1193 2078 Akvarell Jean Björling. Signerad, daterad -79. Motivet: 33x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:21)
1193 3126 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, 1961. Motivet: 30x16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:47)
1193 3167 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, Kina, Diptyk, ramens innermått: 98x33
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:07)
1193 3208 Akvarell Rolf Lidberg (1930-2005), Sverige. "Tvi vale för stort styggt troll!", 24x33
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:38)
1193 3295 Akvarell på siden Asien, Kvinna, ramens innermått: 74x30
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:44)
1193 3427 Apoteksvåg Längd: 34 cm. Djup: 14 cm. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:52)
1193 3389 Appliquer Avsedda för fötogen, ett par, mässing. Höjd: 43 + 2 extraglas
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:31)
1193 2507 Arkitekturmodell i monter. Längd: 47. Djup: 47 cm, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:18)
1193 3286 Bägare 6 st, silver. Höjd: 7-15
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:28)
1193 2318 Bägare Ett par, Sterlingsilver, Borgila. Höjd: 5,140g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:09)
1193 3116 Båglampa golvmodell, krom / sten. Höjd: 215
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:37)
1193 3393 Bergèrer Ett par, Gustaviansk stil, bemålade. Längd: 66 cm. Djup: 70 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:39)
1193 3111 Bergèrer Ett par, rokokostil. Längd: 67 cm. Djup: 72 cm, höjd: 91 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:34)
1193 3186 Bestick 25 delar, silver. Längd: 15-21
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:27)
1193 3185 Bestick 26 delar, silver, mockaskedar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:25)
1193 3038 Bestick 9 delar, silver, vikt: 350g
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:47)
1193 3344 Bestickuppsättning 12 + 12 delar, silver / benskaft, i schatull, Mappin & Webb, London
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:49)
1193 3192 Blandteknik Charlotte Heumann (1971), "Land of black gold", 78x59
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:04)
1193 3326 Blandteknik Hans Belin (1936-2007), Sverige. Signerad, 27x35, Dedikation på baksidan
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:14)
1193 2444 Blandteknik Indonesien, Erotiskt motiv, 12x16
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:16)
1193 3041 Blandteknik Jan Speth tillskriven, 107x195, slagfält
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:53)
1193 3040 Blandteknik Jan Speth Tillskriven, 110x140, Korea
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:50)
1193 3289 Blandteknik Maurice Blanchard (1903-1969), Frankrike. Paris. Motivet: 24x32
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:36)
1193 2295 Blandteknik Torbjörn Nolkrantz (1936-2016), Sverige. "Fågel", 2002. Motivet: 13x20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:34)
1193 3369 Blomsterbord Teak/Koppar. Längd: 110, djup: 33 cm, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:45)
1193 2038 Bockbord 1900-talets första hälft, senare bemålning. Längd: 90 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:09)
1193 3089 Bokhylla 1960-tal, teak. Längd: 80, djup: 30 cm, höjd: 162 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:03)
1193 3072 Bokhylla 3 sektioner, Teak, 1950-tal. Längd: 3x80 cm. Djup: 41 cm, höjd: 164 cm
1193 3300 Bokverk "The Glorius Gospel of the Blessen God", Edinburgh, rev john Brown
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:50)
1193 3430 Bokverk Lagerlöf/Fröding, 12+ 10 st
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:50)
1193 3325 Bonad broderad, 80x215
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:54)
1193 3444 Bord Butlers tray. Diameter: 61, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:03)
1193 3082 Bordsfotogenlampa glas och mässing, Tidigt 1900-tal. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:59)
1193 3412 Bordsfotogenlampa Gusum. Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:28)
1193 3304 Bordslampa Osram. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:04)
1193 3301 Bordslampa Porcelaine de Paris. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:51)
1193 3334 Bordslampfot keramik, Buddha. Höjd: 40
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:34)
1193 3437 Bordslampfot Orientalisk, trä. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:58)
1193 3426 Bordslampfötter Ett par, Sent 1800-tal, mässing, Omarbetade, Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:51)
1193 3105 Bordslyster höjd: 40 cm, prismor
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:29)
1193 3335 Brännvinspluntor 2 st. 1700-/1800-tal. Höjd: 23 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:09)
1193 3050 Bricka + fat, 2 delar, Firma Svenskt Tenn. Längd: 33 Dia: 10,1944
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:22)
1193 3280 Bricka med handtag silver, ABE Göteborg, 1923, Motiv i relief, hus på Lidingö, Längd: 72,2100g ca
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:23)
1193 3205 Brickor 2 st, Firma Svenskt Tenn, Tulpan, Josef Frank. Diameter: ca 32cm, 44x58
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:30)
1193 3088 Byrå 1950-tal, teak. Längd: 75, djup: 38 cm, höjd: 116 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:00)
1193 3234 Byrå 5 lådor, intarsia. Längd: 40, djup: 32 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:06)
1193 3245 Byrå 6 lådor, björk, 1800-tal. Längd: 73, djup: 45 cm, höjd: 125 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:43)
1193 3449 Byrå Gustaviansk stil, med stenskiva. Längd: 87, djup: 52 cm, höjd: 86 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:20)
1193 9244 Byrå Gustaviansk stil. Längd: 110, djup: 47 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:59)
1193 2304 Byrå Intarsia, Stenskiva. Längd: 79, djup: 43 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:00)
