1342 9001 Akvarell Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. 38x58 cm. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:59)
1342 9149 Altsaxofon i Väska, Hermes, USA. Längd: 66 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:14)
1342 9485 Ampel prismor. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:03)
1342 9340 Armband silver, Rey Urban (1929-2015), Sverige. 1965. Längd: 18 cm. Vikt: ca 55 g
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:46)
1342 9354 Armband Sterling, Danmark, Georg Jensen, ca 25 g. Längd: 38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:07)
1342 9297 Armbandsur 18k guld, IWC Schaffhausen, ca 1950-tal, manuell uppvridning. Diameter: 33mm, läderband, bruttovikt: 36g
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:22)
1342 9278 Armring 18k guld, öppningsbar, 1960. Diameter: 6cm. Vikt: 9g
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)
1342 9068 Assietter 9 st, Rörstrand. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:51)
1342 9303 Assietter Upsala Ekeby. Diameter: 18cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:27)
1342 9402 Bägare 3 delar, silver, + skålar. Höjd: 4-7cm, Vikt: 240g ca.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:46)
1342 9311 Balustradfåtölj
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:41)
1342 9083 Båtmodell höjd: 98. Längd: 67 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:44)
1342 9309 Behållare Metall. Höjd: 36cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:53)
1342 9410 Bestick 10 delar, silver, udda, bland annat Kaktänger. Längd: 12,5 -22, bruttovikt: 260 g
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:02)
1342 9405 Bestick 15 delar, modell Chippendale, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Längd: 17-19cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:49)
1342 9407 Bestick ca 80 delar, nysilver, Svensk spets. Längd: 13-24cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:31)
1342 9074 Bestick nysilver
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:49)
1342 9105 Blandteknik Emelie Fagerström, fästning, 20x35 cm. Signerad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:55)
1342 9269 Blandteknik Eric Hallström (1893-1946), Sverige. "flicka studie". Signerad. Motivet: 30x27cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:19)
1342 9279 Blandteknik Gerhard Nordström (f. 1925), Sverige. Signerad, daterad 1956. Motivet: 40x30cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:56)
1342 9027 Blandteknik Monogramsignerad, "Agavia", 1889,45x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:50)
1342 9056 Blandteknik Oidentifierad konstnär. "Augeias stall". Ej signerad. Motivet: 41x59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:26)
1342 9002 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Gabriel. Mixed media på duk, 31x42 cm, oramad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:40)
1342 9029 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, "Paris, St Germain des pres, Les Existentialistes". Motivet: 38x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:47)
1342 9177 Bonad 56x180 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:59)
1342 8266 Bord Ek. Bredd: 100, djup: 70 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:46)
1342 9458 Bord mahogny. Bredd: 98, djup: 56 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:59)
1342 9156 Bord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 67, djup: 48 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:20)
1342 9154 Bordskanon Längd: 36cm, Stafsjö
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:59)
1342 9371 Bordskedar 5 st, silver, Franska Liljan. Längd: 18,5cm, vikt: 182g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:37)
1342 9374 Bordskedar 5 st, silver, Franska Liljan. Längd: 22cm. Vikt: 289g.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:25)
1342 9283 Bordslampa Bumlingen. Anders Pehrson, Ateljé Lyktan, Åhus. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:59)
1342 9288 Bordslampa Luxus, Uno & Östen Kristiansson Teak. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:04)
1342 9162 Bordslampa mässing. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:18)
1342 9314 Bordslampa Med skärm. Höjd: 52cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:12)
1342 9468 Bordslampa Metall med glaskupa. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:33)
1342 9019 Bordslampa onyx och mässing. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:12)
1342 9015 Bordslampfot + ljusstake. Bengt Hjertén. Trä. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:10)
1342 9364 Bordslampfötter ett par. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)
1342 9018 Bordslampfötter ett par. Laura Ashley. Metall. Höjd: ca 38 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:01)
1342 9276 Bordslampor Ett par, Hemi klot -3. Höjd: 24cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:51)
1342 9256 Bordslampor Ett par, keramik. Höjd: 53cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:02)
1342 9493 Bordslyster med prismor. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:10)
1342 9456 Byrå Alm. Bredd: 78, djup: 42 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:32)
1342 9216 Byrå Funkis. Bredd: 100, djup: 41 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:46)
1342 9098 Byrå längd: 79 cm, djup: 49 cm, höjd: 81 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:14)
1342 9151 Byrå Längd: 79 cm. Djup: 37 cm, höjd: 70 cm, nyckel
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:47)
1342 9192 Byrå med stenskiva. Bredd: 65, djup: 32 g. 62 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:52)
1342 9219 Byrå Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 90, djup: 48 cm, höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:05)
1342 9153 Byrå sengustaviansk stil. Bredd: 69, djup: 37 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:00)
1342 9455 Byrå Teak/bemålad. Bredd: 73, djup: 3,6 cm, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:10)
1342 9425 Champagnekylare Bruno Paillard, Reims-France. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:30)
1342 9066 Clubfåtöljer ett par, Läder
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)
1342 8322 Coasters ett par. Diameter: 13,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:30)
1342 9415 Dessertskedar 7 delar, silver, (4 + 2 + 1). Längd: 14,5-17 cm. Vikt: ca 175 g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:02)
1342 9466 Dockskåpsmöbler Diverse i en låda.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:22)
1342 9205 Etsning Arthur Enoch Andersson, Signerad, 22x21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:04)
