1390 3426 Affisch efter Andy Warhol, yttermått inklusive ram: 72x82 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:11)
1390 3325 Affisch Litografisk, "Hvar 8 dag". Läsande same, Motivet: 83x47, yttermått inklusive ram: 103x66
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:26)
1390 3404 Afrikana 7 delar, Trä. Höjd: 27-43 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:59)
1390 9072 Akryl Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "Study of light". Signerad, numrerad 2020, daterad akryl på duk, 30x30 cm, oramad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:35)
1390 9095 Akryl Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cactus". Ej signerad. Akryl på pannå, 53x53 cm, yttermått inklusive ram: 56x38cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:35)
1390 1035 Akryl Roger Risberg (1956-2011), Sverige. "342 kr", Signerad, daterad a tergo 1991. Akryl på duk, 50x50 cm, oramad
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:55)
1390 1036 Akryl Roger Risberg (1956-2011), Sverige. "Äpplet". Signerad, daterad a tergo 1992. Akryl på duk, 50x50 cm, oramad
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:57)
1390 9259 Akvarell Axel Axelson (1854-1892), Sverige. Sedi, Egypten. Signerad (svag signatur). Akvarell, 38x17,5 cm, yttermått inklusive ram: 55x32,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:21)
1390 3108 Akvarell Ivar Gustafsson (1890-1977), Sverige. Signerad, daterad 1928. Akvarell, ca 23x33, yttermått inklusive ram: 38x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:36)
1390 3318 Akvarell John Wierth (1920-2003), Sverige. Kustmotiv. Signerad, akvarell. Motivet: 29x39, yttermått inklusive ram: 51x61 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:15)
1390 3109 Akvarell Josef Sandberg (1896-1986), Sverige. Signerad, daterad 45,35x35, yttermått inklusive ram: 37x37, akvarell
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:36)
1390 3353 Akvarell Kina, Ämbetsman, oramat löst blad, bladets mått: 111x62, akvarell. Ej signerad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:07)
1390 3270 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, Flicka. Motivet: 48x32, yttermått inklusive ram: 61x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:58)
1390 9430 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 54, Stockholm. Motivet: 17x22, yttermått inklusive ram: 26x31, akvarell
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:32)
1390 1028 Akvarell Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Fånö Slott, flygeln. Signerad, Juli 1959. Akvarell, motivet: 37x55cm, yttermått inklusive ram: 50x68cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:45)
1390 1010 Akvarell Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, daterad 1947, "Majkväll i Kungälv". Motivet: 38x57cm, yttermått inklusive ram: 53x72cm, akvarell
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:49)
1390 8136 Akvarell Ulf Ålund (f. 1948), Sverige. Signerad, akvarell, "Pommern på besök i Stockholm", 39x53cm, yttermått inklusive ram: 57x71cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:18)
1390 8135 Akvarell Ulf Ålund (f. 1948), Sverige. Signerad, akvarell, 40x53cm, yttermått inklusive ram: 56x71cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:15)
1390 3354 Akvarell / tusch 2 st, oramade lösa blad, Kina, 1900-tal, 130x32, akvarell. Ej signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:12)
1390 3082 Akvareller 11 st, Ove John Mathisen (1928-1999), Danmark. Stockholmsmotiv. Signerade, akvarell. Motivet: 23x34 & 34x23 cm, yttermått inklusive ram: 37x47
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:35)
1390 3435 Akvareller 3 st, Johan Fredrik Isberg (1846-1904), Motiv från Stockholm, Monogramsignerade, 15,5x10, & 10x15, akvarell
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:02)
1390 3446 Ampel Alabaster. Diameter: 40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:01)
1390 3162 Ampel Karl Johanstil, metall, diameter: 55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:44)
1390 3396 Arbetslampa BJS Typ-5. Längd: ca 60 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:46)
1390 2135 Armbandsur Tissot, 1942, originalarmband, No 1309104, boettens, diameter: ca 2,5 cm. Längd: 23,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:37)
1390 3450 Assietter + skål på fot, fajans. Diameter: 17-20 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:05)
1390 3322 Bänk Englesson. Längd: 100
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:04)
1390 3226 Bänk Gustaviansk stil. Längd: 120
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:54)
1390 3296 Barbiedockor 3 st, Midge, Skipper & Ken, 1960-1963, + kläder. Längd: 23-30 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:35)
1390 3218 Bergère Björk. Längd: 70 cm, djup: 65 cm, höjd: 94 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:48)
1390 9409 Bestickuppsättning 38 delar, nysilver, England, 9+ 11+ 5+ 10+ 3 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:11)
1390 9074 Blandteknik Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. "Metiss age". Signerad, numrerad -97. Mixed media, daterad 27x22 cm, yttermått inklusive ram: 51x45 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:44)
1390 9612 Blandteknik Birger Codde Borgström (1890-1864), Sverige. Diptyk, Signerad. Yttermått inklusive ram: 62x41 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:40)
1390 3268 Blandteknik Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Förlaga till Novell. Signerad, 43x28, yttermått inklusive ram: 49x33 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:52)
1390 3070 Blandteknik Jon Holm, Polospelare, Signerad, duk, 50x40 cm, oramad
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:38)
1390 3071 Blandteknik Olle Ljungström (1961-2016), Sverige. Signerad a tergo. Mixed media på duk, 64x70 cm, oramad
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:17)
1390 3309 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Figurer. Signerad. Motivet: 28x23, yttermått inklusive ram: 46x49 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:36)
1390 1053 Blandteknik Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, daterad 56,46x30, yttermått inklusive ram: 62x46 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:39)
1390 3288 Blandteknik/collage 3 st, Ulla-Britt Hede (f. 1946), Sverige. Signerad, daterad 02, yttermått inklusive ram: 29x29 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:38)
1390 3289 Blandteknik/collage Ulla-Britt Hede (f. 1946), Sverige. Signerad, daterad -01, yttermått inklusive ram: 30x30 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:05)
1390 3217 Blandteknik/collage Ulla-Britt Hede (f. 1946), Sverige. Signerad, daterad 01, duk, 62x61 cm, oramad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:40)
1390 3382 Blomsterbord koppar med benställning. Diameter: 40, höjd: 46 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:19)
1390 7345 Bokhylleskåp mahogny, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 110, djup: 39 cm, höjd: 195 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:48)
1390 3085 Bord Alm/rot. Diameter: 81, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:50)
1390 3200 Bord Rokokostil. Bredd: 86, djup: 360 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:01)
1390 3168 Bordsdekorationer 2 st, Metall. Höjd: 15-17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:37)
