Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 6 december 2021 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1436 7102  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, Stilleben, 22x14, yttermått inklusive ram: 45x37 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:37)

1436 7029  Akvarell Rune Rockström (1898-1983), Sverige. "Stugor i sol", Gamla Lundagatan. Akvarell, bildmått: 28x34, yttermått inklusive ram: 42x47 cm. Signerad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:28)

1436 7108  Akvarell Werna Callmer. Signerad, Stilleben, yttermått inklusive ram: 53x43, akvarell

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:25)

1436 7323  Akvareller 2 st, Kina. Signerade, bladets mått: 130x32cm, oramade lösa blad. Akvarell

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:52)

1436 7048  Alarmklocka Gustav Becker, 1910-tal Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)

1436 7146  Ametistgrotta höjd: 58 cm

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:06)

1436 7149  Appliquer ett par, IKEA OF Sweden, Törne. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:55)

1436 3125  Armbandsur 18k guld, Damur, Jaeger-LeCoultre, boettnr: 916527, manuell. Diameter: 18mm, med läderband, bruttovikt: 12,1g

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 21:00)

1436 5595  Bänk Crafactor, Thailand, Längd: 81cm. Höjd: 45cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:20)

1436 7370  Barnmöbel Soffa. Längd: 101 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:48)

1436 7100  Barnstol 1950-tal

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:16)

1436 7053  Barometer / termometer England, mahogny. Höjd: 97 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:26)

1436 7395  Bestick Scanline, 31 delar. Längd: 19-20 cm

1436 7220  Bestickdelar 33 delar, Olga, nysilver, CG Hallberg. Längd: 18-22 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:28)

1436 7373  Bestickdelar silver, 7 delar. Längd: 14-19cm. Vikt: 232g

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:01)

1436 7560  Bestickuppsättning 74 delar, Chippendale, nysilver, 12+ 12+ 12+ 12+ 11+ 14+ 1 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:17)

1436 7110  Blandteknik Ernst Norlind (1877-1952), Sverige. Signerad, daterad 1917, träd, 96x68, yttermått inklusive ram: 105x73 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:07)

1436 7171  Blandteknik Oidentifierad konstnär, man, osignerad, blandteknik, 55x74, yttermått inklusive ram: 75x95 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:57)

1436 7159  Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, "gubbstrutten. Blandteknik, bildmått: 33x24cm, yttermått inklusive ram: 46x37cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:28)

1436 6479  Blekingestake Bemålad, med tillbehör. Höjd: 57 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:12)

1436 7510  Blyerts C G Karlsson. Signerad, -71,37x26, yttermått inklusive ram: 54x42 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:27)

1436 7027  Blyertsteckning David Wallin (1876-1957), Sverige. "Birgitta". Signerad. Bildmått: 26x21, yttermått inklusive ram: 39x31 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:28)

1436 7083  Bojan Kina. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:07)

1436 6599  Bokhylla 1930-tal, björk. Bredd: 101 cm. Djup: 25 cm. Höjd: 97 cm

1436 7424  Bokstöd Rolf de Val (f. 1931), Sverige. "Läslust", Ett par, brons. Signerad, numrerad 7/10. Längd: 13. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)

1436 7287  Bokverk 4 band, Sv Landskap

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:23)

1436 7492  Bonad Jp Paris, panneaeux gobele, 75x160cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:16)

1436 7204  Bord Björk. Diameter: 100, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:31)

1436 7193  Bord med låda. Bredd: 57. Djup: 35 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:55)

1436 7224  Bordsfotogenlampa omkring 1900. Höjd: 70cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:21)

1436 7333  Bordskanon på lavett. Längd: 28 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:16)

1436 7538  Bordslampa Glas. Höjd: 47cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:21)

1436 7537  Bordslampa höjd: 48cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:29)

1436 7052  Bordslampa mässing, glaskupa. Höjd: 58 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:30)

1436 7494  Bordslampa mässing, nutida, kupa av glas. Höjd: 66 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:52)

1436 7480  Bordslampa Mässing/plåt, EWÅ, Värnamo. Höjd: 52cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:33)

1436 6429  Bordslampfot Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, Modell 2566. Höjd: 56 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:49)

1436 7364  Bordslampfötter ett par, trä. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:06)

1436 7255  Bordspegel nysilver, omkring 1900, yttermått inklusive ram: 27x22 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:45)

1436 6250  Brännvinshund Längd: 25cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:32)

1436 7360  Brosch Erik Magnussen, A. Dragsted, Danmark, förgyllt silver med emalj, svanar. Längd: 6 cm, Vikt: 10 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:51)

1436 7388  Burk med lock Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Signerad med studiohanden, Gustavsbergs Studio. Diameter: 8 cm. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:18)

1436 7334  Byggnader till modelljärnväg. Längd: ca 5-25 cm, höjd: ca 4-9 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:23)

1436 6416  Byrå 1800-talets början. Bredd: 112, djup: 44 cm, höjd: 93 cm, nyckel

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:36)

1436 7016  Byrå 1880-tal, Valnöt/Mahogny. Bredd: 72, djup: 52 cm, höjd: 149 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:02)

1436 7280  Byrå Bemålad. Bredd: 106, djup: 45 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)

1436 7380  Byrå Bemålad. Bredd: 74 cm. Djup: 39 cm, höjd: 79 cm

1436 7469  Byrå längd: 76 cm, djup: 36 cm, höjd: 89 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:53)

1436 7282  Byrå sengustaviansk stil, mahogny. Bredd: 79. Djup: 46 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:31)

1436 7199  Byrå sengustaviansk stil. Bemålad. Bredd: 88. Djup: 46 cm, höjd: 85 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:20)

1436 7192  Byrå (barn) längd: 42 D, 24, höjd: 43 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:59)

1436 7447  Champagneglas 11st, Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. "Helena", Orrefors. Höjd: 23cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)

1436 7557  Champagneglas 7st, Kosta Boda, design: Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Chateau. Höjd: 23cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:10)

1436 7432  Clubfåtöljer Ett par, Tidigt 1900-tal

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:56)

1436 7165  Coaster + skålar, 4 delar, nysilver. Diameter: 8-14 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)

1436 6507  Collier silver, 925, Italien. Längd: 45cm, med etui. Vikt: 13,5

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:21)

1436 7352  Damarbetsbord jugend. Bredd: 82 cm. Djup: 44 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:47)

1436 7272  Dampäls mink, Amoress, storlek: 38/40

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:01)

1436 7541  Dampäls Saga Mink, storlek 38-40

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)

1436 7227  Dampäls Saga Mink, svart, storlek: 40/42, fotsid

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:43)

1436 7528  Dekorelement 5 delar, Asien. Längd: 27-28cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:07)

1436 7463  Diverse lösa blad ca 20st, tryck/litografier, oramade lösa blad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:39)

1436 7059  Docka Ginger + tillbehör, mått lådor. Längd: ca 15,5-25 cm, höjd: 4 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:53)

1436 7535  Emaljskylt "Michelin Bicyle", EAS, France, omkring 1960. Dubbelsidig skylt i emaljerad plåt med vit Michelingubbe samt gul text ”Michelin” mot röd bakgrund med vit kant, 45x35 cm

S�ldes inte (Sista budtid är den 6 december 2021 20:20)

