1581 6512 Affischer 4 st, Propaganda, nutida, yttermått inklusive ram: 107x76 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:26)
1581 6517 Affischer 4 st, Ramade, yttermått inklusive ram: 63x77 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:03)
1581 1003 Akvarell Gregory Robinson (1876-1967), Storbritannien. Bärgningen av "HMS Howe" i Ferrol, Spanien 1893 under ledning av kapten Wilhelm Edlind, Neptunbolaget (Neptune Salvage Company). Signerad, Ferral -93. Akvarell och täckvitt, bildmått: 25,5x53 cm, yttermått inklusive ram: 46x75 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:23)
1581 6193 Akvarell Louis Bentabole (1820-1880), Båtar på strand. Signerad, akvarell, bladets mått: 16x23 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:06)
1581 6303 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, kust, -77,21x28 cm, yttermått inklusive ram. 31x38 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:08)
1581 6210 Akvarell Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, vintermotiv, bladets mått: 26x34, yttermått inklusive ram. 42x52 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:16)
1581 6216 Akvarell Oidentifierad konstnär. Utsikt Stockholm. Signerad, daterad -87. Akvarell, bildmått: 20x34, yttermått inklusive ram. 35x48 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:25)
1581 6510 Akvareller 8 st, G V Rosvall, Skånska regementen. Signerad, daterad 1933 cm, yttermått inklusive ram: 37x28 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:15)
1581 6164 Apoteksurna med lock, 1800-tal. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:48)
1581 6326 Armband 14k, sten, 18g brutto. Längd: 20 cm
1581 6130 Armband 18k guld. Längd: 17 cm, Vikt: 5,2 g ca
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:32)
1581 6129 Armband 2 st, silver, varav ett Kina med stenar märkt 925, samt en bearbetad sked märkt GAB (U8), Bruttovikt: 70 g ca. Längd: 21-22 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:07)
1581 6197 Armband guld, med diamanter. Längd: 20. Vikt: 8,1 g
S�ldes f�r 3.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:03)
1581 5239 Armband Jörgen Jensen, Pewter. Längd: 20 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:16)
1581 6293 Armring + armband silver, Vikt: 69 g. Diameter: 20-21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:25)
1581 6361 Bankett nyrokokostil. Längd: 102 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:37)
1581 5229 Bartavla Skeppsmodell. Höjd: 23 cm. Längd: 102 mc
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:13)
1581 6023 Bestick 21 delar, Focus De Luxe
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:38)
1581 6395 Bestick 22 delar, silver, diverse. Längd: 12-20 cm. Diameter: 7 cm, bruttovikt: 610g
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:12)
1581 6401 Blandteknik 2 st, på siden/papper, Kina, blandteknik, yttermått inklusive ram: 26x21-52x37 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:29)
1581 3399 Blandteknik Georg Stoopendaal (1866-1953), Sverige. Tillskriven, Kavallerister till häst. Monogramsignerad. Blandteknik, bildmått: 14x22 cm, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:43)
1581 6581 Blandteknik Oidentifierad Konstnär, Musikstund, Monogramsignerad (E. L ) 13x12 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 37x33 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:56)
1581 6341 Blandteknik Oidentifierad konstnär. Mansporträtt, ej signerad pannå, 70x50 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 84x64 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:25)
1581 6192 Blandteknik Stellan Mörner (1896-1979), Sverige. "Överstycke till spis i sakristia". Signerad, blandteknik, 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 45x31 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:21)
1581 6201 Blandteknik Stig Danielsson, Badhus. Signerad. Blandteknik, bildmått: 29x39 cm, yttermått inklusive ram: 44x54 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:23)
1581 6390 Blandteknik Willie Weberg (1910-1995), Sverige. Signerad, blandteknik, akvarell. Bladets mått: 24x35 cm, yttermått inklusive ram: 42x52: 42x52cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:39)
1581 6249 Blomsterbord bemålat. Bredd: 76 cm. Djup: 28 cm. Höjd: 82 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:11)
1581 6112 Bojan Kina, Blåvitt kompaniporslin, senare trälock & sockel. Höjd: 21-27 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:38)
1581 6242 Bokhylla 1930-tal, bonad björk, ett justerbart hyllplan. Bredd: 100 cm. Djup: 25 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:15)
1581 1021 Bokhylla John Kandell (1925-1991), Sverige. "Pilaster". Källemo, brännstämplad, 12 hyllplan. Bredd: 20 cm. Djup: 23 cm. Höjd: 205 cm
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:55)
1581 6236 Bokhylla sengustaviansk stil, mahogny, mässingsbeslag, 3 st hyllplan. Bredd: 104 cm. Djup: 35 cm. Höjd: 140 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:20)
1581 6582 Bokhyllor ett par, Teak. Svenska Möbelfabrikerna AB, Bredd: 80 cm. Djup: 30 cm, höjd: 120 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:16)
1581 6297 Bokstöd Hummel, 1930/1940-tal, keramik. Längd: 11 cm. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:11)
1581 6356 Bokverk "Monde Diplomatique et Parlamentaire"
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:48)
1581 6380 Bonbonjär Christopher Ramsey, "Vänskapsskålen", Johansfors Glasbruk. Diameter: 14 cm. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:47)
1581 6237 Bord 1800-tal, mahogny. Bredd: 87 cm. Djup: 45 cm. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:45)
1581 6493 Bordskanoner längd: 26-30 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:15)
1581 6024 Bordslampa 1940-tal. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:12)
1581 6278 Bordslampa Enco. Mässing, Höjd: 49 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:03)
1581 6053 Bordslampa glas. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:50)
1581 6587 Bordslampa glasfot. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:38)
1581 6261 Bordslampa Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Kosta, glas. Ej signerad. Höjd: 32 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:20)
1581 6013 Bordslampa Keramik. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:03)
1581 6335 Bordslampa Kvinna, konstmaterial / glaskupa. Höjd: 73 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:23)
1581 6264 Bordslampa Opalinglas, Ferro Murano. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:45)
1581 6586 Bordslampa Tiffanystil. Nutida. Höjd: 34 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 21:02)
1581 6447 Bordslampa Vakt, keramik / glaskupa. Höjd: 99 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:54)
1581 6289 Bordslampfot porslin, kvinna. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:29)
1581 6478 Bordslampfötter Ett par, glaserad keramik. Rörstrand. Höjd: 50 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:05)
1581 6575 Bordsur 1900-talets andra hälft, Man med flätad korg, mässing. Längd: 28 cm, höjd: 38 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:35)
1581 6291 Bordsur omkring 1900, mässing, Lenzkirch. Höjd: 37 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:45)
1581 6099 Bordsur Swiza, Tempus Fugit, Schweiz, manuell, mässing. Bredd: 11 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:31)
1581 6259 Brickbord 2 st, HAY, "TrayTable". Underrede i lackerat stål, avtagbar bricka i metall, 40x40 cm. Höjd: 44 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:07)
1581 6043 Brickbord bemålad plåtbricka, ihopfällbar träställning. Bredd: 77 cm. Djup: 67 cm, höjd: 57 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:09)
1581 6454 Brosch 18k guld, med pärlor. Längd: 4 cm, vikt: 4,5 ca
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:55)
1581 6363 Brosch silver med 11 diamanter, den största ca 0,2 ct. Längd: 6 cm, bruttovikt: 3 g
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:50)
1581 6456 Brosch / hänge 18k guld, Camé. Längd: 3 cm. Vikt: 3,1g brutto
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:13)
1581 6141 Byrå + PALL, 2 delar, byrå med tre lådor. Bredd: 46 cm. Djup: 27 cm, höjd: 49 cm, pall längd: 30 cm, djup: 20 cm, höjd: 20 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:55)
1581 6367 Byrå Gustaviansk stil, Bemålad. Bredd: 109 cm, djup: 44 cm, höjd: 78 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:30)
1581 6571 Byrå Kristian Eriksson, G. A. D modell Roma, björk. Bredd: 86 cm. Djup: 45 dm. Höjd: 102 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:03)
1581 6028 Carborundumetsning R C Gorman. Signerad, numrerad 25/150, daterad 1987 cm, yttermått inklusive ram: : 62x72 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:09)
1581 6280 Champagneglas 6 st. Kosta, Kent. Höjd: 16,5 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:12)
1581 5031 Champagneglas 7 st, Boda. Höjd: 16,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:56)
