1195 4392 Affisch Marilyn Monroe, efter Andy Warhol, The Warhol Collection, ramens innermått: 70x64
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:30)
1195 3463 Akvarell Allan Österlind (1855-1938), Sverige. Flamencodansöser, 47x36
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:20)
1195 5233 Akvarell Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Landskap med fartyg. Motivet: 10x18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:44)
1195 5152 Akvarell Oidentifierad konstnär. . Signerad, daterad april -94, kvinnlig akt, 29x37 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:21)
1195 5275 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad H W Smith, 1886, Ryttare på häst med hundar, 21x15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:38)
1195 4398 Akvarell Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Landskap med sjö, 25x34
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:50)
1195 5306 Akvarell sign LR Skog, efter R Högfeldt, 24x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:57)
1195 5083 Armband + 2 broscher, bland annat silver Alton. Längd: ca 3-20cm, djup: ca 2-3cm, höjd: ca 0,2-1cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:32)
1195 5198 Armbandsur 11 st + 2 st fickur, metall. Boetten. Diameter: ca 2-4,5cm, total längd med armband: ca 14-22cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:53)
1195 5068 Assietter 6 st, grönt glas. Diameter: 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:16)
1195 5272 Assietter och fat, Spisa Ribb, diverse, 13 st. Diameter: ca 12,5-21cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:15)
1195 4033 Barnspis + tillbehör, 1800-tal. Längd: 23, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:13)
1195 5163 Barometer + hydrometer, mässingsboett, Västtyskland, 1970/80-tal. Diameter: 14 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:36)
1195 3146 Bassäng Kina, på träställning. Djup: 52. Höjd: 57 + 30
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:55)
1195 5185 Bestickuppsättning i schatull, Thailand, mässing
1195 5342 Bestickuppsättning nysilver, modell Svensk Spets
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:02)
1195 5232 Blandteknik Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Tjurfäktare. Motivet: 11x15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:42)
1195 5328 Blandteknik Lauri Nila, Signerad, daterad Milo -64. 29x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:50)
1195 4272 Blandteknik Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Olja / kork, "Fynd på stranden", -67,60x73
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:27)
1195 5128 Blandteknik Orientalisk, figurer, 70x98
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:17)
1195 4006 Blandteknik Porträtt, 36x31
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:13)
1195 5116 Blomsterbord Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Koppar/smide, Längd: 82 cm. Djup: 22 cm. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:05)
1195 3047 Bokhylla 11 bokstöd bokhylla, Bookworm, Ron Arad för Kartell, koboltblå. Djup: 20 cm, längd: 520 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:11)
1195 5332 Bokhylla 1920-tal, betsad björk. Längd: 220 cm. Djup: 32 cm. Höjd: 172 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:23)
1195 5226 Bordslampa mässing, 1970-tal. Höjd: 53
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:32)
1195 5355 Bordslampa mässing. Höjd: 82
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:52)
1195 5131 Bordslampa vitt porslin, flerpassformad fot, nutida. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:49)
1195 5245 Bordslampor ett par, nutida. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:43)
1195 5007 Bordslystrar Ett par, pris, or. Höjd: 33
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:04)
1195 5290 Bordsur Bulle. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:31)
1195 5133 Brevpress i form av uggla, glas, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta, 1950/60-tal. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:51)
1195 5137 Buljongkoppar med fat, flintgods, Jonson Brothers, England, nutida. Diameter: ca 12-16cm. Höjd: ca 2-5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:56)
1195 5102 Byrå 1880-tal. Längd: 64 cm. Djup: 46 cm, höjd: 97 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:39)
1195 5005 Byrå 1930-/40-tal, Alm. Längd: 90, djup: 45 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:41)
1195 5101 Byrå 6 lådor, stenskiva, nyrenässans. Längd: 40 cm. Djup: 35 cm, höjd: 93 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:38)
1195 4091 Byrå Gustaviansk stil, Stenskiva Intarsia. Längd: 85, djup: 51 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:41)
