Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 20 augusti 2018 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1198 7211  Affischer 4 st, Rederimotiv, ca 40x30

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:24)

1198 7130  Akryler 2 st, Arne/Kurt Björkegren, 45x21 respektive 63x25

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:29)

1198 7018  Akvarell Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. 1997, "Brax", med text av Maj Sjövall, ramens innermått: 75x42

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:35)

1198 6165  Akvarell E Winberg, porträtt, signerad, 1843,22x18

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:32)

1198 7171  Akvarell Heinrich Peter Norberg, trädgårdsmästare, gråtande, 38x30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:17)

1198 7212  Akvarell Hiroko Kimura (f. 1930), Sverige. 1997. Motivet: 20x13

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:23)

1198 6006  Akvarell Oidentifierad konstnär. Medelhavsmotiv, monogramsignerad, 28x37 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:51)

1198 7025  Akvarell Tor Handell. Signerad, daterad 1927, fågeljakt, 40x39 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:51)

1198 6053  Allmoge 4 delar. Längd: ca 95-215cm, djup: ca 25-73cm, höjd: 3-16cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:17)

1198 7297  Ångmaskin Fleischmann, bottenplattans mått: 39x34 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:08)

1198 7179  Armbandsur 2 st. Tissot och Geneva. Boetten. Diameter: ca 3-3,5cm, total längd med armband: ca 16-23cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:35)

1198 7286  Ask Wedgwood. Diameter: 13 cm, höjd: 5 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:21)

1198 7054  Assietter 12 st, Royal Copenhagen, Musselmalet, helblond. Diameter: ca 18cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:49)

1198 7088  Assietter 6 st, Arabia. Diameter: 19,5

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:18)

1198 7012  Bägare 2 st, silver, 1700-tal. Höjd: ca 11

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:27)

1198 7026  Bägare silver, CG Hallberg, 1918. Höjd: 14

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:55)

1198 7264  Barometer mässing. Diameter: 14

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:37)

1198 7295  Bestick 8 delar, nysilver, England

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:05)

1198 7097  Bestickuppsättning nysilver, 12+ 12 + 7 + 5 + 2

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:27)

1198 7049  Blandteknik Oidentifierad konstnär. Signerad, 1957, komposition, 58x43

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:22)

1198 6005  Blandteknik Ragnar Levi, "Mama Mystére". Signerad, daterad LEVI -89, Motivet: 64x49 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:50)

1198 7067  Blandteknik Torger Saether (1902-1964). Signerad, daterad 1922. 31x27 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:28)

1198 7315  Blandteknik Vadim Markin (f. 1960), Stockholmsmotiv, 60x81

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:33)

1198 5205  Bonad Asien. Höjd: 75 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:59)

1198 7120  Bordslampa 1900-talets andra hälft. Höjd: 50 cm (68 cm med skärm)

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:01)

1198 7123  Bordslampa 1970/80-tal, Estland. Höjd: 47

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:13)

1198 7125  Bordslampa 1970/80-tal. Höjd: ca 45cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:19)

1198 7235  Bordslampa höjd: 56 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:22)

1198 7034  Bordslampa omkring sekelskiftet 1900. Höjd: ca 56cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:01)

1198 7129  Bordslampa Porslin. Höjd: ca 60

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:32)

1198 7144  Bordslampa / växtlampa metall trä. Längd: 61 h63

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:15)

1198 6063  Bordslampfot Nila Alingsås, keramik. Höjd: 67 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:33)

1198 7245  Bordslampor ett par, nutida, Italien. Höjd: ca 52cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:09)

1198 7122  Bordslampor plast, Estland. Höjd: 24

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:12)

1198 7015  Bordstelefon Ericsson. Höjd: 26

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:25)

1198 7117  Bricka Kasthall + tabletter 4 st + 2 underlägg Svenskt Tenn, Josef Frank. Ca 40/43x22/30cm (bricka & tabletter), underläg. Diameter: ca 23,5cm, box L: ca 24cm, djup: ca 24cm, höjd: ca 2cm

