1436 7102 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, Stilleben, 22x14, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:37)
1436 7029 Akvarell Rune Rockström (1898-1983), Sverige. "Stugor i sol", Gamla Lundagatan. Akvarell, bildmått: 28x34, yttermått inklusive ram: 42x47 cm. Signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:28)
1436 7108 Akvarell Werna Callmer. Signerad, Stilleben, yttermått inklusive ram: 53x43, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:25)
1436 7323 Akvareller 2 st, Kina. Signerade, bladets mått: 130x32cm, oramade lösa blad. Akvarell
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:52)
1436 7048 Alarmklocka Gustav Becker, 1910-tal Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)
1436 7146 Ametistgrotta höjd: 58 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:06)
1436 7149 Appliquer ett par, IKEA OF Sweden, Törne. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:55)
1436 3125 Armbandsur 18k guld, Damur, Jaeger-LeCoultre, boettnr: 916527, manuell. Diameter: 18mm, med läderband, bruttovikt: 12,1g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 21:00)
1436 5595 Bänk Crafactor, Thailand, Längd: 81cm. Höjd: 45cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:20)
1436 7370 Barnmöbel Soffa. Längd: 101 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:48)
1436 7100 Barnstol 1950-tal
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:16)
1436 7053 Barometer / termometer England, mahogny. Höjd: 97 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:26)
1436 7395 Bestick Scanline, 31 delar. Längd: 19-20 cm
1436 7220 Bestickdelar 33 delar, Olga, nysilver, CG Hallberg. Längd: 18-22 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:28)
1436 7373 Bestickdelar silver, 7 delar. Längd: 14-19cm. Vikt: 232g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:01)
1436 7560 Bestickuppsättning 74 delar, Chippendale, nysilver, 12+ 12+ 12+ 12+ 11+ 14+ 1 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:17)
1436 7110 Blandteknik Ernst Norlind (1877-1952), Sverige. Signerad, daterad 1917, träd, 96x68, yttermått inklusive ram: 105x73 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:07)
1436 7171 Blandteknik Oidentifierad konstnär, man, osignerad, blandteknik, 55x74, yttermått inklusive ram: 75x95 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:57)
1436 7159 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, "gubbstrutten. Blandteknik, bildmått: 33x24cm, yttermått inklusive ram: 46x37cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:28)
1436 6479 Blekingestake Bemålad, med tillbehör. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:12)
1436 7510 Blyerts C G Karlsson. Signerad, -71,37x26, yttermått inklusive ram: 54x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:27)
1436 7027 Blyertsteckning David Wallin (1876-1957), Sverige. "Birgitta". Signerad. Bildmått: 26x21, yttermått inklusive ram: 39x31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:28)
1436 7083 Bojan Kina. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:07)
1436 6599 Bokhylla 1930-tal, björk. Bredd: 101 cm. Djup: 25 cm. Höjd: 97 cm
1436 7424 Bokstöd Rolf de Val (f. 1931), Sverige. "Läslust", Ett par, brons. Signerad, numrerad 7/10. Längd: 13. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)
1436 7287 Bokverk 4 band, Sv Landskap
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:23)
1436 7492 Bonad Jp Paris, panneaeux gobele, 75x160cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:16)
1436 7204 Bord Björk. Diameter: 100, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:31)
1436 7193 Bord med låda. Bredd: 57. Djup: 35 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:55)
1436 7224 Bordsfotogenlampa omkring 1900. Höjd: 70cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:21)
1436 7333 Bordskanon på lavett. Längd: 28 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:16)
1436 7538 Bordslampa Glas. Höjd: 47cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:21)
1436 7537 Bordslampa höjd: 48cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:29)
1436 7052 Bordslampa mässing, glaskupa. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:30)
1436 7494 Bordslampa mässing, nutida, kupa av glas. Höjd: 66 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:52)
1436 7480 Bordslampa Mässing/plåt, EWÅ, Värnamo. Höjd: 52cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:33)
1436 6429 Bordslampfot Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, Modell 2566. Höjd: 56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:49)
1436 7364 Bordslampfötter ett par, trä. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:06)
1436 7255 Bordspegel nysilver, omkring 1900, yttermått inklusive ram: 27x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:45)
1436 6250 Brännvinshund Längd: 25cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:32)
1436 7360 Brosch Erik Magnussen, A. Dragsted, Danmark, förgyllt silver med emalj, svanar. Längd: 6 cm, Vikt: 10 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:51)
1436 7388 Burk med lock Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Signerad med studiohanden, Gustavsbergs Studio. Diameter: 8 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:18)
1436 7334 Byggnader till modelljärnväg. Längd: ca 5-25 cm, höjd: ca 4-9 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:23)
1436 6416 Byrå 1800-talets början. Bredd: 112, djup: 44 cm, höjd: 93 cm, nyckel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:36)
1436 7016 Byrå 1880-tal, Valnöt/Mahogny. Bredd: 72, djup: 52 cm, höjd: 149 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:02)
1436 7280 Byrå Bemålad. Bredd: 106, djup: 45 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)
1436 7380 Byrå Bemålad. Bredd: 74 cm. Djup: 39 cm, höjd: 79 cm
1436 7469 Byrå längd: 76 cm, djup: 36 cm, höjd: 89 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:53)
1436 7282 Byrå sengustaviansk stil, mahogny. Bredd: 79. Djup: 46 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:31)
1436 7199 Byrå sengustaviansk stil. Bemålad. Bredd: 88. Djup: 46 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:20)
1436 7192 Byrå (barn) längd: 42 D, 24, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:59)
1436 7447 Champagneglas 11st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "Helena", Orrefors. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)
1436 7557 Champagneglas 7st, Kosta Boda, design: Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Chateau. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:10)
1436 7432 Clubfåtöljer Ett par, Tidigt 1900-tal
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:56)
1436 7165 Coaster + skålar, 4 delar, nysilver. Diameter: 8-14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)
1436 6507 Collier silver, 925, Italien. Längd: 45cm, med etui. Vikt: 13,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:21)
1436 7352 Damarbetsbord jugend. Bredd: 82 cm. Djup: 44 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:47)
1436 7272 Dampäls mink, Amoress, storlek: 38/40
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:01)
1436 7541 Dampäls Saga Mink, storlek 38-40
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)
1436 7227 Dampäls Saga Mink, svart, storlek: 40/42, fotsid
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:43)
1436 7528 Dekorelement 5 delar, Asien. Längd: 27-28cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:07)
1436 7463 Diverse lösa blad ca 20st, tryck/litografier, oramade lösa blad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:39)
1436 7059 Docka Ginger + tillbehör, mått lådor. Längd: ca 15,5-25 cm, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:53)
1436 7535 Emaljskylt "Michelin Bicyle", EAS, France, omkring 1960. Dubbelsidig skylt i emaljerad plåt med vit Michelingubbe samt gul text ”Michelin” mot röd bakgrund med vit kant, 45x35 cm
S�ldes inte (Sista budtid är den 6 december 2021 20:20)
1436 7536 Emaljskylt "Mobiloil" Gargoyle, Omkring 1955. "Consultez notre Tableau de Graissage". Plan, rektangulär, dubbelsidig skylt i emaljerad plåt, 40x60 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:01)
1436 7534 Emaljskylt "Mobiloil", Vitracier Neuhaus, France, omkring 1950. Skylt i emaljerad plåt med röd Pegasus samt svart text ”Mobiloil” och "Socony -Vacuum Francaise" mot vit bakgrund med svart kant, 58x58 cm