1342 9139 Etsning Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrerad 25/30. Motivet: 26x27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:09)
1342 9119 Etsning Olle Hamngren (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 40/90. Motivet: 63x49 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:17)
1342 9212 Fällstolar 10st, Tamös stålmöbler
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:34)
1342 9253 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 159/180, "King Loui". Motivet: 34x46cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:28)
1342 9290 Färglitografi Axel Olsson. Signerad, numrerad 217/260. Motivet: 24x31cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:52)
1342 9462 Färglitografi Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, numrerad 164/250. Motivet: 34x25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 21:01)
1342 9281 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, "Ballerina". Motivet: 43x31cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:02)
1342 9121 Färglitografi Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 26/125, daterad 1977. Motivet: 73x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:30)
1342 9465 Färglitografi Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 47/190, daterad 91. Motivet: 60x42 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:45)
1342 9280 Färglitografi Göran Hahne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 309/360, skärgårdsmotiv. Motivet: 54x37cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:47)
1342 8211 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. HC . Signerad, numrerad 16/40, Waxholms fästning. Motivet: 25x37 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:53)
1342 9461 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 250/320. Motivet: 26x38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:36)
1342 8204 Färglitografi Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. Signerad, numrerad 40/390. Motivet: 28x43 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:46)
1342 8080 Färglitografi Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, numrerad 22/25. Motivet: 62x46 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:37)
1342 9120 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 18/360. Motivet: 42x65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:55)
1342 9118 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 23/310. Motivet: 30x84 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:54)
1342 9460 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 51/250. Motivet: 27x21 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:06)
1342 9058 Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. "Åkertistel & Bålgeting". Signerad, numrerad 90/260, daterad 1983. Motivet: 36x31 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:15)
1342 9061 Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, numrerad 104/310, daterad 1981. Motivet: 40x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:35)
1342 9285 Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 17/60, daterad 1950, Motivet. 48x68 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:46)
1342 9137 Färglitografi Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numrerad 66/110, mm_50x64 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:59)
1342 8078 Färglitografi Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad, numrerad 114/150, daterad 1989. Motivet: 39x26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:35)
1342 9483 Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 209/275, år 1993. Motivet: 52x39cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:43)
1342 9259 Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 53/290, daterad 1994. Motivet: 38x54cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:01)
1342 9463 Färglitografi Stellan Mörner (1896-1979), Sverige. Signerad, numrerad 60/75. Motivet: 30x31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:50)
1342 9286 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 120/475, "För Bonniers folkbibliotek 10 års jubileet", 1957. Motivet: 35x42cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:57)
1342 9287 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 181/360. Motivet: 88x75 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:38)
1342 9180 Färglitografier 3 st, Håkan Thorsén (f. 1928), Sverige. Årstider i Sörmland. Signerad, numrerad 222/310. Motivet: 64x46 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:31)
1342 9185 Fat & Skål, Orrefors. Diameter: 19-29cm
1342 8069 Fat 10 st, Imaridekor, udda. Diameter: 20 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:23)
1342 9223 Fat 3 st, Japan. Diameter: 2. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:00)
1342 9328 Fat 6 st, Kina. Diameter: 15-23cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:23)
1342 9232 Fat Firma Svenskt Tenn, 1975. Diameter: 29 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 21:00)
1342 9067 Fat Glas, Motiv efter Gustav Klimt. Diameter: 36 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:18)
1342 9360 Fat Kina, Sung, Celadon. Diameter: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:40)
1342 9218 Fat Längd: 48cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:46)
1342 9107 Fat Nysilver. Längd: 50cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:02)
1342 9322 Fåtölj
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:13)
1342 9046 Fåtölj 1960-tal, Teak / ek, saknar dynor
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:18)
1342 9307 Fåtölj Baltikum
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:21)
1342 9044 Fåtölj nutida, "Homeline"
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:44)
1342 9045 Fåtölj nutida, "Homeline"
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:04)
1342 9443 Fåtölj Nyrokoko
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:06)
1342 9047 Fåtölj Tidigt 1900-tal, skinn / omklädd dyna
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:24)
1342 9070 Figurin Bing & Grøndahl. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:17)
1342 9006 Figuriner 4 st, isbjörnar/säl. Höjd: 4,5-10 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:34)
1342 9492 Figuriner 6 st, Jenny Nyström (1854-1946), Sverige. Höjd: 12-16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:42)
1342 9065 Fiol Olof Larsson, 1877, no 199 + 2 stråkar i väska. Längd: 58 cm
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:49)
1342 8318 Fiskbestick pläter, England, i schatull. 6+ 6 st
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:27)