1193 3233 Byrå med stenskiva, rokokostil. Längd: 78. Djup: 47 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:04)
1193 3246 Byrå med stenskiva, sengustaviansk stil. Längd: 80. Djup: 44 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:49)
1193 3388 Byrå sekelskifte. Längd: 93, djup: 44 cm, höjd: 92 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:25)
1193 3030 Byrå Sent 1800-tal, Frankrike. Längd: 110. Djup: 45 cm, höjd: 140 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:26)
1193 3377 Byrå Teak, 4-lådig. Längd: 60, djup: 32 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:29)
1193 3175 Champagneglas 12 st, Boda Nova, Select. Höjd: 22,5
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:38)
1193 2039 Chiffonjé Mörkbetsad björk, 1800-tal. Längd: 103 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 133 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:06)
1193 3084 Cittra "Harpeleik", i träfodral. Längd: 56 cm. Djup: 43 cm, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:58)
1193 2161 Dockor 4 st med tillbehör + vagn + säng. Höjd: ca 30-65cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:33)
1193 3206 Dörrhandtag 4 st, mässing, modell äldre
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:29)
1193 3181 Elgitarr Epiphon Special SG, i väska. Bredd: 33cm. Längd: 99 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:01)
1193 3067 Elgitarr Peavy Nitro + väska. Bredd: 33 cm. Längd: 97
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:46)
1193 3266 Emaljmålning Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Emaljgrafik. Tillverkad på Gustavsberg, 1980-tal, 298-upplaga. 60x42 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)
1193 3128 Etsning Fagerquist, Elefanter, 1987, "Bodhi I", 8/15. Motivet: 49x30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:49)
1193 3139 Etsning Hans Hamngren (f. 1934), Sverige. Häst och ryttare, PT, signerad, 1974,38x44,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)
1193 2064 Etsning Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Signerad, daterad 1926. Motivet: 9x12 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:31)
1193 3137 Etsning Henrik Allert (f. 1937), Sverige. 18/30, signerad. Motivet: 23,5x19,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:32)
1193 3179 Etsning Leif Olausson (1944-2017), Sverige. "Svart guld". Signerad, daterad -86, numrerad 31/50. Motivet: 36x50 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:48)
1193 3136 Etsning torrnål II, Lasse Söderberg (f. 1941), Sverige. 30/75, signerad, -83,24x31,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:30)
1193 3135 Etsning torrnål, Pierrot, Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. PT, signerad. Motivet: 20x13,7
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:28)
1193 3141 Fågelbur trä. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:41)
1193 2246 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Figur. Signerad, numrerad 118/200, Med dedikation. Motivet: 30x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:51)
1193 3257 Färglitografi Eva Zettervall (f. 1941), Sverige. Signerad, numrerad 112/250. Motivet: 31x23 cm
1193 3402 Färglitografi José Gamarra (f. 1934), Uruguay. "San George". Signerad, numrerad 150/150. Motivet: 58x47 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:47)
1193 3379 Färglitografi Karl Höglund (f. 1940), Sverige. EA-upplaga. Motivet: 59x41 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:30)
1193 3193 Färglitografi Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. "Inca". Signerad, numrerad 28/200. Motivet: 57x41 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:09)
1193 3196 Färglitografi Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Dans. Signerad, numrerad 235/285. Motivet: 39x27 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:14)
1193 3327 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 33/250. Motivet: 33x51 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:14)
1193 3189 Färglitografi Maria Manuela Vintilescu (f. 1959), Sverige. 47250, Flicka, löst blad, bladets mått: 75x55
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)
1193 2369 Färglitografi Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Signerad, daterad -86, numrerad 88/90, bladets mått: 47x67, löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:22)
1193 3272 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. HC-upplaga, -98, löst blad, bladets mått: 91x72
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:56)
1193 2004 Färglitografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, daterad -85, numrerad 71/275, bladets mått: ca 45x42 cm
1193 2298 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 63/350. Motivet: 31x42
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:48)
1193 3255 Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 266/295. Motivet: 34x28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:19)
1193 3401 Färglitografi Sven Jonson (1902-1981), Sverige. "Strändernas svall". Signerad, numrerad 165/390. Motivet: 39x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:44)
1193 2194 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Motivet: 26x35 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:12)
1193 2363 Färglitografi Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Violer. Signerad, daterad -49. Motivet: ca 70x60 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:30)
1193 3271 Färglitografier 2 st, Ulla Waller (1916-1996), Sverige. Fiskebåt & Blå brud, lösa blad, bladets mått: 62x70 & 76x68
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:32)
1193 3220 Färglitografier 4 st, ryttarmotiv, Württembergische. Motivet: 33x54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:40)
1193 3123 Fat + vas, Arabia. Längd: 24, höjd: 10,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:45)
1193 3150 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Spetsformad med handmålad dekor, fajans. Längd: 31 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:14)
1193 3460 Fåtölj Chippendalestil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:32)
1193 2117 Fåtölj plastsnörning / krom