1390 3159 Bordsfotogenlampa Tidigt 1900-tal. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:38)
1390 3158 Bordslampa glas och metall, nutida. Längd: 26 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:09)
1390 3398 Bordslampa Häst, Italien. Höjd: 90 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:24)
1390 3141 Bordslampa jugendstil, nutida, Glaskupor. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:38)
1390 3144 Bordslampa Konsthantverk, mässing. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:46)
1390 3386 Bordslampa mässing. Höjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:21)
1390 3307 Bordslampa Porcelaine de paris. Höjd: 88 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:14)
1390 3392 Bordslampfot Ananas, mässing / bemålad plåt. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:14)
1390 3282 Bordslampfot mässing, Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Österrike. Modell 2569. Höjd: 46
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:50)
1390 3161 Bordslampfot mässing. Höjd: 43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:08)
1390 3153 Bordslampfot Stengods, Palshus, Danmark. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:41)
1390 3355 Bordslampor ett par. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:17)
1390 3368 Brandspel Inramat, 46x60, yttermått inklusive ram: 49x63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:30)
1390 3088 Bricka nysilver. Längd: 61 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:50)
1390 3447 Bricka teak med glasskålar. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:52)
1390 3090 Brickbord mässing och glas. Bredd: 36, djup: 36 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:18)
1390 3372 Brickor 2 st, pläterade, gallerkant. Diameter: 30 cm. Längd: 50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:11)
1390 3364 Byrå Ek, Rokokostil. Bredd: 66, djup: 37 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:17)
1390 3110 Byrå Funkis. Bredd: 60, djup: 33 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:37)
1390 3381 Byrå med stenskiva. Bredd: 69, djup: 42 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:20)
1390 9055 Byrå omkring sekelskiftet 1900, bemålad, jugendbeslag. Bredd: 88 cm. Djup: 50 cm. Höjd: 84 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:45)
1390 3345 Coasters ett par, England, Pläter. Diameter: 15 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:01)
1390 9286 Crèmekoppar 12 st, - 3+ 1 st fat. Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått. Diameter: 7 cm. Höjd: 8 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:59)
1390 3405 Dosa med lock Rosenthal, diameter: 14 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:37)
1390 3460 Drum table England, 3 lådor. Diameter: 51 cm. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:04)
1390 3208 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Sverige. "Djos Mats". Signerad. Motivet: 17,5x11,5, yttermått inklusive ram: 40x30 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:51)
1390 9293 Etsning Anders Zorn (1860-1920), Sverige. "Faksimiltryck", Svanen, 25x18, yttermått inklusive ram: 29x21 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:55)
1390 3001 Etsningar 2 st, Gérard Titus-Carmel (f. 1942), Frankrike. Signerad, numrerad 80/100 respektive 19/100, daterad -74. Bladets mått: ca 75x56 cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:52)
1390 9092 Färgetsning Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. "Le Sirius". Signerad, numrerad 6/85, daterad 1992, bladets mått: 40x30 cm, yttermått inklusive ram: 60x48cm
1390 9066 Färgetsning Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 65/100, daterad -93. Motivet: ca 24x19 cm, yttermått inklusive ram: 42x37 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:35)
1390 9082 Färgetsning Anette Claesson, "Orkídé". Signerad, numrerad 1/10, bladets mått: 28x26 cm, yttermått inklusive ram: 41x39 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:35)
1390 9428 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Motivet: 41x50, yttermått inklusive ram: 63x68 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:38)
1390 3005 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 12/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:27)
1390 3006 Färgetsning Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 31/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:43)
1390 3002 Färgetsning Sten Eklund (1942-2009), Sverige. Del av svit. Signerad, numrerad 39/50. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:53)
1390 3181 Färgetsningar 3 st, Curt Bjernevi, 190-upplaga. Signerad, daterad -94. Motivet: 47x26, yttermått inklusive ram: 62x40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:14)
1390 3003 Färgetsningar 3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Triptyk. Signerade, numrerade 70/90, daterad -83. Oramade lösa blad. Motivet: 12x10 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:04)
1390 3326 Färgkrita Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. Signerad, skärgård. Motivet: 18x29, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:54)
1390 3427 Färglitografi Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Signerad, numrerad 5/75, yttermått inklusive ram: : 66x76 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:52)
1390 3440 Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. "Så Skimrande. ". Signerad, numrerad 102/280. Bladets mått: 50x73 cm, yttermått inklusive ram: 60x80 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:38)
1390 9425 Färglitografi Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Son . Signerad, numrerad 104/260, yttermått inklusive ram: 52x68 cm.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:29)
1390 3221 Färglitografi Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Signerad, numrerad 212/230. Motivet: 49x36, yttermått inklusive ram: 67x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:53)
1390 3314 Färglitografi Evy Låås (1923-1999), Sverige. Stilleben. Signerad, numrerad 258/360, daterad -77. Motivet: 47x64 cn, yttermått inklusive ram: 63x78 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:57)
1390 3184 Färglitografi Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad 30/290, "Vår stad". Bladets mått: 60x42, yttermått inklusive ram: 75x56 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:56)
1390 3135 Färglitografi Ilkka Pärni (f. 1959), Sverige. Signerad, numrerad 125/250, daterad 93. Motivet: 21x21, yttermått inklusive ram: 39x31 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:36)
1390 9379 Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 124/290. Bladets mått: 42x59 cm, oramat löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:23)
1390 9380 Färglitografi Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad 197/290, oramat löst blad. Bladets mått: 60x83 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:21)
1390 8592 Färglitografi Jean Carzou (1907-2000), Frankrike. Signerad, daterad -75. Motivet: 50x65cm, yttermått inklusive ram: 66x79cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:31)
1390 3128 Färglitografi Karin Olsson (1928-2006), Sverige. Hankolorerad. Signerad, numrerad 186/200. Motivet: 46x46, yttermått inklusive ram: 62x60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:44)
