1247 5611 Akvarell Kaapo Rissala, landskap, signerad. 32x39
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:26)
1247 6121 Akvarell Oidentifierad konstnär. Kvinnor med barn. Motivet: 34x26
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:58)
1247 6014 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad Branegan, Fiskare vid kust, 27x46
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:07)
1247 6222 Ampel glas. Diameter: 25 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:13)
1247 6243 Appliquer Ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 33, metall
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:16)
1247 6340 Assietter 12 st. Rosenthal, Maria. Diameter: 20
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:42)
1247 6767 Bägare + pokal, silver. Höjd: 10-15 cm. Vikt. Ca 250 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:55)
1247 6584 Bänk Bemålad. Längd: 139, höjd: 42 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:50)
1247 6566 Barnsäng 1940-tal, utdragbar. Längd: 83cm. Djup: 66cm. Höjd: 53cm.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:31)
1247 6642 Bartunna diameter: 45 cm, höjd: 62 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:40)
1247 6275 Bestick 30 delar, nysilver, 10 + 10 + 10 st
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)
1247 6277 Bestick 38 delar, nysilver
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:17)
1247 6106 Bestick 4+ 4+ 4, Gense
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:31)
1247 6577 Bestick ca. 120 del ca, nysilver
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:21)
1247 6657 Bestick diverse, silver, 13 delar, Bruttovikt: ca 239 g.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:57)
1247 6307 Bestick Gense, 50 delar, Ranka
1247 6364 Bestickuppsättning 60 del ca, Vasa, nysilver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:12)
1247 6720 Bestickuppsättning nysilver
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:38)
1247 6296 Bijouterier 8 delar. Diameter: ca 2-5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:42)
1247 6434 Blandteknik Brita Hildingson, Noas ark, 44x37 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:06)
1247 6686 Blandteknik Gösta Gerro, Promille, signerad. 31x23
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:42)
1247 6563 Blandteknik Oidentifierad konstnär. A Wallin, "Blue dot", signerad. Motivet: 16x20
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:41)
1247 5597 Blandteknik Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, Motivet: 24x33
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:35)
1247 6049 Blandteknik Wladislaw Popielarczyk (1925-1987), Signerad, daterad -69, figur. Motivet: 73x34
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:21)
1247 6818 Blomsterbord med zinkinsats. Bredd: 30. Djup: 30 cm, höjd: 47 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)
1247 6247 Bokhylla Ådringsmålad, Bredd: 91. Djup: 24 cm, höjd: 183 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:20)
1247 6630 Bokhylla design: Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd: 101, djup: 28 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)
1247 6136 Bord Asien, Bredd: 40cm. Djup: 30cm, höjd: 83cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:16)
1247 6750 Bord England, 91. Djup: 61, höjd: 70m cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:23)
1247 6748 Bord mahogny, Bredd: 85. Djup: 46 höjd: 76m cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)
1247 6639 Bord Nyrokoko, Valnöt, Bredd: 85cm. Djup: 52cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:38)
1247 6503 Bordsfotogenlampa Empirestil. Höjd: 68
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 21:01)
1247 6507 Bordsfotogenlampa Empirestil. Höjd: 75
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:59)
1247 6477 Bordsfotogenlampa höjd: 46 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:15)
1247 6646 Bordsfotogenlampa höjd: 47 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:43)
1247 6560 Bordsfotogenlampa höjd: 56 ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)
1247 6339 Bordsfotogenlampa höjd: 60 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:42)
1247 6553 Bordsfotogenlampa höjd: 63 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:43)
1247 6543 Bordsfotogenlampa höjd: 66 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:31)
1247 6509 Bordsfotogenlampa höjd: 70 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:55)
1247 6498 Bordsfotogenlampa Majolika. Höjd: 57 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:49)
1247 6496 Bordsfotogenlampa Majolika. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:41)
1247 5282 Bordsfotogenlampa mässing, höj- och sänkbar. Höjd: ca 65 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:15)
1247 6465 Bordsfotogenlampa Metall. Höjd: ca 70
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:00)
1247 6530 Bordsfotogenlampa porslin. Höjd: 66
1247 6513 Bordsfotogenlampa porslin. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 21:01)
1247 6551 Bordsfotogenlampa silverfärgad. Höjd: 68
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:38)
1247 6544 Bordsfotogenlampa Skulptural. Höjd: 65
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:32)
1247 6554 Bordsfotogenlampfot mässing. Höjd: 60
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:48)
1247 6536 Bordsfotogenlampor ett par. Höjd: 59
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:24)
1247 6607 Bordslampa "TEXA", mässing, glaskupa. Höjd: 40
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:23)
1247 6241 Bordslampa 30-tal, Lejon, glasskärm. Höjd: 27
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:09)
1247 6441 Bordslampa Art Nouveau-stil. Höjd: 81
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:39)
1247 6468 Bordslampa glas och mässing. Höjd: ca 50
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:04)
1247 6545 Bordslampa höjd: 48 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:33)
1247 6467 Bordslampa höjd: ca 80
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:19)
1247 6499 Bordslampa jugendstil, Murano glas. Höjd: 43
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:43)
1247 6547 Bordslampa majolika. Höjd: 51
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:35)
1247 6500 Bordslampa Majolika. Höjd: 53 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:39)
1247 6508 Bordslampa Majolika. Höjd: 57
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:49)
1247 6549 Bordslampa majolika. Höjd: 60
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)
1247 6472 Bordslampa mässing, Empirestil. Höjd: 52
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:07)
1247 6608 Bordslampa mässing, glaskupa. Höjd: 34
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:25)
1247 6757 Bordslampa mässing. Höjd: 52cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:40)
1247 6652 Bordslampa mässing. Höjd: 64
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)
1247 6410 Bordslampa mässing. Höjd: 77
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:19)
1247 6449 Bordslampa nutida. Höjd: 48
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:43)
1247 5161 Bordslampa omkring 1900, Sheffield, Silver on copper, (ljusstake). Höjd: ca 35 cm. Vikt: ca 1098g.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:41)
1247 6347 Bordslampa Orrefors. Höjd: 36
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:55)
1247 6529 Bordslampa Rokokostil. Höjd: 61
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)
1247 6257 Bordslampfot empirestil. Höjd: 51 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:58)
1247 6771 Bordslampfot höjd: 45 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:04)
1247 6770 Bordslampfot Pukeberg. Höjd: 39 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:03)
1247 6326 Bordslampor Ett par, porslin, Highlands. Höjd: 45
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:31)
1247 6644 Bordslampor Ett par. Höjd: 29cm.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:44)
1247 6446 Bordspendyl 1880/90-tal. Längd: 42. Djup: 15 cm, höjd: 33 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:41)
1247 6212 Bordsur Bulle. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:55)
1247 6352 Bordsur omkring 1900. Höjd: 17
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:59)
1247 6402 Bordsur Sent 1800-tal, A ADAM, mässing. Längd: 33. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:32)
1247 6031 Bordsur Sent 1800-tal, figural. Höjd: 44
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:03)
1247 6808 Bordsur Zink, Jugend. Höjd: 32
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:14)
1247 6287 Brevkniv sent 1800-tal. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)
1247 6060 Bricka mässing, omkring 1900. Längd: 47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:20)
1247 6587 Bricka nysilver. Längd: 66
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:53)
1247 6116 Brickor 3 st, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. Längd: 36-55 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:45)
1247 6829 Broscher 2 st. + spänne, silver, Samearbeten, Juhls Kautokeino. Vikt: ca 123 g. Brosch trekan. Bredd: 8cm Höjd: 7,5cm. Brosch hjärta: Bredd 6cm Höjd: 6cm. Spänne Bredd: 7,5cm. Höjd: 3,5cm.