S�ldes inte (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)
1436 7487 Emmafåtöljer Ett par
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:32)
1436 7367 Ep-skivor ca 40 st, 1960-tal. Längd: 18x18 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:32)
1436 7015 Étagère längd: 68 cm, djup: 38 cm, höjd: 152 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:43)
1436 7393 Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 30x35cm, yttermått inklusive ram: 59x52cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:42)
1436 2198 Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, daterad, -56. Bildmått: 23x29, yttermått inklusive ram: 39x45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:46)
1436 7138 Etsningar 2 st, efter antiken, yttermått inklusive ram: 24x33 -33x19 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:34)
1436 6201 Färglitografi 2 st, Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Signerade. Färglitografi. Bladets mått: 58x46-62x78, oramade lösa blad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:15)
1436 7353 Färglitografi Åke Pallarp (1933-2013), Sverige. Signerad, numrerad 1/175. Färglitografi, bildmått: 28x28cm, yttermått inklusive ram: 52x67cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:27)
1436 7354 Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Ej signerad, komposition. Färglitografi, bildmått: 45x60cm, yttermått inklusive ram: 60x74cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:50)
1436 7249 Färglitografi Anders Hultman, Hamn. Signerad, numrerad 264/295. Färglitografi, bildmått: 24x28, yttermått inklusive ram: 42x44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:20)
1436 7415 Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Skärgårdsmotiv med tallar. Signerad, numrerad 111/210. Färglitografi, bildmått: 42x58 cm, yttermått inklusive ram: 58x72 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:51)
1436 7129 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 107/150, figur. Färglitografi, bildmått: 73x50, yttermått inklusive ram: 100x75 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:53)
1436 7128 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 51/99, figurer. Färglitografi, bildmått: 73x52, yttermått inklusive ram: 100x75 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:09)
1436 7106 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 19/450. Färglitografi, bildmått: 40x53, yttermått inklusive ram: 46x58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:49)
1436 7499 Färglitografi Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, numrerad 7/360, daterad 93. Färglitografi, bildmått: 43x30cm, yttermått inklusive ram: 58x44cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:21)
1436 6466 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 56/100. Färglitografi, bildmått: 57x50, yttermått inklusive ram: 88x77 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:52)
1436 2189 Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 93/100, "take off". Färglitografi, bildmått: 41x61cm, yttermått inklusive ram: 64x81cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:10)
1436 7071 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, PT, Stockholmsmotiv. Färglitografi, bildmått: 49x58, yttermått inklusive ram: 70x78 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:56)
1436 7070 Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Stockholmsmotiv. Färglitografi, bildmått: 49x58, yttermått inklusive ram: 70x78 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:08)
1436 6039 Färglitografi Endre Nemes (1909-1985), Sverige. Signerad, numrerad 66/150, daterad1971. Färglitografi, bildmått: 59x48cm, yttermått inklusive ram: 92x72cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:30)
1436 7412 Färglitografi Harro Koskinen (f. 1945), Finland. Signerad, numrerad 45/310, daterad 1978. Färglitografi, bildmått: 36x43cm, yttermått inklusive ram: 51x57cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:08)
1436 7271 Färglitografi Joakim Allgulander (f. 1965), Sverige. Signerad, numrerad 160/240. Färglitografi, bildmått: 68x47, yttermått inklusive ram: 82x61 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:24)
1436 6571 Färglitografi Josef Petersson (f. 1976), Sverige. Dramaten. Signerad, numrerad 11/20. Färglitografi, bildmått: 40x60, yttermått inklusive ram: 52x71 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:04)
1436 7411 Färglitografi Kristian Krokfors (f. 1952), Finland. "Pool". Signerad, numrerad 86/100, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 67x49, yttermått inklusive ram: 103x72 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:41)
1436 6587 Färglitografi Lars Hofsjö (f. 1931), Sverige. Signerad, numrerad 8/300. Färglitografi, bildmått: 48x33cm, yttermått inklusive ram: 65x49cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:35)
1436 2116 Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 123/260. Färglitografi. Bladets mått: 40x57, yttermått inklusive ram: 49x66 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:35)
1436 7533 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Toreador. Signerad, färglitografi. Bildmått: 47x36, yttermått inklusive ram: 64x51 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)
1436 7293 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad EA. Färglitografi. Bladets mått: 57x79, yttermått inklusive ram: 79x100 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:53)
1436 6049 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 295/360, daterad 1970. Färglitografi, bildmått: 68x51cm, yttermått inklusive ram: 80x61cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:53)
1436 7150 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 55/200. Färglitografi, bildmått: 38x23, yttermått inklusive ram: 52x37 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:52)
1436 7417 Färglitografi Malin Ingvar-Nilsson (1963-2014), Sverige. Signerad, numrerad 41/190, "Sombåsens skatpar". Färglitografi, bildmått: 65x46cm, yttermått inklusive ram: 86x66cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:06)
1436 7088 Färglitografi Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad, numrerad 41/50. Färglitografi, bildmått: 50x42, yttermått inklusive ram: 67x59 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:51)
1436 6504 Färglitografi Miodrag Dado Djuric. Signerad, numrerad 53/75. Färglitografi, bildmått: 50x65, yttermått inklusive ram: 73x89 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:17)
1436 7496 Färglitografi Nina Leino. Signerad, numrerad 146/500, daterad 99. Färglitografi, bildmått: 39x31cm, yttermått inklusive ram: 61x43cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:16)
1436 7130 Färglitografi Olle Svanlund (1909-1996), Sverige. Signerad, numrerad 192/200, daterad 1977. Färglitografi, bildmått: 56x42, yttermått inklusive ram: 74x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:10)
1436 6399 Färglitografi Patrik Andiné (f. 1968), Sverige. Figurer i fantasilandskap. Signerad, numrerad 114/230. Färglitografi, bildmått: 40x50, yttermått inklusive ram: 59x68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:43)
1436 7127 Färglitografi Paul René Gauguin (1911-1976), Danmark. Signerad, numrerad pt. Färglitografi, bildmått: 69x51, yttermått inklusive ram: 90x71 cm
1436 2023 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, "Bacchus Venus". Färglitografi. Bladets mått: 29x42,5cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:09)
1436 7140 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 242/250, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 31x46, yttermått inklusive ram: 50x63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:30)
1436 7137 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 32/460, daterad -78. Färglitografi, bildmått: 39x29, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:58)
1436 7057 Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 17/310. Färglitografi, bildmått: 24x36, yttermått inklusive ram: 42x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:16)
1436 7132 Färglitografi Reutersvärd. Signerad, numrerad 173/200. Färglitografi. Bladets mått: 20x26, yttermått inklusive ram: 40x45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:57)
1436 7176 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 21/110. Färglitografi, bildmått: 22x39, yttermått inklusive ram: 38x55 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:18)