1390 3285 Färglitografi Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Signerad, numrerad 2/200, yttermått inklusive ram: 60x74 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:48)
1390 3007 Färglitografi Malcolm Morley (1931-2018), Storbritannien. Signerad, numrerad 72/100, daterad 1974. Oramat löst blad, 75x104 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:56)
1390 3186 Färglitografi Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, numrerad 207/260. Motivet: 54x46 cm, yttermått inklusive ram: 74x63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:35)
1390 3182 Färglitografi Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Skål med nypon. Signerad, numrerad 189/250. Motivet: 26x38, yttermått inklusive ram: 39x49 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:07)
1390 9394 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad, numrerad 44/125. Motivet: ca 33x47 cm, yttermått inklusive ram. 51x66 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:37)
1390 3367 Färglitografi Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Visby. Signerad, numrerad 40/350, ej glas. Motivet: 31x43, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:56)
1390 9506 Färglitografi Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Signerad, numrerad 70/125, yttermått inklusive ram: 51x40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:05)
1390 3131 Färglitografi Sunbybergs station. Signerad, numrerad 17/140. Motivet: 33x39 cm, yttermått inklusive ram: 52x58 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:20)
1390 3125 Färglitografi Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Komposition med fåglar. Signerad, numrerad 1/295. Motivet: 30x24, yttermått inklusive ram: 49x40 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:29)
1390 3183 Färglitografi Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Komposition. Signerad, numrerad 26/80, -91, bladets mått: 57x59, yttermått inklusive ram: 86x65 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:05)
1390 3441 Färglitografier 2 st, Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Signerade, 210-upplaga, yttermått inklusive ram: 60x80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:25)
1390 9242 Färglitografier 2 st, Erik Olson, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, daterad 1980. Motivet: 26x21 cm, yttermått inklusive ram: 39x33 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:55)
1390 9460 Färglitografier 2 st, René Carcan (1925-1993), Belgien. 99-upplaga, Signerade, yttermått inklusive ram: 77x57 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:10)
1390 9458 Färglitografier 2 st, René Carcan (1925-1993), Belgien. Signerad, numrerad 12/30 & EA, yttermått inklusive ram: 77x57 & 58x80 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:09)
1390 9037 Färglitografier 4st i mapp, Carl Larsson (1853-1919), Sverige. Signerad, numrerad 681/790, efter akvareller ur "Ett hem". Bladets mått: 44x60cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:19)
1390 9036 Färglitografier Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. 6st i mapp. Signerade. Bladets mått: 48x42cm, oramade lösa blad
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:15)
1390 9088 Färgserigrafi Vladimir Kamendy (1955-2014), Sverige. "Stilla längtan". Signerad, numrerad 96/190. Motivet: 56x42 cm, yttermått inklusive ram: 71x55 cm
1390 3274 Fat + karaff, glas. Längd: 33, höjd: 26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:51)
1390 9237 Fat + skål, Nuutajärvi. Diameter: 26-39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:50)
1390 9626 Fat Berlin, Löv. Diameter: 12 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:37)
1390 9029 Fat Kina, 2 st, Diameter: 25-31cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:54)
1390 3205 Fat/skålar 6 delar, Teak. Längd: 17-55 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:30)
1390 3297 Fåtölj
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:34)
1390 8254 Fåtölj AB OH Sjögren, "Seatup", skinn
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:18)
1390 3086 Fåtölj KS, OX Denmarq, design: Dennis Marquart
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:47)
1390 3124 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese. Fårskinn
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:21)
1390 3228 Fåtöljer ett par, nutida
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:51)
1390 3094 Figuriner 2 st, Tyskland. Höjd: 17-20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:43)
1390 9420 Fiskfat + stekfat, Rörstrand. Längd: 51-63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:22)
1390 3214 Flätade korgar 5 st. Längd: 19-39 cm, djup: 12,5-32 cm, höjd: 15-35 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:31)
1390 3215 Fönsterdekoration Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Smide och glas. Bredd: 27. Höjd: ca 21 cm
1390 9415 Fotografi Erik Berglin (f. 1980), Sverige. Signerad, numrerad 4/10. Motivet: 44x54cm, yttermått inklusive ram: 59x68cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:32)
1390 3207 Frimärken diverse album
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:15)
1390 3444 Gjutjärnskrukor 2 st. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:46)
1390 3154 Glas 2+ 2+ 2, Orrefors, Optica. Höjd: 15,5-24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:14)
1390 3384 Glas Orrefors, 12 st. Höjd: 9,5
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:14)
1390 3269 Glasservisdelar 16 delar. Höjd: 9-21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:16)
1390 3448 Glasservisdelar 24 delar, Höjd: 8,5-16 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:47)
1390 3255 Glasservisdelar 60 delar. Höjd: 10-19 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:58)
1390 9418 Glasservisdelar ca 65 delar. Höjd: 6-13 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:20)
1390 3438 Golvlampa "KOSTA-Lampan", metall / plastskärm. Höjd: 133 ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:43)
1390 3437 Golvlampa 1950-tal, "AB BEA", 3-armad. Höjd: 157
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:32)
1390 3433 Golvlampa 1970-tal, metall / plast. Höjd: 103 ca
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:54)
1390 3439 Golvlampa Belid. Höjd: 135
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:47)
1390 3373 Golvlampa höj- och sänkbar, total. Höjd: 120 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:22)
1390 3337 Golvlampa Ledad. Höjd: 125
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:00)
1390 3375 Golvlampa mässing. Höjd: 160
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:50)
1390 3336 Golvlampfötter 2 st, Falkenberg, Mässing/läder. Höjd: 123
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:02)
1390 3472 Golvlampor Ett par, Hemi, Klot. Höjd: 130
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:15)
1390 3225 Golvlampor ett par, Höj/sänkbara. Total h: 185 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:11)
1390 3423 Golvvas Kina, nutida. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:50)
1390 9318 Golvvas Med hänkel, 1800-tal, floral dekor. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:35)
1390 3107 Gouache Börje Såndberg (1908-1993), Sverige. Monogramsignerad, 60x42, yttermått inklusive ram: 78x60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:16)
1390 8112 Gouache Nils Nilsson, monogramsignerad, "Spanska inbördeskriget", 44x32cm, yttermått inklusive ram: 53,5x42cm