1581 6329 Cigarettetui silver, importstämplar. Längd: 11 cm, vikt: 105g ca
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:42)
1581 6355 Coller med pärlor, lås i gulmetall, Låset med stämpel FS. Längd: 42 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:32)
1581 6475 Collier 18k guld, med briljanter, 0,35ct. Vikt: 14g. Längd: 38 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:19)
1581 6561 Cowboys & indiander Elastolin, bland annat Tipis, Totempålar & häst med vagn. Höjd: 4-20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:24)
1581 6602 Docka M. Ä. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:19)
1581 6074 Draperi Sven Fristedt (f. 1940), Sverige. "Cynthia" Borås Cotton 145x213
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:27)
1581 6503 Etsning "Tabell öfver alla nationers nu brukliga flaggor 1805", yttermått inklusive ram. 57x70 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:44)
1581 2050 Etsning Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Föreningen för grafisk konst 1925. Bildmått: 15x19 cm, yttermått inklusive ram: 31x41 cm. Ej signerad. Ej signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:51)
1581 2068 Etsning Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. Signerad, numrerad 52/110, daterad -60. Bildmått: 23x27 cm, yttermått inklusive ram: 38x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:50)
1581 6086 Etsning Wilhelm Tupy (1875-1972), Österrike. Vy över Kornhamnstorg. Signerad och daterad 1930. Bildmått: 56x49 cm, yttermått inklusive ram: 73x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:26)
1581 6404 Etsningar 10 st, Gerald Steffe (f. 1939), Sverige. Signerade, yttermått inklusive ram: 23x27 - 27x45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:30)
1581 6274 Färglitografi "Animal Affection", 1800-tal. Färglitografi, bildmått: 28x36 cm, yttermått inklusive ram: 42x47 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:56)
1581 6137 Färglitografi Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Kvinna med zebra, ställvis med glitter. Signerad, färglitografi, numrerad 271/290. Bladets mått: 44x3, yttermått inklusive ram: 58x43 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:23)
1581 6101 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Söder Mälarstrand, daterad -81. Färglitografi. Signerad. Bladets mått: 29x38 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:48)
1581 6100 Färglitografi Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Vy över Laurinska huset. Signerad, numrerad 269/275, Färglitografi. Bildmått: 35x44 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:50)
1581 6555 Färglitografi Jan Stenvinkel (1933-1989), Sverige. Lund och Luna. Signerad och numrerad 10/125, Färglitografi, bildmått: 54x76 cm, oramad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:47)
1581 2003 Färglitografi Joan Miró (1893-1983), Spanien. Ej signerad, Numrerad 47/200, Figur. Färglitografi, bildmått: 59x45 cm, yttermått inklusive ram: 78x63 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:43)
1581 2013 Färglitografi Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige. Trädgård med växthus. Signerad, numrerad 125/400. Färglitografi, bildmått: 45x59 cm, yttermått inklusive ram: 73x86 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:58)
1581 2089 Färglitografi Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numrerad 22/25, daterad -64. Färglitografi, bildmått: 15x24 cm, yttermått inklusive ram: 41x51 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:01)
1581 2060 Färglitografi Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 341/460, "Vinga" mm: 47x46 cm, yttermått inklusive ram: 60x59 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:56)
1581 2007 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Dans. Interiör. Signerad. Färglitografi. Bladets mått: 56x75 cm, yttermått inklusive ram. 72x91 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:47)
1581 6542 Färglitografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrerad 41/375. Färglitografi. Bladets mått: 48x30 cm, yttermått inklusive ram: 65x50 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:09)
1581 2082 Färglitografi Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 26/30, komposition. Färglitografi, bildmått: 31x48cm, yttermått inklusive ram: 48x64cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:02)
1581 6026 Färglitografi Roberto Matta (1911-2002), Frankrike. Signerad, numrerad 99/100. Färglitografi, bildmått: 53x40 cm, yttermått inklusive ram: 74x59 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:48)
1581 2062 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Från storskärgårn". Signerad, färglitografi, numrerad 180/250. Bildmått: 24x20 cm, yttermått inklusive ram: 42x36 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:39)
1581 2023 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. PT. Färglitografi, bildmått: 37x28 cm, yttermått inklusive ram: 57x47 cm. Signerad
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:00)
1581 2017 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgårdsbåt. Signerad, numrerad 165/310. Färglitografi, bildmått: 28x41 cm, yttermått inklusive ram: 51x62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:06)
1581 2002 Färglitografi Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgårdsbåt. Signerad, numrerad 266/310. Färglitografi, bildmått: 28x41 cm, yttermått inklusive ram: 51x62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:20)
1581 6029 Färglitografier 3 st, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Signerad, daterad -81 cm, yttermått inklusive ram: 50x60 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:36)
1581 6238 Fat + Assietter, 13 delar, Rosenthal. Chippendale. Diameter: 20-33 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:42)
1581 6187 Fat 2 st, Mässing / Brons, L Tham & Ystad Brons, diameter: 21-22,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:08)
1581 6277 Fat silver, CG Hallberg, Stockholm, 1934. Diameter: 18 cm. Vikt: 117 g
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:40)
1581 6033 Fat Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Domino", glaserad stengodslera, 20x20 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:04)
1581 5366 Fåtölj "So happy", Marco Maran för Maxdesign
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:20)
1581 6140 Fåtölj 1940-tal, höjd 80 cm, bredd 63 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:46)
1581 6579 Fåtölj 1950/60-tal, omklädd
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:12)
1581 6402 Fåtölj Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Advokaten". Helstoppad med häftad tygklädsel och resårsits. Sitthöjd: 40 cm
S�ldes f�r 3.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:51)
1581 6139 Fåtölj med fotpall 1960/70-tal, kromat underrede på trissor, klädsel i manchester. Höjd: 90 cm, sitthöjd 36, bredd 76 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:18)
1581 6190 Fickur + armbandsur + tidtagarur, 3 delar, Omega
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:23)
1581 6479 Fickur 18k guld, Omega. Vikt: 115g brutto, 5,5x5,5 cm
S�ldes f�r 12.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:15)
1581 6232 Figurin hund, Tyskland. Längd: 17 cm, höjd: 14 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:01)
1581 6223 Figurin Rosenthal, ryttare. Höjd: 18 cm. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:47)
1581 5129 Figuriner 3 st, Ballerinor, Nao, Spanien, Spanien. Längd: 18-20, höjd: 12-15 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:46)
1581 6222 Figuriner 3 st, Royal Copenhagen. Höjd: ca 19-20 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:39)
1581 6314 Fiskbestick 12 del (6+ 6), Nysilver, England, etui medföljer. Längd: 17-21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:58)
1581 6483 Fotografier 10 st, Kungligheter
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:35)
1581 6522 Fotografier 3 st, Kungligheter, bland annat Prins Wilhelm, yttermått inklusive ram: 25x17 - 35x26 cm
1581 6339 Fotografier 7 st, Johan Tappert, 10 upplaga, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:03)
1581 6378 Fyllehund/karaff glas. Längd: 25 cm, h 17 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:58)
1581 6406 Gardiner 4 längder, fodrade, 250x195 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:51)
1581 6539 Gardiner 4 längder, Linne, fodrade, 345x200 cm
S�ldes f�r 6.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:53)
1581 6405 Gardiner 6 längder + 6 omtag, fodrade, 280x130 / st
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:09)
1581 6538 Gardiner 6 st, Linne, med insydda tyngder, + 6 st omtag, 275x128-190
S�ldes f�r 5.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:36)
1581 6527 Gardiner Ett par, Forest Indigo, William Morris. Motiv med hare och påfågel. Linne, fodrade, 270x195 cm
S�ldes f�r 4.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:55)
1581 6529 Gardiner Ett par, Forest Indigo, William Morris. Motiv med hare och påfågel. Linne, fodrade, 330x200 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:01)
