1250 9112 Akvarell Asta Bäckman (1914-1993), Sverige. "Uteservering Teneriffa", signerad. Motivet: 30x40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:57)
1250 9089 Akvarell Herbelot, Paris. Motivet: 21x27
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:27)
1250 8064 Akvarell John Richardson, landskap med kor & hästar, 38x55
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:04)
1250 9166 Akvarell Maud Lewenhaupt du Jeu. Signerad, daterad 99,100x60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:08)
1250 9018 Akvarell Oidentifierad konstnär. Monogramsignatur. Läsande flicka. Motivet: 25x20
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:53)
1250 9019 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Paris -38. Motivet: 30x48
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:55)
1250 9042 Appliquer ett par, mässing, Indien, tidigt 1900-tal. Höjd: 78
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:32)
1250 9029 Appliquer ett par, mässing. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:18)
1250 8276 Arkivskåp ett par, Bemålade. Bredd: 40, djup: 69 cm, höjd: 135 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:51)
1250 9263 Assietter 10 st, Rörstrand. Diameter: 20,5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:06)
1250 9028 Assietter 6 st, Rörstrand. Fågelmotiv, omkring sekelskiftet 1900. Diameter: 20 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:20)
1250 9404 Bålskål + glas, 6+ 1 delar, Pukeberg. Höjd: 8-19, diameter: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:32)
1250 9163 Bänk Ådringsmålad. Längd: 120, djup: 30 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:06)
1250 9016 Bankfackslådor 5 st. Längd: 29 cm, djup: 43 cm, höjd: 5,5-8 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:44)
1250 9153 Barnstol 1800-tal. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:53)
1250 8268 Barometer + skeppsur, Schatz. Längd: 29cm. Djup: 6cm. Höjd: 76cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:04)
1250 9408 Båtratt nutida. Diameter: 74 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:47)
1250 9170 Biblar 2 st, 1697/1809
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:16)
1250 9017 Biblioteksstege England. Höjd: 112
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:43)
1250 9321 Blandteknik Aina Stenberg-Masolle (1885-1975), Sverige. Julmotiv, signerad. 15,5x13,5 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:54)
1250 9320 Blandteknik Aina Stenberg-Masolle (1885-1975), Sverige. Prinsessan och sotaren. Signerad, daterad 14, ca 14,5x15 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:19)
1250 7518 Blandteknik J Vegrassat, 1800-tal, Militär, signerad. Motivet: 22x14
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:30)
1250 9413 Blandteknik John Wierth (1920-2003), Sverige. "Fåglar - Hjulspår, signerad. Motivet: 19x15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:44)
1250 9046 Blandteknik på kopparplåt, Oidentifierad konstnär. Absolut flaska. Motivet: 24x14
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:55)
1250 9218 Blandteknik signerad. Fernström, Kornhamnstorg, signerad. 24x41
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:10)
1250 9337 Blandteknik Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. "I Fjällstugan", signerad, 41x51
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:26)
1250 9248 Blåsbälg Sjövreten. Längd: 55
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:56)
1250 9154 Blomsterbord Bemålad. Bredd: 100 cm. Djup: 28 cm, höjd: 83 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:53)
1250 9013 Blyerts Agnes Cleve (1876-1951), Sverige. "Liggande Pojke". Signerad, daterad 1912. Motivet: 36x42
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:29)
1250 9356 Bockbord Furu. Bredd: 135, djup: 75 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:17)
1250 9433 Bokskåp Jugend, mahogny, Bredd: 84 cm. Djup: 36 cm, höjd: 180 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:04)
1250 9168 Bokskåp Nyrokoko. Bredd: 115, djup: 36 cm, höjd: 202 cm, nyckel
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:11)
1250 9137 Bord bemålad, Bredd: 108cm. Djup: 80cm, höjd: 76 cm+ ilägg
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:06)
1250 9044 Bord med låda. Diameter: 45 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:55)
1250 9423 Bord Orientalisk stil. Bredd: 53, djup: 37 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:14)
1250 9185 Bordsfotogenlampa höjd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:35)
1250 8291 Bordsfotogenlampa Höjd: 50cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:05)
1250 9172 Bordsfotogenlampa höjd: 76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:22)
1250 9426 Bordsfotogenlampa Tidigt 1900-tal, glas. Höjd: 56
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:45)
1250 8104 Bordskanon Stafsjö bruk. Längd: 34
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:43)
1250 9435 Bordslampa Alabaster. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:04)
1250 9290 Bordslampa Boréns. Höjd: 49
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:24)
1250 8292 Bordslampa Ferruccio Laviani, "Take", Kartell. Grön semitransparent plast. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:06)
1250 8290 Bordslampa glas och mässing. Höjd: 70