S�ldes f�r 7.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:41)
1390 3042 Grafiskt blad Gicléetryck, Bengt Bengtsson, "Bitcoin". Signerad, numrerad 92/100, oramat löst blad, 28x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:41)
1390 3048 Grafiskt blad Gicléetryck, Bengt Bengtsson, "Pridehorse". Signerad, numrerad 2/100, oramat löst blad, bladets mått: 37x28 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:59)
1390 9064 Grafiskt blad Gicléetryck, Carl Linderoth, "In the crowd". Signerad, numrerad 26/100. Motivet: ca 26x37 cm, yttermått inklusive ram: 41x52 cm
1390 3039 Grafiskt blad Gicléetryck, Catrin Johansson, "Cows". Signerad, numrerad 19/100, oramat löst blad, 28x39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:32)
1390 3055 Grafiskt blad Gicléetryck, Catrin Johansson, "Hello". Signerad, numrerad 3/100, ca 17/23 cm, yttermått inklusive ram: 26x32
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:20)
1390 3041 Grafiskt blad Gicléetryck, Catrin Johansson, "Zebras". Signerad, numrerad 20/50, oramat löst blad, 28x38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:38)
1390 3059 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Fullmoon". Signerad, numrerad 98/100. Motivet: ca 17x26 cm, yttermått inklusive ram: 28x35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:31)
1390 3049 Grafiskt blad Gicléetryck, Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Moving shapes". Signerad, numrerad 49/50. Motivet: ca 36x27 cm, oramat löst blad, yttermått: 50x39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:02)
1390 3044 Grafiskt blad Gicléetryck, KC-Json, "Drömvärld". Signerad, numrerad 10/50, oramat löst blad. Bladets mått: ca 41x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:47)
1390 3061 Grafiskt blad Gicléetryck, Ken Löfgren (f. 1940), Sverige. "Embrace". Signerad, numrerad 70/100. Motivet: 19x23 cm, yttermått inklusive ram: 24x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:37)
1390 9065 Grafiskt blad Gicléetryck, Ken Löfgren (f. 1940), Sverige. "Flöjt". Signerad, numrerad 22/50. Motivet: 37x26 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
1390 9068 Grafiskt blad Gicléetryck, Kent Jakobsson, "son 24/50. Motivet: ca 26x36 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
1390 9094 Grafiskt blad Gicléetryck, Ola Andersson, "Svung". Signerad, numrerad 1/20. Motivet: 49x44cm, yttermått inklusive ram: 61x65 cm
1390 9075 Grafiskt blad Gicléetryck, Ola Dahlquist, "Lady", Signerad, HC-upplaga (hors de commerce). Motivet: 37x27 cm, yttermått inklusive ram: 51x41 cm
1390 3045 Grafiskt blad Gicléetryck, Stina Bäckman, "Kruset". Signerad, numrerad 31/50, oramat löst blad, bladets mått: 32x24 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:50)
1390 3211 Gruvlykta mässing. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:16)
1390 3167 Gruvlyktor + väggfotogenlampa, 3 delar, mässing. Höjd: 25-37 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:52)
1390 9628 Hänge Silver / Bergkristall, Martin Elmblad. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:06)
1390 3473 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy, Höjd: 101
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:46)
1390 3224 Herrbetjänt höjd: 98 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:42)
1390 3422 Herrbetjänt trä. Höjd: 100
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:25)
1390 3276 Hummertallrikar 4 st, Firma Svenskt Tenn. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:49)
1390 3150 Jardiniere glas och metall. Längd: 47, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:11)
1390 3409 Jardiniere Zink, saknar glasinsats. Längd: 41 cm. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:32)
1390 3383 Jordglob med belysning. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:18)
1390 3344 Kaffegods 25 delar, Rörstrand
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:31)
1390 3413 Kaffepumpa Metall / glasinsats. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:14)
1390 3191 Kaffeservisdelar 11 + 3 delar, Rosenthal
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:10)
1390 9408 Kaffeservisdelar Gustavsberg, 18 del
1390 3257 Kanna med lock "Silber-porzellan". Diameter: 13,5, höjd: 15 cm
1390 9363 Karmstolar 2 st, Gustaviansk stil, genombruten ryggbricka med dekor av axknippe
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:54)
1390 3227 Karmstolar 5 st, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:02)
1390 3222 Karmstolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:18)
1390 3081 Karott + 2 äggkoppar, Koka Blå, Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Rörstrand, porslin, dekor med blå rand på vit botten. Diameter: 6-22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:55)
1390 3299 Karotter med lock 2 st, Gefle, Kaspar & Fandango. Längd: 21-26 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:55)
1390 3432 Kassaregister National. Höjd: 43, slitage
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:43)
1390 3420 Keramik diverse, Gustavsberg, bland annat Lisa larson. Höjd: 3-11 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:35)
1390 3401 Konstglas 9 delar. Höjd: 17-38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:04)
1390 3389 Kopparstick Adulterium. Motivet: 13x20, yttermått inklusive ram: 25x33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:13)
1390 3122 Korgar 2 st. Längd: 49, diameter: 36 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:45)
1390 3283 Krukor 4 st, Porslin. Höjd: 15-22 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:32)
1390 3395 Kuddar 2 st, Christian Lacroix, 40x40 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:37)
1390 3203 Kuverttallrikar 15st, jultallrikar, Skultuna. Diameter: 28cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:31)
1390 3277 Kuverttallrikar 4 st, Glas. Diameter: 30 cm
1390 3230 Lampbord Gustaviansk stil. Bredd: 50, djup: 50 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:39)
1390 3231 Lampbord med lådor. Diameter: 65, höjd: 61 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:06)
1390 3078 Lampkupa omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:33)
1390 3079 Lampkupor ett par, grönt glas, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:27)
1390 3305 Lås järn. Längd: 21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:05)
1390 3074 Lastbil + Buss. Lumar/Triang LIB 4242, Längd: 46-56 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:10)
1390 9324 Litografi Ferdinand Tollin (1807-1860), Sverige. "Utsigt af Norrbro och Gustaf Adolfs Torg i Stockholm". Motivet: ca 48x34 cm, yttermått inklusive ram: 52x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:54)
1390 3329 Litografi Folke Bang, Handkolorerad av konstnären, Pingviner. Signerad. Motivet: 29x18. Yttermått inklusive ram: 47x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:35)
1390 9397 Litografiska blad 8 st, Tony Laroy, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerade, oramade lösa blad, bladets mått: 30x21 cm
1390 8549 Ljuskrona empirestil, med prismor. Höjd: 90cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:02)
1390 3235 Ljuskrona höjd: 60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:56)
1390 3147 Ljusstakar 5 st, mässing, höjd: 19-27 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:54)
1390 3148 Ljusstakar 5 st, mässing. Höjd: 11-17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:10)