1195 5156 Byrå mahognybetsad bok, trelådig, senbarockstil, 1900-talets mitt, Längd: 95 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 75 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:28)
1195 5360 Byrå stenskiva, 2 lådor. Längd: 63 cm. Djup: 34 cm, höjd: 68 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:07)
1195 4226 Cigarretui silver, importstämplar. Längd: 13
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:24)
1195 5027 Cigarretui silver. Längd: 13, Depose
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:54)
1195 5230 Dessertskålar 15 st. Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Boda Nova. Höjd: 10
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:36)
1195 5167 Djupa tallrikar 6 st, Grand Hotel, Saltsjöbaden. Gustavsberg för NK. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:42)
1195 5221 Dosa porslin / mässing. Höjd: 3 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:29)
1195 5291 Dragspel Bugari. Längd: ca 48/54cm, djup: ca 40/46cm, höjd: ca 19/24cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:38)
1195 5292 Dragspel Hagström. Längd: ca 45cm, djup: ca 37cm, höjd: ca 19cm. Väskan. Längd: 59cm, djup: ca 52cm, höjd: ca 28cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:33)
1195 5314 Etagehylla omkring 1900. Längd: 58. Djup: 30 cm. Höjd: 91 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:31)
1195 4249 Etsning Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. 1960, porsträtt, "Peter W". Motivet: 27x15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:11)
1195 4053 Etsning Jean Louis Forain, "Danseuses dans leur loge", signerad i plåten. Motivet: 16,1x11,8
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:40)
1195 5208 Etsningar 3 st, kolorerade, skånemotiv. Ca 49x32
1195 4436 Färgetsning Engelskt jaktmotiv, "Fores´s National Sports, Steeple chase cracks". Motivet: 52x106
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:25)
1195 5011 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Jazz. Signerad, numrerad 68/290. Löst blad, bladets mått: 43x30
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:46)
1195 5010 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad ej numrerad, Kvinna med dragspel. Motivet: 69x24
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:31)
1195 4250 Färglitografi Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. "Botticellis butterfly", 1971. Signerad, numrerad 62/125, bladets mått: 27x31, löst blad
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:12)
1195 5242 Färglitografi Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Motivet: 58x56
1195 5248 Färglitografi Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Signerad, daterad -88, numrerad 78/200. Motivet: 25x17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:56)
1195 5171 Färglitografi Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmshallen, EA-upplaga, signerad, 37x52 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:21)
1195 5072 Färglitografi Ingvar Hurtig (f. 1934), Sverige. "Björnmossa". Signerad, daterad 1981, numrerad 173/200. Motivet: 37x47 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:37)
1195 5243 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, daterad 1972, numrerad, 176/260. Motivet: 54x87 cm
1195 4087 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 137/360, komposition, 1972. Motivet: 67x50 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:30)
1195 4078 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad 33/250. Motivet: 33x51 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:43)
1195 3468 Färglitografi Max Papart (1911-1994), Frankrike. Signerad, numrerad 21/25. Motivet: 55x50 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:28)
1195 4270 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Interiör. Signerad, numrerad 201/325. Motivet: 50x45 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:23)
1195 3467 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927). Signerad, numrerad 121/165, bladets mått: 57x77 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:26)
1195 3465 Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927). Signerad, numrerad 90/165, bladets mått: 58x77 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:21)
1195 4254 Fat 2 st, silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1947, diameter: 12
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:11)
1195 5225 Fat 2 st, Upsala-Ekeby, fat med räv. Längd: 23-34
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:46)
1195 5038 Fat Kina. Längd: 19,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:14)
1195 4148 Fåtölj Rokokostil, plysch
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:18)
1195 5254 Fåtölj Rotting, nutida, inköpt på NK
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:05)