1436 7536  Emaljskylt "Mobiloil" Gargoyle, Omkring 1955. "Consultez notre Tableau de Graissage". Plan, rektangulär, dubbelsidig skylt i emaljerad plåt, 40x60 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:01)

1436 7534  Emaljskylt "Mobiloil", Vitracier Neuhaus, France, omkring 1950. Skylt i emaljerad plåt med röd Pegasus samt svart text ”Mobiloil” och "Socony -Vacuum Francaise" mot vit bakgrund med svart kant, 58x58 cm

S�ldes inte (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)

1436 7487  Emmafåtöljer Ett par

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:32)

1436 7367  Ep-skivor ca 40 st, 1960-tal. Längd: 18x18 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:32)

1436 7015  Étagère längd: 68 cm, djup: 38 cm, höjd: 152 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:43)

1436 7393  Etsning Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 30x35cm, yttermått inklusive ram: 59x52cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:42)

1436 2198  Etsning Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad, daterad, -56. Bildmått: 23x29, yttermått inklusive ram: 39x45 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:46)

1436 7138  Etsningar 2 st, efter antiken, yttermått inklusive ram: 24x33 -33x19 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:34)

1436 6201  Färglitografi 2 st, Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Signerade. Färglitografi. Bladets mått: 58x46-62x78, oramade lösa blad

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:15)

1436 7353  Färglitografi Åke Pallarp (1933-2013), Sverige. Signerad, numrerad 1/175. Färglitografi, bildmått: 28x28cm, yttermått inklusive ram: 52x67cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:27)

1436 7354  Färglitografi Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Ej signerad, komposition. Färglitografi, bildmått: 45x60cm, yttermått inklusive ram: 60x74cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:50)

1436 7249  Färglitografi Anders Hultman, Hamn. Signerad, numrerad 264/295. Färglitografi, bildmått: 24x28, yttermått inklusive ram: 42x44 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:20)

1436 7415  Färglitografi Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Skärgårdsmotiv med tallar. Signerad, numrerad 111/210. Färglitografi, bildmått: 42x58 cm, yttermått inklusive ram: 58x72 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:51)

1436 7129  Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 107/150, figur. Färglitografi, bildmått: 73x50, yttermått inklusive ram: 100x75 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:53)

1436 7128  Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 51/99, figurer. Färglitografi, bildmått: 73x52, yttermått inklusive ram: 100x75 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:09)

1436 7106  Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, numrerad 19/450. Färglitografi, bildmått: 40x53, yttermått inklusive ram: 46x58 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:49)

1436 7499  Färglitografi Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad, numrerad 7/360, daterad 93. Färglitografi, bildmått: 43x30cm, yttermått inklusive ram: 58x44cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:21)

1436 6466  Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 56/100. Färglitografi, bildmått: 57x50, yttermått inklusive ram: 88x77 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:52)

1436 2189  Färglitografi Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Signerad, numrerad 93/100, "take off". Färglitografi, bildmått: 41x61cm, yttermått inklusive ram: 64x81cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:10)

1436 7071  Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, PT, Stockholmsmotiv. Färglitografi, bildmått: 49x58, yttermått inklusive ram: 70x78 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:56)

1436 7070  Färglitografi Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Stockholmsmotiv. Färglitografi, bildmått: 49x58, yttermått inklusive ram: 70x78 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:08)

1436 6039  Färglitografi Endre Nemes (1909-1985), Sverige. Signerad, numrerad 66/150, daterad1971. Färglitografi, bildmått: 59x48cm, yttermått inklusive ram: 92x72cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:30)

1436 7412  Färglitografi Harro Koskinen (f. 1945), Finland. Signerad, numrerad 45/310, daterad 1978. Färglitografi, bildmått: 36x43cm, yttermått inklusive ram: 51x57cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:08)

1436 7271  Färglitografi Joakim Allgulander (f. 1965), Sverige. Signerad, numrerad 160/240. Färglitografi, bildmått: 68x47, yttermått inklusive ram: 82x61 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:24)

1436 6571  Färglitografi Josef Petersson (f. 1976), Sverige. Dramaten. Signerad, numrerad 11/20. Färglitografi, bildmått: 40x60, yttermått inklusive ram: 52x71 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:04)

1436 7411  Färglitografi Kristian Krokfors (f. 1952), Finland. "Pool". Signerad, numrerad 86/100, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 67x49, yttermått inklusive ram: 103x72 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:41)

1436 6587  Färglitografi Lars Hofsjö (f. 1931), Sverige. Signerad, numrerad 8/300. Färglitografi, bildmått: 48x33cm, yttermått inklusive ram: 65x49cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:35)

1436 2116  Färglitografi Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, numrerad 123/260. Färglitografi. Bladets mått: 40x57, yttermått inklusive ram: 49x66 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:35)

1436 7533  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Toreador. Signerad, färglitografi. Bildmått: 47x36, yttermått inklusive ram: 64x51 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)

1436 7293  Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad EA. Färglitografi. Bladets mått: 57x79, yttermått inklusive ram: 79x100 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:53)

1436 6049  Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 295/360, daterad 1970. Färglitografi, bildmått: 68x51cm, yttermått inklusive ram: 80x61cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:53)

1436 7150  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 55/200. Färglitografi, bildmått: 38x23, yttermått inklusive ram: 52x37 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:52)

1436 7417  Färglitografi Malin Ingvar-Nilsson (1963-2014), Sverige. Signerad, numrerad 41/190, "Sombåsens skatpar". Färglitografi, bildmått: 65x46cm, yttermått inklusive ram: 86x66cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:06)

1436 7088  Färglitografi Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad, numrerad 41/50. Färglitografi, bildmått: 50x42, yttermått inklusive ram: 67x59 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:51)

1436 6504  Färglitografi Miodrag Dado Djuric. Signerad, numrerad 53/75. Färglitografi, bildmått: 50x65, yttermått inklusive ram: 73x89 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:17)

1436 7496  Färglitografi Nina Leino. Signerad, numrerad 146/500, daterad 99. Färglitografi, bildmått: 39x31cm, yttermått inklusive ram: 61x43cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:16)

1436 7130  Färglitografi Olle Svanlund (1909-1996), Sverige. Signerad, numrerad 192/200, daterad 1977. Färglitografi, bildmått: 56x42, yttermått inklusive ram: 74x58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:10)

1436 6399  Färglitografi Patrik Andiné (f. 1968), Sverige. Figurer i fantasilandskap. Signerad, numrerad 114/230. Färglitografi, bildmått: 40x50, yttermått inklusive ram: 59x68 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:43)

1436 7127  Färglitografi Paul René Gauguin (1911-1976), Danmark. Signerad, numrerad pt. Färglitografi, bildmått: 69x51, yttermått inklusive ram: 90x71 cm

1436 2023  Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, "Bacchus Venus". Färglitografi. Bladets mått: 29x42,5cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:09)

1436 7140  Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 242/250, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 31x46, yttermått inklusive ram: 50x63 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:30)

1436 7137  Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 32/460, daterad -78. Färglitografi, bildmått: 39x29, yttermått inklusive ram: 51x41 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:58)

1436 7057  Färglitografi Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 17/310. Färglitografi, bildmått: 24x36, yttermått inklusive ram: 42x53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:16)

1436 7132  Färglitografi Reutersvärd. Signerad, numrerad 173/200. Färglitografi. Bladets mått: 20x26, yttermått inklusive ram: 40x45 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:57)

