Auktionshuset Metropol AB

 Auktionsresultat den 8 april 2019 18:00
Tillbaka  Skriv ut   Med bilder

1247 5611  Akvarell Kaapo Rissala, landskap, signerad. 32x39

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:26)

1247 6121  Akvarell Oidentifierad konstnär. Kvinnor med barn. Motivet: 34x26

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:58)

1247 6014  Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Branegan, Fiskare vid kust, 27x46

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:07)

1247 6222  Ampel glas. Diameter: 25 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:13)

1247 6243  Appliquer Ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 33, metall

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:16)

1247 6340  Assietter 12 st. Rosenthal, Maria. Diameter: 20

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:42)

1247 6767  Bägare + pokal, silver. Höjd: 10-15 cm. Vikt. Ca 250 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:55)

1247 6584  Bänk Bemålad. Längd: 139, höjd: 42 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:50)

1247 6566  Barnsäng 1940-tal, utdragbar. Längd: 83cm. Djup: 66cm. Höjd: 53cm.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:31)

1247 6642  Bartunna diameter: 45 cm, höjd: 62 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:40)

1247 6275  Bestick 30 delar, nysilver, 10 + 10 + 10 st

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)

1247 6277  Bestick 38 delar, nysilver

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:17)

1247 6106  Bestick 4+ 4+ 4, Gense

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:31)

1247 6577  Bestick ca. 120 del ca, nysilver

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:21)

1247 6657  Bestick diverse, silver, 13 delar, Bruttovikt: ca 239 g.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:57)

1247 6307  Bestick Gense, 50 delar, Ranka

1247 6364  Bestickuppsättning 60 del ca, Vasa, nysilver

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:12)

1247 6720  Bestickuppsättning nysilver

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:38)

1247 6296  Bijouterier 8 delar. Diameter: ca 2-5 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:42)

1247 6434  Blandteknik Brita Hildingson, Noas ark, 44x37 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:06)

1247 6686  Blandteknik Gösta Gerro, Promille, signerad. 31x23

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:42)

1247 6563  Blandteknik Oidentifierad konstnär. A Wallin, "Blue dot", signerad. Motivet: 16x20

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:41)

1247 5597  Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, Motivet: 24x33

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:35)

1247 6049  Blandteknik Wladislaw Popielarczyk (1925-1987), Signerad, daterad -69, figur. Motivet: 73x34

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:21)

1247 6818  Blomsterbord med zinkinsats. Bredd: 30. Djup: 30 cm, höjd: 47 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)

1247 6247  Bokhylla Ådringsmålad, Bredd: 91. Djup: 24 cm, höjd: 183 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:20)

1247 6630  Bokhylla design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 101, djup: 28 cm, höjd: 85 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)

1247 6136  Bord Asien, Bredd: 40cm. Djup: 30cm, höjd: 83cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:16)

1247 6750  Bord England, 91. Djup: 61, höjd: 70m cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:23)

1247 6748  Bord mahogny, Bredd: 85. Djup: 46 höjd: 76m cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)

1247 6639  Bord Nyrokoko, Valnöt, Bredd: 85cm. Djup: 52cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:38)

1247 6503  Bordsfotogenlampa Empirestil. Höjd: 68

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 21:01)

1247 6507  Bordsfotogenlampa Empirestil. Höjd: 75

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:59)

1247 6477  Bordsfotogenlampa höjd: 46 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:15)

1247 6646  Bordsfotogenlampa höjd: 47 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:43)

1247 6560  Bordsfotogenlampa höjd: 56 ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)

1247 6339  Bordsfotogenlampa höjd: 60 ca

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:42)

1247 6553  Bordsfotogenlampa höjd: 63 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:43)

1247 6543  Bordsfotogenlampa höjd: 66 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:31)

1247 6509  Bordsfotogenlampa höjd: 70 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:55)

1247 6498  Bordsfotogenlampa Majolika. Höjd: 57 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:49)

1247 6496  Bordsfotogenlampa Majolika. Höjd: 60 ca

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:41)

1247 5282  Bordsfotogenlampa mässing, höj- och sänkbar. Höjd: ca 65 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:15)

1247 6465  Bordsfotogenlampa Metall. Höjd: ca 70

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:00)

1247 6530  Bordsfotogenlampa porslin. Höjd: 66

1247 6513  Bordsfotogenlampa porslin. Höjd: 67 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 21:01)

1247 6551  Bordsfotogenlampa silverfärgad. Höjd: 68

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:38)

1247 6544  Bordsfotogenlampa Skulptural. Höjd: 65

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:32)

1247 6554  Bordsfotogenlampfot mässing. Höjd: 60

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:48)

1247 6536  Bordsfotogenlampor ett par. Höjd: 59

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:24)

1247 6607  Bordslampa "TEXA", mässing, glaskupa. Höjd: 40

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:23)

1247 6241  Bordslampa 30-tal, Lejon, glasskärm. Höjd: 27

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:09)

1247 6441  Bordslampa Art Nouveau-stil. Höjd: 81

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:39)

1247 6468  Bordslampa glas och mässing. Höjd: ca 50

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:04)

1247 6545  Bordslampa höjd: 48 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:33)

1247 6467  Bordslampa höjd: ca 80

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:19)

1247 6499  Bordslampa jugendstil, Murano glas. Höjd: 43

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:43)

1247 6547  Bordslampa majolika. Höjd: 51

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:35)

1247 6500  Bordslampa Majolika. Höjd: 53 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:39)

1247 6508  Bordslampa Majolika. Höjd: 57

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:49)

1247 6549  Bordslampa majolika. Höjd: 60

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)

1247 6472  Bordslampa mässing, Empirestil. Höjd: 52

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:07)

1247 6608  Bordslampa mässing, glaskupa. Höjd: 34

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:25)

1247 6757  Bordslampa mässing. Höjd: 52cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:40)

1247 6652  Bordslampa mässing. Höjd: 64

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)

1247 6410  Bordslampa mässing. Höjd: 77

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:19)

1247 6449  Bordslampa nutida. Höjd: 48

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:43)

1247 5161  Bordslampa omkring 1900, Sheffield, Silver on copper, (ljusstake). Höjd: ca 35 cm. Vikt: ca 1098g.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:41)

1247 6347  Bordslampa Orrefors. Höjd: 36

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:55)

1247 6529  Bordslampa Rokokostil. Höjd: 61

S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)

1247 6257  Bordslampfot empirestil. Höjd: 51 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:58)

1247 6771  Bordslampfot höjd: 45 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:04)

1247 6770  Bordslampfot Pukeberg. Höjd: 39 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:03)

1247 6326  Bordslampor Ett par, porslin, Highlands. Höjd: 45

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:31)

1247 6644  Bordslampor Ett par. Höjd: 29cm.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:44)

1247 6446  Bordspendyl 1880/90-tal. Längd: 42. Djup: 15 cm, höjd: 33 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:41)

1247 6212  Bordsur Bulle. Höjd: 37 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:55)

1247 6352  Bordsur omkring 1900. Höjd: 17

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:59)

1247 6402  Bordsur Sent 1800-tal, A ADAM, mässing. Längd: 33. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:32)

1247 6031  Bordsur Sent 1800-tal, figural. Höjd: 44

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:03)

1247 6808  Bordsur Zink, Jugend. Höjd: 32

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:14)

1247 6287  Brevkniv sent 1800-tal. Längd: 25 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)

1247 6060  Bricka mässing, omkring 1900. Längd: 47 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:20)

1247 6587  Bricka nysilver. Längd: 66

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:53)

1247 6116  Brickor 3 st, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Längd: 36-55 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:45)

1247 6829  Broscher 2 st. + spänne, silver, Samearbeten, Juhls Kautokeino. Vikt: ca 123 g. Brosch trekan. Bredd: 8cm Höjd: 7,5cm. Brosch hjärta: Bredd 6cm Höjd: 6cm. Spänne Bredd: 7,5cm. Höjd: 3,5cm.