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:16)
1247 6228 Burk + fat, Japan. Längd: 14 cm. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:22)
1247 6133 Byrå 1890-tal, Bredd: 81cm. Djup: 47 cm. Höjd: 80cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:03)
1247 6693 Byrå 1940-tal. Bredd: 82, djup: 40 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:58)
1247 6381 Byrå Biedermeier, björk, Intarsia, Bredd: 88 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 82cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:51)
1247 6145 Byrå Gustaviansk stil, Haupt modell, med stenskiva, Bredd: 109cm. Djup: 47 cm, höjd: 81cm, nyckel
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:24)
1247 6389 Byrå Louis XVI-stil, stenskiva. Bredd: 80, djup: 44 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:13)
1247 6391 Byrå med stenskiva, sengustaviansk stil. Bredd: 83. Djup: 45 cm, höjd: 45 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:22)
1247 6725 Byrå nyrenässans. Bredd: 90. Djup: 48 cm, höjd: 93 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:48)
1247 6135 Byrå Rokokostil, Bredd: 63cm. Djup: 34 cm, höjd: 68cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:05)
1247 3401 Byrå rokokostil, Intarsia, 1900-tal. Bredd: 110, djup: 45 cm, höjd: 80 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:12)
1247 4034 Byrå Sengustaviansk, Intarsia, Bredd: 120 cm. Djup: 58 cm, höjd: 80cm, nyckel
S�ldes f�r 5.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:22)
1247 6246 Byrå Sent 1800-tal. Bredd: 82, djup: 55 cm, höjd: 96 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:15)
1247 6100 Byst Alessandro Moretti, terrakotta. Höjd: 30 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:19)
1247 6081 Byst med piedestal, Hjalmar Branting, bronserad metall. Höjd: 140+ 38 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:12)
1247 5428 Coasters + brödfat, 4 delar, nysilver. Längd: 26, höjd: 11-12
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:08)
1247 6418 Coasters 3 st. Diameter: ca 17
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:29)
1247 5586 Coasters Ett par, nysilver, England. Diameter: 15,5 cm ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:44)
1247 6101 Cocktailglas 10 st, nysilver. Höjd: 9,5 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:21)
1247 6807 Dessertskålar 12 st. Royal Tunstall, England. Diameter: 16
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:13)
1247 6570 Dockhus 2 st. Höjd: 40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:02)
1247 6573 Dockhus 3 delar. Längd: 32-67, djup: 34 cm, höjd: 24-56
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:06)
1247 6568 Dockhus höjd: 117 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)
1247 6569 Dockhus höjd: 56 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:01)
1247 6572 Dockhus längd: 40 cm, djup: 37 cm, höjd: 85 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:05)
1247 6571 Dockhus längd: 66 cm, djup: 33 cm, höjd: 103 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:14)
1247 6495 Dockhus med inredning. Höjd: 122
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:39)
1247 6502 Dockhus med inredning. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:47)
1247 6601 Dockor 2 st, bland annat sköldpadd. Höjd: 37-53
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:15)
1247 6263 Dosor + skål, 3 delar, Asien. Diameter: 8-12, bland annat cloissonné
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:43)
1247 6439 Dragspel Hohner. Längd: 43cm. Djup: 47cm. Höjd: 27cm.
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:29)
1247 6068 Elbas Cobra Jab. Längd: 119cm.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:27)
1247 6328 Etagebord Björk. Bredd: 46, djup: 37 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)
1247 5178 Etsning Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad, daterad -54, Pojke & flicka. Motivet: 21x11,5
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:24)
1247 6431 Etsning Ivar Andersson, 55/75, vintermotiv. Motivet: 17x25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:09)
1247 5280 Etsning signerad, 1911, pojke med hund. Motivet: 18x11
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)
1247 6421 Fällbord Björkrot. Bredd: 55, djup: 43 cm, höjd: 66 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:32)
1247 6289 Färgetsning Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, daterad -97, Rue de Avron. Motivet: 25,5x16,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:36)
1247 6160 Färgetsning Jorgo Krallis (f. 1937), Flamingo Boggie. Signerad, numrerad 65/180. Motivet: 24x29
1247 6159 Färgetsningar Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 57/180, Birdie. Motivet: 20x30
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:22)
1247 6161 Färglitografi 2 st, Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. 225-upplaga. Motivet: 24x19,32x28, lösa blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:22)
1247 6157 Färglitografi Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 83/250. Motivet: 70x53
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)
1247 6142 Färglitografi Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 87/135, Motivet: 73x53
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:17)
1247 6075 Färglitografi Bengt Ribbentoft (f. 1943), Sverige. "The Wave". Signerad, numrerad 171/360. Motivet: 74x58 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:48)
1247 6676 Färglitografi Björn Lindroth (1931-1999), Sverige. Fartyg. Signerad, numrerad 10/210. Motivet: 46x64
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:37)
1247 6020 Färglitografi Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Golfare. Signerad, numrerad 210/250. Motivet: 83x47 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:24)
1247 5011 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Motiv från Ven, signerad. Motivet: 35x44 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:44)
1247 5013 Färglitografi Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Signerad. Motivet: 37x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:46)
1247 6164 Färglitografi K A Pehrson, Tidig morgon Yenosjön. Signerad, numrerad 326/385, bladets mått: 52x68, löst blad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:31)
1247 6163 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Insekt. Signerad, numrerad 148/385, bladets mått: 70x55, löst blad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)
1247 6435 Färglitografi Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 202/385. Motivet: 50x30 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:09)
1247 6173 Färglitografi Larissa Stenlander (f. 1960), Sverige. Hundar. Handkolorerad. Signerad, numrerad 40/40. Motivet: 12x28 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:40)
1247 5490 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinnor, signerad. Motivet: 55x35
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:54)
1247 5497 Färglitografi Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numrerad 11/40. Motivet: 31x55 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:11)
1247 6162 Färglitografi Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Provencalskt landskap. Signerad, numrerad 41/200. Motivet: 38x52 cm, löst blad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:24)
1247 5209 Färglitografi LO Lundborg. Signerad, daterad 1987, numrerad 120/250. Motivet: 60x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:41)
1247 6168 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "blå cykeln". Signerad, numrerad 207/225, bladets mått: 69x55, löst blad
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:32)
1247 6169 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Bröderna Marx". Signerad, numrerad 199/250, bladets mått: 69x52, löst blad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:33)
1247 6170 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "frukost med jamare". Signerad, numrerad 164/250, bladets mått: 60x62, löst blad
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:39)
1247 6705 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Botswana. Signerad, numrerad 82/300. Motivet: 28x37
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:11)
1247 6156 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Cyklist vid Slussen. Signerad, numrerad 26/250, bladets mått: 56x65 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)
1247 6433 Färglitografi Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Slussen. Signerad, numrerad 235/350, löst blad, ca 75x51 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)
1247 6172 Färglitografi Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Vinbär. Signerad, numrerad 84/280. Motivet: 32x35 cm
1247 6744 Färglitografi Marion Belin (f. 1933), Signerad, numrerad 151/390, skridskor. Motivet: 52x68
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:15)
1247 6733 Färglitografi Marion Belin (f. 1933), Signerad, numrerad 325/385. Motivet: 38x51
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)
1247 6745 Färglitografi Marion Belin (f. 1933), Signerad, numrerad 41/290,68x52
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:17)
1247 6740 Färglitografi Marion Belin (f. 1933), Signerad, numrerad 61/200. Motivet: 52x68
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:14)
1247 6804 Färglitografi Marion Belin (f. 1933), Slädfärd. Signerad, numrerad 38/390. Motivet: 46x64
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:07)
1247 6592 Färglitografi Mette Louise. Signerad, daterad 1992. Motivet: 40x31
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:57)
1247 6166 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. "Hallå vem där?". Signerad, numrerad 125/380, bladets mått: 75x57, Löst blad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:32)
1247 6167 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. "Mitt köksfönster". Signerad, numrerad 201/380, bladets mått: 60x70, löst blad
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:38)
1247 6165 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 102/450, slussen, bladets mått: 68x52, löst blad
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:28)
1247 6158 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Strandvallmo vid Kosteröarna. Signerad, numrerad 145/450. Motivet: 51x35 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)
1247 6591 Färglitografi Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, numrerad 8/100. Motivet: 28x36 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:55)
1247 6407 Färglitografi Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 92/175. Motivet: 33x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:13)
1247 6250 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 184/200, bladets mått: 61x45, löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:40)
1247 6251 Färglitografi Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, numrerad 192/200, bladets mått: 61x45, löst blad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:41)
1247 6594 Färglitografi Reuterswärd. Signerad, numrerad 142/150. Motivet: 44x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:01)
1247 6016 Färglitografi Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Kust. Signerad, daterad 1994, numrerad 74/290. Motivet: 38x56 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)
1247 6143 Färglitografi Stenar vid vatten. Signerad, numrerad 280/360. Motivet: 51x75
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:20)
1247 6680 Färglitografi Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, numrerad 149/280. Motivet: 32x26
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:41)
1247 6050 Färglitografi Sven Lingardsz (f. 1944), Sverige. "Brobygge. Signerad, daterad 1986, Motivet: 50x65,126/230
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)
1247 6383 Färglitografi Sven Ljungberg (1913-2010), Sverige. Gatubild. Signerad, numrerad 34/60. Motivet: 39x54 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:55)
1247 6046 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Handduk. Signerad, numrerad 12/150, Signerad, bladets mått: 60x70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:09)
1247 6042 Färglitografi Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. Signerad, daterad 1987, PT, bladets mått: 57x80
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:59)
1247 5089 Färglitografi Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signerad, numrerad 264/320. Motivet: 40x55 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)
1247 5564 Färglitografi Vera Nilsson (1888-1979), Sverige. Signerad, numrerad 104/250. Motivet: 51x39 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)
1247 6043 Färglitografi Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. EA-upplaga, 12/20, signerad, ramens innermått: 88x122
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:04)
1247 5541 Fat + skål, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. Kosta Boda. Diameter: 27-33 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:27)
1247 6719 Fat + vas, Bo Fajans. Längd: 37, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:37)
1247 6717 Fat + vas, Gustavsbergs Studio, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Fajans. Längd: 34, höjd: 9 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:34)
1247 6558 Fat 2 st, Tenn, 1800-tal. Diameter: 22
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:47)
1247 5573 Fat 6 st, silver. Diameter: 7 cm. Vikt: ca 115 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:16)
1247 6130 Fat 8 st, GAB Guldsmedsaktiebolaget, silver, 1967. Diameter: 7,5 cm ca. Vikt: ca: 140 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:28)
1247 6223 Fat Herend. Längd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:12)
1247 6107 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustavsberg 1955-1969, konstgods i svartvitt i massa av stengodstyp, 15x15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:34)
1247 6074 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio. Längd: 31 cm ca
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:45)
1247 6285 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer, 15,5x15,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:28)
1247 6653 Fat Upsala-Ekeby, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. 32x32
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:51)
1247 6765 Fat Upsala-Ekeby. Längd: 37
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:52)
1247 6638 Fåtölj 1950-tal
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:24)
1247 6428 Fåtölj med fotpall, Gripsholmsmodell
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:45)
1247 5230 Fåtölj Nyrokoko
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:29)
1247 6225 Fåtöljer Ett par
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:15)
1247 6614 Fåtöljer Ett par, barockstil, nutida
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:44)
1247 6809 Fickur 14 k. 4,3x5cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:15)
1247 6109 Figuriner 2 st, Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby. Höjd: 7-11 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:36)
1247 6210 Figuriner 2 st, Nao, Spanien, Lladro. Höjd: 20-26 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:52)
1247 5356 Figuriner 2 st, silver, Uggla & fisk. Längd: 4-10, vikt. 102g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:40)
1247 6108 Figuriner 3 st, bland annat, Bing & Grøndahl. Höjd: 5-24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:34)
1247 6413 Fingerborg 18 k ca 2,5 gr. Längd: 2cm. Djup: 1cm. Höjd: 2cm.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)
1247 6366 Fiskbestick + hummergafflar, diverse, nysilver
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:31)
1247 6234 Fiskfat + såskanna, 3 delar, Göteborg. Längd: 53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)
1247 6274 Fiskgryta Emalj, Kockums. Längd: 58
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)
1247 6345 Fotoramar diverse, bland annat björk, 9 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:51)
1247 6773 Fotpall 1800-tal, 38x38. Höjd: 23
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:29)
1247 6463 Fotpallar ett par. Diameter: 26
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:56)
1247 6609 Fruktfat + assietter, 6 + 1 delar, Sarreguemines, France, majolika, diameter: 19-30
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:26)
1247 5294 Fruktknivar 12 st. Nysilver. Längd: 17,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)
1247 6209 Fruktservis 8 delar, Rörstrand. Diameter: 20-33 cm ca, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:51)
1247 6297 Gardinlängder ett par, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Vassen, 123x215 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:40)
1247 6069 Gitarr Semiakustisk, Cobra Jab. Längd: 105cm.