1436 7176  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, numrerad 21/110. Färglitografi, bildmått: 22x39, yttermått inklusive ram: 38x55 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:18)

1436 7418  Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. "Mozart KV 516". Signerad, numrerad 21/360. Färglitografi, bildmått: 43x48 cm, yttermått inklusive ram: 71x74 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:16)

1436 7420  Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. "The Phene Arms". PT. Signerad. Bildmått: 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 68x76 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:39)

1436 7270  Färglitografi Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad 269/360. Färglitografi, bildmått: 50x60, yttermått inklusive ram: 68x76 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:24)

1436 6042  Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad 73/300. Färglitografi, bildmått: 60x52c, yttermått inklusive ram: 82x72cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:36)

1436 6459  Färglitografi Werner Pfeiffer (f. 1937), Tyskland. Signerad, numrerad 72/80, " Rising Bubble". Färglitografi, bildmått: 75x55cm, yttermått inklusive ram: 79x59cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:40)

1436 7455  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. Signerad, numrerad 81/150. Färglitografi, bildmått: 107x70, yttermått inklusive ram: 125x90 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:46)

1436 7124  Färglitografier 2 st, Igael Tumarkin (1933-2021), Israel. Signerad, numrerad 31/100, daterad 1964. Färglitografi, bildmått: 48x33, yttermått inklusive ram: 66x50 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:57)

1436 7188  Fat + dosor, 4 delar, bland annat Meissen & Limoges. Längd: 6-9 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:17)

1436 7260  Fat 2 st, Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Längd: 32 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:11)

1436 7304  Fat 3 st, Rosenthal, Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Diameter: 29 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:00)

1436 7039  Fat fajans, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Diameter: 37 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:09)

1436 7275  Fat Gerda Sprinchorn (1871-1951), Sverige. Ystad Brons. Signerad och daterad 1899. Rund med kvinnomotiv. Citat av Viktor Rydberg. Brons. Diameter: 31 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:36)

1436 6254  Fat Kina, bemålad. Diameter: 38cm

1436 2069  Fat Nysilver, Jugend. "Viberl", Längd: 32cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:16)

1436 7065  Fat på fot, Alessi. Diameter: 29, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:26)

1436 6563  Fat & vas 3 delar, Upsala Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Diameter: 17-24cm, höjd: cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:23)

1436 1014  Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Farmor, Fast stoppad rygg och sits med stomme i trä

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:54)

1436 7349  Fåtölj Louis XVI-stil, med tyg Laura Ashly

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:19)

1436 7234  Fåtölj Nyrokoko

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:12)

1436 7515  Fåtölj skinn / böjträ

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:35)

1436 6123  Fåtölj teak, 1960-tal

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:29)

1436 7516  Fåtöljer ett par, Gripsholmsmodell, med överdrag

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:19)

1436 7397  Fåtöljer Ett par, nyrokokostil

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:21)

1436 6282  Fickur silver, Elgin, National Watch Co, USA. Diameter: 6 cm, Vikt: ca 180 g

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:03)

1436 7431  Figuriner 4 st, Bing & Grøndahl, höjd: 11,5 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:49)

1436 7427  Folkdräkt Dala-floda, 34-36 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:32)

1436 7222  Fotoramar + dosa, 3 delar, omkring 1900,11x7. Längd: 13 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:47)

1436 6509  Gardin/draperi Sidentyg, NK, 248x105cm

1436 7390  Gardiner 2 längder, "Swinburne", Sanderson, 120x205 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:57)

1436 7389  Gardiner Ett par, Laura Ashley, 200x195cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:35)

1436 7047  Glas + sejdel, 2 delar, Antika, "Bondkristall". Höjd: 9-13 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:09)

1436 7214  Glasfågel Fjällripa, Polar Glasbruk, Haparanda. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:31)

1436 7213  Glasservisdelar 21 delar, Prelude, Orrefors. Höjd: 15-23 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:28)

1436 7558  Glasservisdelar 25 delar, Kosta Boda, design: Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Chateau. Höjd: 19cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:08)

1436 7330  Glasservisdelar 97 delar, Skruf. Höjd: 8-15cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:51)

1436 7400  Glasservisdelar ca 20 delar. Höjd: 10-14 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:35)

1436 7240  Golvlampa 1930-tal. Höjd: 138

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:18)

1436 7482  Golvlampa Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Staken, Höjd: 130cm, höj- och sänkbar

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:08)

1436 7095  Golvlampa Winblad, Alingsås keramik. Höjd: 130

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:58)

1436 7416  Golvlampfot FAB, Fagerhult, mässing. Höjd: 124cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:50)

1436 6083  Golvvas Kina. Höjd: 60cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:53)

1436 7521  Golvvaser Ett par, Kina, 1900-talets andra hälft. Höjd: 61 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:49)

1436 7450  Grafisk affisch Lars Erik Falk (f. 1922), Sverige. Konstruktiv tendens, Stockholm, 1991, yttermått inklusive ram: 72x52 ca. Ej signerad

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:39)

1436 7253  Grafiskt blad Gicléetryck, Anders Andersson, "Regnbågsskörd". Signerad, numrerad 8/50,34x51, yttermått inklusive ram: 52x67 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:27)

1436 4012  Grafiskt blad Gicléetryck, Bengt Bengtsson, "Bitcoin". Signerad, numrerad 93/100. Bildmått: 28x38 cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:34)

1436 4011  Grafiskt blad Gicléetryck, Lars Eje Larsson (f. 1954), Sverige. "Clay". Signerad, numrerad 72/100. Bildmått: 28x38cm, oramat löst blad

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:34)

1436 7122  Gunghäst bemålad. Längd: 91cm, höjd: 59cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:54)

1436 7374  Handtag + låskistor, till dörr

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:36)

1436 6407  Hänge 18k guld. 4x3 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:18)

1436 7054  Hängskåp Allmoge, 1808. Omarbetat överskåp. Bredd: 90 cm. Djup: 29 cm, höjd: 105 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:30)

1436 7190  Herrbetjänt mahogny. Höjd: 110

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:55)

1436 7299  Hög hatt Elhå, J Sahlén, Bollstabruk

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:37)

1436 7202  Hörnétagère höjd: 143 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:54)

1436 7484  Hyvelbänk Längd: 220 cm. Djup: 103 cm, höjd: 85 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:20)

1436 7318  Jardiniere + assietter + fat, 9 delar. Längd: 35, diameter: 18-24 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:51)

1436 7372  Kaffe/matservisdelar "Karelia", Arabia, Finland, 23 delar

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:34)

1436 7310  Kaffegods 12 delar, Rörstrand

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:47)

1436 7553  Kaffegods 35 del ca, Hackefors, Vinranka

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)

1436 7309  Kaffegods 8 delar, England, Royal Albert

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:07)

1436 7277  Kaffegods Rörstrand, Ostindia, 16 del

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:46)

1436 7426  Kaffekoppar 4 st, Arabia, dekor av guldkant

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)

1436 7261  Kaffeservis 20 delar, Rosenthal, Sanssouci

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:11)

1436 7263  Kaffeservis 22 delar, Gustavsberg

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:43)

1436 6494  Kaffeservis Porsgrund, Norge, 30 del

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:55)

1436 7547  Kaffeservisdelar 10 delar, Pillivuyt, Frankrike, med guldkant.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:45)