1581 6530 Gardiner Ett par, Forest Indigo, William Morris. Motiv med hare och påfågel. Linne, fodrade. Längd: 330 cm, bredd: 200 cm
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:24)
1581 6060 Gardinomtag + tofsar, 10 delar, tofsar Längd: 30 cm, omtag l- 65 cm ca
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:43)
1581 6176 Glas + vas, 9 delar, 1800/1900-tal, bland annat remmare. Diameter: 7-12 cm. Höjd: 9-20 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:49)
1581 5261 Glasservisdelar 26 delar, Elis Bergh (1881-1954), Sverige. "Karlberg", Kosta Boda, 6 vinglas, 10 starkvinsglas, 10 seltersglas. Höjd: 7-11,5 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:07)
1581 6037 Glöggservis 13 delar. Höganäs. Höjd: 5-13 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:43)
1581 6577 Golvlampa + golvlampfot, 2 delar, ABO, Danmark, mässing. Höjd: 145 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:42)
1581 6482 Golvlampa Ateljé Lyktan. Höjd: 120 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:24)
1581 6251 Golvlampa metall. Höjd: ca 156 cm, justerbar
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:37)
1581 5269 Golvur England, märkt Wilson, London, Kinesiserande dekor. Höjd: 220 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:36)
1581 5368 Golvvas Bo Fajans, keramik, reliefdekor. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:18)
1581 5173 Gouache Maurice Blanchard (1903-1969), Frankrike. Motiv från Paris. Bildmått: 24x32 cm, yttermått inklusive ram: 36x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:44)
1581 6321 Gräddkanna silver, Empire. Höjd: 15,5 cm, vikt: 110g ca
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:35)
1581 6514 Grafiska blad 4 st, Propaganda, England, 1940-tal, yttermått inklusive ram: 90x64 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:51)
1581 6497 Grafiskt blad Churchill. Bildmått: 39x29, yttermått inklusive ram. 67x58 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:42)
1581 6268 Gravyrer Ett par, Ramar i gustaviansk-stil, yttermått inklusive ram: 55x39 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:29)
1581 6084 Gruvlykta British Coal Mining, mässing. Höjd: 22 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:42)
1581 6477 Halsband Bismarck, 18k guld. Längd: 48 cm. Vikt: 10g
S�ldes f�r 4.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:44)
1581 6051 Halsband med hänge Kalevala Koru, Finland, märkt, brons, hänge. Bredd: 5 cm. Längd: 8 cm, kedjans längd 32 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:48)
1581 6513 Halvmånebord bemålat. Bredd: 120 cm, djup, 58 cm, höjd: 74 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:05)
1581 5002 Handväska Coach, 35x23 + förvaringspåse
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:54)
1581 6424 Hänge med kedja, silver, med bärnsten. Längd: 58 cm, bruttovikt: 25 g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:07)
1581 6031 Herrbetjänt Fratelli Reguitti, Italien, märkt FR Brevettato Made in Italy, Höjd: 105 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:34)
1581 6337 Herrbetjänt med låda. Höjd: 120 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:23)
1581 6149 Hink + bulkruka, 2 delar, mässing, diameter: 19-34. Höjd: 16-30 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:17)
1581 6427 Hörnskåp Gustaviansk stil, 1800. Tal. Höjd: 194 cm
S�ldes f�r 2.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:57)
1581 6440 Huggare + värja. Längd: 57-10 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:39)
1581 6343 Ikon omkring 1900, pannå, 81x39 ca
S�ldes f�r 11.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:38)
1581 6146 Ikon i montertavla Ryssland Rizza i förgylld metall, yttermått inklusive ram: 35x30 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:55)
1581 6349 Jardiniere + fat, 2 delar, Jugend, fat Nysilver, Württembergische Metallwarenfabrik WMF, Jardiniere glas med tenndekor. Längd: 30 cm. Diameter: 29,5 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:07)
1581 6265 Jordglob Replogle Globes. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:54)
1581 6256 Juldekoration/lampa i form av stad. Längd: 40 cm, h 23 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:09)
1581 6416 Kaffegods Arabia, Pallas, 11 del
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:19)
1581 6309 Kaffekoppar 10 st, "Versailles"
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:20)
1581 6294 Kaffekoppar 2 st, Meissen, Ett senare fat
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:43)
1581 6179 Kaffekoppar 4 st, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Golden Sun, Bing & Grøndahl, Danmark. Höjd: 8,3 cm, (kopp)
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:33)
1581 6269 Kaffekoppar med fat, 6 st. Arthur Percy (1886-1976), Sverige. Upsala Ekeby
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:33)
1581 6011 Kaffeservis 21 delar, Thomas, Germany, bemålad
1581 6541 Kaffeservis 25 delar, Lomonosov, "Cobalt Net", porslin, Sovjet, märkt Made in USSR, 13 koppar. Diameter: 7 cm, en sockerskål en gräddkanna, ett större fat, 8 assietter
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:30)
1581 6048 Kaffeservis Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Birka", 8 delar, stengods, med svart dekor. Diameter: 8 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 21:00)
1581 6049 Kaffeservis Tapio Wirkkala och Rut Byk, 27 delar, "Vinterresa", studio-Line, Rosenthal, 12 koppar. Diameter: 9 cm. Höjd: 5 cm, 12 assietter, gräddkanna, sockerskål, kaffekanna
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:18)
1581 6307 Kaffeservisdelar 13 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:03)
1581 6119 Kaffeskedar 12 st, silver, Modell Haga. Längd: 11 cm, vikt: 125g ca
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:30)
1581 6220 Kakelugnsskåp Hörnmodell, Bemålat trä. Bredd: 95 cm. Djup: 66 cm, höjd: 250 ca
S�ldes f�r 23.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:33)
1581 6167 Kandelaber mässing, 4 ljusarmar. Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:10)
1581 6168 Kanna fajans, i form av stövel. Längd: 22 cm, höjd: 25 cm
S�ldes f�r 2.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:15)
1581 6226 Karaff med propp, 1800-tal, vapensköld, slipad dekor. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:33)
1581 6429 Karmstol Björk, Karl Johanstil
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:59)
1581 6518 Karmstolar Ett par, ek, sits i skinn. Bredd: 59 cm. Djup: 52 cm, höjd: 104 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:52)
1581 6372 Karmstolar Ett par, Karl Johanstil, björk
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:55)
1581 5321 Karta "Scaniae Hallandiae & Blekingae", modell äldre, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:31)
1581 6272 Kelim 400x80 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:24)
1581 6336 Kista Kinesiskt motiv. Bredd: 96 cm, djup: 53 cm, höjd: 59 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:03)
1581 6562 Klockfodral Sent 1800-tal, metall ( saknar urverk). Höjd: 36 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:27)
1581 6481 Klockkedja 18k guld, 27. Vikt: 22g. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 8.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:56)
1581 5238 Konjakskupor slipat glas. Höjd: 12,5 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:33)
1581 5266 Konstglas 3 delar, Kosta Boda, Bertil Vallien & Ulrica Hydman-Vallien. Höjd: 10,5-24,5
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:17)
1581 5221 Konstglas Vera Walther, Tyskland, glas, Signerad. Höjd: 40 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:17)
1581 6374 Kopparstick Kolorerat, Stockholm, bladets mått: 34x45 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:37)
1581 6275 Kruka Kina, diameter: 29, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 7.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:54)
1581 6154 Kryddburkar 6 st, omkring 1900, Villeroy & Boch. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:05)
1581 6511 Kungaporträtt 2 st, Nysilverramar med krona, Gustaf VI Adolf & Louise. Längd: 32 cm. Bredd: 23 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:41)
1581 6111 Kupor Ett par, Kristall, till takarmatur. Diameter: 26-30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:32)
1581 6233 Kuverttallrikar 6 st, "Curzon", Grindley, England. Porslin. Diameter: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:52)
1581 6059 Kuverttallrikar 6 st, nysilver. Diameter: 30 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:41)
1581 6262 Lampbord Funkis, underrede i krom, bordsskiva i teak. Bredd: 60 cm, djup: 35 cm, höjd: 60 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:26)
1581 6362 Lampbord nutida, diameter: 43, höjd: 69 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:33)
1581 6386 Lampett med dekor av bagge, guldbemålad trä. Längd: 40 cm, djup: 35 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:46)