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:33)
1193 3002 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännmärkt Swedese. Grå
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:19)
1193 3065 Fåtöljer Ett par, Philippe Starck (f. 1949), Costes, för Aleph, Italien
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:03)
1193 3423 Fiol med stråke i väska. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:46)
1193 3299 Fiskfat Arthur Court, 1975. Längd: 61
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:49)
1193 3094 Fisktallrikar 6 st, Johnson Bros, England . Längd: 26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:08)
1193 3320 Fisktallrikar 6 st. Villeroy & Boch. Diameter: 31
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:41)
1193 3459 Flaskschatull omkring sekelskiftet 1900, Frankrike. Längd: 32. Djup: 24 cm. Höjd: 27 cm
1193 3428 Flintlåsgevär längd: 120 cm
S�ldes f�r 22.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:04)
1193 3055 Form glas och nysilver, Württembergische Metallwarenfabrik WMF. Diameter: 20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:26)
1193 3066 Fotoramar 3 st, Jugend. Höjd: ca 25
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:27)
1193 3042 Fotpall Sent 1800-tal, diameter: 32
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:54)
1193 3323 Glasfågel Oiva Toikka (f. 1931), Finland. Längd: 20
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:50)
1193 2366 Glasservis + bålskål, 13 delar. Höjd: ca 10-30cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:48)
1193 3119 Glasservisdelar 30 del ca, Diamant, Kosta. Höjd: 8-15
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:41)
1193 2513 Glasservisdelar Kosta, ca 60 delar, höjd: ca 8,3-17,5cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:44)
1193 3394 Glassköljare mässing. Längd: 31 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:03)
1193 2352 Glasskulpturer 7 st, Kosta, WWF, "Svenskt glas". Höjd: 7-17, (6 träsocklar)
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:09)
1193 2258 Golvlampa 1950-tal, Eskilstuna. Tota. Höjd: ca 150cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:08)
1193 3183 Golvlampa mässing. Höjd: 143 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:12)
1193 3296 Golvlampa Spot, Robert Juliat. Justerbara ben. Höjd: ca 104-173 cm
1193 3374 Golvlampor ett par, mässing. Höjd: 156 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:22)
1193 2261 Golvlampor Ett par, teak, 1960-tal. Tota. Höjd: ca 146cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:11)
1193 2425 Golvur Bemålat. Höjd: 218
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:38)
1193 3071 Hallmöbel Byrå + spegel, Teak, 50/60-tal. Längd: 60, djup: 53 cm, höjd: 61-123
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:32)
1193 3240 Halvmånebord nutida, bemålat. Längd: 100. Djup: 50 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:31)
1193 3054 Handspegel Firma Svenskt Tenn (tillskriven), ej stämplad. Längd: 21
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:36)
1193 3318 Hänge hjärta, med kedja, 18k. Kedjan: Längd: 42 cm. Hänget: 1,5x1,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:26)
1193 3230 Herrbetjänt bredd: 43 cm, höjd: 107 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:56)
1193 3461 Hörnskåp Bemålat. Höjd: 203
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:38)
1193 3210 Hurts Boby, design: Joe Colombo (1930-1971), Italien. Längd: 43, djup: 41 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:44)
1193 3254 Jardiniere Vitmetall. Längd: 23, djup: 22 cm, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:18)
1193 3431 Jordglob med belysning. Höjd: 43 cm, diameter: 35 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:52)
1193 3096 Kaffegods 5 + 6 delar, Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:11)
1193 3177 Kaffegods Gustavsberg, Blå Blom, ca 10 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:43)
1193 3265 Kaffeservis 26 delar, Tjeckien
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:42)
1193 3359 Kaffeservis 32 delar, Sanssouci, Rosenthal
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:30)
1193 3306 Kaffeservisdelar 6 delar, Blå Blom, reliefdekor i underglasyrblått mot vit botten, Gustafsberg
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:15)
1193 3339 Kaffeskedar 12 st. + vindruvssax + sockertång + osthållare, silver. Längd: 5-12 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:16)
1193 3338 Kaffeskedar 13 st. Silver, modell Olga. Längd: 10,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:15)
1193 3039 Kaffeskedar med mera, silver. 14 delar. Längd: 10,5-13,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:48)
1193 3149 Kakemono Japan, 1960-tal. Höjd: 192 cm. Bredd: 54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:13)
1193 3455 Kandelabrar ett par, nysilver. Höjd: 39
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:06)
1193 3176 Karaffer + plunta, 4 delar, glas. Höjd: 19-28 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:41)
1193 3224 Karmstol + stolar, 3 delar, rokokostil, ek
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:39)
1193 3204 Karmstol barockstil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:29)
1193 2417 Karmstol Barockstil
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:21)
1193 3225 Karmstol Barockstil, ek
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:40)
1193 3077 Karmstol rokokostil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:45)
1193 3239 Karmstolar Ett par, bemålade, Rokokostil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:27)
1193 3202 Karmstolar Ett par, Jugend, bemålade
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:22)
1193 2474 Karmstolar ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:28)
1193 2322 Karmstolar Ett par, Nyrokoko
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:12)
1193 3341 Kina 4 delar, diverse, bland annat vikskärm. Höjd: 24
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:21)
1193 2340 Kista 1800-tal, Ådringsmålad. Längd: 90, djup: 53 cm, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:52)