1342 9337 Fisktallrikar 4 st, Johnson Bros. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:20)
1342 9372 Fisktallrikar 6 st, Johnson Bros. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:13)
1342 9175 Fruktservis Limoges, 7+ 1 delar. Djup: 22-23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:06)
1342 9333 Garderobsskåp Vitrin. Bredd: 120. Djup: 55 cm, höjd: 232 cm, nyckel
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:25)
1342 9474 Gardiner 2 st, William Morris, 250x120cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:12)
1342 9226 Glasservisdelar Kristall, ca 45 delar. Höjd: 8-18 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:55)
1342 9222 Glasskepp i Flaska, Santa Maria, 125/500. Längd: 23cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:48)
1342 9142 Golvlampa 3-armad. Höjd: ca 175
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:45)
1342 9054 Golvlampa AH Belysning, ek / mässing. Höjd: 148
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:14)
1342 9317 Golvlampa höjd: 152cm, By Rydéns
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:26)
1342 9454 Golvlampa höjd: 155 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:24)
1342 9008 Golvvas Tilgman Keramik. Signerad, Marian Z, 1964. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:21)
1342 9298 Göteborgsstol
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:03)
1342 9261 Grafiskt blad Eric Hallström (1893-1946), Sverige. 43x57cm. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:09)
1342 9005 Grafiskt blad Orientaliskt, 43x28 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:36)
1342 9090 Grafiskt blad Signerad. Motivet: 38x29 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:12)
1342 9028 Grafiskt blad Walto Malmiola, Jean Sibelius, tryckt signatur, 37x27,5. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:45)
1342 9346 Granatsmycken 3 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:14)
1342 9350 Halsband 18 k med pärlor, ca 27 gr. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:56)
1342 9339 Halsband Sterlingsilver, Danmark. Anton Michelsen (AM), "blades of grass", Längd: 39 cm, Vikt: ca 80 g
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:40)
1342 9358 Halskedja 18k guld, 2 gr + hänge. Längd: 40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:01)
1342 9357 Halskedja 18k guld, ca 8 gr. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:58)
1342 9424 Hänge 18k guld, med diamanter, 20xca0,001ct. Längd: 1,5cm, vikt: 1g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:43)
1342 9319 Hängskåp Ett par. Höjd: 63cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:50)
1342 9255 Hängskåp Intarsia. Bredd: 50 cm. Djup: 12 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:55)
1342 9144 Herrbetjänt höjd: 105cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:20)
1342 9244 Herrbetjänt höjd: 106cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:59)
1342 9148 Hörnskåp Gustaviansk stil. Bredd: 74 cm. Djup: 44 cm, höjd: 177 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:08)
1342 9437 Hörnskåp Längd: 59 cm. Djup: 37 cm, höjd: 182 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:58)
1342 9449 Hörnskåp mahogny. Höjd: 181, nyckel
1342 8209 Ikon Ryssland, 11x8
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:50)
1342 8085 Jardiniere nysilver. Längd: 23 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:54)
1342 9048 Jultallrikar 27 st, Royal Copenhagen, Bing & Grøndahl. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:26)
1342 9326 Kaffegods 16 delar, Rosenthal, Classic Azur
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:17)
1342 9181 Kaffegods 8 delar, Ryssland, omkring 1900
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:55)
1342 9401 Kaffeservisdelar 3 delar, Nysilver. Höjd: 10-24cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:03)
1342 9389 Kaffeskedar 12st, silver, chippendale. Längd: 12cm, vikt: 150g. Med etui.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)
1342 9403 Kakspadar ett par, silver, + såsslev, MGAB, 1965. Längd: 19,5cm, Vikt: 75g ca.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:06)
1342 9390 Kaktänger & sockertänger, 7 delar. Vikt: 204g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:36)
1342 9224 Kandelaber Scandia malm. Höjd: 22,5cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:26)
1342 9163 Kandelabrar ett par, nysilver, CG Hallberg. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:34)
1342 9397 Kandelabrar Ett par, nysilver. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:46)
1342 9295 Kanna Kina. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:36)
1342 9453 Karmstolar ett par, England
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:27)
1342 9075 Karmstolar ett par, Modell "Talavid", Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. (ej märkta)
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:26)
1342 9398 Karotter 3 delar, nysilver. Diameter: 15-19cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:19)
1342 9037 Kassaskrin metall. Längd: 30, djup: 22 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:37)
1342 9331 Knivar 9st. Längd: 27cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:29)
1342 9021 Konsoler 3 delar, förgylld dekor. Höjd: ca 15, djup ca 16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:06)
1342 9251 Koppar/fat diverse Kina, 6 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:53)
1342 9469 Kopparkärl 2 delar. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:15)
1342 9447 Korgstol
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:53)
1342 9366 Lampbord mahogny. Bredd: 55, djup: 35 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:56)
1342 9308 Lampetter Tenn. Höjd: 29cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:41)
1342 9217 Linneskåp Teak. Bredd: 170, djup: 43 cm, höjd: 115 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:57)
1342 9459 Litografi 7 st, Felix Wilhelm, 200-upplaga, "Tu Felix Austrian ride", bladets mått: 24x19 cm. Signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:32)
1342 8071 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:25)
1342 9220 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:32)
1342 9189 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:51)
1342 9190 Ljuskrona Med prismor. Höjd: 57cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:19)
1342 9166 Ljuskrona Oscariansk. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:03)
1342 9246 Ljusstakar 4 st, Englesson. Höjd: 3,5-18,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:32)
1342 9382 Ljusstakar 4 st, silver (830), TESI Tenn & Silver AB, 1973. Höjd: 15,5cm, bruttovikt: 778g.