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:16)

1247 6228  Burk + fat, Japan. Längd: 14 cm. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:22)

1247 6133  Byrå 1890-tal, Bredd: 81cm. Djup: 47 cm. Höjd: 80cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:03)

1247 6693  Byrå 1940-tal. Bredd: 82, djup: 40 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:58)

1247 6381  Byrå Biedermeier, björk, Intarsia, Bredd: 88 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 82cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:51)

1247 6145  Byrå Gustaviansk stil, Haupt modell, med stenskiva, Bredd: 109cm. Djup: 47 cm, höjd: 81cm, nyckel

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:24)

1247 6389  Byrå Louis XVI-stil, stenskiva. Bredd: 80, djup: 44 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:13)

1247 6391  Byrå med stenskiva, sengustaviansk stil. Bredd: 83. Djup: 45 cm, höjd: 45 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:22)

1247 6725  Byrå nyrenässans. Bredd: 90. Djup: 48 cm, höjd: 93 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:48)

1247 6135  Byrå Rokokostil, Bredd: 63cm. Djup: 34 cm, höjd: 68cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:05)

1247 3401  Byrå rokokostil, Intarsia, 1900-tal. Bredd: 110, djup: 45 cm, höjd: 80 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:12)

1247 4034  Byrå Sengustaviansk, Intarsia, Bredd: 120 cm. Djup: 58 cm, höjd: 80cm, nyckel

S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:22)

1247 6246  Byrå Sent 1800-tal. Bredd: 82, djup: 55 cm, höjd: 96 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:15)

1247 6100  Byst Alessandro Moretti, terrakotta. Höjd: 30 cm ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:19)

1247 6081  Byst med piedestal, Hjalmar Branting, bronserad metall. Höjd: 140+ 38 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:12)

1247 5428  Coasters  + brödfat, 4 delar, nysilver. Längd: 26, höjd: 11-12

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:08)

1247 6418  Coasters 3 st. Diameter: ca 17

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:29)

1247 5586  Coasters Ett par, nysilver, England. Diameter: 15,5 cm ca

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:44)

1247 6101  Cocktailglas 10 st, nysilver. Höjd: 9,5 cm ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:21)

1247 6807  Dessertskålar 12 st. Royal Tunstall, England. Diameter: 16

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:13)

1247 6570  Dockhus 2 st. Höjd: 40

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:02)

1247 6573  Dockhus 3 delar. Längd: 32-67, djup: 34 cm, höjd: 24-56

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:06)

1247 6568  Dockhus höjd: 117 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)

1247 6569  Dockhus höjd: 56 cm

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:01)

1247 6572  Dockhus längd: 40 cm, djup: 37 cm, höjd: 85 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:05)

1247 6571  Dockhus längd: 66 cm, djup: 33 cm, höjd: 103 cm

S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:14)

1247 6495  Dockhus med inredning. Höjd: 122

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:39)

1247 6502  Dockhus med inredning. Höjd: 78 cm

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:47)

1247 6601  Dockor 2 st, bland annat sköldpadd. Höjd: 37-53

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:15)

1247 6263  Dosor + skål, 3 delar, Asien. Diameter: 8-12, bland annat cloissonné

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:43)

1247 6439  Dragspel Hohner. Längd: 43cm. Djup: 47cm. Höjd: 27cm.

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:29)

1247 6068  Elbas Cobra Jab. Längd: 119cm.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:27)

1247 6328  Etagebord Björk. Bredd: 46, djup: 37 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)

1247 5178  Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad, daterad -54, Pojke & flicka. Motivet: 21x11,5

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:24)

1247 6431  Etsning Ivar Andersson, 55/75, vintermotiv. Motivet: 17x25

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:09)

1247 5280  Etsning signerad, 1911, pojke med hund. Motivet: 18x11

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)

1247 6421  Fällbord Björkrot. Bredd: 55, djup: 43 cm, höjd: 66 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:32)

1247 6289  Färgetsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, daterad -97, Rue de Avron. Motivet: 25,5x16,5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:36)

1247 6160  Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Flamingo Boggie. Signerad, numrerad 65/180. Motivet: 24x29

1247 6159  Färgetsningar Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 57/180, Birdie. Motivet: 20x30

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:22)

1247 6161  Färglitografi 2 st, Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. 225-upplaga. Motivet: 24x19,32x28, lösa blad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:22)

1247 6157  Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 83/250. Motivet: 70x53

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)

1247 6142  Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 87/135, Motivet: 73x53

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:17)

1247 6075  Färglitografi Bengt Ribbentoft (f. 1943), Sverige. "The Wave". Signerad, numrerad 171/360. Motivet: 74x58 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:48)

1247 6676  Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Fartyg. Signerad, numrerad 10/210. Motivet: 46x64

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:37)

1247 6020  Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Golfare. Signerad, numrerad 210/250. Motivet: 83x47 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:24)

1247 5011  Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Motiv från Ven, signerad. Motivet: 35x44 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:44)

1247 5013  Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad. Motivet: 37x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:46)

1247 6164  Färglitografi K A Pehrson, Tidig morgon Yenosjön. Signerad, numrerad 326/385, bladets mått: 52x68, löst blad

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:31)

1247 6163  Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Insekt. Signerad, numrerad 148/385, bladets mått: 70x55, löst blad

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)

1247 6435  Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 202/385. Motivet: 50x30 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:09)

1247 6173  Färglitografi Larissa Stenlander (f. 1960), Sverige. Hundar. Handkolorerad. Signerad, numrerad 40/40. Motivet: 12x28 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:40)

1247 5490  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinnor, signerad. Motivet: 55x35

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:54)

1247 5497  Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 11/40. Motivet: 31x55 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:11)

1247 6162  Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Provencalskt landskap. Signerad, numrerad 41/200. Motivet: 38x52 cm, löst blad

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:24)

1247 5209  Färglitografi LO Lundborg. Signerad, daterad 1987, numrerad 120/250. Motivet: 60x45 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:41)

1247 6168  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "blå cykeln". Signerad, numrerad 207/225, bladets mått: 69x55, löst blad

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:32)

1247 6169  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Bröderna Marx". Signerad, numrerad 199/250, bladets mått: 69x52, löst blad

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:33)

1247 6170  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "frukost med jamare". Signerad, numrerad 164/250, bladets mått: 60x62, löst blad

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:39)

1247 6705  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Botswana. Signerad, numrerad 82/300. Motivet: 28x37

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:11)

1247 6156  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Cyklist vid Slussen. Signerad, numrerad 26/250, bladets mått: 56x65 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)

1247 6433  Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 235/350, löst blad, ca 75x51 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)

1247 6172  Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Vinbär. Signerad, numrerad 84/280. Motivet: 32x35 cm

1247 6744  Färglitografi Marion Belin (f. 1933), Signerad, numrerad 151/390, skridskor. Motivet: 52x68

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:15)

1247 6733  Färglitografi Marion Belin (f. 1933), Signerad, numrerad 325/385. Motivet: 38x51

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)

1247 6745  Färglitografi Marion Belin (f. 1933), Signerad, numrerad 41/290,68x52

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:17)

1247 6740  Färglitografi Marion Belin (f. 1933), Signerad, numrerad 61/200. Motivet: 52x68

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:14)

1247 6804  Färglitografi Marion Belin (f. 1933), Slädfärd. Signerad, numrerad 38/390. Motivet: 46x64

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:07)

1247 6592  Färglitografi Mette Louise. Signerad, daterad 1992. Motivet: 40x31

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:57)

1247 6166  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. "Hallå vem där?". Signerad, numrerad 125/380, bladets mått: 75x57, Löst blad

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:32)

1247 6167  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. "Mitt köksfönster". Signerad, numrerad 201/380, bladets mått: 60x70, löst blad

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:38)

1247 6165  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 102/450, slussen, bladets mått: 68x52, löst blad

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:28)

1247 6158  Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Strandvallmo vid Kosteröarna. Signerad, numrerad 145/450. Motivet: 51x35 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)

1247 6591  Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, numrerad 8/100. Motivet: 28x36 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:55)

1247 6407  Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 92/175. Motivet: 33x38 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:13)

1247 6250  Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 184/200, bladets mått: 61x45, löst blad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:40)

1247 6251  Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 192/200, bladets mått: 61x45, löst blad

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:41)

1247 6594  Färglitografi Reuterswärd. Signerad, numrerad 142/150. Motivet: 44x36 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:01)

1247 6016  Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Kust. Signerad, daterad 1994, numrerad 74/290. Motivet: 38x56 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)

1247 6143  Färglitografi Stenar vid vatten. Signerad, numrerad 280/360. Motivet: 51x75

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:20)

1247 6680  Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, numrerad 149/280. Motivet: 32x26

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:41)

1247 6050  Färglitografi Sven Lingardsz (f. 1944), Sverige. "Brobygge. Signerad, daterad 1986, Motivet: 50x65,126/230

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)

1247 6383  Färglitografi Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Gatubild. Signerad, numrerad 34/60. Motivet: 39x54 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:55)

1247 6046  Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Handduk. Signerad, numrerad 12/150, Signerad, bladets mått: 60x70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:09)

1247 6042  Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, daterad 1987, PT, bladets mått: 57x80

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:59)

1247 5089  Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 264/320. Motivet: 40x55 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)

1247 5564  Färglitografi Vera Nilsson (1888-1979), Sverige. Signerad, numrerad 104/250. Motivet: 51x39 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)

1247 6043  Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. EA-upplaga, 12/20, signerad, ramens innermått: 88x122

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:04)

1247 5541  Fat + skål, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. Kosta Boda. Diameter: 27-33 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:27)

1247 6719  Fat + vas, Bo Fajans. Längd: 37, höjd: 18 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:37)

1247 6717  Fat + vas, Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans. Längd: 34, höjd: 9 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:34)

1247 6558  Fat 2 st, Tenn, 1800-tal. Diameter: 22

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:47)

1247 5573  Fat 6 st, silver. Diameter: 7 cm. Vikt: ca 115 g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:16)

1247 6130  Fat 8 st, GAB Guldsmedsaktiebolaget, silver, 1967. Diameter: 7,5 cm ca. Vikt: ca: 140 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:28)

1247 6223  Fat Herend. Längd: 22 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:12)

1247 6107  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 15x15

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:34)

1247 6074  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio. Längd: 31 cm ca

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:45)

1247 6285  Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer, 15,5x15,5 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:28)

1247 6653  Fat Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. 32x32

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:51)

1247 6765  Fat Upsala-Ekeby. Längd: 37

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:52)

1247 6638  Fåtölj 1950-tal

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:24)

1247 6428  Fåtölj med fotpall, Gripsholmsmodell

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:45)

1247 5230  Fåtölj Nyrokoko

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:29)

1247 6225  Fåtöljer Ett par

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:15)

1247 6614  Fåtöljer Ett par, barockstil, nutida

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:44)

1247 6809  Fickur 14 k. 4,3x5cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:15)

1247 6109  Figuriner 2 st, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby. Höjd: 7-11 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:36)

1247 6210  Figuriner 2 st, Nao, Spanien, Lladro. Höjd: 20-26 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:52)

1247 5356  Figuriner 2 st, silver, Uggla & fisk. Längd: 4-10, vikt. 102g

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:40)

1247 6108  Figuriner 3 st, bland annat, Bing & Grøndahl. Höjd: 5-24 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:34)

1247 6413  Fingerborg 18 k ca 2,5 gr. Längd: 2cm. Djup: 1cm. Höjd: 2cm.