1193 3171 Koffert + väska, Metall. Längd: ca 48,5/78cm. Djup: ca 17,5-27cm, höjd: ca 34/43cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:08)
1193 3129 Konstglas 3 delar, Flygsfors. Längd: 15. Höjd: 27 cm Dia: 13
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:51)
1193 3028 Konstglas 4 delar, bland annat Bertil Vallien. Höjd: 4-21
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:38)
1193 3130 Konstglas 7 delar, diverse. Höjd: 7-17
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:53)
1193 3362 Konstglas 7 delar. Höjd: 5-8
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:38)
1193 3376 Kopparbalja med lock. Längd: 45
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:24)
1193 2401 Kruka England, Royal Doulton, Lambeth. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 21:00)
1193 3315 Kuriosa 6 delar, mässing / nysilver, m. M
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:15)
1193 3242 Lampbord bemålat. Diameter: 51, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:38)
1193 3247 Lampbord Ett par, fällbara. Längd: 56, djup: 38 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:49)
1193 3243 Lampbord Jugend, avlutat, 45x45. Höjd: 63
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:40)
1193 2268 Lekhäst "Trojanska hästen", Leka. Längd: 50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:11)
1193 3138 Linoleumsnitt Palle Nielsen (1920-2000), Danmark. Eget tryck, 14,5x20,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:33)
1193 3273 Litografi Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Cellist, -80, löst blad, bladets mått: 100x70
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:57)
1193 3278 Litografier 2 st, Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Mor med barn, EA-upplaga, -80, Lösa blad, bladets mått: 70x50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:14)
1193 3113 Ljuskrona empirestil. Höjd: 60
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:35)
1193 2392 Ljuskrona med prismor. Höjd: ca 60
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:47)
1193 2037 Ljuskrona metall, nutida. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:08)
1193 2210 Ljusstakar 2 st, Taserud. Höjd: 26-28
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:12)
1193 3172 Ljusstakar Celeste, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, glas, ett par. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:10)
1193 3337 Ljusstakar Ett par silver+ 1 sterlingsilver. Höjd: 4 - 7
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:12)
1193 3313 Ljusstakar Ett par, silver. Höjd: 17
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:06)
1193 3333 Lockurna Kina. Höjd: 43
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:33)
1193 3056 Mandarinärm + bonad, Asien. Höjd: 45-152 cm. Bredd: 33-44 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:33)
1193 3294 Mandarinärm Asien. Motivet: 57x16
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:45)
1193 3438 Mässingsklocka + 6 st kuverttallrikar. Tallrikarna. Diameter: 28 cm, klockans höjd: 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:58)
1193 3091 Matbord 1950-tal, teak, utdragsskivor. Längd: 124 + 2x49, höjd: 83 cm, höjd: 75
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:06)
1193 3134 Matbord björk / masurbjörk. Diameter: 115. Höjd: 73 + 2 st iläggsskivor
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:24)
1193 2184 Matbord Björk. Längd: 152, djup: 85 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:00)
1193 3264 Matbord /soffbord björk, 1940-tal. Diameter: 90
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:42)
1193 3080 Matsalsgrupp 5 delar, Gustaviansk stil, 2 st ilägg, diameter: 110, höjd: 74 cm, ilägg 2x48
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:52)
1193 3409 Matsalsgrupp Gustaviansk stil, 6 delar, Bord + 5 stolar + 1 ilägg. Diameter: 110 cm. Längd: 110-168 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:40)
1193 3110 Matsalsskåp mahogny. Längd: 111, djup: 45 cm, höjd: 180 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:33)
1193 3092 Matservis 50 del ca, Karlskrona
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:07)
1193 3324 Matservis ca. 40 delar, Philippe, Limoges, Frankrike
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:52)
1193 3269 Matservisdelar 56 delar, Rörstrand, omkring 1900
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:42)
1193 3238 Matta Blue Mosque, 105x340
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:29)
1193 3237 Matta Kelim, 197x290 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:25)
1193 3060 Matta Kina, 150x240
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:51)
1193 2212 Matta orientalisk, 143x190
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:31)
1193 3356 Matta Orientalisk, 187x270
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:28)
1193 2289 Matta Orientalisk, Bochara, 162x223
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:08)
1193 3061 Matta orientalisk, Bochara. 125x160
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:50)
1193 3275 Matta orientalisk, Galleri, 72x305
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:06)
1193 3062 Mattor 3 st, Orientaliska, l60x84,66x89 6 95x156
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:47)
1193 3165 Modellflygplan parti diverse, från andra världskriget
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:55)
1193 3021 Modellskepp Modell äldre. Längd: ca 67 cm h: 44 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:22)
1193 3036 Nattljusstakar 4 st, mässing. Höjd: 8
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:45)
1193 3203 Nattygsbord 2 st, (olika), 50/60-tal. Längd: 46-52, djup: 30-31, höjd: 49-52
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:26)
1193 2409 Oljemålning Åke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. Signerad ÅWA, Sydländsk by. Olja på duk, 73x80
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:11)
1193 3035 Oljemålning Andrzej Majewski, madonna. Olja på duk, 34x26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:43)