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:07)
1342 9231 Ljusstakar ett par, Firma Svenskt Tenn, 1976. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:42)
1342 9475 Ljusstakar Ett par, Georg Jensen Kobra. Höjd: 16cm
1342 9072 Ljusstakar ett par, mässing, Barockstil. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:22)
1342 9225 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 5cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:41)
1342 9318 Ljusstake Smide. Höjd: 37cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:49)
1342 9406 Lornjett silver. Längd: 6cm. Vikt: ca 35 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:42)
1342 9073 Lykta Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Mässing med glaskupa. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:17)
1342 9436 Matbord Gustaviansks stil. Dia 89cm. Höjd: 73 cm, 2st iläggsskivor
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:19)
1342 9164 Matsalsgrupp Bord + 4+ 2 Gustaviansks stil, 2st iläggsskivor. Längd: 139 cm. Djup: 100 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:23)
1342 8240 Matsalsskåp Ek, Barockstil. Bredd: 182, djup: 63 cm, höjd: 226 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:20)
1342 9199 Matsalsskåp Gustaviansk stil. Bredd: 121, djup: 46 cm, höjd: 158 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:52)
1342 9171 Matsalsskåp Med vitrin, Gustaviansk stil. Bredd: 117 cm. Djup: 44 cm, höjd: 175 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:58)
1342 9076 Matservis Tjeckoslovakien, ca 45 del
1342 9234 Matservisdelar Bavaria, 49 del
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:08)
1342 9173 Matservisdelar Limoges, ca 40 del
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:21)
1342 9476 Matskedar 4 st, silver. Längd: 22cm, vikt: 257g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:19)
1342 9196 Matta Bochara, 81x125 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:29)
1342 9419 Matta Kina, 245x310 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:46)
1342 9112 Matta Kina, 72x134 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:38)
1342 9113 Matta Kina, 72x140 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:04)
1342 9110 Matta Kina, 90x180 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:05)
1342 9111 Matta Kina, 97x165 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:51)
1342 9258 Matta orientalisk, 134x210cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:42)
1342 9257 Matta Orientalisk, 140x210cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:17)
1342 9020 Matta orientalisk, 143x204 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:50)
1342 9084 Matta orientalisk, 150x245 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:22)
1342 9338 Matta Orientalisk, 190x280cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:59)
1342 9236 Matta orientalisk, 220x315 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:13)
1342 9012 Matta orientalisk, 355x45
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:44)
1342 9198 Matta Orientalisk, Bochara, 133x170 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:51)
1342 9488 Matta Röllakan, Tulpan, 170x230 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:13)
1342 9114 Mattor Kina, 3 st, 59x62 - 72x131 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:44)
1342 9391 Mockaskedar 11st, silver. Längd: 12cm, vikt: 195g, med etui.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:28)
1342 9394 Mockaskedar 12st, silver. Längd: 12cm, vikt: 147g, med etui.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:38)
1342 9210 Mugg höjd: 18cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:53)
1342 9359 Mynt 3 st, 1 guld 2 silver, Antika, Vikt: 20g ca. Diameter: 2-3 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:18)
1342 9141 Nattygsbord Ett par. Bredd: 38 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:33)
1342 9079 Nubbeglas diverse, 25 st
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:02)
1342 8179 Oljemålning 1800-tal, hasardspelare, ej signerad. Olja på duk, 78x112 cm
S�ldes f�r 8.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 21:10)
1342 9206 Oljemålning Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Signerad, stilleben. Olja på duk, 64x30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:11)
1342 9207 Oljemålning Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984). Signerad, daterad 1964, fiskeläge. Olja på duk, 23x42 cm
1342 9213 Oljemålning Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984). Signerad, daterad 1964, hus. Olja på duk, 30x65 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:19)
1342 9211 Oljemålning Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984). Signerad, daterad 1972, ekor. Olja på duk, 31x64 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:16)
1342 9208 Oljemålning Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984). Signerad, daterad 1973, blomster. Olja på duk, 54x65 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:49)
1342 7130 Oljemålning Axel Lind (1907-2011), Sverige. Vinterlandskap. Signerad. Olja på duk, 37x45 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:13)
1342 9123 Oljemålning Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Byn vid havet. Signerad. Olja på duk, 67x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:36)
1342 9448 Oljemålning Bia Peterson (1916-1997), Sverige. "Lågfjäll, Spanien", Signerad. Olja på duk, 54x92 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:07)
1342 9060 Oljemålning Bo Tilliander, "Dalarö", 1980. Olja på pannå, signerad, 43x49 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:45)