1581 6244 Lampetter Pierre Forsell (1925-2004), Sverige. "Reflex", Skultuna. Ett par. Mässing. Höjd: 38 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:34)
1581 5327 Lampskärmar + väggarmatur, 6 delar, Från Malmstens, bland annat Vanja Sorbon Malmsten. Längd: 9-30 cm, höjd: 16-35,5 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:45)
1581 6599 Leksak Japan, plåt, Satelit. Längd: 21 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:08)
1581 6589 Leksak Plåt, Musse Pigg, Walt Disney, Line mar toys, Japan. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:07)
1581 6595 Leksak Spel, Hästkapplöpning, JEP, "Le Derby". Längd: 22 cm, djup: 22 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:54)
1581 6417 Leksaker 2 delar, Lok, plåt. Längd: 15-18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:24)
1581 6594 Leksaker 2 st, Schuco, Grand prix racer. Längd: 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:18)
1581 6281 Likörservis 7 delar, glas. Höjd: 10-21 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:33)
1581 6499 Litografi Ballongfärd, yttermått inklusive ram: 48x66 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:22)
1581 2091 Litografi Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signerad, numrerad 49/200. Bildmått: 20x27 cm, yttermått inklusive ram: 39x46 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:08)
1581 2043 Litografi Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, Bellman, bladets mått: 28x42 cm, yttermått inklusive ram: 47x60 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:47)
1581 6525 Litografier 4 st, Militärer, yttermått inklusive ram: 54x43 cm. Ej signerad
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:41)
1581 5296 Ljuskrona Barockstil. Höjd: ca 70 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:59)
1581 5294 Ljuskrona Hagamodell. Höjd: ca 55 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:48)
1581 6334 Ljuskrona rokokostil, slipade prismor. Höjd: 70 ca
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:33)
1581 6250 Ljuslykta Jette Frölich, Danmark, för värmeljus, mässing i form av en gran. Höjd: 30 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:43)
1581 6044 Ljusplåtar ett par, mässing. Höjd: 42 cm
1581 6286 Ljusplåtar mässing. Bredd: 13 cm, höjd: 27 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:41)
1581 6150 Ljusstakar 2 par, mässing, svängbara. Höjd: 17-21 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:15)
1581 6467 Ljusstakar 3 st, Kolonnformade, mässing. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:19)
1581 6465 Ljusstakar 4 st, Kolonnformade. Höjd: 7 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:35)
1581 6472 Ljusstakar 4 st, mässing. Höjd: 16 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:26)
1581 6468 Ljusstakar 4 st, mässing. Höjd: 23,5
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:20)
1581 6007 Ljusstakar 4 st, Skultuna, "Skyddsängeln", förgylld mässing. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:09)
1581 6054 Ljusstakar 4 st, smide. Höjd: 19-23 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:15)
1581 6471 Ljusstakar 7 st, mässing. Höjd: 10-18 ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:58)
1581 6012 Ljusstakar ett par, Gustavsberg, Josef Ekberg (1877-1945), Sverige. + 1 st Gefle, höjd: 6,5-9
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:28)
1581 6473 Ljusstakar ett par, med marmor. Höjd: 18 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:48)
1581 6316 Ljusstakar Ett par, Nyrokoko, Nysilver. Höjd: 19 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:38)
1581 6288 Ljusstakar Ett par, omkring 1900, trä, bemålade. Höjd: 25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:51)
1581 6103 Ljusstake Josef Frank (1885-1967), Österrike. Vänskapsknuten, Firma Svenskt Tenn. Mässing. Bredd 22 cm. Höjd: 14,5 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:01)
1581 6480 Ljusstake Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Medaljong, Gustavsberg 1969-1970. För 3 ljus. Delvis glaserad stengodslera, målad gulddekor. Längd: 22 cm. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:37)
1581 6151 Ljusstake mässing (stor), diameter: 29. Höjd: 29 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:01)
1581 6576 Ljusstake pläter. Höj- och sänkbar. Höjd: 16-25 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:05)
1581 5090 Ljusstake silver, CG Hallberg, Heinz Decker (1919-2017), Sverige. 1957. Höjd: 12cm. Vikt: 115g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:08)
1581 6052 Ljusstake smide, 5 ljusarmar, Boda smide. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:33)
1581 5246 Malmkrona Barockstil, 6 ljusarmar. Bredd: 60 cm, höjd: 50 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:40)
1581 6391 Matbestick ca 50 st, nysilver, Svenskt Spets. Längd: 20-24 cm, 12 matgafflar, 12 matknivar, 6 matskedar, 12 efterrättsskedar, 8 diverse
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:42)
1581 6572 Matbord "Kato", Andersen Furniture, Danmark, Benställning i ek med bordsskiva i laminat. Bredd: 160 cm, bredd: 95 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:39)
1581 5177 Matbord på trissor. Idegran, Bredd: 162 cm med en iläggsskiva om 54 cm, djup, 100 cm. Höjd: 76 cm med iläggsskiva
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:45)
1581 4264 Matsalsgrupp 7 delar, Gustaviansk stil. Diameter: 120 cm, höjd: 73 + 3 iläggx47 cm
S�ldes f�r 3.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:38)
1581 6114 Matservis 30 del ca, Lidköping, Diana
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:11)
1581 6305 Matservis 46 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 4.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:20)
1581 6306 Matservisdelar 25 delar, udda, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:16)
1581 6215 Matservisdelar ca. 40 delar, Riviera, Villeroy & Boch
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:52)
1581 6320 Matskedar 5 st, silver. Längd: 21-22, vikt: 275g ca
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:13)
1581 6557 Matta Bochara, 71x187 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:27)
1581 5098 Matta Galleri, 140x62 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:38)
1581 6333 Matta orientalisk, 104x160 cm
1581 6015 Matta orientalisk, 114x164 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:20)
1581 5013 Matta orientalisk, 123x183 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:17)
1581 6009 Matta Orientalisk, 134x211 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:45)
1581 6072 Matta Orientalisk, 160x216 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:30)
1581 5016 Matta orientalisk, 160x217 ca
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:19)
1581 6558 Matta Orientalisk, 233x315 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:35)
1581 6560 Matta Orientalisk, Ardebil Azarbayjan, 190x305 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:48)
1581 6387 Matta orientalisk, Hamadan, Mehravan, 300x485 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:22)
1581 6331 Matta Orientalisk, Kelim, 160x160 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:26)
1581 6384 Matta orientalisk, Keshan, 294x417 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:02)
1581 6332 Matta orientalisk, Semiantik, 75x108 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:12)
1581 6073 Matta Orientalisk. Täbriz, 130x220 cm
S�ldes f�r 29.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:51)
1581 6079 Mattallrikar/undertallrikar 15 st, Rosenthal, Winifred. Diameter: 27,5 cm, blå bård med gulddekor
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:21)
1581 6354 Miniatyrer + fotoram, 3 delar, yttermått inklusive ram: 5x4,5 - 10x8,5 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:21)
1581 6083 Minkpäls A-Formad, med kapuchong, storlek: 38-40 ca. Längd: 113 cm ca
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:52)
1581 6485 Modellflygplan SAAB 35 - Draken. Längd: 32 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:46)
1581 6124 Mortlar 2 st, Kolmårdsmarmor, diameter, 10-14 cm. Höjd: 10,5 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:51)
1581 6531 Mugg Kina, Blåvitt kompaniporslin. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:29)
1581 6308 Nattygsbord rokokostil, mahogny, intarsia. Bredd: 40 cm. Djup: 26 cm, höjd: 72 cm
1581 6182 Neonskylt i plåt, bemålad, motiv av tårta, från konditori Sundstens i Bagarmossen, omgjord för inomhusbruk. Renoveringsbehov föreligger. Ej funktionstestad. Bredd: 47 cm. Höjd: 78 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:58)
1581 6550 Ölglas 9 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. "Chateau", Kosta Boda. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:40)
1581 6148 Oljelampa mässing, Ilse Ammonsen, Daproma Design, Danmark. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:54)