1193 3404 Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Porträtt av dottern. Olja på duk, 69x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:03)
1193 3218 Oljemålning Birger Skarp (1930-1972), Sverige. "Blåfärger". Signerad på spännramen, daterad 1962. Olja på duk, 50x60 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:19)
1193 3046 Oljemålning Carl Alexius Berndtson (f. 1918), Sverige. "The Beach Roller", Signerad CAB. Olja på duk, 73x100 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:15)
1193 2052 Oljemålning Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Olja på duk, 49x66 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:26)
1193 3010 Oljemålning Elisabeth Frändberg, Skärgård. Olja på duk, 70x80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:36)
1193 2239 Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. "Sommar". Signerad, daterad 1955. Olja på duk, 80x80 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:38)
1193 2242 Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. Signerad, daterad 1954, "Den vita båten". Olja på duk, 27x22 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:43)
1193 3006 Oljemålning Gustaf Svensson, Kustmotiv. Olja på duk, 33x47 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:31)
1193 3163 Oljemålning Hadar Jönzén (1885-1977), Sverige. Stadsmotiv. Olja på pannå, 44x33
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:45)
1193 3297 Oljemålning Harald Brandberg (1899-1971), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, daterad 1932. Olja på duk, 36x65 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:46)
1193 1015 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Segelbåtar. Olja på duk, 100x137
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:37)
1193 3446 Oljemålning Henri Morell, nakenstudie. Olja på duk, 60x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:07)
1193 3013 Oljemålning Henry Nyberg. Signerad, daterad -68. Olja på duk, 37x76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:45)
1193 3308 Oljemålning Hugo Öfverström (1900-1973), Sverige. Fiskeläge, signerad. Olja på duk, 64x98
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:48)
1193 3351 Oljemålning Inge Pettersson (f. 1944), Sverige. Sommaräng, signerad. Olja på duk, 73x59 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:22)
1193 3018 Oljemålning Jerzy Potrzebowski (1921-1974), Polen. Droska. Olja på duk, 73x53 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:10)
1193 2299 Oljemålning Knut Norman (1896-1977), Sverige. Fiskeläge. Olja på duk, 41x97 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:48)
1193 2076 Oljemålning Lasse Göransson, "Höst i mjölkhaljén". Olja på duk, 60x73 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:14)
1193 3124 Oljemålning Lisa Johansson, sommarblommor i vas, monogramsignerad. Olja på duk, 73x61, oramad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:45)
1193 3187 Oljemålning monogramsignerad, Kyrka vid damm. Olja på duk, 15x19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:28)
1193 3033 Oljemålning N Levi, blomsterstilleben. Olja på pannå, 60x45 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:38)
1193 3311 Oljemålning Oddlaug Schöldin (1931-2009), Sverige. Fiskeläge, signerad -71. Olja på pannå, 38x77
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:59)
1193 3098 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "Stockholm 1899", lamm. Olja på duk, 37x44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:12)
1193 3305 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Fiol. Monogramsignerad "PB -87". Olja på duk, 31x22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:28)
1193 2414 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Holländskt landskap. Olja på duk, 50x70
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:19)
1193 2343 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Kustklippor. Olja på duk, 49x71 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:59)
1193 2243 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Pelargon. Monogramsign MD. Olja på duk, 40x25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:45)
1193 3447 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Porträtt av Drottning Silvia. Olja på duk, 80x60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:08)
1193 3260 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad KA, porträtt. Olja på duk, 55x46 cm
1193 3350 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sommaridyll, signerad. Olja på duk, 45x54 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:27)
1193 3097 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stilleben med frukt. Olja på pannå, 52x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:12)
1193 3222 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Träd vid mur. Signerad Yngve, daterad -53. Olja på pannå, 40x32 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:43)
1193 3103 Oljemålning Olle Fors, Stilleben. Signerad, daterad 1946. Olja på pannå, 54x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:18)
1193 3162 Oljemålning Sigge Bergström (1880-1975), Sverige. Landskap med skog. Olja på pannå, 32x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:41)
1193 3261 Oljemålning Signerad Michigan, daterad 1967. Komposition. Olja på duk, 50x65 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:32)
1193 2440 Oljemålning Signerad Roberetson, Marin. Olja på duk, 75x100 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:20)
1193 9250 Oljemålning Signerad Steel, Bruges. Olja på duk, 31x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:09)
1193 3015 Oljemålning Thure Wahlström (1908-1998), Sverige. "Karlshamns skärgård". Signerad, daterad -68. Olja på duk, 49x68 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:48)
1193 3008 Oljemålning Thure Wahlström (1908-1998), Sverige. Signerad, daterad -64, komposition. Olja på duk, uppklistrad på pannå, 37x50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:30)
1193 3164 Oljemålning Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Flygande fågel, signerad -68. Olja på duk, 60x62