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:24)
1247 6119 Gjutjärnsgrytor 2 st, Le Creuset, 5-. Längd: Röd: Längd 33cm. Djup: 25cm. Höjd: 15cm. Vit längd: 36cm. Djup: 30cm. Höjd: 18cm.
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:51)
1247 5290 Glas 7+ 2 st, Pippi, Kosta Boda, design: Walter Hickman. Höjd: 7-16
1247 6354 Glas Färgade, 3+ 1+ 10 st. Lila glas: DJup: 6,5cm. Höjd: 17cm. Lila kanna Djup: 8cm. Höjd: 32cm. Gröna fat: Längd: 16cm. Djup: 16cm. Höjd: 2,5cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:01)
1247 5130 Glas på fot 5 st. Sven Wejsfelt (1930-2009), Sverige. Gustavsbergs Studio. Glaserad stengodslera. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:14)
1247 6278 Glasblock Mats Jonasson, Björn. Längd: 20 cm. Djup: 4cm. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:19)
1247 6312 Glasservis 46 delar, Johansfors Glasbruk, etsad dekor. Höjd: Höjd (lägsta till högsta): 7-13,5cm.
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 21:02)
1247 6690 Glasservis 48 delar, Kosta, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. Ekeberga. Höjd 7-13,5cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:47)
1247 5370 Glasservis Frostat, ca 65 delar. Höjd: 7,5-27,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:56)
1247 6615 Glasservisdelar 9 + 3+ 6+ 3 st, Iittala.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:34)
1247 6762 Glasskulpturer 8 st, WWF. Höjd: 7
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:46)
1247 6561 Golvfotogenlampsfot höjd: 125 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:12)
1247 6438 Golvlampa Bergboms, mässing, 1960-tal. Höjd: 125 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:28)
1247 6308 Golvlampa höjd: 150 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:59)
1247 6076 Golvlampa mässing, läder. Total höjd 126cm.
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)
1247 6203 Golvlampa mässing, nutida
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:35)
1247 6598 Golvlampa mässing. Höjd: 135 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)
1247 6131 Golvlampa mässing. Tota. Höjd: 160cm.
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:31)
1247 6077 Golvlampa Tota. Höjd: 140cm.
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:57)
1247 6643 Golvlampa Tota. Höjd: 162cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:41)
1247 6674 Golvspegel mässing. Höjd: 163
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:33)
1247 6027 Golvurnor Ett par, Kina, nutida. Höjd: 61
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:46)
1247 5587 Gräddkanna + sockerskål, silver, 1973. Höjd: 4 - 7. Vikt: ca 60 + 70 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:56)
1247 6123 Grafiska blad 2 st, Romantiskt motiv. Motivet: 37x26
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:01)
1247 6188 Grafiskt blad le Coucher. Motivet: 36x25
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:34)
1247 6122 Grafiskt blad St Peter´s Port. Motivet: 33x48
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:00)
1247 6009 Gravyr PP Rubens, William Walker, J Boydell, "Lions at play", 1769. Motivet: 42x53
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:49)
1247 6010 Gravyrer 2 st, efter Cloode de Lorrain, "Sun rising", Pc Canot. "Sun setting", James Mason Motivet: 38x47,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:54)
1247 6118 Gryta + plättlägg+ stekpanna, Le creuset. Längd: 34-44cm. Djup: 21-30cm. Höjd: 1-20cm.
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:50)
1247 6341 Hallampa Blyglas/Smide. Höjd: 50 ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:43)
1247 6812 Hallbyrå England, 3-lådig. Bredd: 41, djup: 31 cm, höjd: 76 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:22)
1247 6216 Halsband med hänge, Kalevala, Finland. Längd: 38cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:44)
1247 6262 Halsring silver, ej stämplar. Vikt: ca 62 g. Längd: 13cm. Djup 14cm. Höjd 2cm.
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:42)
1247 6369 Handdukar diverse, Linne
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:28)
1247 5162 Handspegel + pipa, 2 delar, silver. Höjd: 20-23,5 cm. Vikt: ca 209 g.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:37)
1247 6066 Hänkelvas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio. Fajans. Målad blomsterdekor. Signerad med Studiohanden. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:18)
1247 6666 Hatthylla längd: 80 cm, Trä / aluminium
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:25)
1247 6140 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy. Höjd: 107 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:10)
1247 6273 Höga hattar 2 st
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:13)
1247 6752 Höga hattar 2 st, i askar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:26)
1247 5137 Hörnvägglampa Blyglas, Figurer, 20-tal. Höjd: 28
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:53)
1247 6334 Hörnvitrinskåp England. Höjd: 180, nyckel
1247 6414 Ingefärskrus Kina. Höjd: 17
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:26)
1247 6226 Jardiniere mässing, glas. Längd: 36 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:17)
1247 6575 Jardiniere Porslin. Längd: 32, nutida
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)
1247 6562 Kaffe-/ teservis 33 delar, Blå Blom, reliefdekor i underglasyrblått mot vit botten
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:39)
1247 6073 Kaffegods 23 delar, Bing & Grøndahl. Diameter: 14-26 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:42)
1247 6654 Kaffegods Royal Copenhagen, ca 20 del
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:57)
1247 6128 Kaffekoppar + tekoppar, 10+ 2, Rosenthal
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:26)
1247 6218 Kaffekoppar 10 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Tahiti, Gustavsberg 1971, benporslin med screentryckt polykrom dekor
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:53)
1247 5045 Kaffekoppar 3 st, Meissen
1247 6219 Kaffekoppar 5 st, "Juliana", Margareta Hennix (f. 1941), Sverige. Gustavsberg
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:54)
1247 6648 Kaffekoppar Spisa Ribb/Adam, 8 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:45)
1247 6716 Kaffeservis England, ca 35 del
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:33)
1247 5369 Kaffeservis Rosenthal, 26 del
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:55)
1247 6344 Kaffeserviser 2 st, nysilver
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:52)
1247 6030 Kandelaber + ljusstakar, Ett par+ 1, bland annat Skultuna. Höjd: 22 cm ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:04)
1247 6532 Kandelaber Mässing med prismor. Höjd: 56
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)
1247 6524 Kandelabrar Ett par, 1890-tal. Höjd: 41
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:10)
1247 6462 Kandelabrar ett par, empirestil. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:55)
1247 6825 Kandelabrar Ett par, mässing. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:51)
1247 6474 Kandelabrar ett par, mässing. Höjd: 41
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:10)
1247 6363 Kanna + Karaff, glas. Höjd: 26-38
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:11)
1247 6494 Kannor 3 st, mässing, bland annat Skultuna. Höjd: 17,5-20,5cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:34)
1247 6427 Käpp med silverkrycka, 1907. Längd: 91
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:37)
1247 6415 Karaffer 4 st. Höjd: 20-31
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:27)
1247 6070 Karmstol
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:28)
1247 5068 Karmstol ek, Jugend
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:45)
1247 6319 Karmstol Jugend
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:22)
1247 6321 Karmstolar 1 par + 4 stolar, Karl Johan-stil
1247 5421 Kelim 147x300
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:52)
1247 6637 Kelim persisk, 190x145
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:33)
1247 6764 Keramik 3 delar, Argenta. Diameter: 6-13
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:51)
1247 6184 Kista på benställning, 1800-tal, Längd: 51cm. Djup: 34 cm, höjd: 65cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:31)
1247 6387 Kista på benställning, ek/ rot, 56x56. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:04)
1247 5390 Klädborstar 2 st, silver, K Andersson & importstämplar. Längd: 16-18cm. Vikt: ca 303g
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)
1247 6814 Klaffbord med låda, England. Bredd: 41+ 2x20, djup: 41 cm, höjd: 62 cm
1247 6283 Knivar 2 st, signerade. Längd: 19-27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:25)
1247 6412 Knyppelskrin längd: 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)
1247 6466 Kolonnljusstakar ett par, mässing. Höjd: 19
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:01)
1247 6037 Kolteckning Oidentifierad konstnär. Gravid kvinna. Signerad. Motivet: 59x44 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:27)
1247 5029 Kompass AB Lyth, Stockholm, diameter: 19-22
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:09)
1247 6707 Konstglas 4 st. Frukt, Höjd: 15 - 22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:13)
1247 2122 Konstmapp "Grafikgruppen 10 år", bland annat: Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Nalle Werner (1913-1991), Sverige. Signerad, numrerad 22/75, grafiska blad, 15 st lösa blad, bladets mått: 66x50 cm
1247 6432 Konstmapp 11 st, Olle Kåks (1941-2003), Sverige. "Dikter till Lou". Signerad, numrerad 169/225, bladets mått: 44x30 cm, lösa blad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:05)