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:04)
1250 9094 Bordslampa Jugend. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:08)
1250 9033 Bordslampa Porslin. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:23)
1250 9190 Bordslampa Verner Panton (1926-1998), Danmark. Flowerpot. Höjd: 47
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:43)
1250 8137 Bordslampor Ett par, Kosta. Höjd: 41
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:00)
1250 9123 Bordslampor Ett par, mässing. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:30)
1250 9034 Bordslampor Ett par, skinnklädd skaft. Höjd: ca 47 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:07)
1250 8099 Bordslampor ett par. Höjd: 57, nutida
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:53)
1250 9124 Bordsur Ek. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:28)
1250 9384 Bordsur i delar, barock. Höjd: 56
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:46)
1250 9026 Bordsur Junghans, Tyskland, Tyskland. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:13)
1250 9024 Bordsur Sent 1800-tal, På träsockel. Höjd: 48-55 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:19)
1250 9159 Bricka Kina. Längd: 47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:58)
1250 9021 Bricka pläter, Ryssland. Längd: 83
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:05)
1250 9419 Brickor 2 st, Pärlemoinläggningar. Längd: 63-67
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:08)
1250 8369 Brosch 18k med opal. Längd: 4cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:08)
1250 8220 Brosch silver, Juhls Kautokeino. Vikt: ca 52g. Bredd: 8cm. Höjd: 11cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:58)
1250 9243 Burk med lock, 20-tal. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:47)
1250 9110 Byrå Avlutad, Bredd: 101 cm. Djup: 52cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:40)
1250 9310 Byrå Sent 1800-tal, Betsad björk, Bredd: 97cm. Djup: 42cm, höjd: 103 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:40)
1250 9366 Byrå sent 1800-tal, Furu. Bredd: 101, djup: 53 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:30)
1250 9071 Caféstolar 6 st, omkring sekelskiftet 1900, Thonet
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:34)
1250 9076 Champagnekylare höjd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:33)
1250 9246 Cittra i väska, Harpeleik. Längd: 53 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:53)
1250 8343 Dalahästar 17 st, modell äldre. Höjd: 3-18 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:43)
1250 9178 Dekorelement Bemålat trä, 1800-tal. Höjd: 32
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:25)
1250 9197 Dockor 2 st, Porslinshuvuden. Höjd: 28-50
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:53)
1250 9379 Dockskåpsmöbler 3 lådor
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:28)
1250 8495 Dräktsmycken 3 st. Litet fat samt 3 st. Mynt
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:11)
1250 9011 Efterrättsskålar 10 st, Ultima Thule, Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. Iittala. Serien formgiven 1968. Diameter: 12 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:13)
1250 9327 Eldset mässing. Höjd: 85
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:04)
1250 9216 Elefanter Keramik, 5 st, bland annat Vicke Lindstrand. Höjd: 10-30 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:08)
1250 9014 Elgitarr Semiakustisk, Cobra-jab. Längd: 102
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:51)
1250 9329 Emmafåtöljer ett par
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:06)
1250 9364 Etagebord 1800-tal, Björk. Bredd: 54, djup: 37 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:29)
1250 9152 Etagebord 1800-tal. Bredd: 49, höjd: 31 cm, höjd: 75
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:52)
1250 9149 Etagebord 1800-tal. Bredd: 60, djup: 39 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:51)
1250 9231 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad. 20/60. Motivet: 6x4,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:32)
1250 9358 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, daterad -56,3/25, Kvinna. Motivet: 28x18
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:19)
1250 9093 Etsning Saint Andrew. Motivet: 42,5x32
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:07)
1250 9234 Färgetsning Thore Löfberg, Flower, 12/90, son. Motivet: 19x18
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:35)
1250 9370 Färgkrita Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, kvinna. Motivet: 33x22
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:31)
1250 9114 Färglitografi Alf Olson, Adam & Eva. Signerad, numrerad 115/350. Motivet: 37x43
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:59)
1250 9236 Färglitografi Karl Granquist (1921-1994), Finland. Kust, handkolorerad. Signerad PT-upplaga. Motivet: 29x44 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:37)
1250 9233 Färglitografi Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad, daterad 1997,175/295. Motivet: 30x30
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:34)
1250 9383 Färglitografi Kévork Zabounian (f. 1933), Sverige. Kvinna. Signerad, numrerad 130/140. Motivet: 60x42 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:01)