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)

1247 6366  Fiskbestick + hummergafflar, diverse, nysilver

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:31)

1247 6234  Fiskfat + såskanna, 3 delar, Göteborg. Längd: 53 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)

1247 6274  Fiskgryta Emalj, Kockums. Längd: 58

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)

1247 6345  Fotoramar diverse, bland annat björk, 9 del

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:51)

1247 6773  Fotpall 1800-tal, 38x38. Höjd: 23

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:29)

1247 6463  Fotpallar ett par. Diameter: 26

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:56)

1247 6609  Fruktfat  + assietter, 6 + 1 delar, Sarreguemines, France, majolika, diameter: 19-30

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:26)

1247 5294  Fruktknivar 12 st. Nysilver. Längd: 17,5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)

1247 6209  Fruktservis 8 delar, Rörstrand. Diameter: 20-33 cm ca, höjd: 12 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:51)

1247 6297  Gardinlängder ett par, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Vassen, 123x215 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:40)

1247 6069  Gitarr Semiakustisk, Cobra Jab. Längd: 105cm.

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:24)

1247 6119  Gjutjärnsgrytor 2 st, Le Creuset, 5-. Längd: Röd: Längd 33cm. Djup: 25cm. Höjd: 15cm. Vit längd: 36cm. Djup: 30cm. Höjd: 18cm.

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:51)

1247 5290  Glas 7+ 2 st, Pippi, Kosta Boda, design: Walter Hickman. Höjd: 7-16

1247 6354  Glas Färgade, 3+ 1+ 10 st. Lila glas: DJup: 6,5cm. Höjd: 17cm. Lila kanna Djup: 8cm. Höjd: 32cm. Gröna fat: Längd: 16cm. Djup: 16cm. Höjd: 2,5cm.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:01)

1247 5130  Glas på fot 5 st. Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Gustavsbergs Studio. Glaserad stengodslera. Höjd: 15 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:14)

1247 6278  Glasblock Mats Jonasson, Björn. Längd: 20 cm. Djup: 4cm. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:19)

1247 6312  Glasservis 46 delar, Johansfors Glasbruk, etsad dekor. Höjd: Höjd (lägsta till högsta): 7-13,5cm.

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 21:02)

1247 6690  Glasservis 48 delar, Kosta, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. Ekeberga. Höjd 7-13,5cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:47)

1247 5370  Glasservis Frostat, ca 65 delar. Höjd: 7,5-27,5 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:56)

1247 6615  Glasservisdelar 9 + 3+ 6+ 3 st, Iittala.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:34)

1247 6762  Glasskulpturer 8 st, WWF. Höjd: 7

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:46)

1247 6561  Golvfotogenlampsfot höjd: 125 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:12)

1247 6438  Golvlampa Bergboms, mässing, 1960-tal. Höjd: 125 cm

S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:28)

1247 6308  Golvlampa höjd: 150 ca

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:59)

1247 6076  Golvlampa mässing, läder. Total höjd 126cm.

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)

1247 6203  Golvlampa mässing, nutida

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:35)

1247 6598  Golvlampa mässing. Höjd: 135 ca

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)

1247 6131  Golvlampa mässing. Tota. Höjd: 160cm.

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:31)

1247 6077  Golvlampa Tota. Höjd: 140cm.

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:57)

1247 6643  Golvlampa Tota. Höjd: 162cm.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:41)

1247 6674  Golvspegel mässing. Höjd: 163

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:33)

1247 6027  Golvurnor Ett par, Kina, nutida. Höjd: 61

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:46)

1247 5587  Gräddkanna + sockerskål, silver, 1973. Höjd: 4 - 7. Vikt: ca 60 + 70 g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:56)

1247 6123  Grafiska blad 2 st, Romantiskt motiv. Motivet: 37x26

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:01)

1247 6188  Grafiskt blad le Coucher. Motivet: 36x25

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:34)

1247 6122  Grafiskt blad St Peter´s Port. Motivet: 33x48

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:00)

1247 6009  Gravyr PP Rubens, William Walker, J Boydell, "Lions at play", 1769. Motivet: 42x53

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:49)

1247 6010  Gravyrer 2 st, efter Cloode de Lorrain, "Sun rising", Pc Canot. "Sun setting", James Mason Motivet: 38x47,5

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:54)

1247 6118  Gryta + plättlägg+ stekpanna, Le creuset. Längd: 34-44cm. Djup: 21-30cm. Höjd: 1-20cm.

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:50)

1247 6341  Hallampa Blyglas/Smide. Höjd: 50 ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:43)

1247 6812  Hallbyrå England, 3-lådig. Bredd: 41, djup: 31 cm, höjd: 76 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:22)

1247 6216  Halsband med hänge, Kalevala, Finland. Längd: 38cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:44)

1247 6262  Halsring silver, ej stämplar. Vikt: ca 62 g. Längd: 13cm. Djup 14cm. Höjd 2cm.

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:42)

1247 6369  Handdukar diverse, Linne

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:28)

1247 5162  Handspegel + pipa, 2 delar, silver. Höjd: 20-23,5 cm. Vikt: ca 209 g.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:37)

1247 6066  Hänkelvas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio. Fajans. Målad blomsterdekor. Signerad med Studiohanden. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:18)

1247 6666  Hatthylla längd: 80 cm, Trä / aluminium

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:25)

1247 6140  Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 107 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:10)

1247 6273  Höga hattar 2 st

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:13)

1247 6752  Höga hattar 2 st, i askar

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:26)

1247 5137  Hörnvägglampa Blyglas, Figurer, 20-tal. Höjd: 28

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:53)

1247 6334  Hörnvitrinskåp England. Höjd: 180, nyckel

1247 6414  Ingefärskrus Kina. Höjd: 17

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:26)

1247 6226  Jardiniere mässing, glas. Längd: 36 cm, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:17)

1247 6575  Jardiniere Porslin. Längd: 32, nutida

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)

1247 6562  Kaffe-/ teservis 33 delar, Blå Blom, reliefdekor i underglasyrblått mot vit botten

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:39)

1247 6073  Kaffegods 23 delar, Bing & Grøndahl. Diameter: 14-26 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:42)

1247 6654  Kaffegods Royal Copenhagen, ca 20 del

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:57)

1247 6128  Kaffekoppar + tekoppar, 10+ 2, Rosenthal

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:26)

1247 6218  Kaffekoppar 10 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Tahiti, Gustavsberg 1971, benporslin med screentryckt polykrom dekor

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:53)

1247 5045  Kaffekoppar 3 st, Meissen

1247 6219  Kaffekoppar 5 st, "Juliana", Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Gustavsberg

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:54)

1247 6648  Kaffekoppar Spisa Ribb/Adam, 8 del

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:45)

1247 6716  Kaffeservis England, ca 35 del

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:33)

1247 5369  Kaffeservis Rosenthal, 26 del

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:55)

1247 6344  Kaffeserviser 2 st, nysilver

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:52)

1247 6030  Kandelaber + ljusstakar, Ett par+ 1, bland annat Skultuna. Höjd: 22 cm ca

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:04)

1247 6532  Kandelaber Mässing med prismor. Höjd: 56

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)

1247 6524  Kandelabrar Ett par, 1890-tal. Höjd: 41

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:10)

1247 6462  Kandelabrar ett par, empirestil. Höjd: 82 cm

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:55)

1247 6825  Kandelabrar Ett par, mässing. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:51)

1247 6474  Kandelabrar ett par, mässing. Höjd: 41

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:10)

1247 6363  Kanna + Karaff, glas. Höjd: 26-38

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:11)

1247 6494  Kannor 3 st, mässing, bland annat Skultuna. Höjd: 17,5-20,5cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:34)

1247 6427  Käpp med silverkrycka, 1907. Längd: 91

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:37)

1247 6415  Karaffer 4 st. Höjd: 20-31

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:27)

