oljemålning Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984). Signerad, daterad 1972, ekor. Olja på duk, 31x64 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:16)

1342 9208  Oljemålning Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984). Signerad, daterad 1973, blomster. Olja på duk, 54x65 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:49)

1342 7130  Oljemålning Axel Lind (1907-2011), Sverige. Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 37x45 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:13)

1342 9123  Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Byn vid havet. Signerad. Olja på duk, 67x33 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:36)

1342 9448  Oljemålning Bia Peterson (1916-1997), Sverige. "Lågfjäll, Spanien", Signerad. Olja på duk, 54x92 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:07)

1342 9060  Oljemålning Bo Tilliander, "Dalarö", 1980. Olja på pannå, signerad, 43x49 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:45)

1342 9013  Oljemålning Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 53x65 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:40)

1342 9158  Oljemålning Gösta Fougstedt (f. 1906), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 68x80 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:57)

1342 9109  Oljemålning Helge Holmlund (1911-1989), Sverige. Poträtt. Signerad. Olja på pannå, 28x18 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:09)

1342 9124  Oljemålning Ingvar Myrén. Signerad, daterad 83. Olja på duk, 89x91 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:39)

1342 9081  Oljemålning Johan Arvall (f. 1944), Sverige. "Tjäderspel", Signerad. Olja på duk, 50x60 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:43)

1342 9010  Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Skogsfåglar. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:48)

1342 9085  Oljemålning Karl-Göte Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 111x59cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:44)

1342 9445  Oljemålning Kerstin Kulling (f. 1938), Sverige. "Skvaller", Signerad. Olja på duk, 37x45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:30)

1342 9055  Oljemålning Lilly Blom, "Päron & mortel". Signerad, daterad -52. Olja på duk, 22x26 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:10)

1342 8330  Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Landskap med tallar. Signerad. Olja på pannå, 40x55 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:45)

1342 9003  Oljemålning Mikael Barrehag (f. 1959), Sverige. Sommaräng. Signerad, daterad 2000. Olja på pannå, 45x37 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:38)

1342 9268  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1948, kustklippor. Olja på pannå, 25x33cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)

1342 9106  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, knivkastare". Olja på duk, 60x72 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:18)

1342 8233  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Motiv från Skåne. Signerad, daterad 1945. Olja på duk, 73x10 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:58)

1342 9302  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 49, blomsterstilleben. Olja på pannå, 25x28cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:50)

1342 9133  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, fjällmotiv. Olja på pannå, 30x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:54)

1342 9267  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap med hus. Olja på duk, 34x78cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:05)

1342 9265  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, marin. Olja på duk, 47x54cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:32)

1342 9129  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Paris. Olja på duk, 45x54 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:35)

1342 9262  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stadsmotiv. Olja på duk, 48x38cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:05)

1342 9122  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 56x151 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:18)

1342 9108  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 19x70 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:58)

1342 9272  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stockholmsmotiv, utsikt från Södermalm. Signerad, daterad Signar -46. Olja på pannå, 81x58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:30)

1342 9134  Oljemålning Olle Blomberg (1909-1996), Sverige. Signerad, daterad 1950, stilleben. Olja på pannå, 21x26 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:20)

1342 9131  Oljemålning Per Collijn (1878-1961), Sverige. Signerad, daterad 07, Solbelysta tallar. Olja på duk, 44x43 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:44)

1342 9127  Oljemålning signerad Sarna, Ubud, Bali. Olja på duk, 88x138 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:36)

1342 9264  Oljemålning Sixten Holmgren (f. 1906), Sverige. Signerad, landskap. Olja på duk, 50x65cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:47)

1342 9291  Oljemålning Staffan Lindh (1931-2017), Sverige. "Islossning". Signerad. Olja på duk, 115x100 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:25)

1342 9057  Oljemålning Stig Olson (1936-2016), Sverige. "Höstkväll", Bolmsö. Signerad, daterad 1951. Olja på duk, 45x55 ca

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:07)

1342 9040  Oljemålning Ylva Ekman, Monogramsignerad, "Hoven runt". Olja på duk, 2001,34x27 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:56)