1436 7418 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. "Mozart KV 516". Signerad, numrerad 21/360. Färglitografi, bildmått: 43x48 cm, yttermått inklusive ram: 71x74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:16)
1436 7420 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. "The Phene Arms". PT. Signerad. Bildmått: 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 68x76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:39)
1436 7270 Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 269/360. Färglitografi, bildmått: 50x60, yttermått inklusive ram: 68x76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:24)
1436 6042 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 73/300. Färglitografi, bildmått: 60x52c, yttermått inklusive ram: 82x72cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:36)
1436 6459 Färglitografi Werner Pfeiffer (f. 1937), Tyskland. Signerad, numrerad 72/80, " Rising Bubble". Färglitografi, bildmått: 75x55cm, yttermått inklusive ram: 79x59cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:40)
1436 7455 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 81/150. Färglitografi, bildmått: 107x70, yttermått inklusive ram: 125x90 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:46)
1436 7124 Färglitografier 2 st, Igael Tumarkin (1933-2021), Israel. Signerad, numrerad 31/100, daterad 1964. Färglitografi, bildmått: 48x33, yttermått inklusive ram: 66x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:57)
1436 7188 Fat + dosor, 4 delar, bland annat Meissen & Limoges. Längd: 6-9 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:17)
1436 7260 Fat 2 st, Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:11)
1436 7304 Fat 3 st, Rosenthal, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:00)
1436 7039 Fat fajans, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Diameter: 37 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:09)
1436 7275 Fat Gerda Sprinchorn (1871-1951), Sverige. Ystad Brons. Signerad och daterad 1899. Rund med kvinnomotiv. Citat av Viktor Rydberg. Brons. Diameter: 31 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:36)
1436 6254 Fat Kina, bemålad. Diameter: 38cm
1436 2069 Fat Nysilver, Jugend. "Viberl", Längd: 32cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:16)
1436 7065 Fat på fot, Alessi. Diameter: 29, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:26)
1436 6563 Fat & vas 3 delar, Upsala Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Diameter: 17-24cm, höjd: cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:23)
1436 1014 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Farmor, Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:54)
1436 7349 Fåtölj Louis XVI-stil, med tyg Laura Ashly
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:19)
1436 7234 Fåtölj Nyrokoko
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:12)
1436 7515 Fåtölj skinn / böjträ
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:35)
1436 6123 Fåtölj teak, 1960-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:29)
1436 7516 Fåtöljer ett par, Gripsholmsmodell, med överdrag
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:19)
1436 7397 Fåtöljer Ett par, nyrokokostil
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:21)
1436 6282 Fickur silver, Elgin, National Watch Co, USA. Diameter: 6 cm, Vikt: ca 180 g
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:03)
1436 7431 Figuriner 4 st, Bing & Grøndahl, höjd: 11,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:49)
1436 7427 Folkdräkt Dala-floda, 34-36 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:32)
1436 7222 Fotoramar + dosa, 3 delar, omkring 1900,11x7. Längd: 13 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:47)
1436 6509 Gardin/draperi Sidentyg, NK, 248x105cm
1436 7390 Gardiner 2 längder, "Swinburne", Sanderson, 120x205 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:57)
1436 7389 Gardiner Ett par, Laura Ashley, 200x195cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:35)
1436 7047 Glas + sejdel, 2 delar, Antika, "Bondkristall". Höjd: 9-13 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:09)
1436 7214 Glasfågel Fjällripa, Polar Glasbruk, Haparanda. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:31)
1436 7213 Glasservisdelar 21 delar, Prelude, Orrefors. Höjd: 15-23 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:28)
1436 7558 Glasservisdelar 25 delar, Kosta Boda, design: Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Chateau. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:08)
1436 7330 Glasservisdelar 97 delar, Skruf. Höjd: 8-15cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:51)
1436 7400 Glasservisdelar ca 20 delar. Höjd: 10-14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:35)
1436 7240 Golvlampa 1930-tal. Höjd: 138
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:18)
1436 7482 Golvlampa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Staken, Höjd: 130cm, höj- och sänkbar
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:08)
1436 7095 Golvlampa Winblad, Alingsås keramik. Höjd: 130
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:58)
1436 7416 Golvlampfot FAB, Fagerhult, mässing. Höjd: 124cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:50)
1436 6083 Golvvas Kina. Höjd: 60cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:53)
1436 7521 Golvvaser Ett par, Kina, 1900-talets andra hälft. Höjd: 61 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:49)
1436 7450 Grafisk affisch Lars Erik Falk (f. 1922), Sverige. Konstruktiv tendens, Stockholm, 1991, yttermått inklusive ram: 72x52 ca. Ej signerad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:39)
1436 7253 Grafiskt blad Gicléetryck, Anders Andersson, "Regnbågsskörd". Signerad, numrerad 8/50,34x51, yttermått inklusive ram: 52x67 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:27)
1436 4012 Grafiskt blad Gicléetryck, Bengt Bengtsson, "Bitcoin". Signerad, numrerad 93/100. Bildmått: 28x38 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:34)
1436 4011 Grafiskt blad Gicléetryck, Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. "Clay". Signerad, numrerad 72/100. Bildmått: 28x38cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:34)
1436 7122 Gunghäst bemålad. Längd: 91cm, höjd: 59cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:54)
1436 7374 Handtag + låskistor, till dörr
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:36)
1436 6407 Hänge 18k guld. 4x3 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:18)
1436 7054 Hängskåp Allmoge, 1808. Omarbetat överskåp. Bredd: 90 cm. Djup: 29 cm, höjd: 105 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:30)
1436 7190 Herrbetjänt mahogny. Höjd: 110
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:55)
1436 7299 Hög hatt Elhå, J Sahlén, Bollstabruk
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:37)
1436 7202 Hörnétagère höjd: 143 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:54)
1436 7484 Hyvelbänk Längd: 220 cm. Djup: 103 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:20)
1436 7318 Jardiniere + assietter + fat, 9 delar. Längd: 35, diameter: 18-24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:51)
1436 7372 Kaffe/matservisdelar "Karelia", Arabia, Finland, 23 delar
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:34)
1436 7310 Kaffegods 12 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:47)
1436 7553 Kaffegods 35 del ca, Hackefors, Vinranka
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)
1436 7309 Kaffegods 8 delar, England, Royal Albert
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:07)
1436 7277 Kaffegods Rörstrand, Ostindia, 16 del
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:46)
1436 7426 Kaffekoppar 4 st, Arabia, dekor av guldkant
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)
1436 7261 Kaffeservis 20 delar, Rosenthal, Sanssouci
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:11)
1436 7263 Kaffeservis 22 delar, Gustavsberg
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:43)
1436 6494 Kaffeservis Porsgrund, Norge, 30 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:55)
1436 7547 Kaffeservisdelar 10 delar, Pillivuyt, Frankrike, med guldkant.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:45)
1436 7548 Kaffeservisdelar 22delar, Rörstrand Select
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:38)