1436 7548  Kaffeservisdelar 22delar, Rörstrand Select

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:38)

1436 7371  Kaffeservisdelar 28 delar, Hackefors, Sverige.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:41)

1436 7549  Kaffeservisdelar ca 40 delar, Blå Blom, Gustavsberg

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:47)

1436 7563  Kaffeskedar 13 st, silver. Vikt: 175g. Längd: 12 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:30)

1436 7462  Kanapé längd: ca 150

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:50)

1436 7524  Kandelaber mässing. Höjd: 39 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:14)

1436 7526  Kandelaber trä och metall, Signerad. J A, Hjo 1975. Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:48)

1436 7101  Kanna + 1 par koppar, Japan. Höjd: ca 2,5-18 cm, djup: ca 10-14 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:04)

1436 7542  Kanna + skålar + glas, 9 delar, rött glas. Höjd: 7 - 20

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:44)

1436 7144  Kanna med glas, 7 delar, Christineholm design. Höjd: 19-26cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:24)

1436 7264  Kannor m. M. Thomas. Höjd: 8 - 16

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:52)

1436 7398  Karaff + 4 + 2+ 7 konjaksglas. Höjd: 11,5-25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:20)

1436 7501  Karaff / vas Nina Jobs, design: House. Höjd: 22-27 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:47)

1436 7267  Karaffer 3 st. Höjd: 19 - 36

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:05)

1436 7225  Karaffer 5 delar, + Vinkanna, glas. Höjd: 15-32cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:56)

1436 7503  Karmstolar Ett par, trä/ rotting, nutida

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:41)

1436 7445  Koffertar 3 st. Längd: 56-80cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:52)

1436 6232  Kopparkannor 3 st, varav en med pipa. Höjd: 30-35cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:10)

1436 7552  Kryddburkar 10 st, Christineholm. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:49)

1436 7441  Kryddburkar 6 st, Rörstrand. Höjd: 20 + kryddburkar 8 st (saknar ställ)

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:41)

1436 7228  Kryddburkar 9 delar, Gefle. Höjd: 9-17cm

1436 7488  Kuvertbord Bemålad. Bredd: 45 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:43)

1436 7209  Kuverttallrikar 6 st. Tenn. Diameter: 27,5

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:10)

1436 7235  Lampbord "Pronto", Dux, krom/glasskiva, diameter: 52. Höjd: 64 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:24)

1436 7232  Lampbord med lådor. Bredd: 41, djup: 29 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)

1436 7251  Litografi Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Utsikt från Strandvägen. Signerad, numrerad 149/200, yttermått inklusive ram: 48x63 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:42)

1436 7125  Litografier 2 st, Igael Tumarkin (1933-2021), Israel. Signerad, numrerad 31/100, daterad 1964. Färglitografi, bildmått: 48x33, yttermått inklusive ram: 66x50 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:11)

1436 7038  Litografier 5 st, Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Numrerade, 200-upplaga. Bladets mått: 44x63cm, oramade lösa blad. Signerad

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:33)

1436 7449  Litografisk affisch "Garache", Galleri Maeght, 1975, yttermått inklusive ram: 72x52 cm. Ej signerad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:10)

1436 7375  Ljuskrona Gustaviansk stil, med blå glaskupa. Höjd: 65cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:20)

1436 7058  Ljuskrona Prismor, Rokokostil. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:29)

1436 7181  Ljuskrona Rokokostil. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:31)

1436 7174  Ljusstakar 2 par, mässing, bland annat Jugendstil. Höjd: 17 - 19

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:21)

1436 7429  Ljusstakar 2 par, mässing. Höjd: 14-14 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:35)

1436 7430  Ljusstakar 2 st. Höjd: 33-40cm

1436 7511  Ljusstakar 2 st. Trä, Christian Eriksson (1858-1935), Sverige. Taserud. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:51)

1436 6510  Ljusstakar 4 st, Celeste, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors. Höjd: ca 29-38 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:29)

1436 7527  Ljusstakar 4 st. Metall, Georg Jensen, Living. Höjd: 5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:45)

1436 7303  Ljusstakar Ett par + 1, mässing, Skultuna. Höjd: 6 - 23

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:42)

1436 7522  Ljusstakar Ett par, björk. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:09)

1436 7178  Ljusstakar Ett par, mässing, M. AX, Gefle. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:50)

1436 7507  Ljusstakar Ett par, mässing, Skultuna Bruk, No. 54. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:19)

1436 7545  Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 17cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:23)

1436 7256  Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 13 cm, Bruttovikt: ca 275 g

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:30)

1436 7173  Ljusstakar Ett par, smide. Höjd: 24 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:10)

1436 6173  Ljusstakar ett par, Smide. Höjd: 54 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:33)

1436 7254  Ljusstakar Ett par, tenn, Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:31)

1436 7298  Ljusstake Lars Holmström, Arvika, mässing, Diameter: 20. Höjd: 11 cm

1436 7092  Ljusstake mässing, för 5 ljus. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:01)

1436 6562  Ljusstake mässing, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Längd: 32cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:20)

1436 6081  Ljusstake Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. Skultuna. Mässing. Längd: 32cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:40)

1436 6548  Lockurna Kina, porslin, 1900-tal. Dekor med drakar, Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)

1436 7320  Luktflakonger 5 st, Kina, glas och metall. Höjd: 7-10cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:55)

1436 7278  Lyktor 2 st, glas och mässing. Höjd: 27x36 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:13)

1436 7004  Malmkrona mässing. Höjd: 56 cm

1436 7119  Månbord Bemålad. Diameter: 118cm, höjd: 72cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:26)

1436 6238  Månskensampel höjd: 45cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:17)

1436 6361  Månskensampel höjd: ca 35 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:57)

1436 7073  Månskensampel höjd: ca 35 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:47)

1436 7337  Martiniglas 6 st, Kosta Boda, svart fot. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:30)

1436 7478  Matbord Ek. Diameter: 75cm. Höjd: 75cm, + iläggsskiva, 30cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:01)

1436 5602  Matbord glas och metall. Bredd: 140 cm. Djup: 80 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:33)

1436 7291  Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 125, höjd: 74 + 3 iläggx60 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:38)

1436 7363  Matbord Haslev Danmark. Bredd: 160. Djup: 100 cm, höjd: 73 + 1 iläggx48 cm

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:15)

1436 7404  Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 110cm. Höjd: 74cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:02)

1436 7483  Matsalsgrupp 7 delar, rokokostil, Åmells, Längd: 160 cm. Djup: 120 cm. Höjd: 73 cm, 1st iläggsskiva, 47cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:13)

1436 7317  Matservis Rosenthal, Winifred, ca 65 del

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:51)

1436 7550  Matservisdelar 33 delar, Diné, Gustavsberg

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:06)

1436 6102  Matservisdelar ca 30 delar, Arabia.

