Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 15 juli 2002 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

162 6033  Akvarell Olof W Nilsson, Landskap, 52x43

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6032  Ampel Karl Johan

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6031  Bestickuppsättning Silver, 54 del, spetsmodell, (monogram)

S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6030  Blandteknik  R Högfeldt, 29x23

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6017  Bokskåp 1800-tal, L97 D54 H220

S�ldes f�r 6.300 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6025  Byrå Ek, Sengustaviansk, L126 D57 H132

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6021  Chiffonjé Mahogny, 1800-tal, L110 D50 H150

S�ldes f�r 6.600 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 4028  Chiffonjé Valnöt, 1800-tal, L104 D54 H147

S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6013  Damskrivbord Nyrokoko,

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6011  Färglitografi  Sven x:et Erixon, 177/300, 46x38

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6020  Flygel+ pall Malmsjö,

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6010  Garderobsskåp Mahogny, 1800-tal, L150 D63 H223

S�ldes f�r 8.600 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 2023  Golvur Olof Koch, Johannes H.S. H230

162 6004  Hörnskåp Mahogny, Karl Johan, H144

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6016  Kaffeservis Rörstrand "koka", 20 del

162 6014  Kanapé Nyrokoko

S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6022  Matsalsbord Ek, NK, + 1 ilägg (för Ryska marknaden)

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6028  Matta orientalisk, Täbriz, semiantik, 293x195

S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6035  Oljemålning damporträtt, 1800-tal, 23x19

S�ldes f�r 3.100 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 4001  Oljemålning  Erland Cullberg, Nattlig dröm,(sk), 97 x 72

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6006  Oljemålning  N Tyden, Landskap, 55x82

162 2017  Oljemålning Vanitas, 1700-tal, 95 x 70

162 6007  Prydnadsvaser 1 par, 1800-tal, H35

162 6015  Ryttarpistoler 1 par, 1800-tal

S�ldes f�r 7.200 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6001  Skåp Mahogny, 1800-tal, L73 D50 H164

S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6024  Skrivbord m intarsia, 1800-tal, L94 D46 H81

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 6029  Slagbord Mahogny, O 1800, H76

162 6008  Speldosa cigaretthållare, onyx/metall, Ryssland, 1900-tal, H32

S�ldes f�r 2.300 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)

162 8021  Väggpendyl Empir, H80

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 15 juli 2002 18:00)