1193 3319 Oljemålningar 2 st. Eduard Kutsar (1902-1970), Estland. Kust och hav, signerade. Olja på pannå, 10x15 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)
1193 3153 Örhängen Ett par, 18k, kristall
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:21)
1193 3152 Örhängen Ett par, 18k, pärlor
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:18)
1193 2493 Öronlappsfåtölj Läder
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:14)
1193 3436 Pall broderad sits. Längd: 41 cm, djup: 30 cm, höjd: 36 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:57)
1193 2385 Paradvärja omkring 1900. Längd: 87
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:32)
1193 2336 Pärlcollier silverlås. Längd: 50
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:47)
1193 3145 Parti bestick silver, 21 delar
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:48)
1193 3285 Parti silver bland annat fat 6 supkoppar
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:27)
1193 3283 Parti silver bland annat Smörknivshållare
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:24)
1193 3037 Parti silver / ns 7 delar, diverse
1193 3292 Parti tennsoldater Modell äldre, bemålade
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:53)
1193 3017 Pastell Haruo Sézaki (1907-1977), Sverige. Abisko 1946. Motivet: 24x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:53)
1193 3288 Pastell S Fries, Söderkåkar. Motivet: 46x61
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:33)
1193 3440 Pelarbord längd: 58 cm, djup: 289 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:00)
1193 3345 Pennset i fodral, benskaft. Längd: 8-20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:55)
1193 3419 Pianopall längd: 63 cm, djup: 38 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)
1193 3434 Piedestal med stenskivor. Höjd: 66
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:55)
1193 3413 Piedestal med ytterfoder, Italien. Höjd: 52+ 22
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:24)
1193 3279 Piedestaler Ett par, sekelskifte 1900, ek. Höjd: 116
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:58)
1193 3367 Pipkanna Allmoge. Höjd: 26
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:43)
1193 2399 Porslin Gustavsberg, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Bland annat Blå husar, 4+ 6+ 1 st. Diameter: 24, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:55)
1193 9259 Porslin Kina, 4 delar. Diameter: 12-20
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:19)
1193 3287 Prispokaler + bägare, 9 st, silver. Höjd: 5-11
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:29)
1193 3151 Reliefplatta Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, 29,5x32
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:15)
1193 3121 Remmare 8 + 6 st. Höjd: 11-21
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:49)
1193 3155 Ring 18k, malakit. Vikt: 5,6g brutto, ringmått: 16
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:24)
1193 3154 Ring 18k, smaragder & 6 briljanter. Vikt: 5,5g, ringmått: 15,5
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:22)
1193 3316 Ring 20 k. Vikt: ca 5 g, ringmått: 21
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:17)
1193 3258 Rullgardin Marimekko, 1970-tal, 143x143 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:26)
1193 3244 Salongsbord nyrokoko. Längd: 100, djup: 50 cm, höjd: 67 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:41)
1193 3226 Salongsgrupp 4 delar, Nyrokokostil. Soffans längd 138, höjd 100 cm. Bordet 88x44 cm, höjd 78 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:42)
1193 3079 Satsbord 3 delar, rokokostil. Längd: 35-50 cm. Djup: 35 cm, höjd: 40-53 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:50)
1193 3407 Satsbord 3 delar, Rokokostil. Längd: 35-50 cm. Djup: 35 cm, höjd: 48-53 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:04)
1193 3384 Sekretär England, Intarsia. Längd: 88, djup: 48 cm, höjd: 104 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:17)
1193 3443 Serveringsvagn mässing. Längd: 72, djup: 38 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:03)
1193 3075 Servisdelar 12 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:42)
1193 3357 Servisdelar 12 delar, bland annat Berså och Pyro
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:28)
1193 3358 Servisdelar 17 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:31)
1193 3122 Servisdelar 7 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:44)
1193 3451 Servisdelar Rörstrand, ca 35 del
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:37)
1193 3406 Sideboard mahogny, England. Längd: 145, djup: 57 cm, höjd: 90 cm
1193 3353 Sideboard med glasskiva och hylla, nutida. Längd: 150. Djup: 45 cm. Höjd: 75 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:26)
1193 3347 Sidentavlor 9x7 + 11x13
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:14)
1193 3368 Sifoner 2 st, + patroner. Höjd: 30-34 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:44)
1193 2456 Silver 4 delar, Bägare + gräddkanna & sockerskål. Höjd: 4-10
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:08)
1193 3340 Silver 6 delar, silver, diverse. Höjd: 6-26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:18)
1193 3053 Skål Eva Englund (1937-1998), Sverige. Målerås. Höjd: 21 Dia: 27
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:27)
1193 3298 Skål Kristall, Orrefors, diameter: 26, höjd: 9,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:47)
1193 3027 Skål omärkt, diameter: 20, höjd: 10 cm, porslin
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:37)
1193 3209 Skål Royal Copenhagen, II-sortering. Diameter: 30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:39)
1193 3366 Skålar 2 st, Kosta. Höjd: 11-21
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:42)
1193 3365 Skålar 4 st, Färgat glas. Höjd: 10-14
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:43)
1193 3445 Skålfat Stengods, Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. 18x18
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:05)