1247 6343 Koppar 3 delar. Längd 28-55cm. Djup 28-40cm. Höjd 24-32cm.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:47)
1247 6774 Kopparstick Louise Elisabeth Vigee le Brun, Självporträtt, graverad av G Müller, Stuttgard. Motivet: 42x29 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:05)
1247 6002 Kopparstick PIO IX POM. Motivet: 34x22
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:39)
1247 6664 Kruka 8L, Bemålad. Höjd: 36
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:22)
1247 6604 Krus Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Jugend, Rörstrand, "Skål, 1908", Längd 19cm. Djup 12,5cm. Höjd 23cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:20)
1247 6650 Kuverttallrikar 9 st. Diameter: 30
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:48)
1247 6533 Lampa Helan&Halvan. Höjd: 76 cm
1247 6316 Lampbord ett par, Tove & Edvard Kindt-Larsen, Seffle Möbefabrik, 1960-tal, Teak. Bredd: 80. Djup: 56 cm, höjd: 51 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:08)
1247 6813 Lampbord Louis XVI-stil. Bredd: 41, djup: 30 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:23)
1247 6772 Lampbord Mässingsfot. Diameter: 50, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:04)
1247 6559 Lampkupor 13 st. Diameter: 13-25cm. Höjd: 7-18cm.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:06)
1247 6555 Lamprör 20 st. Höjd: 19,5-27cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:42)
1247 6377 Linneskåp senare bemålning. Bredd: 170cm. Djup: 48 cm. Höjd: 117cm, nyckel
1247 6537 Litografi Arvid Knöppel (1892-1970), Sverige. Hare. Signerad, daterad 1948. Motivet: 27x26 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:24)
1247 6048 Litografi Kjell Andersson. Signerad, daterad -71, fordon, 10/10. Motivet: 34,5x49,5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:18)
1247 5217 Litografi Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 54/170, bladets mått: 73x52 cm, löst blad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:33)
1247 6430 Litografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Numrerad 8/25. Signerad, daterad 1986. Motivet: 73x50 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:02)
1247 6830 Litografi Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numrerad 7/75, bladets mått: 26x33
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:04)
1247 6734 Litografi Picasso, tryckt signatur, 50x41
1247 6564 Litografi Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. The Little Mermaid II. Signerad, numrerad 47/75, bladets mått: 65x50,5 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:09)
1247 5596 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 100 ca
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:29)
1247 6662 Ljuskrona Gustaviansk stil. Höjd: 50 ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:16)
1247 6828 Ljuskrona Oscariansk, mässing, prismor, för 8 ljus. Höjd: 85 cm. Diameter: 75 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:15)
1247 4020 Ljuskrona senempirestil, 1800-tal. Höjd: 105, för 8 ljus, ej elektrifierad
S�ldes f�r 10.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)
1247 6671 Ljusplåtar ett par, mässing. Höjd: 47
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:27)
1247 6712 Ljusstakar 1 par + pennställ. Höjd: 20
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:32)
1247 6528 Ljusstakar 2 par, nysilver. Höjd: 17-18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:18)
1247 6526 Ljusstakar 2 par, nysilver. Höjd: 17-25
1247 6240 Ljusstakar 2 st, 1950-tal. Höjd: 18-27
1247 6556 Ljusstakar 2 st, Smide. Höjd: 23-53
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:45)
1247 6451 Ljusstakar 3 st, Smide. Höjd: 29-50
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)
1247 6763 Ljusstakar 4 st, Englesson. Höjd: 3-19
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)
1247 6254 Ljusstakar 5 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland. Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 7-31 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:54)
1247 6595 Ljusstakar 5 st, Glas. Höjd: 8-12
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:02)
1247 6649 Ljusstakar ett par, + skål, bland annat orrefors. Höjd: 11-21
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:47)
1247 6504 Ljusstakar Ett par, 1800-tal. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:44)
1247 6514 Ljusstakar Ett par, chanukka, mässing. Längd: 22. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:58)
1247 6618 Ljusstakar Ett par, Gustavsberg, NK 75år. Höjd: 22
1247 6480 Ljusstakar ett par, mässing, Gripar. Höjd: 23
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)
1247 6479 Ljusstakar ett par, mässing. Höjd: 23
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:18)
1247 6253 Ljusstakar Ett par, mässing. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)
1247 6488 Ljusstakar Ett par, Metall. Höjd: 43
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:35)
1247 6527 Ljusstakar Ett par, Santesson, Tenn. Höjd: 15
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:15)
1247 6550 Ljusstakar ett par, sengustaviansk stil. Höjd: 33
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:43)
1247 6525 Ljusstakar Ett par, Tenn, 1960. Höjd: 18
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:13)
1247 6098 Ljusstakar Ett par, Tore Eldh, 1988, silver, Höjd: 18 cm. Vikt: ca 430 g.
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)
1247 6357 Ljusstake + Skål, Iittala. Höjd: 32, diameter: 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:04)
1247 6647 Ljusstake Daldansen, Rörstrand. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:44)
1247 3280 Ljusstake Marmor/Mässing. Höjd: 28
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:38)
1247 6485 Ljusstake Smide, Käck & Hedbys, Leksand. Höjd: 54
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:24)
1247 6110 Luskrona med prismor. Diameter: 30 cm ca
1247 5440 Manschettknappar + brosch + örhängen, silver / stenar, örhänge. Längd: 3 cm, manschettknappar 4x2,5 cm, brosch 7x4 cm. Vikt: ca 55 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:43)
1247 5007 Mat /kaffeservis 70 delar. "Diana", Einar Forseth (1892-1988), Sverige. Lidköping
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:47)
1247 6152 Matbord Gustaviansk stil. Diameter: 115, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:46)
1247 6626 Matsalsgrupp 7 delar, Gustaviansk stil, + 2 st iläggsskivor
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:14)
1247 6313 Matservis Bavaria, ca 50 del
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:06)
1247 6708 Matservis Tyskland, 58 del
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:12)
1247 6206 Matta Galleri, Orientalisk, Pakistansk Bochara, 77x302
1247 6632 Matta Indien, 300x250
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)
1247 6176 Matta kelim, 126x160
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)
1247 6523 Matta Kerman, orientalisk, Persien, tidigt 1900-tal, 210x330
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)
1247 6057 Matta Orientalisk, 107x220
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:49)
1247 6578 Matta orientalisk, 121x200
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:32)
1247 5047 Matta Orientalisk, 125x205
1247 6755 Matta orientalisk, 140x208
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:40)
1247 6754 Matta orientalisk, 219x328
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:23)
1247 6756 Matta orientalisk, 78x119
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:37)
1247 6055 Matta Orientalisk, Beludje, 103x180
1247 6398 Matta Orientalisk, Figural, 137x210
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:23)
1247 6051 Matta Orientalisk, Gabbeh, 187x268
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:36)
1247 6175 Matta orientalisk, galleri, 116x403
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:00)
1247 6174 Matta orientalisk, galleri, 96x445
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:02)
1247 6633 Matta orientalisk, Galleri, Keshan, 576x78
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:27)
1247 6054 Matta Orientalisk, Moud, 205x292
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:42)
1247 6375 Matta orientalisk, Orientalisk, 130x224
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)
1247 6747 Mattor 3 st, Gabbeh, 70x140
1247 6579 Mattor orientaliska, 2 st, 71x97
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:33)
1247 6622 Miniatyr Elise Arnberg, tillskriven, Porträtt av Sofi Hagman, 9x7
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:03)
1247 6384 Mjölkkannor 2 st. Koppar. Höjd: 55
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:57)
1247 6310 Möbeltyg diverse stuvbitar
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:02)
1247 6350 Mockakoppar 11 delar, England
1247 5467 Mockaservis 9 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:35)
1247 5027 Modellbåt Blidösund, Bengt Jonsson, Bergsjö. Längd: 77, höjd: 43 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:08)
1247 6006 Modellbåtar 2 st, trä. Längd: 61-78, höjd: 52-75
1247 6091 Modellbilar diverse
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:52)
1247 6092 Modelltåg + modellfartyg, diverse
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:53)
1247 6120 Modetavlor 6 st, ramens innermått: 28x20,32x25 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:58)
1247 5274 Monterram 1800-tal, 69x55
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:52)
1247 6264 Mortel med stöt + rökelsekar, diameter: 9-12,5. Höjd: 8 ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:44)
1247 6628 Musikanläggning BEO Center 2000. Längd: 77cm. Djup: 35cm. Höjd: 73cm.
