1244 4030 Bordspendyl Empire, Brons / Malakit / Mässing. Längd: 21. Djup: 9 cm, höjd: 34 cm
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 21:05)
1244 4035 Bordsur Jaeger-LeCoultre, mässing, 14x13, i etui
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 20:29)
1244 4036 Bordsur Tiffany & Co, mässing. Längd: 13. Höjd: 11 cm, monogram
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 19:07)
1244 4031 Brosch Sankt Göran & Draken. Längd: 9, metall / Malakit
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 20:44)
1244 4026 Byrå Sengustaviansk, Stockholmsarbete, mahogny. Bredd: 102, djup: 47 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 19:30)
1244 3460 Etsning Karta, Indonesien, 1700-tal. Motivet: 54x62
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 19:44)
1244 4032 Färglitografi Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Vita vinbär. Signerad, numrerad 142/170. Motivet: 35x40 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 19:39)
1244 4022 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 256/260. Motivet: 43x33 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 18:58)
1244 4024 Fåtöljer Ett par, Karin, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. DUX, läder + originalhjul
S�ldes f�r 15.500 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 18:36)
1244 4019 Fåtöljer Ett par, Skrindan, Kerstin Hörlin-Holmquist (1925-1997), Märkta OPE
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 18:07)
1244 4025 Fotpall Karin, Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. DUX, läder, 65x65. Höjd: 40
S�ldes f�r 12.000 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 18:58)
1244 4029 Ikon Ryssland, 1845, rizza i silver, delvis förgylld, 37x29. Bruttovikt: ca 1878g
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 19:44)
1244 4014 Karmstol design: Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. För Fritz Hansen, Måsen
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 19:07)
1244 4027 Matbord Superellips, med 2 st iläggsskivor, Bruno Mathsson/Piet Hein, 1984. Bredd: 150 + 2x50, djup: 100 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 19:38)
1244 3598 Oljemålning Anton Genberg (1862-1939), Sverige. Sommarlandskap med kor vid insjö, signerad. Olja på duk, 52x76 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 20:45)
1244 4013 Oljemålning Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. "Dreambird", signerad, -77. Olja på duk, 19x24
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 18:34)
1244 4002 Oljemålning Greta P-son Digman (1906-1988), Sverige. "Jakobs dröm", signerad. Olja på duk, 32x26
S�ldes f�r 8.200 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 20:11)
1244 4015 Oljemålning Justus Lundegård (1860-1924), Sverige. "Sulitjelma 1899, Signerad. Olja på duk, 68x99
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 20:46)
1244 4009 Oljemålning Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Kub. Signerad, daterad -71. Olja på duk, 32x32 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 20:12)
1244 4021 Oljemålning Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Signerad, daterad -58, Sydländsk stad. Olja på pannå, 45x37
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 20:06)
1244 3003 Oljemålning Olof Krumlinde (1856-1945), Sverige. Skogsbacke. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 50x71
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 20:45)
1244 4008 Oljemålning Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, daterad -88. Olja på duk, oramad, 73x60 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 20:57)
1244 4011 Oljemålningar 2 st, Agnes Börjesson (1829-1900), Sverige. Tillskrivna, intyg a tergo Gustaf Jaensson, en monogramsignerad, Motiv från Venedig. Olja på pannå, 22x13 ca
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 20:55)
1244 4012 Sabel Rysk Shashka. Längd: 97
S�ldes f�r 27.500 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 18:38)
1244 4033 Servisdelar Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP, 35 del
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 19:49)
1244 4003 Skåp Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Bangkok". Teak. Bredd: 120. Djup: 46 cm, höjd: 161 cm, nyckel
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 20:05)
1244 4018 Skulptur Riddaren & Jungfrun, Holger Christensen (1890-1966), Royal Copenhagen. Höjd: 49
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 19:05)
1244 3555 Vaser Ett par, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Höjd: 22 cm ca
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 25 mars 2019 18:10)