1436 7371 Kaffeservisdelar 28 delar, Hackefors, Sverige.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:41)
1436 7549 Kaffeservisdelar ca 40 delar, Blå Blom, Gustavsberg
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:47)
1436 7563 Kaffeskedar 13 st, silver. Vikt: 175g. Längd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:30)
1436 7462 Kanapé längd: ca 150
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:50)
1436 7524 Kandelaber mässing. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:14)
1436 7526 Kandelaber trä och metall, Signerad. J A, Hjo 1975. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:48)
1436 7101 Kanna + 1 par koppar, Japan. Höjd: ca 2,5-18 cm, djup: ca 10-14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:04)
1436 7542 Kanna + skålar + glas, 9 delar, rött glas. Höjd: 7 - 20
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:44)
1436 7144 Kanna med glas, 7 delar, Christineholm design. Höjd: 19-26cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:24)
1436 7264 Kannor m. M. Thomas. Höjd: 8 - 16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:52)
1436 7398 Karaff + 4 + 2+ 7 konjaksglas. Höjd: 11,5-25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:20)
1436 7501 Karaff / vas Nina Jobs, design: House. Höjd: 22-27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:47)
1436 7267 Karaffer 3 st. Höjd: 19 - 36
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:05)
1436 7225 Karaffer 5 delar, + Vinkanna, glas. Höjd: 15-32cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:56)
1436 7503 Karmstolar Ett par, trä/ rotting, nutida
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:41)
1436 7445 Koffertar 3 st. Längd: 56-80cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:52)
1436 6232 Kopparkannor 3 st, varav en med pipa. Höjd: 30-35cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:10)
1436 7552 Kryddburkar 10 st, Christineholm. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:49)
1436 7441 Kryddburkar 6 st, Rörstrand. Höjd: 20 + kryddburkar 8 st (saknar ställ)
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:41)
1436 7228 Kryddburkar 9 delar, Gefle. Höjd: 9-17cm
1436 7488 Kuvertbord Bemålad. Bredd: 45 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:43)
1436 7209 Kuverttallrikar 6 st. Tenn. Diameter: 27,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:10)
1436 7235 Lampbord "Pronto", Dux, krom/glasskiva, diameter: 52. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:24)
1436 7232 Lampbord med lådor. Bredd: 41, djup: 29 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)
1436 7251 Litografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Utsikt från Strandvägen. Signerad, numrerad 149/200, yttermått inklusive ram: 48x63 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:42)
1436 7125 Litografier 2 st, Igael Tumarkin (1933-2021), Israel. Signerad, numrerad 31/100, daterad 1964. Färglitografi, bildmått: 48x33, yttermått inklusive ram: 66x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:11)
1436 7038 Litografier 5 st, Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Numrerade, 200-upplaga. Bladets mått: 44x63cm, oramade lösa blad. Signerad
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:33)
1436 7449 Litografisk affisch "Garache", Galleri Maeght, 1975, yttermått inklusive ram: 72x52 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:10)
1436 7375 Ljuskrona Gustaviansk stil, med blå glaskupa. Höjd: 65cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:20)
1436 7058 Ljuskrona Prismor, Rokokostil. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:29)
1436 7181 Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:31)
1436 7174 Ljusstakar 2 par, mässing, bland annat Jugendstil. Höjd: 17 - 19
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:21)
1436 7429 Ljusstakar 2 par, mässing. Höjd: 14-14 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:35)
1436 7430 Ljusstakar 2 st. Höjd: 33-40cm
1436 7511 Ljusstakar 2 st. Trä, Christian Eriksson (1858-1935), Sverige. Taserud. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:51)
1436 6510 Ljusstakar 4 st, Celeste, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors. Höjd: ca 29-38 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:29)
1436 7527 Ljusstakar 4 st. Metall, Georg Jensen, Living. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:45)
1436 7303 Ljusstakar Ett par + 1, mässing, Skultuna. Höjd: 6 - 23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:42)
1436 7522 Ljusstakar Ett par, björk. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:09)
1436 7178 Ljusstakar Ett par, mässing, M. AX, Gefle. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:50)
1436 7507 Ljusstakar Ett par, mässing, Skultuna Bruk, No. 54. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:19)
1436 7545 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 17cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:23)
1436 7256 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 13 cm, Bruttovikt: ca 275 g
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:30)
1436 7173 Ljusstakar Ett par, smide. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:10)
1436 6173 Ljusstakar ett par, Smide. Höjd: 54 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:33)
1436 7254 Ljusstakar Ett par, tenn, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:31)
1436 7298 Ljusstake Lars Holmström, Arvika, mässing, Diameter: 20. Höjd: 11 cm
1436 7092 Ljusstake mässing, för 5 ljus. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:01)
1436 6562 Ljusstake mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Längd: 32cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:20)
1436 6081 Ljusstake Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna. Mässing. Längd: 32cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:40)
1436 6548 Lockurna Kina, porslin, 1900-tal. Dekor med drakar, Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)
1436 7320 Luktflakonger 5 st, Kina, glas och metall. Höjd: 7-10cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:55)
1436 7278 Lyktor 2 st, glas och mässing. Höjd: 27x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:13)
1436 7004 Malmkrona mässing. Höjd: 56 cm
1436 7119 Månbord Bemålad. Diameter: 118cm, höjd: 72cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:26)
1436 6238 Månskensampel höjd: 45cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:17)
1436 6361 Månskensampel höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:57)
1436 7073 Månskensampel höjd: ca 35 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:47)
1436 7337 Martiniglas 6 st, Kosta Boda, svart fot. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:30)
1436 7478 Matbord Ek. Diameter: 75cm. Höjd: 75cm, + iläggsskiva, 30cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:01)
1436 5602 Matbord glas och metall. Bredd: 140 cm. Djup: 80 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:33)
1436 7291 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 125, höjd: 74 + 3 iläggx60 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:38)
1436 7363 Matbord Haslev Danmark. Bredd: 160. Djup: 100 cm, höjd: 73 + 1 iläggx48 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:15)
1436 7404 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 110cm. Höjd: 74cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:02)
1436 7483 Matsalsgrupp 7 delar, rokokostil, Åmells, Längd: 160 cm. Djup: 120 cm. Höjd: 73 cm, 1st iläggsskiva, 47cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:13)
1436 7317 Matservis Rosenthal, Winifred, ca 65 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:51)
1436 7550 Matservisdelar 33 delar, Diné, Gustavsberg
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:06)
1436 6102 Matservisdelar ca 30 delar, Arabia.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:32)
1436 7422 Matservisdelar ca 45 delar, Arctica, Arabia, Finland
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:25)
1436 7316 Matservisdelar Rörstrand, "Jenny", ca 40 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:58)
1436 7279 Matta 158x242 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:18)
1436 7269 Matta 97x142cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:52)
1436 6536 Matta Afghan, 86x118cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:53)
1436 7243 Matta Kina, 70x138 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:38)