1342 9034  Oljemålningar 2 st, Nils Öst (1908-1983), Sverige. Sydländska motiv. Signerade, pannå, 21x45 & 39x64 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:25)

1342 9347  Örhängen ett par, 18k guld, ca 2 gr

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:01)

1342 9344  Örhängen ett par, 18k guld, med pärlor, 1920, ca 2,5 gr

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:55)

1342 9320  Pall Danmark. Höjd: 44cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:28)

1342 9245  Pall, luxus, östen & uno kristiansson. höjd: 42cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:32)

1342 9369  Pallar 3 st. Längd: 33-35 cm, höjd: 43-45 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:18)

1342 9351  Pärlcollier med silverlås. Längd: 96 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:39)

1342 9438  Parti bijouterier diverse

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:55)

1342 9356  Parti smycken diverse

S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:07)

1342 9430  Pastell Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Ej signerad, 37x51 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:26)

1342 9101  Pelarbord 1880-tal. Diameter: 48. Höjd: 73 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:04)

1342 9100  Pelarbord Poul Cadovius (1911-2011), Danmark. "Mygge". Bänkskivan är akrylbelagd, Cado. Diameter: 118 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:08)

1342 9004  Pennor 3 st, Mont Blanc/Waterman/Pierre Cardin. Längd: 13-14 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:08)

1342 9252  Pianopall längd: 67cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:24)

1342 9432  Piedestaler Ett par, nutida. Höjd: 69 cm, ca 22x22-29x29 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:19)

1342 9191  Plafond diameter: 31cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:01)

1342 9187  Plåtskylt Essolube, 55x55cm

1342 9379  Punschkoppar 3 st, silver, 1950. Diameter: 6,5cm, vikt: 93g.

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:15)

1342 9247  Punschkoppar 4 st, silver, 1954. Höjd: 3,5, Vikt: 130g ca

1342 9385  Punschkoppar 6 st, silver. Höjd: 4,5cm, vikt: 247g. Med schatull

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:55)

1342 9146  Relieftavlor 2 st, Bilar, 30x40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:57)

1342 8241  Ring 14K vitguld, med briljantslipad diamant, 1xca0,37ct, storlek: 17½. Vikt: 3g

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:47)

1342 9345  Ring 18 k ca 3 gr, ringmått 13

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:43)

1342 9341  Ring 18k guld, ca 2 gr, ringmått 15

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:06)

1342 9414  Ring 18k guld, med briljanter, 5xca0,001ct, 1979, storlek: 16. Vikt: 1g.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:38)

1342 9409  Ring 18k guld, med diamant, 1xca0,10ct, storlek: 16½. Vikt: 2g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:52)

1342 9412  Ring 18k guld, med diamanter 7xca0,05ct, storlek: 18, gravyr. Vikt: 3g.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:55)

1342 9416  Ring 18k guld, med diamanter, 1xca0,05ct, 6x0,01ct, storlek: 19. Vikt: 3g.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:58)

1342 9418  Ring 18k guld, med diamanter, 20x0,01, storlek: 18½. Vikt: 3g.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:07)

1342 9426  Ring 18k guld, med diamanter, 3xca0,05ct, storlek: 18. Vikt: 2g.

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:09)

1342 9427  Ring 18k guld, med diamanter, 3xca0,16,10x0,01ct, storlek: 18. Vikt: 4g.

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:55)

1342 9428  Ring 18k guld, med gröna & vita stenar, storlek: 17½. Vikt:

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:58)

1342 9422  Ring 18k guld, med gröna stenar, storlek: 18½. Vikt: 1g

1342 9421  Ring 18k guld, med röda stenar, storlek: 18. Vikt: 3g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:35)

1342 9342  Ring silver, Anna-Stina Åberg, 1979, Vikt: 40 g ca, ringmptt 17

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:32)

1342 9370  Röllakan 150x200 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:24)

1342 9312  Röllakan 169x226 cm

1342 8184  Salongsbord 1800-tal, Björk. Bredd: 110, djup: 72 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:58)

1342 8174  Salongsbord England. Bredd: 113cm. Djup: 85 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:19)