1195 4130 Fåtölj Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. "Kurva", Brännmärkt, omklädd
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:32)
1195 5346 Fåtöljer Ett par, linnekretong
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:35)
1195 4096 Fåtöljer Ett par, nutida
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:39)
1195 4283 Fåtöljer Ett par, Tidigt 1900-tal, Bemålade
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:42)
1195 5199 Figurin gips, pojkhuvud. Höjd: 17 cm
1195 5190 Figurin gips. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:36)
1195 5197 Figurin Goebel. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:45)
1195 5270 Figurin pappa med barn. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:06)
1195 5362 Fisktallrikar 6 st. Johnson Bros, England. Längd: 26
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:24)
1195 5130 Flygplansmodell SAAB-32, lackerad metall, 1940-50-tal. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:41)
1195 5299 Formar 3 st, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Pyro, Gustavsberg 1929-1955, eldfast gods med brun dekor. Längd: 19-26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:45)
1195 5052 Förstärkare Hagström. Längd: 72 cm. Djup: 22 cm. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:27)
1195 5237 Front till öppen spis Trä. Längd: 127 cm. Djup: 28 cm. Höjd: 126 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:56)
1195 5340 Glas 10 + 8 st. Reijmyre Glasbruk. Höjd: 6 - 7
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:50)
1195 5176 Glas 20 delar, Signe Persson-Melin (f. 1925), Sverige. Ruben, Boda. Höjd: 9 - 16. Repor, två med nagg
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:57)
1195 5036 Glas sengustavianskt, etsad dekor. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:18)
1195 5134 Glasfåglar 2 st, mellanfångsdekor, Tyskland. 1900-tal, omärkta. Längd: 10-17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:52)
1195 5002 Golvlampa "Hemi Klot I". Tota. Höjd: ca 130cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 21:01)
1195 5003 Golvlampa Läslampa, ÖIA. Höjd: 97
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:01)
1195 4446 Gouache Sten Sandgren, Vinterlandskap med vattendrag, 62x96
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:29)
1195 5055 Gravyrer 2 st, motiv med tigrar. Motivet: 47x62 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:37)
1195 4326 Hallampa mässing och glas. Höjd: 55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:29)
1195 5082 Halsband + armband, strass. Längd: ca 16/42cm. Djup: ca 1/2cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:28)
1195 5315 Halsband + armband. Längd: ca 18/62cm, djup: ca 1,5/2cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:32)
1195 5140 Herrbetjänt trä, 1900-talets andra hälft. Höjd: 105 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:00)
1195 4129 Hörnskåp Tillverkat i Piteå 40-tal. Längd: 110 cm. Djup: 79 cm, höjd: 215 cm, delbart
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:25)
1195 4439 Hurts Boby, design: Joe Colombo (1930-1971), Italien. Längd: 43. Djup: 41 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:57)
1195 5253 Hylla längd: 81 cm, djup: 22 cm, höjd: 91 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:04)
1195 5236 Industrilampa Triplex. Längd: ca 120cm, djup: ca 14cm, höjd: ca 14cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:10)
1195 5200 Kaffekoppar 6 st med fat, oktagonal form, dekor med blommor och fjärilar
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:59)
1195 5220 Kaffekoppar med fat, 6 st, Singapore
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:27)
1195 5034 Kalkar 3 st, 1800-tal, silver. Höjd: 5-18
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:17)
1195 5046 Kamin järn. Längd: 31 cm. Djup: 46 cm, höjd utan skorsten: 43 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:03)
1195 5138 Kandelaber för fem ljus, bemålat trä, svarvad dekor, Sandbergs, Nora Stad, Sverige. 1900-talets andra hälft. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:57)
1195 5303 Kandelaber metall. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:55)
1195 5271 Kapsylöppnare Ankhuvud, metall. Längd: ca 11,5cm, djup: ca 5cm, höjd: ca 8cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:18)
1195 5039 Karaffer 4 st, kristall. Höjd: 14-29
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:15)
1195 5224 Karmstol Mexico
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:35)
1195 5092 Karmstolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:04)
1195 4147 Karmstolar Ett par, Louis XV-stil
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:22)
1195 5283 Karmstolar ett par, rokokostil
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:09)
1195 5274 Karta över Skåne, 61x68