1247 6255 Mynt diverse
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:55)
1247 6293 Näsduksskål + vas, Italien. Höjd: 9,5-11,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:41)
1247 6080 Nattygsbord Ett par, Bredd: 41cm. Djup: 28 cm, höjd: 49cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:03)
1247 6125 Olivskedar 6 st, silver, England. Vikt: ca 44 g. Längd: 10cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:03)
1247 6314 Oljemålning Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Sovande man, signerad. Olja på duk, 46x38
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:10)
1247 6329 Oljemålning Akke Hugh Malmeström (1894-1968), Sverige. Landskap. Signerad, daterad 48. Olja på pannå, 48x63
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:31)
1247 5033 Oljemålning Alfred Hedlund (1884-1930), Sverige. Fjelle Kyrka, Lund, Signerad. Olja på duk, 49x64
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:43)
1247 3600 Oljemålning Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sydländsk kust. Olja på duk, 21x30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:09)
1247 3613 Oljemålning Aloise Arnegger (1879-1963), Signerad F Arnold, Sydländsk kustby. Olja på duk, 21x31
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:22)
1247 5241 Oljemålning Arthur Heickell (1873-1958), Finland. Tallar, signerad. Olja på duk, 30x40
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:45)
1247 6704 Oljemålning Arvid Berggren. "Rudbeckia, gula". Signerad, daterad 1944. Olja på pannå, 45x37 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:10)
1247 6331 Oljemålning Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 39x45
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:34)
1247 6684 Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Kvinna. Olja på duk, signerad. 70x35
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:45)
1247 5346 Oljemålning Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. Signerad. Olja på duk, 70x100
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:26)
1247 5347 Oljemålning Curt Sjöberg (1911-1987), Trosa torg. Signerad, daterad -74. Olja på duk, ca 45x53 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:29)
1247 6330 Oljemålning Edlef ter Haar Romeny (1926-2017), Sverige. Landskap. Olja på duk, 60x69 cm
1247 5350 Oljemålning Ejnar Vianden (1912-1981), Sverige. Signerad, 1969. Olja på duk, 24x64 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:32)
1247 3150 Oljemålning Ellis Wallin (1888-1972), Sverige. "Marsvinter, Beckholmen". Signerad, daterad -40. Olja på duk, 53x64
1247 6193 Oljemålning G Lilliedahl, par på bänk, signerad, 70. Olja på duk, 59x65
1247 5352 Oljemålning G Nordström, träd, signerad. Olja på duk, 53x65
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:38)
1247 6738 Oljemålning Gertrude Leese (1870-1963), Arbetshästar, signerad. Olja på duk, 83x67 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:07)
1247 5471 Oljemålning Guennadi Kalinitchenko, "Hill with pink", signerad. Olja på duk, 72x60
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:33)
1247 6333 Oljemålning Gunnar Jansson. Signerad, daterad 1931, vinter. Olja på duk, 46x59
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)
1247 6677 Oljemålning Gunnar Mossberg (1903-1983), Sverige. Fårö. Olja på pannå, 21x50
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:36)
1247 6682 Oljemålning H Herslow, Interiör. Olja på duk, signerad. 38x46
1247 6805 Oljemålning Hasse Andersson, gås. Olja på duk, 32x40
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:09)
1247 6404 Oljemålning Hilding Rösiö (1902-1985), Sverige. Hyacint. Olja på duk, 50x40
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:07)
1247 6029 Oljemålning Ingemar Spets, "Nattens ögon i Havanna!. Olja på duk, 42x33
1247 5337 Oljemålning János Czenz (1885-1960), Ungern. Sittande kvinna, Signerad. Olja på duk, 60x46 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:14)
1247 6023 Oljemålning Jean Julien Godenne (1830-1926), Belgien. Fiskebåt. Signerad. Olja på pannå, 14,5x24,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:28)
1247 6038 Oljemålning Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Stad. Olja på pannå, signerad. 19x49 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:37)
1247 6150 Oljemålning Karl Andersson (Xylografen) (1853-1942), Sverige. Osignerad, Flicka med hund. Olja på duk, 80x60
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:37)
1247 6194 Oljemålning Kia Wetterström, Pojkar med fiskespö, Signerad, 16x11
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:32)
1247 6171 Oljemålning L Grönfelt, fiskar. Signerad, daterad -70. Olja på duk, 39x83
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:38)
1247 5461 Oljemålning Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Stockholm, signerad. 31x45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)
1247 5170 Oljemålning Mara Zvaigzne (f. 1948), Sverige. "Resan mot Vitön". Signerad, daterad -91. Olja på duk, 67x68 cm
1247 5570 Oljemålning Martin Tengberg (1877-1941), Sverige. Landskap. Olja på duk, signerad, 70x100
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)
1247 6689 Oljemålning Mia Malmlöf (f. 1954), Sverige. Komposition. Monogramsignerad 2004. Olja på pannå, 29x25 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:08)
1247 6729 Oljemålning Nils Acke, Stilleben, 1946. Olja på pannå, 16x20
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:54)
1247 6659 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Landskap med hus. Olja på duk, 70x104
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:12)
1247 6565 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, skogsväg78x67. Olja på duk
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:15)
1247 6706 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Munk i vinkällaren. Olja på duk, 40x30
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:13)
1247 6017 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Italien. Olja på duk, 39x49,5cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:22)
1247 6315 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Duva. Olja på duk, 28x24
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:15)
1247 6001 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad. Fasan i Juni. Olja på duk, 50x62
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:55)
1247 1055 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Flöjtspel", Signerad. Olja på duk, 51x75
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:15)
1247 1080 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fordon", Stockholmsmotiv, Birger Jarlsgatan/Eriksbergsgatan. Signerad. Olja på duk, oramad, 50x66
1247 1022 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "I Randigt", Signerad a tergo. Olja på duk, 99x79
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)
1247 1031 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "La Torera", Signerad. Olja på duk, 80x96
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:58)
1247 1069 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lilla snigel", Signerad. Olja på duk, 38x43
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:16)
1247 1028 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Livlig samtal", Signerad. Olja på duk, 97x76
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:55)
1247 1060 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mor & Dotter", Signerad. Olja på duk, 68x60
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:12)
1247 1062 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Närheten", Signerad. Olja på duk, 80x57
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:17)
1247 1035 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ringdansen". Signerad. Olja på duk, 80x50 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:07)
1247 1042 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Signalljus St Eriksgatan / St Göransgatan", Signerad. Olja på duk, 62x73
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:05)
1247 1004 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Språng". Signerad a tergo. Olja på duk, 88x75 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:42)
1247 1033 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Stor Stark", Signerad. Olja på duk, 89x77
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:02)
1247 1029 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Stormen", Signerad. Olja på duk, 100x79
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:57)
1247 1048 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Svalkan", Signerad. Olja på duk, 38x32
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:06)
1247 1058 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tillit", Signerad. Olja på duk, oramad, 74x81
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:11)
1247 1006 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Två kvinnor". Signerad. Olja på duk, oramad, 73x52 cm
1247 1021 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Uppgiven", Signerad. Olja på duk, 98x77
1247 1032 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vid bäcken", Signerad. Olja på duk, 80x90
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:59)
1247 1040 Oljemålning Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vinterlandskap", Signerad. Olja på duk, 55x65
1247 6034 Oljemålning Ritums Ivanovs (f. 1968), Tyresö Slott. Olja på duk, Signerad, 1997,45x45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:10)
1247 6429 Oljemålning Sixten Fager (f. 1920), Sverige. Intyg a tergo, "Höstljus Tärnafjällen". Olja på duk, 80x109
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:49)
1247 3060 Oljemålning Slava Kliuchnikov (f. 1956). Solrosor. Signerad, daterad 2010, oramad. Olja på duk, 80x60 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:05)
1247 5249 Oljemålning V Cornell, Landskap med kor och får, signerad. Olja på duk, 52x77
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:59)
1247 6696 Oljemålning Wille Sjöholm, signerad. Olja på duk, 56x45
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:02)
1247 5218 Örhängen Ett par, 18k, med små rubiner
1247 6370 Överkast Virkade, diverse
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:30)
1247 6698 Pall Skinn, England. Längd: 60cm. Djup: 27,5cm. Höjd 46cm.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:04)
