162 6033 Akvarell Olof W Nilsson, Landskap, 52x43
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6032 Ampel Karl Johan
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6031 Bestickuppsättning Silver, 54 del, spetsmodell, (monogram)
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6030 Blandteknik R Högfeldt, 29x23
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6017 Bokskåp 1800-tal, L97 D54 H220
S�ldes f�r 6.300 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6025 Byrå Ek, Sengustaviansk, L126 D57 H132
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6021 Chiffonjé Mahogny, 1800-tal, L110 D50 H150
S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 4028 Chiffonjé Valnöt, 1800-tal, L104 D54 H147
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6013 Damskrivbord Nyrokoko,
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6011 Färglitografi Sven x:et Erixon, 177/300, 46x38
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6020 Flygel+ pall Malmsjö,
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6010 Garderobsskåp Mahogny, 1800-tal, L150 D63 H223
S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 2023 Golvur Olof Koch, Johannes H.S. H230
162 6004 Hörnskåp Mahogny, Karl Johan, H144
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6016 Kaffeservis Rörstrand "koka", 20 del
162 6014 Kanapé Nyrokoko
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6022 Matsalsbord Ek, NK, + 1 ilägg (för Ryska marknaden)
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6028 Matta orientalisk, Täbriz, semiantik, 293x195
S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6035 Oljemålning damporträtt, 1800-tal, 23x19
S�ldes f�r 3.100 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 4001 Oljemålning Erland Cullberg, Nattlig dröm,(sk), 97 x 72
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6006 Oljemålning N Tyden, Landskap, 55x82
162 2017 Oljemålning Vanitas, 1700-tal, 95 x 70
162 6007 Prydnadsvaser 1 par, 1800-tal, H35
162 6015 Ryttarpistoler 1 par, 1800-tal
S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6001 Skåp Mahogny, 1800-tal, L73 D50 H164
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6024 Skrivbord m intarsia, 1800-tal, L94 D46 H81
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 6029 Slagbord Mahogny, O 1800, H76
162 6008 Speldosa cigaretthållare, onyx/metall, Ryssland, 1900-tal, H32
S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)
162 8021 Väggpendyl Empir, H80
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)