1250 8227 Färglitografi Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Man med gevär. Signerad, numrerad 133/300. Motivet: 27x35 Cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:35)
1250 9087 Färglitografi Oidentifierad konstnär. . Signerad, numrerad 23/150, Landskap. Motivet: 60x38
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:25)
1250 8197 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 82/100. Bladets mått: 95x70
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:03)
1250 8091 Färglitografi Plura Jonsson (f. 1951), Sverige. Signerad, numrerad 60/150. Motivet: 64x45 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:00)
1250 8222 Färglitografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholm. Signerad, daterad -81,245/360. Motivet: 43x66
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:26)
1250 9198 Fat + vas, Kina. Höjd: 26, diameter: 26 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:53)
1250 9351 Fat Orientaliskt, diameter: 31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:12)
1250 9326 Fat Rörstrand, Ateljé. Diameter: 35
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:04)
1250 9129 Fåtölj
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:57)
1250 9130 Fåtölj + fotpall
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:58)
1250 9133 Fåtölj + fotpall
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:03)
1250 9255 Fåtölj Nyrokoko
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:59)
1250 8484 Fåtöljer Ett par, rokokostil
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:29)
1250 9129 Fickur Spindelur, John Ward, England, silver, emalj, glas, med nyckel. Diameter: 7 cm, Bruttovikt ca: 135 g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 30 april 2019 10:58)
1250 9219 Flaskor + mortlar, 7 delar. Höjd: 14-60
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:10)
1250 9238 Fotolitografi Ewa Rudling (f. 1936), Sverige. "Jacqueline Bisset". Signerad, numrerad 1/6. Bladets mått: 76x61 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:41)
1250 9069 Fotpall 1880-tal, 70x70
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:34)
1250 9070 Fotpall England. Längd: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:34)
1250 9051 Fotpall längd: 61 cm
1250 9256 Fotpallar 2 st, 1800-tal 33x29x14 respektive 34x29x16 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:55)
1250 8416 Fotpallar 2 st, 1800-tal, diameter: 4. Längd: 28
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:23)
1250 8366 Gitarr Akustisk, Ibanez. Längd: ca 105cm.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:02)
1250 8289 Glas 10+ 10 st, Orrefors. Höjd: 12,5-16,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:02)
1250 9427 Glas 11+ 10, Pukeberg. Höjd: 8-14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:45)
1250 9268 Glas 9 st, Monica Bratt (1913-1961), Sverige. Reijmyre Glasbruk. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:30)
1250 8223 Glasmålning Leif Ahrle (f. 1943), Sverige. Kust, signerad. 49x79
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:27)
1250 8248 Glasservis ca. 50 delar, etsad dekor. Höjd: 9,5-13,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:12)
1250 8297 Glasservisdelar Diamant, ca 30 delar. Höjd: 7-11
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:10)
1250 8381 Golvkudde Orientalisk, 103x67
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:30)
1250 8077 Golvlampa Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Modell G 52. Höjd: 137
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:42)
1250 9347 Golvlampa mässing, 2-armad. Höjd: ca 175 cm
1250 9346 Golvlampa mässing. Höjd: ca 150 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:05)
1250 9334 Golvlampa Teak. Höjd: ca 143 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:08)
1250 7683 Golvlampa Uplight, Mässing/krom. Höjd: 185
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:44)
1250 7684 Golvlampa Uplight, Mässing/krom. Höjd: 185
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:48)
1250 9241 Grafiskt blad Mor och barn. Motivet: 64x52
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:45)
1250 9155 Gunghäst längd: 105 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 21:00)
1250 7766 Hammare/hacka med silverbeslag. Längd: 29cm. Bruttovikt: ca 1156g.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:01)
1250 8019 Heliogravyr Akseli Gallen-Kallela (1865-1931), Finland. Vallgosse från Paanajärvi, signerad, Motivet: 26x21
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:48)
1250 9007 Hörnkonsolbord höjd: 88 cm
1250 9250 Ikon rizza i mässing, 30x26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:03)
1250 9399 Kaffekoppar + assietter, 12 + 12 delar, Villeroy & Boch Heinrich, "The country diary of an Edwardian Lady", Månadsporslin
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:57)
1250 9065 Kaffekoppar 24 delar, Bing & Grøndahl
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:00)
1250 8463 Kaffeskedar 12 st, silver. Längd: 10,5cm. Vikt: ca 123 g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:25)
1250 9300 Kaffeskedar 6+ 11, silver. Längd: 10-11,5 cm. Vikt: ca 200g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:32)
1250 8462 Kaffeskedar silver, 12+ 3 st. Vikt: ca 187 g. Längd: 9,5-12cm.