1247 6070  Karmstol

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:28)

1247 5068  Karmstol ek, Jugend

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:45)

1247 6319  Karmstol Jugend

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:22)

1247 6321  Karmstolar 1 par + 4 stolar, Karl Johan-stil

1247 5421  Kelim 147x300

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:52)

1247 6637  Kelim persisk, 190x145

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:33)

1247 6764  Keramik 3 delar, Argenta. Diameter: 6-13

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:51)

1247 6184  Kista på benställning, 1800-tal, Längd: 51cm. Djup: 34 cm, höjd: 65cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:31)

1247 6387  Kista på benställning, ek/ rot, 56x56. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:04)

1247 5390  Klädborstar 2 st, silver, K Andersson & importstämplar. Längd: 16-18cm. Vikt: ca 303g

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)

1247 6814  Klaffbord med låda, England. Bredd: 41+ 2x20, djup: 41 cm, höjd: 62 cm

1247 6283  Knivar 2 st, signerade. Längd: 19-27 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:25)

1247 6412  Knyppelskrin längd: 15 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)

1247 6466  Kolonnljusstakar ett par, mässing. Höjd: 19

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:01)

1247 6037  Kolteckning Oidentifierad konstnär. Gravid kvinna. Signerad. Motivet: 59x44 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:27)

1247 5029  Kompass AB Lyth, Stockholm, diameter: 19-22

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:09)

1247 6707  Konstglas 4 st. Frukt, Höjd: 15 - 22 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:13)

1247 2122  Konstmapp "Grafikgruppen 10 år", bland annat: Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Nalle Werner (1913-1991), Sverige. Signerad, numrerad 22/75, grafiska blad, 15 st lösa blad, bladets mått: 66x50 cm

1247 6432  Konstmapp 11 st, Olle Kåks (1941-2003), Sverige. "Dikter till Lou". Signerad, numrerad 169/225, bladets mått: 44x30 cm, lösa blad

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:05)

1247 6343  Koppar 3 delar. Längd 28-55cm. Djup 28-40cm. Höjd 24-32cm.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:47)

1247 6774  Kopparstick Louise Elisabeth Vigee le Brun, Självporträtt, graverad av G Müller, Stuttgard. Motivet: 42x29 ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:05)

1247 6002  Kopparstick PIO IX POM. Motivet: 34x22

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:39)

1247 6664  Kruka 8L, Bemålad. Höjd: 36

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:22)

1247 6604  Krus Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Jugend, Rörstrand, "Skål, 1908", Längd 19cm. Djup 12,5cm. Höjd 23cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:20)

1247 6650  Kuverttallrikar 9 st. Diameter: 30

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:48)

1247 6533  Lampa Helan&Halvan. Höjd: 76 cm

1247 6316  Lampbord ett par, Tove & Edvard Kindt-Larsen, Seffle Möbefabrik, 1960-tal, Teak. Bredd: 80. Djup: 56 cm, höjd: 51 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:08)

1247 6813  Lampbord Louis XVI-stil. Bredd: 41, djup: 30 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:23)

1247 6772  Lampbord Mässingsfot. Diameter: 50, höjd: 57 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:04)

1247 6559  Lampkupor 13 st. Diameter: 13-25cm. Höjd: 7-18cm.

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:06)

1247 6555  Lamprör 20 st. Höjd: 19,5-27cm.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:42)

1247 6377  Linneskåp senare bemålning. Bredd: 170cm. Djup: 48 cm. Höjd: 117cm, nyckel

1247 6537  Litografi Arvid Knöppel (1892-1970), Sverige. Hare. Signerad, daterad 1948. Motivet: 27x26 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:24)

1247 6048  Litografi Kjell Andersson. Signerad, daterad -71, fordon, 10/10. Motivet: 34,5x49,5

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:18)

1247 5217  Litografi Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 54/170, bladets mått: 73x52 cm, löst blad

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:33)

1247 6430  Litografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Numrerad 8/25. Signerad, daterad 1986. Motivet: 73x50 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:02)

1247 6830  Litografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 7/75, bladets mått: 26x33

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:04)

1247 6734  Litografi Picasso, tryckt signatur, 50x41

1247 6564  Litografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. The Little Mermaid II. Signerad, numrerad 47/75, bladets mått: 65x50,5 cm

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:09)

1247 5596  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 100 ca

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:29)

1247 6662  Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 50 ca

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:16)

1247 6828  Ljuskrona Oscariansk, mässing, prismor, för 8 ljus. Höjd: 85 cm. Diameter: 75 cm

S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:15)

1247 4020  Ljuskrona senempirestil, 1800-tal. Höjd: 105, för 8 ljus, ej elektrifierad

S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)

1247 6671  Ljusplåtar ett par, mässing. Höjd: 47

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:27)

1247 6712  Ljusstakar 1 par + pennställ. Höjd: 20

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:32)

1247 6528  Ljusstakar 2 par, nysilver. Höjd: 17-18 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:18)

1247 6526  Ljusstakar 2 par, nysilver. Höjd: 17-25

1247 6240  Ljusstakar 2 st, 1950-tal. Höjd: 18-27

1247 6556  Ljusstakar 2 st, Smide. Höjd: 23-53

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:45)

1247 6451  Ljusstakar 3 st, Smide. Höjd: 29-50

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)

1247 6763  Ljusstakar 4 st, Englesson. Höjd: 3-19

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)

1247 6254  Ljusstakar 5 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 7-31 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:54)

1247 6595  Ljusstakar 5 st, Glas. Höjd: 8-12

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:02)

1247 6649  Ljusstakar ett par, + skål, bland annat orrefors. Höjd: 11-21

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:47)

1247 6504  Ljusstakar Ett par, 1800-tal. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:44)

1247 6514  Ljusstakar Ett par, chanukka, mässing. Längd: 22. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:58)

1247 6618  Ljusstakar Ett par, Gustavsberg, NK 75år. Höjd: 22

1247 6480  Ljusstakar ett par, mässing, Gripar. Höjd: 23

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)

1247 6479  Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 23

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:18)

1247 6253  Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)

1247 6488  Ljusstakar Ett par, Metall. Höjd: 43

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:35)

1247 6527  Ljusstakar Ett par, Santesson, Tenn. Höjd: 15

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:15)

1247 6550  Ljusstakar ett par, sengustaviansk stil. Höjd: 33

S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:43)

1247 6525  Ljusstakar Ett par, Tenn, 1960. Höjd: 18

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:13)

1247 6098  Ljusstakar Ett par, Tore Eldh, 1988, silver, Höjd: 18 cm. Vikt: ca 430 g.

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)

1247 6357  Ljusstake + Skål, Iittala. Höjd: 32, diameter: 20 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:04)

1247 6647  Ljusstake Daldansen, Rörstrand. Höjd: 25 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:44)

1247 3280  Ljusstake Marmor/Mässing. Höjd: 28

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:38)

1247 6485  Ljusstake Smide, Käck & Hedbys, Leksand. Höjd: 54

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:24)

1247 6110  Luskrona med prismor. Diameter: 30 cm ca

1247 5440  Manschettknappar + brosch + örhängen, silver / stenar, örhänge. Längd: 3 cm, manschettknappar 4x2,5 cm, brosch 7x4 cm. Vikt: ca 55 g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:43)

1247 5007  Mat /kaffeservis 70 delar. "Diana", Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Lidköping

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:47)

1247 6152  Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 115, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:46)

1247 6626  Matsalsgrupp 7 delar, Gustaviansk stil, + 2 st iläggsskivor

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:14)

1247 6313  Matservis Bavaria, ca 50 del

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:06)

1247 6708  Matservis Tyskland, 58 del

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:12)

1247 6206  Matta Galleri, Orientalisk, Pakistansk Bochara, 77x302

1247 6632  Matta Indien, 300x250

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)

1247 6176  Matta kelim, 126x160

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)

1247 6523  Matta Kerman, orientalisk, Persien, tidigt 1900-tal, 210x330

S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)

1247 6057  Matta Orientalisk, 107x220

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:49)

1247 6578  Matta orientalisk, 121x200

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:32)

1247 5047  Matta Orientalisk, 125x205

1247 6755  Matta orientalisk, 140x208

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:40)

1247 6754  Matta orientalisk, 219x328

S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:23)

1247 6756  Matta orientalisk, 78x119

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:37)

1247 6055  Matta Orientalisk, Beludje, 103x180

1247 6398  Matta Orientalisk, Figural, 137x210

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:23)

1247 6051  Matta Orientalisk, Gabbeh, 187x268

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:36)

1247 6175  Matta orientalisk, galleri, 116x403

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:00)

1247 6174  Matta orientalisk, galleri, 96x445

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:02)

1247 6633  Matta orientalisk, Galleri, Keshan, 576x78

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:27)

1247 6054  Matta Orientalisk, Moud, 205x292

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:42)

1247 6375  Matta orientalisk, Orientalisk, 130x224

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)

1247 6747  Mattor 3 st, Gabbeh, 70x140

1247 6579  Mattor orientaliska, 2 st, 71x97

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:33)

1247 6622  Miniatyr Elise Arnberg, tillskriven, Porträtt av Sofi Hagman, 9x7

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:03)

1247 6384  Mjölkkannor 2 st. Koppar. Höjd: 55

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:57)

1247 6310  Möbeltyg diverse stuvbitar

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:02)

1247 6350  Mockakoppar 11 delar, England

1247 5467  Mockaservis 9 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:35)

1247 5027  Modellbåt Blidösund, Bengt Jonsson, Bergsjö. Längd: 77, höjd: 43 cm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:08)

1247 6006  Modellbåtar 2 st, trä. Längd: 61-78, höjd: 52-75

1247 6091  Modellbilar diverse

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:52)

1247 6092  Modelltåg + modellfartyg, diverse

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:53)

1247 6120  Modetavlor 6 st, ramens innermått: 28x20,32x25 ca

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:58)

1247 5274  Monterram 1800-tal, 69x55

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:52)

1247 6264  Mortel med stöt + rökelsekar, diameter: 9-12,5. Höjd: 8 ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:44)

1247 6628  Musikanläggning BEO Center 2000. Längd: 77cm. Djup: 35cm. Höjd: 73cm.