1581 6161 Oljemålning 1800-tal, Ekivok scen, ej signerad. Olja på pannå, 13x16 cm, yttermått inklusive ram: 18x21 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:10)
1581 9001 Oljemålning Adam Setkowicz (1875-1945), Polen. Slädfärd. Signerad. Olja på duk, 46x98 cm, yttermått inklusive ram: 53x104 cm
S�ldes f�r 8.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:38)
1581 5320 Oljemålning Albin de Buncey (1905-1978), Skördetid, Signerad. Olja på pannå, 222x26 cm, yttermått inklusive ram: 34x39 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:29)
1581 6524 Oljemålning Allan Efgnell, militärer i fält. Signerad. Olja på pannå, 30x22 cm, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:36)
1581 6330 Oljemålning Dick Beer (1893-1938), Sverige. "Den gamla Qvarnen". Signerad. Olja på duk, 59x49 cm, yttermått inklusive ram: 63x52 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:51)
1581 6202 Oljemålning Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad, Figurer. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 42x49 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:35)
1581 6546 Oljemålning Eugen Ridderstolpe, Riddarhuset. Signerad. Olja på duk, 55x74 cm, oramad
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:45)
1581 6315 Oljemålning Felix Hatz (1904-1999), Sverige. Blommande träd. Signerad. Olja på duk, 55x65 cm, yttermått inklusive ram: 78x89 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:23)
1581 6025 Oljemålning Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad A tergo, 1977, " Light in Sweden". Olja på duk, 100x70, oramad
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:13)
1581 6270 Oljemålning Glasad, "Aristote", 20x14 cm, yttermått inklusive ram: 28x23 ca. Ej signerad
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 21:00)
1581 6159 Oljemålning Gustaf Svensson, Stilleben. Signerad, daterad 1946. Olja på duk, 36x28 cm, yttermått inklusive ram: 46x33 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:33)
1581 6282 Oljemålning Håkan Engström (1908-1987), Sverige. Kustlandskap. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 37x37 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:01)
1581 6093 Oljemålning Henry Dánty, Venedig. Signerad. Olja på duk, Bildmått: 46x55 cm, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:58)
1581 5310 Oljemålning Iván Grünewald (1911-1996), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, Bildmått: 35x27 cm. Signerad, oramad
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:44)
1581 6442 Oljemålning Jean Haagen, (Kopia), föreställande Otto Wilhelm Köningsmark. Olja på duk, 139x116 cm, yttermått inklusive ram: 147x123 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:16)
1581 6230 Oljemålning Johan Pettersson, Häst. Signerad. Olja på pannå, 19x19 cm, yttermått inklusive ram: 22x22 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:42)
1581 6428 Oljemålning Karl Tirén (1869-1955), Sverige. Signerad, daterad 1919, sameby. Olja på pannå, 47x70 cm, yttermått inklusive ram: 63x86 cm
S�ldes f�r 4.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:20)
1581 5056 Oljemålning Knut Valinder (1909-1987), Sverige. Signerad, fåglar. Olja på duk, 25x28cm, yttermått inklusive ram: 38x42cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:28)
1581 6544 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Båtar i kanal. Ej signerad. Olja på duk, bildmått. 30x19 cm, yttermått inklusive ram: 48x37 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:53)
1581 1005 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1700-tal, rastande sällskap. Olja på duk, 76x95 cm, yttermått inklusive ram: 100x118 cm
S�ldes f�r 5.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:34)
1581 6342 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Mansporträtt. Signerad, daterad 1919duk, 89x68 cm, yttermått inklusive ram: 103x82 cm
1581 6340 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Mansporträtt. Signerad. Olja på duk, 72x60 cm, yttermått inklusive ram: 85x73 cm
1581 6353 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad 1923, damm. Olja på duk, 16x31 cm, yttermått inklusive ram: 24x39
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:15)
1581 6144 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad YT 1929, Religiöst motiv. Olja på pannå. Diameter: 27 cm, yttermått inklusive ram: 44x44 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:42)
1581 6351 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Ryssland, Mansporträtt. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 30x22 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:08)
1581 6213 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Gyllensvärd, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 36x30, yttermått inklusive ram. 43x37 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:07)
1581 6547 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad Wahlborg - 77, hästpremiering. Olja på duk, bildmått: 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:52)
1581 6397 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad Root, 1967, komposition. Olja på duk, 65x35 cm, yttermått inklusive ram: 68x38 cm
1581 6214 Oljemålning Oidentifierad konstnär. Signerad, Fors. Olja på pannå, 35x50, yttermått inklusive ram. 42x57 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:06)
1581 6143 Oljemålning omkring 1900, Religiöst motiv, ej signerad, duk på pannå, 38x27 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:35)
1581 6065 Oljemålning Per Sundberg (1887-1968), Sverige. Skogsmotiv. Signerad. Olja på duk. Bildmått: 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 72x82 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:03)
1581 5144 Oljemålning Selim Soldan (1910-1971), Finland. Krukväxter. Signerad, daterad 45. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 65x85 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:03)
1581 6004 Oljemålning Stig Jonzon (1913-1987), Sverige. Stadshuskajen. Signerad, daterad 1946. Olja på pannå, 72x59 cm, yttermått inklusive ram: 96x80 cm
S�ldes f�r 5.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:10)
1581 6556 Oljemålning Svend Arvidsen (1908-1981), Norge. Marint motiv. Signerad. Olja på duk, bildmått: 60x90 cm, yttermått inklusive ram: 71x102 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:40)
1581 6271 Oljemålning Torsten Löwgren (1903-1991), Sverige. Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1941pannå, 39x30 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:32)
1581 6312 Oljemålning Torsten Löwgren (1903-1991), Sverige. Gosse. Signerad, Daterad 1927. Olja på duk, 52x71 cm, yttermått inklusive ram: 64x83
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:43)
1581 6567 Oljemålning Wolfgang Hirsch (1924-2011), "Bridgespelarna". Signerad. Olja på duk, 37x55 cm, yttermått inklusive ram: 55x72 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:29)
1581 6217 Oljemålningar 3 st, Birthe Horn, kompositioner, yttermått inklusive ram: 27x27 - 42x52 cm. Signerad
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:13)
1581 6446 Oljetryck Karl XII, yttermått inklusive ram: 134x90 cm
1581 6345 Ordnar samt medaljer mm. 5 delar, Serbien. Längd: 4 - 8 cm respektive Diameter: 3. 3 - 3,5 cm
S�ldes f�r 5.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:50)
1581 6484 Örhängen + broscher, bland annat silver, bland annat Karesuandosilver
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:49)
1581 6452 Örhängen Ett par, 18k guld, med stenar. Längd: 1,8 cm, vikt: 2,1g ca
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:01)
1581 6451 Örhängen Ett par, 18k guld, pärlor. Längd: 2,5 cm, vikt: 3,1g
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:51)
1581 6324 Örhängen Ett par, Australien, 9k, opaler, skruv. Vikt: 3,4g ca
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:52)
1581 6578 Pall 1940-tal, omklädd. Längd: 51 cm, djup: 43 cm, höjd: 40 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:40)
1581 6039 Pall furu. Längd: 50 cm. Djup: 30 cm. Höjd: 48 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:25)
1581 6432 Paraplyställ metall, Ormar. Höjd: 67 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:40)
1581 6433 Paraplyställ Metall. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:32)
1581 5189 Parfymflakonger 20 st. Höjd: 4-19 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:36)
1581 6463 Pärlhalsband 2 st, med silverlås. Längd: 45-66 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:48)
1581 6425 Part smycke silver, 5 delar. Vikt: 75 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:59)
1581 6055 Parti allmoge & kuriosa 5 delar, skålar, perukstock, med mera, trä. Längd: 27-32. Höjd: 26 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:10)
1581 6338 Parti bijouterier Diverse, i skrin
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:35)
1581 6593 Parti leksaker bilar/flygplan
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:52)
1581 6603 Parti leksaker diverse
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:37)
1581 6038 Parti nysilver 12 delar, shaker, coasters, soppslev.