1198 7116  Bricka Tennfat Olof Ahlberg, jugendstil, 1960. Diameter: 37

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:49)

1198 7168  Brickbord mahogny, Butlers tray. Längd: 87. Djup: 64 cm, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:12)

1198 7085  Broscher 2 st, silver. Mått: ca 10x2cm & ca 3x3 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:35)

1198 7304  Buddha Kina, sten. Längd: 21, höjd: 11 på ställ

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:36)

1198 7206  Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Längd: 70, djup: 44 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:12)

1198 6262  Byrå Gustaviansk stil, Med stenskiva. Längd: 78, djup: 43 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:37)

1198 6261  Byrå Rokokostil, med stenskiva. Längd: 88, djup: 47 cm, höjd: 83 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:35)

1198 5058  Byrå Sengustaviansk. Längd: 105 cm. Djup: 47 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:43)

1198 7276  Cake stand mahogny. Höjd: 90 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:01)

1198 7181  Coasters 4 st, bland annat WMF. Diameter: 10-19

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:38)

1198 6258  Damarmbandsur Certina, 18k. I originalkartong, Boettens. Diameter: 2,5 cm, tota. Längd: 20,5

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:58)

1198 7155  Darttavla med tillbehör, i skåp, Kings Head. Pub & Lodging. Längd: 52. Djup: 9 cm, höjd: 71 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:32)

1198 7111  Emmastol Sammetsklädd

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:41)

1198 5367  Etsning Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Fruktstilleben. Signerad, numrerad 5/50, Motivet: 23x28 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:22)

1198 7198  Etsning Hans Hamngren (f. 1934), Sverige. 1981,132/250. Motivet: 34x45,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:41)

1198 7199  Etsning Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Till Uno från tillgivne Roland 4-37". Motivet: 11,3x9

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:40)

1198 7191  Fågelbad gjutjärn, 1800-tal. Längd: 25

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:47)

1198 7023  Färglitografi 2 st, bland annat Ernst Billgren, bladets mått: ca 40x45

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:49)

1198 7238  Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. 72x53

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:27)

1198 7164  Färglitografi Björn Nyman, fasantupp, PT, signerad. Motivet: 57x81

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:04)

1198 7118  Färglitografi Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. EA-upplaga, 11/30. Motivet: 26x32

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:57)

1198 6002  Färglitografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, daterad -61, numrerad 139/310. Löst blad, 49x40 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:56)

1198 7176  Färglitografi Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets mått: 78x57, oramad, skadad

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:23)

1198 7210  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Trettondagsvinter". Signerad, numrerad 61/200. Motivet: 32x54 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:18)

1198 7209  Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. PT, 1979. Motivet: 50x41

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:16)

1198 6052  Färglitografi Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Segelskuta, EA-upplaga, signerad. Motivet: ca 27x38 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:15)

1198 6278  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 16/50, Motivet: 29x40 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:28)

1198 7274  Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, numrerad 53/125. Motivet: 37x27 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:51)

1198 6003  Färglitografier 2 st, Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Lösa blad, 310-upplaga, 35x45 respektive 43x55

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:58)

1198 6202  Färglitografier 2 st. Olle Kåks (1941-2003), Sverige. Signerad, numrerad 36/50, daterade -85, bladets mått: 20x25 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:12)

1198 7072  Fat 3 st, Tenn. Diameter: 22-38

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:21)

1198 7030  Fat Finn Juhl + vas, Bernadotte & Kylberg, Metall. Längd: 20 resp. Höjd: 18 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:31)

1198 7172  Fat Orientaliskt. Diameter: 40 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:19)

1198 7170  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 15x15

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:17)

1198 7041  Fat Tenn, 1800-tal, 6 st. Diameter: 19-35

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:22)

1198 7222  Fåtölj 1940-tal

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:12)