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:38)
1195 5252 Karta Schweiz, relief, 54x72 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:03)
1195 5204 Kassaskrin metall. Längd: 39 cm. Djup: 25 cm. Höjd: 10 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:05)
1195 4341 Kista 1800-tal, Kurbits. Längd: 97. Djup: 65 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:11)
1195 4320 Klaffbord 1800-tal, en klaff. Längd: 46 + 46, djup: 92 cm, höjd: 76 cm, bemålat
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:53)
1195 4022 Klaffbord barockstil, 1900-tal. Längd: 26 + 2x29, djup: 70 cm, höjd: 63 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:23)
1195 9200 Klaffbord Karl Johan, mahogny. Längd: 2x40 cm. Djup: 83,5 cm, höjd: 76 cm, På trissor
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:23)
1195 5192 Klarinett i väska, väskans längd 34 cm. Klarinett mått: längd: ca 80cm, djup: ca 8cm, höjd: ca 8cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:37)
1195 3479 Knivar 7 st, bland annat: J Marttini, Finland. Längd: 22-47 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 augusti 2018 04:35)
1195 4323 Knopmätare "Walkers Knotmaster log" Birmingham. Längd: ca 31cm, djup: ca 16. 5cm, höjd: ca 14,5cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:22)
1195 5043 Koffert brun, med metallbeslag. Längd: 112 cm. Djup: 55 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:53)
1195 5044 Koffert grå, gröna detaljer, metallbeslag. Längd: 111 cm. Djup: 54 cm, höjd: 54 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:58)
1195 5042 Koffert grön, med metallbeslag. Längd: 113cm. Djup: 58 cm. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:51)
1195 4214 Kohud 200x240 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:31)
1195 5280 Kökspall 1950-tal. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:04)
1195 5320 Köksvåg + kaffekvarn. Diameter (våg): ca 20cm. Höjd: ca 17cm, längd (kaffekvarn): ca 12cm, djup: ca 12cm, höjd: ca 20cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:07)
1195 5296 Konsoler 4 st, omkring 1900. Höjd: ca 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:37)
1195 5041 Konstglas 3 delar, Kosta Boda & Nybro. Höjd: 7-12
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:16)
1195 5231 Kryddburkar 5 st. Emaljerade, Kockums. Höjd: 15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:39)
1195 5363 Kuddar 5 st. Allmoge, 45x65, ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:26)
1195 5118 Lampbord benintarsia. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:05)
1195 5343 Lampbord ek, barockstil, hopvikbart. Diameter: 44. Höjd: 62 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:25)
1195 5103 Lampbord ett par, England. Längd: 38 cm. Djup: 34 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:47)
1195 5142 Lampetter ett par + 1, mässing, veckade glaskupor, nutida. Längd: ca 13cm, djup: ca 16cm, höjd: ca 32cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:03)
1195 5025 Lås 2 st, modell äldre. Längd: 9-12
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:57)
1195 4180 Litografi Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Stadsbild, signerad. Motivet: 42x28
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:41)
1195 5356 Litografier 2 st. Efter Albrecht Dürer. Motivet: 10x8 + 19x12
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:57)
1195 5061 Litografier 5 st, kolorerade. Motivet: 27x23 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 21:02)
1195 5308 Ljusstakar 2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lisa Larson Design. Tomtar. Höjd: 18-20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:06)
1195 5064 Ljusstakar 2 st, malm. Höjd: 29-41 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:05)
1195 5030 Ljusstakar 3 st, Englesson. Cylinder 2000", design: Staffan Englesson. Höjd: ca 3-19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:57)
1195 5028 Ljusstakar Ett par, nysilver, graverade. Längd: 24
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:55)
1195 5037 Luktflakonger 4 st. Höjd: 5-7
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:10)
1195 5214 Malmgryta tripod. Diameter: 33, höjd: 23 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:18)
1195 5087 Malmkrona höjd: 120 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:39)
1195 3415 Malmkrona mässing, Märkt Johansson Halmstad. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:22)
1195 5016 Masker 15 st, Africana, trä. Höjd: ca 17-30 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:46)
1195 5013 Masker 3 st, Africana, trä. Höjd: 28-47
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:28)
1195 5015 Masker 8 st, Africana. Höjd: 30-45 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:30)