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:24)
1250 9387 Kärl terrakotta. Längd: 18 cm. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:14)
1250 8485 Karmstol Rokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:29)
1250 9193 Karmstol Rokokostil, rotting
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:47)
1250 9257 Karmstolar ett par, Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:56)
1250 9141 Karmstolar ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:40)
1250 8013 Karmstolar Ett par, Rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:08)
1250 8133 Kartellur 1800-tal. Höjd: 63
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:39)
1250 9316 Kartotek 2 st. Längd: 51, djup: 38 cm, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:44)
1250 9296 Kista 1800-tal, Längd: 125 cm. Djup: 50cm, höjd: 57 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:28)
1250 9339 Kistor 2 st, 1800-tal. Längd: 47-55, höjd: 27-38
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:37)
1250 8014 Klaffbord Karl Johan, mahogny. Bredd: 90 + 2x25, djup: 67 cm, höjd: 76 cm, nyckel
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:12)
1250 9394 Kniv Turkiet. Längd: 43
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:44)
1250 9363 Konsolbord Karl Johan, mahogny. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:29)
1250 9267 Konstglas 7 st, Gunnel Sahlin (f. 1954), Sverige. Frutteria, Kosta Boda. Längd: 10-20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:26)
1250 9215 Korg + flaskställ, + burkar diverse, 6 delar, bland annat Coca Cola
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:07)
1250 9187 Kruka med fat, Porslin. Höjd: 34
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:39)
1250 9229 Kuriosa 3 delar
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:23)
1250 9424 Kuverttallrikar 8 st, Stelton, mässing. Diameter: 28
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:36)
1250 9164 Lackskåp Kina, Bredd: 55 cm. Djup: 24cm. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:24)
1250 9386 Lampbord Ett par, med stenskiva, Bredd: 46 cm. Djup: 33 cm. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:14)
1250 9328 Leksak Elefant, 1920-/30-tal. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:04)
1250 9106 Leksaksbilar 8 st, Corgi Toys. Längd: 7,5-10,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:59)
1250 9288 Litografier 2 st, Flora, Hankolorerade, ramens innermått: 36x113
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:25)
1250 9128 Ljuskrona med prismor. Höjd: 50
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:00)
1250 9325 Ljuskrona med prismor. Höjd: 58
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:02)
1250 9429 Ljuskrona rokokostil, bladprismor, mässing. Höjd: 80
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:02)
1250 9278 Ljuslyktor Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Glas och mässing. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:50)
1250 9101 Ljusstakar 3 par, mässing / malm. Höjd: 13 - 26
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:25)
1250 9176 Ljusstakar Ett par, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. 1970. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:25)
1250 8451 Ljusstakar Ett par, Lotus, Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:56)
1250 8209 Ljusstakar Ett par, mässing, NPL. Höjd: 19,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:24)
1250 9434 Ljusstakar Ett par, mässing, Westerås, No. 6. Höjd: 25
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:16)
1250 9027 Ljusstakar ett par, metall. Höjd: 31,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:14)
1250 9196 Ljusstakar ett par, nysilver, Nyrokoko. Höjd: 35
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:50)
1250 9082 Ljusstakar Ett par, nysilver. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:23)
1250 8168 Ljusstakar Ett par, sengustaviansk stil, marmor och mässing. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:14)
1250 8429 Ljusstakar Ett par, sent 1800-tal, metall. Höjd: 23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:25)
1250 8427 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 18 cm. Bruttovikt: ca 698g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:24)
1250 9175 Ljusstake Ängel. Höjd: 41
1250 9171 Ljusstake Piet Hein (1905-1996), Danmark. Karlavagnen. Höjd: 64
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:16)
1250 9067 Lockurnor 2 st. Höjd: 12-28 cm ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:26)
1250 9251 Lykta höjd: 50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:03)
1250 9132 Lyktor 3 st, bland annat smide. Höjd: 50-70 cm ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:04)
1250 9156 Målarstege höjd: 154 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:57)
1250 9291 Malmkrona Tidigt 1900-tal. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:25)
1250 9401 Månbord Furu och björk, trissor, 1800-tal. Ej iläggsskivor. Diameter: 117 cm. Höjd: 77 cm
1250 9214 Mapp med litografier, Sven Göran Svensson, 10 guds brev, bladets mått: 63x45
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:06)
1250 9240 Mapp Olof Rudbeck den yngre (1660-1740), Sverige, (efter). "Portföljen", 1988. Bladets mått: 44x55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:44)
1250 9060 Marmorskiva 23x135
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:31)
1250 9353 Matservdelar ca 35 delar, tallrikar 20-24 cm, soppskål 20x30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:16)
1250 9126 Matta jajim, 228x228
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:42)
1250 9376 Matta Kina, 180x275
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:38)
1250 9348 Matta orientalisk, 110x146
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:08)
1250 9008 Matta orientalisk, 150x270
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:37)
1250 9119 Matta orientalisk, 200x150
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:14)
1250 9350 Matta orientalisk, 69x103
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:08)
1250 9344 Matta Orientalisk, 81x121
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:53)
1250 9349 Matta orientalisk, Bochara, 68x90
1250 9009 Matta orientalisk, Djosan-Fein, 103x153