1198 7262  Fickursdelar diverse. Diameter: ca 2-5,5cm, ask mått: ca 18x14cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:34)

1198 7299  Figuriner 2 st, Den Kongelige Porcelainsfabrik / Bing & Grøndahl. Höjd: 9-10

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:14)

1198 7306  Fohund keramik, Kina, antik. Längd: 20, höjd: 23 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:49)

1198 7293  Garderobsskåp Rokokostil. Längd: 108. Djup: 55 cm, höjd: 193 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:58)

1198 7162  Gardinlängder 2 delar, Toille de Jouy. Fodrade. Längd: ca. 350 + gardinstång, längd: 210 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:05)

1198 7217  Glas 4 st, Rosenthal, Studio line, Schneeblume. Höjd: 16

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:03)

1198 7223  Golvlampa 1950-tal. Höjd: 145

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:12)

1198 7147  Golvlampa mässing /läder. Höjd: 159

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:17)

1198 7141  Golvlampor ett par, mässing. Tota. Höjd: ca 130cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:12)

1198 3147  Golvvas Kina. Höjd: 147

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:58)

1198 7013  Gruvlykta mässing. Höjd: 23

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:25)

1198 7002  Gryta Husqvarna, Emaljerad 11 L. Diameter: 36

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:52)

1198 7242  Hallbyrå längd: 65 cm, djup: 30 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:24)

1198 7163  Hallykta mässing och glas. Höjd: 43 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:02)

1198 7230  Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 108

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:17)

1198 7287  Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 120

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:46)

1198 7263  Hörlur + MISTLUR, 2 st. Längd: 35-40

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:35)

1198 7119  Hurts Componibili, Anna Cartelli, för Kartell. Diameter: 32, höjd: 40 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:57)

1198 7007  Hushållsvåg höjd: 33 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 21:01)

1198 7189  Jaktpokal kristall, graverad. Höjd: 22

1198 7266  Kaffekvarnar 2 st. Höjd: 16-22

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:40)

1198 7282  Kaffeservis Hackefors, 6+ 6+ 3 delar

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:10)

1198 7089  Kaffeservisdelar 5 delar

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:19)

1198 7278  Kalenderfodral Mulberry, England. Läder, 15x10 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:00)

1198 7298  Kanna + teburk, Royal Copenhagen. Höjd: ca 13

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:08)

1198 7307  Kanon gjutjärn, antik. Längd: 28 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:45)

1198 7078  Karaff + vas+ skål med lock, kristall. Höjd: 16-24 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:31)

1198 7114  Karaffer 2 st "Fia" + 1 par ljuslyktor. Design House Stockholm. Karaffernas höjd: 24-25 cm, ljuslyktornas höjd: 12 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:45)

1198 7079  Karaffer 2 st. Höjd: 23-32

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:32)

1198 7109  Karmstolar 4 st, Gemla

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:36)

1198 7056  Karott med lock, Koppar. Diameter: ca 40

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:06)

1198 7159  Kartor 2 st. Dania och Skåne. Motivet: 28x37 + 46x55

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:40)

1198 7229  Karusellbokhylla England. Längd: 45, djup: 45 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:16)

1198 7080  Konsoler ett par, mässing och trä. Längd: 19

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:46)

1198 6182  Konstglas 3 delar, bland annat Lindstrand. Höjd: 6-10

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:07)

1198 7254  Konstglas 5 delar. Höjd: 3-12

1198 7099  Koppar + fat, 20 del Villeroy & Boch. Fa. Diameter: ca 16cm, kopp L: ca 9cm, djup: ca 9cm, höjd: ca 6cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:28)

1198 7225  Korghylla höjd: 62-85

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:13)

1198 7255  Krucifix mässing. Höjd: 28

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:25)

1198 6234  Lagbok Sverige, tryckt 1647. 14x7x5 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:32)

1198 7204  Lampbord glas och mässing. Längd: 60, djup: 45 cm, höjd: 50 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:28)