1247 6255  Mynt diverse

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:55)

1247 6293  Näsduksskål + vas, Italien. Höjd: 9,5-11,5 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:41)

1247 6080  Nattygsbord Ett par, Bredd: 41cm. Djup: 28 cm, höjd: 49cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:03)

1247 6125  Olivskedar 6 st, silver, England. Vikt: ca 44 g. Längd: 10cm.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:03)

1247 6314  Oljemålning Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Sovande man, signerad. Olja på duk, 46x38

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:10)

1247 6329  Oljemålning Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 48. Olja på pannå, 48x63

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:31)

1247 5033  Oljemålning Alfred Hedlund (1884-1930), Sverige. Fjelle Kyrka, Lund, Signerad. Olja på duk, 49x64

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:43)

1247 3600  Oljemålning Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sydländsk kust. Olja på duk, 21x30

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:09)

1247 3613  Oljemålning Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sydländsk kustby. Olja på duk, 21x31

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:22)

1247 5241  Oljemålning Arthur Heickell (1873-1958), Finland. Tallar, signerad. Olja på duk, 30x40

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:45)

1247 6704  Oljemålning Arvid Berggren. "Rudbeckia, gula". Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 45x37 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:10)

1247 6331  Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 39x45

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:34)

1247 6684  Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Kvinna. Olja på duk, signerad. 70x35

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:45)

1247 5346  Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Signerad. Olja på duk, 70x100

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:26)

1247 5347  Oljemålning Curt Sjöberg (1911-1987), Trosa torg. Signerad, daterad -74. Olja på duk, ca 45x53 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:29)

1247 6330  Oljemålning Edlef ter Haar Romeny (1926-2017), Sverige. Landskap. Olja på duk, 60x69 cm

1247 5350  Oljemålning Ejnar Vianden (1912-1981), Sverige. Signerad, 1969. Olja på duk, 24x64 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:32)

1247 3150  Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. "Marsvinter, Beckholmen". Signerad, daterad -40. Olja på duk, 53x64

1247 6193  Oljemålning G Lilliedahl, par på bänk, signerad, 70. Olja på duk, 59x65

1247 5352  Oljemålning G Nordström, träd, signerad. Olja på duk, 53x65

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:38)

1247 6738  Oljemålning Gertrude Leese (1870-1963), Arbetshästar, signerad. Olja på duk, 83x67 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:07)

1247 5471  Oljemålning Guennadi Kalinitchenko, "Hill with pink", signerad. Olja på duk, 72x60

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:33)

1247 6333  Oljemålning Gunnar Jansson. Signerad, daterad 1931, vinter. Olja på duk, 46x59

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)

1247 6677  Oljemålning Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Fårö. Olja på pannå, 21x50

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:36)

1247 6682  Oljemålning H Herslow, Interiör. Olja på duk, signerad. 38x46

1247 6805  Oljemålning Hasse Andersson, gås. Olja på duk, 32x40

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:09)

1247 6404  Oljemålning Hilding Rösiö (1902-1985), Sverige. Hyacint. Olja på duk, 50x40

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:07)

1247 6029  Oljemålning Ingemar Spets, "Nattens ögon i Havanna!. Olja på duk, 42x33

1247 5337  Oljemålning János Czenz (1885-1960), Ungern. Sittande kvinna, Signerad. Olja på duk, 60x46 cm

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:14)

1247 6023  Oljemålning Jean Julien Godenne (1830-1926), Belgien. Fiskebåt. Signerad. Olja på pannå, 14,5x24,5 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:28)

1247 6038  Oljemålning Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Stad. Olja på pannå, signerad. 19x49 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:37)

1247 6150  Oljemålning Karl Andersson (Xylografen) (1853-1942), Sverige. Osignerad, Flicka med hund. Olja på duk, 80x60

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:37)

1247 6194  Oljemålning Kia Wetterström, Pojkar med fiskespö, Signerad, 16x11

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:32)

1247 6171  Oljemålning L Grönfelt, fiskar. Signerad, daterad -70. Olja på duk, 39x83

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:38)

1247 5461  Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Stockholm, signerad. 31x45

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)

1247 5170  Oljemålning Mara Zvaigzne (f. 1948), Sverige. "Resan mot Vitön". Signerad, daterad -91. Olja på duk, 67x68 cm

1247 5570  Oljemålning Martin Tengberg (1877-1941), Sverige. Landskap. Olja på duk, signerad, 70x100

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)

1247 6689  Oljemålning Mia Malmlöf (f. 1954), Sverige. Komposition. Monogramsignerad 2004. Olja på pannå, 29x25 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:08)

1247 6729  Oljemålning Nils Acke, Stilleben, 1946. Olja på pannå, 16x20

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:54)

1247 6659  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Landskap med hus. Olja på duk, 70x104

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:12)

1247 6565  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, skogsväg78x67. Olja på duk

S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:15)

1247 6706  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Munk i vinkällaren. Olja på duk, 40x30

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:13)

1247 6017  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Italien. Olja på duk, 39x49,5cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:22)

1247 6315  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Duva. Olja på duk, 28x24

S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:15)

1247 6001  Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Fasan i Juni. Olja på duk, 50x62

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:55)

1247 1055  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Flöjtspel", Signerad. Olja på duk, 51x75

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:15)

1247 1080  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fordon", Stockholmsmotiv, Birger Jarlsgatan/Eriksbergsgatan. Signerad. Olja på duk, oramad, 50x66

1247 1022  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "I Randigt", Signerad a tergo. Olja på duk, 99x79

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)

1247 1031  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "La Torera", Signerad. Olja på duk, 80x96

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:58)

1247 1069  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lilla snigel", Signerad. Olja på duk, 38x43

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:16)

1247 1028  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Livlig samtal", Signerad. Olja på duk, 97x76

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:55)

1247 1060  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mor & Dotter", Signerad. Olja på duk, 68x60

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:12)

1247 1062  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Närheten", Signerad. Olja på duk, 80x57

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:17)

1247 1035  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ringdansen". Signerad. Olja på duk, 80x50 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:07)

1247 1042  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Signalljus St Eriksgatan / St Göransgatan", Signerad. Olja på duk, 62x73

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:05)

1247 1004  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Språng". Signerad a tergo. Olja på duk, 88x75 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:42)

1247 1033  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Stor Stark", Signerad. Olja på duk, 89x77

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:02)

1247 1029  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Stormen", Signerad. Olja på duk, 100x79

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:57)

1247 1048  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Svalkan", Signerad. Olja på duk, 38x32

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:06)

1247 1058  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tillit", Signerad. Olja på duk, oramad, 74x81

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:11)

1247 1006  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Två kvinnor". Signerad. Olja på duk, oramad, 73x52 cm

1247 1021  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Uppgiven", Signerad. Olja på duk, 98x77

1247 1032  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vid bäcken", Signerad. Olja på duk, 80x90

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:59)

1247 1040  Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vinterlandskap", Signerad. Olja på duk, 55x65

1247 6034  Oljemålning Ritums Ivanovs (f. 1968), Tyresö Slott. Olja på duk, Signerad, 1997,45x45

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:10)

1247 6429  Oljemålning Sixten Fager (f. 1920), Sverige. Intyg a tergo, "Höstljus Tärnafjällen". Olja på duk, 80x109

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:49)

1247 3060  Oljemålning Slava Kliuchnikov (f. 1956). Solrosor. Signerad, daterad 2010, oramad. Olja på duk, 80x60 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:05)

1247 5249  Oljemålning V Cornell, Landskap med kor och får, signerad. Olja på duk, 52x77

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:59)

1247 6696  Oljemålning Wille Sjöholm, signerad. Olja på duk, 56x45

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:02)

1247 5218  Örhängen Ett par, 18k, med små rubiner

1247 6370  Överkast Virkade, diverse

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:30)

1247 6698  Pall Skinn, England. Längd: 60cm. Djup: 27,5cm. Höjd 46cm.