1195 5186 Matbord 2 st halvmåneformade, 2 st iläggsskivor. Längd: 117-235 cm. Djup: 117 cm. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:17)
1195 5189 Matbord senjugend. Utdragbart. Längd: 121-225cm. Djup: 100 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:41)
1195 5359 Matsalsgrupp bord + 4 stolar, Gustaviansk stil. Diameter: 110 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:04)
1195 5155 Matservis 28 delar, Måsen, Bing & Grøndahl, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928)
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:25)
1195 5335 Matservis 52 delar, Import, bland annat terrin
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:34)
1195 5168 Matservis 72 delar, Hackefors
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:45)
1195 5293 Matservis Rörstrand, ca 30 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:45)
1195 5300 Matservis Vröler, ca 45 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:46)
1195 5222 Matservisdelar cirka 100 delar, Grindley, England. Blomsterdekor på gräddvit botten. Flintgods
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:28)
1195 5352 Matta orientalisk, 132x213
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:47)
1195 5148 Matta orientalisk, 157x245
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:12)
1195 5091 Matta orientalisk, gallerimodell, Bochhara, 82x260 cm
1195 5210 Miniatyrer 13 st, bland annat: Höganäs och Stålhane. Höjd: 2 - 9
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:21)
1195 5054 Mössbord barockstil, Längd: 95 cm. Djup: 67 cm. Höjd: 77 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:36)
1195 5268 Muggar 6 st, KF 110 år, mönstret Fallande löv efter design av Stig Lindberg (1916-1982), i originalkartonger, nutida. Längd: ca 8,5cm, djup: ca 9cm, höjd: ca 10,5cm. Karton. Längd: ca 17,5cm, djup: ca 9cm, höjd: ca 11cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:02)
1195 5347 Nattygsbord Ett par, bemålade. Längd: 55, djup: 39 cm, höjd: 59 cm, ett bord med skadad låda
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:38)
1195 5009 Nyckelharpa med stråke. Längd: 95, Einar Nyman 1974
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:29)
1195 5047 Oljemålning Birgit Forsell (1909-2003), Sverige. Ballerina. Olja på duk, 22x16 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:09)
1195 5206 Oljemålning blomsterstilleben, Oidentifierad konstnär. . Olja på pannå, 26x21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:08)
1195 5234 Oljemålning Bo Fransson (f. 1957), Sverige. Kustmotiv från Österlen. Olja på duk, 24x32 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:45)
1195 4375 Oljemålning Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Puerto de la Cruz. Signerad, daterad -62. Olja på pannå, 38x46 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:50)
1195 4400 Oljemålning Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. -78, Flickor. Olja på pannå, 31x40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:55)
1195 5051 Oljemålning Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Kvarn, signerad. Olja på duk, 49x38 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:24)
1195 5048 Oljemålning Emil Hagström (1892-1952), Sverige. Borgholm. Signerad, daterad E Hagström 1928. Olja på pannå, 37x52 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:10)
1195 4285 Oljemålning Gunnar Johansson, signerad. Olja på duk, 69x69 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:55)
1195 4316 Oljemålning Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. "Tjockö". Signerad, daterad 1946. Olja på duk, 45x53 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:31)
1195 2244 Oljemålning Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. "Waterloo Bridge". Olja på pannå, 29x48
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:51)
1195 1013 Oljemålning Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. Kvinnofigurer. Olja på duk, 115x134 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:32)
1195 5115 Oljemålning Henri Morell, nakenstudie. Olja på duk, 60x50 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:56)
1195 5329 Oljemålning holländsk scen. Olja på duk, 50x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:59)
1195 4066 Oljemålning Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. Sydländskt landskap. Olja på duk, 55x66 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:53)
1195 4360 Oljemålning Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Ljusnan, Funäsdalsberget. Olja på duk, 44x37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:28)
1195 5259 Oljemålning Karl Vilhelm Anstensen (1913-2001), Norge. "Hönshus på sörlandet". Olja på duk, 59x79
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:39)
1195 5285 Oljemålning Kerstin Lundberg-Stenman, tillskriven, osignerad. Get. Olja på pannå, 80x63