1198 7224  Lampbord med hylla. Längd: 73, djup: 50 cm, höjd: 60 cm

1198 7259  Lampetter ett par. Höjd: ca 30

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:31)

1198 7265  Leksaker 2 delar, bland annat plåt. Höjd: ca 20

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:38)

1198 7031  Ljushållare 8 st, Kivi, Iittala. Glas. Höjd: 6 cm

1198 7064  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: ca 50

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:05)

1198 7096  Ljusstakar 2 par. Bl a Asplund, Höjd: ca 28

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:27)

1198 7289  Ljusstakar 2 st, mässing, 1700-tal. Höjd: 11-16

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:51)

1198 7250  Ljusstakar 3 par, mässing. Höjd: 15-24

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:17)

1198 7228  Målarstege höjd: 183 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:17)

1198 7035  Malmkrona höjd: ca 45

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:55)

1198 6112  Matbord 1950-tal. Längd: 91, djup: 74 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:09)

1198 7137  Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 110, höjd: 74 + 2 st iläggsskivor

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:06)

1198 7233  Matsalsgrupp 7 delar, Rokokostil, Bord + 6 stolar, + 4 ilägg, diameter, 125, höjd: 78 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:21)

1198 7087  Matservis ca 50 delar. Rosenthal, Classic Rose. 12 djupa tallrikar + 12 mattallrikar + 12 assietter + 12 assietter + 4 uppläggningsfat

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:13)

1198 7148  Matta Afghan, 66x92

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:20)

1198 7142  Matta Bochara, 142x205

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:13)

1198 7027  Matta Kasthall, 120x253

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:24)

1198 6198  Matta Kina, 175x225

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:12)

1198 7187  Matta Kina, 280x380

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:56)

1198 7081  Matta orientalisk, 140x195

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:34)

1198 7196  Matta orientalisk, 74x113

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:10)

1198 7140  Matta Orientalisk, 89x148

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:05)

1198 6208  Matta orientalisk, Afghan, 170x246

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:00)

1198 5078  Matta orientalisk, ca 84x140 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:47)

1198 7180  Matta orientalisk, figural, Täbriz, 78x67

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:30)

1198 7288  Matta orientalisk, Kina, Antik, 120x58

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:48)

1198 7032  Måttsats Koppar, 7 delar. 1800-tal. Samtliga krönta. Höjd: 5,5-25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:51)

1198 7246  Modellbilar diverse. Längd: ca 7-24cm, djup: ca 2-9cm, höjd: ca 3-8cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:09)

1198 7160  Offerkärl lergods, orientaliskt. Längd: 41, höjd: 24 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:50)

1198 5112  Oljemålning Anders Gustafsson (f. 1948), Sverige. Signerad, daterad 1984. Olja på duk, 55x46 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:15)

1198 5129  Oljemålning Axel Lind (1907-2011), Sverige. Kustmotiv, signerad. Olja på duk, 68x135 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:29)

1198 6048  Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Orrar, signerad. Olja på duk, 49x58 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:52)

1198 7126  Oljemålning Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Sträckande änder. Olja på duk, 42x81

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:43)

1198 7267  Oljemålning Eric Lundgren (f. 1907), Sverige. Motiv vid kaj, signerad. Olja på duk, 64x44 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:40)

1198 7070  Oljemålning Gunnar Greiber (f. 1919), Sverige. Marknad. Olja på duk, 23x36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:29)

1198 6212  Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Don Quijote. Olja på duk, 140x100

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:18)

1198 5114  Oljemålning Ingvar Andersson, Vitsippor vid sjö. Signerad, daterad 1991. Olja på pannå, 60x70

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:47)

1198 7068  Oljemålning J Heijer, flickporträtt. Olja på duk, 22x16

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:24)

1198 5305  Oljemålning Johnny Millar (1855-1939), Sverige. Signerad, daterad 1912. Olja på duk, 73x110 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:58)

1198 7059  Oljemålning Johnny Oppenheimer (1923-2005), Sverige. Stilleben. Olja på duk, 53x64