1342 9477  Sameskedar 3 st. Längd: 11cm, vikt: 41g.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:23)

1342 9049  Samlartallrikar 34 st, Ryssland, Sagan om snödrottningen, Eldfågeln, Ryska sagor & Livet på landet, diameter: 20 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:10)

1342 9221  Sängbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 60 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:56)

1342 9399  Såssnipa/såsskål 2 delar, nysilver. Höjd: 7cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:41)

1342 9050  Satsbord 2 delar, Alm / glas. Höjd: 47-49 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:02)

1342 9195  Satsbord 3 delar, Kakelskivor, rokokostil. Höjd: 51-57 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:28)

1342 9097  Sekretär Björk. Bredd: 91, djup: 45 cm, höjd: 108 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:52)

1342 9250  Sekretär mahogny. Bredd: 75 cm. Djup: 44 cm, höjd: 100 cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:50)

1342 9316  Sekretär sengustaviansk stil. Bredd: 85, djup: 47 cm, höjd: 108 cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:19)

1342 9273  Servisdelar ca 40 delar, Villeroy & Boch, Old Luxembourg

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:51)

1342 9172  Servisdelar Rosenthal, Pompadour, ca 35 del

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:55)

1342 9174  Sideboard 1950-tal. Längd: 145 cm. Djup: 43 cm, höjd: 90 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:57)

1342 7091  Sideboard barockstil. Längd: 138. Djup: 70 cm, höjd: 92 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:17)

1342 8166  Sideboard Betsad Björk, 1930-tal. Längd: 155, djup: 53 cm, höjd: 73 cm, nyckel

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:59)

1342 9051  Sideboard Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Brännmärkt CM, med 3 lådor. Längd: 112, djup: 29 cm, höjd: 100 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:32)

1342 9178  Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 185 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 80 cm, nyckel

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:10)

1342 9039  Signalhorn Koppar / mässing, modell äldre, Längd: 31 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:06)

1342 9380  Silverbägare 2 st, silver. Höjd: 14-15,5cm, vikt: 449g.

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:07)

1342 9378  Silverbägare silver, 1947. Höjd: 13,5cm, vikt: 240g.

1342 9393  Silverskål silver. Diameter: 18cm. Höjd: 8cm, vikt: 175g

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:49)

1342 9381  Silverskål silver. Längd: 14cm, vikt: 160g.

1342 8311  Skål Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Boda Åfors. Glas. Diameter: 15,5 cm. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:20)

1342 9355  Skål silver (800/1000). Längd: 16 cm, Vikt: 270g ca.

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:39)

1342 9296  Skålar 2 st, Kina. Diameter: 11-18cm

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:26)

1342 9155  Skålar 4 st, Kina, Porslin, en med lock, diameter: 11-13 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:29)

1342 9304  Skålfat 2 st. Diameter: 19-30cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:39)

1342 9086  Skänk Furu, 1890-tal. Bredd: 115, djup: 51 cm, höjd: 123 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 21:00)

1342 9200  Skåp 50/60-tal, Teak, 130, djup: 39 cm, höjd: 112 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:54)

1342 8182  Skåp Björk. Bredd: 100, djup: 50 cm, höjd: 202 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:46)

1342 9417  Skedar 9 st, silver, udda. Längd: 11-22 cm. Vikt: ca 180 g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:56)

1342 9479  Skedar silver, 5+ 3+ 3. Längd: 10-12cm, vikt: 113g.

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:28)

1342 9025  Skrivbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 113 cm. Djup: 66 cm. Höjd: 77 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:37)

1342 8351  Skrivbyrå 1800-tal. Bredd: 94 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 102 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:10)

1342 8157  Skulptur Eric Ståhl (1918-1999), Sverige. "Tre generationer". Signerad. Gips, på träsockel. Höjd: 137 cm (103 + 34)

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:39)

1342 9423  Skulptur Fågel, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Gustavsberg. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:13)

1342 9450  Skulptur Skidåkare. Porslin. Signerad. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:26)

1342 9275  Skulptur Trä, Hans Lustig, "Maria". Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:41)

1342 9305  Skulpturer 2 st. Höjd: 10-13cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:21)

1342 9274  Skulpturer 3 st, hästar. Höjd: 15cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:22)

1342 9293  Skyltdockor Ett par. Höjd: 180cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:59)

1342 9294  Skyltdockor Ett par. Höjd: 180cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:29)

1342 9043  Slagbord 1940-tal, furu. Bredd: 29 + 2x49, djup: 70 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:08)

1342 9349  Smycken silver, 5 delar, ringar+ armband, Vikt: 80g ca.