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:37)
1250 9006 Matta orientalisk, Tafresh, 132x201
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:42)
1250 9209 Militaria 3 delar, Hjälmar + väska
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:09)
1250 9059 Mjukdjur Steiff. Höjd: 31
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:29)
1250 9269 Mockakoppar + assietter, 14 delar, Blå Vifte, Royal Copenhagen
1250 8461 Mockaskedar silver, 6+ 12 st. Längd: 8,5-9,5cm. Vikt: ca 131g.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:22)
1250 9367 Modellbil plåt, mekanisk. Made in Germany, 1900-talets första fjärdedel. Längd: 28 cm
S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:57)
1250 8302 Modellskepp 2 st. Längd: 38-50
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:16)
1250 8304 Modellskepp 3 st. Längd: 28-58 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:18)
1250 9158 Modellskepp längd: 80 cm, höjd: 62 cm
1250 9247 Montertavla med modellskepp. Längd: 82, djup: 10 cm, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:53)
1250 9095 Mössbord 1800-tal, Bredd: 122 cm. Djup: 71 cm, höjd: 73cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:43)
1250 9036 Nattygsbord Ett par, SMF, AB Svenska Möbelfabrikerna i Bodafors. Bredd: 50 cm. Djup: 38 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:15)
1250 9127 Nyckelskåp 2 st, plåt, Bredd: 28 cm. Djup: 10 cm, höjd: 41 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:56)
1250 9411 Oljemålning 1800-tal, Oidentifierad konstnär. Kuststad, ej signerad. Olja på pannå, 24x33
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:36)
1250 9086 Oljemålning Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Stockholm, signerad. - 38. Olja på pannå, 46x38
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:24)
1250 9040 Oljemålning Bernard Neuville, signerad, Fruktstilleben. Olja på duk, 1800-tal, 53x64
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:29)
1250 7398 Oljemålning Bernt Ringqvist (1917-1966), Sverige. Rosor. Monogramsignerad, -42. Olja på duk, 54x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:41)
1250 8035 Oljemålning Birger Ljungquist (1894-1965), Sverige. Gotland, 1935, signerad. Olja på duk, 44x53
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:12)
1250 9117 Oljemålning Brandtson. Olja på pannå, signerad, 600x76
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:03)
1250 5557 Oljemålning Carl August Fahlgren (1819-1905), Vattenkvarn. Signerad CA Fahlgren, daterad 1877. Olja på duk, 54x70 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:50)
1250 9371 Oljemålning Carl Magnus Lindqvist (1884-1977), Sverige. Vännäs, signerad. Olja på duk, 46x54
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:32)
1250 9207 Oljemålning Curt Nyström Stoopendaal (1893-1965), same. Signerad. Olja på duk. 24x18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:02)
1250 9167 Oljemålning Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad. Olja på duk, 98x139
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:10)
1250 8407 Oljemålning Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad -36. Olja på duk, 55x65
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:58)
1250 9359 Oljemålning Elof Ulaner. Signerad, daterad -60. Olja på pannå, 23x32
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:22)
1250 9415 Oljemålning Emil Lindgren (1866-1940), Sverige. Stadsmotiv, signerad. Olja på duk, 42x28
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:49)
1250 7590 Oljemålning Erik Juselius (1891-1948), Finland. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 35x56
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:48)
1250 9306 Oljemålning Erik Osslund (1913-1982), Sverige. Fjällmotiv. Olja på pannå, 42x34
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:37)
1250 9412 Oljemålning Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Vadstena, Signerad, daterad 13-27/8 1954. Olja på pannå, 25x19,5
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:37)
1250 9012 Oljemålning Folke Skoghäll (1921-1998), Sverige. "Två modeller". Olja på pannå, 44x35 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:18)
1250 7319 Oljemålning Gösta Sundström (1920-2008), Sverige. Båtar, signerad. Olja på pannå, 29x39 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:53)
1250 9354 Oljemålning Gunnar Berg, Signerad. Olja på pannå, 32x40
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:15)
1250 9381 Oljemålning Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholmsmotiv, Signerad. Olja på pannå, 40x60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:58)
1250 9115 Oljemålning Hellström, Riddarhuset. Signerad, daterad -27. Olja på duk, 52x66
1250 9417 Oljemålning Hjalmar Wiklund, Stuga vid havet, signerad. Olja på pannå, 30x40
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:52)
1250 9352 Oljemålning Inga Berg (1912-1995), Sverige. Signerad, daterad -50, "Interiör kök". Olja på duk, 65x27
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:13)
1250 9314 Oljemålning Iwar Donnér (1884-1964), Sverige. Hamn. Signerad. Olja på pannå, 19x23
1250 9003 Oljemålning Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Fiskeläge, Signerad. Olja på duk, 31x39 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:30)
1250 9188 Oljemålning Kalle Hedberg (1894-1959), Sverige. Oväder, ej signerad, kvarlåtenskapsstämpel a tergo 1963. Olja på pannå, 39x45
1250 9186 Oljemålning Kalle Hedberg (1894-1959), Sverige. Vattenfall, signerad. Olja på pannå, 33x49
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:38)
1250 9360 Oljemålning Leo Janis (f. 1922), Lettland. "Slättlandskap från Halland, signerad. Olja på pannå, 37x44
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:22)
1250 8309 Oljemålning Oidentifierad konstnär, blommor i vas. Signerad, daterad 1892. Olja på papper, 48x33 cm
1250 8413 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Kustbild med båt. Olja på pannå, 21x31
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:13)
1250 8065 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Eriksbergs varv. Signerad, daterad Sign T Eriksson, 1963. Olja på duk, 54x81 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:05)