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:59)

1198 7050  Oljemålning Karl-Ragnar Johannesson, 1948, Landskap med kyrka. Olja på pannå, 40x40 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:23)

1198 7319  Oljemålning Kopia efter Guido Reni, "Unge Bacchus". Olja på duk, 90x70

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:03)

1198 7047  Oljemålning Lars Andrén, 1998, Fartygsporträtt, "Lilian". Olja på duk, 50x73 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:15)

1198 6106  Oljemålning Michael Griffin, "Her Rowboat". Olja på duk, 90x90 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:59)

1198 6004  Oljemålning Nils Fredricsson (1903-1987), Sverige. Tall vid kust, signerad. Olja på duk, 60x47

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:47)

1198 7017  Oljemålning Norrström, Motiv från Småland. Olja på duk, 45x65 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:29)

1198 7218  Oljemålning Oidentifierad konstnär, 1800-tal, Fiskeläge. Olja på duk, 17x20 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:39)

1198 7051  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Finland. Signerad, daterad 1971,50x40 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:21)

1198 7219  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kustklippor. Olja på pannå, 19x24

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:05)

1198 7270  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Olja på duk, 70x89 cm

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:48)

1198 7107  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Osignerad, Harlequin. Olja på pannå, 100x79

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:19)

1198 7071  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Osignerad. Olja på duk, 34x48

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:30)

1198 7020  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Fiskeläge. Olja på pannå, 60x90 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:39)

1198 7069  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, jaktmotiv. Olja på pannå, 37x56

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:28)

1198 7153  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sommarblomster. Olja på pannå, 31x40 cm

1198 6086  Oljemålning signerad Börtner, landskapsmotiv. Olja på duk, 65x81

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:59)

1198 7243  Oljemålning Sören Brynielsson (f. 1946), Sverige. Olja på duk, 48x43 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:47)

1198 7317  Oljemålning Tadeusz Szymonski, surrealistiskt hundporträtt, signerad. Olja på duk, 73x60

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:38)

1198 6091  Oljemålning Thorvald Rygaard (1872-1939), Signerad, daterad 1905, Jakthundar. Olja på duk, 74x125 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:40)

1198 7065  Oljemålningar 2 st, A Wallin, Äggskal. Olja på duk, 20x20 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:08)

1198 7186  Oljemålningar Erik Norselius (1874-1956), Sverige. Franska landskap, signerade, -23 och -24. Olja på duk, 27x60

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:51)

1198 7024  Orientmattor 2 st, 90x60

1198 7105  Paraply bambu, silvermontering. Längd: ca 66,5cm, djup: ca 6,5cm, höjd: ca 4cm (stängt)

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:50)

1198 7291  Parti allmoge 6 del

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:54)

1198 7045  Parti dockmöbler + dockor

1198 7053  Parti smycken

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:28)

1198 6089  Pastell Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad, daterad -49,24x39

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:34)

1198 6013  Penna Mont Blanc, Meisterstück, rollerball, i originalförpackning. Längd: 14 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:00)

1198 7216  Plåtbokstav "N", bemålad, 50x36 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:59)

1198 7247  Plåtleksaker diverse, 6 delar, längd: ca 13-31cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:12)

1198 7077  Plunta 1800-tal. Höjd: 20

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:30)

1198 7011  Ring 18 k med sten, 10,5 gr. Ringmått: 17

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:15)

1198 7010  Ring 23 k, 5,7 gr. Ringmått: 17,5

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:14)

1198 7008  Ringar 12 st, silver. Ringmått: 17-20

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 21:00)

1198 7290  Rivjärn + kåsa, mässing, 1700-/1800-tal. Längd: 13-29 respektive

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:53)

1198 7001  Ryamatta 135x190

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:38)

1198 7121  Sadelväskor ett par, Orientaliska, ca 50x40 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:05)