1390 3275 Ljusstakar ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 25, nutida
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:18)
1390 3238 Ljusstakar Ett par, Sent 1800-tal, England. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:50)
1390 3286 Lockurna Kina. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:25)
1390 3264 Manschettknappar parti diverse
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:21)
1390 3280 Martiniglas 6 st, Baccarat, Frankrike. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:29)
1390 3471 Matbord rokokostil, nutida. Bredd: 118, djup: 90 cm, höjd: 73 cm, en ilägg a 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:48)
1390 3212 Matbord Teak. Bredd: 120. Djup: 80 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:50)
1390 8297 Matsalsskåp Allmoge. Bredd: 123 cm. Djup: 33 cm, höjd: 161 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:20)
1390 3298 Matservis + karotter & formar, 34 delar, 1970-tal, bland annat Höganäs
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:10)
1390 3169 Matta design: Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. 100x147 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:37)
1390 9252 Matta Kina, 00x197 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:45)
1390 9492 Matta Kina, 164x243 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:44)
1390 9328 Matta orientalisk, 115x278 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:41)
1390 9341 Matta orientalisk, 128x200 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:56)
1390 9330 Matta orientalisk, 129x173 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:43)
1390 9343 Matta orientalisk, 130x200 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:58)
1390 3360 Matta orientalisk, 132x243 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:08)
1390 3232 Matta orientalisk, 150x215 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:28)
1390 9236 Matta orientalisk, 150X240 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:40)
1390 3428 Matta orientalisk, 165x245 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:47)
1390 3234 Matta orientalisk, 195x285 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:09)
1390 3233 Matta orientalisk, 205x305 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:05)
1390 3338 Matta Orientalisk, 245x355cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:26)
1390 9266 Matta orientalisk, ca 152x290 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:40)
1390 3145 Matta orientalisk, Kaukas 110x275 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:09)
1390 3115 Matta orientalisk, Mazanderan, semiantik, 178x316 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:33)
1390 3198 Matta Rya, 170x230 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:33)
1390 9603 Mattor orientaliska, ett par, Indoafshar, 94x94 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:29)
1390 3421 Mikroskop "Towa", 50-300. Höjd: 21, i trälåda
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:10)
1390 3295 Mikroskop 2 st, bland annat Seibert. Längd: 18 cm, djup: 12 cm, höjd: 30-35 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:19)
1390 3294 Modelljärnväg + tåg, MiniTrix, i trälåda, längd: 12-33 cm, djup: 4-13 cm, höjd: 2-3 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:15)
1390 9447 Nattljusstakar Ett par, silver, Johan Edvard Holm, Halmstad, 1849. Höjd: 7 cm, diameter: 12 cm. Vikt: 212g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:44)
1390 3266 Oljemålning Achille Borchi (1927-1965), Sverige. Interiör. Signerad. Olja på duk, 60x48 cm, yttermått inklusive ram: 74x63 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:17)
1390 3319 Oljemålning Anna Lindkvist (1891-1980), Sverige. (Tillskriven), Stockholmsmotiv, ej signerad. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 29x37 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:28)
1390 8118 Oljemålning Bertil Öhlund (1923-2003), Sverige. Signerad, "Lövskogen". Olja på duk, 37x44cm, yttermått inklusive ram: 47x55cm
1390 3313 Oljemålning Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Lyftande änder. Signerad. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 70x80 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:59)
1390 3243 Oljemålning Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Skogsbäck
. Signerad, daterad -73. Olja på duk, 65x43, yttermått inklusive ram: 68x48 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:56)
1390 3101 Oljemålning Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, daterad, Landsort. Olja på duk, 66x90, yttermått inklusive ram: 80x105 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:03)
1390 9070 Oljemålning Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Sailing". Signerad. Olja på papper, ca 40x42 cm, yttermått inklusive ram: 42x43 cn
1390 3340 Oljemålning Gamla Stan. Signerad. Olja på pannå, 35x21 cm, yttermått inklusive ram: 45x32 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:30)
1390 3241 Oljemålning Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 23x32 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:43)
1390 3242 Oljemålning Gumme Åkermark (1847-1927), Sverige. Flicka i skog. Olja på duk på pannå. Signerad, 39x23, yttermått inklusive ram: 49x34
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:30)
1390 3129 Oljemålning Gunnar Persson (1908-1975), Sverige. Signerad, daterad 66, stilleben. Olja på duk, 64x48. Yttermått inklusive ram: 70x55 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:27)
1390 3138 Oljemålning Gunnar Ruda (1887-1948), Signerad. Olja på pannå, 36x40, yttermått inklusive ram: 43x48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:10)
1390 3140 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. "vilstolar". Signerad, daterad 82. Olja på duk, 32x40, yttermått inklusive ram: 39x46 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:34)
1390 3137 Oljemålning Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signerad, daterad 75, park. Olja på pannå, 15x23, yttermått inklusive ram: 31x39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:51)
1390 3103 Oljemålning Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Signerad. Olja på pannå, 50x35 cm, yttermått inklusive ram: 64x49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:58)
1390 3273 Oljemålning Lasse Göransson, "Molnet". Signerad. Olja på duk, 60x80, yttermått inklusive ram: 62x83 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:43)
1390 3385 Oljemålning Leif Tjerned (f. 1942), Sverige. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 41x61 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:53)
1390 9202 Oljemålning Martin Säflund (1894-1976), Sverige. Landskap i vårvinter, Signerad. Olja på pannå, 21x28 cm, yttermått inklusive ram: 31x39 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:57)
1390 9253 Oljemålning Norman Bradley, kustlandskap. Signerad. Olja på duk, 51x76 cm, yttermått inklusive ram: 66x91 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:21)
1390 9385 Oljemålning Oidentifierad konstnär. "I motvind". Signerad, daterad -98. Olja på duk, 35x45 cm, yttermått inklusive ram: 37x47 cm
1390 9469 Oljemålning Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Keruber, ej ram, ej signerad. Olja på pannå, 36x30 cm, oramad
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:21)