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:32)

1436 7422  Matservisdelar ca 45 delar, Arctica, Arabia, Finland

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:25)

1436 7316  Matservisdelar Rörstrand, "Jenny", ca 40 del

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:58)

1436 7279  Matta 158x242 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:18)

1436 7269  Matta 97x142cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:52)

1436 6536  Matta Afghan, 86x118cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:53)

1436 7243  Matta Kina, 70x138 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:38)

1436 7242  Matta Kina, 90-line, 136x244 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:03)

1436 7241  Matta Orientalisk, 100x176 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:28)

1436 7489  Matta Orientalisk, 100x200cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:59)

1436 7490  Matta Orientalisk, 128x198cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:24)

1436 7089  Matta orientalisk, 128x200 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:34)

1436 7246  Matta Orientalisk, 138x200 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:45)

1436 7286  Matta orientalisk, 157x346 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:08)

1436 5546  Matta Orientalisk, 220x305 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:50)

1436 7104  Matta orientalisk, 230-240x295

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:48)

1436 7539  Matta Orientalisk, 288x375cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:43)

1436 7399  Matta orientalisk, Galleri, 111x388 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:07)

1436 7244  Matta Orientalisk, Galleri, Bochara, 78x248 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:49)

1436 7403  Matta Orientalisk, Hamadan, 127x206 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:32)

1436 6500  Matta orientalisk, Keshan, 287x392 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:11)

1436 7087  Matta orientalisk, Pakistan, 164x225 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:06)

1436 6496  Matta orientalisk, Sarab, Galleri, 110x234 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:06)

1436 7245  Mattor 2 st, orientaliska, 66x102 & 86x122 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:54)

1436 7540  Minkjacka vit, storlek 38/40 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:14)

1436 7559  Minkpäls Storlek 42

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:37)

1436 7032  Minkpäls storlek: 38 ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:28)

1436 7554  Mockagods mm 50 del ca, Hackefors, Vinranka

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:46)

1436 7437  Mockaskedar 16 st, silver. Längd: 9,5, vikt: 110g ca

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:32)

1436 6031  Nattygsbord 1950/60-tal, "Valdemarsvik", Bra Bohag. Bredd: 60, djup: 465 cm, höjd: 56-59 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:47)

1436 7018  Nattygsbord omkring sekelskiftet 1900, med stenskiva. Bredd: 41, djup: 31 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:43)

1436 7167  Näverkont längd: 35 cm, djup: 20 cm, höjd: 45 cm

1436 7210  Oljemålning 1800-tal, "Warnhem", Signerad Calle. Olja på pannå, 19x24, yttermått inklusive ram: 31x37 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:40)

1436 7530  Oljemålning Åke Corshammar (1904-1974), Sverige. Porträtt. Signerad. Olja på duk, 60x50cm, yttermått inklusive ram: 77x67cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)

1436 7024  Oljemålning Alf Sundström (1888-1961), Sverige. Signerad, Visby. Olja på pannå, 32x42, yttermått inklusive ram: 4x50 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:28)

1436 7006  Oljemålning Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad, höstlandskap. Olja på duk, 65x90, yttermått inklusive ram: 78x102 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:30)

1436 7175  Oljemålning Asta Vitkowsky (1905-1968), Sverige. Positano. Signerad, daterad -71. Olja på duk, 45x37, yttermått inklusive ram: 51x43 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:27)

1436 7158  Oljemålning Bengt Åberg (f. 1941), Sverige. Signerad. Olja på pannå, "Fiskaren", 50x41cm, yttermått inklusive ram: 62x54cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:23)

1436 7133  Oljemålning Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Figur. Signerad. Olja på pannå, bildmått: 34x32, yttermått inklusive ram: 55x53 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:48)

1436 7111  Oljemålning Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Österlånggatan. Signerad. Olja på pannå, 57x57, yttermått inklusive ram: 66x66 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:13)

1436 6582  Oljemålning J E Petersen, landskap. Signerad. -17, Olja på duk, 27x36, yttermått inklusive ram: 41x32 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:27)

1436 7408  Oljemålning Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Signerad, balettdansöser. Olja på duk, 29x34cm, yttermått inklusive ram: 44x49cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:57)

1436 7170  Oljemålning Ken Löfgren (f. 1940), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, 103x80 cm, yttermått inklusive ram:

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:24)

1436 7206  Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Venedig. Signerad. Olja på pannå, 32x40, yttermått inklusive ram: 49x58 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:37)

1436 7063  Oljemålning Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, daterad 75. Olja på duk, 32x42, yttermått inklusive ram: 35x45 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:38)

1436 7195  Oljemålning Lester Sutcliffe, Signerad, Hästar på väg. Olja på pannå, 37x44 Rym: 51x62 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:34)

1436 7341  Oljemålning Linnea Larsson, Gamla sta´n. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, 46x55, oramad

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:03)

1436 7343  Oljemålning Linnea Larsson, Gamla sta´n. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, 55x46, oramad

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:53)

1436 7342  Oljemålning Linnea Larsson, segelbåtar. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, 50x50, oramad

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:35)

1436 7340  Oljemålning Linnea Larsson, segelbåtar. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, oramad, 46x55 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:31)

1436 7339  Oljemålning Linnea Larsson, syrener i vas. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, oramad, 50x50 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:14)

1436 7060  Oljemålning Louise Ljubi Lidströmer (f. 1948), Sverige. "Brud". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 31x31 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:31)

1436 5610  Oljemålning Marcus Waltermark. Signerad, daterad 2019, "dimensional energy". Olja på duk, 90x70cm, oramad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:52)

1436 6149  Oljemålning Marian Stronski. Signerad. Olja på duk, porträtt, 50x40cm, oramad

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:10)

1436 7153  Oljemålning Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, troll. Olja på duk, 49x60, yttermått inklusive ram: 58x70 cm

1436 7154  Oljemålning Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, troll. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 58x71 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:13)

1436 7152  Oljemålning Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, Troll. Olja på duk, 53x64, yttermått inklusive ram: 63x75 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:38)

1436 7500  Oljemålning N Jonsson. Signerad, Älgar. Olja på duk, 66x85cm, yttermått inklusive ram: 78x98cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:33)

1436 7344  Oljemålning Nutida konstnär. Signerad Linnea Larsson. Signerad, daterad 2020. Olja på duk, oramad, 55x46 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:39)

1436 7338  Oljemålning Nutida konstnär. Stockholmsmotiv, Strandvägen. Signerad Linnea Larsson, daterad 2020. Olja på duk, 60x80, oramad

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:59)

1436 7177  Oljemålning Oidentifierad konstnär, komposition. Signerad. Olja på duk, 69x44, yttermått inklusive ram: 82x57 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:31)

1436 7019  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, gårdsauktion. Olja på duk, 30x40, yttermått inklusive ram: 37x47 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:07)

1436 7046  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kopia efter E Lönblad. Sovande man. Otydlig signatur. Olja på duk, 42x34 cm, yttermått inklusive ram: 52x44 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:12)

1436 7248  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad BM, "Morgonstund I". -01, Bildmått: 31x41. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 40x50 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:31)

1436 7008  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad G Haller, kvinna på skogsväg. Olja på duk, 51x31, yttermått inklusive ram: 72x51 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)

1436 7009  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad M Holmberg, -97. Olja på duk, 30x40, yttermått inklusive ram: 40x53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:17)

1436 7532  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, älg. Olja på duk, 58x78cm, yttermått inklusive ram: 78x100cm

1436 7368  Oljemålning Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Monogramsignerad, 1977. Olja på pannå, 18x20, yttermått inklusive ram: 20x22 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:58)

1436 7135  Oljemålning Paul Engdahl (1888-1976), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 41x30, yttermått inklusive ram: 60x50 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:33)

1436 7203  Oljemålning Peter Kurbatov, kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 582x63, yttermått inklusive ram: 63x74 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:27)