1342 9013 Oljemålning Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Signerad, daterad 1954. Olja på duk, 53x65 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:40)
1342 9158 Oljemålning Gösta Fougstedt (f. 1906), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 68x80 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:57)
1342 9109 Oljemålning Helge Holmlund (1911-1989), Sverige. Poträtt. Signerad. Olja på pannå, 28x18 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:09)
1342 9124 Oljemålning Ingvar Myrén. Signerad, daterad 83. Olja på duk, 89x91 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:39)
1342 9081 Oljemålning Johan Arvall (f. 1944), Sverige. "Tjäderspel", Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:43)
1342 9010 Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Skogsfåglar. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:48)
1342 9085 Oljemålning Karl-Göte Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad. Olja på pannå, 111x59cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:44)
1342 9445 Oljemålning Kerstin Kulling (f. 1938), Sverige. "Skvaller", Signerad. Olja på duk, 37x45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:30)
1342 9055 Oljemålning Lilly Blom, "Päron & mortel". Signerad, daterad -52. Olja på duk, 22x26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:10)
1342 8330 Oljemålning Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Landskap med tallar. Signerad. Olja på pannå, 40x55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:45)
1342 9003 Oljemålning Mikael Barrehag (f. 1959), Sverige. Sommaräng. Signerad, daterad 2000. Olja på pannå, 45x37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:38)
1342 9268 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 1948, kustklippor. Olja på pannå, 25x33cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)
1342 9106 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, knivkastare". Olja på duk, 60x72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:18)
1342 8233 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Motiv från Skåne. Signerad, daterad 1945. Olja på duk, 73x10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:58)
1342 9302 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 49, blomsterstilleben. Olja på pannå, 25x28cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:50)
1342 9133 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, fjällmotiv. Olja på pannå, 30x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:54)
1342 9267 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap med hus. Olja på duk, 34x78cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:05)
1342 9265 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, marin. Olja på duk, 47x54cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:32)
1342 9129 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Paris. Olja på duk, 45x54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:35)
1342 9262 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, stadsmotiv. Olja på duk, 48x38cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:05)
1342 9122 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 56x151 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:18)
1342 9108 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på pannå, 19x70 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:58)
1342 9272 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stockholmsmotiv, utsikt från Södermalm. Signerad, daterad Signar -46. Olja på pannå, 81x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:30)
1342 9134 Oljemålning Olle Blomberg (1909-1996), Sverige. Signerad, daterad 1950, stilleben. Olja på pannå, 21x26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:20)
1342 9131 Oljemålning Per Collijn (1878-1961), Sverige. Signerad, daterad 07, Solbelysta tallar. Olja på duk, 44x43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:44)
1342 9127 Oljemålning signerad Sarna, Ubud, Bali. Olja på duk, 88x138 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:36)
1342 9264 Oljemålning Sixten Holmgren (f. 1906), Sverige. Signerad, landskap. Olja på duk, 50x65cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:47)
1342 9291 Oljemålning Staffan Lindh (1931-2017), Sverige. "Islossning". Signerad. Olja på duk, 115x100 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:25)
1342 9057 Oljemålning Stig Olson (1936-2016), Sverige. "Höstkväll", Bolmsö. Signerad, daterad 1951. Olja på duk, 45x55 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:07)
1342 9040 Oljemålning Ylva Ekman, Monogramsignerad, "Hoven runt". Olja på duk, 2001,34x27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:56)
1342 9034 Oljemålningar 2 st, Nils Öst (1908-1983), Sverige. Sydländska motiv. Signerade, pannå, 21x45 & 39x64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:25)
1342 9347 Örhängen ett par, 18k guld, ca 2 gr
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:01)
1342 9344 Örhängen ett par, 18k guld, med pärlor, 1920, ca 2,5 gr
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:55)
1342 9320 Pall Danmark. Höjd: 44cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:28)
1342 9245 Pall, luxus, östen & uno kristiansson. höjd: 42cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:32)
1342 9369 Pallar 3 st. Längd: 33-35 cm, höjd: 43-45 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:18)
1342 9351 Pärlcollier med silverlås. Längd: 96 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:39)
1342 9438 Parti bijouterier diverse
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:55)
1342 9356 Parti smycken diverse
S�ldes f�r 7.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:07)