1390 3343 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, hästar. Olja på pannå, 20x35, yttermått inklusive ram: 38x53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:02)
1390 3312 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Emiliano, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 49x71 cm, yttermått inklusive ram: 71x90 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:27)
1390 9609 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, GS, Tullinge gård. Olja på pannå, 20x27, yttermått inklusive ram: 30x37 cm
1390 8390 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sancho Panza dubbar Don Quijote. Signerad. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 67x80 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:35)
1390 3349 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Muks, Landskap. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 54x63 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:18)
1390 3348 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Pehap, 1946, Stadsmotiv. Olja på duk, 45x37 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:39)
1390 3260 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Sjöstedt, Marin. Olja på duk, 33x40, yttermått inklusive ram: 51x60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:42)
1390 3342 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, 1880, stilleben. Olja på duk, 28x22, yttermått inklusive ram: 38x32 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:52)
1390 3100 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Bränningar, Västkusten. Olja på duk, 60x120, yttermått inklusive ram: 77x136 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:40)
1390 3194 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Kvinna. Olja på pannå, 46x38 cm, oramad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:53)
1390 3104 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 40x30, yttermått inklusive ram: 48x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:49)
1390 3201 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Stockholmsmotiv. Ej signerad. Olja på pannå, 40x48 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:46)
1390 3452 Oljemålning Olavi Laine (f. 1922), Signerad, vårvintermotiv med stuga. Olja på duk, 58x71, yttermått inklusive ram: 73x96 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:44)
1390 3133 Oljemålning Ragnhild Nordensten (1888-1951), Sverige. Signerad, daterad 1938, stilleben. Olja på pannå, 34x26, yttermått inklusive ram: 45x38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:00)
1390 3358 Oljemålning Sereni, Stilleben. Signerad. Olja på duk. Olja på duk, 59x30, yttermått inklusive ram: 76x47 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:31)
1390 3311 Oljemålning Stefan Tunedal (f. 1959), Gula tranor. Signerad. Olja på pannå, 54x45, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:46)
1390 3246 Oljemålning Stig Sellén (f. 1924), Sverige. Brobygge. Signerad. Olja på pannå, 41x27, yttermått inklusive ram: 55x41 cm
1390 3245 Oljemålning Sven Lignell (f. 1927), Sverige. Signerad, Landskap, 1953, Pannå, 23x32, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:05)
1390 8682 Oljemålning Sven Stålberg (1893-1973), Signerad, daterad 1929, gårdsmotiv. Olja på duk, 37x47, yttermått inklusive ram: 49x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:51)
1390 3136 Oljemålning Vignetto, Italien, Signerad. Olja på duk, 29x19, yttermått inklusive ram: 35x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:09)
1390 9280 Oljemålning William Avar (1917-2012), Sverige. Man på åsna. Signerad, daterad 1950. Olja på duk, oramad lös duk, ca 44x32cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:57)
1390 3321 Oljemålningar 2 st, Helga Bergström-Fornell, "Snöklädda åkrar, Finby & Olivodling", Monogramsignerade, yttermått inklusive ram: 33x33 & 39x48 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:08)
1390 3213 Oljemålningar 3 st, Alfhild Kallstenius-Åhman (1921-2013), Sverige. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 35x22-26x39 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:16)
1390 3290 Öronlappsfåtölj
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:07)
1390 3259 Ostkupa Glas. Diameter: 24 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:24)
1390 9558 Pall Danmark, Edmund Jörgensen, Danmark, vikbar. Längd: 57 cm, djup: 41 cm, höjd: 37 cm
1390 3126 Pall Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese. Fårskinn. Längd: 60 cm, djup: 44 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:17)
1390 3369 Paradvärja omkring 1900, mässing / pärlemo. Längd: 95 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:06)
1390 3301 Parti allmoge modell äldre, bland annat skedar / tallrikar & svepaskar
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:29)
1390 3206 Parti koppar 4 delar. Höjd: 15-21cm
1390 3196 Parti silver 12 delar
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:42)
1390 1012 Pastell Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Figur. Signerad. Motivet: 43x37cm, yttermått inklusive ram: 60x53cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:17)
1390 3244 Pastell Valfrid Nelson (1849-1930), Sverige. Kustklippor. Signerad, 58x28, yttermått inklusive ram: 69x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:58)
1390 9239 Pelarbord höjd: 75 cm, 37x48 cm
1390 3374 Piedestaler 2 st, med stenskiva. Höjd: 52-67 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:23)
1390 3199 Plädar 4 st, 1960-tal. Längd: 200, djup: 140 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:30)
1390 9167 Plafond metall, glas. Diameter: 36 cm. Höjd: ca 18 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:56)
1390 3223 Pottskåp ett par, Gustaviansk stil. Bredd: 46. Djup: 30 cm, höjd: 74 cm, nutida
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:50)
1390 3143 Ryamatta Barbro Nilsson (1899-1983), Sverige. 80x160 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:38)
1390 8360 Salongsbord mahogny, med kopparfot. Bredd: 115. Djup: 77 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:24)
1390 3346 Saltkar ett par, Kristall, + 2 saltskedar Silver. Längd: 9 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:33)
1390 3459 Sängram Gavlar och sidostycken, för 120-säng, mahogny. Bredd: ca 117 cm (gavlarna). Längd: ca 210 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:43)
1390 3455 Sängram mässing, Bredd: 105 cm, Längd: 200 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:00)
1390 3179 Såssked silver, Modell Disa, Markström, Uppsala, 1977. Längd: 17,5 cm. Vikt: 53g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:57)
1390 8300 Sekretär Längd: 119 cm. Djup: 47 cm, höjd: 116 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:24)
1390 3406 Serveringsvagn längd: 75 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:51)
1390 3075 Servisdelar Villeroy & Boch, "Foglia", 27 del
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:02)
1390 9223 Skål + fat, cloissonné, Persien. Diameter: 12,5-18,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:22)
1390 9532 Skål + lockdosa, 2 delar, tenn. Diameter: 14 cm. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:44)
1390 3163 Skål + underlägg, Rörstrand, Porslin/metall. Diameter: 15-20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:55)
1390 3160 Skål Orrefors, 1920-tal. Diameter: 25 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:24)