1198 7046  Satsbord 3 delar, mahogny. Längd: ca 35-50cm, djup: ca 35cm, höjd: ca 48-54cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:08)

1198 7283  Scarves 2 st, Kenzo respektive Pierre Cardin, silke. Mått: ca 58x58cm & 47x47cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:13)

1198 8075  Serietidningar 16 st, bland annat Kalle Anka 1960-tal. Ca 25-28x18-21cm. Höjd i hög: ca 5cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:37)

1198 7003  Serveringsvagn fällbar. Längd: ca 66cm, djup: ca 41,5cm, höjd: ca 74,5cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:00)

1198 7203  Serveringsvagn glas och mässing. Längd: 74

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:14)

1198 7227  Serveringsvagn Rotting. Längd: 80, djup: 60 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:15)

1198 7221  Serveringsvagn Rotting. Längd: 85, djup: 45 cm, höjd: 65 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:11)

1198 7086  Servisdelar ca 30 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:08)

1198 7029  Sideboard England. Längd: 89, djup: 30 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:40)

1198 7134  Sideboard valnöt. Längd: 150, djup: 45 cm, höjd: 101 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:01)

1198 7302  Sidenmålning + Gouache, Kina, 82x42 resp. 38x57

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:31)

1198 7055  Sifon Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:05)

1198 7039  Silver 4 delar. Längd: ca 6,5-7cm. Djup: ca 6,5-7cm, höjd: ca 2-13cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:18)

1198 7094  Skål + vas, Glas. Längd: 35 resp. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:23)

1198 7279  Skål Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Guldcarrara, Gustavsberg. Stengods, vitt cararragods med gulddekor. Längd: 25 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:03)

1198 7092  Skålar 3 st, Orrefors. Höjd: 8-10

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:22)

1198 6067  Skålfat Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Carrara, Gustavsberg. Stengods, vitt cararragods med gulddekor. Höjd: 10. Diameter: 25 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:48)

1198 6136  Skrivbord med hurtsar, alm. Längd: 180. Djup: 64 cm, höjd: 81 cm, ett beslag fattas

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:18)

1198 7277  Skrivställ funkis, trä, metall. Längd: 32 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:56)

1198 7261  Skulptur brons, Fisk. Längd: 43

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:33)

1198 7258  Skulptur brons, på granitsockel. Höjd: 28 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:30)

1198 7260  Skulptur brons. Höjd: 17

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:31)

1198 7257  Skulptur brons. Höjd: 22

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:29)

1198 7175  Skulptur Buddha, Trä, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:11)

1198 7234  Skulptur Keramik, Hund. Längd: ca 40

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:25)

1198 7256  Skulpturer 2 st, brons. Höjd: 13-22

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:26)

1198 7161  Slagbord ek. Längd: 70 + 2x56, djup: 120 cm, höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:00)

1198 7042  Snusdosor 2 st, 1700/1800-tal, mässing. Längd: 13 resp. Diameter: 7 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:35)

1198 7037  Sockerskål + Gräddkanna, silver. Höjd: 3,5-5

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:17)

1198 7252  Soffa Gustaviansk stil, Längd: 177 cm. Djup: 55 cm. Höjd: 85 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:25)

1198 6147  Soffa Märkt Knolls Moderna fåtöljer. Längd: 140 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:20)

1198 7202  Soffbord glas och mässing. Längd: 130, djup: 80 cm, höjd: 52 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:09)

1198 7139  Soffbord Hunters table. Längd: 152. Djup: 44+ 2x24, höjd: 54 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:10)

1198 7207  Spegel Gustaviansk stil, 1800-tal. Höjd: 76

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:16)

1198 7208  Spegel i tavelram, 60x41

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:15)

1198 7112  Spegel med konsol, Valnöt, 1890-tal. Höjd: 162

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:42)

1198 7135  Spegel Nyrokoko, mahogny, 160x56

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:04)

1198 6145  Spegel Teak, AG Design, Danmark, 54x54

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:13)