1250 9055 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ingarö. Signerad. Olja på duk, 64x110 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:59)
1250 7424 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ornässtugan. Omkring 1900, ej signerad. Olja på pappannå, 36x54 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:13)
1250 8406 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Pojke med ankor. Olja på duk, 60x50
1250 8460 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Segelskuta. Signerad, daterad -26. Olja på pannå, 13x21,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:15)
1250 9428 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad TJ, 1989, Körsbär. Olja på duk, 26x31
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:49)
1250 9239 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. AH, blomsterstilleben. Olja på duk, 81x65
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:44)
1250 8445 Oljemålning Per Collijn (1878-1961), Sverige. Fiskargatan, Stockholm, signerad. Olja på duk, 46x38
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:48)
1250 9173 Oljemålning Stig EH Rousk (f. 1934), Sverige. Stockholm, signerad. - 77. Olja på duk, 50x54
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:23)
1250 7100 Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Utsikt från Klevgränd, signerad, 1981. Olja på duk, 45x54
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:32)
1250 9303 Oljemålning Stig Thiderman (1920-1973), Sverige. Olja på pannå, 30x90
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:37)
1250 9211 Oljemålning Sven Göran Svensson, signerad. Fåglar. Olja på duk, 70x55
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:10)
1250 9056 Oljemålning Sven Johansson, Stilleben, signerad. -49. Olja på duk, 40x53
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:57)
1250 9335 Oljemålning Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. "Gluggen", signerad. Olja på duk, 43x35
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:20)
1250 9336 Oljemålning Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. "Kyrkby Danderyd", signerad. Olja på pannå, 23x32 ca
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:26)
1250 8153 Oljemålning Thure Wallner (1888-1965), Sverige. "Morkulla". Olja på pannå, 20x23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:54)
1250 9322 Oljemålning Torun Munthe-Brate (1891-1993), Sverige. Hästar. Olja på pannå. Signerad, daterad 1956, ca 55x62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:58)
1250 6736 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Slussen. Signerad, daterad 1976. Olja på duk, 36x45, nyckel
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:57)
1250 8245 Oljemålning Urpo Wainio (1910-1975), Finland. Flicka. Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:08)
1250 9073 Oljemålningar 2 st, Oidentifierad konstnär. Örnar, kopia. Olja på duk, 39x54
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:10)
1250 9210 Oljemålningar 2 st, Sven Göran Svensson, Fåglar. Olja på duk, signerad. 70x55
1250 8444 Oljemålningar Ett par, 1800-tal, tillskrivna Per Wilhelm Cedergren (1823-1896). Olja på duk, 15x21
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:46)
1250 9058 Öronlappsfåtölj med fotpall
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:00)
1250 9037 Pall 50/60-tal. Längd: 47 cm. Djup: 31 cm, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:17)
1250 9144 Pall Skinn. Längd: 68 cm. Djup: 68 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:44)
1250 9317 Pallar 4 st. Diameter: ca 27 cm, höjd: 24,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:50)
1250 9308 Paraplyställ omkring sekelskiftet 1900, smide. Höjd: 72
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:39)
1250 8382 Pärlhalsband odlade pärlor, silverlås. Längd: 46cm. Bruttovikt: 36g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:34)
1250 9301 Parti bijouterier
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:34)
1250 9074 Parti koppar diverse
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:13)
1250 9242 Parti saltkar diverse
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:47)
1250 9282 Parti silver
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:08)
1250 9244 Parti silver 6 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:49)
1250 9382 Pastell Gustaf Herbert Carlsson (1912-1991), Domherrar, Signerad. Motivet: 48x60 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:59)
1250 9258 Pelarbord 1800-tal, ådringsmålat. Diameter: 80 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:58)
1250 9145 Pelarbord KJ, Björk. Höjd: 76
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:44)
1250 9204 Penselvas Kina. Höjd: 28 cm
1250 9407 Penselvaser 2 st, Kina. Höjd: 16-29 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:56)
1250 9150 Piedestal Ek. Höjd: 57
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:50)
1250 9151 Piedestal höjd: 83 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:59)
1250 8337 Pinnstolar Ett par, snörsits
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:35)
1250 9102 Plafond glas. Diameter: 25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 30 april 2019 09:06)
1250 8423 Plafonder Ett par, mässing, nutida. Diameter: 32 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:21)
1250 9249 Plaketter 18 st. Svenska regentlängden. Diameter: 9,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:57)
1250 9125 Porslinstavla Kina, Karp. Motivet: 39x25
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:30)
1250 9385 Raklåda ek, 1700-tal, 14x11 cm. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:02)
1250 9311 Ram 1800-tal, ramens innermått: 30x41
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:40)
1250 9237 Relief Madonnan med Barnet, Spanien, metall, 42x27 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:39)
1250 9002 Remmare 16 st. Höjd: 15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:29)
1250 9022 Remmare 8 st. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:03)
1250 9043 Resväska Pontus Philippe, Italien. Läder. Längd: 75 cm. Djup: 22 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:33)
1250 8134 Resväskor + hattask, 3 + 1 delar, modell äldre
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:49)