1390 3174 Skål Orrefors, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Graal. Diameter: 12, höjd: 5,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:10)
1390 3247 Skål på fot Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Kosta Boda, diameter: 29, höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:21)
1390 9587 Skålar 2 st, Konstglas, Råman/Kjellman. Diameter: 17-23, höjd: 15-17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:11)
1390 3425 Skålar 3 st, Piero Fornasetti (1913-1988), Italien. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:30)
1390 3403 Skålar på fot + skålar, 9 delar, Kristall, omkring 1900, diameter: 11-23. Höjd: 4-17 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:02)
1390 9412 Skålfat Kina. Diameter: 25,5
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:17)
1390 3388 Skåp Teak. Bredd: 80, djup: 39 cm, höjd: 115 cm, nyckel
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:21)
1390 3173 Skeppsklocka + barometer, mässing, Pilot, på träplatta, 40x20 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:09)
1390 3146 Skeppsklocka + ljusstakar, 3 delar, mässing. Höjd: 7-16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:17)
1390 3132 Skrivbord + stol, England. Bredd: 122, djup: 62 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:14)
1390 3155 Skulptur Asien, Keramik. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:37)
1390 3272 Skulptur Blästrat glas. Höjd: 31 inkl sockel
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:56)
1390 3371 Skulptur brons, Häst, "FFA Fondeur". De bysantiska hästarna, Konstantinopelhästarna eller de venetianska hästarna", Längd: 31. Höjd: 28,5 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:51)
1390 3072 Skulptur Carl-Erik Borgström, brons. Höjd: 13 cm
1390 3306 Skulptur Dahl-Jensen, Hund & flicka, Copenhagen Denmark. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:27)
1390 1049 Skulptur Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Brons. Signerad. Längd: 18cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:57)
1390 9523 Skulptur Kina Blanc de chin, på sockel. Höjd: 42-45 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:21)
1390 3418 Skulptur Konstmaterial, bemålad, Fiskarpojke, "Cozze". Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:43)
1390 3127 Skulptur Lejon, Bemålad betong, Monogram. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:13)
1390 3415 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Charlotta ur serien ABC-flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:25)
1390 3324 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons Ungar, Gustavsberg 1962-1980, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:22)
1390 3249 Skulptur Marmor, Kvinna. Längd: 30. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:46)
1390 3248 Skulptur Marmor, pojke. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:44)
1390 3157 Skulptur metall, efter antiken. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:33)
1390 3250 Skulptur Nike, Patinerad brons. Höjd: 33,5
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:07)
1390 3095 Skulptur Nittsjö, Tupp. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:43)
1390 3271 Skulptur Parian, läsande pojke. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:44)
1390 3377 Skulptur porslin, "Tengra", Spanien. Längd: 42, höjd: 34 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:09)
1390 9046 Skulptur Rosenthal, Beethoven, porslin på träsockel. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:54)
1390 3172 Skulptur Teak, Kvinna med gris, Asien. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:56)
1390 3170 Skulptur Teak, Par, Design: Simon, Danmark. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:02)
1390 3189 Skulptur / ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Ur serien Advent, Gustavsberg. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:04)
1390 3430 Skulpturer + fat, 5 delar, Bing & Grøndahl. Höjd: 4-20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:21)
1390 3412 Skulpturer 2 st, Asien, Musiker, trä och metall. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:49)
1390 3429 Skulpturer 2 st, Hästar, Signerade GL. Längd: 15, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:45)
1390 9454 Skulpturer 2 st, Konstmassa, bemålade. Höjd: 36 cm
1390 3303 Skulpturer 2 st, trä, England. Längd: 24. Höjd: 19-19 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:27)
1390 3302 Skulpturer 2 st, Ur Tuvstarr, Rosa Ljung (1917-1983), Sverige. Efter John Bauer. Höjd: 13,5-21 cm
1390 3152 Skulpturgrupp Rokokostil, Porslin. Längd: 22, höjd: 19 cm
1390 3449 Skyltar 13 st, Papp/plåt, Rallyskyltar, 1950/70-tal. Längd: ca 40 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:03)
1390 3408 Skyltdocka höjd: 175 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:45)
1390 9528 Slevar 2 st, silver / snäcka / träskaft, 1810 & 1825. Längd: 41-43 cm, Vikt: ca 340 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:47)
1390 9448 Smörknivar 3 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, Stockholm, 1950-tal. Längd: 16,5 - 20 cm. Bruttovikt: 135g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:43)
1390 3197 Snurrfåtölj Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux. Stomme av kromad metall, sits av kanvas med svart läderskoning, etikettmärkt
S�ldes f�r 14.500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:33)
1390 3363 Snurrfåtölj Finland
1390 3293 Sockel till spegel. Längd: 82, djup: 13 cm, höjd: 44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:47)
1390 3229 Soffbord Idegran. Diameter: 117, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:04)
1390 3397 Soffbord Svenska Möbelfabrikerna AB, "Bordet" Teak, Höj/sänkbart, med hylla. Bredd: 115. Djup: 57 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:19)
1390 3370 Spegel Asien, 74x34 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:47)
1390 3317 Spegel metall, yttermått inklusive ram: 37x27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:41)
1390 3165 Spegel Rokokostil, 32x26 cm
1390 3281 Spetsglas + Glögglas, 14+ 6 st. Höjd: 6-14 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:36)
1390 8396 Stallyktor 3 st. Höjd: 25-45 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:40)
1390 3379 Stegpall 1940-tal. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:31)
1390 3378 Stegpall 1950-tal. Höjd: ca 60 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:07)
1390 9498 Stolar 4 st, Furu, Efter Westman
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:52)
1390 9494 Stolar 4 st, Gustaviansk stil
1390 3291 Stolar 6 st, Jugend, snarlika (4 + 2 st)
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:19)
1390 3099 Stolar ett par, Habitat
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:29)
1390 3380 Stringhylla 6 gavlar + 9 hyllplan. Bredd: 75 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:10)
1390 3080 Syltkrukor 3 st, Höganäs. Höjd: 23-30 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:38)
1390 3287 Syltkrukor 3 st, Rörstrand och Gustavsberg. Höjd: 10-17 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 21:01)
1390 3261 Takarmatur 1800-tal, med prismor, en ljuspunkt, kompletterad. Höjd: ca 65 cm. Diameter: ca 28 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:32)
1390 9467 Takarmatur 1940-/50-tal, Glaskupor. Höjd: 80 cm