1198 7249  Stengods 2 delar, bland annat Stålhane. Höjd: 10-14

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:16)

1198 6148  Stol "Oak", design: Jonas Lindvall, Skandiform. Utsedd av Sköna Hem till "Årets Möbel" 2001

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:30)

1198 7194  Stol omkring sekelskiftet 1900

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:02)

1198 4127  Stolar 12 st, nyrenässans. Tillverkade i Piteå 40-tal

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:05)

1198 7232  Stolar 4 st

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:20)

1198 7133  Stolar 4 st, Rotting

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:02)

1198 7183  Stolar 4 st. Furu / sadelgjord, Karl Andersson, & Söner, design: Børge Mogensen (1914-1972), Danmark

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:50)

1198 7043  Sybord Björk. Längd: 62, djup: 39 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:26)

1198 7044  Sybord mahogny. Längd: 60, djup: 40 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:28)

1198 7075  Takarmatur mässing och glas. Höjd: 30

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:36)

1198 7182  Takarmatur mässing och kristall. Höjd: ca 25

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:40)

1198 7090  Tallrikar 5 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Odon, Gustavsberg 1965-1970, flintgods med screentryckt dekor i gröna toner. Diameter: 23

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:19)

1198 7091  Tallrikar 6 st, Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Kraka. Diameter: 25

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:25)

1198 7269  Tedosa Meissen. Höjd: 12

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:43)

1198 7318  Tekanna på rechaud, Württembergische Metallwarenfabrik WMF. Höjd: 40

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:03)

1198 7173  Tekoppar 2 st. Med fat, Kina / Japan. Höjd: 5, liten nagg

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:22)

1198 7292  Textiler 2 st, Allmoge, 70x60 respektive 180x125

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:55)

1198 7169  Tidningsställ 1950-tal. Höjd: 45

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:16)

1198 7154  Trädgårdsmöbel soffa, bord, 2 fåtöljer, delvis grenarbete, bemålad, tidigt 1900-tal, bord. Längd: 93. Djup: 55 cm, höjd: 73 cm, soffa, längd: 110 cm

1198 7301  Trädgårdsurna Gjutjärn. Höjd: 78 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:15)

1198 7305  Tripod terrakotta, bronserad, Asien, antik. Längd: 20, höjd: 14 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:39)

1198 7095  Uppläggningsfat 5 delar, Gustavsberg, bland annat Stig Lindberg. Längd: ca 20,5-29,5cm, djup: ca 9-17,5cm, höjd: ca 3-4,5cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:25)

1198 5050  Urna Kina, polykrom dekor, nutida. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 21 augusti 2018 04:10)

1198 7200  Utställningsaffisch Matisse, 140x94

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:42)

1198 7106  Väggarmatur mässing, nutida. Längd: ca 80cm, D; ca 22cm, höjd: ca 6cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:48)

1198 7016  Väggtelefon Ericsson. Höjd: ca 21,5cm (utan telefon), höjd: ca 29cm (med telefon)

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:26)

1198 7158  Vas tenn, 1930-tal. Höjd: 18

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:33)

1198 7063  Vas Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. Höjd: 17

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:05)

1198 7285  Vaser 2 delar, Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Boda. Glas. Höjd: ca 11 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 20:18)

1198 7177  Vaser 3 st, Boda Åfors, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Höjd: 10-16

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:29)

1198 6032  Vaser 4 st. John Andersson, Höganäs. Höjd: 15 - 21 + vas, signerad. Höjd: 32 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:59)

1198 7084  Vikskärm 2-del. Höjd: 150

1198 7110  Vinglas 4+ 1 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 22-25

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:37)

1198 7052  Vinglas 6 st, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Ruben. Höjd: 13

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 18:25)

1198 7060  Ytterfoder 4 st, Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Höjd: 13-16

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:59)

1198 7061  Ytterfoder ett par, Gustavsberg, Liljekonvalj. Höjd: 16

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 20 augusti 2018 19:02)