1250 8371 Ring 18 k med briljant. Ringmått: 16mm.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:06)
1250 8368 Ring 18k, saknar sten. Ringmått: 18mm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:04)
1250 9179 Rock/hatthängare Ystad-Metall. Höjd: 26
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:27)
1250 9174 Rökutensilier 3 delar
1250 9319 Sängram Nyrokoko, mahogny. Bredd: 180 cm. Längd: 201 cm, djup: 185 cm, höjd: 135 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:53)
1250 9068 Sängstolpar ett par, England, mahogny. Höjd: 220 ca, skadad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:27)
1250 9293 Satsbord 3 delar, mahogny. Ca 60x40 cm. Höjd: 48-53 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:27)
1250 8395 Sekretär England, Idegran. Bredd:74, djup: 47 cm, höjd: 100 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:37)
1250 7472 Sekretär Louis XV-stil. Bredd:78, djup: 44 cm, höjd: 141 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:16)
1250 6139 Sekretär sengustaviansk stil, stenskiva, mässingsdetaljer, Bredd:110cm. Djup: 47 cm. Höjd: 122cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:01)
1250 9403 Seltersglas 12 st, Kosta. Höjd: 9 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:31)
1250 9297 Serveringsvagn Fällbar, "Gerlinol", Längd: 67 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:30)
1250 9298 Serveringsvagn Fällbar. "Gerlinol", Längd: 67 cm
1250 8441 Serveringsvagn Glas, mässing. Längd: 50, djup: 36 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:16)
1250 9304 Serveringsvagn längd: 89 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:36)
1250 9355 Servisdelar Rörstrand, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Elisabeth, 18 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:16)
1250 9131 Sideboard med stenskiva, bemålad, rokokostil, Längd: 83 cm. Djup: 49 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:59)
1250 9134 Sjömansklocka + barometer, mässing. Diameter: 9 cm, längd: 116 cm, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:04)
1250 9109 Skål + vinkopp + rökelsekar, Kina. Höjd: 3,5-7
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:38)
1250 9271 Skål Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Caramba, Kosta Boda. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:37)
1250 9272 Skålar + glas, bland annat Monica Bratt. Diameter: 6-21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:38)
1250 7353 Skålar + vas, 3 delar, Kristall. Höjd: 9-19 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:35)
1250 9273 Skålar 3 st, Flygsfors. Längd: 11-20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:39)
1250 8221 Skålar 4 st, Kina. Diameter: 8-8,5. Längd: 13, höjd: 4,5-5
1250 8279 Skänk 1880-tal. Bredd: 92. Djup: 44 cm, höjd: 113 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:50)
1250 6458 Skåp Allmoge, 1795. Bredd: 110, djup: 58 cm, höjd: 205 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:43)
1250 9312 Skåp omkring 1900-tal, ådringsmålad. Bredd: 62 cm. Djup: 44 cm. Höjd: 164 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:42)
1250 7409 Skåp senempire, mahogny. Bredd: 128. Djup: 56 cm. Höjd: ca 233 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:59)
1250 9092 Skomakarlampa diameter: 24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:05)
1250 9208 Skrin 3 st. Höjd: 17-27, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:04)
1250 9146 Skrivbord Bemålat, Bredd: 106, djup: 59 cm, höjd: 78 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:45)
1250 8214 Skrivbord med stol klaffar & hurts, mahogny. Längd: 130 + 2x36. Djup: 80 cm, höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:43)
1250 9184 Skulptur 2 st, Parian, Gustavsberg, 1896/97. Höjd: 21 ca
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:34)
1250 9425 Skulptur Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Päron, signerad. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:42)
1250 8144 Skulptur Björn Ekegren (f. 1955), Sverige. Konstglas, 45/200, på träsockel. Höjd: 17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:11)
1250 8145 Skulptur Björn Ekegren (f. 1955), Sverige. Konstglas, 53/200, på träsockel. Höjd: 17
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:12)
1250 8173 Skulptur brons, Napoleon, sent 1800-tal. Höjd: 16
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:24)
1250 9420 Skulptur Drake på marmorplatta. Längd: 21
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:09)
1250 9224 Skulptur Gips, Dal-Edvin Norberg (1905-1995), Sverige. Höjd: 30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:16)
1250 9052 Skulptur Järn, riddare. Höjd: 90
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:10)
1250 9279 Skulptur keramik. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:33)
1250 9045 Skulptur Lejon, signerad. Hans, Lergods. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:54)
1250 9084 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur Stora Zoo, Gustavsberg 1958-1979. Målad och glaserad stengodslera. Längd: 32 cm. Höjd: 11,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:32)
1250 9181 Skulptur Parian. Höjd: 18
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:28)
1250 9225 Skulptur Sten, uv. Höjd: 34
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:18)
1250 7523 Skulptur Trä, Kina, Väktare med tiger. Höjd: 47
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:43)
1250 9228 Skyltar diverse, 7 st. Längd: 30-64
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:22)
1250 9147 Slagbord Bredd: 30+ 2x70, djup: 118 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:49)
1250 9004 Smyckeslampa Pancosmos, design: Anna Irinarchos. Metall. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:31)
1250 9111 Solstolar ett par
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:50)
1250 9120 Soppslev Silver / träskaft, 1837. Längd: 41, bruttovikt: 120 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:13)
1250 9139 Spegel 107x76
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:35)
1250 8344 Spegel 1800-tal, 39x31
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:44)
1250 7323 Spegel 1800-tal, mässingsbeslag, 151x77 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:59)
1250 7415 Spegel Gustaviansk stil, Oval. Höjd: 66
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:05)