1390 9175 Takarmatur koppar och glas, 4 ljuspunkter. Diameter: ca 42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:33)
1390 3178 Takarmatur Laura Ashley, glas / metall. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:39)
1390 9212 Takarmatur med prismor. Höjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:39)
1390 9449 Takarmatur metall och glas, 1900-talets mitt. Höjd: ca 28 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:35)
1390 9589 Takarmatur Plåt, Italien. Höjd: 45 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:10)
1390 3308 Takarmatur Verner Panton (1926-1998), Danmark. "Flower Pot". Rostfritt stål, i originalkartong. Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:20)
1390 9282 Takklocka Tidigt 1900-tal, tvåsidig. Längd: 46, höjd: 40 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:32)
1390 3265 Tallrikar 12 st, Villeroy & Boch, Manoir. Diameter: 32 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:59)
1390 9027 Tallrikar 13 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Coq. Diameter: 24-27cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:51)
1390 3304 Tallrikar 17 delar. Rosenthal, Maria, Björnbär. 9st tallrikar + 5 st assietter + 3 st assietter. Diameter: 19-24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:06)
1390 3341 Tallrikar 2 st, glaserat lergod. Diameter: 24 cm
1390 3180 Tårtspade Sterlingsilver, rostfritt blad, CG Hallberg, 1961, Modell Viktoria. Längd: 23,8 cm, bruttovikt: 50g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:12)
1390 3008 Teckningar 4 st, Petter Pettersson (f. 1942), Sverige. Sjukhusscener. Signerad, daterad 1976 och 1977. Blyerts/kol. Oramade lösa blad, ca 108x79 cm
1390 3335 Termos Georg Jensen, Rostfritt. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:01)
1390 3253 Terrin + fat, Rörstrand, Svenska slott. Längd: 27-33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:29)
1390 3451 Textil Sidenbroderi, 63x33 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:48)
1390 3164 Tidningsbord England. Bredd: 49, djup: 24 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:09)
1390 3202 Tidningsställ Smide. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:58)
1390 3252 Tillbringare Gustafsberg, Tyra, Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:44)
1390 3331 Trädgårdsbord Byarum. Bredd: 60, djup: 60 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:48)
1390 3123 Trädgårdsgrupp 3 delar, "Covent Garden", fällstolar + bord
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:37)
1390 3443 Trädgårdsurnor ett par. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:49)
1390 3352 Träfigurer 4 + 2 st, hästar & tempellejon. Höjd: 7-12 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:01)
1390 3424 Träskulpturer / masker 5 delar, Asien / Afrika. Höjd: 55-100
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:49)
1390 3190 Tripod Nielsen, Randers, Danmark, diameter: 23. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:59)
1390 3316 Tygrulle O Nyman, Björnstjerna design. Bredd: 150
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:00)
1390 3278 Uppläggningsfat + fat, 4 delar. Diameter: 25, längd: 38-43 cm
1390 3089 Urna Royal Copenhagen. Höjd: 23 cm
1390 3121 Väggarmatur Klot-3. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:07)
1390 3442 Väggpendyl Stjernsund. Höjd: 64 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:47)
1390 3416 Väggplatta Gustavsberg, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Drabant-4. Höjd: 29
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:53)
1390 3139 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt ur serien Unik, Gustavsberg 1967-1986. Delvis glaserad och målad vit stengodslera, 23x23 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:55)
1390 3365 Väggreliefer 2 st, Gips, Madonna & Barnet, 45x38 & 63x38 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:21)
1390 9304 Väggur Jugend, Intarsia, 77x38 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:46)
1390 3407 Vällingkopp + mockakoppr, 2 st, Lononosov, och kopp med Schmiterlöws monogram. Höjd: 10-11 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:10)
1390 3171 Vas Erich och Ingrid Triller, Sverige. Tobo. Brunglaserat stengods. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:19)
1390 3237 Vas Hadeland, Norge, konstglas. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:49)
1390 3151 Vas Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. Sgrafitto, Gustavsberg, 1924. Flintgods med blå glasyr och sgrafittodekor av stiliserade blommor. Signerad Gustavsberg 1920 JEkberg, Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:58)
1390 3351 Vas Kina, nutida, porslin, dekor med drake & moln i mässing. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:54)
1390 3256 Vas Kosta, Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:09)
1390 3142 Vas nutida, keramik. Höjd: 47 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:17)
1390 3410 Vas Orientalisk. Höjd: 26 cm
1390 3333 Vas Orrefors. Höjd: 23cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:47)
1390 3417 Vas Porslin, Nyrokoko, hänklar. Längd: 21 cm, djup: 17 cm, höjd: 30 cm
1390 3097 Vas Rörstrand, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Tema. Höjd: 30 cm
1390 3195 Vas silver, Danmark. Höjd: 21 cm. Vikt: 165g
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:04)
1390 3096 Vas Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Paprika. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:48)
1390 3073 Vas Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustavsberg. Stengods, grön glasyr med målad silverdekor. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:42)
1390 9298 Vas med hänklar Herend, Porslin. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:14)
1390 3366 Vaser 2 st, Rörstrand, "Tema" & Bjerke Petersen. Höjd: 12-18 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:28)
1390 9208 Vaser 3 st, cloissonné. Höjd: ca 14-16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:18)
1390 9224 Vaser 3 st, Kina. Höjd: 20-25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:30)
1390 3177 Vinglas + seltersglas, 9 + 7 delar, kristall. Höjd: 10-15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:00)
1390 3300 Vinglas 12 st. Höjd: 13,5
1390 3087 Vinglas 16 st, Boda, Bouquet, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:08)
1390 3176 Vinglas 6 st, kristall. Höjd: höjd. 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:06)
1390 9018 Vinglas 7+ 8st, Orrefors, Eva Englund (1937-1998), Sverige. Linnea. Höjd: 15-21cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:13)
1390 3251 Vinkylare Frankrike. Koppar, beslag i mässing. Diameter: ca 34 cm. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:10)
1390 3216 Vinkylare nysilver. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:55)
1390 3236 Vinställ Smide. Höjd: 102
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:47)
1390 3469 Vitrinskåp nutida. Bredd: 94, djup: 50 cm, höjd: 215 cm
1390 3356 Ytterfoder + skål, 3 delar, "Empire", Gustavsberg + skål Rörstrand med prins Eugenes Monogram. Höjd: 7-14 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 19:27)
1390 3387 Ytterfoder Millesgården, Gustavsberg, diameter: 20, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 18:31)
1390 3093 Ytterfoder Waldemarsudde. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 12 april 2021 20:44)