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:04)

1247 6631  Pall Teak. Längd 62cm. Djup: 39cm. Höjd: 40cm.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:23)

1247 6728  Päls Mink

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:57)

1247 6603  Päls Saga Mink

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:18)

1247 6497  Paradvärjor 2 st. 1800-tal. Längd: 94, en är skadad och saknar handtag. Längd: 90 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)

1247 6372  Paraplyställ Porslin. Höjd: 46 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:32)

1247 6059  Parti bijouterier diverse, bland annat silver

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:18)

1247 6282  Parti koppar diverse

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)

1247 6087  Parti kuriosa Diverse, orientaliskt

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:18)

1247 6409  Parti linne

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:00)

1247 6656  Parti linne

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:56)

1247 6721  Parti linne

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:42)

1247 5609  Parti linnedukar

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:09)

1247 6112  Parti porslin 6 delar, Bing & Grøndahl, bland annat andrasortering. Höjd: 6-19 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)

1247 6722  Parti silver 4 delar

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:45)

1247 6276  Parti silver diverse

1247 6367  Parti silver diverse, bland annat servettringar

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:28)

1247 6408  Pasteller Oidentifierad konstnär. Ett par, Porträtt, 55x47

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:25)

1247 5278  Pelarbord Nyrokoko. Bredd: 49. Djup: 39 cm. Höjd: 73 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:57)

1247 6245  Pianopall med låda. Längd: 58, höjd: 49 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:13)

1247 5181  Piedestal + kruka, "Rosanna, glaserat lergods. Höjd: 48+ 23

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:40)

1247 6207  Piedestal + kruka, 2 delar, Porslin, Gustafsberg 1899. Höjd: 88 + 25, Reliefmotiv med tistel

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:50)

1247 6181  Piedestal trä. Höjd: 82 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:27)

1247 6244  Piedestaler 2 st. Höjd: 37-85, stenskivor

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:16)

1247 6305  Piedestaler ett par. Höjd: 101

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:57)

1247 5219  Planscher 72 st, Växter, bladets mått: 19x13

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:09)

1247 6425  Plåtburkar 2 st. Längd: 19-24 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:36)

1247 6272  Plunta 1855. Höjd: 22

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:13)

1247 6290  Porslin 3 delar, Herend. Höjd: . Längd: 10 cm

1247 6235  Porslin 5 delar, Kina. Höjd: 3 - 29

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:47)

1247 6231  Porslin 6 delar, Kina, bland annat väggvaser. Höjd: 4-17 cm. Diameter: 10,5 - 14,5 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)

1247 6208  Prydnadsfat med emblem, Nikolaj II. Trä och mässing. Diameter: 44 cm

1247 6151  Punschglas 13 st, bland annat Orrefors. Höjd: 4-5 cm

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:21)

1247 6035  Punschkoppar 6 st, silver. Höjd: 5. Vikt: ca 160 g

1247 6271  Remmare 9 st. Höjd: 20

1247 5039  Ring + armband, 2 delar, Silver Laine, Finland, bruttovikt. 25 g, ringmått 19 mm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:21)

1247 5041  Ring 18k, Briljanter, 3g ca, ringmått 19 mm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:21)

1247 5487  Ring 18k, He (Herinert Engelbert), 1947, Med kristall, 5,5g brutto, ringmått 15 mm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:53)

1247 5476  Ring 18k, importstämpel, 6,2g ca, ringmått 17 mm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:44)

1247 6581  Ringar 2 st, 18 k, 7,2 gr. Ringmått: 16-19,25mm

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)

1247 5129  Rödvinsglas + snapsglas, 10 + 10 st, Prince, design: Göran Wärff (f. 1933), Kosta. Höjd: 14-16

1247 6007  Rökbord orientaliskt, trä och mässing, 66, höjd: 60 cm

1247 6619  Rött glas 3 delar, Kanna + vas + skål på fot. Höjd: 13-32

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:45)

1247 6356  Ryamatta 137x216,1966

1247 6456  Salongsbord 1800-tal. Bredd: 64, djup: 40 cm, höjd: 73 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:48)

1247 6419  Salongsbord mahogny. Bredd: 84, djup: 57 cm, höjd: 72 cm

1247 5276  Salongsbord Nyrokoko, intarsia, 96. Djup: 66 cm, höjd: 73 cm

1247 6237  Salongsbord Nyrokoko. Bredd: 83. Djup: 54 cm, höjd: 73 cm

1247 5134  Salt / pepparströare + glasvärmare, 3 delar, silver, Mexico & Spanien. Höjd: 6-12. Vikt: ca 210 g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:10)

1247 6811  Sängram Gustaviansk stil, 190x100, + överkast

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:21)

1247 6640  Satsbord 2 delar, Bredd: 57 cm. Djup: 36 cm, höjd: 67cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:39)

1247 6403  Satsbord 3 delar. LxD 54,5x39,5cm (största). Höjd (lägsta till högsta): 51-55cm.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)

1247 6086  Scarf Christian Dior, 78x78

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:18)

1247 6036  Schackbräde  + pjäser, Onyx. Höjd: 3-5

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:23)

1247 6440  Schackspel Bräde + pjäser. Bräde i laminat/stenimitation, pjäser i metall. Höjd: 6-8,5

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)

1247 6186  Schatull Längd: 55cm. Djup: 31cm. Höjd: 32cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:31)

1247 6323  Schatullbyrå Intarsia. Bredd: 49, djup: 34 cm, höjd: 74 cm, nyckel

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:24)

1247 6185  Sekretär intarsia, Bredd:74 cm. Djup: 43cm, höjd: 98cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)

1247 6405  Serigrafi Cecilia Sikström (f. 1962), Sverige. Signerad, numrerad 22/125. Motivet: 50x42 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:09)

1247 6202  Serveringsvagn 30-tal, Bemålad. Längd: 80, djup: 45 cm, höjd: 64 cm

1247 5185  Serveringsvagn Boda Nova, trä / krom. Längd: 75, djup: 40 cm, höjd: 88 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:04)

1247 6411  Serveringsvagn längd: 80 cm, höjd: 84 cm

1247 6751  Servetter ca. 40 st, linnedamast, 45x50 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)

1247 6361  Servisdelar 13 delar, Bengali, Rörstrand

1247 6178  Servisdelar 28 delar, Swedish blue, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)

1247 5378  Servisdelar England, 24 del

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:00)

1247 6062  Servisdelar Mat- och kaffeservis, 73 delar, Maria, Rosenthal

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:57)

1247 6718  Servisdelar Terma, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. 6 del

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)

1247 6535  Servisdelar Wedgwood, 7 del

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:27)

1247 6371  Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 145, djup: 43 cm, höjd: 81 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:40)

1247 6627  Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 183. Djup: 44 cm, höjd: 81 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:21)

1247 6775  Sidenscarf British Museum, 90x90 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:21)

1247 5563  Silver 12 delar. Längd: 10-16,5 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:06)

1247 5146  Silver 6 delar, Kuriosa. Längd: 4-16 cm

1247 6365  Silver 7 delar

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:25)

1247 5380  Silver diverse, 7 del

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:00)

1247 5365  Skål + fat, Kina. Diameter: 9-16

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:50)

1247 6702  Skål med fat, Edward Hald (1883-1980), Sverige. Orrefors. Diameter: 21 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:06)

1247 6672  Skål Orrefors, För nit och redlighet. . Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Diameter: 23, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:27)

1247 5599  Skål Orrefors, Savann, design: Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. Diameter: 35,5. Höjd: 12 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:45)

1247 6195  Skål på benställning, Rot. Längd: 59 cm, höjd: 82 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:40)

1247 6574  Skål på fot, Glas. Längd: 24, höjd: 24 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)

1247 5300  Skål på fot, metall. Diameter: 28, höjd: 18 cm

1247 5367  Skål silver, Danmark, 1949. Diameter: 11, Längd: 18 cm, vikt. 140g

1247 5590  Skål silver, K Anderson. Diameter: 23. Höjd: 6 cm, graverad, vikt: ca 265 g

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)

1247 5589  Skål silver, MGAB, 1954. Diameter: 16. Höjd: 7 cm, vikt: 165 g

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:59)

1247 6115  Skål Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP. Diameter: 22 cm, höjd: 11 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:43)

1247 6679  Skålar  + karott, 4 delar, Picknick, Rörstrand. Längd: 15, höjd: 11 cm

1247 6217  Skålar + vas, 3+ 1, Orrefors. Höjd: 10-15 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)

1247 6102  Skålar + vaser, 2+ 2, Gunnar Nylund och Carl-Harry Stålhane, Rörstrand. Höjd: 5-23 cm

S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)

1247 6453  Skålar 2 st, Kina. Höjd: 5 cm

S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:55)

1247 6286  Skålar 3 st, bland annat Flygsfors. Längd: 10-15

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:29)

1247 6196  Skålar 3 st. Kina, 1800-tal, porslin. Längd: ca 12-19,5 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)

1247 6416  Skålar på fot, 2 st, Glas. Höjd: 18-21

1247 6610  Skålfat Höganäs. Längd: 30, YA

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:28)

1247 5368  Skålfat silver, Danmark. Diameter: 17,5, vikt. 200 g

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:54)

1247 6348  Skåp Bemålat. Bredd: 75, djup: 48 cm, höjd: 171 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:01)

1247 6179  Skåp betsad björk, Bredd: 155 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 145cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:29)

1247 5408  Sked Silver (830), kopia efter 1600-talssked. Längd: 19cm. Vikt: ca 72 g.