1436 7007  Oljemålning Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Skogslandskap. Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 33x24 cm, yttermått inklusive ram: 42x34 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:46)

1436 7531  Oljemålning Rune Lundmark (1924-1985), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 64x38cm, yttermått inklusive ram. 75x50cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:14)

1436 7020  Oljemålning signerad, Indian. Signerad, daterad 1989. Olja på duk, 34x42, oramad

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:59)

1436 7458  Oljemålning Signerad, Nasmyth. Olja på duk, 46x77cm, yttermått inklusive ram: 51x83cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:32)

1436 7247  Oljemålning Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Ostronplockerskor. Signerad. Olja på duk, 57x93, yttermått inklusive ram: 71x107 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:13)

1436 7105  Oljemålning Stig Hellsen. "Pålsundet". Signerad, daterad 79. Olja på duk, 38x46, yttermått inklusive ram: 50x56 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:45)

1436 7369  Oljemålning Sven Ehrnqvist, Signerad. Olja på duk, 32x30, yttermått inklusive ram: 36x34 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:55)

1436 7497  Oljemålning Sven Linder (f. 1919), Sverige. Signerad, Uppsala. Olja på duk, 23x44cm, yttermått inklusive ram: 39x60cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:29)

1436 6524  Oljemålning Vjeteslav Kliuchnikov (f. 1956), Ryssland. Gråsparvar. Signerad. Olja på duk, 54x65, oramad

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:06)

1436 6523  Oljemålning Vjeteslav Kliuchnikov (f. 1956), Ryssland. Näckrosor. Signerad. Olja på duk, 50x60, oramad

S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:05)

1436 7457  Oljemålning Wilhelm Tupy (1875-1972), Österrike. Signerad, daterad 1917, Kornhamnstorg. Olja på duk, 66x96cm, yttermått inklusive ram: 70x99cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:15)

1436 7026  Oljemålningar 2 st, Clarence Dysell, Gamla stan & Normandie. Signerade, pannå, 27x22 & 33x24 cm, oramad

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:43)

1436 7010  Oljemålningar ett par. Signerad Veerman. Olja på duk, 20x25, yttermått inklusive ram: 31x36 cm

1436 7035  Örhängen Ett par, Pärlor & briljanter

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:11)

1436 7161  Ottoman Moroso, 92x92 cm

1436 7324  Pall "Jonte", Gilbert Marklund (f. 1958), Sverige. Furu, bemålad. Höjd: 49cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:34)

1436 7191  Pall 1960-tal, Galon. Höjd: 39 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:14)

1436 7414  Pall höj- och sänkbar. Höjd: på bild 50 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:29)

1436 7362  Pall Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Swedese. Längd: 55 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)

1436 7043  Paradvärja med Portepé, Balja i metall samt tygfodral. Klingan med förgylld dekor "Konungen och Fosterlandet". Längd: 103

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:45)

1436 7172  Pärlcollier sötvattenspärlor, silverlås. Längd: 48 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:42)

1436 6522  Pastell Eric Pehap (1912-1981), Signerad, daterad 1946, stadsmotiv, 28x38, yttermått inklusive ram: 41x50

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:03)

1436 7452  Pastell Signerad, landskap, 68x98cm, yttermått inklusive ram: 116x84cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:29)

1436 7179  Penselvas porslin, Kina. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:36)

1436 7382  Pianopall Längd: 61cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:54)

1436 7405  Pinnstolar 4 st, genombruten rygg med spjälor, bemålade

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:14)

1436 7465  Pistol slaglås, A Zamacola (EIBAR) Espagne. 1800-tal. Längd: 24 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:29)

1436 7464  Pistol Slaglås. Revolver patent New York. 1800-tal. Längd: 28 cm

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:27)

1436 7355  Plåtbrickor & lackaskar 8 delar, Ryssland. Längd: 5-20cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:56)

1436 7555  Pokal med lock figural. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:44)

1436 7434  Porslin 5 delar, Bing & Grøndahl. Längd: 6-16 cm, höjd: 2-15 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)

1436 6417  Ramar 5 st, Förgyllt silver, yttermått inklusive ram: 13x10-26x32cm, Vikt: 113-783 g

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:43)

1436 7525  Reseikon mässing, 4 delar. Höjd: 18cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:11)

1436 6013  Ring 18K vitguld, med en diamant, 1xca0,01ct. Vikt: 3,2g.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:49)

1436 7237  Rökbord 1920-tal, Kopparskiva, diameter: 60, höjd: 64 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:38)

1436 7163  Rökbord Funkis, 1930-tal, Intarsia. Bredd: 58, djup: 58 cm, höjd: 61 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:38)

1436 7512  Rökelsekar porslin, Japan. Höjd: 16 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:06)

1436 7428  Saga mink storlek: 44 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:02)

1436 7470  Salongsbord 1800-tal. Diameter: 64 cm. Höjd: 70 cm

1436 7201  Salongsbord 1890-tal. Bredd: 66, djup: 45 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:52)

1436 6070  Sättugnsplatta gjutjärn, "Tre kronors brand", 1900-tal, 40x30cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:38)

1436 6572  Serveringsvagn Brittfurn, England, idegran. Längd: 100 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 95 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:05)

1436 7185  Serveringsvagn lmed lådor, löstagbar brick. Längd: 74, djup: 42 cm, höjd: 60 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:17)

1436 7328  Servisdelar 11 delar, Vilhelm Kåge, Tussilago, Gustavsberg

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)

1436 7311  Servisdelar 3 delar, Vinranka, Gefle. Flintgods. Längd: 18 - 26 cm

1436 7307  Servisdelar Haviland, NK, 32 delar

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:03)

1436 7056  Servisdelar Orrefors, Eden, ca 30 del

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:57)

1436 7017  Servisdelar Rosenthal, Maria, 45 del ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:02)

1436 7312  Servisdelar Tirschenreuth, 12+ 11 delar, Buljong & Kuvert

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:13)

1436 7284  Sideboard barockstil. Längd: 90, djup: 34 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:41)

1436 5424  Sideboard Rokokostil. Längd: 175 cm. Djup: 54 cm, höjd: 86 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:14)

1436 7166  Sideboard sengustaviansk stil. Längd: 190 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 90 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:57)

1436 7031  Siluettavlor 3 st, Johan Leksell (1874-1932), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 16x20 - 26x26 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:42)

1436 7268  Skål + bricka. Höjd: 22 - 34

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:45)

1436 6505  Skål Eva Englund (1937-1998), Sverige. Pukeberg. Signerad. Konstglas. Diameter: 27cm. Höjd: 20cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:17)

1436 6344  Skål Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand. Porslin med dekor i relief med fiskar. Diameter: 26 cm. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:18)

1436 7295  Skål Kina. Diameter: 29cm, höjd: 10cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:01)

1436 7200  Skål Konstglas, diameter: 30, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:05)

1436 7327  Skål Orrefors, glas och mässing. Höjd: 23cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:46)

1436 6291  Skål Orrefors. Diameter: 21cm, höjd: 11cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:07)

1436 5465  Skål & jardinier Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, Chamotte. Längd: 15-20cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:44)

1436 7314  Skål på fot + skålfat, glas, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 20 +, diameter: 32 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:57)

1436 7037  Skålar + fat, 4 delar, Kina, diameter: 12-20 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:21)