1247 6631 Pall Teak. Längd 62cm. Djup: 39cm. Höjd: 40cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:23)
1247 6728 Päls Mink
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:57)
1247 6603 Päls Saga Mink
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:18)
1247 6497 Paradvärjor 2 st. 1800-tal. Längd: 94, en är skadad och saknar handtag. Längd: 90 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)
1247 6372 Paraplyställ Porslin. Höjd: 46 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:32)
1247 6059 Parti bijouterier diverse, bland annat silver
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:18)
1247 6282 Parti koppar diverse
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)
1247 6087 Parti kuriosa Diverse, orientaliskt
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:18)
1247 6409 Parti linne
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:00)
1247 6656 Parti linne
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:56)
1247 6721 Parti linne
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:42)
1247 5609 Parti linnedukar
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:09)
1247 6112 Parti porslin 6 delar, Bing & Grøndahl, bland annat andrasortering. Höjd: 6-19 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)
1247 6722 Parti silver 4 delar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:45)
1247 6276 Parti silver diverse
1247 6367 Parti silver diverse, bland annat servettringar
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:28)
1247 6408 Pasteller Oidentifierad konstnär. Ett par, Porträtt, 55x47
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:25)
1247 5278 Pelarbord Nyrokoko. Bredd: 49. Djup: 39 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:57)
1247 6245 Pianopall med låda. Längd: 58, höjd: 49 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:13)
1247 5181 Piedestal + kruka, "Rosanna, glaserat lergods. Höjd: 48+ 23
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:40)
1247 6207 Piedestal + kruka, 2 delar, Porslin, Gustafsberg 1899. Höjd: 88 + 25, Reliefmotiv med tistel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:50)
1247 6181 Piedestal trä. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:27)
1247 6244 Piedestaler 2 st. Höjd: 37-85, stenskivor
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:16)
1247 6305 Piedestaler ett par. Höjd: 101
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:57)
1247 5219 Planscher 72 st, Växter, bladets mått: 19x13
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:09)
1247 6425 Plåtburkar 2 st. Längd: 19-24 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:36)
1247 6272 Plunta 1855. Höjd: 22
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:13)
1247 6290 Porslin 3 delar, Herend. Höjd: . Längd: 10 cm
1247 6235 Porslin 5 delar, Kina. Höjd: 3 - 29
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:47)
1247 6231 Porslin 6 delar, Kina, bland annat väggvaser. Höjd: 4-17 cm. Diameter: 10,5 - 14,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)
1247 6208 Prydnadsfat med emblem, Nikolaj II. Trä och mässing. Diameter: 44 cm
1247 6151 Punschglas 13 st, bland annat Orrefors. Höjd: 4-5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:21)
1247 6035 Punschkoppar 6 st, silver. Höjd: 5. Vikt: ca 160 g
1247 6271 Remmare 9 st. Höjd: 20
1247 5039 Ring + armband, 2 delar, Silver Laine, Finland, bruttovikt. 25 g, ringmått 19 mm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:21)
1247 5041 Ring 18k, Briljanter, 3g ca, ringmått 19 mm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:21)
1247 5487 Ring 18k, He (Herinert Engelbert), 1947, Med kristall, 5,5g brutto, ringmått 15 mm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:53)
1247 5476 Ring 18k, importstämpel, 6,2g ca, ringmått 17 mm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:44)
1247 6581 Ringar 2 st, 18 k, 7,2 gr. Ringmått: 16-19,25mm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)
1247 5129 Rödvinsglas + snapsglas, 10 + 10 st, Prince, design: Göran Wärff (f. 1933), Kosta. Höjd: 14-16
1247 6007 Rökbord orientaliskt, trä och mässing, 66, höjd: 60 cm
1247 6619 Rött glas 3 delar, Kanna + vas + skål på fot. Höjd: 13-32
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:45)
1247 6356 Ryamatta 137x216,1966
1247 6456 Salongsbord 1800-tal. Bredd: 64, djup: 40 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:48)
1247 6419 Salongsbord mahogny. Bredd: 84, djup: 57 cm, höjd: 72 cm
1247 5276 Salongsbord Nyrokoko, intarsia, 96. Djup: 66 cm, höjd: 73 cm
1247 6237 Salongsbord Nyrokoko. Bredd: 83. Djup: 54 cm, höjd: 73 cm
1247 5134 Salt / pepparströare + glasvärmare, 3 delar, silver, Mexico & Spanien. Höjd: 6-12. Vikt: ca 210 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:10)
1247 6811 Sängram Gustaviansk stil, 190x100, + överkast
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:21)
1247 6640 Satsbord 2 delar, Bredd: 57 cm. Djup: 36 cm, höjd: 67cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:39)
1247 6403 Satsbord 3 delar. LxD 54,5x39,5cm (största). Höjd (lägsta till högsta): 51-55cm.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)
1247 6086 Scarf Christian Dior, 78x78
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:18)
1247 6036 Schackbräde + pjäser, Onyx. Höjd: 3-5
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:23)
1247 6440 Schackspel Bräde + pjäser. Bräde i laminat/stenimitation, pjäser i metall. Höjd: 6-8,5
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)
1247 6186 Schatull Längd: 55cm. Djup: 31cm. Höjd: 32cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:31)
1247 6323 Schatullbyrå Intarsia. Bredd: 49, djup: 34 cm, höjd: 74 cm, nyckel
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:24)
1247 6185 Sekretär intarsia, Bredd:74 cm. Djup: 43cm, höjd: 98cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)
1247 6405 Serigrafi Cecilia Sikström (f. 1962), Sverige. Signerad, numrerad 22/125. Motivet: 50x42 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:09)
1247 6202 Serveringsvagn 30-tal, Bemålad. Längd: 80, djup: 45 cm, höjd: 64 cm
1247 5185 Serveringsvagn Boda Nova, trä / krom. Längd: 75, djup: 40 cm, höjd: 88 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:04)
1247 6411 Serveringsvagn längd: 80 cm, höjd: 84 cm
1247 6751 Servetter ca. 40 st, linnedamast, 45x50 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)
1247 6361 Servisdelar 13 delar, Bengali, Rörstrand
1247 6178 Servisdelar 28 delar, Swedish blue, Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstrand
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)
1247 5378 Servisdelar England, 24 del
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:00)
1247 6062 Servisdelar Mat- och kaffeservis, 73 delar, Maria, Rosenthal
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:57)
1247 6718 Servisdelar Terma, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. 6 del
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)
1247 6535 Servisdelar Wedgwood, 7 del
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:27)
1247 6371 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 145, djup: 43 cm, höjd: 81 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:40)
1247 6627 Sideboard Gustaviansk stil. Längd: 183. Djup: 44 cm, höjd: 81 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:21)
1247 6775 Sidenscarf British Museum, 90x90 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:21)
1247 5563 Silver 12 delar. Längd: 10-16,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:06)
1247 5146 Silver 6 delar, Kuriosa. Längd: 4-16 cm
1247 6365 Silver 7 delar
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:25)
1247 5380 Silver diverse, 7 del
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:00)
1247 5365 Skål + fat, Kina. Diameter: 9-16
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:50)
1247 6702 Skål med fat, Edward Hald (1883-1980), Sverige. Orrefors. Diameter: 21 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:06)
1247 6672 Skål Orrefors, För nit och redlighet. . Gunnar Cyrén (1931-2013), Sverige. Diameter: 23, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:27)
1247 5599 Skål Orrefors, Savann, design: Ingegerd Råman (f. 1943), Sverige. Diameter: 35,5. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:45)
1247 6195 Skål på benställning, Rot. Längd: 59 cm, höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:40)
1247 6574 Skål på fot, Glas. Längd: 24, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:19)
1247 5300 Skål på fot, metall. Diameter: 28, höjd: 18 cm
1247 5367 Skål silver, Danmark, 1949. Diameter: 11, Längd: 18 cm, vikt. 140g
1247 5590 Skål silver, K Anderson. Diameter: 23. Höjd: 6 cm, graverad, vikt: ca 265 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)
1247 5589 Skål silver, MGAB, 1954. Diameter: 16. Höjd: 7 cm, vikt: 165 g
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:59)
1247 6115 Skål Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP. Diameter: 22 cm, höjd: 11 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:43)
1247 6679 Skålar + karott, 4 delar, Picknick, Rörstrand. Längd: 15, höjd: 11 cm
1247 6217 Skålar + vas, 3+ 1, Orrefors. Höjd: 10-15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)
1247 6102 Skålar + vaser, 2+ 2, Gunnar Nylund och Carl-Harry Stålhane, Rörstrand. Höjd: 5-23 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)
1247 6453 Skålar 2 st, Kina. Höjd: 5 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:55)
1247 6286 Skålar 3 st, bland annat Flygsfors. Längd: 10-15
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:29)
1247 6196 Skålar 3 st. Kina, 1800-tal, porslin. Längd: ca 12-19,5 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)
1247 6416 Skålar på fot, 2 st, Glas. Höjd: 18-21
1247 6610 Skålfat Höganäs. Längd: 30, YA
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:28)
1247 5368 Skålfat silver, Danmark. Diameter: 17,5, vikt. 200 g
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:54)
1247 6348 Skåp Bemålat. Bredd: 75, djup: 48 cm, höjd: 171 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:01)
1247 6179 Skåp betsad björk, Bredd: 155 cm. Djup: 52 cm. Höjd: 145cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:29)
1247 5408 Sked Silver (830), kopia efter 1600-talssked. Längd: 19cm. Vikt: ca 72 g.
