410 3029 Afshar Semi-antik, 147x194, jämnt ställvis hårdare slitage, even partly heavier wear
S�ldes f�r 3.500 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3024 Avar Antik, 97x115, jämnt ställvis hårdare slitage, kortsidor med skador, trampveck, even partlt heavier wear, ends with damages, folding wear
S�ldes f�r 12.800 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3033 Bachtiari semi-antik, 137x196, jämnt ställvis hårdare slitage, kortsidor saknar ngn knutrad, even partly heavier wear, ends missing one or two rows of knots, later fringes
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3031 Bachtiari Semi-antik, 143x205, jämnt ställvis hårdare slitage, lagning, kortsidor saknar ngn knutrad, even partly heavier wear, repair, ends missing few rows of knots
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3015 Bachtiari Semi-antik, 163x216
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3025 Baluch Antik, 82x149, jämnt ställvis hårdare slitage, kortsidor saknar några knutrader, hål, even partly heavier wear, ends missing few rows of knots, holes
S�ldes f�r 6.800 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3020 Bao-tou Semi-antik, 55x114, lagningar, repairs
410 3017 Bao-tou Semi-antik, 70x130
S�ldes f�r 2.100 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3013 Beshir Antik, 156x317, jämnt ställvis något hårdare slitage, lagningar, even wear partly heavier, repairs
S�ldes f�r 15.500 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3027 Bidjar Antik, jämnt slitage, 192x395, even wear
S�ldes f�r 35.000 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3026 Chondzoresk Semi-antik, 130x215, jämnt ställvis ngt hårdare slitage, hål, lagning, lättare färgblödning, mindre skador, svarta garnet korroderat, even partly heavier wear, minor holes, minor colourblead, minor damages, corroded black
S�ldes inte (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3021 Chuval Antik Tekke, 137x79, jämnt ställvis hårdare slitage, mindre hål och skador, even partly heavier wear, minor holes and damages
410 3028 Ersari Semi-antik, 120x150, lagning, repair
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3030 Ersari Semi-antik, 142x199, jämnt ställvis hårt slitage, lagningar, even partly heavy wear, repairs
410 3003 Esfahan Figural 'Sultan Ahmad Shahé Ghadjar, daterad 1916 , 126x221, jämnt slitage, ngn mindre lagning, even wear, one or two minor repairs
S�ldes f�r 26.000 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3008 Fachralo Kazak, Daterad 1923 , 167x291, jämnt ställvis hårt slitage, even partly heavy wear
S�ldes f�r 16.500 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3032 Heriz Semi-antik, 280x370, områden med malspår på baksidan, areas with mothdamages at the back
S�ldes f�r 29.000 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3023 Kashan Semi-antik, 215x314, jämnt slitage, kortsidor saknar ngn knutrad, långsidornas kanter med slitage, even wear, ends missing few rows of knots, sides with wear
S�ldes f�r 14.000 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3010 Kaukas Antik, jämnt ställvis hårdare slitage, bristning, even partly heavier wear, minor hole
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3012 Kelimkudde Antik Shirvan, ca 65 x 75
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3005 Para-dombeh Bachtiari, semi-antik, 154x273, slitage, lagningar, trampveck, wear, repairs, folding wear
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3009 Shahsavan Antik, 120x319, jämnt slitage, even wear
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3016 Shiraz Antik, 126x154, ngt blekt, slightly faded
410 3002 Shirvan Semi-antik, 130x237, jämnt sliten ställvis hårt, even wear partly heavy
410 3034 Täbriz Semi-antik, 410x570, signerad. jämnt ställvis hårt slitage, lagningar, even partly heavy wear, repairs
S�ldes f�r 82.000 kr (Sista budtid är den 8 maj 2006 16:00)
410 3004 Tekke Antik, 237x351, reducerade kortsidor, jämnt slitage, spår av lim och textilband på baksida , both ends reduced, even wear, traces of glue and textile at the back