1193 3392 Skåp/tunna diameter: 34 cm, höjd: 55 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:36)
1193 3291 Skivbord Engelsk modell. Längd: 115, djup: 53 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:43)
1193 3425 Sköld Husqvarna. Diameter: 60 cm
1193 3343 Skrin silver, England. Längd: 14 + flakong med silverlock. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)
1193 3346 Skrin trä, omkring 1900. Längd: 40, djup: 24 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:13)
1193 3382 Skrivbord England. Längd: 121, djup: 60 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:15)
1193 3004 Skrivbord mahogny. Längd: 135, djup: 75 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:26)
1193 3381 Skrivbord mahogny. Längd: 91, djup: 46 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:14)
1193 3352 Skrivbord med läderskiva, idegran, England. Längd: 173, djup: 76 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:24)
1193 3450 Skrivbord NK, Björk. Längd: 145, djup: 77 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:20)
1193 3200 Skrivbord rokokostil, Rasbogårdens möbelsnickeri. Längd: 137, djup: 61 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:21)
1193 3414 Skrivbordsuppsats Gusum, mässing, 9 delar. Längd: 6-22 cm, djup: 16 cm, höjd: 5-13 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:26)
1193 3391 Skrivmaskin Remington Rand. Längd: 32 cm, djup: 29 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:35)
1193 3058 Skulptur Alabaster, huvud. Höjd: 16
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:30)
1193 3361 Skulptur Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Häst, Rörstrand. Höjd: 25
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:34)
1193 2247 Skulptur Häst, trä, modell äldre. Längd: 27, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:52)
1193 3227 Skulptur Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Brons, 1980, Ansikte. Höjd: 30 inkl sockel
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:52)
1193 3363 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Giraff ur Stora Zoo, Gustavsberg 1958-1977. Målad och glaserad brun stengodslera. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:36)
1193 2514 Skulptur Oidentifierad konstnär. Sign Marie, 1998,13/65, "Evas återkomst". Höjd: 24
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:45)
1193 3439 Skulptur Tax, keramik. Längd: ca 55 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 21:01)
1193 2482 Skulptur i glas Svärd. Längd: 57
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:11)
1193 2377 Skulpturer 5 st, Tyskland/Spanien. Höjd: 21-24
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:18)
1193 3373 Skulpturgrupp trä, "Riddare av runda bänken", S. K. 1974 + gumma + rotskål. J J -78, Höjd: 8 - 21
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:50)
1193 3020 Skultuna 4 delar, mässing, bland annat Pierre Forsell. Höjd: 5-23 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:46)
1193 2480 Slagbord Furu, 1800-tal. Längd: 41+ 2x65, djup: 87 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:05)
1193 2115 Smörgåsbestick + kaffeskedar, 18 delar, silver, 6 + 6 + 6 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:21)
1193 3420 Snurrfåtölj England, Skinn
1193 3435 Snurrpall broderad sits. Längd: 38 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:56)
1193 3214 Sockerhacka omkring 1900. Längd: 53. Djup: 37 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:46)
1193 3198 Soffa Samsas, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Längd: 180
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:18)
1193 3156 Soffbord Asien, 80x80. Höjd: 36
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:25)
1193 3385 Soffbord England, mahogny, med mässingsbeslag. Längd: 137, djup: 80 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:18)
1193 3140 Soffbord Englesson. Underrede i trä, skiva i glas. Längd: 130. Djup: 80 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:39)
1193 3085 Soffbord Teak, 1960-tal. Längd: 100, djup: 32 cm, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:59)
1193 3330 Soffbord Torben Orskov, Danmark. Diameter: 59, höjd: 39 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:19)
1193 3383 Soffgrupp 3 delar, Rokokostil. Längd: 140
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:16)
1193 3026 Sparbössa Metall, Clown. Höjd: 20
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:36)
1193 3417 Spegel + 2+ 2 spegellampetter, Tenn. Höjd: 26-48
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:32)
1193 3433 Spegel 108x46
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:54)
1193 3349 Spegel förgylld ram. Diameter: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:18)
1193 3331 Spegel förgylld, 122x53
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:29)
1193 3241 Spegel förgylld, 77x57
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:35)
1193 3248 Spegel nyrokoko, 80x67
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:53)
1193 3429 Spegel Porslin, Rokokostil. Höjd: 80
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:02)
1193 2301 Spegellampetter Ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 56
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:55)
1193 3115 Staffli golv, nutida. Längd: 38 cm, höjd: 165 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:36)
1193 3378 Stegpall 1950-tal. Längd: 30 cm. Djup: 62 cm, höjd: 65 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:56)
1193 9254 Stekfat + 4 assietter. Kina, dekor i famille rose. Längd: 26. Diameter: 16 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:14)
1193 3114 Stolar 3 + 1 st, ASKO Finland
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:36)
1193 3212 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:56)
1193 3090 Stolar 4 st, Teak, galon, möjligen Niels Ole Möller
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:04)
1193 3201 Stolar 5 st, IKEA, "Hallunda", 1700-tals serien, brännstämplade
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:21)
1193 2421 Stolar 6 st, sengustaviansk stil
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:30)