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:13)
1195 3469 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Nordiska museet. Signerad, daterad 18. Olja på trä, 32x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:35)
1195 4416 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Vinter Torö stenstrand. Signerad, daterad -15. Olja på trä, 22x63 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:57)
1195 5240 Oljemålning Leonard Wiedh (1866-1938), Sverige. Motiv med fiskestuga, sign L Wiedh. Olja på duk, 71x124 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:09)
1195 5318 Oljemålning Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Landskap med vatten, signerad. Olja på duk, 34x48
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:05)
1195 5151 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Motiv med segelfartyg på öppet hav. Olja på duk, 59x80 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:18)
1195 5307 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Mytologiskt motiv. Signerad, daterad 1911. Olja på duk, 33x39 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:05)
1195 5184 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Sign I Samuelsson, Stormigt hav. Olja på pannå, 59x72 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:14)
1195 4467 Oljemålning Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Landskap. Signerad, daterad -39. Olja på pannå, 39x32 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:26)
1195 5126 Oljemålning Otto Lindquist. Vattendrag, signerad. Olja på duk, 24x18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:08)
1195 5333 Oljemålning Rune Hannäs (f. 1916), Sverige. Stad, signerad, -68. Olja på duk, 48x109
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:41)
1195 5017 Oljemålning Tommy G Sundman (f. 1952), Sverige. "Chateau Gruaud Larose". Olja på duk, 40x30 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:46)
1195 5213 Oljemålning Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Rodd, signerad. Olja på duk, 16x21
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:15)
1195 4075 Oljemålning Viggo Langer (1860-1942), Danmark. Gård med höns. Signerad, daterad 1926. Olja på duk, 46x65 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:25)
1195 4117 Oljemålningar 2 st. Eduard Kutsar (1902-1970). Olja på papp, 8x13 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:44)
1195 5136 Parti bestick 36 delar, nysilver, CG Hallberg, Stockholm, 1900-tal
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:54)
1195 5040 Parti kuriosa diverse
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:15)
1195 5278 Parti kuriosa manschettknappar med mera
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:53)
1195 5085 Parti kuriosa smycken med mera
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:53)
1195 5086 Parti kuriosa smycken med mera
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:37)
1195 5241 Pastell Carl Brandt. Motiv med sjö. Signerad, daterad -94. 70x90 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:10)
1195 5326 Pasteller 2 st, sign L Smidt. Motiv från Skagen, 12x18 respektive 16x22 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:46)
1195 5321 Penselvas Kina, 1900-tal. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:09)
1195 5354 Pianopall längd: 59 cm, djup: 38 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:50)
1195 4290 Piedestal Elefant. Höjd: 37 längd: 60 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:06)
1195 5098 Plafond diameter: 30 cm, nutida
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:12)
1195 5097 Plafond diameter: 36 cm, nutida
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:11)
1195 5264 Plåtburk Cloetta, metall, röd. Längd: 44 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:55)
1195 5256 Plåtburkar 3 st. Höjd: 20-25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:30)
1195 5316 Plåtleksak bil, mekanisk, märkt "Modern Toys, Made in Japan". Längd: 15 cm, ljudfunktion
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:50)
1195 5100 Pottskåp ett par, med stenskiva. Längd: 45 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:23)
1195 5143 Punschkoppar silver, 8 st, Ceson, Göteborg, 1979. Längd: ca 9cm, djup: ca 7cm, höjd: ca 5,5cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:04)
1195 5207 Ram förgylld, innermått: ca 23x35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:14)
1195 5324 Resegrammofon längd: ca 42cm, djup: ca 29cm, höjd: ca 15cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:24)
1195 5124 Sängbord ett par. Längd: ca 40cm, djup: ca 36cm, höjd: ca 74cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:29)
1195 5108 Satsbord 3 delar, orientalisk stil. Längd: 36 cm. Djup: 27 cm. Höjd: 48 cm