1436 7067  Skålar 2 st, Marimekko/Iittala, Finland. Glas. Höjd: 12-15 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:37)

1436 7319  Skålar 4 st, Kina. Diameter: 11cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:40)

1436 7266  Skålar 4 st. Kristall, bland annat Orrefors. Diameter: 17 - 20

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:02)

1436 7551  Skålar Ett par, Satsuma. Höjd: 10 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:19)

1436 7300  Skålar ett par, Svanar, Spanien. Längd: 24, höjd: 21 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:44)

1436 7036  Skålfat 2 par, Kina, 1900-tal. Diameter: 17-20 cm

S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:07)

1436 6219  Skåp 1800-tal, valnöt och mahogny. Bredd: 114, djup: 46 cm, höjd: 85 cm, nyckel

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:44)

1436 7196  Skåp Ek, relief. Bredd: 106, djup: 46 cm, höjd: 125 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:05)

1436 7351  Skåp med vitrinöverdel, 1800-tal. Bredd: 125, djup: 42 cm, höjd: 210 cm, nyckel

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:33)

1436 7069  Skåp Orientaliskt. Bredd: 40, djup: 30 cm, höjd: 60 cm

1436 7332  Skåp Sent 1800-tal, med spegeldörr & appliquer, blyinfattat glas, mahogny. 69. Djup: 60 cm, höjd: 196 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:32)

1436 7151  Skedar 4 st, silver, England. Jubileumsskedar 25 år, Drottning Elisabeth, Längd: 13cm. Vikt: 92g. Med etui

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:02)

1436 7529  Skomakarlampa glasskärm. Diameter: 20cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:42)

1436 7467  Skrivbord England. Bredd: 120. Djup: 60 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:07)

1436 7517  Skrivbord Gustaviansk stil, nutida. Bredd: 100. Djup: 50 cm. Höjd: 76 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:26)

1436 7477  Skrivbord Längd: 144 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 78 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:27)

1436 7377  Skrivbordsstol Jugend, höj- och sänkbar

1436 7055  Skrivmaskin Kyrilliska bokstäver

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:16)

1436 7495  Skulptur Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Äpple. Signerad, träsockel. Höjd: 14 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:36)

1436 7123  Skulptur Alpo Sailo (1877-1955), Finland. Signerad 1931. Brons. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:08)

1436 6491  Skulptur Brons efter Milo, kvinna med örn. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:48)

1436 7141  Skulptur Flygsfors, Cocville. Höjd: 43cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:22)

1436 7025  Skulptur Keramik, Aluminia, Danmark. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:43)

1436 7148  Skulptur kvinna, marmor, nutida. Höjd: 81 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:03)

1436 7041  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Johanna ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:06)

1436 7211  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:42)

1436 7168  Skulptur Oidentifierad konstnär. Signerad 1929. Gips. Längd: 28 cm

1436 7030  Skulptur Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio). Längd: 25 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:01)

1436 7365  Skulptur Porslin, Örn. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:58)

1436 7296  Skulptur Trä, bemålad. Höjd: 13cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)

1436 7028  Skulptur/speldosa Metall på marmorsockel, Frankrike. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:43)

1436 7180  Skulpturer 2 st. Gips, Clarence Blum (1897-1984), Sverige. Bland annat kvinnohuvud. Höjd: 25 - 28

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:41)

1436 7042  Skulpturer 4 st, Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. 3 st världens barn+ katt. Höjd: 6-14 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:52)

1436 7217  Skulpturer 5 st. Tomtar, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudion Gustavsberg (K-Studio), Gustavsberg. Höjd: 12 ca.

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:36)

1436 7345  Skulpturer Tomtar. Höjd: 19-26cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:46)

1436 7361  Slagbord Furu, 1940-/50-tal. Bredd: 30+ 2x49. Djup: 70 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:21)

1436 7336  Snapsglas 6 + 4 st, "Harlequin" Berit Johansson, Gense. Höjd: 11,5-18 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:38)

1436 7421  Soffa Anna Kraitz, "Beatrix", Källemo 2010. Limiterad upplaga. För utställningen Rubens & van Dyck, Nationalmuseum 2010. Längd: 145 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:21)

1436 7347  Soffa Antonio Citterio, för B&B Italia, Sity sofa. Längd: 215

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:29)

1436 7348  Soffa Antonio Citterio, för B&B Italia, Sity sofa. Längd: 215

S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:41)

1436 7402  Soffa Nyrokokostil. Bredd: 177 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:32)

1436 7014  Soffa teak, Danmark. Grete Jalk, France & Son, Längd: 190

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:41)

1436 7383  Soffbord Björk. Diameter: 95cm, höjd: 60cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:05)

1436 7290  Soffbord Englesson. Bredd: 130, djup: 75 cm, höjd: 50 cm

1436 7093  Soffbord med glasskiva, Fredrik Schriever-Abeln, Danmark. Bredd: 135 cm. Djup: 87 cm. Höjd: 52 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:06)

1436 7013  Soffbord Teak, Danmark. Design Peter Hvidt & Orla Mölgaard för France & Daverkosen Bredd: 150. Djup: 50 cm. Höjd: 50 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:41)

1436 6005  Soffbord Teak, Höj/sänkbart, 1960-tal. Bredd: 130, djup: 66 cm, höjd: 58 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:46)

1436 7096  Spegel + 1 par spegellampetter, Tenn. Höjd: 40-60 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:08)

1436 7493  Spegel 138x65cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:09)

1436 7114  Spegel 88x68, nutida

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:29)

1436 7197  Spegel Björk, oval, 110x57 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:21)

1436 7356  Spegel Ek, 1960-tal, 114x44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:23)

1436 7081  Spegel Empirestil, 88x47 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:34)

1436 7086  Spegel Förgylld, 80x50 cm

1436 7381  Spegel Funkis, bemålad, 73x40cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:42)

1436 7113  Spegel med brodyr, 60x63 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:59)

1436 6158  Spegel Nyrokoko, Förgylld, 100x60 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:07)

1436 7080  Spegel Tavelram, 63x86 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:17)

1436 5284  Spegelbyrå Valnöt, 1800-tal, Bredd: 120 cm. Djup: 51 cm, höjd: 223 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:24)

1436 7189  Spelbord 1890-tal. Bredd: 96, djup: 49x2 cm, höjd: 78 cm

1436 7468  Spelbord mahogny, 1800-tal, Intarsia. Bredd: 91, djup: 2x43 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:15)

1436 7194  Stegpall höjd: 60 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:51)

1436 7045  Stickvapen Tidigt 1900-tal. Längd: 99 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:35)

1436 7439  Stol ergonomisk, nutida, tygklädsel, metallfot

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:26)

1436 7205  Stolar 3 st, björk

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:13)

1436 6216  Stolar 4 st, Göteborgsmodell, 1800-tal

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:35)

1436 7011  Stolar 4 st, Gustaviansk stil

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:23)

1436 7236  Stolar 6 st, Leksandsmodell

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:12)

1436 5430  Stolar 6 st, Rokokostil

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:36)

1436 7509  Stolar 6 st. Nyrokoko

1436 7239  Sybord Nyrokoko. Bredd: 60, djup: 45 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:06)

1436 7207  Syltkrukor 10st. Höjd: 9-20 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:23)