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:43)
1247 6281 Skedar 13 st, silver. Längd: 12-21 cm. Vikt: ca 324 g.
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:22)
1247 6189 Skeppsur + barometer, Pilot. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:41)
1247 5213 Skeppsur + barometer, Taiwan. Nutida. Diameter: 22 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)
1247 6299 Skoblock + kruspipningsjärn, 2 delar, model. Längd: 23-35
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)
1247 6082 Skolplanscher 5 st, 100x70
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:02)
1247 6227 Skrin längd: 30 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:19)
1247 6724 Skrivbord Furu. Bredd: 90, djup: 56 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)
1247 6436 Skrivbordslampa Engelsk stil. Höjd: 35 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:35)
1247 5036 Skrivbordsuppsatts 5 delar, Gusum, mässing. Längd: 7-22 cm, djup: 6,5-15 cm, höjd: 7-18,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:59)
1247 6327 Skrivskåp Svenska Möbelfabrikerna AB, Teak. Bredd: 80, djup: 40 cm, höjd: 144 cm, nyckel
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:28)
1247 6469 Skulptur Bemålad, Gips, Efter Hasselberg. Höjd: 37
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:05)
1247 6303 Skulptur brons. Höjd: 28 cm längd: 22 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:29)
1247 6401 Skulptur Carl Eldh (1873-1954), Sverige. "Från gatan", gips. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:30)
1247 6294 Skulptur fd bordslampfot, metall. Höjd: 19,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:38)
1247 6025 Skulptur Franklin Mint, "The 1886 Benz Patent Motorwagen". Höjd: 18cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:32)
1247 6471 Skulptur Gips, efter antik förlaga. Höjd: 42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:07)
1247 6620 Skulptur Gips, Påskliljan, på träsockel. Höjd: 23
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:46)
1247 5321 Skulptur Glas, Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. 37/500. Längd: 13
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:35)
1247 6602 Skulptur Katt, Beswick, England. Höjd: 24
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:16)
1247 6588 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin, Gustavsberg. Höjd: 17,5
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:54)
1247 6084 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pojke med ryggsäck, Gustavsberg. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:10)
1247 6445 Skulptur Metall. Höjd: 47
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:39)
1247 6520 Skulptur Parian, Gustavsberg, "Kan du inte tala". Längd: 32
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:06)
1247 6515 Skulptur Parian, Gustavsberg, 1912. Kvinna på bänk, Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:00)
1247 6475 Skulptur Parian, Gustavsberg, 1913. Höjd: 52
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:12)
1247 6518 Skulptur Parian, Gustavsberg, 1914. Falconet, Höjd: 34
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:09)
1247 6540 Skulptur Parian, Gustavsberg, 1918. Höjd: 29
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:28)
1247 6519 Skulptur Parian, Gustavsberg, 1923. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:06)
1247 6478 Skulptur Parian, Gustavsberg, 1923. Höjd: 50
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:16)
1247 6284 Skulptur Parian, Gustavsberg, läsande flicka. Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:26)
1247 6541 Skulptur Parian, Gustavsberg, pojke med hund. Längd: 18
1247 6521 Skulptur Parian, Gustavsberg. 1920 Höjd: 27
1247 6512 Skulptur Parian, Gustavsberg. Höjd: 31 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:53)
1247 6516 Skulptur Parian, Gustavsberg. Lejon, Eneret, Längd: 25 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:02)
1247 6538 Skulptur Parian, kvinna på lejon. Höjd: 20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:29)
1247 6542 Skulptur Parian, pojke med boll. Höjd: 18
1247 6612 Skulptur pojke, Danmark. Höjd: 19
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:31)
1247 6685 Skulptur Royal Copenhagen, Rävfamilj. Längd: 14, höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:45)
1247 6491 Skulpturer 2 st, tre gracer. Höjd: 26-28
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:30)
1247 5358 Skulpturer 3 st, Bing & Grøndahl. Höjd: 12-22
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)
1247 6557 Skulpturer 3 st, bland annat Alabaster. Höjd: 8-41
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:46)
1247 6611 Skulpturer 3 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Katt / räv / noshörning, Gustavsberg. Längd: 6-12, höjd: 7-12 cm
1247 6546 Skulpturer 3 st, Parian, Gustavsberg. Höjd: 24-38
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:34)
1247 6552 Skulpturer 4 st. Höjd: 15-23
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)
1247 6641 Sminkbord Teak, Bredd: 90 cm. Djup: 44 cm, höjd: 72 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:39)
1247 6486 Snäcklampa höjd: 16 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:27)
1247 6380 Snapsglas + punschmuggar, 6 + 5 st. Reijmyre Glasbruk. Höjd: 5 - 15
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:51)
1247 6422 Snurrpall Ek, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 60,5cm
1247 6692 Soffa 1950-tal, Galon. Längd: 120
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:57)
1247 6390 Soffa Fästmanssoffa, rokokostil. Längd: 88
1247 5396 Soffa längd: 170 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:32)
1247 6815 Soffbord Butlers tray. Bredd: 120, djup: 90 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:32)
1247 6317 Soffbord/matbord Teak. Bredd: 130, djup: 57 cm, höjd: 56 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:13)
1247 5215 Solspegel Italien. Diameter: 45
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:25)
1247 6589 Solur metall. Höjd: 95
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:54)
1247 5363 Soppslev silver, 1844. Längd: 41, bruttovikt: ca 120 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:48)
1247 6695 Spegel 100x62
1247 5463 Spegel Empire, 59x30
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:17)
1247 6335 Spegel Gustaviansk stil, 106x43
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)
1247 5464 Spegel Gustaviansk stil, 67x26
1247 5577 Spegel Gustaviansk stil, 73x51
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:19)
1247 5530 Spegel Gustaviansk stil. Höjd: 73
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:46)
1247 6095 Spegel Järn, 83x47
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:02)
1247 6665 Spegel mahogny, 91x59
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:18)
1247 5425 Spegel omkring 1900,85x62
1247 6239 Spegel Tenn, 52x34, "K Wiholm", 1925
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:05)
1247 6460 Spegelbyrå Nyrokoko, Valnöt. Bredd: 105, djup: 50 cm, höjd: 175 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:56)
1247 6444 Spegellampett Empirestil, 57x34
1247 6454 Spegellampett Gustaviansk stil, 66x38
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:46)
1247 6355 Spegellampetter ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 42
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:03)
1247 6668 Spegelram 1800-tal, Wadstena, Empire, 92x47
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:20)
1247 6443 Spellampett Empirestil, 55x35
1247 6590 Spetsglas 6 st, i låda. Höjd: 22
1247 6753 Staffli Beckers. Höjd: 220 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:30)
1247 6651 Stekfat Kina. Längd: 38
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)
1247 3054 Stolar 4 st Karl Johan, mahogny
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:43)
1247 3184 Stolar 4 st, Giandomenico Belotti, "Fly line", Italy, metall / konstläder
1247 6580 Stolar 4 st, mahogny, Empirestil
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:41)
1247 5183 Stolar 4 st, Senempire, mahogny
1247 6236 Stolar 6 st, senampire
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:54)
1247 6424 Stolar ett par, 1800-tal
1247 6585 Stolar Ett par, 1800-tal, bemålade
1247 6248 Stolar Ett par, 1800-tal, provinsarbeten
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:17)
1247 6201 Stringhylla 3 hyllplan. Längd: 80, nutida
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:16)
1247 5416 Strösockerskedar + såsslev, 3 st, Silver / trähandtag, 1800-tal. Längd: 15-21cm. Vikt: ca 53g.
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:31)
1247 5149 Surtoutflaskor 3 st, Glas / silver. Höjd: 20,1800-tal
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)
1247 6138 Sybord Nyrokoko, Bredd: 49cm. Djup: 36cm, höjd: 73 cm
1247 6362 Syltkrukor 3 st, Blåvita. Höjd: 14-34
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:08)
1247 6669 Syltkrukor 9 st, 1L - 15L. Diameter: 11-29,5cm. Höjd: 12,5-29,5cm.
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:20)
1247 6420 Taburetter ett par, Karl Johan. LÄngd: 59cm. Djup: 38cm. Höjd: 66cm.