1342 9430 Pastell Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Ej signerad, 37x51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:26)
1342 9101 Pelarbord 1880-tal. Diameter: 48. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:04)
1342 9100 Pelarbord Poul Cadovius (1911-2011), Danmark. "Mygge". Bänkskivan är akrylbelagd, Cado. Diameter: 118 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:08)
1342 9004 Pennor 3 st, Mont Blanc/Waterman/Pierre Cardin. Längd: 13-14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:08)
1342 9252 Pianopall längd: 67cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:24)
1342 9432 Piedestaler Ett par, nutida. Höjd: 69 cm, ca 22x22-29x29 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:19)
1342 9191 Plafond diameter: 31cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:01)
1342 9187 Plåtskylt Essolube, 55x55cm
1342 9379 Punschkoppar 3 st, silver, 1950. Diameter: 6,5cm, vikt: 93g.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:15)
1342 9247 Punschkoppar 4 st, silver, 1954. Höjd: 3,5, Vikt: 130g ca
1342 9385 Punschkoppar 6 st, silver. Höjd: 4,5cm, vikt: 247g. Med schatull
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:55)
1342 9146 Relieftavlor 2 st, Bilar, 30x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:57)
1342 8241 Ring 14K vitguld, med briljantslipad diamant, 1xca0,37ct, storlek: 17½. Vikt: 3g
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:47)
1342 9345 Ring 18 k ca 3 gr, ringmått 13
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:43)
1342 9341 Ring 18k guld, ca 2 gr, ringmått 15
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:06)
1342 9414 Ring 18k guld, med briljanter, 5xca0,001ct, 1979, storlek: 16. Vikt: 1g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:38)
1342 9409 Ring 18k guld, med diamant, 1xca0,10ct, storlek: 16½. Vikt: 2g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:52)
1342 9412 Ring 18k guld, med diamanter 7xca0,05ct, storlek: 18, gravyr. Vikt: 3g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:55)
1342 9416 Ring 18k guld, med diamanter, 1xca0,05ct, 6x0,01ct, storlek: 19. Vikt: 3g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:58)
1342 9418 Ring 18k guld, med diamanter, 20x0,01, storlek: 18½. Vikt: 3g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:07)
1342 9426 Ring 18k guld, med diamanter, 3xca0,05ct, storlek: 18. Vikt: 2g.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:09)
1342 9427 Ring 18k guld, med diamanter, 3xca0,16,10x0,01ct, storlek: 18. Vikt: 4g.
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:55)
1342 9428 Ring 18k guld, med gröna & vita stenar, storlek: 17½. Vikt:
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:58)
1342 9422 Ring 18k guld, med gröna stenar, storlek: 18½. Vikt: 1g
1342 9421 Ring 18k guld, med röda stenar, storlek: 18. Vikt: 3g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:35)
1342 9342 Ring silver, Anna-Stina Åberg, 1979, Vikt: 40 g ca, ringmptt 17
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:32)
1342 9370 Röllakan 150x200 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:24)
1342 9312 Röllakan 169x226 cm
1342 8184 Salongsbord 1800-tal, Björk. Bredd: 110, djup: 72 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:58)
1342 8174 Salongsbord England. Bredd: 113cm. Djup: 85 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:19)
1342 9477 Sameskedar 3 st. Längd: 11cm, vikt: 41g.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:23)
1342 9049 Samlartallrikar 34 st, Ryssland, Sagan om snödrottningen, Eldfågeln, Ryska sagor & Livet på landet, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:10)
1342 9221 Sängbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 60 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:56)
1342 9399 Såssnipa/såsskål 2 delar, nysilver. Höjd: 7cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:41)
1342 9050 Satsbord 2 delar, Alm / glas. Höjd: 47-49 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:02)
1342 9195 Satsbord 3 delar, Kakelskivor, rokokostil. Höjd: 51-57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:28)
1342 9097 Sekretär Björk. Bredd: 91, djup: 45 cm, höjd: 108 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:52)
1342 9250 Sekretär mahogny. Bredd: 75 cm. Djup: 44 cm, höjd: 100 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:50)
1342 9316 Sekretär sengustaviansk stil. Bredd: 85, djup: 47 cm, höjd: 108 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:19)
1342 9273 Servisdelar ca 40 delar, Villeroy & Boch, Old Luxembourg
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:51)
1342 9172 Servisdelar Rosenthal, Pompadour, ca 35 del
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:55)
1342 9174 Sideboard 1950-tal. Längd: 145 cm. Djup: 43 cm, höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:57)
1342 7091 Sideboard barockstil. Längd: 138. Djup: 70 cm, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:17)
1342 8166 Sideboard Betsad Björk, 1930-tal. Längd: 155, djup: 53 cm, höjd: 73 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:59)
1342 9051 Sideboard Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Brännmärkt CM, med 3 lådor. Längd: 112, djup: 29 cm, höjd: 100 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:32)
1342 9178 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 185 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 80 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:10)
1342 9039 Signalhorn Koppar / mässing, modell äldre, Längd: 31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:06)
1342 9380 Silverbägare 2 st, silver. Höjd: 14-15,5cm, vikt: 449g.
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:07)
1342 9378 Silverbägare silver, 1947. Höjd: 13,5cm, vikt: 240g.