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:18)
1581 6327 Parti smycken silver, bruttovikt: 95 g
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:25)
1581 6368 Patronlådor 4 delar, metall. Längd: 33-36cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:36)
1581 6369 Patronlådor 4 st, trä, 65mm lös ptr / 14, mått 42x26 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:27)
1581 6106 Piedestal Empirestil, tre kolonner, mässingsbeslag, mahogny. Diameter: 32 cm. Höjd: 74 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:11)
1581 6132 Piphylla hörnmodell, omkring 1800, mörkbetsad, 3 lådor. Bredd: 44 cm. Djup: 30 cm, höjd: 79 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:10)
1581 6551 Plafond 1920-tal, Alabaster, diameter: 55 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:48)
1581 6219 Plafond omkring 1900, tyg och mässing. Diameter: 65 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:36)
1581 6069 Plåtbrickor 2 st, bemålade med blomstermotiv. Längd: 46 cm, bredd: 36 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:25)
1581 5336 Plåtskåp med lös överplatta. Bredd: 38 cm, djup: 72 cm, höjd: 129 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:20)
1581 6490 Pluntor 2 st, grönt glas. Tre kronor, Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:13)
1581 6082 Pluntor 3 st, glas med etsad dekor, bland annat Gustav III: s monogram, höjd: cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:06)
1581 6225 Pokal med lock, hänklar, glas, 1800-tal, etsad dekor. Höjd: 23 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:06)
1581 6228 Pokal silver. Stockholm, 1914, graverad. Höjd. 16 cm. Diameter: 9 cm Vikt: ca 210g
1581 6229 Pokaler 2 st, silver. Höjd: 6-9 cm. Vikt: 80g
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:37)
1581 6115 Puderstol Bemålad, 1700-/1800-tal
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:26)
1581 6298 Ramar 2 st, barockstil, Italien, 1900-tal, yttermått inklusive ram: 35x24 - 43x26 cm
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:48)
1581 6178 Remmare 6 st, omkring 1900, grönt glas. Höjd: 11,5 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:57)
1581 6347 Reseikon silver och emalj, Ryssland. Längd: 6,5 cm. Höjd: 4 cm, bruttovikt: 30g
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:57)
1581 6466 Ring 18k guld, med dekor. Vikt: 4g ca, ringmått 14
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:33)
1581 6469 Ring 18k guld, vitguld, 5 st, stenar (moissanite), a 0,2ct, 1,0ct. Vikt: 4,5g, ringmått 16
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:57)
1581 6205 Ring 18k guld. Med två diamanter och safir. Vikt: 2g. Storlek: 15. 7
S�ldes f�r 1.900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:12)
1581 6325 Ringar 2 st, 18k guld, släta. Vikt: 4,5g ca, ringmått 16
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:20)
1581 6423 Ringar 4 st, silver, bruttovikt: 15 g, ringmått 17-17,75
1581 6071 Ryamatta blå, 167x123 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:27)
1581 6064 Salongsbord gustaviansk stil. City Möbler Tibro. Diameter: 68 cm. Höjd: 65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:37)
1581 6290 Saltkar 4 st. + sked, 1700tal/1800-tal, 213 g. Längd: 7-18 cm, djup: 6-7 cm, höjd: 3 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:05)
1581 6605 Samlarföremål Uncle Scrooge, 71/950. Längd: 19 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:05)
1581 6415 Scarfar 3 st, Hermès och Chanel. Längd: 90 cm. Bredd: 90 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:28)
1581 6003 Sejdlar 10 st, glas. Höjd: 12 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:29)
1581 6252 Sekretär mahogny, med tre lådor. Bredd: 76 cm. Djup: 45 cm, höjd: 100 cm, nyckel
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:38)
1581 6087 Serveringsbricka med brodyr under glasskiva, 56x43 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:55)
1581 6580 Serveringsvagn glas och mässing. Längd: 72 cm, djup: 47 cm, höjd: 73 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:47)
1581 6365 Sideboard Gustaviansk stil, nutida. Längd: 175 cm, djup: 45 cm, höjd: 75 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:49)
1581 6352 Sigillstamp förgylld brons, Paris. Höjd: 8,2 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:14)
1581 6322 Silverföremål 7 delar, Bägare + servettringar + skedar. Längd: 13-21. Höjd: 3-7 cm, vikt: 185g ca
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:03)
1581 6142 Skål + BÄGARE med gravyr, silver, GAB + C-G Hallberg (X69). Diameter: 9-12 cm. Höjd: 7,3-10 cm, Vikt: 170 g ca
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:51)
1581 5355 Skål + VAS, Sylvia Leuchovius (1915-2003), Sverige. Rörstrand Atelje. Diameter: 11-17 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:02)
1581 6169 Skål Celadon, Antik, Asien, Dia 17, höjd: 6 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:43)
1581 6135 Skål Eva Englund (1937-1998), Sverige. Pukeberg, glas. Diameter: 22,5 cm. Höjd: 16,5
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:47)
1581 6173 Skål fajans, Märkt CL S. Diameter: 32 cm. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:04)
1581 6036 Skål glaserad stengodslera. Diameter: 30 cm, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:30)
1581 6174 Skål glaserad stengodslera. Pia Hellberg, Signerad, daterad -97. Längd: 25 cm. Höjd: 11 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:39)
1581 6276 Skål med hänklar, silver, Peru. Längd: 14,5 cm, höjd: 4 cm, vikt: 83 g
1581 6461 Skål silver, reliefdekor. Diameter: 15 cm. Höjd: 5 cm. Vikt: 130 g
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:30)
1581 6566 Skål Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden. Längd: 25 cm, djup: 18 cm, höjd: 10 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:06)
1581 6035 Skålar + fat, 3 delar, glaserad stengodslera. Diameter: 21-30 cm. G. 3-8,5 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:31)
1581 6536 Skålar 4 st, Tapio Wirkkala -58, Iittala. Signerade, slipat glas, lövformade. Längd: 9 cm. Bredd: 8,5 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:33)
1581 6078 Skålar 4+ 1, Kosta Boda, glas, varav en Göran Wärff. Signerad. Diameter: 11 cm, höjd: 7,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:22)
1581 6407 Skålfat Kina, Blåvitt kompaniporslin, diameter: 29 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:36)
1581 6235 Skåp 2 + 1 glasade dörrar. 2 hyllplan. Bredd: 164 cm. Djup: 36 cm, höjd: 145 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:44)
1581 6583 Skåp ett par, Teak. Bredd: 80 cm. Djup: 41 cm, höjd: 70 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:06)
1581 6245 Skåp mahogny, glasade dörrar, ett flyttbart hyllplan i glas. Bredd: 98 cm. Djup: 31 cm, höjd: 121 cm, nyckel
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:52)
1581 6534 Skärbräda Sigrid Richter, "Eden" Rörstrand. Längd: 30 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:39)
1581 6050 Skolplansch "Försommarens blommor", Norstedt & Söner, 70x100 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:25)
1581 6520 Skrivbord bemålat. Bredd: 101 cm, djup: 57 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:26)
1581 6045 Skrivbord omkring 1900, mahogny. Bredd: 104 cm, cm, djup: 64 cm, höjd: 77 cm
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:46)
1581 6021 Skrivbordslampa 1960-tal. Höjd: 95 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:47)
1581 6267 Skulptur Alabaster, ko med kalv, sockel. Längd: 23 cm, djup: 13 cm, höjd: 18 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:13)