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:39)
1247 6769 Takarmatur 20-tal. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:02)
1247 6534 Takarmatur 20-tal. Höjd: 76 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:23)
1247 6078 Takarmatur Böhlmarks. Höjd: 125 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:57)
1247 6079 Takarmatur Böhlmarks. Höjd: 125 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:59)
1247 6200 Takarmatur Jugend, glaskupa. Höjd: 60
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:45)
1247 6197 Takarmatur jugend, koppar. Diameter: 43 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:42)
1247 6199 Takarmatur Jugend. Koppar, glaskupa. Diameter: 30. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:44)
1247 6090 Takarmatur mässing, Frankrike, 1900-tal. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:48)
1247 5272 Takarmatur med prismor, 20-tal. Höjd: 80 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:49)
1247 5275 Takarmatur Råglas. Höjd: 55 cm
1247 6083 Takarmatur Semi-pendel, Claus Bonderup och Thorsten Thorup för Fog & Mørup, Danmark. Diameter: 47 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:03)
1247 6820 Takarmaturer 2 st, glas och metall. Höjd: 45-55
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:05)
1247 6088 Takarmaturer 3 st. Mässing, Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:28)
1247 6663 Takfotogenlampa elektrifierad. Höjd: ca 110 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 14 maj 2019 09:34)
1247 5063 Taklampa fd fotogen, mässing och glas. Höjd: 50 ca.
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:23)
1247 6220 Tallrik fajans. Diameter: 31
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:15)
1247 6117 Tallrikar + kanna, 6+ 4+ 1, Le creuset. Diameter: 25-26 cm ca
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:47)
1247 6213 Tallrikar 11 st, "Golden series". Diameter: 30 cm
1247 6129 Tallrikar 36 delar, Dimondstone, Italien. Diameter: 16-26 cm ca
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:27)
1247 6306 Tamburmajor Bok. Höjd: 193
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:56)
1247 6004 Tändare + fickknivar, bland annat marina. Längd: 5-7,5
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:37)
1247 6008 Tavla Tryck, etiketter för 1/2 g askar, 1900-1905, nutida, ramens innermått: 81x84
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:42)
1247 6822 Tavla Världskarta, eftertryck. Motivet: ca 87x128 cm
1247 5546 Tedosa Meissen. Höjd: 14
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:01)
1247 6700 Tekanna CG Hallberg, nysilver. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:06)
1247 6711 Tekök Nyrokoko, nysilver. Höjd: 40
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:24)
1247 6177 Tekoppar 2+ 2+ 1+ 1 delar, Marianne Westman (1928-2017), Sverige. Mon Amie, Rörstrand, blåblommigt mönster på ljus botten
1247 6511 Terriner + grötskål, 4+ 1, tenn
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:52)
1247 5452 Teservis 22 delar, omkring 1900
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:58)
1247 6089 Teservis 24 delar, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. "Anemone", Arabia, Finland
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:36)
1247 6379 Teservis ca 20 delar, Japan
1247 6260 Teservis ca 25 delar, Tyskland
1247 6266 Textilier 3 st, broderade, modell äldre. 53-56x53-56cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:46)
1247 5025 Tittskåp Konditori, trä / lergods. Bredd: 52. Djup: 40 cm, höjd: 31 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)
1247 6697 Trädgårdsgrupp 3 delar, Bord + 1 par stolar
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:03)
1247 6373 Trädgårdsgrupp 4 delar, Gute Form, soffa+ bord+ 2 stolar, Längd: 140 cm. Djup: 76 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:33)
1247 6374 Trädgårdssoffa Metall. Längd: 110
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:34)
1247 6376 Trädgårdsurnor Ett par, järn. Höjd: 25 cm, längd: 37 cm
1247 5466 Trancherbestick 2 delar, silver. Längd: 24-28cm. Vikt: ca 216g.
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:25)
1247 6596 Träsnitt + akvarell, 3 st, Japan, lösa blad. Motivet: 16x10 - 19x25
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:04)
1247 6681 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1961. Signerad, numrerad 121/150, Stockholm. Motivet: 38x38
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:44)
1247 5535 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 42/360,1976. Motivet: 35x54
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:08)
1247 6382 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmotiv, signerad, -71. Motivet: 23x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:53)
1247 6730 Trumpet i väska. Längd: 57 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:56)
1247 3100 Tuschteckningar 6 st, Hilding Nyman (1870-1937), Sverige. Inramade, ramens yttermått: 19x109
1247 6450 Underlägg + coasters, 8+ 12
1247 6661 Väggbelysning ett par, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sverige. Längd: 15
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:14)
1247 6096 Vägghörnskåp bemålad, 1800-tal. Djup: 34 cm, höjd: 87 cm, nyckel
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:08)
1247 6097 Vägghörnskåp mahogny. Djup: 19 cm ca, höjd: 40 cm
1247 6242 Vägglampa med fäste. Höjd: 42
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:10)
1247 6501 Vägglampor Ett par, mässing, glas. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)
1247 6506 Vägglampor Ett par. Längd: 28cm. Djup: 12cm. Höjd: 21cm.
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:50)
1247 6224 Väggplatta Heinz Erret (1920-2003), Sverige. Gustavsberg, 34x21
1247 6606 Väggplatta Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby, 32x28 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:27)
1247 6593 Väggrelief Annikki Hovisaari (1918-2004), Finland. 40x40 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:59)
1247 6005 Väggsköldar 4 st. Höjd: 18-28
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:43)
1247 6621 Väggskulptur Järn, svalor. Höjd: 39
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:49)
1247 6600 Väggur Junghans, Tyskland, omkring 1900, delar saknas, bemålad. Höjd: 51
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:14)
1247 6249 Vapen trä och mässing, dekorerad. Längd: 90
1247 6094 Värja + handfängsel. Längd: 90 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:01)
1247 6484 Värja Svalling, Eskilstuna. Längd: 104
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:24)
1247 6342 Vas + 2 fat, Upsala Ekeby + Rörstrand. Höjd: 13 + 21 - 27 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:44)
1247 6417 Vas + ljusstake, Orrefors. Höjd: 20, diameter: 14 cm
1247 6127 Vas Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:07)
1247 6338 Vas brons, GAB Guldsmedsaktiebolaget. Höjd: 20
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:45)
1247 6148 Vas Carlton ware, England. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:35)
1247 6149 Vas cloissonné. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:37)
1247 6147 Vas Francesca Mascitti-Lindh (f. 1931), Finland. Arabia, Finland. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:34)
1247 6359 Vas Nittsjö. Höjd: ca 20
1247 6211 Vas Rosenthal. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:52)
1247 6064 Vas Royal Copenhagen. Höjd: 33
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:15)
1247 6645 Vas Royal Copenhagen. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:42)
1247 5588 Vas silver, TESI Tenn & Silver AB, hexagonal. Höjd: 12,5 cm. Vikt: ca 145 g
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:57)
1247 6072 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, Gustavsberg 1958-1962, fajans med målad dekor av olika fantasifigurer. Höjd: 20 cm ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:41)
1247 6358 Vaser + skål, 3 delar, Palshus, Danmark. Höjd: 6-12 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:15)
1247 6489 Vaser 2 st, Majolika. Höjd: 36-42
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:28)
1247 6232 Vaser 3 st. Kina. Höjd: 24 - 30 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:33)
1247 6605 Vaser Ett par, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg. Höjd: 13
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:21)
1247 6455 Vattentunna Koppar. Höjd: 62
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:47)
1247 6531 Vettar 5 st. Längd: 30-35
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:21)
1247 6625 Vikskärm 3-delad. Längd: 3x40. Höjd: 165 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:12)
1247 6395 Vikskärm trä bemålad, 4-delad. Höjd: 185, bredd 50 / delar
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:17)
1247 6699 Vinglas 7 st, modell Helga. Höjd: 18
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:04)
1247 6300 Vinkylare Culinox. Kopparfärgad metall. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:46)
1247 6061 Vinkylare höjd: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:21)
1247 6221 Vinkylare mässing. Höjd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:09)
1247 6114 Vinkylare mässing. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:47)
1247 5136 Vitrinskåp 1800-tal. Överdel. Bredd: 101. Djup: 42 cm, höjd: 200 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 20:51)
1247 6597 Vitrinskåp mahogny. Bredd: 101, djup: 35 cm, höjd: 185 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:05)
1247 3368 Vitrinskåp rokokostil. Bredd: 123. Djup: 53 cm. Höjd: 197 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:06)
1247 6360 Whiskyglas 8 st. Höjd: 7,5
1247 6613 Ytterfoder 3 st, Empire. Höjd: 14, Gustavsberg
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 19:32)
1247 6103 Ytterfoder 3 st, Milles Flowerpot, Millesgården, Gustavsberg. Höjd: 12-16 cm
1247 6482 Ytterfoder diameter: 23 cm
1247 6320 Ytterfoder Ett par, porslin, nutida. Längd: 30, djup: 24 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:21)
1247 6336 Ytterfoder ett par, Rörstrand. Höjd: 23
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:40)
1247 6146 Ytterfoder Gouda, Holland. Höjd: 21 cm, diameter: 22 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:33)
1247 6324 Ytterfoder porslin, nutida. Längd: 50, djup: 30 cm, höjd: 15 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:30)
1247 6104 Ytterfoder Waldemarsuddekrukan, Prins Eugen, Gustavsberg, vitglaserat stengods. Höjd: 13 cm, diameter: 25 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 8 april 2019 18:28)