1436 7208  Syltkrukor 5 st. Höjd: 15-30 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:23)

1436 7335  Tågset 5 pkt, Märklin. Längd: 46-94 cm, höjd: 4 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:50)

1436 7543  Takarmatur glas och mässing. Höjd: 30cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:10)

1436 7288  Takarmatur glas och mässing. Höjd: ca 45 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:38)

1436 7186  Takarmatur Jugend, glas och mässing. Höjd: ca 50 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:43)

1436 7294  Takarmatur med prismor. Diameter: 40 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:53)

1436 7094  Takarmatur med prismor. Diameter: 48 cm, lösa prismor

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:23)

1436 6527  Takarmatur tygskärm, mässingsmontering. Höjd: 58cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:25)

1436 7544  Takarmaturer Ett par, koppar. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:58)

1436 7215  Tallrikar + tekoppar, 31 delar, Limoges, "Pont-aux-Choux, "Musée de Louvre", diameter: 9-27 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:36)

1436 7250  Tallrikar 7st, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Arter i fara, Gustavsberg. Diameter: 25cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:04)

1436 7301  Tallrikar Gustavsberg, God Jul, 4+ 4+ 2. Diameter: 20-25,5

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:21)

1436 7302  Tallrikar Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått, grönt och svart, 5+ 5 st. Diameter: 17-21 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:23)

1436 7321  Tavlor 2 st, med reliefdekor, Kina, yttermått inklusive ram: 18x33cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:28)

1436 7322  Tavlor 2 st, med reliefdekor, Kina, yttermått inklusive ram: 27x27cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:10)

1436 7097  Tavlor 4 st, Orientaliska, 23x31, yttermått inklusive ram: 27x52 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:53)

1436 7423  Tekoppar Rörstrand, 10 st

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:49)

1436 7147  Telefoner 2 st, Musse Pigg/Janne Långben. Höjd: 24-37 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:25)

1436 7308  Terrin med lock + 2 uppläggningsfat, Tjeckoslovakien. Längd: 30 - 39

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:35)

1436 7221  Teservisdelar 18 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Dart, Gustavsberg 1977-1984

1436 7233  Tittskåp Oidentifierad konstnär. Dam. Signerad RICQ -90, rörlig mun, yttermått inklusive ram: 47x36 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:28)

1436 7425  Trädgårdsstol Längd: 120cm

1436 7182  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, numrerad 360/360, daterad 84. Bildmått: 57x52, yttermått inklusive ram: 72x65 cm

1436 7461  Tryck Marilyn Monroe, yttermått inklusive ram: 66x66cm

1436 7050  Tuppastake Smide. Leksand, Höjd: 55 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:39)

1436 7212  Underlägg 8 + 8 st. Yderängen. Diameter: 10 - 24

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:23)

1436 7265  Uppläggningsfat 2 st. Blå Eld, Rörstrand. Längd: 35 - 40

1436 7051  Våg Jernbolaget Eskilstuna. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:07)

1436 7082  Väggarmaturer ett par, Luxus. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:51)

1436 6455  Vägglystrar Ett pa. R, med prismor. Höjd: 40cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:25)

1436 6452  Vägglystrar Ett par, rokokostil, prismor. Höjd: 40 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:12)

1436 6372  Väggpendyl 1800-tal. Höjd: 100

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:12)

1436 7223  Väggrelief Carl Milles (1875-1955), Sverige. Terrakotta, son, 69/200,42x30cm

S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:14)

1436 7145  Väggrelief Kungsängslilja, Gustavsberg, 33x21cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:59)

1436 7479  Väggvitrinskåp Ett par. Bredd: 91. Djup: 32 cm, höjd: 67 cm, nyckel

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:45)

1436 7044  Värja "K7 No536", Balja i metall. Längd: 114

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:44)

1436 7505  Vas + skål, 2 delar, Argenta, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 4 - 18

1436 7442  Vas Alessi, glas / metall. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:04)

1436 7116  Vas brons, Nyköpings ciselörverkstad, 1900-talets första hälft. Höjd: 22 cm

1436 7366  Vas Glas, Jugend. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:07)

1436 7216  Vas Göran Andersson, Upsala-Ekeby. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:26)

1436 6484  Vas Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral", Upsala-Ekeby. Spolformat lergods med spiralvridna ränder i vitt och gult. Stämplad UE 2049. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:26)

1436 5053  Vas Kina, reliefdekor med drakar. Höjd: 47cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:14)

1436 7252  Vas Kina. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:48)

1436 7142  Vas Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Glas. Höjd: 26cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:43)

1436 7564  Vas Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden, ristad och delvis glaserad stengodslera. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:01)

1436 7143  Vas Strömbergshyttan, glas. Höjd: 28cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:53)

1436 7257  Vas Tapio Wirkkala (1915-1985), Finland. "Papperspåse". Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:43)

1436 7433  Vaser + fat, 9 delar, Gustavsberg. Höjd: 5,5-9,5 9x9

1436 7118  Vaser 2 st + Kanna, Japan, Imaridekor. Höjd: 18-21 cm

1436 6252  Vaser 3 par, glas. Höjd: 21-23cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:37)

1436 6259  Vaser 3 par, Opalinglas. Höjd: 17-20cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:52)

1436 6247  Vaser 3 par, Opalinglas. Höjd: 20-22cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:27)

1436 6292  Vaser 3 st. Rosenthal. Höjd: 18 - 22

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:08)

1436 6251  Vaser 4 par, opalinglas. Höjd: 19-25cm

1436 7520  Vaser Ett par, Gustafsberg, omkring 1900. Höjd: 34 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 21:01)

1436 6223  Vaser ett par, Tenn, Jugend, Emil Lundström, 1926. Höjd: 30cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:58)

1436 6242  Vaser Ett par. Höjd: 30cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:20)

1436 7068  Väska Firma Svenskt Tenn, Estrid Ericson (1894-1981), Sverige. Längd: 44 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:51)

1436 7409  Vaxbatik Meg Ersbacken Engman (f. 1950), Sverige. "Sensommar". Duk, 61x90cm, yttermått inklusive ram: 64x93cm

1436 6105  Vinglas 12st. Höjd: 14cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:25)

1436 7556  Vinglas 8st, Kosta Boda, design: Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Chateau. Höjd: 19cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:11)

1436 5288  Vitrinskåp Åmells, Belysning. Bredd: 105. Djup: 40 cm, höjd: 187 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:28)

1436 7472  Vitrinskåp England. Överskåp med spegelglas. Belysning. Bredd: 122 cm. Djup: 43 cm, höjd: 195 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:17)

1436 7392  Vitrinskåp Längd: 87 cm. Djup: 36 cm, höjd: 187 cm, nyckel

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:15)

1436 7313  Ytterfoder 4 st, Gustavsberg, Carrara. Diameter: 15,5, höjd: 11,5 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:26)

1436 7504  Ytterfoder 4 st. Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13 cm (storlek 1)

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 20:14)

1436 7546  Ytterfoder Karin Björquist (1927-2018), Sverige. Oktavius, Gustavsberg. Diameter: 29cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:44)

1436 7219  Ytterfoder Waldemarsudde, Gustavsberg, diameter: 27. Höjd: 13 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 18:19)

1436 7315  Ytterfoder Waldemarsudde, Gustavsberg. Diameter: 26 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 december 2021 19:28)