1436 7242 Matta Kina, 90-line, 136x244 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:03)
1436 7241 Matta Orientalisk, 100x176 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:28)
1436 7489 Matta Orientalisk, 100x200cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:59)
1436 7490 Matta Orientalisk, 128x198cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:24)
1436 7089 Matta orientalisk, 128x200 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:34)
1436 7246 Matta Orientalisk, 138x200 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:45)
1436 7286 Matta orientalisk, 157x346 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:08)
1436 5546 Matta Orientalisk, 220x305 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:50)
1436 7104 Matta orientalisk, 230-240x295
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:48)
1436 7539 Matta Orientalisk, 288x375cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:43)
1436 7399 Matta orientalisk, Galleri, 111x388 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:07)
1436 7244 Matta Orientalisk, Galleri, Bochara, 78x248 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:49)
1436 7403 Matta Orientalisk, Hamadan, 127x206 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:32)
1436 6500 Matta orientalisk, Keshan, 287x392 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:11)
1436 7087 Matta orientalisk, Pakistan, 164x225 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:06)
1436 6496 Matta orientalisk, Sarab, Galleri, 110x234 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:06)
1436 7245 Mattor 2 st, orientaliska, 66x102 & 86x122 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:54)
1436 7540 Minkjacka vit, storlek 38/40 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:14)
1436 7559 Minkpäls Storlek 42
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:37)
1436 7032 Minkpäls storlek: 38 ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:28)
1436 7554 Mockagods mm 50 del ca, Hackefors, Vinranka
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:46)
1436 7437 Mockaskedar 16 st, silver. Längd: 9,5, vikt: 110g ca
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:32)
1436 6031 Nattygsbord 1950/60-tal, "Valdemarsvik", Bra Bohag. Bredd: 60, djup: 465 cm, höjd: 56-59 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:47)
1436 7018 Nattygsbord omkring sekelskiftet 1900, med stenskiva. Bredd: 41, djup: 31 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:43)
1436 7167 Näverkont längd: 35 cm, djup: 20 cm, höjd: 45 cm
1436 7210 Oljemålning 1800-tal, "Warnhem", Signerad Calle. Olja på pannå, 19x24, yttermått inklusive ram: 31x37 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:40)
1436 7530 Oljemålning Åke Corshammar (1904-1974), Sverige. Porträtt. Signerad. Olja på duk, 60x50cm, yttermått inklusive ram: 77x67cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)
1436 7024 Oljemålning Alf Sundström (1888-1961), Sverige. Signerad, Visby. Olja på pannå, 32x42, yttermått inklusive ram: 4x50 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:28)
1436 7006 Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad, höstlandskap. Olja på duk, 65x90, yttermått inklusive ram: 78x102 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:30)
1436 7175 Oljemålning Asta Vitkowsky (1905-1968), Sverige. Positano. Signerad, daterad -71. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 51x43 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:27)
1436 7158 Oljemålning Bengt Åberg (f. 1941), Sverige. Signerad. Olja på pannå, "Fiskaren", 50x41cm, yttermått inklusive ram: 62x54cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:23)
1436 7133 Oljemålning Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Figur. Signerad. Olja på pannå, bildmått: 34x32, yttermått inklusive ram: 55x53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:48)
1436 7111 Oljemålning Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Österlånggatan. Signerad. Olja på pannå, 57x57, yttermått inklusive ram: 66x66 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:13)
1436 6582 Oljemålning J E Petersen, landskap. Signerad. -17, Olja på duk, 27x36, yttermått inklusive ram: 41x32 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:27)
1436 7408 Oljemålning Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Signerad, balettdansöser. Olja på duk, 29x34cm, yttermått inklusive ram: 44x49cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:57)
1436 7170 Oljemålning Ken Löfgren (f. 1940), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 103x80 cm, yttermått inklusive ram:
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:24)
1436 7206 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Venedig. Signerad. Olja på pannå, 32x40, yttermått inklusive ram: 49x58 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:37)
1436 7063 Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, daterad 75. Olja på duk, 32x42, yttermått inklusive ram: 35x45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:38)
1436 7195 Oljemålning Lester Sutcliffe, Signerad, Hästar på väg. Olja på pannå, 37x44 Rym: 51x62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:34)
1436 7341 Oljemålning Linnea Larsson, Gamla sta´n. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, 46x55, oramad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:03)
1436 7343 Oljemålning Linnea Larsson, Gamla sta´n. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, 55x46, oramad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:53)
1436 7342 Oljemålning Linnea Larsson, segelbåtar. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, 50x50, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:35)
1436 7340 Oljemålning Linnea Larsson, segelbåtar. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, oramad, 46x55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:31)
1436 7339 Oljemålning Linnea Larsson, syrener i vas. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, oramad, 50x50 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:14)
1436 7060 Oljemålning Louise Ljubi Lidströmer (f. 1948), Sverige. "Brud". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 31x31 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:31)
1436 5610 Oljemålning Marcus Waltermark. Signerad, daterad 2019, "dimensional energy". Olja på duk, 90x70cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:52)
1436 6149 Oljemålning Marian Stronski. Signerad. Olja på duk, porträtt, 50x40cm, oramad
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:10)
1436 7153 Oljemålning Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, troll. Olja på duk, 49x60, yttermått inklusive ram: 58x70 cm
1436 7154 Oljemålning Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, troll. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 58x71 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:13)
1436 7152 Oljemålning Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, Troll. Olja på duk, 53x64, yttermått inklusive ram: 63x75 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:38)
1436 7500 Oljemålning N Jonsson. Signerad, Älgar. Olja på duk, 66x85cm, yttermått inklusive ram: 78x98cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:33)
1436 7344 Oljemålning Nutida konstnär. Signerad Linnea Larsson. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, oramad, 55x46 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:39)
1436 7338 Oljemålning Nutida konstnär. Stockholmsmotiv, Strandvägen. Signerad Linnea Larsson, daterad 2020. Olja på duk, 60x80, oramad
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:59)
1436 7177 Oljemålning Oidentifierad konstnär, komposition. Signerad. Olja på duk, 69x44, yttermått inklusive ram: 82x57 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:31)
1436 7019 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, gårdsauktion. Olja på duk, 30x40, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:07)
1436 7046 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kopia efter E Lönblad. Sovande man. Otydlig signatur. Olja på duk, 42x34 cm, yttermått inklusive ram: 52x44 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:12)
1436 7248 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad BM, "Morgonstund I". -01, Bildmått: 31x41. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:31)