1193 3109 Stolar Ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:32)
1193 3161 Stolar Ett par, Gustavianska, bemålade, Signerade, OFS, provinsarbete
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:24)
1193 2498 Stolar Ett par, rokokotyp, provinsarbete
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:19)
1193 3329 Stringhylla "Pocket", 3 hyllplan. Längd: 58 + 2 gavlar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:17)
1193 3410 Sypallar 2 st. Längd: 38 cm. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:36)
1193 3371 Syskrin Allmoge. Längd: 60, djup: 40 cm, höjd: 66 cm
1193 3005 Taburett Gustavianskt provinsarbete. Längd: 42 cm. Höjd: 38 cm
1193 3169 Takarmatur Guzzini, design: Massoni. Diameter: 50
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:40)
1193 2230 Takarmatur med prismor. Höjd: 55
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:55)
1193 3416 Takfotogenlampa Mässing och majolika, kupa i glas. Höjd: ca 118 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:30)
1193 3302 Tallrikar + assietter, 15 + 17 delar, Rosenthal. Diameter: 22-28 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:55)
1193 3424 Tallrikar 1 par med metalldekoration. Diameter: 27
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:49)
1193 3112 Tamburmajor nutida. Höjd: 176
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:34)
1193 3397 Tanghäst med ryttare, Kina, replik, keramik. Höjd: 45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:11)
1193 3398 Tavelram förgyllt trä, ramens innermått: 92x116
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:18)
1193 2463 Teckning Tusch, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Fairbrother", 34x25
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:38)
1193 2462 Teckning Tusch, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Nigrl Bruce in "Gown and out", 43x38
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:37)
1193 2461 Teckning Tusch, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Soldat, 28x23
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:37)
1193 2464 Teckning Tusch, Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Vivian Leigh and Jeanne de Casalis in "The Mach of vertus". Längd: ca 29cm, D ca 3,5cm, höjd: ca 42cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:42)
1193 3180 Teglas Tsaikka, design: Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, Finland. Glas med hållare i rostfritt stål, 4 st. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:51)
1193 3396 Tennfat diameter: 31 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:09)
1193 3267 Terrin + stekfat, 2 delar, Kina, Blåvitt kompaniporslin. Längd: 21-24
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:35)
1193 3159 Toilettbordsuppsats 11 delar, Sterlingsilver, Jugend. Längd: 11-14 cm. Höjd: 5-26 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:15)
1193 3211 Trädgårdsbord med stenskiva. Längd: 100. Djup: 65 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:50)
1193 3372 Träskulpturer 7 delar, gubbar, signerade OE, 60-talet. Höjd: 25 ca.
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:40)
1193 3303 Träsnitt Oidentifierad konstnär. Signerad, 10/50, -49, "Bali - Bali", bladets mått: 34x23
1193 3395 Uppläggningsfat England. Längd: 44
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:07)
1193 3387 Utdragssoffa längd: 193 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:27)
1193 3251 Väggarmaturer 2 st, Firma Svenskt Tenn. Längd: 20 cm. Djup: 31 cm, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:11)
1193 3157 Väggbord med låda, förgyllt. Längd: 54, djup: 32 cm, höjd: 62 cm
1193 3106 Vägghylla Jugend, trä och mässing. Längd: 26, djup: 13 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:30)
1193 3432 Väggpendyl Junghans, Tyskland. Höjd: 96
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:58)
1193 3118 Väggreliefer 2 st, USA, Sexton, Hundar. Höjd: 28 längd: 36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:40)
1193 2452 Väggur Jugend, mahogny. Höjd: 83
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:43)
1193 3093 Värmetallrikar 6 st, Tenn, diameter: 28
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:08)
1193 2042 Vas + 2 skålar. Höjd: 21 cm, faten: 16x10 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:43)
1193 3403 Vas Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Höjd: 33
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:02)
1193 3086 Vas Gustavsberg. Höjd: 20
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:53)
1193 3252 Vas Kina. Nutida. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:15)
1193 3336 Vas kristall, Orrefors. Höjd: 22
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:10)
1193 3051 Vas Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Open Mind. Höjd: 35, Kosta Boda
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:24)
1193 2432 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 15
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:45)
1193 3052 Vaser + ljusstake, 4 delar, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 8-21
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:26)
1193 3228 Vaser + skål, 3 delar, Berndt friberg & Gunnar Nylund. Höjd: 5-20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:53)
1193 3087 Vaser 2 st Kina. Höjd: 24 - 26, en med nagg
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 19:01)
1193 3249 Vaser 2 st, Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Höjd: 18-34
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:10)
1193 2129 Vaser 2 st, Sven Palmqvist (1906-1984), & Gate, Sverige. Höjd: 211-5
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:02)
1193 3074 Vinkylare Gense. Höjd: 18
1193 3044 Vitrinskåp längd: 60 cm, djup: 35 cm, höjd: 135 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 20:00)
1193 3158 Vitrinskåpöverdel intarsia. Längd: 53, djup: 33 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:34)
1193 3274 Ytterfoder 6 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 9,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 16 juli 2018 18:04)