1342 9393 Silverskål silver. Diameter: 18cm. Höjd: 8cm, vikt: 175g
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:49)
1342 9381 Silverskål silver. Längd: 14cm, vikt: 160g.
1342 8311 Skål Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Boda Åfors. Glas. Diameter: 15,5 cm. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:20)
1342 9355 Skål silver (800/1000). Längd: 16 cm, Vikt: 270g ca.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:39)
1342 9296 Skålar 2 st, Kina. Diameter: 11-18cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:26)
1342 9155 Skålar 4 st, Kina, Porslin, en med lock, diameter: 11-13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:29)
1342 9304 Skålfat 2 st. Diameter: 19-30cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:39)
1342 9086 Skänk Furu, 1890-tal. Bredd: 115, djup: 51 cm, höjd: 123 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 21:00)
1342 9200 Skåp 50/60-tal, Teak, 130, djup: 39 cm, höjd: 112 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:54)
1342 8182 Skåp Björk. Bredd: 100, djup: 50 cm, höjd: 202 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:46)
1342 9417 Skedar 9 st, silver, udda. Längd: 11-22 cm. Vikt: ca 180 g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:56)
1342 9479 Skedar silver, 5+ 3+ 3. Längd: 10-12cm, vikt: 113g.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:28)
1342 9025 Skrivbord omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 113 cm. Djup: 66 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:37)
1342 8351 Skrivbyrå 1800-tal. Bredd: 94 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 102 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:10)
1342 8157 Skulptur Eric Ståhl (1918-1999), Sverige. "Tre generationer". Signerad. Gips, på träsockel. Höjd: 137 cm (103 + 34)
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:39)
1342 9423 Skulptur Fågel, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Gustavsberg. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:13)
1342 9450 Skulptur Skidåkare. Porslin. Signerad. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:26)
1342 9275 Skulptur Trä, Hans Lustig, "Maria". Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:41)
1342 9305 Skulpturer 2 st. Höjd: 10-13cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:21)
1342 9274 Skulpturer 3 st, hästar. Höjd: 15cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:22)
1342 9293 Skyltdockor Ett par. Höjd: 180cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:59)
1342 9294 Skyltdockor Ett par. Höjd: 180cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:29)
1342 9043 Slagbord 1940-tal, furu. Bredd: 29 + 2x49, djup: 70 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:08)
1342 9349 Smycken silver, 5 delar, ringar+ armband, Vikt: 80g ca.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:35)
1342 9457 Snurrpall diameter: 35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:01)
1342 9367 Sockerskål med lock silver. Höjd: 8cm, vikt: 83g.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:41)
1342 9396 Sockerskålar 2 st, med lock. Höjd: 10-12cm. Vikt: 396g
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:19)
1342 9352 Soffa "Minerva", teak, Peter Hvidt and Orla Mølgaard Nielsen. Längd: 125cm
S�ldes f�r 10.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:24)
1342 9348 Soffa "Minerva", teak, Peter Hvidt and Orla Mølgaard Nielsen. Längd: 190cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:48)
1342 9353 Soffbord "Minerva", teak, Peter Hvidt and Orla Mølgaard Nielsen. Bredd: 104 cm. Djup: 106 cm. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:46)
1342 9064 Soffbord 1960-tal, Ek. Bredd: 140, djup: 45 cm, höjd: 37 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:20)
1342 9324 Soffbord 2 st, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Diameter: 44,5-64cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:41)
1342 9193 Soffbord Glasskiva / kromunderrede, diameter: 105, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:37)
1342 9243 Soffbord hunters table, mahogny, Bredd: 152 cm. Djup: 42 + 2x24 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:20)
1342 9248 Soffbord Hunters table, mahogny. Bredd: 60 cm. Djup: 32+ 21x2 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:37)
1342 9363 Soppslev silver, med träskaft. Längd: 45cm bruttovikt: 143g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:22)
1342 9145 Spegel 130x64 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:07)
1342 9170 Spegel 1920-/30-tal, Tenn. Höjd: 48 Dia: 40 cm
1342 9446 Spegel 53x35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:56)
1342 8037 Spegel 54x44cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:19)
1342 9214 Spegel 66x39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 21:03)
1342 9289 Spegel 70x56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:45)
1342 9451 Spegel Björk, 82x62 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:32)
1342 9204 Spegel Förgylld, 110x52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:05)
1342 9299 Spegel Rokokostil, 118x47cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:51)
1342 9063 Spegellampett Sent 1800-tal. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:49)
1342 9325 Spegellampetter Ett par, Förgyllda, 42x27 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:52)
1342 9365 Speglar ett par, 46x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:51)
1342 9147 Spelbord Ek, 1890-tal. Bredd: 90, djup: 2x43 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:52)
1342 8074 Spelbord mahogny. Bredd: 88, djup: 2x44 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:31)