1436 7008 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad G Haller, kvinna på skogsväg. Olja på duk, 51x31, yttermått inklusive ram: 72x51 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)
1436 7009 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad M Holmberg, -97. Olja på duk, 30x40, yttermått inklusive ram: 40x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:17)
1436 7532 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, älg. Olja på duk, 58x78cm, yttermått inklusive ram: 78x100cm
1436 7368 Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Monogramsignerad, 1977. Olja på pannå, 18x20, yttermått inklusive ram: 20x22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:58)
1436 7135 Oljemålning Paul Engdahl (1888-1976), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 41x30, yttermått inklusive ram: 60x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:33)
1436 7203 Oljemålning Peter Kurbatov, kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 582x63, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:27)
1436 7007 Oljemålning Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Skogslandskap. Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 33x24 cm, yttermått inklusive ram: 42x34 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:46)
1436 7531 Oljemålning Rune Lundmark (1924-1985), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 64x38cm, yttermått inklusive ram. 75x50cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:14)
1436 7020 Oljemålning signerad, Indian. Signerad, daterad 1989. Olja på duk, 34x42, oramad
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:59)
1436 7458 Oljemålning Signerad, Nasmyth. Olja på duk, 46x77cm, yttermått inklusive ram: 51x83cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:32)
1436 7247 Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Ostronplockerskor. Signerad. Olja på duk, 57x93, yttermått inklusive ram: 71x107 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:13)
1436 7105 Oljemålning Stig Hellsen. "Pålsundet". Signerad, daterad 79. Olja på duk, 38x46, yttermått inklusive ram: 50x56 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:45)
1436 7369 Oljemålning Sven Ehrnqvist, Signerad. Olja på duk, 32x30, yttermått inklusive ram: 36x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:55)
1436 7497 Oljemålning Sven Linder (f. 1919), Sverige. Signerad, Uppsala. Olja på duk, 23x44cm, yttermått inklusive ram: 39x60cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:29)
1436 6524 Oljemålning Vjeteslav Kliuchnikov (f. 1956), Ryssland. Gråsparvar. Signerad. Olja på duk, 54x65, oramad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:06)
1436 6523 Oljemålning Vjeteslav Kliuchnikov (f. 1956), Ryssland. Näckrosor. Signerad. Olja på duk, 50x60, oramad
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:05)
1436 7457 Oljemålning Wilhelm Tupy (1875-1972), Österrike. Signerad, daterad 1917, Kornhamnstorg. Olja på duk, 66x96cm, yttermått inklusive ram: 70x99cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:15)
1436 7026 Oljemålningar 2 st, Clarence Dysell, Gamla stan & Normandie. Signerade, pannå, 27x22 & 33x24 cm, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:43)
1436 7010 Oljemålningar ett par. Signerad Veerman. Olja på duk, 20x25, yttermått inklusive ram: 31x36 cm
1436 7035 Örhängen Ett par, Pärlor & briljanter
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:11)
1436 7161 Ottoman Moroso, 92x92 cm
1436 7324 Pall "Jonte", Gilbert Marklund (f. 1958), Sverige. Furu, bemålad. Höjd: 49cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:34)
1436 7191 Pall 1960-tal, Galon. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:14)
1436 7414 Pall höj- och sänkbar. Höjd: på bild 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:29)
1436 7362 Pall Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Swedese. Längd: 55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)
1436 7043 Paradvärja med Portepé, Balja i metall samt tygfodral. Klingan med förgylld dekor "Konungen och Fosterlandet". Längd: 103
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:45)
1436 7172 Pärlcollier sötvattenspärlor, silverlås. Längd: 48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:42)
1436 6522 Pastell Eric Pehap (1912-1981), Signerad, daterad 1946, stadsmotiv, 28x38, yttermått inklusive ram: 41x50
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:03)
1436 7452 Pastell Signerad, landskap, 68x98cm, yttermått inklusive ram: 116x84cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:29)
1436 7179 Penselvas porslin, Kina. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:36)
1436 7382 Pianopall Längd: 61cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:54)
1436 7405 Pinnstolar 4 st, genombruten rygg med spjälor, bemålade
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:14)
1436 7465 Pistol slaglås, A Zamacola (EIBAR) Espagne. 1800-tal. Längd: 24 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:29)
1436 7464 Pistol Slaglås. Revolver patent New York. 1800-tal. Längd: 28 cm
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:27)
1436 7355 Plåtbrickor & lackaskar 8 delar, Ryssland. Längd: 5-20cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:56)
1436 7555 Pokal med lock figural. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:44)
1436 7434 Porslin 5 delar, Bing & Grøndahl. Längd: 6-16 cm, höjd: 2-15 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)
1436 6417 Ramar 5 st, Förgyllt silver, yttermått inklusive ram: 13x10-26x32cm, Vikt: 113-783 g
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:43)
1436 7525 Reseikon mässing, 4 delar. Höjd: 18cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:11)
1436 6013 Ring 18K vitguld, med en diamant, 1xca0,01ct. Vikt: 3,2g.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:49)
1436 7237 Rökbord 1920-tal, Kopparskiva, diameter: 60, höjd: 64 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:38)
1436 7163 Rökbord Funkis, 1930-tal, Intarsia. Bredd: 58, djup: 58 cm, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:38)
1436 7512 Rökelsekar porslin, Japan. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:06)
1436 7428 Saga mink storlek: 44 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:02)
1436 7470 Salongsbord 1800-tal. Diameter: 64 cm. Höjd: 70 cm
1436 7201 Salongsbord 1890-tal. Bredd: 66, djup: 45 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:52)
1436 6070 Sättugnsplatta gjutjärn, "Tre kronors brand", 1900-tal, 40x30cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:38)
1436 6572 Serveringsvagn Brittfurn, England, idegran. Längd: 100 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:05)
1436 7185 Serveringsvagn lmed lådor, löstagbar brick. Längd: 74, djup: 42 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:17)
1436 7328 Servisdelar 11 delar, Vilhelm Kåge, Tussilago, Gustavsberg
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)
1436 7311 Servisdelar 3 delar, Vinranka, Gefle. Flintgods. Längd: 18 - 26 cm
1436 7307 Servisdelar Haviland, NK, 32 delar
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:03)
1436 7056 Servisdelar Orrefors, Eden, ca 30 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:57)
1436 7017 Servisdelar Rosenthal, Maria, 45 del ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:02)
1436 7312 Servisdelar Tirschenreuth, 12+ 11 delar, Buljong & Kuvert
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:13)
1436 7284 Sideboard barockstil. Längd: 90, djup: 34 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:41)
1436 5424 Sideboard Rokokostil. Längd: 175 cm. Djup: 54 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:14)
1436 7166 Sideboard sengustaviansk stil. Längd: 190 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 90 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:57)
1436 7031 Siluettavlor 3 st, Johan Leksell (1874-1932), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 16x20 - 26x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:42)
1436 7268 Skål + bricka. Höjd: 22 - 34
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:45)
1436 6505 Skål Eva Englund (1937-1998), Sverige. Pukeberg. Signerad. Konstglas. Diameter: 27cm. Höjd: 20cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:17)
1436 6344 Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Porslin med dekor i relief med fiskar. Diameter: 26 cm. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:18)