1581 6186 Skulptur Frida Tham, Figur, metalltråd på träsockel. Längd: 30 cm, djup: 19 cm, höjd: 45 cm
1581 6047 Skulptur Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Bulldog ur Stora Zoo, Gustavsberg 1960-1968. Delvis glaserad brun stengodslera. Längd: 13 cm. Höjd: 13 cm
S�ldes f�r 1.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:41)
1581 6109 Skulptur Obelisk i glas, Monica Bäckström. Limiterad upplaga, märkt 7292024 Kosta Boda. Höjd: 35,5 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:32)
1581 6163 Skulptur Stenmassa, ej signerad, 29x34 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 23 januari 2024 05:24)
1581 6006 Skulpturer Ett par, Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Nuutajärvi Iittala. Längd: 10 cm, höjd: 7 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:15)
1581 6414 Slips Hermès. Längd: 70 cm, djup: 4-8 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:07)
1581 6209 Slipsnål med smådiamanter. Vikt: 1,1g. Längd: 5 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:15)
1581 6364 Smycken manschettknappar med mera
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 21:05)
1581 6056 Snapsglas + seltersglas, 9 delar, Erik Höglund (1932-1998), Led. Rovne. Signerad och daterad -92. Sverige. Höjd: 12,5 - 18 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:37)
1581 6057 Snapsglas 12 delar. Slipad kristall. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:10)
1581 6284 Snapsglas 16 st. Reimersholms. Höjd: 15,5 cm
1581 6318 Sockerskålar 2 st, Sent 1900-tal, nysilver. Höjd: 29-31 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:57)
1581 6253 Soffa Sengustaviansk. Längd: 184 cm. Djup: 59 cm. Höjd: 76 cm, sitthöjd: ca 40 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:14)
1581 6258 Soffbord 1950/60-tal, Utdragbara skivor, lös förlängningsskiva av bakelit, Bredd: 130 - 160 cm. Djup: 52 cm, höjd: 52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:19)
1581 5187 Soffbord Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Ovalen, Bredd: 120 cm. Djup: 86 cm. Höjd: 60 cm
1581 6243 Soffbord hunters table, mahogny. Bredd: 134 cm. Djup: 87 cm (20+ 47+ 20), höjd: 53 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:44)
1581 6359 Soffbord Orientalisk, intarsia, 120, djup: 55 cm, höjd: 53 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:40)
1581 6030 Spegel Empire, 88x52 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:54)
1581 6507 Spegel Gustaviansk stil, John Lundmark, slipat glas, 91x40 cm
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:10)
1581 6584 Spegel Karl Johan, mahogny. Höjd: 129 cm. Bredd: 64 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:53)
1581 6067 Spegel med ram i trä. Bredd: 33 cm. Höjd: 112 cm
S�ldes f�r 1.300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:53)
1581 6548 Spegel Sengustaviansk, senare glas, 82x41 cm
S�ldes f�r 1.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 21:04)
1581 6255 Stol Myran, Arne Jacobsen (1902-1971), Danmark. Fritz Hansen. Sits och rygg i skiktlimmat trä, 3 st stålrörsben
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:37)
1581 6373 Stolar 3 st, Gustaviansk stil, genombruten ryggbricka med dekor av axknippe
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:46)
1581 4311 Stolar 4 st, 1800-tal, Baltikum
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:32)
1581 6240 Stolar 4 st, dekor med intarsia. Höjd: 94 cm, sitthöjd: 45 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:14)
1581 5026 Stolar 4 st, Gustaviansk stil, genombruten ryggbricka med dekor av axknippe
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:58)
1581 6246 Stolar ett par, 1800-tal, mahogny. Höjd: 95 cm, sitthöjd: ca 45 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:58)
1581 6516 Stolar Ett par, NK
1581 6248 Stolar ett par. Höjd: 90 cm, sitthöjd: ca 42 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:48)
1581 5126 Sybord Gustaviansk stil, Sent 1800-tal, mahogny. Bredd: 58 cm, djup: 42 cm, höjd: 71 cm, nyckel
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:34)
1581 6104 Sybord Nyrenässans, två lådor i sargen, Inredning för sybehör, teak/rot. Bredd: 52. Cm, djup: 41 cm, höjd: 79 cm, nyckel
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:42)
1581 6445 Taburett Gustaviansk stil. Längd: 47 cm, djup: 32 cm, höjd: 48 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:45)
1581 6189 Takarmatur kupa av glas. Höjd: 70 cm
1581 6172 Takarmatur Mässing med glaskupor, diameter, 64 cm. Höjd: 70 cm
S�ldes f�r 2.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:16)
1581 6241 Takarmatur med prismor. Diameter: ca 42 cm, höjd: ca 43 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:43)
1581 5128 Takarmatur Metall, med skepp. Höjd: 60 ca
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:43)
1581 6181 Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:40)
1581 6188 Takarmatur PH-lampa, PH5, Poul Henningsen för Louis Poulsen, Danmark. Lameller i metall. Höjd: 23 cm. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:43)
1581 6166 Takarmatur Pia-Lampan, Tore Ahlsén (1906-1991), Sverige. Gärsnäs. Dia 65 cm. Höjd: 15 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:52)
1581 6061 Takarmatur Plafond, Belysningsfabriken Konsthantverk, opalvit akryl, detaljer i ek. Diameter: 50 cm ca, höjd: 7 cm ca
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:45)
1581 6062 Takarmatur Plafond, glas, Markslöjd. Diameter: 50 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:16)
1581 5298 Takarmatur Prismor. Höjd: 60 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:13)
1581 6125 Takarmatur/hallykta Taurus, Glas, mässing. Höjd: 33 cm
S�ldes f�r 450 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:47)
1581 6096 Takarmaturer 2 st, Carl Thore, mässing samt vit metall. Diameter: 24 cm. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:28)
1581 6095 Takarmaturer 2 st, Carl Thore, mässing. Diameter: . 24 cm. Höjd: 17 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:20)
1581 6410 Tallrik + djup tallrik, 2 delar, Blåvitt kompaniporslin. Diameter: 23 ca
S�ldes f�r 1.700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:45)
1581 6408 Tallrikar 3 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, diameter: 24 ca
1581 6409 Tallrikar Ett par, Kina, Blåvitt kompaniporslin, diameter: 23 cm
S�ldes f�r 2.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:30)
1581 6180 Te/kaffekopp 10 st, Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Golden Sun, Bing & Grøndahl, Danmark. Höjd: 9 cm, (kopp), + extra fat
S�ldes f�r 1.800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:39)
1581 6257 Tebord rokokostil, 1900-tal, bricka i keramik. Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, brickmärkt. Bredd: 79 cm. Djup: 53 cm, höjd: 71 cm
S�ldes f�r 1.500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:15)
1581 5243 Teckning Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Caféinteriör. Signerad, Tusch, 21x15 cm, yttermått inklusive ram: 31x25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:16)
1581 6296 Tedosa + skålar, 4 delar, Kina, diameter: 15,5-16. Längd: 17 cm, höjd: 6-10 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:39)
1581 6535 Tekanna Inger Persson (f. 1936), Sverige. "Pop", porslin, Rörstrand, formgivningsår 1968, Blå glasyr, undertill märkt Rörstrand Sweden. Höjd: ca 16 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:49)
1581 6171 Tennfat & tallrikar 10 st, 1700-/1800-tal, diameter: 22-36 cm
S�ldes f�r 1.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:50)
1581 6500 Tennsoldater diverse
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:04)
1581 6489 Terrin med lock, nutida, höjd: 24 cm.