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:43)

1247 6281  Skedar 13 st, silver. Längd: 12-21 cm. Vikt: ca 324 g.

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:22)

1247 6189  Skeppsur + barometer, Pilot. Diameter: 22 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:41)

1247 5213  Skeppsur + barometer, Taiwan. Nutida. Diameter: 22 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)

1247 6299  Skoblock + kruspipningsjärn, 2 delar, model. Längd: 23-35

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)

1247 6082  Skolplanscher 5 st, 100x70

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:02)

1247 6227  Skrin längd: 30 cm

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:19)

1247 6724  Skrivbord Furu. Bredd: 90, djup: 56 cm, höjd: 75 cm

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)

1247 6436  Skrivbordslampa Engelsk stil. Höjd: 35 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)

1247 5036  Skrivbordsuppsatts 5 delar, Gusum, mässing. Längd: 7-22 cm, djup: 6,5-15 cm, höjd: 7-18,5 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:59)

1247 6327  Skrivskåp Svenska Möbelfabrikerna AB, Teak. Bredd: 80, djup: 40 cm, höjd: 144 cm, nyckel

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:28)

1247 6469  Skulptur Bemålad, Gips, Efter Hasselberg. Höjd: 37

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:05)

1247 6303  Skulptur brons. Höjd: 28 cm längd: 22 cm

S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:29)

1247 6401  Skulptur Carl Eldh (1873-1954), Sverige. "Från gatan", gips. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:30)

1247 6294  Skulptur fd bordslampfot, metall. Höjd: 19,5 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:38)

1247 6025  Skulptur Franklin Mint, "The 1886 Benz Patent Motorwagen". Höjd: 18cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:32)

1247 6471  Skulptur Gips, efter antik förlaga. Höjd: 42 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:07)

1247 6620  Skulptur Gips, Påskliljan, på träsockel. Höjd: 23

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:46)

1247 5321  Skulptur Glas, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. 37/500. Längd: 13

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:35)

1247 6602  Skulptur Katt, Beswick, England. Höjd: 24

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:16)

1247 6588  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin, Gustavsberg. Höjd: 17,5

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:54)

1247 6084  Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pojke med ryggsäck, Gustavsberg. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:10)

1247 6445  Skulptur Metall. Höjd: 47

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:39)

1247 6520  Skulptur Parian, Gustavsberg, "Kan du inte tala". Längd: 32

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:06)

1247 6515  Skulptur Parian, Gustavsberg, 1912. Kvinna på bänk, Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:00)

1247 6475  Skulptur Parian, Gustavsberg, 1913. Höjd: 52

S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:12)

1247 6518  Skulptur Parian, Gustavsberg, 1914. Falconet, Höjd: 34

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:09)

1247 6540  Skulptur Parian, Gustavsberg, 1918. Höjd: 29

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:28)

1247 6519  Skulptur Parian, Gustavsberg, 1923. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:06)

1247 6478  Skulptur Parian, Gustavsberg, 1923. Höjd: 50

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:16)

1247 6284  Skulptur Parian, Gustavsberg, läsande flicka. Höjd: 27 cm

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:26)

1247 6541  Skulptur Parian, Gustavsberg, pojke med hund. Längd: 18

1247 6521  Skulptur Parian, Gustavsberg. 1920 Höjd: 27

1247 6512  Skulptur Parian, Gustavsberg. Höjd: 31 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:53)

1247 6516  Skulptur Parian, Gustavsberg. Lejon, Eneret, Längd: 25 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:02)

1247 6538  Skulptur Parian, kvinna på lejon. Höjd: 20

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:29)

1247 6542  Skulptur Parian, pojke med boll. Höjd: 18

1247 6612  Skulptur pojke, Danmark. Höjd: 19

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:31)

1247 6685  Skulptur Royal Copenhagen, Rävfamilj. Längd: 14, höjd: 13 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:45)

1247 6491  Skulpturer 2 st, tre gracer. Höjd: 26-28

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:30)

1247 5358  Skulpturer 3 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 12-22

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)

1247 6557  Skulpturer 3 st, bland annat Alabaster. Höjd: 8-41

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:46)

1247 6611  Skulpturer 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt / räv / noshörning, Gustavsberg. Längd: 6-12, höjd: 7-12 cm

1247 6546  Skulpturer 3 st, Parian, Gustavsberg. Höjd: 24-38

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:34)

1247 6552  Skulpturer 4 st. Höjd: 15-23

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)

1247 6641  Sminkbord Teak, Bredd: 90 cm. Djup: 44 cm, höjd: 72 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:39)

1247 6486  Snäcklampa höjd: 16 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:27)

1247 6380  Snapsglas + punschmuggar, 6 + 5 st. Reijmyre Glasbruk. Höjd: 5 - 15

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:51)

1247 6422  Snurrpall Ek, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 60,5cm

1247 6692  Soffa 1950-tal, Galon. Längd: 120

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:57)

1247 6390  Soffa Fästmanssoffa, rokokostil. Längd: 88

1247 5396  Soffa längd: 170 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:32)

1247 6815  Soffbord Butlers tray. Bredd: 120, djup: 90 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:32)

1247 6317  Soffbord/matbord Teak. Bredd: 130, djup: 57 cm, höjd: 56 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:13)

1247 5215  Solspegel Italien. Diameter: 45

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)

1247 6589  Solur metall. Höjd: 95

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:54)

1247 5363  Soppslev silver, 1844. Längd: 41, bruttovikt: ca 120 g

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:48)

1247 6695  Spegel 100x62

1247 5463  Spegel Empire, 59x30

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:17)

1247 6335  Spegel Gustaviansk stil, 106x43

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)

1247 5464  Spegel Gustaviansk stil, 67x26

1247 5577  Spegel Gustaviansk stil, 73x51

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:19)

1247 5530  Spegel Gustaviansk stil. Höjd: 73

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:46)

1247 6095  Spegel Järn, 83x47

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:02)

1247 6665  Spegel mahogny, 91x59

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:18)

1247 5425  Spegel omkring 1900,85x62

1247 6239  Spegel Tenn, 52x34, "K Wiholm", 1925

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:05)

1247 6460  Spegelbyrå Nyrokoko, Valnöt. Bredd: 105, djup: 50 cm, höjd: 175 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:56)

1247 6444  Spegellampett Empirestil, 57x34

1247 6454  Spegellampett Gustaviansk stil, 66x38

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:46)

1247 6355  Spegellampetter ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 42

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:03)

1247 6668  Spegelram 1800-tal, Wadstena, Empire, 92x47

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:20)

1247 6443  Spellampett Empirestil, 55x35

1247 6590  Spetsglas 6 st, i låda. Höjd: 22

1247 6753  Staffli Beckers. Höjd: 220 cm

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:30)

1247 6651  Stekfat Kina. Längd: 38

S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)

1247 3054  Stolar 4 st Karl Johan, mahogny

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:43)

1247 3184  Stolar 4 st, Giandomenico Belotti, "Fly line", Italy, metall / konstläder

1247 6580  Stolar 4 st, mahogny, Empirestil

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:41)

1247 5183  Stolar 4 st, Senempire, mahogny

1247 6236  Stolar 6 st, senampire

S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:54)

1247 6424  Stolar ett par, 1800-tal

1247 6585  Stolar Ett par, 1800-tal, bemålade

1247 6248  Stolar Ett par, 1800-tal, provinsarbeten

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:17)

1247 6201  Stringhylla 3 hyllplan. Längd: 80, nutida

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:16)

1247 5416  Strösockerskedar + såsslev, 3 st, Silver / trähandtag, 1800-tal. Längd: 15-21cm. Vikt: ca 53g.

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:31)

1247 5149  Surtoutflaskor 3 st, Glas / silver. Höjd: 20,1800-tal

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)

1247 6138  Sybord Nyrokoko, Bredd: 49cm. Djup: 36cm, höjd: 73 cm

1247 6362  Syltkrukor 3 st, Blåvita. Höjd: 14-34

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:08)

1247 6669  Syltkrukor 9 st, 1L - 15L. Diameter: 11-29,5cm. Höjd: 12,5-29,5cm.

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:20)

1247 6420  Taburetter ett par, Karl Johan. LÄngd: 59cm. Djup: 38cm. Höjd: 66cm.