1436 7295 Skål Kina. Diameter: 29cm, höjd: 10cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:01)
1436 7200 Skål Konstglas, diameter: 30, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:05)
1436 7327 Skål Orrefors, glas och mässing. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:46)
1436 6291 Skål Orrefors. Diameter: 21cm, höjd: 11cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:07)
1436 5465 Skål & jardinier Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, Chamotte. Längd: 15-20cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:44)
1436 7314 Skål på fot + skålfat, glas, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 20 +, diameter: 32 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:57)
1436 7037 Skålar + fat, 4 delar, Kina, diameter: 12-20 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:21)
1436 7067 Skålar 2 st, Marimekko/Iittala, Finland. Glas. Höjd: 12-15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:37)
1436 7319 Skålar 4 st, Kina. Diameter: 11cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:40)
1436 7266 Skålar 4 st. Kristall, bland annat Orrefors. Diameter: 17 - 20
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:02)
1436 7551 Skålar Ett par, Satsuma. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:19)
1436 7300 Skålar ett par, Svanar, Spanien. Längd: 24, höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:44)
1436 7036 Skålfat 2 par, Kina, 1900-tal. Diameter: 17-20 cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:07)
1436 6219 Skåp 1800-tal, valnöt och mahogny. Bredd: 114, djup: 46 cm, höjd: 85 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:44)
1436 7196 Skåp Ek, relief. Bredd: 106, djup: 46 cm, höjd: 125 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:05)
1436 7351 Skåp med vitrinöverdel, 1800-tal. Bredd: 125, djup: 42 cm, höjd: 210 cm, nyckel
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:33)
1436 7069 Skåp Orientaliskt. Bredd: 40, djup: 30 cm, höjd: 60 cm
1436 7332 Skåp Sent 1800-tal, med spegeldörr & appliquer, blyinfattat glas, mahogny. 69. Djup: 60 cm, höjd: 196 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:32)
1436 7151 Skedar 4 st, silver, England. Jubileumsskedar 25 år, Drottning Elisabeth, Längd: 13cm. Vikt: 92g. Med etui
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:02)
1436 7529 Skomakarlampa glasskärm. Diameter: 20cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:42)
1436 7467 Skrivbord England. Bredd: 120. Djup: 60 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:07)
1436 7517 Skrivbord Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100. Djup: 50 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:26)
1436 7477 Skrivbord Längd: 144 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:27)
1436 7377 Skrivbordsstol Jugend, höj- och sänkbar
1436 7055 Skrivmaskin Kyrilliska bokstäver
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:16)
1436 7495 Skulptur Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Äpple. Signerad, träsockel. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:36)
1436 7123 Skulptur Alpo Sailo (1877-1955), Finland. Signerad 1931. Brons. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:08)
1436 6491 Skulptur Brons efter Milo, kvinna med örn. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:48)
1436 7141 Skulptur Flygsfors, Cocville. Höjd: 43cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:22)
1436 7025 Skulptur Keramik, Aluminia, Danmark. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:43)
1436 7148 Skulptur kvinna, marmor, nutida. Höjd: 81 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:03)
1436 7041 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:06)
1436 7211 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:42)
1436 7168 Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad 1929. Gips. Längd: 28 cm
1436 7030 Skulptur Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Längd: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:01)
1436 7365 Skulptur Porslin, Örn. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:58)
1436 7296 Skulptur Trä, bemålad. Höjd: 13cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)
1436 7028 Skulptur/speldosa Metall på marmorsockel, Frankrike. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:43)
1436 7180 Skulpturer 2 st. Gips, Clarence Blum (1897-1984), Sverige. Bland annat kvinnohuvud. Höjd: 25 - 28
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:41)
1436 7042 Skulpturer 4 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. 3 st världens barn+ katt. Höjd: 6-14 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:52)
1436 7217 Skulpturer 5 st. Tomtar, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Gustavsberg. Höjd: 12 ca.
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:36)
1436 7345 Skulpturer Tomtar. Höjd: 19-26cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:46)
1436 7361 Slagbord Furu, 1940-/50-tal. Bredd: 30+ 2x49. Djup: 70 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:21)
1436 7336 Snapsglas 6 + 4 st, "Harlequin" Berit Johansson, Gense. Höjd: 11,5-18 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:38)
1436 7421 Soffa Anna Kraitz, "Beatrix", Källemo 2010. Limiterad upplaga. För utställningen Rubens & van Dyck, Nationalmuseum 2010. Längd: 145 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:21)
1436 7347 Soffa Antonio Citterio, för B&B Italia, Sity sofa. Längd: 215
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:29)
1436 7348 Soffa Antonio Citterio, för B&B Italia, Sity sofa. Längd: 215
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:41)
1436 7402 Soffa Nyrokokostil. Bredd: 177 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:32)
1436 7014 Soffa teak, Danmark. Grete Jalk, France & Son, Längd: 190
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:41)
1436 7383 Soffbord Björk. Diameter: 95cm, höjd: 60cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:05)
1436 7290 Soffbord Englesson. Bredd: 130, djup: 75 cm, höjd: 50 cm
1436 7093 Soffbord med glasskiva, Fredrik Schriever-Abeln, Danmark. Bredd: 135 cm. Djup: 87 cm. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:06)
1436 7013 Soffbord Teak, Danmark. Design Peter Hvidt & Orla Mölgaard för France & Daverkosen Bredd: 150. Djup: 50 cm. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:41)
1436 6005 Soffbord Teak, Höj/sänkbart, 1960-tal. Bredd: 130, djup: 66 cm, höjd: 58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:46)
1436 7096 Spegel + 1 par spegellampetter, Tenn. Höjd: 40-60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:08)
1436 7493 Spegel 138x65cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:09)
1436 7114 Spegel 88x68, nutida
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:29)
1436 7197 Spegel Björk, oval, 110x57 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:21)
1436 7356 Spegel Ek, 1960-tal, 114x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:23)
1436 7081 Spegel Empirestil, 88x47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:34)
1436 7086 Spegel Förgylld, 80x50 cm
1436 7381 Spegel Funkis, bemålad, 73x40cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:42)
1436 7113 Spegel med brodyr, 60x63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)
1436 6158 Spegel Nyrokoko, Förgylld, 100x60 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:07)
1436 7080 Spegel Tavelram, 63x86 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:17)
1436 5284 Spegelbyrå Valnöt, 1800-tal, Bredd: 120 cm. Djup: 51 cm, höjd: 223 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)
1436 7189 Spelbord 1890-tal. Bredd: 96, djup: 49x2 cm, höjd: 78 cm
1436 7468 Spelbord mahogny, 1800-tal, Intarsia. Bredd: 91, djup: 2x43 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:15)
1436 7194 Stegpall höjd: 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:51)
1436 7045 Stickvapen Tidigt 1900-tal. Längd: 99 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:35)
1436 7439 Stol ergonomisk, nutida, tygklädsel, metallfot
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:26)
1436 7205 Stolar 3 st, björk
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:13)
1436 6216 Stolar 4 st, Göteborgsmodell, 1800-tal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:35)
1436 7011 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:23)
1436 7236 Stolar 6 st, Leksandsmodell