1581 6319 Teskedar 12 st, Kina, Otydliga stämplar. Längd: 11,5 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:35)
1581 6017 Textil Fristedt, Tampella, 140x285 ca
1581 6075 Textil stuvbit, Maija Isola "Fandango", bomull, Marimekko 146x204 cm
1581 6076 Textilier 4 längder om vardera 120x245 cm, Linne, "Paquita", A. Sanderson fabric
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:29)
1581 6118 Textilier 6 st, 3 + 3 st, Indien, med speglar, 36x36 - 65x65 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:38)
1581 6070 Tidningskorgar 2 st, rotting. Längd: 45 cm, höjd: 45 cm
1581 6448 Tobaksburk Järn, modell äldre, plåtlock, diameter: 13, höjd: 17 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:45)
1581 6418 Tomtar 2 st, Keramik. Höjd: 17-29 cm
S�ldes f�r 9.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:00)
1581 6019 Tomte keramik, Heissner. Höjd: 71 cm
S�ldes f�r 2.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:54)
1581 2063 Torrnålsgravyr Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Signerad, numrerad 260 ex, daterad -84, "Juninatt". Bildmått: 20x25 cm, yttermått inklusive ram: 45x55 cm
1581 6302 Träsnitt Oidentifierad konstnär. Japan, bladets mått: 23x35 cm, yttermått inklusive ram: 49x36 cm
1581 2030 Träsnitt Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Lejonbacken Stockholms slott. Signerad, numrerad 326/360. Bildmått: 23x40 cm, yttermått inklusive ram: 36x53 cm
S�ldes f�r 200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:16)
1581 6204 Träsnitt Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. Signerad, numrerad 41/100, daterad -52. Bildmått: 30x38 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:14)
1581 6348 Tsuba Japan, dragonfly, metall. Diameter: 8 cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:55)
1581 6010 Tusch Ivar Starkenberg (1886-1947), Sverige. Societetsinteriör, Monogramsignerad SBG, oramat löst blad, 35x23 cm
1581 6018 Tvättkorg höjd: 85 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:21)
1581 6301 Uppläggningsfat + saladier, 2 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått. Diameter: 29-39 cm
S�ldes f�r 3.600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:28)
1581 6121 Uppläggningsfat + skål, 2 delar, Rörstrand, Aina Stenberg, "Tomtejul", diameter: 1. Längd: 37 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:28)
1581 6310 Uppläggningsfat + terrin + kanna, 6 delar, Blå Blomst, Royal Copenhagen. Blomsterdekor i underglasyrblått. Längd: 12-25 cm, djup: 9-25 cm, höjd: 3-17 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:36)
1581 5008 Ur 14k. Bruttovikt: 10 g. Diameter: 25 mm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:03)
1581 6574 Utställningsaffisch Picasso, bladets mått: 100x66, oramad
S�ldes f�r 3.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:55)
1581 6113 Väggarmaturer Ett par, mässing och glas, "Klassiska-Lyktor". Höjd: 27 cm
S�ldes f�r 500 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:37)
1581 6299 Väggarmaturer Ett par, rokokostil, 1900-tal, 50x30 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:24)
1581 6392 Vägghylla Sent 1800-tal, Laserad, hörnmodell. Höjd: 52 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:22)
1581 6565 Väggplatta Lisa Larson (f. 1931), Sverige. "Albertina", Gustavsberg, 27,5x27,5
S�ldes f�r 4.400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:51)
1581 6122 Väggur Måsen, Bing & Grøndahl, nutida, skapad 1895 av Fanny Garde (1855-1928). Diameter: 23 cm
S�ldes f�r 700 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:08)
1581 6563 Vas + skål, 2 delar, Edgar Böckman, Monogramsignerade. Höjd: 9-25 cm
S�ldes f�r 6.200 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:36)
1581 6077 Vas Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy, Iittala. Signerad. Diameter: 20 cm, höjd: 16 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:44)
1581 6552 Vas Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavsberg, stengods med blå glasyr. Diameter: 10 cm, höjd: 24 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:53)
1581 6474 Vas f. D patron. Höjd: 22,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:44)
1581 5205 Vas Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. + fat Steninge slott. Höjd: 35 cm, diameter: 37 cm
1581 6449 Vas Simon Gate (1883-1945), Sverige. Tusen fönster, Orrefors. Höjd: 24 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:11)
1581 5302 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Grazia, Gustavsberg, stengods, vit carraraglasyr med målad silverdekor av figurer. Längd: 10 cm, höjd: 22 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:12)
1581 6328 Vas Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs Studio. Signerad med Studiohanden. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 800 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:16)
1581 6136 Vas / skulptur Rosa Ljung (1917-1983), Sverige. "Pampas vilda hästar", glaserad keramik. Höjd: 24,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:07)
1581 6224 Vaser 2 st, bland annat Bertil Vallien, Sverige. Höjd: 20- 29 cm
1581 6400 Vaser 2 st, Konstglas, Per B Sundberg, tillskriven. Höjd: 14,5 cm
1581 4222 Vaser 2 st. Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta, underfång. Höjd: 16-19 cm
S�ldes f�r 300 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:34)
1581 6360 Vikskärm 3 delar, Orientalisk, 3 X (87x36)
1581 5188 Vinglas 12 st, Kristall. Höjd: 12,5 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:30)
1581 6283 Vitvinsglas 12 st, gult glas. Höjd: 17,5 cm
1581 6247 Vitvinsglas 8 st, grön fot. Höjd: 20 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:23)
1581 6396 Ytterfoder + skål, 2 delar, Wilhelm Kåge (1889-1960), Sverige. Carrara, diameter: 16. Längd: 25 cm
S�ldes f�r 350 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:40)
1581 6153 Ytterfoder 4 st, Liljekonvalj, Gustavsberg, diameter: 18-20. Höjd: 14-16 cm
S�ldes f�r 900 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:49)
1581 6155 Ytterfoder 4 st, Tettau, diameter: 15,5, höjd: 12 cm
S�ldes f�r 250 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:00)
1581 6457 Ytterfoder 6 st, Waldemarsudde, P4615390956213183Diameter: 13,5. Höjd: 13 cm (storlek 1)
S�ldes f�r 1.100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 20:29)
1581 6455 Ytterfoder 6 st, Waldemarsudde. Diameter: 13,5. Höjd: 13 cm (storlek 1)
1581 6419 Ytterfoder koppar och mässing. Längd: 27 cm
S�ldes f�r 100 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:42)
1581 6014 Ytterfoder metall, 3 delar. Höjd: 13-33 cm
S�ldes f�r 600 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 19:57)
1581 6508 Ytterfoder Timo Sarvimäki (f. 1948), Sverige. Rörstrand. Diameter: 26,5 cm, höjd: cm
S�ldes f�r 1.000 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:49)
1581 6486 Ytterfoder Tre Kronor, Riksvapnet, Stockholm. Diameter: 16 cm. Höjd: 14 cm
S�ldes f�r 150 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:17)
1581 6458 Ytterfoder Waldemarsudde. Diameter: 20 cm, höjd: 19 cm
S�ldes f�r 400 kr (Sista budtid är den 27 november 2023 18:55)