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:35)

1342 9457  Snurrpall diameter: 35 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:01)

1342 9367  Sockerskål med lock silver. Höjd: 8cm, vikt: 83g.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:41)

1342 9396  Sockerskålar 2 st, med lock. Höjd: 10-12cm. Vikt: 396g

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:19)

1342 9352  Soffa "Minerva", teak, Peter Hvidt and Orla Mølgaard Nielsen. Längd: 125cm

S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:24)

1342 9348  Soffa "Minerva", teak, Peter Hvidt and Orla Mølgaard Nielsen. Längd: 190cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:48)

1342 9353  Soffbord "Minerva", teak, Peter Hvidt and Orla Mølgaard Nielsen. Bredd: 104 cm. Djup: 106 cm. Höjd: 56 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:46)

1342 9064  Soffbord 1960-tal, Ek. Bredd: 140, djup: 45 cm, höjd: 37 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:20)

1342 9324  Soffbord 2 st, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Diameter: 44,5-64cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:41)

1342 9193  Soffbord Glasskiva / kromunderrede, diameter: 105, höjd: 55 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:37)

1342 9243  Soffbord hunters table, mahogny, Bredd: 152 cm. Djup: 42 + 2x24 cm, höjd: 53 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:20)

1342 9248  Soffbord Hunters table, mahogny. Bredd: 60 cm. Djup: 32+ 21x2 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:37)

1342 9363  Soppslev silver, med träskaft. Längd: 45cm bruttovikt: 143g.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:22)

1342 9145  Spegel 130x64 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:07)

1342 9170  Spegel 1920-/30-tal, Tenn. Höjd: 48 Dia: 40 cm

1342 9446  Spegel 53x35 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:56)

1342 8037  Spegel 54x44cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:19)

1342 9214  Spegel 66x39 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 21:03)

1342 9289  Spegel 70x56 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:45)

1342 9451  Spegel Björk, 82x62 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:32)

1342 9204  Spegel Förgylld, 110x52 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:05)

1342 9299  Spegel Rokokostil, 118x47cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:51)

1342 9063  Spegellampett Sent 1800-tal. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:49)

1342 9325  Spegellampetter Ett par, Förgyllda, 42x27 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:52)

1342 9365  Speglar ett par, 46x60 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:51)

1342 9147  Spelbord Ek, 1890-tal. Bredd: 90, djup: 2x43 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:52)

1342 8074  Spelbord mahogny. Bredd: 88, djup: 2x44 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:31)

1342 8268  Spelbord nyrenässans. Bredd: 90 cm. Djup: 2x44 cm, höjd: 77 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:31)

1342 9470  Speldosa med metallskivor. Längd: 46,5 cm, djup: 37 cm, höjd: 25 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:21)

1342 9373  Spiselhundar 1 par + katt, England. Höjd: ca 19-20 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:04)

1342 9491  Spiselhundar Ett par, Porslin, Beswick. Höjd: 19 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:57)

1342 8165  Stol Gustaviansk stil

1342 9254  Stolar 1+ 1,1950-tal

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:25)

1342 9104  Stolar 3+ 1 st, NK

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:18)

1342 9103  Stolar 4 st, 1800-tal

1342 9441  Stolar 4 st, omkring sekelskiftet 1900

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:28)

1342 9433  Stolar 6 st, Gustaviansk stil

1342 9102  Stolar 6 st, Jugend

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:11)

1342 9031  Stolar 6 st, Senempire, 1800-tal, mahogny

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:29)

1342 8305  Stolar ett par

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:08)

1342 9442  Stolar ett par, 1890-tal

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:56)