1195 5107 Satsbord 3 delar, orientalisk stil. Längd: 43 cm. Djup: 31 cm. Höjd: 58 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:58)
1195 5203 Satsbord teak, 3 delar. Längd: 34-62 cm. Djup: 38 cm, höjd: 44-49 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:13)
1195 5096 Sekretär 17-1800tal Längd: 102 cm. Djup: 53 cm. Höjd: 104 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:12)
1195 4460 Sekretär 1800-tal. Längd: 94. Djup: 55 cm, höjd: 108 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:55)
1195 4275 Sekretär England. Längd: 76, djup: 41 cm, höjd: 99 cm, nyckel
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:33)
1195 5323 Servis 5 delar, tenn, design: G Wahlgren Visby. Längd: ca 7-12cm, djup: ca 6-10cm, höjd: ca5,5-19,5cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:14)
1195 5196 Servisdelar 25 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. "Elisabeth", Rörstrand + 6 äggkoppar "Amanda", Rörstrand
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:46)
1195 5187 Servisdelar cirka 70 delar. Grön Anna, Rörstrand. Mat-, kaffe-, teservisdelar
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:19)
1195 5032 Shaker + pluntor, + salt / pepparkar, 7 delar, metall glas. Längd: ca 4-9cm, djup: ca 3-9cm, höjd: ca 10-26cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:10)
1195 5246 Skål glaserad keramik, nutida. Längd: 39, djup: 27 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:46)
1195 5297 Skål på fot, nysilver, 1890-tal. Höjd: 28. Diameter: 30 cm
1195 5021 Skål silver, diameter: 25, höjd: 8 cm, CG Hallberg, 1946
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:42)
1195 5312 Skål silver, WA Bolin, 1938, mynt. Diameter: 9 cm, höjd: 3,5 cm
1195 4331 Skål med fat Edward Hald (1883-1980), Sverige. Orrefors. No 574 27 8. Diameter: 21-22,5 cm
1195 5026 Skålar + pokaler, 6 delar, silver. Höjd: 4-9
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:52)
1195 5239 Skåp 1930-tal, funkis. Längd: 101 cm. Djup: 51 cm. Höjd: 119 cm
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:03)
1195 3441 Skåp med vitrinöverdel, England. Längd: 97cm. Djup: 41 cm, höjd: 192 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:56)
1195 4073 Skulptur brons, efter Milo, "ung kvinna". Höjd: 26
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:21)
1195 5022 Skulptur brons, Just Andersen, Danmark, Pojke på flodhäst. Höjd: 10,5
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:45)
1195 5012 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Giraff ur Stora Zoo, Gustavsberg 1958-1977. Målad och glaserad brun stengodslera. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:34)
1195 5169 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lunnefågel, Limited edition, 1975, "Svenskt glas". Höjd: 12,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:51)
1195 5014 Skulpturer 6 st, Africana. Höjd: 21-41 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:39)
1195 5139 Skulpturer elefanter, 4 st, skulpterad teak, 1900-tal. Höjd: 9-16 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:59)
1195 5310 Smöraskar 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Prunus, Gustavsberg 1962-1974, kromotryckt dekor med plommon i blått, grönt och svart, + skärbräda, Arabia, Finland. Längd: ca 16-28cm. Djup: ca 9-17cm, höjd: ca 6-7cm
1195 5350 Soffa 1880-tal, bemålad. Längd: 143
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:22)
1195 5006 Soffbord 1950/60-tal, Teak, med tidningshylla. Längd: 140, djup: 57 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:40)
1195 5294 Solspegel diameter: 17-52 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:35)
1195 5330 Solstol med fotstöd
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:48)
1195 5031 Soppslev silver, träskaft, 1798. Längd: 43
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:03)
1195 3173 Spegel 1890-tal, ca 250x 100
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:28)
1195 5062 Spegel märkt 1793, senare glas. Ca 43x23cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:01)
1195 5287 Spegel omkring 1900,80x60
1195 5295 Spegel sent 1800-tal, 112x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:37)
1195 5227 Spegel slipat glas, 140x50
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:39)
1195 5166 Spiselhundar vitglaserat flintgods, sannolikt England, 1900-talets senare delar. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:39)
1195 5201 Stickert till paraduniform, svenska flygvapnet. Längd: 34 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:00)
1195 5284 Stolar 4 st, rokokostil
1195 5121 Stolar 4 st, rygg och sits i rotting
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:17)
1195 5211 Stolar 4 st. Björk, senempirestil
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:36)
1195 5361 Stolar 6 st. Senempirestil, valnöt