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:12)
1436 5430 Stolar 6 st, Rokokostil
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:36)
1436 7509 Stolar 6 st. Nyrokoko
1436 7239 Sybord Nyrokoko. Bredd: 60, djup: 45 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:06)
1436 7207 Syltkrukor 10st. Höjd: 9-20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:23)
1436 7208 Syltkrukor 5 st. Höjd: 15-30 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:23)
1436 7335 Tågset 5 pkt, Märklin. Längd: 46-94 cm, höjd: 4 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:50)
1436 7543 Takarmatur glas och mässing. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:10)
1436 7288 Takarmatur glas och mässing. Höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:38)
1436 7186 Takarmatur Jugend, glas och mässing. Höjd: ca 50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:43)
1436 7294 Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:53)
1436 7094 Takarmatur med prismor. Diameter: 48 cm, lösa prismor
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:23)
1436 6527 Takarmatur tygskärm, mässingsmontering. Höjd: 58cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)
1436 7544 Takarmaturer Ett par, koppar. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:58)
1436 7215 Tallrikar + tekoppar, 31 delar, Limoges, "Pont-aux-Choux, "Musée de Louvre", diameter: 9-27 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:36)
1436 7250 Tallrikar 7st, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Arter i fara, Gustavsberg. Diameter: 25cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:04)
1436 7301 Tallrikar Gustavsberg, God Jul, 4+ 4+ 2. Diameter: 20-25,5
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:21)
1436 7302 Tallrikar Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått, grönt och svart, 5+ 5 st. Diameter: 17-21 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:23)
1436 7321 Tavlor 2 st, med reliefdekor, Kina, yttermått inklusive ram: 18x33cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:28)
1436 7322 Tavlor 2 st, med reliefdekor, Kina, yttermått inklusive ram: 27x27cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:10)
1436 7097 Tavlor 4 st, Orientaliska, 23x31, yttermått inklusive ram: 27x52 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:53)
1436 7423 Tekoppar Rörstrand, 10 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:49)
1436 7147 Telefoner 2 st, Musse Pigg/Janne Långben. Höjd: 24-37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:25)
1436 7308 Terrin med lock + 2 uppläggningsfat, Tjeckoslovakien. Längd: 30 - 39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:35)
1436 7221 Teservisdelar 18 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Dart, Gustavsberg 1977-1984
1436 7233 Tittskåp Oidentifierad konstnär. Dam. Signerad RICQ -90, rörlig mun, yttermått inklusive ram: 47x36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:28)
1436 7425 Trädgårdsstol Längd: 120cm
1436 7182 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 360/360, daterad 84. Bildmått: 57x52, yttermått inklusive ram: 72x65 cm
1436 7461 Tryck Marilyn Monroe, yttermått inklusive ram: 66x66cm
1436 7050 Tuppastake Smide. Leksand, Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:39)
1436 7212 Underlägg 8 + 8 st. Yderängen. Diameter: 10 - 24
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:23)
1436 7265 Uppläggningsfat 2 st. Blå Eld, Rörstrand. Längd: 35 - 40
1436 7051 Våg Jernbolaget Eskilstuna. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:07)
1436 7082 Väggarmaturer ett par, Luxus. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:51)
1436 6455 Vägglystrar Ett pa. R, med prismor. Höjd: 40cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:25)
1436 6452 Vägglystrar Ett par, rokokostil, prismor. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:12)
1436 6372 Väggpendyl 1800-tal. Höjd: 100
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:12)
1436 7223 Väggrelief Carl Milles (1875-1955), Sverige. Terrakotta, son, 69/200,42x30cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:14)
1436 7145 Väggrelief Kungsängslilja, Gustavsberg, 33x21cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:59)
1436 7479 Väggvitrinskåp Ett par. Bredd: 91. Djup: 32 cm, höjd: 67 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:45)
1436 7044 Värja "K7 No536", Balja i metall. Längd: 114
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:44)
1436 7505 Vas + skål, 2 delar, Argenta, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 4 - 18
1436 7442 Vas Alessi, glas / metall. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:04)
1436 7116 Vas brons, Nyköpings ciselörverkstad, 1900-talets första hälft. Höjd: 22 cm
1436 7366 Vas Glas, Jugend. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:07)
1436 7216 Vas Göran Andersson, Upsala-Ekeby. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:26)
1436 6484 Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral", Upsala-Ekeby. Spolformat lergods med spiralvridna ränder i vitt och gult. Stämplad UE 2049. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:26)
1436 5053 Vas Kina, reliefdekor med drakar. Höjd: 47cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:14)
1436 7252 Vas Kina. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:48)
1436 7142 Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Glas. Höjd: 26cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:43)
1436 7564 Vas Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, ristad och delvis glaserad stengodslera. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:01)
1436 7143 Vas Strömbergshyttan, glas. Höjd: 28cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:53)
1436 7257 Vas Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. "Papperspåse". Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:43)
1436 7433 Vaser + fat, 9 delar, Gustavsberg. Höjd: 5,5-9,5 9x9
1436 7118 Vaser 2 st + Kanna, Japan, Imaridekor. Höjd: 18-21 cm
1436 6252 Vaser 3 par, glas. Höjd: 21-23cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:37)
1436 6259 Vaser 3 par, Opalinglas. Höjd: 17-20cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:52)
1436 6247 Vaser 3 par, Opalinglas. Höjd: 20-22cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:27)
1436 6292 Vaser 3 st. Rosenthal. Höjd: 18 - 22
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:08)
1436 6251 Vaser 4 par, opalinglas. Höjd: 19-25cm
1436 7520 Vaser Ett par, Gustafsberg, omkring 1900. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 21:01)
1436 6223 Vaser ett par, Tenn, Jugend, Emil Lundström, 1926. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:58)
1436 6242 Vaser Ett par. Höjd: 30cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:20)
1436 7068 Väska Firma Svenskt Tenn, Estrid Ericson (1894-1981), Sverige. Längd: 44 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:51)
1436 7409 Vaxbatik Meg Ersbacken Engman (f. 1950), Sverige. "Sensommar". Duk, 61x90cm, yttermått inklusive ram: 64x93cm
1436 6105 Vinglas 12st. Höjd: 14cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:25)
1436 7556 Vinglas 8st, Kosta Boda, design: Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Chateau. Höjd: 19cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:11)
1436 5288 Vitrinskåp Åmells, Belysning. Bredd: 105. Djup: 40 cm, höjd: 187 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:28)
1436 7472 Vitrinskåp England. Överskåp med spegelglas. Belysning. Bredd: 122 cm. Djup: 43 cm, höjd: 195 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:17)
1436 7392 Vitrinskåp Längd: 87 cm. Djup: 36 cm, höjd: 187 cm, nyckel
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:15)
1436 7313 Ytterfoder 4 st, Gustavsberg, Carrara. Diameter: 15,5, höjd: 11,5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:26)
1436 7504 Ytterfoder 4 st. Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13 cm (storlek 1)
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:14)
1436 7546 Ytterfoder Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Oktavius, Gustavsberg. Diameter: 29cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:44)
1436 7219 Ytterfoder Waldemarsudde, Gustavsberg, diameter: 27. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:19)
1436 7315 Ytterfoder Waldemarsudde, Gustavsberg. Diameter: 26 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:28)