1342 9035  Stolar Ett par, Sullamodell, 1800-tal, bemålade, omklädda

1342 9266  Stringhylla 4-hyllplan, 4 gavlar. Bredd: 58cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:40)

1342 9395  Ströare 2 st, silver, Höjd: 10cm. Vikt: 130g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:08)

1342 8136  Svärd 3 st, Kina. Längd: 58-102

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:23)

1342 9082  Tågset Märklin

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:45)

1342 9487  Takarmatur 1960-tal. Höjd: 60, + 2 extra kupor

1342 9080  Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:27)

1342 9484  Takarmatur Prismor, diameter: 35 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)

1342 8180  Takarmatur Prismor. Diameter: 50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:39)

1342 9362  Takarmatur Prismor. Höjd: ca 50 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:53)

1342 9495  Takfotogenlampa omkring 1900. Höjd: 100

1342 9413  Te & kaffeskedar 6 + 1 delar, silver, franska Liljan. Längd: 13,5-15 cm. Vikt: ca 135 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:49)

1342 9126  Te/kaffekanna Arabia. Höjd: 14cm

1342 9215  Te/kaffekoppar 12st, med fat, Churchill, England

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:05)

1342 9182  Teckning Blyerts, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Ej signerad, 27x36 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:34)

1342 8053  Tekanna + fat, keramik, Kina. Höjd: 16, diameter: 17 cm

1342 9096  Telefonbänk Teak. Längd: 86, djup: 38 cm, höjd: 59 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:32)

1342 9482  Tesil silver. Längd: 14cm, vikt: 54g.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:28)

1342 9159  Tidningsställ Längd: 53 cm. Djup: 55 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:40)

1342 9167  Toilettebord Längd: 95 cm. Djup: 38 cm, höjd: 127 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:39)

1342 9444  Trädgårdsmöbel 4 delar, Bord + 2+ 1 stol. Diameter: 120, höjd: 68 cm, fällbart

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 21:02)

1342 9059  Trädgårdsurna Gjutjärn, diameter: 29, höjd: 36 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:04)

1342 9169  Träsnitt Japan, efter Hiroshige Ando, 1900-tal. Motivet: 21x34 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:36)

1342 9263  Träsnitt Rune Hagman (f. 1914), Sverige. Signerad, numrerad 3/30. Motivet: 35x45cm

1342 9376  Trumpet Yamaha, mässing. Längd: ca 54 cm. I fodral

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:19)

1342 8167  Vägglystrar ett par. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:00)

1342 9400  Väggsköld Metall, "Tor", 70x50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)

1342 9138  Väggur empirestil, 86x56cm, nyckel

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:54)

1342 8138  Värja längd: 104 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:26)

1342 9152  Vas + Urna, Kina. Höjd: 2-24 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:56)

1342 9332  Vas silver, + 6st moccaskedar med etui. Vikt: 158g. Diameter: 10 cm, höjd: 12 cm. Längd: 11 cm

1342 8294  Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:45)

1342 9038  Vas Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. "Selena", Orrefors. Höjd: 18,5

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:13)

1342 9011  Vaser 2 st, Gefle Percy. Höjd: 12-19 cm

1342 9249  Vaser ett par, Kina. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:31)

1342 9030  Vaser & skålar 6 delar, bland annat Gefle & Ekeby. Längd: 14-25, höjd: 5-22 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:21)

1342 9078  Vinglas 12 st, Kosta Boda, Line. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:07)

1342 8237  Vitrinskåp Lackat. Bredd: 83, djup: 45 cm, höjd: 193 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:10)

1342 9228  Vitvinsglas 5 st, snarlika. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:08)

1342 9227  Whiskyglas Orrefors, 10 st. Höjd: 7 cm

1342 9271  Ytterfoder diameter: 28cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:35)

1342 9473  Ytterfoder höjd: 20cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:12)

1342 9241  Ytterfoder mässing. Höjd: 18cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:04)

1342 9239  Ytterfoder mässing. Höjd: 26cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:54)

1342 9429  Ytterfoder Metall, Cykel. Längd: 53, höjd: 36 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:04)