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:09)
1195 5105 Stolar ett par, Gustaviansk stil
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:50)
1195 5157 Stolar ett par, mörkbetsad björk, Karl Johanstil, 1920-tal
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:27)
1195 5120 Stolar ett par, rottingsits
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:11)
1195 5194 Syltkrukor 2 st, Arabia + Gustavsberg. Höjd: 10-16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:41)
1195 5125 Taburett Gustaviansk stil. Sadelgjord. Längd: ca 46cm. Djup: ca 43cm, höjd: ca42cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:21)
1195 4282 Taburetter Ett par, jugend, bemålade. Längd: 63 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:42)
1195 5029 Takarmatur 30-tal, glaskupa. Diameter: 22
1195 4278 Takarmatur blad, metall, guldfärgad. Höjd: 70 ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:40)
1195 5020 Takarmatur glaskupa. Höjd: 70
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:38)
1195 4437 Takarmatur glasprismor. Höjd: 50 ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:27)
1195 4211 Takarmatur Metall, design: Carl Thore, diameter: 24
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:23)
1195 5093 Takfläkt krom, nutida, inköpt på NK. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:51)
1195 5173 Takfotogenlampa höjd: ca 100 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:25)
1195 5216 Tallrikar 8+ 8 st, modell Peking, Gustafsberg. Diameter: ca 25cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:19)
1195 5057 Tamburmajor metall. Höjd: 183 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:42)
1195 4222 Tekoppar 5 st. Rosenthal + skål med lock
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:24)
1195 5117 Tempeldörr orientalisk. Längd: 74cm. Djup: ca 4cm, höjd: ca 125cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:04)
1195 5338 Terrin med lock. Ostindia, Rörstrand. Blå dekor på ljusblå botten. Servisen formgiven 1932. Längd: 31. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:44)
1195 4432 Teskedar 12 st, silver, Finland. Längd: 12,5
1195 5351 Tidningsställ England. Längd: 50, djup: 36 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:44)
1195 5182 Trattgrammofon höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:17)
1195 5191 Trumpet mässing, väska, väskans längd 40 cm + blockflöjt. Längd: ca 40cm, djup: 17cm, höjd: ca 6cm. Väskan. Längd: ca 45cm, djup: ca 18cm, höjd: ca 10cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:36)
1195 5286 Tryck 6 st. Längd: ca 21-29cm, höjd: ca 16,5-23cm
1195 5059 Urna grön marmor. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:48)
1195 5282 Väggbord halvåneformat, utfällbart, med låda, laserat. Längd: 51-102 cm. Höjd: 79 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:07)
1195 5001 Vägglampa "Magnet Lampan"AB Konsthantverk Hökerum. Djup: 15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:58)
1195 5019 Vägglampa Wilhelm Wagenfeld, glas / porslin. Längd: 36
1195 5008 Vägglystrar Ett par, prismor. Höjd: 45
1195 5298 Väggur Tyskland, 1880-tal, 77x58 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:54)
1195 5202 Värja till uniform. Längd: 102 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:02)
1195 5217 Vas + skål med lock, Röd rubin, Gefle. Höjd: 12 - 19
1195 4230 Vas /dryckeskärl + Sten, 2 delar, bland annat Nefertit. Höjd: 16
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:38)
1195 4280 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda 89253. Höjd: 29,5
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:40)
1195 4279 Vas Kina, porslin. Höjd: 15,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:38)
1195 5339 Vas Orrefors, kristall. Höjd: 23
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:46)
1195 4291 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Vinda, Carraragods. Reliefmönster, vertikal randning. Höjd: 20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:08)
1195 5035 Vinkanna med silvermontering, 1893. Höjd: 29
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:17)
1195 5247 Vinkylare försilvrad. Höjd: 28 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:59)
1195 5161 Vitrinskåp gråslaserat, 1900-tal. Längd: 100 cm. Djup: 30 cm, höjd: 122 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:36)
1195 5081 Ytterfoder 3 st, Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Längd: ca 16cm, djup: ca 16cm, höjd: ca 16cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 19:27)
1195 5223 Ytterfoder Ett par, Liljekonvalj, Gustavsberg. Höjd: 14
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 18:34)
1195 5288 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods, 5 st. Höjd: 12-14
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 6 augusti 2018 20:26)