1342 8268 Spelbord nyrenässans. Bredd: 90 cm. Djup: 2x44 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:31)
1342 9470 Speldosa med metallskivor. Längd: 46,5 cm, djup: 37 cm, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:21)
1342 9373 Spiselhundar 1 par + katt, England. Höjd: ca 19-20 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:04)
1342 9491 Spiselhundar Ett par, Porslin, Beswick. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:57)
1342 8165 Stol Gustaviansk stil
1342 9254 Stolar 1+ 1,1950-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:25)
1342 9104 Stolar 3+ 1 st, NK
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:18)
1342 9103 Stolar 4 st, 1800-tal
1342 9441 Stolar 4 st, omkring sekelskiftet 1900
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:28)
1342 9433 Stolar 6 st, Gustaviansk stil
1342 9102 Stolar 6 st, Jugend
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:11)
1342 9031 Stolar 6 st, Senempire, 1800-tal, mahogny
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:29)
1342 8305 Stolar ett par
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:08)
1342 9442 Stolar ett par, 1890-tal
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:56)
1342 9035 Stolar Ett par, Sullamodell, 1800-tal, bemålade, omklädda
1342 9266 Stringhylla 4-hyllplan, 4 gavlar. Bredd: 58cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:40)
1342 9395 Ströare 2 st, silver, Höjd: 10cm. Vikt: 130g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:08)
1342 8136 Svärd 3 st, Kina. Längd: 58-102
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:23)
1342 9082 Tågset Märklin
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:45)
1342 9487 Takarmatur 1960-tal. Höjd: 60, + 2 extra kupor
1342 9080 Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:27)
1342 9484 Takarmatur Prismor, diameter: 35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)
1342 8180 Takarmatur Prismor. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:39)
1342 9362 Takarmatur Prismor. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:53)
1342 9495 Takfotogenlampa omkring 1900. Höjd: 100
1342 9413 Te & kaffeskedar 6 + 1 delar, silver, franska Liljan. Längd: 13,5-15 cm. Vikt: ca 135 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:49)
1342 9126 Te/kaffekanna Arabia. Höjd: 14cm
1342 9215 Te/kaffekoppar 12st, med fat, Churchill, England
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:05)
1342 9182 Teckning Blyerts, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Ej signerad, 27x36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:34)
1342 8053 Tekanna + fat, keramik, Kina. Höjd: 16, diameter: 17 cm
1342 9096 Telefonbänk Teak. Längd: 86, djup: 38 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:32)
1342 9482 Tesil silver. Längd: 14cm, vikt: 54g.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:28)
1342 9159 Tidningsställ Längd: 53 cm. Djup: 55 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:40)
1342 9167 Toilettebord Längd: 95 cm. Djup: 38 cm, höjd: 127 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:39)
1342 9444 Trädgårdsmöbel 4 delar, Bord + 2+ 1 stol. Diameter: 120, höjd: 68 cm, fällbart
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 21:02)
1342 9059 Trädgårdsurna Gjutjärn, diameter: 29, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:04)
1342 9169 Träsnitt Japan, efter Hiroshige Ando, 1900-tal. Motivet: 21x34 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:36)
1342 9263 Träsnitt Rune Hagman (f. 1914), Sverige. Signerad, numrerad 3/30. Motivet: 35x45cm
1342 9376 Trumpet Yamaha, mässing. Längd: ca 54 cm. I fodral
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:19)
1342 8167 Vägglystrar ett par. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:00)
1342 9400 Väggsköld Metall, "Tor", 70x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:16)
1342 9138 Väggur empirestil, 86x56cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:54)
1342 8138 Värja längd: 104 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:26)
1342 9152 Vas + Urna, Kina. Höjd: 2-24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:56)
1342 9332 Vas silver, + 6st moccaskedar med etui. Vikt: 158g. Diameter: 10 cm, höjd: 12 cm. Längd: 11 cm
1342 8294 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:45)
1342 9038 Vas Sven Palmqvist (1906-1984), Sverige. "Selena", Orrefors. Höjd: 18,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:13)
1342 9011 Vaser 2 st, Gefle Percy. Höjd: 12-19 cm
1342 9249 Vaser ett par, Kina. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:31)
1342 9030 Vaser & skålar 6 delar, bland annat Gefle & Ekeby. Längd: 14-25, höjd: 5-22 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:21)
1342 9078 Vinglas 12 st, Kosta Boda, Line. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:07)
1342 8237 Vitrinskåp Lackat. Bredd: 83, djup: 45 cm, höjd: 193 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 18:10)
1342 9228 Vitvinsglas 5 st, snarlika. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:08)
1342 9227 Whiskyglas Orrefors, 10 st. Höjd: 7 cm
1342 9271 Ytterfoder diameter: 28cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:35)
1342 9473 Ytterfoder höjd: 20cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:12)
1342 9241 Ytterfoder mässing. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:04)
1342 9239 Ytterfoder mässing. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 20:54)
1342 9429 Ytterfoder Metall, Cykel. Längd: 53, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 24 augusti 2020 19:04)