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)

1247 6769  Takarmatur 20-tal. Höjd: 38 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:02)

1247 6534  Takarmatur 20-tal. Höjd: 76 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)

1247 6078  Takarmatur Böhlmarks. Höjd: 125 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:57)

1247 6079  Takarmatur Böhlmarks. Höjd: 125 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:59)

1247 6200  Takarmatur Jugend, glaskupa. Höjd: 60

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:45)

1247 6197  Takarmatur jugend, koppar. Diameter: 43 cm

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:42)

1247 6199  Takarmatur Jugend. Koppar, glaskupa. Diameter: 30. Höjd: 26 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:44)

1247 6090  Takarmatur mässing, Frankrike, 1900-tal. Höjd: 70 cm

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:48)

1247 5272  Takarmatur med prismor, 20-tal. Höjd: 80 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:49)

1247 5275  Takarmatur Råglas. Höjd: 55 cm

1247 6083  Takarmatur Semi-pendel, Claus Bonderup och Thorsten Thorup för Fog & Mørup, Danmark. Diameter: 47 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:03)

1247 6820  Takarmaturer 2 st, glas och metall. Höjd: 45-55

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:05)

1247 6088  Takarmaturer 3 st. Mässing, Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:28)

1247 6663  Takfotogenlampa elektrifierad. Höjd: ca 110 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 maj 2019 09:34)

1247 5063  Taklampa fd fotogen, mässing och glas. Höjd: 50 ca.

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:23)

1247 6220  Tallrik fajans. Diameter: 31

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:15)

1247 6117  Tallrikar + kanna, 6+ 4+ 1, Le creuset. Diameter: 25-26 cm ca

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:47)

1247 6213  Tallrikar 11 st, "Golden series". Diameter: 30 cm

1247 6129  Tallrikar 36 delar, Dimondstone, Italien. Diameter: 16-26 cm ca

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:27)

1247 6306  Tamburmajor Bok. Höjd: 193

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:56)

1247 6004  Tändare + fickknivar, bland annat marina. Längd: 5-7,5

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:37)

1247 6008  Tavla Tryck, etiketter för 1/2 g askar, 1900-1905, nutida, ramens innermått: 81x84

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:42)

1247 6822  Tavla Världskarta, eftertryck. Motivet: ca 87x128 cm

1247 5546  Tedosa Meissen. Höjd: 14

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:01)

1247 6700  Tekanna CG Hallberg, nysilver. Höjd: 17 cm

S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:06)

1247 6711  Tekök Nyrokoko, nysilver. Höjd: 40

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:24)

1247 6177  Tekoppar 2+ 2+ 1+ 1 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten

1247 6511  Terriner + grötskål, 4+ 1, tenn

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:52)

1247 5452  Teservis 22 delar, omkring 1900

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:58)

1247 6089  Teservis 24 delar, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. "Anemone", Arabia, Finland

S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:36)

1247 6379  Teservis ca 20 delar, Japan

1247 6260  Teservis ca 25 delar, Tyskland

1247 6266  Textilier 3 st, broderade, modell äldre. 53-56x53-56cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:46)

1247 5025  Tittskåp Konditori, trä / lergods. Bredd: 52. Djup: 40 cm, höjd: 31 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)

1247 6697  Trädgårdsgrupp 3 delar, Bord + 1 par stolar

S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:03)

1247 6373  Trädgårdsgrupp 4 delar, Gute Form, soffa+ bord+ 2 stolar, Längd: 140 cm. Djup: 76 cm, höjd: 74 cm

S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:33)

1247 6374  Trädgårdssoffa Metall. Längd: 110

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:34)

1247 6376  Trädgårdsurnor Ett par, järn. Höjd: 25 cm, längd: 37 cm

1247 5466  Trancherbestick 2 delar, silver. Längd: 24-28cm. Vikt: ca 216g.

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:25)

1247 6596  Träsnitt  + akvarell, 3 st, Japan, lösa blad. Motivet: 16x10 - 19x25

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:04)

1247 6681  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1961. Signerad, numrerad 121/150, Stockholm. Motivet: 38x38

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:44)

1247 5535  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 42/360,1976. Motivet: 35x54

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:08)

1247 6382  Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad, -71. Motivet: 23x39

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:53)

1247 6730  Trumpet i väska. Längd: 57 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:56)

1247 3100  Tuschteckningar 6 st, Hilding Nyman (1870-1937), Sverige. Inramade, ramens yttermått: 19x109

1247 6450  Underlägg + coasters, 8+ 12

1247 6661  Väggbelysning ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Längd: 15

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)

1247 6096  Vägghörnskåp bemålad, 1800-tal. Djup: 34 cm, höjd: 87 cm, nyckel

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:08)

1247 6097  Vägghörnskåp mahogny. Djup: 19 cm ca, höjd: 40 cm

1247 6242  Vägglampa med fäste. Höjd: 42

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:10)

1247 6501  Vägglampor Ett par, mässing, glas. Höjd: 30 cm

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)

1247 6506  Vägglampor Ett par. Längd: 28cm. Djup: 12cm. Höjd: 21cm.

S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)

1247 6224  Väggplatta Heinz Erret (1920-2003), Sverige. Gustavsberg, 34x21

1247 6606  Väggplatta Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby, 32x28 cm

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:27)

1247 6593  Väggrelief Annikki Hovisaari (1918-2004), Finland. 40x40 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:59)

1247 6005  Väggsköldar 4 st. Höjd: 18-28

S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:43)

1247 6621  Väggskulptur Järn, svalor. Höjd: 39

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:49)

1247 6600  Väggur Junghans, Tyskland, omkring 1900, delar saknas, bemålad. Höjd: 51

S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:14)

1247 6249  Vapen trä och mässing, dekorerad. Längd: 90

1247 6094  Värja + handfängsel. Längd: 90 cm

S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)

1247 6484  Värja Svalling, Eskilstuna. Längd: 104

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:24)

1247 6342  Vas + 2 fat, Upsala Ekeby + Rörstrand. Höjd: 13 + 21 - 27 cm

S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:44)

1247 6417  Vas + ljusstake, Orrefors. Höjd: 20, diameter: 14 cm

1247 6127  Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 36 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)

1247 6338  Vas brons, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 20

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:45)

1247 6148  Vas Carlton ware, England. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:35)

1247 6149  Vas cloissonné. Höjd: 29 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:37)

1247 6147  Vas Francesca Mascitti-Lindh (f. 1931), Finland. Arabia, Finland. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:34)

1247 6359  Vas Nittsjö. Höjd: ca 20

1247 6211  Vas Rosenthal. Höjd: 22 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:52)

1247 6064  Vas Royal Copenhagen. Höjd: 33

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:15)

1247 6645  Vas Royal Copenhagen. Höjd: 33 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:42)

1247 5588  Vas silver, TESI Tenn & Silver AB, hexagonal. Höjd: 12,5 cm. Vikt: ca 145 g

S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:57)

1247 6072  Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Höjd: 20 cm ca

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:41)

1247 6358  Vaser + skål, 3 delar, Palshus, Danmark. Höjd: 6-12 cm

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:15)

1247 6489  Vaser 2 st, Majolika. Höjd: 36-42

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:28)

1247 6232  Vaser 3 st. Kina. Höjd: 24 - 30 cm

S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:33)

1247 6605  Vaser Ett par, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 13

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:21)

1247 6455  Vattentunna Koppar. Höjd: 62

S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)

1247 6531  Vettar 5 st. Längd: 30-35

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:21)

1247 6625  Vikskärm 3-delad. Längd: 3x40. Höjd: 165 cm

S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:12)

1247 6395  Vikskärm trä bemålad, 4-delad. Höjd: 185, bredd 50 / delar

S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:17)

1247 6699  Vinglas 7 st, modell Helga. Höjd: 18

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:04)

1247 6300  Vinkylare Culinox. Kopparfärgad metall. Höjd: 20 cm

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:46)

1247 6061  Vinkylare höjd: 23 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:21)

1247 6221  Vinkylare mässing. Höjd: 21 cm

S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:09)

1247 6114  Vinkylare mässing. Höjd: 23 cm

S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:47)

1247 5136  Vitrinskåp 1800-tal. Överdel. Bredd: 101. Djup: 42 cm, höjd: 200 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:51)

1247 6597  Vitrinskåp mahogny. Bredd: 101, djup: 35 cm, höjd: 185 cm, nyckel

S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:05)

1247 3368  Vitrinskåp rokokostil. Bredd: 123. Djup: 53 cm. Höjd: 197 cm, nyckel

S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:06)

1247 6360  Whiskyglas 8 st. Höjd: 7,5

1247 6613  Ytterfoder 3 st, Empire. Höjd: 14, Gustavsberg

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:32)

1247 6103  Ytterfoder 3 st, Milles Flowerpot, Millesgården, Gustavsberg. Höjd: 12-16 cm

1247 6482  Ytterfoder diameter: 23 cm

1247 6320  Ytterfoder Ett par, porslin, nutida. Längd: 30, djup: 24 cm, höjd: 16 cm

S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:21)

1247 6336  Ytterfoder ett par, Rörstrand. Höjd: 23

S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:40)

1247 6146  Ytterfoder Gouda, Holland. Höjd: 21 cm, diameter: 22 cm

S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:33)

1247 6324  Ytterfoder porslin, nutida. Längd: 50, djup: 30 cm, höjd: 15 cm

S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)

1247 6104  Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13 cm, diameter: 25 cm

S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:28)