1250 9091 Spegel nutida, 77x65
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:07)
1250 9090 Spegel nutida, 90x60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:05)
1250 8198 Spegel rokokostil, 110x72
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:05)
1250 9369 Spegel rokokostil, 1800-tal, 85x42
1250 9287 Spegel Sengustavianskt provinsarbete, 64x35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:21)
1250 9331 Spegel Teak, 106x45
1250 9226 Spegelbrickor 2 st. Längd: 50-55
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:20)
1250 9202 Spelautomat Shootez et Rattrapes. Längd: 35, djup: 20 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:56)
1250 8391 Spelbord 1800-tal, Med backgammoninredning. Bredd: 88, djup: 44 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:34)
1250 7143 Spelkort 2 uppsättningar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Comedia", Öberg, Oanvända, 52 + 52 st + 4 jokrar. Längd: 12cm. Djup: 9cm. Höjd: 2cm.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:14)
1250 9103 Stekfat Kina, blåvitt, 1800-tal. Längd: 33 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:30)
1250 9157 Stol Sengustaviansk
1250 9136 Stolar 4 st, bemålade
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:06)
1250 9160 Stolar 4 st, Rokokostil, Ek
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:57)
1250 7459 Stolar 4 st, Sjuan, design: Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. För Fritz Hansen
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:45)
1250 9161 Stolar ett par, Barockstil, tyg: Elefanter Estrid Ericson, Firma Svenskt Tenn
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:59)
1250 9162 Stolar ett par, Senempire
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:59)
1250 9223 Stop 3 st, Tenn, 1800-tal. Höjd: ca 21
1250 9280 Taburett Rokokostil. Längd: 66 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:52)
1250 9266 Takarmatur med prismor. Diameter: 31 cm
1250 9264 Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:20)
1250 9177 Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:26)
1250 9265 Takarmatur med prismor. Diameter: 41 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:22)
1250 9054 Takarmatur med prismor. Diameter: 60 cm ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:43)
1250 9077 Takarmatur med prismor. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:33)
1250 7403 Takarmatur nyrokoko, röd iläggsskål. Diameter: 54 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:49)
1250 9063 Takarmatur Uno & Östen Kristiansson, Luxus, takarmatur, ägg. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:59)
1250 8333 Tallboy sent 1800-tal, Längd: 80cm. Djup: 51cm, höjd: 148cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:30)
1250 9276 Tallrikar 6 st, dekor i famille rose. Diameter: 22-26 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:51)
1250 9061 Tapetrullar 5 st, bland annat Brunschwig. Bredd: ca 6-17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:34)
1250 8130 Tavelram Förgylld, 88x70
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:05)
1250 8316 Teckningar 2 st. Louis Noirot (1820-1902), Frankrike. Landskapsbilder, signerade, 33x45 cm
1250 9398 Tekoppar 6 st, Blå Anemone, Arabia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:57)
1250 9100 Teservisdelar 10 delar, Arabia
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:21)
1250 9400 Teservisdelar 12 delar, Kosmos, Gefle + extra tefat
1250 9088 Träsnitt 2 st, Japan. Motivet: 35x23
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:26)
1250 9113 Träsnitt 2 st, Stig Thiderman (1920-1973), Sverige. Pt & 64/100. Motivet: 31x34
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:58)
1250 9213 Vågar 2 st + vikter. Längd: 33,5-41 cm, djup: 12-16,5 cm, höjd: 14-16 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:08)
1250 9341 Väggbonad Oidentifierad konstnär. 128x220
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:44)
1250 9252 Vägghörnskåp Allmoge. Bredd: 63 cm djup 40 cm, höjd: 77 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:02)
1250 9338 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Iittala. Höjd: 9,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:35)
1250 9402 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Savoy, Tulpanvas. Höjd: 16 cm
1250 9405 Vas cloissonné, Kina. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:47)
1250 8216 Vas Delft, polykrom. 1700-/1800-tal, märkt APK. Höjd: 31,5
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:39)
1250 9057 Vas Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige. Bo Fajans. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:58)
1250 9062 Vas glas. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:55)
1250 9373 Vas Kina, porslin, oxblodsglasyr. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:45)
1250 9047 Vas Kina. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:57)
1250 9274 Vas Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:40)
1250 8443 Vas porslin, Kina. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:33)
1250 9015 Vas Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Chamotte. Höjd: 17
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:39)
1250 9221 Vaser 2 st, Herman Kähler (1846-1917), Danmark. Keramik. Höjd: 28-31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:11)
1250 9406 Vaser 2 st, Kina. Höjd: 12-20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:46)
1250 9330 Vaser 2 st, Kina. Höjd: 6-25 cm ca
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:05)
1250 9313 Vedställ Smide. Höjd: 91
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:42)
1250 9200 Vinkanna Majolika. Höjd: 41 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:52)
1250 9362 Vitrinskåp Gustaviansk stil, mahogny. Bredd: 60, djup: 30 cm, höjd: 118 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:28)
1250 9108 Whiskyglas 8 st, Iittala. Höjd: 7
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 20:00)
1250 9191 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Diameter: 15-25 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 18:44)
1250 9121 Ytterfoder Ett par, Porslin, nutida. Höjd: 19, diameter: 25
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 29 april 2019 19:18)